Michael Schumacher > A Legenda

Versenyzők és csapatok
Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.02.12. 21:39

keF1r írta:
Clyde írta:
Le vagy maradva, mint a borravaló:

http://mcsatorna.hu/hirek/2014_02_12_ke ... ak-pletyka" onclick="window.open(this.href);return false;
Két hete a fasznémber azt mondta szó sincs ébresztésről...majd már aznap cáfolta saját magát...
Most azt mondja szó sincs tüdőgyusziról...én csak azon csodálkozom, hogy nem hamarabb kapta, mert magyarhonban max 2-3 hét és már meg is van a lélegeztetett betegnek.
Nyilván ennyivel előrébb van az ottani technika, de hogy megint hazudik a némber az biztos.

Egyébként semmi jó nincs abban ami eddig történt, mert 2 hét alatt simán elveszik az altató/nyugtató gyógyszereit teljesen. Az, hogy nem ébredt eddig fel, nem kecsegtet semmi jóval...
Én azt gondoltam egy mesterséges kómából bármikor gond nélkül felébreszthető a páciens. Akkor most mesterségesnek indult, de ténylegesen kómába esett?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.02.13. 00:34

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.13. 06:59

keF1r írta:
Két hete a fasznémber azt mondta szó sincs ébresztésről...majd már aznap cáfolta saját magát...
Most azt mondja szó sincs tüdőgyusziról...én csak azon csodálkozom, hogy nem hamarabb kapta, mert magyarhonban max 2-3 hét és már meg is van a lélegeztetett betegnek.
Nyilván ennyivel előrébb van az ottani technika, de hogy megint hazudik a némber az biztos.

Egyébként semmi jó nincs abban ami eddig történt, mert 2 hét alatt simán elveszik az altató/nyugtató gyógyszereit teljesen. Az, hogy nem ébredt eddig fel, nem kecsegtet semmi jóval...
Másik fórumról idéznék egy sokat látott egészségügyestől:

Hát igen, az, hogy eddig még nem kapott, az csak a kiemelkedően jó ápolás következménye. Beszéltem egy idegsebész barátommal, állítása szerint Sumi agya puding...
Valószínűleg nincs nyelési reflexe, és a tracheostoma (gégemetszés) sem segít az állapotán. Nem akarok vészmadárkodni, de bármennyire is jól ápolják, előbb-utóbb még valami, pl. decubitus (fekfekvés), , vagy embólia, trombózis, vagy valamilyen bakteriális fertőzés a legyengült immunrendszere miatt, és vége lesz. Akit közel 2 hónapja nem tudnak levenni a gépről, az még csak vigil kómában sincs (éber kóma, ahol van önálló légzés).



ja igen az idegsebész csak szubjektív véleményt mondott, mert nem látta a leleteit, de azt mondta, hogy ennyi ideig tartó m esterséges lélegeztetés egy gyanús jel. Szerinte már többször fel akarták ébreszteni, de nem tudták. Ő szerinte vagy vigil kómás, vagy agyhalott. Ja, ő mellesleg az európai idegsebészeti kamara vezető tagja is, szóval... nem egy hülye pali.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.02.13. 15:23

still írta: Másik fórumról idéznék egy sokat látott egészségügyestől:

Hát igen, az, hogy eddig még nem kapott, az csak a kiemelkedően jó ápolás következménye. Beszéltem egy idegsebész barátommal, állítása szerint Sumi agya puding...
Valószínűleg nincs nyelési reflexe, és a tracheostoma (gégemetszés) sem segít az állapotán. Nem akarok vészmadárkodni, de bármennyire is jól ápolják, előbb-utóbb még valami, pl. decubitus (fekfekvés), , vagy embólia, trombózis, vagy valamilyen bakteriális fertőzés a legyengült immunrendszere miatt, és vége lesz. Akit közel 2 hónapja nem tudnak levenni a gépről, az még csak vigil kómában sincs (éber kóma, ahol van önálló légzés).



ja igen az idegsebész csak szubjektív véleményt mondott, mert nem látta a leleteit, de azt mondta, hogy ennyi ideig tartó m esterséges lélegeztetés egy gyanús jel. Szerinte már többször fel akarták ébreszteni, de nem tudták. Ő szerinte vagy vigil kómás, vagy agyhalott. Ja, ő mellesleg az európai idegsebészeti kamara vezető tagja is, szóval... nem egy hülye pali.
El tudom fogadni a szakvéleményeket sajnos, de az agyam egyszerűen nem akarja elhinni, hogy ez megtörténhet. Így egyszerűen nem érhet véget! ..... :szom03
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2014.02.13. 16:04

Egy fing az élet...mondta volt professzorom...egy karambol után az utszéli szalmabálán üldögélve...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.02.13. 16:10

Lancelot írta:El tudom fogadni a szakvéleményeket sajnos, de az agyam egyszerűen nem akarja elhinni, hogy ez megtörténhet. Így egyszerűen nem érhet véget! ..... :szom03
Nehéz elfogadni, de inkább így minthogy több évtizedig nyálfolyató értelmi fogyatékos legyen. :S

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.13. 22:33


Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2014.02.14. 07:49

Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.02.14. 09:06

Ennek semmi értelme nem volt. Sajnos úgy néz ki nagy a baj :szom02

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.14. 10:17

keF1r írta:

Terelés...
Most mit mondjanak? Hogy már ássák a sírt?

A rajongók, közvélemény vár valami infót, különben csak eldurvulnak a spekulációk. Én is így tennék a család helyében.

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.14. 10:26


Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2014.02.14. 12:12

De azt nem irják, hogy ha nem sikerül az ágyból és a mozdulatlan fekvésből kiszedni akkor egyre gyakrabban kopogtat majd a tüdőgyuszi...előbb utóbb jönnek a felfekvések és a fertőzések...
Csak akkor épülhet fel, ha kiszedik az ágyból és a kómából, még ha szellemileg nem is lesz ép. Ha tovább fekszik akkor vége lesz a dalnak.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Antigané
gokartos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2014.01.13. 01:12
Mi vagy?: Király

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Antigané » 2014.02.14. 12:30

keF1r írta:
De azt nem irják, hogy ha nem sikerül az ágyból és a mozdulatlan fekvésből kiszedni akkor egyre gyakrabban kopogtat majd a tüdőgyuszi...előbb utóbb jönnek a felfekvések és a fertőzések...
Csak akkor épülhet fel, ha kiszedik az ágyból és a kómából, még ha szellemileg nem is lesz ép. Ha tovább fekszik akkor vége lesz a dalnak.
Elvileg szokták tornásztatni, így kerülök el a felfekvést.
Egyébként továbbra is az ébresztés állapotban van, nem az a fontos hogy gyors legyen hanem hogy hatásos, ezt ők mondták. Persze minél előbb lenne és felébredne az lenne a legjobb de arra kevés esély van sztem.

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.15. 07:28

A legújabb "hír" szerint Schumi szervezete legyőzte a tüdőgyulladást - ami Khem szerint nem is volt neki.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2014.02.15. 09:35

Antigané írta:Elvileg szokták tornásztatni, így kerülök el a felfekvést.
Egyébként továbbra is az ébresztés állapotban van, nem az a fontos hogy gyors legyen hanem hogy hatásos, ezt ők mondták. Persze minél előbb lenne és felébredne az lenne a legjobb de arra kevés esély van sztem.
Szerinted egy gyógytorna meddig tart? és ehhez arányaiban mennyit fekszik a beteg mozdulatlanul?
A felfekvést speciális ágyakkal és matracokkal probálják elkerülni...a torna az izületek mozgási képességének fenntartására irányul elsősorban.
A mesterséges altatásban tartáshoz használt gyógyszerek max pár nap alatt kiürülnek, és nem hetek alatt...szóval ez a nagyon lassan ébresztjük duma gáz...

Ne irj csak azért, mert kényszered van...főleg ne hülyeségeket
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Antigané
gokartos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2014.01.13. 01:12
Mi vagy?: Király

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Antigané » 2014.02.15. 11:24

Ezeket ők mondták...te jobban értesz hozzá...JA VÁRJ: Nem. (:i

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2014.02.15. 11:51

Antigané írta:Ezeket ők mondták...te jobban értesz hozzá...JA VÁRJ: Nem. (:i
hogyan is érthetnék?...értelmi fogyatékos "barátom"
Tudom hosszú a név, de "antigané" helyett mondjuk "a hazai forumozás szégyene" de ha ez tényleg túl hosszú akkor csak "gané"...
én karakter takarékossági okokból ez utóbbi néven szólitalak majd
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Antigané
gokartos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2014.01.13. 01:12
Mi vagy?: Király

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Antigané » 2014.02.15. 12:21

Te egy genny alak vagy. (:u

Én csak röhögök rajtad mert akkora szaGértőnek mutatod magad holott pár mondatoddal már bizonyítottad hogy csak egy rossz indulatú szarember vagy, ez a véleményem rólad, és ez nem is fog változni. :D Áhh hát szóval... (:z (:z (:z (:z (:z (:z (:z

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.02.15. 13:13

Antigané írta:Te egy genny alak vagy. (:u

Én csak röhögök rajtad mert akkora szaGértőnek mutatod magad holott pár mondatoddal már bizonyítottad hogy csak egy rossz indulatú szarember vagy, ez a véleményem rólad, és ez nem is fog változni. :D Áhh hát szóval... (:z (:z (:z (:z (:z (:z (:z
Mivel egy szar vagy, tegyél már úgy, ahogy az méltó hozzád.
Csücsülj be a retyóba, és kérj már meg valakit, hogy húzzon le, mert csak elriasztod az embereket innen a gyökér, szar, semmit nem érő nyomorult hozzászólásaiddal, amiket még egy 10 éves szintjén sem tudsz megfogalmazni.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.02.15. 14:09

Antigané írta:Te egy genny alak vagy. (:u

Én csak röhögök rajtad mert akkora szaGértőnek mutatod magad holott pár mondatoddal már bizonyítottad hogy csak egy rossz indulatú szarember vagy, ez a véleményem rólad, és ez nem is fog változni. :D Áhh hát szóval... (:z (:z (:z (:z (:z (:z (:z
Ez kész!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.02.15. 14:11

Lancelot írta:
Antigané írta:Te egy genny alak vagy. (:u

Én csak röhögök rajtad mert akkora szaGértőnek mutatod magad holott pár mondatoddal már bizonyítottad hogy csak egy rossz indulatú szarember vagy, ez a véleményem rólad, és ez nem is fog változni. :D Áhh hát szóval... (:z (:z (:z (:z (:z (:z (:z
Ez kész!
Legalább ebből a topikból húzzál el most fetrengve röhögni! Ha még annyi eszed sincs, hogy jelenleg egy Schumacher szurkoló milyen érzésekkel jár ebbe a topikba, akkor a felszólítás után kotródj legalább innen! Miattam szarrá röhögheted magad valami röhögős topikban, de itt, és most az élet nem erről szól. Nem tudom felfogod-e?
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.15. 14:34

Lancelot írta:
Legalább ebből a topikból húzzál el most fetrengve röhögni! Ha még annyi eszed sincs, hogy jelenleg egy Schumacher szurkoló milyen érzésekkel jár ebbe a topikba, akkor a felszólítás után kotródj legalább innen! Miattam szarrá röhögheted magad valami röhögős topikban, de itt, és most az élet nem erről szól. Nem tudom felfogod-e?
Anti... megkapta az egy évre szóló jegyét a hallgatásra.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.02.18. 23:23

A Telegraph tegnap esti cikkében írta, hogy a francia hatóságok nyomozása szerint Schumi több, mint tíz métert repült a levegőben, miután fejjel a sziklának csapódott.

Vagyis, kész csoda, hogy még egyáltalán életben van szerencsétlen. Miért volt arról szó a kezdetektől fogva, hogy szinte lépésben, valakit felsegíteni akarván botlott csak meg? Valami nem gömbölyű az egész történetben. Nem értek a síeléshez, sosem volt még léc a lábamon, de hogy 10-12 km/órával megbotolva nem repül senki 10 métert, az biztos. Sokkal nagyobb sebességnél eshetett el.

Aggasztóan nagy a csend a kórházból. Nem szabad feladni a reményt, de egyszerűen rossz gondolatokat ébreszt bennem ez a nagy, vastag hallgatás. Ne add fel, Schumi :(
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.19. 05:06

vollebak írta:A Telegraph tegnap esti cikkében írta, hogy a francia hatóságok nyomozása szerint Schumi több, mint tíz métert repült a levegőben, miután fejjel a sziklának csapódott.

Vagyis, kész csoda, hogy még egyáltalán életben van szerencsétlen. Miért volt arról szó a kezdetektől fogva, hogy szinte lépésben, valakit felsegíteni akarván botlott csak meg? Valami nem gömbölyű az egész történetben. Nem értek a síeléshez, sosem volt még léc a lábamon, de hogy 10-12 km/órával megbotolva nem repül senki 10 métert, az biztos. Sokkal nagyobb sebességnél eshetett el.

Aggasztóan nagy a csend a kórházból. Nem szabad feladni a reményt, de egyszerűen rossz gondolatokat ébreszt bennem ez a nagy, vastag hallgatás. Ne add fel, Schumi :(
Ma éjjel elég nyugtalanul aludtam. Még nagyon éjjel azt álmodtam, hogy egy temetésen vagyok, de fogalmam nincs, hogy kién. Aztán elindult a temetési menet és akkor döbbentem rá, hogy Schumit viszik a koporsóban. Aztán szerencsére felébredtem és megnyugodtam, hogy csak álom volt. De elég nehezen tudtam vissza aludni. Főleg, mikor már vagy ötször álmodtam ugyan azt. Reggel az első dolgom volt körbe nézni, hogy ugye nem történt meg ...

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2014.02.19. 08:34

Nem történt meg DE!

Ha igaz a 10 méteres repülés, akkor nem igaz a lassan sielés elmélete...

Ennél sokkal nagyobb baj, ha igaz a hir, hogy nincs önálló légzése, nyelése stb...melyek agytörzsi reflexek. Ha ez igy van, az igazolja azt az elméletet, hogy már a helikopteres szállitás során "beékelődött" és olyan károsodásokat szenvedett, melyekből nem nagyon lehet felépülni vagy csak emberi roncsként.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Lezárt