Michael Schumacher > A Legenda

Versenyzők és csapatok
Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.04. 10:40

Button írta: ha közülük is ott állnak csak a képen nem látszanak akkor joggal
ha meg nem, akkor meg nem..
a kórház 50 kilóméterre van az olasz határtól

nem hiszem hogy a Merci drukkerek (ha vannak egyáltalán) otthon örömködnek.

innen a fórumról sem álldogál ott egy Schumi szurkoló sem, mégse mondanám, hogy nincsenek mellette.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.04. 11:14

carlos78 írta: a kórház 50 kilóméterre van az olasz határtól

nem hiszem hogy a Merci drukkerek (ha vannak egyáltalán) otthon örömködnek.

innen a fórumról sem álldogál ott egy Schumi szurkoló sem, mégse mondanám, hogy nincsenek mellette.
Az írásomban ez volt a lényeg: "Nekem megható az a szeretet, amit a Ferraris rajongóktól kap."

Van olyan kép, amin Caprino Bergamosco-ból érkező Ferrari szurkolókat mutat. E kisváros konkrétan 420 km-re van a kórháztól. Nem hiszem, hogy a távolság számít. Bár szinte biztos vagyok benne, hogy vannak ott magyar szurkolók is, ahogy abban is, hogy Ferrari szurkoló nem csak olasz lehet, s főleg nem közvetlenül a francia határ másik feléről.

Mutasd meg, hol írtam én, vagy bárki más, hogy a Merci szurkolók otthon örömködnének!

De még egyszer mondom: nekem az valami csoda, ahogy a Ferrarisok viszonyulnak Schumihoz. Ennyi és nem több, de ezért piszkosul becsülöm Őket.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.04. 11:45

bertone írta:De még egyszer mondom: nekem az valami csoda, ahogy a Ferrarisok viszonyulnak Schumihoz. Ennyi és nem több, de ezért piszkosul becsülöm Őket.
Schumi mindig is Ferraris marad.
Nekem is így marad meg már, a Merci valahogy sosem passzolt hozzá.

A Ferrari mint csapat szimpatikus, bár 2006 után elindult egy rossz irányba. (Kimi szerződtetésével)
Bár azóta ezt kicsit újragondoltam (sokkal szimpibb lett KR), mert van sokkal rosszabb is.
Jelenleg kb. a nulla és a trágyalé határán mozognak. :D

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.01.04. 11:57

bertone írta: Az írásomban ez volt a lényeg: "Nekem megható az a szeretet, amit a Ferraris rajongóktól kap."

Van olyan kép, amin Caprino Bergamosco-ból érkező Ferrari szurkolókat mutat. E kisváros konkrétan 420 km-re van a kórháztól. Nem hiszem, hogy a távolság számít. Bár szinte biztos vagyok benne, hogy vannak ott magyar szurkolók is, ahogy abban is, hogy Ferrari szurkoló nem csak olasz lehet, s főleg nem közvetlenül a francia határ másik feléről.

Mutasd meg, hol írtam én, vagy bárki más, hogy a Merci szurkolók otthon örömködnének!

De még egyszer mondom: nekem az valami csoda, ahogy a Ferrarisok viszonyulnak Schumihoz. Ennyi és nem több, de ezért piszkosul becsülöm Őket.
Egy kis történet ezzel kapcsolatban, nem tudom mennyire hiteles, de simán elképzelhető:

"Ma egy Red Bull törzsszurkoló barátom keresett meg ezzel a kéréssel, mivel olvasta a Ferrari üzenetét a rajongók felé, hogy aki teheti pirosban vonuljon ki a Francia kórház elé csendben ünnepelni Schumacher születésnapját. Bár a barátom nem volt soha Schumi drukker, sőt Ferrari pólót más helyzetben fel nem venne, de most szeretné a hétszeres bajnokot megtisztelni azzal, hogy egy Ferrari pólóban megy dolgozni. Sajnos pólóm nem volt szabad, de a Schumis sapkámat szívesen kölcsön adtam neki. Megköszönte és annyit mondott, hogy büszkén fogja viselni és szorít Schumacherért. Mert tudja, hogy egy igazi F1 drukker ezt meg tenné bármelyik pilótáért.”

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.04. 12:18

Jadrina írta: Egy kis történet ezzel kapcsolatban, nem tudom mennyire hiteles, de simán elképzelhető:

"Ma egy Red Bull törzsszurkoló barátom keresett meg ezzel a kéréssel, mivel olvasta a Ferrari üzenetét a rajongók felé, hogy aki teheti pirosban vonuljon ki a Francia kórház elé csendben ünnepelni Schumacher születésnapját. Bár a barátom nem volt soha Schumi drukker, sőt Ferrari pólót más helyzetben fel nem venne, de most szeretné a hétszeres bajnokot megtisztelni azzal, hogy egy Ferrari pólóban megy dolgozni. Sajnos pólóm nem volt szabad, de a Schumis sapkámat szívesen kölcsön adtam neki. Megköszönte és annyit mondott, hogy büszkén fogja viselni és szorít Schumacherért. Mert tudja, hogy egy igazi F1 drukker ezt meg tenné bármelyik pilótáért.”
Itt meg ez a lényeg. ;) (Jó, ez persze csak egy kis szurka-poén volt.)

Bevallom, ha megtehetném anyagilag, én magam is elmentem volna, pedig nagyon nem vagyok sem Schumacher, sem Ferrari rajongó. De jó érzéssel töltött volna el, hogy egy picikét én is vele vagyok és szorítok érte.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.04. 13:56

bertone írta:Nekem megható az a szeretet, amit a Ferraris rajongóktól kap. Kapott tőlük hideget-meleget, főleg, mikor kiderült, hogy a Mercedesnél visszatér, s lám, mégis ők azok, akik ott vannak mellette, nem a Mercedes-rajongók.
Én úgy látom, hogy alapvetően Mercedeses szurkolók nem is igazán vannak,vagy ha vannak is eltörpült méretben a Ferrari rajongókhoz képest. Akik ma a Mercedesnek szurkolnak, meggyőződésem, hogyalapvetően a pilótáiknak szurkolnak elsődlegesen, és csak áttételesen magánakaz autónak (mint pl. én is!). Továbbá egy tifosi rajongását semmi máshoz nem lehet hasonlítani a szurkolótáborokat összevetve. Úgy gondolom továbbá, hogy az emberek többségénél a Ferrarihoz kapcsolódik a neve. Ott volt legtovább, és ott érte el a legtöbb sikerét. A mercedeses "kiruccanást" csak amolyan "levezetésnek" tartják, de semmi esetre sem komoly megmérettetésnek.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.04. 20:25

nem volt kedvem új topikot nyitni, mivel Schumi balesete adta az apropóját a cikknek, ide másolom.
http://www.gphirek.hu/f1/20140103-f1-ug ... alvas.html
egy (szerintem) érdekes írás a pilóták szabadidős elfoglaltságairól.
Kép

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.04. 21:18

trutya írta:nem volt kedvem új topikot nyitni, mivel Schumi balesete adta az apropóját a cikknek, ide másolom.
http://www.gphirek.hu/f1/20140103-f1-ug ... alvas.html
egy (szerintem) érdekes írás a pilóták szabadidős elfoglaltságairól.
Sok igazsága van, de azért ez kiverte nálam a biztosítékot:
"... még Graham Hill volt az, akit idejekorán utolért a végzete. Ő egy tesztelésről tartott hazafelé csapatának több tagjával, amikor a helikopterével leszálláshoz készülődve földhöz csapódott az éjszakai ködben."

Ilyen volt az a "helikopter":
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.04. 23:11

bertone írta:
carlos78 írta: a kórház 50 kilóméterre van az olasz határtól

nem hiszem hogy a Merci drukkerek (ha vannak egyáltalán) otthon örömködnek.

innen a fórumról sem álldogál ott egy Schumi szurkoló sem, mégse mondanám, hogy nincsenek mellette.
Az írásomban ez volt a lényeg: "Nekem megható az a szeretet, amit a Ferraris rajongóktól kap."

Van olyan kép, amin Caprino Bergamosco-ból érkező Ferrari szurkolókat mutat. E kisváros konkrétan 420 km-re van a kórháztól. Nem hiszem, hogy a távolság számít. Bár szinte biztos vagyok benne, hogy vannak ott magyar szurkolók is, ahogy abban is, hogy Ferrari szurkoló nem csak olasz lehet, s főleg nem közvetlenül a francia határ másik feléről.

Mutasd meg, hol írtam én, vagy bárki más, hogy a Merci szurkolók otthon örömködnének!

De még egyszer mondom: nekem az valami csoda, ahogy a Ferrarisok viszonyulnak Schumihoz. Ennyi és nem több, de ezért piszkosul becsülöm Őket.
biztos voltam benne hogy így értetted, a megfogalmazás nem volt egyértelmű :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.05. 14:35

Egy igazi ÚR! (:p

Mika Häkkinen, az egykori rivális levelet írt a kórházban fekvő Michael Schumachernek.



„Kedves Michael!

Te egy olyan ember vagy, aki hozzá van szokva, és vállalja a kivívásokat. A baleseted csak egy újabb kihívás számodra. Ismét keményen kell küzdened, csakúgy, mint ahogy együtt tettük a versenypályán.

Ahogyan te is tudod, nekem is volt egy komoly sérülésem. (1995-ben Adelaide-ben, ahol gégemetszést is végrehajtottak Häkkinenen – a szerk.) A családom és a profi orvosaim támogatásával sikerült túlélnem. Biztos vagyok benne, hogy te is megkapod ugyanezt a segítséget.

Tégy meg nekem valamit: most ne küzdj az idő ellen. Nem kell, hogy a tiéd legyen a legjobb idő ebben a versenyben. Annyi időd van, amennyire szükséged van.„

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: still » 2014.01.05. 20:43

2009-es motorbaleset:

"Michael a balesete során pályafutása legsúlyosabb sérülését szenvedte el. Februárban és márciusban arra összpontosítottunk, hogy visszanyerje a teljesítőképességét. Hatalmas becsapódás volt durva felületre, amelynek következtében a hetes csigolyája és bal felső bordája megrepedt és koponyaalapi repedéseket is szenvedett. A koponya és az első csigolya között egy ér is megsérült. Ennek a következménye agyinfarktus is lehetett volna. Örülni kell, hogy maradandó sérülés nélkül megúszta, mert egy ilyen érsérülés a kisagyat is érinthette volna."

Megosztó személyiség volt, ami a sportemberi oldalát illeti (a legnagyobbak mind megosztóak), de magánemberként szerintem mindenki a felépülését várja. Én is.

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2014.01.06. 05:24

bertone írta:
trutya írta:nem volt kedvem új topikot nyitni, mivel Schumi balesete adta az apropóját a cikknek, ide másolom.
http://www.gphirek.hu/f1/20140103-f1-ug ... alvas.html
egy (szerintem) érdekes írás a pilóták szabadidős elfoglaltságairól.
Sok igazsága van, de azért ez kiverte nálam a biztosítékot:
"... még Graham Hill volt az, akit idejekorán utolért a végzete. Ő egy tesztelésről tartott hazafelé csapatának több tagjával, amikor a helikopterével leszálláshoz készülődve földhöz csapódott az éjszakai ködben."

Ilyen volt az a "helikopter":
Kép
Azért ez is egy érdekes mondat volt:
„A sportág két világbajnokát is ilyen körülmények között veszítette el: Giuseppe Farinát és Mike Hawthornt. A legelső F1-es bajnok, valamint az 1958-es győztes egyaránt a visszavonulása után szenvedett végzetes közúti balesetet.”

Ja, az egyik 2 hónappal a visszavonulása után, a másik 11 évvel….

Azért több különbséget lehet tenni:
„Jochen Rindt és Ayrton Senna nagydíjhétvégén, Alberto Ascari és Jim Clark pedig szintén a pályán, de nem F1-es versenyautó volánja mögött szenvedett végzetes balesetet,”

Rindt hétvégén, de edzésen, míg Senna versenyen, ez nagy különbség. Ascari pályán, de csak egy tesztelésen, ami nem is volt hivatalos a számára, míg Clark F2-es futamon.

Ez sem semmi:
” Járműben, konkrétan egy versenymotorcsónakban lelte halálát a nagy tehetségnek tartott Didier Pironi is. A Ferrari bajnoki címre is esélyes pilótájának karrierje 1982-ben keservesen ért véget, amikor Hockenheimben, az esős vasárnapi bemelegítő edzésen belerohant egy másik autóba, és többé nem állhatott rajthoz a Forma-1-ben „

Szombaton bukott Pironi!

A repülőgép balesetek listájáról nagyon hiányzik Pace neve, de Ron Flockhart, Eddie Johnson, Tony Brise (aki Hill-el együtt volt a repülőn, mivel a versenyzője volt), Harald Ertl, Jose Dolhem is repülőgép balesetben vesztette életét.
Amúgy volt egy helikopteres baleset is: David Prophet

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.06. 05:52

pkonsti írta:...

A repülőgép balesetek listájáról nagyon hiányzik Pace neve, de Ron Flockhart, Eddie Johnson, Tony Brise (aki Hill-el együtt volt a repülőn, mivel a versenyzője volt), Harald Ertl, Jose Dolhem is repülőgép balesetben vesztette életét.
Amúgy volt egy helikopteres baleset is: David Prophet
Csak ehhez a részhez: a cikk a világbajnokokról szólt, míg ezek a versenyzők nem lettek azok.

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2014.01.06. 09:35

bertone írta:
pkonsti írta:...

A repülőgép balesetek listájáról nagyon hiányzik Pace neve, de Ron Flockhart, Eddie Johnson, Tony Brise (aki Hill-el együtt volt a repülőn, mivel a versenyzője volt), Harald Ertl, Jose Dolhem is repülőgép balesetben vesztette életét.
Amúgy volt egy helikopteres baleset is: David Prophet
Csak ehhez a részhez: a cikk a világbajnokokról szólt, míg ezek a versenyzők nem lettek azok.
Akkor miért szerepelt a cikkben történet Warwick, Brundle, Kubica, Reutemann, Montoya, Depailler, Coulthard, Purley, Pironi, Katayama eseteiről?... Ezek közül ketten repülőgép baleset kapcsán lettek megemlítve a cikkben...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.06. 09:44

Montoyának milyen balesete volt?
Motor?

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2014.01.06. 09:48

rdaneelolivaw írta:Montoyának milyen balesete volt?
Motor?
Teniszre fogta, ezért biztos haragszol rá, de valszeg motor volt...

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.06. 10:10

pkonsti írta:
bertone írta: Csak ehhez a részhez: a cikk a világbajnokokról szólt, míg ezek a versenyzők nem lettek azok.
Akkor miért szerepelt a cikkben történet Warwick, Brundle, Kubica, Reutemann, Montoya, Depailler, Coulthard, Purley, Pironi, Katayama eseteiről?... Ezek közül ketten repülőgép baleset kapcsán lettek megemlítve a cikkben...
Rosszul fogalmaztam: a cikknek az a része ...
Nyilván lehetne egy sokkal terjedelmesebb cikket írni, amiben mindenki szerepel, de ennek a cikknek nem ez volt a lényege. Alapvetően az adrenalin "keresése" volt a téma. Felsorolt pár esetet, amikor a versenyzőket aktív idejükben ért különböző baleset, amit túléltek. Biztos ez sem volt teljes. Majd felsorolta azokat, akiket már világbajnokként ért halálos baleset pályán, pályán kívül, netán már az aktív pályafutásuk után.
pkonsti írta:
rdaneelolivaw írta:Montoyának milyen balesete volt?
Motor?
Teniszre fogta, ezért biztos haragszol rá, de valszeg motor volt...
Ez viszont az új fórum első tízpontosa! (:yes

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2014.01.06. 10:12

bertone írta:
pkonsti írta: Akkor miért szerepelt a cikkben történet Warwick, Brundle, Kubica, Reutemann, Montoya, Depailler, Coulthard, Purley, Pironi, Katayama eseteiről?... Ezek közül ketten repülőgép baleset kapcsán lettek megemlítve a cikkben...
Rosszul fogalmaztam: a cikknek az a része ...
Nyilván lehetne egy sokkal terjedelmesebb cikket írni, amiben mindenki szerepel, de ennek a cikknek nem ez volt a lényege. Alapvetően az adrenalin "keresése" volt a téma. Felsorolt pár esetet, amikor a versenyzőket aktív idejükben ért különböző baleset, amit túléltek. Biztos ez sem volt teljes. Majd felsorolta azokat, akiket már világbajnokként ért halálos baleset pályán, pályán kívül, netán már az aktív pályafutásuk után.
pkonsti írta: Teniszre fogta, ezért biztos haragszol rá, de valszeg motor volt...
Ez viszont az új fórum első tízpontosa! (:yes
;)

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.01.06. 10:19

pkonsti írta: Teniszre fogta, ezért biztos haragszol rá, de valszeg motor volt...
Volt anno a tv-ben egy jelenet, ahol Webber eljátszotta, hogyan történhetett ez a tenisz-baleset.
Nem emlékszik rá valaki? Nagyon vicces volt. :D
Kerestem róla videót, de nem találtam.

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: still » 2014.01.06. 15:11

pkonsti írta: Azért ez is egy érdekes mondat volt:
„A sportág két világbajnokát is ilyen körülmények között veszítette el: Giuseppe Farinát és Mike Hawthornt. A legelső F1-es bajnok, valamint az 1958-es győztes egyaránt a visszavonulása után szenvedett végzetes közúti balesetet.”

Ja, az egyik 2 hónappal a visszavonulása után, a másik 11 évvel….
Igaz, csak vice champion volt Clay Regazzoni, de ő is közúti balesetben halt meg, 26 évvel a kényszerű visszavonulása után.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.06. 16:29

pkonsti írta:
rdaneelolivaw írta:Montoyának milyen balesete volt?
Motor?
Teniszre fogta, ezért biztos haragszol rá, de valszeg motor volt...
Dehogy haragszom rá... Montoya sosem tudott teniszezni.
Még ha nagyon akart volna, akkor se tudott volna tenisztől ilyen sérülést összeszedni. :mrgreen:

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.01.06. 16:30

rdaneelolivaw írta:
pkonsti írta: Teniszre fogta, ezért biztos haragszol rá, de valszeg motor volt...
Dehogy haragszom rá... Montoya sosem tudott teniszezni.
Még ha nagyon akart volna, akkor se tudott volna tenisztől ilyen sérülést összeszedni. :mrgreen:

Még később is ragaszkodott ezerrel a teniszes verzióhoz. (:f

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.06. 17:14

rdaneelolivaw írta:
pkonsti írta: Teniszre fogta, ezért biztos haragszol rá, de valszeg motor volt...
Dehogy haragszom rá... Montoya sosem tudott teniszezni.
Még ha nagyon akart volna, akkor se tudott volna tenisztől ilyen sérülést összeszedni. :mrgreen:
miért ne...vetődik egyet a labdáért. :D
Kép

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: still » 2014.01.06. 17:43

Elnézve a képet, simán hihető. :D

Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.06. 18:03

trutya írta:miért ne...vetődik egyet a labdáért. :D
Kizárt.
Ahhoz lábbal is kell tudni mozogni... abszolút kezdő ilyet nem csinál.
Vagy igen, de ahhoz ótvar hülyének kell lenni. :mrgreen:
Becker is csak Wimbledonban vetődött... füvön.

nade akkor on
MS.

Lezárt