Michael Schumacher > A Legenda

Versenyzők és csapatok
Avatar
Torrente
gokartos
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2014.01.01. 17:45

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Torrente » 2014.01.06. 18:18

still írta:Elnézve a képet, simán hihető. :D

Kép
Kép
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.06. 18:38

Ez mondjuk alap.
:mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.06. 20:51

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.08. 22:06

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.01.09. 11:42

Ecet írta:Fiúk, lányok! Ebből baj lesz... :( 11 nap telt el...
Sajnos nekem sincs jó előérzetem na persze ez nem sokat számít szerencsére . Szerintem senki nem tudja mi fog történni, az orvosok sem. Azt gondolom szerencsétlen Schumacher sorsa a szerencsén múlik valamilyen szinten :(

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.01.09. 21:18

Nem tudom talán kefir tudna felvilágosítani. Most ő mesterséges kómában van nem? Ha jól tudom az más mint ha csak úgy kómába esik valaki. Úgy tudom abból akkor ébresztik fel amikor akarják. Azért az mégis más.

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.09. 22:19

eniksz írta:Nem tudom talán kefir tudna felvilágosítani. Most ő mesterséges kómában van nem? Ha jól tudom az más mint ha csak úgy kómába esik valaki. Úgy tudom abból akkor ébresztik fel amikor akarják. Azért az mégis más.
Biztosan más (szerintem is). A probléma, ahogy az olvasottakból kiveszem, hogy tuovábbra is nagy az agyűri nyomás, és a duzzanat. Ennek kellene csökkenni, megszünni, s eddig ez nem történt meg.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.01.09. 22:39

eniksz írta:Nem tudom talán kefir tudna felvilágosítani. Most ő mesterséges kómában van nem? Ha jól tudom az más mint ha csak úgy kómába esik valaki. Úgy tudom abból akkor ébresztik fel amikor akarják. Azért az mégis más.
Éppen ez az .. Már elég régen.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.01.10. 00:41

Tudja valaki hogy Wendlinger miért volt hetekig kómában tartva? Ő utána még vezetett is. (Igaz h elvesztette a gyorsaságát)
Bízunk a legjobbakban!
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.01.10. 09:48

http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszsege ... az-orvosok" onclick="window.open(this.href);return false;

Ebben van egy kis magyarázat, amely mindenkit kicsit közelebb visz a problémához. Úgy látom, mint mindennek az életben, ennek a mesterséges kómának is van előnye és sajnos hátránya is. Leszűrtem az írásból, hogy valószínűleg még mindig nagy a nyomás a fejben vagy pedig bizonytalanok azzal kapcsolatban, hogy jót tesznek-e vele ha már most felébresztik. Szerintem teljesen bizonytalan az ügy végkimenetele, minden attól függ majd mennyire sérült meg az agya fizikailag és az mennyire károsult a helikopterben beállt kóma és azóta fenntartott mesterséges kóma ill. koponyaűri nyomás miatt.

Nagyon sajnálom szegényt :(

Clyde

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Clyde » 2014.01.10. 13:45

bertone írta:
eniksz írta:Nem tudom talán kefir tudna felvilágosítani. Most ő mesterséges kómában van nem? Ha jól tudom az más mint ha csak úgy kómába esik valaki. Úgy tudom abból akkor ébresztik fel amikor akarják. Azért az mégis más.
Biztosan más (szerintem is). A probléma, ahogy az olvasottakból kiveszem, hogy tuovábbra is nagy az agyűri nyomás, és a duzzanat. Ennek kellene csökkenni, megszünni, s eddig ez nem történt meg.
Lenne rá megoldás, csak valakinek meg kellene hoznia a döntést.

http://mcsatorna.hu/hirek/2014_01_3_mi- ... o-valaszol" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.01.10. 16:04

Clyde írta:

Lenne rá megoldás, csak valakinek meg kellene hoznia a döntést.

http://mcsatorna.hu/hirek/2014_01_3_mi- ... o-valaszol" onclick="window.open(this.href);return false;
Ezt mondjuk nem értem, hogy hogy nyilatkozhat valaki egy esetről úgy hogy nem ismeri a részleteket és csak a híradásokból értesült róla.
Azt azonban megértem, hogy próbálja népszerűsíteni azt az eljárást, amit ő talált ki, kár hogy erre ilyen eseményt tud csak felhasználni.

Clyde

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Clyde » 2014.01.11. 09:33

Jadrina írta:
Clyde írta:

Lenne rá megoldás, csak valakinek meg kellene hoznia a döntést.

http://mcsatorna.hu/hirek/2014_01_3_mi- ... o-valaszol" onclick="window.open(this.href);return false;
Ezt mondjuk nem értem, hogy hogy nyilatkozhat valaki egy esetről úgy hogy nem ismeri a részleteket és csak a híradásokból értesült róla.
Azt azonban megértem, hogy próbálja népszerűsíteni azt az eljárást, amit ő talált ki, kár hogy erre ilyen eseményt tud csak felhasználni.
Nyilván neked, és nekem is van véleményünk róla, pedig még lövésünk sincs a szakmájáról.
Ő ráadásul szakmabeli, sőt egy különleges, nem szokványosabb eljárás "feltalálója".

Ha azzal vádolod, hogy most Schumacher nevével fémjelezve promózik, nagyon mellé lőttél. Ismerek olyan embert, akit személyesen is kezelt, és pl. Szombathelyen híres volt arról, hogy _SOHA_ nem fogadott el hálapénzt, és ott üldözte ezen dolgot, ahol csak lehet. Mérnökként végzett, 2 évet ha dolgozott mérnökként, utána ment orvosira. Könnyen lehet, hogy ezért is más a szemlélete némileg. Mellesleg hithű katolikus, csak nem reklámozza ezt.

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.11. 10:09

Clyde írta:
Nyilván neked, és nekem is van véleményünk róla, pedig még lövésünk sincs a szakmájáról.
Ő ráadásul szakmabeli, sőt egy különleges, nem szokványosabb eljárás "feltalálója".

Ha azzal vádolod, hogy most Schumacher nevével fémjelezve promózik, nagyon mellé lőttél. Ismerek olyan embert, akit személyesen is kezelt, és pl. Szombathelyen híres volt arról, hogy _SOHA_ nem fogadott el hálapénzt, és ott üldözte ezen dolgot, ahol csak lehet. Mérnökként végzett, 2 évet ha dolgozott mérnökként, utána ment orvosira. Könnyen lehet, hogy ezért is más a szemlélete némileg. Mellesleg hithű katolikus, csak nem reklámozza ezt.
Ennek az utolsó mondatnak az értelmét felfogom, csak azt nem, hogy kerül ide?

Clyde

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Clyde » 2014.01.11. 10:31

bertone írta:
Clyde írta:
Nyilván neked, és nekem is van véleményünk róla, pedig még lövésünk sincs a szakmájáról.
Ő ráadásul szakmabeli, sőt egy különleges, nem szokványosabb eljárás "feltalálója".

Ha azzal vádolod, hogy most Schumacher nevével fémjelezve promózik, nagyon mellé lőttél. Ismerek olyan embert, akit személyesen is kezelt, és pl. Szombathelyen híres volt arról, hogy _SOHA_ nem fogadott el hálapénzt, és ott üldözte ezen dolgot, ahol csak lehet. Mérnökként végzett, 2 évet ha dolgozott mérnökként, utána ment orvosira. Könnyen lehet, hogy ezért is más a szemlélete némileg. Mellesleg hithű katolikus, csak nem reklámozza ezt.
Ennek az utolsó mondatnak az értelmét felfogom, csak azt nem, hogy kerül ide?
Egyesek szerint van valami ősi ellentét az orvosi hivatás, és a hit között...

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.14. 21:36

....meg! Van, ahol azt taglalják, miről és mennyiről szól Schumi végrendelet, ilyen főcímmel: "Ha Schumi meghal, mindent a család örököl" :twisted:

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.01.15. 16:15

bertone írta:....meg! Van, ahol azt taglalják, miről és mennyiről szól Schumi végrendelet, ilyen főcímmel: "Ha Schumi meghal, mindent a család örököl" :twisted:
Ne legyen igazam, de több esélyt látok arra, hogy MS többé már nem lesz tudatánál. Régóta van mesterséges (ha egyáltalán mesterséges, mert ha jól tudom kórházba szállítás közbe már elvesztette az eszméletét) kómában, és az információk visszatartása se kecsegtet semmi jóval.
Toller esetére hajaz (nem a jó magyar mentalitás szerinti végrendeleti huzavonát értem ezalatt), hanem hogy "felébreszteni" nem tudták, csak "életben" tartani.
Együgyű ésszel meg úgy gondolom, hogy kell tudniuk, nagyjából milyen fokú agykárosodás léphetett fel, ha fellépett.
Ha nincs agyi károsodás, akkor minden további nélkül lenyilatkozhatnák, hogy agykárosodás nem lépett fel, a regenerálódásig mélyaltatásban tartjuk. De a mai technikai színvonal mellett lenyilatkozni olyat, hogy nem tudják nagyjából milyen fokú agykárosodás lehet, azt egy csöppet kétkedve fogadom. (Ha volt olyan nyilatkozat, hogy nincs agykárosodás, csak elkerülte a figyelmem, akkor mea culpa.)

Bocs, mindenkitől, hogy nem lett túl pozitív a hsz.

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.15. 17:09

zola írta: Ne legyen igazam, de több esélyt látok arra, hogy MS többé már nem lesz tudatánál. Régóta van mesterséges (ha egyáltalán mesterséges, mert ha jól tudom kórházba szállítás közbe már elvesztette az eszméletét) kómában, és az információk visszatartása se kecsegtet semmi jóval.
Toller esetére hajaz (nem a jó magyar mentalitás szerinti végrendeleti huzavonát értem ezalatt), hanem hogy "felébreszteni" nem tudták, csak "életben" tartani.
Együgyű ésszel meg úgy gondolom, hogy kell tudniuk, nagyjából milyen fokú agykárosodás léphetett fel, ha fellépett.
Ha nincs agyi károsodás, akkor minden további nélkül lenyilatkozhatnák, hogy agykárosodás nem lépett fel, a regenerálódásig mélyaltatásban tartjuk. De a mai technikai színvonal mellett lenyilatkozni olyat, hogy nem tudják nagyjából milyen fokú agykárosodás lehet, azt egy csöppet kétkedve fogadom. (Ha volt olyan nyilatkozat, hogy nincs agykárosodás, csak elkerülte a figyelmem, akkor mea culpa.)

Bocs, mindenkitől, hogy nem lett túl pozitív a hsz.
A legutóbbi hírek pont arról szóltak, hogy azt próbálják az orvosok kideríteni, mely területek károsodtak és melyek nem. Bár ebben Kefir biztos jobban otthon van, de a leírtakból én azt vettem ki, hogy az agya talán még most is duzzadt a sérüléstől, ami nem jelenti azt, hogy az a rész maradandó károsodást szenvedett, csak éppen nem lehet tudni, hogy mi lesz vele.
Valahol ahhoz tudnám hasonlítani, amikor valakinek egy esés miatt borzasztóan megdagad mondjuk a bokája. Amig az le nem lohad, nem tudnak vele mit kezdeni.
Jelenleg un. mélyaltatásban tartják - ezt hívjuk mesterséges kómának - ami nem tesz jót bizonyos szerveknek, pl. a májnak, mivel erős gyógyszerekkel végzik. Ezért szeretnék ezt minél előbb elhagyni, ami viszont nem jelenti azt, hogy Schuminak ezt követően automatikusan fel kellene ébrednie. Azóta több olyan esetről is olvastam, akik sok hetet voltak kómában és maradéktalanul felépültek.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: mudd » 2014.01.15. 18:51

azt hiszem, most kell igazan imadkozni schumiert.

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.01.15. 20:03

Ecet írta:Fiúk, lányok! Ebből baj lesz... :( 11 nap telt el...
Én sem vagyok optimista és a kedvenceimet figyelembe véve lassan Alonsoval sem lehetek az.
Dankson az egyszereseket gyûjti úgy tûnik én mást.

Clyde

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Clyde » 2014.01.16. 09:30

Hát... a német FOCUS (kb. magyar HVG) című magazin már arról cikkez, hogy örökre kómában maradhat...

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: still » 2014.01.16. 16:41

Clyde írta:Hát... a német FOCUS (kb. magyar HVG) című magazin már arról cikkez, hogy örökre kómában maradhat...
Örökre senki nem marad kómában.

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2014.01.16. 21:21

Most olvasom...
Schumachernél komoly a baj, vége
A napokban tesztelték az agyát, ám azóra mélyen hallgat mindenki
Webhir.com információja szerint.
Reklám


A sajtónak nem kívánnak nyilatkozni a családtagok, és az orvosoknak is megtiltották.

Ám a webhir.com által megkérdezett ott dolgozó szerint Schumachernek már vége van. Él ugyan, a teste működni fog még akár 20 évig is, de belül halott. Újra kell majd tanulnia mindent, ha felébred egy 1 éves gyerek szintjén lesz jó esetben. A legjobb esetben 3 éves gyerek szinten.

Nyugodtan gyászolhat a világ.


A cikk nem ért véget! Likeolás után jelenik meg a többi része!

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.01.16. 21:56

Gyilok írta:Most olvasom...
Schumachernél komoly a baj, vége
A napokban tesztelték az agyát, ám azóra mélyen hallgat mindenki
Webhir.com információja szerint.
Reklám


A sajtónak nem kívánnak nyilatkozni a családtagok, és az orvosoknak is megtiltották.

Ám a webhir.com által megkérdezett ott dolgozó szerint Schumachernek már vége van. Él ugyan, a teste működni fog még akár 20 évig is, de belül halott. Újra kell majd tanulnia mindent, ha felébred egy 1 éves gyerek szintjén lesz jó esetben. A legjobb esetben 3 éves gyerek szinten.

Nyugodtan gyászolhat a világ.


A cikk nem ért véget! Likeolás után jelenik meg a többi része!
A legeslegutolsó mondat tartalmazza a legtöbb információt számunkra... (:t

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.01.16. 23:57

Gyilok írta:Most olvasom...
Schumachernél komoly a baj, vége
A napokban tesztelték az agyát, ám azóra mélyen hallgat mindenki
Webhir.com információja szerint.
Reklám


A sajtónak nem kívánnak nyilatkozni a családtagok, és az orvosoknak is megtiltották.

Ám a webhir.com által megkérdezett ott dolgozó szerint Schumachernek már vége van. Él ugyan, a teste működni fog még akár 20 évig is, de belül halott. Újra kell majd tanulnia mindent, ha felébred egy 1 éves gyerek szintjén lesz jó esetben. A legjobb esetben 3 éves gyerek szinten.

Nyugodtan gyászolhat a világ.


A cikk nem ért véget! Likeolás után jelenik meg a többi része!

A sok bunkó

Lezárt