Michael Schumacher > A Legenda

Versenyzők és csapatok
Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.02. 16:50

Szomorú aktualitása van ennek a topiknak. Hisz' tudjuk miről van szó!

Az alábbi - ma felfedezett - aljasság mindenesetre teljesen elkeserített:

http://gifek.blog.hu/2014/01/01/michael ... map=%5B%5D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Lancelot 2014.01.06. 20:53-kor.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.02. 17:08

Ezen az útvonalon történt a baleset:

http://sport365.hu/videok,videok,video- ... cher,66098
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.02. 17:14

Lancelot írta:Szomorú aktualitása van ennek a topiknak. Hisz' tudjuk miről van szó!

Az alábbi - ma felfedezett - aljasság mindenesetre teljesen elkeserített:

http://gifek.blog.hu/2014/01/01/michael ... map=%5B%5D
Egyetértek. Az is gusztustalan, ha valóban volt ilyen oldal, ahol azt írták, de az nekem mégnagyobb, hogy ez a fos, ezzel próbál lájkokat gyűjteni.

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.02. 17:16

Lancelot írta:Ezen az útvonalon történt a baleset:

http://sport365.hu/videok,videok,video- ... cher,66098
Már napközben láttam a videót. És azon csodálkozom, hogy itt nem történik naponta több súlyos baleset. Én, ha tudnék is síelni, biztos nem itt akarnék. (Bár lehet, hogy alap helyzetben nem ilyen zsúfolt, s pont Schumi balesete növelte a csúszkálók számát.)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.02. 21:53

bertone írta:Már napközben láttam a videót. És azon csodálkozom, hogy itt nem történik naponta több súlyos baleset. Én, ha tudnék is síelni, biztos nem itt akarnék. (Bár lehet, hogy alap helyzetben nem ilyen zsúfolt, s pont Schumi balesete növelte a csúszkálók számát.)
Nem történik, mert valószínűleg tényleg nagy pech kellett hozzá egyrészt, másrészt ha átcsúszol a sziklák között akkor nem utazósebességgel teszed.
Egyébként az ilyen kicsit "off-piste" terepeken nem szoktak csak úgy átcsúszkálni, főleg akkor nem, ha méteres kövek állnak ki a hóból.

Egy síelő nem halad lassan, csak ha oka van rá.
Mindig utazósebességgel halad, kivétel addig amíg felgyorsul és amíg megáll. Tehát a fékezés megkezdésekor.
Schumacher régebbi síelős videói a youtube-on azt láttatják, hogy azért olyan lassan sosem síelt. Ezt nem is lehet egyébként csak úgy.
Még egy ilyen lankásabb piros pályán is 15-20 m alatt eléred a számodra kedvező utazósebességet.
Igen valószínűtlen, hogy lassabban haladt.

Az viszont tényleg érthetetlen, hogy miért nincsen itt háló, pedig a francia pályákon sokat alkalmazzák.

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.02. 22:05

rdaneelolivaw írta: Nem történik, mert valószínűleg tényleg nagy pech kellett hozzá egyrészt, másrészt ha átcsúszol a sziklák között akkor nem utazósebességgel teszed.
Egyébként az ilyen kicsit "off-piste" terepeken nem szoktak csak úgy átcsúszkálni, főleg akkor nem, ha méteres kövek állnak ki a hóból.

Egy síelő nem halad lassan, csak ha oka van rá.
Mindig utazósebességgel halad, kivétel addig amíg felgyorsul és amíg megáll. Tehát a fékezés megkezdésekor.
Schumacher régebbi síelős videói a youtube-on azt láttatják, hogy azért olyan lassan sosem síelt. Ezt nem is lehet egyébként csak úgy.
Még egy ilyen lankásabb piros pályán is 15-20 m alatt eléred a számodra kedvező utazósebességet.
Igen valószínűtlen, hogy lassabban haladt.

Az viszont tényleg érthetetlen, hogy miért nincsen itt háló, pedig a francia pályákon sokat alkalmazzák.
Én nem Schumira gondoltam, hanem simán csak úgy a pályán haladva. Ezen a videón több olyan helyzetet láttam, amiből akár ütközés is lehetett volna a kamerás ember és egy a pályán lassabban bóklászó között. Nekem nem jönne be, hogy folyton azt kell figyelnem, hogy ott előttem keresztbe-kasul sikló valaki mellett hogyan tudok elmenni ütközés nélkül.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.02. 22:53

bertone írta:Én nem Schumira gondoltam, hanem simán csak úgy a pályán haladva. Ezen a videón több olyan helyzetet láttam, amiből akár ütközés is lehetett volna a kamerás ember és egy a pályán lassabban bóklászó között. Nekem nem jönne be, hogy folyton azt kell figyelnem, hogy ott előttem keresztbe-kasul sikló valaki mellett hogyan tudok elmenni ütközés nélkül.
Fekete pályákon nincs ilyen bóklászás, elhiheted. :D
Ott nem látsz ilyen fazonokat, csak jól sízőket, akiknek többnyire kiszámítható az útvonaluk.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.01.03. 08:53

rdaneelolivaw írta:
bertone írta:Én nem Schumira gondoltam, hanem simán csak úgy a pályán haladva. Ezen a videón több olyan helyzetet láttam, amiből akár ütközés is lehetett volna a kamerás ember és egy a pályán lassabban bóklászó között. Nekem nem jönne be, hogy folyton azt kell figyelnem, hogy ott előttem keresztbe-kasul sikló valaki mellett hogyan tudok elmenni ütközés nélkül.
Fekete pályákon nincs ilyen bóklászás, elhiheted. :D
Ott nem látsz ilyen fazonokat, csak jól sízőket, akiknek többnyire kiszámítható az útvonaluk.

Néha van, lsd az én esetemet. (:n

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.01.03. 08:54

rdaneelolivaw írta:
bertone írta:Én nem Schumira gondoltam, hanem simán csak úgy a pályán haladva. Ezen a videón több olyan helyzetet láttam, amiből akár ütközés is lehetett volna a kamerás ember és egy a pályán lassabban bóklászó között. Nekem nem jönne be, hogy folyton azt kell figyelnem, hogy ott előttem keresztbe-kasul sikló valaki mellett hogyan tudok elmenni ütközés nélkül.
Fekete pályákon nincs ilyen bóklászás, elhiheted. :D
Ott nem látsz ilyen fazonokat, csak jól sízőket, akiknek többnyire kiszámítható az útvonaluk.
azért ez nem teljesen igaz... van amikor én is lecsúszok egy-egy fekete pályán...

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.01.03. 08:58

bertone írta:
rdaneelolivaw írta: Nem történik, mert valószínűleg tényleg nagy pech kellett hozzá egyrészt, másrészt ha átcsúszol a sziklák között akkor nem utazósebességgel teszed.
Egyébként az ilyen kicsit "off-piste" terepeken nem szoktak csak úgy átcsúszkálni, főleg akkor nem, ha méteres kövek állnak ki a hóból.

Egy síelő nem halad lassan, csak ha oka van rá.
Mindig utazósebességgel halad, kivétel addig amíg felgyorsul és amíg megáll. Tehát a fékezés megkezdésekor.
Schumacher régebbi síelős videói a youtube-on azt láttatják, hogy azért olyan lassan sosem síelt. Ezt nem is lehet egyébként csak úgy.
Még egy ilyen lankásabb piros pályán is 15-20 m alatt eléred a számodra kedvező utazósebességet.
Igen valószínűtlen, hogy lassabban haladt.

Az viszont tényleg érthetetlen, hogy miért nincsen itt háló, pedig a francia pályákon sokat alkalmazzák.
Én nem Schumira gondoltam, hanem simán csak úgy a pályán haladva. Ezen a videón több olyan helyzetet láttam, amiből akár ütközés is lehetett volna a kamerás ember és egy a pályán lassabban bóklászó között. Nekem nem jönne be, hogy folyton azt kell figyelnem, hogy ott előttem keresztbe-kasul sikló valaki mellett hogyan tudok elmenni ütközés nélkül.
Mindig a hátul haladónak kell figyelnie és úgy utat választania, hogy az esetleges hirtelen irányváltoztatást is le tudja időben reagálni. Ez főleg nagyon buckás pályán lehet problémás, ahol előre belövöd magadnak, hogy a bucka tetején fordulhass leginkább. Egyébként ebből nem szokott probléma lenni. Ja hogy sokan vannak? Néha igen, de könnyen meg tudsz állni, kivéve ha ész nélkül száguldozol (pl kollegám golyóban).

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.01.03. 08:59

Boldog szülinapot! Erőt és gyors gyógyulást!

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.03. 09:13

Most aztán igazán elkél a jókívánság, miszerint: még legalább ennyi boldog születésnapot! (És persze, épen, egészségesen.)

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.03. 09:17

High-End írta: Mindig a hátul haladónak kell figyelnie és úgy utat választania, hogy az esetleges hirtelen irányváltoztatást is le tudja időben reagálni. Ez főleg nagyon buckás pályán lehet problémás, ahol előre belövöd magadnak, hogy a bucka tetején fordulhass leginkább. Egyébként ebből nem szokott probléma lenni. Ja hogy sokan vannak? Néha igen, de könnyen meg tudsz állni, kivéve ha ész nélkül száguldozol (pl kollegám golyóban).
Én ezt értem és el is fogadom. Csak arra akartam valahogy utalni, hogy ha a vezetés élményéért ülnék autóba, hogy egy kicsit szórakozzak, akkor valszeg nem a nagykőrúton próbálkoznék.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.01.03. 09:23

bertone írta:
High-End írta: Mindig a hátul haladónak kell figyelnie és úgy utat választania, hogy az esetleges hirtelen irányváltoztatást is le tudja időben reagálni. Ez főleg nagyon buckás pályán lehet problémás, ahol előre belövöd magadnak, hogy a bucka tetején fordulhass leginkább. Egyébként ebből nem szokott probléma lenni. Ja hogy sokan vannak? Néha igen, de könnyen meg tudsz állni, kivéve ha ész nélkül száguldozol (pl kollegám golyóban).
Én ezt értem és el is fogadom. Csak arra akartam valahogy utalni, hogy ha a vezetés élményéért ülnék autóba, hogy egy kicsit szórakozzak, akkor valszeg nem a nagykőrúton próbálkoznék.
Szerintem ő szimplán pihenni szeretett volna a családjával, nem az adrenalin hiányzott neki.

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.03. 09:54

High-End írta:
bertone írta: Én ezt értem és el is fogadom. Csak arra akartam valahogy utalni, hogy ha a vezetés élményéért ülnék autóba, hogy egy kicsit szórakozzak, akkor valszeg nem a nagykőrúton próbálkoznék.
Szerintem ő szimplán pihenni szeretett volna a családjával, nem az adrenalin hiányzott neki.
Amit írtam, írok, annak semmi köze Schumihoz. A bemutatott videó alapján mondtam el.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2014.01.03. 10:28

Ez azért nem jelent jót...

"A Bild forrásai szerint Schumacher állapota valójában már a helikopterben válságosra fordult, elveszítette az eszméletét, és a légzése is leállt. A helikopternek félúton le kellett szállnia, Schumachert intubálták, és már a szállítás alatt mesterségesen lélegeztették. Ez alapján gyorsan megszülethetett a döntés, hogy a grenoble-i klinikára szállítják tovább az életveszélyben lévő Schumachert. 12.40-kor landoltak vele a kórháznál, ahol azóta is küzdenek az életéért."
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.03. 12:11

keF1r írta:Ez azért nem jelent jót...

"A Bild forrásai szerint Schumacher állapota valójában már a helikopterben válságosra fordult, elveszítette az eszméletét, és a légzése is leállt. A helikopternek félúton le kellett szállnia, Schumachert intubálták, és már a szállítás alatt mesterségesen lélegeztették. Ez alapján gyorsan megszülethetett a döntés, hogy a grenoble-i klinikára szállítják tovább az életveszélyben lévő Schumachert. 12.40-kor landoltak vele a kórháznál, ahol azóta is küzdenek az életéért."
Teljesen össze-vissza beszélnek már.
Tudom, Te vagy a doki, de egyszer nekem is leállt a légzésem, meg a szívem is, úgy kellett visszahozni (pedig csak egy injekciótól ájultam el, mint azt megelőzően már számtalanszor), de tudom, hogy az Ő esete azért más. Engem jobban idegesít Maria la Villota esete.

Ja, meg az, hogy most már nem is barátot ment segíteni, hanem a barát gyerekét és nem szándékosan ment be a járatlan részre, hanem a segítségnyújtás közben valahogy odakeveredett.

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2014.01.03. 13:05

Jól emlékszem, hogy 48 órás mesterséges kómáról volt szó? 48 óra már kb. 2 napja letelt. Donohue esete ötlik fel bennem folyamatosan. Ő is magánál volt a balesete után, kórházba szállítás közben vesztette el az eszméletét, rögtön megműtötték, de 3 nap múlva meghalt.

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.03. 13:14

pkonsti írta:Jól emlékszem, hogy 48 órás mesterséges kómáról volt szó? 48 óra már kb. 2 napja letelt. Donohue esete ötlik fel bennem folyamatosan. Ő is magánál volt a balesete után, kórházba szállítás közben vesztette el az eszméletét, rögtön megműtötték, de 3 nap múlva meghalt.
Én úgy emlékszem, nem mondtak határozott időt, hanem 3-4 napról beszéltek.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2014.01.03. 20:21

bertone írta:
keF1r írta:Ez azért nem jelent jót...

"A Bild forrásai szerint Schumacher állapota valójában már a helikopterben válságosra fordult, elveszítette az eszméletét, és a légzése is leállt. A helikopternek félúton le kellett szállnia, Schumachert intubálták, és már a szállítás alatt mesterségesen lélegeztették. Ez alapján gyorsan megszülethetett a döntés, hogy a grenoble-i klinikára szállítják tovább az életveszélyben lévő Schumachert. 12.40-kor landoltak vele a kórháznál, ahol azóta is küzdenek az életéért."
Teljesen össze-vissza beszélnek már.
Tudom, Te vagy a doki, de egyszer nekem is leállt a légzésem, meg a szívem is, úgy kellett visszahozni (pedig csak egy injekciótól ájultam el, mint azt megelőzően már számtalanszor), de tudom, hogy az Ő esete azért más. Engem jobban idegesít Maria la Villota esete.

Ja, meg az, hogy most már nem is barátot ment segíteni, hanem a barát gyerekét és nem szándékosan ment be a járatlan részre, hanem a segítségnyújtás közben valahogy odakeveredett.
Itt másról van szó. Ha egy ilyen sérülés után leáll a légzésed az azt jelenti, hogy olyan erős volt a vérzés, hogy beékelődött a nyultagy...
Lélegeztetni lehet ugyan és ezzel életben tartani, de ha ez az állapot elég sokáig tart, akkor ott maradandó károsodás lehet...márpedig a helikopteren nincs lehetőség koponyaűri nyomáscsökkentésre. Ezt alátámasztja az a tény is, hogy életmentő műtétet kellett végrehajtani rajta.
Azonban minden csak találgatás addig, mig pontos informáciot nem adnak a sérülés helyéről és nagyságáról.
Viszont az a gyanum, hogy komolyabb a baj, mint amit komunikálnak, de ne legyen igazam.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.03. 20:45

keF1r írta: Itt másról van szó. Ha egy ilyen sérülés után leáll a légzésed az azt jelenti, hogy olyan erős volt a vérzés, hogy beékelődött a nyultagy...
Lélegeztetni lehet ugyan és ezzel életben tartani, de ha ez az állapot elég sokáig tart, akkor ott maradandó károsodás lehet...márpedig a helikopteren nincs lehetőség koponyaűri nyomáscsökkentésre. Ezt alátámasztja az a tény is, hogy életmentő műtétet kellett végrehajtani rajta.
Azonban minden csak találgatás addig, mig pontos informáciot nem adnak a sérülés helyéről és nagyságáról.
Viszont az a gyanum, hogy komolyabb a baj, mint amit komunikálnak, de ne legyen igazam.
Sajnos nekem is egyre rosszabb érzéseim vannak. Most olvastam a motorsport.com-on erről egy cikket. Egy német prof már arról beszél, hogy akár hetekig-hónapokig is kómában maradhat, míg a párizsi doki azt mondja, ha három hét után nem ébred fel, akkor ...

bertone

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.04. 05:22

Nekem megható az a szeretet, amit a Ferraris rajongóktól kap. Kapott tőlük hideget-meleget, főleg, mikor kiderült, hogy a Mercedesnél visszatér, s lám, mégis ők azok, akik ott vannak mellette, nem a Mercedes-rajongók.

Kép

Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.04. 08:35

bertone írta:Nekem megható az a szeretet, amit a Ferraris rajongóktól kap. Kapott tőlük hideget-meleget, főleg, mikor kiderült, hogy a Mercedesnél visszatér, s lám, mégis ők azok, akik ott vannak mellette, nem a Mercedes-rajongók.
ezen biztos kiakadnék ha Mercedes szurkoló lennék.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: Button » 2014.01.04. 10:05

carlos78 írta:
bertone írta:Nekem megható az a szeretet, amit a Ferraris rajongóktól kap. Kapott tőlük hideget-meleget, főleg, mikor kiderült, hogy a Mercedesnél visszatér, s lám, mégis ők azok, akik ott vannak mellette, nem a Mercedes-rajongók.
ezen biztos kiakadnék ha Mercedes szurkoló lennék.
ha közülük is ott állnak csak a képen nem látszanak akkor joggal
ha meg nem, akkor meg nem..
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Michael Schumacher > A Legenda

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.04. 10:27

és akkor a Jordan- és Benetton-szurkolókról nem is beszéltünk :P
Kép

Lezárt