Lando Norris

Versenyzők és csapatok
Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.06.28. 12:17

Redbull írta:
2019.06.28. 10:29
Kép
Eszméletlen a kölyök. Kora ellenére nagyon tapasztaltan kezeli az F-1 hihetetlen nyomását.
:mosoly:
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.06.28. 12:31

Gocpont írta:
2019.06.28. 12:17
Redbull írta:
2019.06.28. 10:29
Kép
Eszméletlen a kölyök. Kora ellenére nagyon tapasztaltan kezeli az F-1 hihetetlen nyomását.
:mosoly:
De most őszintén, te hogyan látod?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.06.28. 18:16

Kép
Sainz csapata Norris csapata elleni focimeccs utáni kép. Azt nem tudom ki nyert de jó a hangulat az látszik.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.06.28. 21:44

Redbull írta:
2019.06.28. 12:31
De most őszintén, te hogyan látod?
Hát... egyelőre a Norris névről nem az ő szőrös mellkasa ugrik be (:v
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.06.28. 21:55

Aztán aranyat szarik - e már ez a Norris gyerek?

(:n
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.06.28. 22:05

bertone írta:
2019.06.28. 21:55
Aztán aranyat szarik - e már ez a Norris gyerek?

(:n
(:u

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2019.06.28. 22:10

Gocpont írta:
2019.06.28. 21:44
Redbull írta:
2019.06.28. 12:31
De most őszintén, te hogyan látod?
Hát... egyelőre a Norris névről nem az ő szőrös mellkasa ugrik be (:v
(:u

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.06.28. 22:22

bertone írta:
2019.06.28. 21:55
Aztán aranyat szarik - e már ez a Norris gyerek?

(:n
Jó kérdés. Azt hallottam, hogy még Chuck is előre köszön neki. :)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.06.29. 00:36

Phoebe írta:
2019.06.28. 22:22
bertone írta:
2019.06.28. 21:55
Aztán aranyat szarik - e már ez a Norris gyerek?

(:n
Jó kérdés. Azt hallottam, hogy még Chuck is előre köszön neki. :)
Nekem jobb ez így, nem pedig a Maxi féle debütálás.
(:z
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.06.29. 01:39

Redbull írta:
2019.06.28. 18:16
Kép
Sainz csapata Norris csapata elleni focimeccs utáni kép. Azt nem tudom ki nyert de jó a hangulat az látszik.
Nekik jó a hangulatuk... de szerintem Hamilton nyert...
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.06.29. 12:11

:mosoly:
Lehet.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.29. 12:20

bertone írta:
2019.06.28. 21:55
Aztán aranyat szarik - e már ez a Norris gyerek?

(:n
Ezt miért kell, Laci?

Sainzot, aki egy kiváló fokmérő és Verstappen mellett is látszott már, hogy nem egy Gasly, 5-3-ra veri az időmérőkön és Kanadában és Franciaországban is műszaki okok miatt nem szerzett csak kövér pontokat.

Kicsit unalmas már, hogy már kedvelni sem lehet egy fiatalt, különben jön az, hogy túl van hájpolva meg még semmit nem mutatott.

Az idei Daytona 24-en azonnal gyorsabb volt Alonsónál, és az F1-ben sem volt még egy rossz mozdulata sem, semmi fiatalokra jellemző butaság - ellenkezőleg. Még csak nem is hisztizik olyan helyzetekben, amikben egy Maxi vagy egy fiatal Hamilton simán teleháborogta volna a sajtót, például Kanada vagy Franciaország kapcsán. Bahreinben egy olyan helyzetet védett ki, ami még rutinos pilótáktól is szép lett volna:



Monacóban meg a csapatérdeket szem előtt tartva hagyta Sainzot menni zokszó nélkül.

Egy érett, higgadtan vezető gyerek, ráadásul baromi jópofa is. Mindent vidáman kezel, semmi nagyképű vagy megosztó viselkedés vagy nyilatkozat. Minden lehetséges mérce szerint kiválóan teljesít és kedvelhető. Mit kéne még csinálnia, hogy ne csak provokálni járjatok be a topikjába azon gúnyolódva, hogy szart-e már aranyat? Komolyan kérdezem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.29. 12:26

Rocco írta:
2019.06.28. 22:05
bertone írta:
2019.06.28. 21:55
Aztán aranyat szarik - e már ez a Norris gyerek?

(:n
(:u
Neked is szól a kérdés.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.06.29. 12:38

vollebak írta:
2019.06.29. 12:26
Rocco írta:
2019.06.28. 22:05


(:u
Neked is szól a kérdés.
Senkivel semmi bajom, csak vicces volt. Bocsanat. (:v

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.06.29. 12:46

Vollénak igaza van. Én Laci kissé pikirt megjegyzésén nem húztam fel magam, de a kisköjök jó, ezt nem lehet tagadni.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.29. 13:06

Redbull írta:
2019.06.29. 12:46
Vollénak igaza van. Én Laci kissé pikirt megjegyzésén nem húztam fel magam, de a kisköjök jó, ezt nem lehet tagadni.
:mosoly:
Igazából maga az zavar engem, hogy ha valaki érdemleges dolgot nem ír, csak bemegy egyadott topikba faszkodni. Annak idején Massa topikjába járkáltak be rendszeresen mások, Jamest basztatni. Miért is? Kinek fájt, kit zavart a tevékenysége? Elvolt a kis játszóterén, mi a fasznak kellett ugatni neki?

Veled is ugyanezt csinálták, amiért képeket töltögetsz fel a McLaren-topikba. Megint csak: mi is azzal a probléma? A vonatkozó topikba vonatkozó tartalom kerül. Akit nem érdekel a McLaren, mi a fasznak megy oda, hogy leírja, hogy nem érdekli a McLaren, vagy azon élcelődjön, hogy megint hány kép van, meg milyen a McLaren festése? Hamilton topikjába senki sem jár faszkodni, amiért Lancelot nagyon aktív ott. És ez így is van rendjén - legyen is aktív, a rajongója. Agyfasz, hogy azért kéne magát szarul éreznie egy embernek, vagy elfogadnia az ilyen basztatást, mert merészel a szurkolói topikban szurkolóként viselkedik.

Norris esetében ez külön is értelmezhetetlen, mert még csak nem is egy megosztó figura, amikor elkerülhetetlen a flame. De semmiféle ellentmondásos nyilatkozata vagy viselkedése nincs, se a pályán, se azon kívül - sőt. A világ legkiválóbb versenyzőjének sem lett kikiáltva senki által. De még ha így is történt volna - mi is lenne a probléma ezzel, a neki nyitott szurkolói topikban?

Sajnálom, elfogyott a türelmem az ilyen irritáló és indokolatlan beszólogatásokkal kapcsolatban, már csak azért is, mert itt a hajadra kenheted, hogy viselkedj másokkal úgy, ahogy te szeretnéd, hogy veled szemben viselkedjenek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.06.29. 14:08

vollebak írta:
2019.06.29. 13:06
Redbull írta:
2019.06.29. 12:46
Vollénak igaza van. Én Laci kissé pikirt megjegyzésén nem húztam fel magam, de a kisköjök jó, ezt nem lehet tagadni.
:mosoly:
Igazából maga az zavar engem, hogy ha valaki érdemleges dolgot nem ír, csak bemegy egyadott topikba faszkodni. Annak idején Massa topikjába járkáltak be rendszeresen mások, Jamest basztatni. Miért is? Kinek fájt, kit zavart a tevékenysége? Elvolt a kis játszóterén, mi a fasznak kellett ugatni neki?

Veled is ugyanezt csinálták, amiért képeket töltögetsz fel a McLaren-topikba. Megint csak: mi is azzal a probléma? A vonatkozó topikba vonatkozó tartalom kerül. Akit nem érdekel a McLaren, mi a fasznak megy oda, hogy leírja, hogy nem érdekli a McLaren, vagy azon élcelődjön, hogy megint hány kép van, meg milyen a McLaren festése? Hamilton topikjába senki sem jár faszkodni, amiért Lancelot nagyon aktív ott. És ez így is van rendjén - legyen is aktív, a rajongója. Agyfasz, hogy azért kéne magát szarul éreznie egy embernek, vagy elfogadnia az ilyen basztatást, mert merészel a szurkolói topikban szurkolóként viselkedik.

Norris esetében ez külön is értelmezhetetlen, mert még csak nem is egy megosztó figura, amikor elkerülhetetlen a flame. De semmiféle ellentmondásos nyilatkozata vagy viselkedése nincs, se a pályán, se azon kívül - sőt. A világ legkiválóbb versenyzőjének sem lett kikiáltva senki által. De még ha így is történt volna - mi is lenne a probléma ezzel, a neki nyitott szurkolói topikban?

Sajnálom, elfogyott a türelmem az ilyen irritáló és indokolatlan beszólogatásokkal kapcsolatban, már csak azért is, mert itt a hajadra kenheted, hogy viselkedj másokkal úgy, ahogy te szeretnéd, hogy veled szemben viselkedjenek.
Ezt most picit túlgondolod szerintem, bár természetesen értem a mögöttes logikát, és vannak benne megfontolandó gondolatok. Hozzá lehet ehhez úgy is állni, hogy mindenki máshogy szurkol, nem vagyunk egyformák, élni és élni hagyni stb stb.. Világos.

Viszont, ha nem ütköztetünk eltérő szemléleteket, nem mondunk ki semmit, nem adunk visszacsatoltást egymásnak, amiből akár tanulni, fejlődni lehet, akkor mi marad? Egy teljesen steril, kiherélt közeg. Nagyon PC lesz, de nagyon unalmas is, vélemény nélküli bólogató Jánosokkal.

Természetesen nem amellett érvelek, hogy arctalanul tiporjunk egymás lelkébe, komoly probléma, ami megy az online közösségi terekben, a feszültség levezetése, idegen emberek sértegetése, ahogy egyszerűen eldurvult minden. Ettől függetlenül, szerintem meg lehet és meg kell találni az egyensúlyt a tolerancia és a vélemény szabadsága között.

Számomra felnőtt emberektől értelmezhetetlen, hogy oda-meg vissza vannak, egy rolleren ülős képtől. Soha nem tudtam azonosulni az ilyen szintű rajongással. Feltételezem Laci megjegyzése is ennek szólt, nem Norris személyének. Én is belementem a buliba, egy poénnal, mert úgy gondoltam, hogy ezzel nem ártok RedBull-nak, nem írok semmi negatívat Norris-ra, de kifejezhetem vele, hogy mit gondolok erről az egészről.

Norris egyébként egy nagyon ügyes fiatal versenyző, nagyon klassz, ahogy megy, lehet szeretni ahogy versenyez, egy-két pályán kívüli megnyilvánulása miatt, nekem is egyre szimpatikusabb.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.29. 14:51

Phoebe írta:
2019.06.29. 14:08
Ezt most picit túlgondolod szerintem, bár természetesen értem a mögöttes logikát, és vannak benne megfontolandó gondolatok. Hozzá lehet ehhez úgy is állni, hogy mindenki máshogy szurkol, nem vagyunk egyformák, élni és élni hagyni stb stb.. Világos.

Viszont, ha nem ütköztetünk eltérő szemléleteket, nem mondunk ki semmit, nem adunk visszacsatoltást egymásnak, amiből akár tanulni, fejlődni lehet, akkor mi marad? Egy teljesen steril, kiherélt közeg. Nagyon PC lesz, de nagyon unalmas is, vélemény nélküli bólogató Jánosokkal.

Természetesen nem amellett érvelek, hogy arctalanul tiporjunk egymás lelkébe, komoly probléma, ami megy az online közösségi terekben, a feszültség levezetése, idegen emberek sértegetése, ahogy egyszerűen eldurvult minden. Ettől függetlenül, szerintem meg lehet és meg kell találni az egyensúlyt a tolerancia és a vélemény szabadsága között.

Számomra felnőtt emberektől értelmezhetetlen, hogy oda-meg vissza vannak, egy rolleren ülős képtől. Soha nem tudtam azonosulni az ilyen szintű rajongással. Feltételezem Laci megjegyzése is ennek szólt, nem Norris személyének. Én is belementem a buliba, egy poénnal, mert úgy gondoltam, hogy ezzel nem ártok RedBull-nak, nem írok semmi negatívat Norris-ra, de kifejezhetem vele, hogy mit gondolok erről az egészről.

Norris egyébként egy nagyon ügyes fiatal versenyző, nagyon klassz, ahogy megy, lehet szeretni ahogy versenyez, egy-két pályán kívüli megnyilvánulása miatt, nekem is egyre szimpatikusabb.
Szerintem az, hogy egy adott szurkolói topikon belül ki hogyan szurkol a kedvencének, az nem tolerancia meg véleményezés kérdése. Semmi értelme beleállni abba, hogy ki szurkol jól vagy rosszul, hány képet illik/nem illik feltölteni. Ilyen erővel ha sétálok az utcán, és valakinek az öltözködése nem tetszik, akkor miért ne mondanám meg neki, hogy úgy nézel ki, mint egy teleszart búvárruha - hát jogom van a véleményemhez, és ha nem ütköztetünk véleményt, akkor hogy tanuljunk, ugye.

Abban az esetben teljesen igazad lenne, ha egzakt dolgokról lenne szó. De itt, ami a két nagy különbséget jelenti szerintem, az az, hogy nem tényszerű alapokon nyugvó, ezért vitaalpot adó dologról van szó, másrészt, hogy mindez egy kirendelt topikban történik. Nem az van, hogy Norris-képeket kell nézegetnie bárkinek, aki bármilyen topikra rákattint, hanem a neki nyitott topikban vagyunk, és itt basztatnak egyesek másokat.

A véleményszabadságot sokan összekeverik a véleményszabadossággal és a közléskényszerrel, vagyis azzal, hogy mindig minden helyzetben odamondom, ami a fejemben van, mert nekem ez a véleményem. Nem kell véleményezni egymás szurkolói magatartását a szurkolói topikon belül, ez nem több kényszeres házmesterkedésnél. "Mondanivalóm nincs ugyan, meg leszarom a topikot, de beléd állok, mert én nem töltenék fel a helyedben ennyi képet, hö". Mi értelme ennek?

Ezért nem Norrisról vagy konkrétan erről a topikról van szó, hanem általánosan egy attitűdről, ami számomra értelmezhetetlen, mégis, sajnos, még ebben a kis közösségben is gyakori. Mit, kit zavart annak idején James vagy FreHeiGloRosRen fan a kis topikjaikkal? Senkit, de állandóan baszogatta őket innen több ember is, szépen ki is koptak idővel. Pedig nem vagyunk azért annyian, hogy mindegy legyen, hányan írunk a fórumra. És hozzáteszem, hogy James volt az, aki privátban leírta, hogy az állandó basztatások miatt nem volt aktív a közösségi topikokban sem már úgy, pedig például a sznúkeres topikban is nagyon aktív volt, és jókat is írt. De azt érzékelte, hogy csak elvan a kis világában, mégis basztatjuk, hát inkább nem is járt már fel. Érted, Timi, ez így kurva gáz, mert meg tudom érteni, miért érezhette így, és ez tök függetlenül attól, hogy ki mennyire népszerű fórumtag, hogy kin lehet csak úgy rihiröhizni, vagy ki számít a húzóemberek közé, hogy azt mondjuk, hulljon a férgese, amúgy sem voltak oszlopos tagok ezek, akik kikoptak. Egyszerűen nem kéne így viselkedni egymással, teljesen indokolatlan.

Részletkérdés egyébként, de ha már említetted: az a rolleres kép azért volt vicces, mert főleg az amerikai angolban bevett kifejezés az egekbe emelt kormányú chopperekre, hogy "ape hangers" (kábé "majomcsimpaszkodók"), Lando ezt parodizálta a képen. Szerintem is jópofa volt, én is röhögtem rajta. De még ha te nem is érted személy szerint, mi volt nagy etwas a képben, akkor sem kell beleállni Redbullba, ha ő halálinak tartja.

Mert az meg az ő véleménye, és a véleményszabadság nem úgy működik, hogy az erősebb kutya baszik = ha többen vannak, akik szerint nem kéne hasraesni attól a képtől, mint akiknek tetszik, akkor a többségnek van igaza, és ahhoz igazodva kéne/illene fórumozni, különben fogadjuk el, hogy jön a beugatás.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.06.29. 14:58

Ok. Szerintem ez egy közösség, nem random idegenek vagyunk az utcán. Egyébként valahol van abban valami ellentmondás, hogy fogadjuk el egymást úgy ahogy vagyunk, és közben épp megmondjuk, a többieknek, hogy hogyan kellene viselkedniük a fórumon.

Mindegy, értem a mondanivalódat, próbáltam árnyalni. Ennyi.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.29. 16:39

Phoebe írta:
2019.06.29. 14:58
Ok. Szerintem ez egy közösség, nem random idegenek vagyunk az utcán. Egyébként valahol van abban valami ellentmondás, hogy fogadjuk el egymást úgy ahogy vagyunk, és közben épp megmondjuk, a többieknek, hogy hogyan kellene viselkedniük a fórumon.

Mindegy, értem a mondanivalódat, próbáltam árnyalni. Ennyi.
Karl Popper ezt a tolerancia paradoxonának nevezte, és én is azt vallom, amit ő - a tolerancia védelme megkívánja, hogy ne toleráljuk az intoleranciát.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.06.29. 17:49

Phoebe írta:
2019.06.29. 14:08
vollebak írta:
2019.06.29. 13:06


Igazából maga az zavar engem, hogy ha valaki érdemleges dolgot nem ír, csak bemegy egyadott topikba faszkodni. Annak idején Massa topikjába járkáltak be rendszeresen mások, Jamest basztatni. Miért is? Kinek fájt, kit zavart a tevékenysége? Elvolt a kis játszóterén, mi a fasznak kellett ugatni neki?

Veled is ugyanezt csinálták, amiért képeket töltögetsz fel a McLaren-topikba. Megint csak: mi is azzal a probléma? A vonatkozó topikba vonatkozó tartalom kerül. Akit nem érdekel a McLaren, mi a fasznak megy oda, hogy leírja, hogy nem érdekli a McLaren, vagy azon élcelődjön, hogy megint hány kép van, meg milyen a McLaren festése? Hamilton topikjába senki sem jár faszkodni, amiért Lancelot nagyon aktív ott. És ez így is van rendjén - legyen is aktív, a rajongója. Agyfasz, hogy azért kéne magát szarul éreznie egy embernek, vagy elfogadnia az ilyen basztatást, mert merészel a szurkolói topikban szurkolóként viselkedik.

Norris esetében ez külön is értelmezhetetlen, mert még csak nem is egy megosztó figura, amikor elkerülhetetlen a flame. De semmiféle ellentmondásos nyilatkozata vagy viselkedése nincs, se a pályán, se azon kívül - sőt. A világ legkiválóbb versenyzőjének sem lett kikiáltva senki által. De még ha így is történt volna - mi is lenne a probléma ezzel, a neki nyitott szurkolói topikban?

Sajnálom, elfogyott a türelmem az ilyen irritáló és indokolatlan beszólogatásokkal kapcsolatban, már csak azért is, mert itt a hajadra kenheted, hogy viselkedj másokkal úgy, ahogy te szeretnéd, hogy veled szemben viselkedjenek.
Ezt most picit túlgondolod szerintem, bár természetesen értem a mögöttes logikát, és vannak benne megfontolandó gondolatok. Hozzá lehet ehhez úgy is állni, hogy mindenki máshogy szurkol, nem vagyunk egyformák, élni és élni hagyni stb stb.. Világos.

Viszont, ha nem ütköztetünk eltérő szemléleteket, nem mondunk ki semmit, nem adunk visszacsatoltást egymásnak, amiből akár tanulni, fejlődni lehet, akkor mi marad? Egy teljesen steril, kiherélt közeg. Nagyon PC lesz, de nagyon unalmas is, vélemény nélküli bólogató Jánosokkal.

Természetesen nem amellett érvelek, hogy arctalanul tiporjunk egymás lelkébe, komoly probléma, ami megy az online közösségi terekben, a feszültség levezetése, idegen emberek sértegetése, ahogy egyszerűen eldurvult minden. Ettől függetlenül, szerintem meg lehet és meg kell találni az egyensúlyt a tolerancia és a vélemény szabadsága között.

Számomra felnőtt emberektől értelmezhetetlen, hogy oda-meg vissza vannak, egy rolleren ülős képtől. Soha nem tudtam azonosulni az ilyen szintű rajongással. Feltételezem Laci megjegyzése is ennek szólt, nem Norris személyének. Én is belementem a buliba, egy poénnal, mert úgy gondoltam, hogy ezzel nem ártok RedBull-nak, nem írok semmi negatívat Norris-ra, de kifejezhetem vele, hogy mit gondolok erről az egészről.

Norris egyébként egy nagyon ügyes fiatal versenyző, nagyon klassz, ahogy megy, lehet szeretni ahogy versenyez, egy-két pályán kívüli megnyilvánulása miatt, nekem is egyre szimpatikusabb.
(:o professzionalis iras

Egeszen fantasztikus, hogy egyesek mindenben tokeletesen maskeppen gondolkodnak, a pillangokrol is, az f1-rol is, a szurkolasrol is es a kozeletrol is. Az meg, hogy ki miert ment el innen es/vagy ki lett innen kibaszarintva/kiutalva (probalva) egy kulon estet erdemelne. Jobb ha nem megyunk bele. A heidfeld fan gyerek kifejezetten rosszindulatu is volt neha a gyermeteg szurkolasatol fuggetlenul, reszemrol ez volt vele a bajom semmi egyeb. A James azt se tudom ki volt

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.29. 20:01

Bandee írta:
2019.06.29. 17:49

(:o professzionalis iras

Egeszen fantasztikus, hogy egyesek mindenben tokeletesen maskeppen gondolkodnak, a pillangokrol is, az f1-rol is, a szurkolasrol is es a kozeletrol is. Az meg, hogy ki miert ment el innen es/vagy ki lett innen kibaszarintva/kiutalva (probalva) egy kulon estet erdemelne. Jobb ha nem megyunk bele. A heidfeld fan gyerek kifejezetten rosszindulatu is volt neha a gyermeteg szurkolasatol fuggetlenul, reszemrol ez volt vele a bajom semmi egyeb. A James azt se tudom ki volt
Éreztem én, hogy valami bajod van velem.

Nem volt véletlen részedről az "egészen fantasztikus" gúnyos felütés, de főleg az "egyesek" szó. Tudsz írni a sorok között, én meg tudok olvasni :) Amolyan összekacsintó "mi, a normális többség vs egyesek" kérdést csináltál közéleti állásfoglalásokra is utalgatva tök feleslegesen – gondolom, a főleg az abban a topikban előjött sok véleménykülönbségünk miatt orroltál meg, de csak te tudod, hogy mi az ok, mert már nagyon régóta kerülöm a topikot szándékosan. Sebaj, legalább választ is adtál ezzel arra a kérdésre, hogy kell-e erőltetnem ezt a fórumozást itt.

Peace mindenkinek, jó futamokat, és hajrá Lando!
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.06.29. 20:12

A csapattarsnak szurkolok, de jo parost alkotnak Norrissal. Ugy tunik jol jott a McLarennek ez a kiegyensulyozottsag es szerenyseg amit ketten kepviselnek. Norris korul kicsit nagyobb a felhajtas gondolom angol mivolta miatt...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.06.29. 20:22

vollebak írta:
2019.06.29. 20:01
Bandee írta:
2019.06.29. 17:49

(:o professzionalis iras

Egeszen fantasztikus, hogy egyesek mindenben tokeletesen maskeppen gondolkodnak, a pillangokrol is, az f1-rol is, a szurkolasrol is es a kozeletrol is. Az meg, hogy ki miert ment el innen es/vagy ki lett innen kibaszarintva/kiutalva (probalva) egy kulon estet erdemelne. Jobb ha nem megyunk bele. A heidfeld fan gyerek kifejezetten rosszindulatu is volt neha a gyermeteg szurkolasatol fuggetlenul, reszemrol ez volt vele a bajom semmi egyeb. A James azt se tudom ki volt
Éreztem én, hogy valami bajod van velem.

Nem volt véletlen részedről az "egészen fantasztikus" gúnyos felütés, de főleg az "egyesek" szó. Tudsz írni a sorok között, én meg tudok olvasni :) Amolyan összekacsintó "mi, a normális többség vs egyesek" kérdést csináltál közéleti állásfoglalásokra is utalgatva tök feleslegesen – gondolom, a főleg az abban a topikban előjött sok véleménykülönbségünk miatt orroltál meg, de csak te tudod, hogy mi az ok, mert már nagyon régóta kerülöm a topikot szándékosan. Sebaj, legalább választ is adtál ezzel arra a kérdésre, hogy kell-e erőltetnem ezt a fórumozást itt.

Peace mindenkinek, jó futamokat, és hajrá Lando!
Azt gondolsz es olvasol ki a sorok kozul amit akarsz. Ugyis mindig tudod mire gondolok.
Resze vagy annak a halmaznak aki szoges ellentetben van szinte minden teren a velemenyemmel, ha en varamirol feketet gondolok te biztosan feheret, ha en x-nek szurkolok te biztosan y-nak es ha egy kozeleti tema felmerul szinte biztosan a masik oldalra helyezkedsz. Nem vagy ezzel egyedul ne erezd magad kituntetve. Kettonk - valamint a tobbiek kozotti - oriasi kulonbseg, hogy en el tudom fogadni a masik velemenyt, ez kulon szinesiti az egeszet meet hat ugye forditva kene lennie.

Timi irt egy ertelmes es jo magyarazatot de persze ebben is tied az utolso szo meet igazad csak neked lehet

En se jarok abba a topikba biztosan feltunt.

Tulgondoltad. Egyebkent is jol megferunk egymas mellett is, felesleges a hiszti. Ha akarsz kikerulsz.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.06.29. 22:20

Húh, egy darabig nem voltam itt a fórumon és máris áll a bál. Szerintem legyen béke!
Vollénak minden gondolatával egyetértek úgy, hogy szerintem Bande, Phoebe sem bántottak meg.
Nekem elegendő, ha a szurkolói topicba egy ellen szúrker nem kezdi kritizálni a szurkolókat, akkor már előrébb leszünk. Én szívesen elolvasom az összes topicot, azokat is amik nekem nem tetszőek. De megtartom magamnak a véleményem és nem kezdek értekezésbe csak azért mert nekem más az álláspontom. Más a helyzet a szimpatikus topicokkal, ott én is elmondom, mi az álláspontom. Ütköztessük a véleményünk azokkal akikkel közös érdeklődési területről szeretnék vitázni. Továbbá van amikor megszólítanak, no akkor általában viszont válaszolok. A fórum arra való többek között, hogy informáljuk egymást. Ha ezt túllépem a moderátor szólni fog, ennyi.
Szerintem a fórumcsapatban nem vagyunk sokan. Meg kellene becsülnünk egymást. Én elnézegetem az angol nyelvű McLaren topicocat amik pörögnek is ezerrel (hála isten), de azért itt szeretek inkább aktív lenni.
Hajrá - az elkövetkező évek egyik angol F1 csillaga - Lando Norris! És valószínűleg érkezik George Russell is.
(:n
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt