Lando Norris

Versenyzők és csapatok
Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.09.04. 11:16

Kép
Lando Norris
https://hu.wikipedia.org/wiki/Lando_Norris
https://twitter.com/LandoNorris
(Bristol, 1999. november 13.) brit autóversenyző, aki a Formula Renault 2.0 NEC 2016-os szezonjának és a Formula–3 2017-es szezonjának bajnok pilótája. Jelenleg a Formula–2-ben a Carlin versenyzője. A Formula–1-es McLaren istálló teszt-és tartalékversenyzője. 2018. 09. 03-án szerződést kötöttek vele és 2019-től a csapat versenyzője.

Tekintettel arra, hogy a tegnapi napon bejelentették Norris szerződtetését itt az idő egy önálló topic nyitására.
A Wikipédiát ha böngésszük az eredményei nagyon meggyőzőek, nem véletlenül esett rá a választás. Tudtommal a szülei nem dollármilliárdosak, ezért külön szerencse, hogy egy tehetősebb klub vette a szárnyai alá. A McLaren még romjaiban is vonzó a feltörekvő (ifjú) pilóták számára. Meggyőződésem, hogy a csapat eredményei javulni fognak, vissza fog térni a topcsapatok közé ahova egyébiránt tartozik. Norris ebben sokat segíthet. Vezetési stílusa sokkal inkább Jenson Buttonra mint Max Verstappenre hasonlít. Kevés önhibás kiesés jellemzi, inkább kivár és nem az első kanyarban akarja földbe döngölni az ellenfeleit. Jövőre Carlos Sainz lesz a csapattársa. Mint zöldfülű pilótának kezdetben lehet, hogy neki lesz a kedvezőtlenebb a helyzet. Mellette szól viszont az a tény, hogy már kellően ismeri a csapatot és a vezetést.
Szurkoljunk neki, hogy ne csak egy rövid látogatás legyen a McLaren F-1 pilótai pályafutása.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.09.04. 12:22

Túl van ez a srác kicsit hypeolva, és még a feje sem szimpi. :lol:

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.09.04. 13:02

Phoebe írta:
2018.09.04. 12:22
Túl van ez a srác kicsit hypeolva, és még a feje sem szimpi. :lol:
Ízlések és pofonok tudod...
Nekem sem tetszik bicska Maxi feje, de vezetni azt tud, ...meg görény módon védekezni is jól megtanult az idesapjátúl.
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.09.04. 16:13

Igazából rákényszerült a csapat hogy bevesse.
Ezzel szemben Russell szóba se jöhet a mercinél,pedig vezeti az F2-öt.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.09.04. 21:27

KépKépKép
Az MTC-ben miután bejelentésre került a 2019-es szerződése. Reggeli beszélgetés a főnökkel.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.09.04. 21:44

Phoebe írta:
2018.09.04. 12:22
Túl van ez a srác kicsit hypeolva, és még a feje sem szimpi. :lol:

Tényleg?
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.09.04. 23:13

Lando Norris szerződésének bejelentését követően elszabadult a Twitter, miután a jelenkor legnagyobb F1-es trollja, Giedo van der Garde a klasszikus „Chuck Norris-viccek” mintájára kiposztolt egy Norris-tréfát. A legjobbak közül válogattunk:
Lando Norris sosem kvalifikál pole-ba. A pole kvalifikál azért, hogy fogadhassa Lando Norrist.
Lando Norris egyszer úgy nyert meg egy versenyt, hogy saját maga elé vágott a kiállásoknál.
Lando Norris autójában nincs erőforrás. Ő maga az erőforrás.
Lando Norris egyszer pole-ba kvalifikált egy Fortit. Miközben aludt.
Lando Norris nem tartja tiszteletben a pálya határait – a pálya határai tartják tiszteletben őt.
Lando Norris egyszer a versenyzői parádén futotta meg a leggyorsabb kört.
Lando Norris két kört adott a saját árnyékának, és így is kettős győzelmet arattak, miközben kék zászlót lengettek az összes sportbírónak.
Lando Norris egyszer Eau Rouge-nak nevezte a Raidilliont. Senki nem mert szólni neki.
Lando Norris előrébb léphet a rajtrácson, amikor beteszi a negyedik MGU-K-t.
Lando Norris egyszer azért nyithatta a DRS-t, mert egy másodpercen belül volt saját magához képest. Azóta már nincs szüksége DRS-re, a levegő egyszerűen eltűnik az útjából.
Forrás: formula.hu
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.09.05. 01:25

Phoebe írta:
2018.09.04. 12:22
Túl van ez a srác kicsit hypeolva, és még a feje sem szimpi. :lol:
Ne kezdd, Timi, a fenébe is (:v

Mindjárt jön Tomi is és 2015 eleje reloaded :D

Én eddig is legfeljebb csak kicsit vicceltem azzal, hogy ha Norris jön, akkor Maxit esélyes, hogy elengedem. Egy új, fiatal brit szupertehetség a McLarenben, nekem több sem kell :mosoly:
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.09.05. 07:37

nikotin írta:
2018.09.04. 23:13
Lando Norris szerződésének bejelentését követően elszabadult a Twitter, miután a jelenkor legnagyobb F1-es trollja, Giedo van der Garde a klasszikus „Chuck Norris-viccek” mintájára kiposztolt egy Norris-tréfát. A legjobbak közül válogattunk:
Lando Norris sosem kvalifikál pole-ba. A pole kvalifikál azért, hogy fogadhassa Lando Norrist.
Lando Norris egyszer úgy nyert meg egy versenyt, hogy saját maga elé vágott a kiállásoknál.
Lando Norris autójában nincs erőforrás. Ő maga az erőforrás.
Lando Norris egyszer pole-ba kvalifikált egy Fortit. Miközben aludt.
Lando Norris nem tartja tiszteletben a pálya határait – a pálya határai tartják tiszteletben őt.
Lando Norris egyszer a versenyzői parádén futotta meg a leggyorsabb kört.
Lando Norris két kört adott a saját árnyékának, és így is kettős győzelmet arattak, miközben kék zászlót lengettek az összes sportbírónak.
Lando Norris egyszer Eau Rouge-nak nevezte a Raidilliont. Senki nem mert szólni neki.
Lando Norris előrébb léphet a rajtrácson, amikor beteszi a negyedik MGU-K-t.
Lando Norris egyszer azért nyithatta a DRS-t, mert egy másodpercen belül volt saját magához képest. Azóta már nincs szüksége DRS-re, a levegő egyszerűen eltűnik az útjából.
Forrás: formula.hu
ezeket szeretem, jót mosolygok rajtuk
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.09.05. 07:57

vollebak írta:
2018.09.05. 01:25
Phoebe írta:
2018.09.04. 12:22
Túl van ez a srác kicsit hypeolva, és még a feje sem szimpi. :lol:
Ne kezdd, Timi, a fenébe is (:v

Mindjárt jön Tomi is és 2015 eleje reloaded :D

Én eddig is legfeljebb csak kicsit vicceltem azzal, hogy ha Norris jön, akkor Maxit esélyes, hogy elengedem. Egy új, fiatal brit szupertehetség a McLarenben, nekem több sem kell :mosoly:
Azértazt tegyük hozzá, hogy maxinak már csak akkor lett topikja, amikor már "rég" itt volt az F1-ben. Norris meg még csak közelről nyaldossa a fagyit, de már van topikja, mert csak.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.09.05. 09:27

nikotin írta:
2018.09.05. 07:57
vollebak írta:
2018.09.05. 01:25


Ne kezdd, Timi, a fenébe is (:v

Mindjárt jön Tomi is és 2015 eleje reloaded :D

Én eddig is legfeljebb csak kicsit vicceltem azzal, hogy ha Norris jön, akkor Maxit esélyes, hogy elengedem. Egy új, fiatal brit szupertehetség a McLarenben, nekem több sem kell :mosoly:
Azértazt tegyük hozzá, hogy maxinak már csak akkor lett topikja, amikor már "rég" itt volt az F1-ben. Norris meg még csak közelről nyaldossa a fagyit, de már van topikja, mert csak.
Hivatalosan is leigazolt versenyző, szerintem ez már elég alap egy saját topikhoz :)

Ha Redbull nem nyitja meg, akkor én nyitom meg, csak megelőzött sajnos a zsivány (:v
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.09.05. 09:33

2014, Ginetta Juniors dobogó

Kép

LOL (:u
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.09.05. 10:07

vollebak írta:
2018.09.05. 09:27
nikotin írta:
2018.09.05. 07:57


Azértazt tegyük hozzá, hogy maxinak már csak akkor lett topikja, amikor már "rég" itt volt az F1-ben. Norris meg még csak közelről nyaldossa a fagyit, de már van topikja, mert csak.
Hivatalosan is leigazolt versenyző, szerintem ez már elég alap egy saját topikhoz :)

Ha Redbull nem nyitja meg, akkor én nyitom meg, csak megelőzött sajnos a zsivány (:v
Na akkor megnyugodtam. Bertóne rosszallását véltem kiolvasni ahozgászólásából, ezért kkcsit kényelmetlenül kezdtem érezni magam.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.09.05. 10:57


Legutóbbi csatájuk Monzában. Látványosan de tisztán vezet mind a két pilóta.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.09.05. 10:59

Redbull írta:
2018.09.05. 10:07
vollebak írta:
2018.09.05. 09:27


Hivatalosan is leigazolt versenyző, szerintem ez már elég alap egy saját topikhoz :)

Ha Redbull nem nyitja meg, akkor én nyitom meg, csak megelőzött sajnos a zsivány (:v
Na akkor megnyugodtam. Bertóne rosszallását véltem kiolvasni ahozgászólásából, ezért kkcsit kényelmetlenül kezdtem érezni magam.
:mosoly:
Nincs semmi rosszallás. Csak szerintem Tminek igaza van. Ez a srác máris hájpolt, pedig még egy métert nem versenyzett. Szerintem ebben már felülmúlta minimaxot. :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.09.05. 11:08

nikotin írta:
2018.09.05. 10:59
Redbull írta:
2018.09.05. 10:07


Na akkor megnyugodtam. Bertóne rosszallását véltem kiolvasni ahozgászólásából, ezért kkcsit kényelmetlenül kezdtem érezni magam.
:mosoly:
Nincs semmi rosszallás. Csak szerintem Tminek igaza van. Ez a srác máris hájpolt, pedig még egy métert nem versenyzett. Szerintem ebben már felülmúlta minimaxot. :mosoly:
Szerintem meg nem.
Azt írtam, írom, hogy jó lenne ha meg tudna maradni az F1 pilóták között, nem egyszeri fellángolás lenne a srác.
Szívem szerint miniMax mellet látnám szívesen, a csapat az nem is lenne fontos. Megnézni ki a gyorsabb.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.09.05. 21:15

Kép

https://hu.motorsport.com/f1/news/140-k ... 8/3171745/
Holnap folytatja a munkát. Szerencsés, hogy ilyen lehetőségeket kap az aktuális versenyautók tesztelésére.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.09.05. 21:39

nikotin írta:
2018.09.05. 10:59
Nincs semmi rosszallás. Csak szerintem Tminek igaza van. Ez a srác máris hájpolt, pedig még egy métert nem versenyzett. Szerintem ebben már felülmúlta minimaxot. :mosoly:
Nekem mindig igazam van, :lol:

Ezt részben Vollebaknak:

Viccet félretéve. A két szuper tehetségnek kikiáltott srácot (Russell és Norris) figyelem idén, illetve Russellt néztem már tavaly GP3-ban is. Russellel úgy voltam, hogy jó jó, de néha volt egy-két nagyon láma hibája, nem győzött meg igazán GP3-ban.

Norris idén úgy kezdte a Formula 2-t, hogy akkor én is azt hittem, hogy itt Leclerc 2017-es évéhez hasonló dominancia lesz, szerintem írtam is róla akkoriban. Most még is az van, hogy néhány homály futam ellenére, de az általam kicsit talán lesajnált vagy alulértékelt Russell eddig simán veri, és előfordul, hogy az egyébként nem ügyetlen csapattársa Sette Camara is.

Nem gondolom, hogy ez a mezőny annyival erősebb lenne, mint ahol Leclerc agyonnyerte magát, nagyjából hasonló arányban vannak a jobb srácok, a futottak még és az igazán kutyaütők, mint akkor, mégsem tud ez a srác dominálni, és még a rapszódikus, de amúgy szerintem tök jól versenyző és előző Markelovnak is több győzelme van, és csak eggyel kevesebb dobogója.

Nyilván vannak, akik kis kategóriában agyonnyerik magukat és később nem lesz belőlük nagy versenyző, van példa arra is, hogy a kicsik közt valaki nem kiemelkedő, de az F1-ben jól megy, és persze vannak akik mindenhol dominálnak.

Ez a srác még a Forma 2-ben sem domináns, F1-ben szabadedzéseket leszámítva egy métert sem ment, de a Meki már kikiáltotta korábban új Verstappennek. Szerintem először beszéljenek a tettek, az eredmények, aztán utána lehet dícsérni. Nem szeretem az ilyen túllihegéseket. Majd, ha lesz miért fogom dícsérni.

És továbbra sem szimpi a feje. Mondjuk Russellé se túlzottan. :lol:

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.09.06. 07:40

vollebak írta:
2018.09.05. 01:25
Phoebe írta:
2018.09.04. 12:22
Túl van ez a srác kicsit hypeolva, és még a feje sem szimpi. :lol:
Ne kezdd, Timi, a fenébe is (:v

Mindjárt jön Tomi is és 2015 eleje reloaded :D

Én eddig is legfeljebb csak kicsit vicceltem azzal, hogy ha Norris jön, akkor Maxit esélyes, hogy elengedem. Egy új, fiatal brit szupertehetség a McLarenben, nekem több sem kell :mosoly:
Hát... öööö... izé... :D

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.09.06. 12:04

Kép

Day 2 of #F1Testing is underway at @PaulRicardTrack 🇫🇷. Today, @LandoNorris and @McLarenF1 are working on the 2019 #Cinturato intermediate tyre development. Current weather conditions: cloudy, 20° air.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.09.06. 13:40

most komolyan, ettol a ket mikimokustol mit var a mclaren? egy kesz/jo autot lehet, hogy el tudnanak vezetni. norris - am legyen istenadta tehetseg, de kitol fog tanulni? sainztol? max felhivhatja a faterjat, neki megis van valami fogalma az autosportol ugy altalaban, de nem hinnem, hogy ez eleg lesz majd.
(ja, tanulmanyozhatjak mika es kimi telemetrikai adatait is)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.09.06. 13:54

Ezzel a döntéssel szerintem még mélyebbre kerülnek majd, ill. a felemelkedés esélyét is elveszítik. Hiába gyors pilóták - ha ezt elfogadjuk - az sajnos nem lesz elég.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.09.06. 14:38

Már volt két szupertehetsége a Mclarennek az utobbi időkben.
Magnussen,és Vandoorne
Mindketten megnyerték a GP2-öt.
Norrisnak ez nem biztos hogy sikerül.
Ettöl még lehet hogy jó lesz az F1-ben,de új Hamiltonnak butaság most még kikiáltani.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.09.06. 15:12

Ori F1 írta:
2018.09.06. 14:38
Már volt két szupertehetsége a Mclarennek az utobbi időkben.
Magnussen,és Vandoorne
Mindketten megnyerték a GP2-öt.
Norrisnak ez nem biztos hogy sikerül.
Ettöl még lehet hogy jó lesz az F1-ben,de új Hamiltonnak butaság most még kikiáltani.
Nem ez a lényeg. Most volt egy gyors és tapasztalt pilótájuk, aztán erre jutottak amit láttunk. Most lesz két fiatal akik megváltják a világot, legalábbis azt hiszik magukról, de építkezni ebből nem lehet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2018.09.06. 15:18-kor.

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2018.09.06. 15:17

Timivel értek egyet. Az idei F2-t nézve kapásból lehet mondani 3-4 másik srácot, aki hozza ugyanazt. Nem hiszem, hogy miatta fogom Alo után is követni a F1-et, ha egyáltalán fogom.

Lezárt