Lando Norris

Versenyzők és csapatok
Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.11.06. 22:05

Kép

Visszatekintő:
2 évvel ezelőtt lett Lando a McLaren teszt és tartalék versenyzője.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.11.07. 17:48

Andreas Seidl: „Lando és Carlos idei kvalifikációs és versenytempós teljesítményének elemzése során kiderült, hogy egyetlen tizeden belül vannak, szóval mindketten remek munkát végeznek. Lando egyszerűen peches volt sok versenyen a technikai problémák vagy az olyan szerencsétlen dolgok miatt, mint amikor Suzukában törmelék került a fékhűtőjébe, és ennek köszönhetően sok pontot vesztett.”

Jó látni, hogy Seidl is nevén nevezi a dolgokat. De majd jön Adri, aztán megmondja, hogy nem is volt pechesebb Lando Carlosnál, és hát azért nem Carlos esett ki utolsó körökben ötödik helyekről motorhiba miatt vagy tömődött el a fékhűtője mások törmelékétől, mert tapasztaltabb (:y
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.11.07. 21:51

Ja, nem tudtam, hogy hetente le kell irnom. (:v (:y

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.11.07. 22:30

Én nem vagyok azért teljesen elégedett Landó idei teljesítményével és nem a pontok számával van hiányérzetem. Néha olyan tehetetlennek tűnik a futamokon ami egyébiránt inkább az év első felére volt jellemző. Néhány verseny óta látok valami keményebb, harcosabb felfogást de ez még nem elég. Mint tudjuk ez nem angol kisasszonyok sportja. Jó, ne legyen görény, bunkó. Meglátjuk, a 100. futamára (ha megéri) mennyit változik.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.11.08. 00:28

Redbull írta:
2019.11.07. 22:30
Én nem vagyok azért teljesen elégedett Landó idei teljesítményével és nem a pontok számával van hiányérzetem. Néha olyan tehetetlennek tűnik a futamokon ami egyébiránt inkább az év első felére volt jellemző. Néhány verseny óta látok valami keményebb, harcosabb felfogást de ez még nem elég. Mint tudjuk ez nem angol kisasszonyok sportja. Jó, ne legyen görény, bunkó. Meglátjuk, a 100. futamára (ha megéri) mennyit változik.
Tudom, mire gondolsz. Év elején sokszor volt gyámoltalanabb a rajtoknál, emiatt helyeket bukott, vagy épp óvatoskodott féktávokon, amikor lehetett volna agresszívebb. Engem is volt, hogy kissé bosszantott ez, de összességében ez akkor is egy nagyon-nagyon pozitív dolog. Rendkívül észnél van, minden helyzetben. Gondolj bele, hogy minden idők legfiatalabb brit F1-es versenyzője, és egyetlen egy olyan mozdulata nem volt még, ami miatt akár csak egy első szárnyat kellett volna cserélni. Semmilyen ilyen jellegű hibája nem volt még, és egy elsőévestől ez fantasztikus eredmény.

Sokkal inkább legyen a csapatban egy ilyen újonc, mint valaki, akinek hol összejön egy vad manőver, hol meg nem, és állandóan újra kell építeni a kocsit miatta, és kapja a rajthelybüntetéseket az x-edik motor- meg váltócsere miatt. Ő maga is mondta, hogy kicsit keményebbnek kell lennie, tudja ő is, viszont továbbra is tisztán akar versenyezni. Biztos vagyok benne, hogy meg fogja találni a megoldást erre, mert egyébként megtévesztő a vigyori, kamaszos kiállása. Abszolút profi a srác, csapatközeli forrásokból tudom, hogy nagyon keményen melózik, és nagyon tudatosan fejleszti magát. Bármibe lefogadom, hogy jövőre még kiválóbb teljesítményt fog nyújtani, mert egyébként sebességben már most Carlos szintjén van, látod. Ez pedig mindennél fontosabb, mert ez vagy megvan valakiben, vagy nincs. Minden mást lehet tanulni, kitapasztalni, de ha valaki egyszerűen lassú, az tapasztalt versenyzőként is lassú marad.

Szóval nyugodt lehetsz, nagyon jó kezekben van nála a McLaren jövője. Fog még nekünk világbajnokságot nyerni a fiú, meglátod ;)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.11.08. 10:13

vollebak írta:
2019.11.08. 00:28
Redbull írta:
2019.11.07. 22:30
Én nem vagyok azért teljesen elégedett Landó idei teljesítményével és nem a pontok számával van hiányérzetem. Néha olyan tehetetlennek tűnik a futamokon ami egyébiránt inkább az év első felére volt jellemző. Néhány verseny óta látok valami keményebb, harcosabb felfogást de ez még nem elég. Mint tudjuk ez nem angol kisasszonyok sportja. Jó, ne legyen görény, bunkó. Meglátjuk, a 100. futamára (ha megéri) mennyit változik.
Tudom, mire gondolsz. Év elején sokszor volt gyámoltalanabb a rajtoknál, emiatt helyeket bukott, vagy épp óvatoskodott féktávokon, amikor lehetett volna agresszívebb. Engem is volt, hogy kissé bosszantott ez, de összességében ez akkor is egy nagyon-nagyon pozitív dolog. Rendkívül észnél van, minden helyzetben. Gondolj bele, hogy minden idők legfiatalabb brit F1-es versenyzője, és egyetlen egy olyan mozdulata nem volt még, ami miatt akár csak egy első szárnyat kellett volna cserélni. Semmilyen ilyen jellegű hibája nem volt még, és egy elsőévestől ez fantasztikus eredmény.

Sokkal inkább legyen a csapatban egy ilyen újonc, mint valaki, akinek hol összejön egy vad manőver, hol meg nem, és állandóan újra kell építeni a kocsit miatta, és kapja a rajthelybüntetéseket az x-edik motor- meg váltócsere miatt. Ő maga is mondta, hogy kicsit keményebbnek kell lennie, tudja ő is, viszont továbbra is tisztán akar versenyezni. Biztos vagyok benne, hogy meg fogja találni a megoldást erre, mert egyébként megtévesztő a vigyori, kamaszos kiállása. Abszolút profi a srác, csapatközeli forrásokból tudom, hogy nagyon keményen melózik, és nagyon tudatosan fejleszti magát. Bármibe lefogadom, hogy jövőre még kiválóbb teljesítményt fog nyújtani, mert egyébként sebességben már most Carlos szintjén van, látod. Ez pedig mindennél fontosabb, mert ez vagy megvan valakiben, vagy nincs. Minden mást lehet tanulni, kitapasztalni, de ha valaki egyszerűen lassú, az tapasztalt versenyzőként is lassú marad.

Szóval nyugodt lehetsz, nagyon jó kezekben van nála a McLaren jövője. Fog még nekünk világbajnokságot nyerni a fiú, meglátod ;)
Teljesen egyetértek veled és semmit nem szeretnék jobban mint azt, hogy legyen igazad!
(:k



Úgy látom a lányok körében is egyre népszerűbb a srác.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.11.13. 13:09

Boldog szülinapot, kölyök (:o
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.11.13. 13:41

nem is tudtam :) isten éltesse! szimpatikus gyerek.
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.11.13. 14:07


Isten éltesse Landot a 20. Születésnapja alkalmából. Maradjon még sokáig a Forma 1 szurkolók kedvence. Egyszer nyerjen egy Vb-t a McLaren csapattal.
(:n
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.11.13. 14:24

Redbull írta:
2019.11.13. 14:07

Isten éltesse Landot a 20. Születésnapja alkalmából. Maradjon még sokáig a Forma 1 szurkolók kedvence. Egyszer nyerjen egy Vb-t a McLaren csapattal.
(:n
Nyerjen többet is (:k
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.11.13. 14:35

Csak legalább az az egy összejönne.
:szery
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.11.14. 00:55

Redbull írta:
2019.11.13. 14:35
Csak legalább az az egy összejönne.
:szery
Leclerc és Verstappen útjában fognak állni Hamilton távozása után is. Előbbieket nagyobb tehetségnek tartom. Persze a járgányon múlik legtöbb.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.11.14. 11:01

Lancelot írta:
2019.11.14. 00:55
Redbull írta:
2019.11.13. 14:35
Csak legalább az az egy összejönne.
:szery
Leclerc és Verstappen útjában fognak állni Hamilton távozása után is. Előbbieket nagyobb tehetségnek tartom. Persze a járgányon múlik legtöbb.
Pontosan. Most könnyedén előzik a McLarent de ha közelebb lesznek a gépek egymáshoz akkor kiderül mit is tud Lando.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.11.14. 14:15

Redbull írta:
2019.11.14. 11:01
Pontosan. Most könnyedén előzik a McLarent de ha közelebb lesznek a gépek egymáshoz akkor kiderül mit is tud Lando.
Addig jó csak azoknak a kutyaütőknek, amíg technikai előnyük van Landóval szemben 8-) :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.11.20. 13:16


(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.02. 14:02

Kép
Újonc évében nem vallott szégyent a fiatal britt pilóta. Nagyon megkedveltem, egy üde színfoltja az f1-nek. Jövőre kicsit férfiasabban kell a párharcokban viselkednie, nem fejetlenül törni zúzni, de kicsit szigorúbban, hogy ne vegyék el tőle az összetett 10 helyet az utolsó körben. Tudom, már alig volt tapadása csórikámnak.

Szép volt Lando!!!
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.06. 13:38



Lando összetévesztette az oldalt.
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.09. 13:06

KépKép

A McLaren F1 újoncát Lando Norrist választották 2019 brit autóversenyzőjének.
Én is szeretnék gratulálni Landonak!!!
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.12.09. 13:42

Redbull írta:
2019.12.09. 13:06
Kép

A McLaren F1 újoncát Lando Norrist választották 2019 brit autóversenyzőjének.
Én is szeretnék gratulálni Landonak!!!
:mosoly:
Gratulálok neki, bár nem világos, ha az év versenyzője Hamilton, aki ugye brit, akkor az év brit versenyzője mitől más?
Másrészt, ha ezen a képen nem Norris lenne, hanem Hamilton, akkor kapna rendesen, hogy úgy áll ott a trófeával, mintha az egy legyőzött vadállat lenne.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.09. 13:48

Kép

5 évvel ezelőtt...
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.09. 13:50

bertone írta:
2019.12.09. 13:42
Redbull írta:
2019.12.09. 13:06
Kép

A McLaren F1 újoncát Lando Norrist választották 2019 brit autóversenyzőjének.
Én is szeretnék gratulálni Landonak!!!
:mosoly:
Gratulálok neki, bár nem világos, ha az év versenyzője Hamilton, aki ugye brit, akkor az év brit versenyzője mitől más?
Másrészt, ha ezen a képen nem Norris lenne, hanem Hamilton, akkor kapna rendesen, hogy úgy áll ott a trófeával, mintha az egy legyőzött vadállat lenne.
Hamilton a Pirelli év versenyzője, ha jól rémlik.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.12. 19:22

Kép

Kép aláírás: ne ébresszetek fel 2020 februárig.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.13. 14:40

Megvan, hogy a szurkolók kit választottak az Év Újoncának

Az FIA díjátadójánt Alexander Albont választották az év újoncának a Formula-1-ben, a szurkolók szavazatai viszont egészen más képet mutattak: a sorozat hivatalos weboldalán kiírt voksolás szerint Lando Norris elsöprő fölénnyel húzta be ezt az elismerést. A szavazók 76%-a gondolta úgy, hogy a McLaren fiatalja lett a legjobb elsőéves, 16% voksolt Albonra és 8% George Russellre.

Erre most mit lehet mondani? A szurkolók nem értenek hozzá?

Gratulálok Landónak, igen, szerintem is ő volt a legjobb kezdő versenyző 2019-ben. A legkevesebb hibát vétette, érett versenyző benyomását keltette szerintem mindenkiben. A mezőny tagjaival tisztelettudó volt, ugyan akkor nagyon gyors az időmérőkön. A kezdeti időszakban a rajtoknál pozíciókat vesztett ez betudható a kezdeti óvatosságának, később a bajnokság második felétől már ezt is kiküszöbölte. Jó kis pilótára talált a McLaren az ő személyében.
(:n
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.12.13. 17:38

Redbull írta:
2019.12.13. 14:40
Megvan, hogy a szurkolók kit választottak az Év Újoncának

Az FIA díjátadójánt Alexander Albont választották az év újoncának a Formula-1-ben, a szurkolók szavazatai viszont egészen más képet mutattak: a sorozat hivatalos weboldalán kiírt voksolás szerint Lando Norris elsöprő fölénnyel húzta be ezt az elismerést. A szavazók 76%-a gondolta úgy, hogy a McLaren fiatalja lett a legjobb elsőéves, 16% voksolt Albonra és 8% George Russellre.

Erre most mit lehet mondani? A szurkolók nem értenek hozzá?

Gratulálok Landónak, igen, szerintem is ő volt a legjobb kezdő versenyző 2019-ben. A legkevesebb hibát vétette, érett versenyző benyomását keltette szerintem mindenkiben. A mezőny tagjaival tisztelettudó volt, ugyan akkor nagyon gyors az időmérőkön. A kezdeti időszakban a rajtoknál pozíciókat vesztett ez betudható a kezdeti óvatosságának, később a bajnokság második felétől már ezt is kiküszöbölte. Jó kis pilótára talált a McLaren az ő személyében.
(:n
Minden eismerésem Norrisnak az idei szezonja után, de...

Azért az ilyen szavazások többnyire szimpátiáról szólnak.
A McLarennek van az egyik legnagyobb szurkoló tábora.
Hallottál már Albon szurkolóról?
Az FIA szavazáson - tudtommal - a csapatok, versenyzők stb. szavazatai döntenek. Akkor ők nem értenek hozzá?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Lando Norris

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.12.13. 17:44

Én Russellnek adtam volna. :)

Lezárt