Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Versenyzők és csapatok
Lezárt
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.30. 13:01

Bandee írta:
2022.07.30. 12:08
Ekkora taplo paraszt mint ez a gyerek mikor megerkezett, nem volt ebben a sportban, raadasul rarugta az ajtot a mezonyre. Tette mindezt a versenyiranyitas segedelmevel es pl. A magyar kommentatorok csapolasa mellett.

Sokat javult, engem kulonosebben mar nem is erdekel de ne tegyunk ugy, mintha normalis lett volna amit csinalt. Rengeteg balesetet a tapasztalt versenyzok mentese miatt kerultek el. Felsorolni nem tudom, de volt jo par ilyen

Egyebkent ha jol emlekszem elore megmondta, hogy kirakja Prostot Suzukaban mint Ivan a taknyot. Maskor ugyanott meg rahuzta a francia a kormanyt Sennara tehat ot sem kellett felteni. De melyik volt elobb en mar nem tudom. Meg semmi koze Verstappenhez ennek.
Ezekre értettem, hogy fura ezeket olvasni úgy, hogy sennás voltál. Azt mondjuk becsülöm benned, hogy elismerted, hogy ma, felnőtt fejjel valószínűleg egyáltalán nem drukkolnál Sennának. Ezzel egyet is értek, mert minden, amiért kritizálni szokták Maxot, Sennában testesült meg, csak még erőteljesebben. Maga Senna nővére mondta, hogy Maxban látja reinkarnálódni az öccsét. Én pontosan ezért engedtem el a Maxnak szurkolást 2018-ban, mert beláttam, hogy ő ilyen alkat, és bár lehet, hogy csillapodni fog (ahogy ez meg is történt), a természete nem változik. Csodálatos tehetség, de nem tudnék neki drukkolni - olyan, mint Senna vagy Hamilton. Istenadta tálentumok, nem lehet nem elismerni a képességeiket de drukkoljon nekik a tököm :)

Azt mondod, hogy Max tiszteletlenül rárúgta az ajtót a mezőnyre, és hogy nem volt korábban ilyen. 1983-ban Senna megmászta Brundle-t az F3-as évadzárón, négy embernek kellett megemelni Brundle feje fölül a kocsit, hogy ki tudjon szállni a roncsból. Már akkor mondták az öregek, hogy ilyet soha senki nem csinált korábban. 1984-ben újoncként kilökte a nürburgringi újraavatott pálya gálaversenyén egy utcai Mercivel Prostot, aztán a futamon az első körben Rosberget ugyanúgy. Jones és Rosberg erre mondták, hogy ez a gyerek nem normális, nem lehet így vezetni az F1-ben, és soha senki nem csinált korábban ilyet.

Ez a prostos két suzukai eset amúgy már sokszor át lett rágva. 1989-ben Prost elöl haladóként szabadon választhatott ívet, hat körrel a leintés előtt, a pálya leglassabb pontján, üres tankkal, úgy, hogy a két kocsinak semmi baja nem lett, üzemképes maradt mindkettő. Évekig tartó folyamat vezetett ide, hogy már nem volt hajlandó félreugrani a gondolkodás nélkül bevetődő Senna elől - de ezt is a lehető legbiztonságosabb, legenyhébb módon demonstrálta. Azt mondjuk külön szórakoztatónak találtam mindig, hogy a japán futamot megelőző portugál versenyen Senna ugyanúgy csinált, mint Prost Suzukában - a csata során végig elöl haladóként védekező ívet jogosan választva húzott be a bevetődő Mansell elé, és mindketten kiestek. A sennások szerint viszont mindkét esetben Sennának volt igaza :)

Egy évvel később Senna egyébként tudta, hogy nem lesz a pole áthelyezve miatta. Azóta elterjedt az F1-es folklórban, hogy azért ütközött a futamon, mert átbaszták, hogy nem került át a pole a tiszta oldalra, de Berger is megerősítette, hogy már csütörtökön tudták, hogy nem lesz semmiféle pole áthelyezés, mert együtt mentek fel a versenyigazgatósághoz, és ott kerek perec elutasították ezt a kérésüket. Senna pontosan tudta már csütörtök este, hogy ha megnyeri a pole-t szombaton, vasárnap ő fog a poros ívről rajtolni - ahogy ez Suzukában előtte is, azóta is mindig így volt, hogy ott van a pole.

Emiatt az 1990-es ütközésük két problémát is felvet:
1. Semmilyen körülmények között nem védhető egy F1-es kocsi „bosszúból fegyvernek” használata. Miért is állt pontosan bosszút? Hogy nem lett áthelyezve miatta a pole? Azt már két nappal korábban tudta, hogy így lesz. Akkor 1989-ért? Attól függetlenül is, hogy elborult gondolat az F1-ben bosszúról beszélni (erre az egyébként Senna egyik legfőbb bizalmasa Ramirez írta a memoárjában, hogy aki szerint egy üres tankkal, 60-nál történő összeérés meg egy 200 feletti első kanyaros, teli tankos, teli gázos crash úgy, hogy mögöttük jött a 26 fős mezőny összevethető esetek, az nem sokat ért az autóversenyzéshez), Suzuka előtt pár héttel, a portugál futam sajtótájékoztatóján mosolyogva rázott kezet Prosttal, hogy győzzön a jobb, 1989 már nem számít (ő mondta!), satöbbi.
2. Az, hogy előre bejelenti, inkább súlyosbító tényező. A jogban is így van, hogy az előre megfontolás súlyosbító körülmény. De főleg az a probléma ezzel, hogy utána meg egy évig tagadta, hogy direkt csinálta volna. Jackie Stewart interjúzta meg 1989 végén, és ott nekiszegezte a kérdést, hogy miért ütközik ennyiszer, például Prosttal is. Senna felhúzta magát, otthagyta az interjút, és vérig volt sértve, hogy Stewart micsoda dologgal vádolta meg. Egy évvel később, karácsonykor hívta fel Stewartot, hogy bocsánatot kérjen tőle, és bevallotta, hogy igen, teli gázon állva, a fékezés szándéka nélkül rongyolt bele Prostba (mindenkinek világos volt a paddockban, mert híre ment, hogy a McLaren is látta a telemetrián, mit csinált, ezért nem gratulált neki senki a csapaton belül sem), és azért Stewartnak vallja meg először, mert neki tagadta le a szemébe egy éve, és „Isten nem engedi tovább, hogy hazugságban éljek”.

Ramirez és Steart önéletrajza meg a Malcolm Folley-féle Senna Versus Prost még részletesebben ír az egészről, de nagyjából ez a lényeg a két suzukai eset kronológiájában. Az érthetetlen, hogy Sennától miért nem vették el a pontjait 1990 végén. Címet nyerhetett így, és maradhatott a mezőnyben, közben 7 évvel később meg Schumachernek a sokkal enyhébb jerezi manőverért törölték az összes pontját és kizárták a bajnokságból.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.07.31. 17:49

trutya írta:
2022.07.25. 23:08
Kép
zseniális :)
van más csapatról is? :)
Kép

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.07.31. 17:51

Rocco írta:
2022.07.25. 23:21
trutya írta:
2022.07.25. 23:12


már csak azt nem értem, te mit is keresel itt, mr. "megvagyokénnélkületekhülyefaszok"

ha ez neked fanboykodás, akkor valami nagyon kimaradt neked. ja, hogy itt se voltál, honnan tudhatnád?
Nincs ilyen mr. es soha nem is volt, nyugodtan elolvashatod a kozlemenyek topikban, "mr. jolodabaszokmertalonsokamatbantottakdeamugyfingomsincssemmirolbruhu" ,hogy hogy mentem el 3 evvel ezelott, mikent koszontem el, ahogy azt is fenntartottam, hogy nem vegleg. Olvasd el, ott nem kell latni a sorok kozt, talan menni fog. En bizom benned. Mellesleg vegig olvastalak titeket, csak nem irtam (tudom addig volt jo haha). Ja, es lacitol mar reggel kertem, hogy deaktivaljon, meg nem tortent meg.
Remélem nem tette meg !!
Jól seggbe rúgnálak.. Most!
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.08.01. 09:56

Megnéztem az interjúját a futam után. Nagyon rottyon volt, érthetően. Diplomatikusan fogalmazott, hogy egyelőre még nem érti, nem tudja, miért tették a keményekre. Viszont eszembe jutott, amit talán Timi vagy Rocco írt nemrég, hogy túl szófogadó. Mondta az interjúk alatt, hogy kérte a csapatot, hogy hadd maradjon közepeseken minél tovább, mert jól érezte magát, jó volt a tempó. Mégis cserélt, amikor szóltak neki. Talán a szünet után már önfejűbb lesz, jelenleg muszáj, mert a Ferrari stratégiái egy kalap szart nem érnek. Általában azon a véleményen vagyok, hogy versenyző ne kérdőjelezze meg a csapatát, csak kivételes esetekben, de Leclerc-nek most tényleg olyan a helyzete, hogy nem veheti komolyan ezeket a bohócokat. Ennél rosszabbul úgysem alakulhatna a szezonja, ami a csapatot illeti, lehet, hogy akkor meg kéne próbálnia a „leszarom, mit mondtok, én ülök a kocsiban” hozzáállást. Az ujjrázó szemüveges majomnak lassan úgyis kitelik a becsülete Maranellóban, veszíteni szerintem nem veszíthet semmit.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.08.01. 11:09

Én arra lennék továbbra is kíváncsi, hogy miből számolta ki a Ferrari, hogy jó lesz a kemény gumi. Pénteki, meleg pályás adatokból? Csak mert Binocchio a szimulációjukra hivatkozik. Továbbra is bosszantó, hogy lehet ennyire hülyének lenni, ott volt tesztnek a két Alpin és a két Alfa Romeo is, semmire nem mentek a kemény gumival, de nem, mi akkor is tartjuk magunkat a hülyeséghez, mer' a szimuláció azt mondta, hogy majd jó lesz.

Ez pedig tényleg 6. helyet ért, komolyan. :(

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2022.08.01. 12:10-kor.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.01. 12:07

vollebak írta:
2022.08.01. 09:56
Mégis cserélt, amikor szóltak neki. Talán a szünet után már önfejűbb lesz, jelenleg muszáj, mert a Ferrari stratégiái egy kalap szart nem érnek.
Ha jók a gumik, megteheti, hogy nem megy ki cserélni. De ha már kopottak voltak a közepesek, így is - úgy is ki kellett volna állnia. Azt meg nem mondhatja a boxban, hogy vigyék vissza a keményet, és hozzák a lágyat.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.08.01. 12:23

Willy írta:
2022.08.01. 12:07
vollebak írta:
2022.08.01. 09:56
Mégis cserélt, amikor szóltak neki. Talán a szünet után már önfejűbb lesz, jelenleg muszáj, mert a Ferrari stratégiái egy kalap szart nem érnek.
Ha jók a gumik, megteheti, hogy nem megy ki cserélni. De ha már kopottak voltak a közepesek, így is - úgy is ki kellett volna állnia. Azt meg nem mondhatja a boxban, hogy vigyék vissza a keményet, és hozzák a lágyat.
Azt mondta, simán tudott volna még menni tovább, jól voltak a gumik. Ezért lehetett volna önfejűbb, de persze, ettől még nem az ő hibája, ami történt. Alapvetően nem észszerű elvárni egy versenyzőtől, hogy mindig számoljon vele, hogy agyhalottak gyülekezete fele a csapatánál a stratégiáért.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.08.01. 12:34

vollebak írta:
2022.08.01. 12:23
Azt mondta, simán tudott volna még menni tovább, jól voltak a gumik. Ezért lehetett volna önfejűbb, de persze, ettől még nem az ő hibája, ami történt. Alapvetően nem észszerű elvárni egy versenyzőtől, hogy mindig számoljon vele, hogy agyhalottak gyülekezete fele a csapatánál a stratégiáért.
Szerintem akkor is nagyon necces lett volna a Romantikus Hősnek, ha mondjuk a 2. etapban lágyat kap és a végén ismét közepeset.
Egyszerűen a versenyen nem voltak elég gyorsak valamiért. Például Leclerc a 3. etapjában Perezt sem tudta utolérni rendesen a friss lágy gumikon.
+ el volt baszva a stratégiájuk.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.10.09. 21:20


Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.10.09. 21:24

Phoebe írta:
2022.10.09. 21:20
Korrekt srác. Legyen igaza.

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/10 ... jelentunk/
Valóban. Legyen!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt