Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Versenyzők és csapatok
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.29. 18:10

Willy, ezt csak a kedvedért, a vetteles topikban írtak kapcsán.

Ez ugyan nem Max "végigütközte-kicsúszkálta az első két évét" Verstappen, de ez sem rossz kis összeállítás :)



A tizennégy (!!) esetből konkrétan csak kettő nem az ő hibája volt: a 2018-as spái rajtbaleset, és az az évi monacói crash Hartley-vel (fékhiba). És ez csak 2018-2019 :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.29. 20:07

vollebak írta:
2022.07.29. 18:10
A tizennégy (!!) esetből konkrétan csak kettő nem az ő hibája volt: a 2018-as spái rajtbaleset, és az az évi monacói crash Hartley-vel (fékhiba). És ez csak 2018-2019 :)
Remek. Tappancsról is találtál válogatást? És kommentálja is őket? ;)
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.29. 20:22

Willy írta:
2022.07.29. 20:07
vollebak írta:
2022.07.29. 18:10
A tizennégy (!!) esetből konkrétan csak kettő nem az ő hibája volt: a 2018-as spái rajtbaleset, és az az évi monacói crash Hartley-vel (fékhiba). És ez csak 2018-2019 :)
Remek. Tappancsról is találtál válogatást? És kommentálja is őket? ;)
Tappancsról sajnos nem, ami furcsa, hiszen az első két évét végigütközte/végighibázgatta :(

A rohadék internet elhallgatja az igazságot! (:u (:u

Leclerc hibára hajlamosabb, mint Verstappen valaha is volt, ez van.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.29. 20:33

vollebak írta:
2022.07.29. 20:22
Tappancsról sajnos nem, ami furcsa, hiszen az első két évét végigütközte/végighibázgatta :(
Engedd meg, hogy segítsek! ;)



Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2022.07.29. 20:48

Willy írta:
2022.07.29. 20:33
vollebak írta:
2022.07.29. 20:22
Tappancsról sajnos nem, ami furcsa, hiszen az első két évét végigütközte/végighibázgatta :(
Engedd meg, hogy segítsek! ;)





Maxi hibait meg aljassagait akkor sem akarta latni, mikor meg nem volt leclerc hater...

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.29. 21:04

Rocco írta:
2022.07.29. 20:48
Maxi hibait meg aljassagait akkor sem akarta latni, mikor meg nem volt leclerc hater...
Szerintem inkább arról van szó, hogyha Verstappen csinálja, akkor az menő, nem pedig hiba. Räikkönen hamar reinkarnálódott (:v
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.29. 22:48

Ez mi a tököm, ezen pörögtök egymásnak? :DDDDDDDD

Hol a videó, ahol ott van, hogy Verstappen végigütközte az első két évét? Ez volt a felütés, erre hozol egy videót, amiben benne van az a három eset, amit én is mondtam, és semmi más érdemleges :DDDDDD Mindezt válaszul arra a videóra, amiben Leclerc ténylegesen az első két évéből tizennégyszer pörög-forog vagy tör kocsit, ebből tizenkészer önhibából :DDD

Maxos videó:
2021 Brit Nagydíj: tök jó, minőségi érv a vitához - tavalyról a futam, amikor kibaszták, remek :D Ez kuka.
2015 Monaco: ezt mondtam, hogy az első két éve, 42 futama alatti három crash egyike - semmi új, még mindig várom, hol tört, ütközött folyamat 2015-2016-ban. Ez is kuka.
2018 Monaco: első két év? Nem. Kuka.
2016 Monaco: mondtam, mint az első két évében három crash egyike - semmi új. Kuka.
2018 Azerbajdzsán: első két éve? Nem. Kuka.
2019 Ausztria: első két éve? Nem. Kuka.
2019 Belgium: első két éve? Nem. Kuka.
2021 Azerbajdzsán: gyönyörű, egy defektet miatti crash a videóban, amit lobogtatsz, hogy mekkora balfasz Verstappen :DDDD Akkor 2018-ban Leclerc fékhiba miatti monacói crash-e is ér? :D Azt már nem is mondom, hogy NEM első két év, természetesen. Kuka.

Ez aztán igen :DD

Továbbra is várom akkor, hol törte-zúzta végig az első két évét Verstappen. Ti meg addig nézegessétek Leclerc-t első két évét a szó szerint tucatnyi töréssel/megforgással :DDDD
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2022.07.29. 22:54

En el se olvasom a leclerc-es lazalmaidat, csak visszakaptad a sainzos beszolast. :)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.29. 22:56

Rocco írta:
2022.07.29. 20:48
Maxi hibait meg aljassagait akkor sem akarta latni, mikor meg nem volt leclerc hater...
Hol van a híres „első két évét végigütközte”? Willy ezt állította. Ne legyél már sügér te is azért, mert egy fantársad hülyeséget állít. Idetol egy videót Verstappen első két évének ámokfutását bizonyítandó, ami azzal kezdődik, hogy tavaly Hamilton hogy baszta ki Silverstone-ban :DDDD

Leclerc egy hibára hajlamos versenyző, ott van a videó, ahogy esik-kel 2018-2019-ben, nézegesd. Elég messze van ez a gyerek attól, hogy érdekeljen annyira, hogy utáljam. Gyors egy körön, de se hús, se hal, és sokat hibázik. Mit utáljak rajta? :) De amit levágtok itt, amiatt biztos, hogy szórakoztatni fog, amikor megint palánkozik egy jót önhibából :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2022.07.29. 22:56

Szimpla hater vagy

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.29. 23:53

Willy írta:
2022.07.29. 21:04
Rocco írta:
2022.07.29. 20:48
Maxi hibait meg aljassagait akkor sem akarta latni, mikor meg nem volt leclerc hater...
Szerintem inkább arról van szó, hogyha Verstappen csinálja, akkor az menő, nem pedig hiba. Räikkönen hamar reinkarnálódott (:v
Nála nagyobb barom nem volt még, mindent megengedtek neki + boxoló alkat is mint Wébertől tudjuk

Csak isteni szerencse, hogy nem nyírt ki valakit.

Mára sokat javult. Persze ha úgy alakul ugyanolyan gyökér, sajnos senki nem tette fel a palánkra amikor kellett volna. Másból nem ért. Leclercben látom az esélyt, hogy adott esetben kirakja a picsába.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.30. 00:10

Bandee írta:
2022.07.29. 23:53
Willy írta:
2022.07.29. 21:04

Szerintem inkább arról van szó, hogyha Verstappen csinálja, akkor az menő, nem pedig hiba. Räikkönen hamar reinkarnálódott (:v
Nála nagyobb barom nem volt még, mindent megengedtek neki + boxoló alkat is mint Wébertől tudjuk

Csak isteni szerencse, hogy nem nyírt ki valakit.

Mára sokat javult. Persze ha úgy alakul ugyanolyan gyökér, sajnos senki nem tette fel a palánkra amikor kellett volna. Másból nem ért. Leclercben látom az esélyt, hogy adott esetben kirakja a picsába.


Az ilyen véleményeknél sosem fogok tudni hallgatni a fenti videó miatt, pláne, ha sennások mondják. 1990 Suzukánál súlyosabb dolgot soha senki nem követett el ebben a sportban. Amikor visszaért a garázsba, még a McLaren csapattagok is néma csendben álltak és csak néztek - senki sem gratulált neki a „győzelemhez”. Örök szégyen, hogy hagyták nála a címet, és hogy nem vonták be a szuperlicencét végleg.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.30. 08:42

vollebak írta:
2022.07.29. 22:48
Továbbra is várom akkor, hol törte-zúzta végig az első két évét Verstappen. Ti meg addig nézegessétek Leclerc-t első két évét a szó szerint tucatnyi töréssel/megforgással :DDDD
Nem fogok saját videót szerkeszteni, aminek benne kell lennie a videóban, az benne is van.

Nem fogom vitatni, hogy Leclerc hajlamos a hibákra, mert sajnos tényleg. De még ezzel együtt sem süt belőle a düh és a rosszindulat, mint a riválisából. Ez van. Ez biztos Verstappenfóbia (:v

Hozzáteszem, örülök, hogy tavaly ő nyert. Elegem volt a Hamilton-címekből, pedig Hamiltont (legalábbis a McLaren-es változatát) jóval szimpatikusabbnak tartom.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.30. 10:14

Willy írta:
2022.07.30. 08:42
vollebak írta:
2022.07.29. 22:48
Továbbra is várom akkor, hol törte-zúzta végig az első két évét Verstappen. Ti meg addig nézegessétek Leclerc-t első két évét a szó szerint tucatnyi töréssel/megforgással :DDDD
Nem fogok saját videót szerkeszteni, aminek benne kell lennie a videóban, az benne is van.

Nem fogom vitatni, hogy Leclerc hajlamos a hibákra, mert sajnos tényleg. De még ezzel együtt sem süt belőle a düh és a rosszindulat, mint a riválisából. Ez van. Ez biztos Verstappenfóbia (:v

Hozzáteszem, örülök, hogy tavaly ő nyert. Elegem volt a Hamilton-címekből, pedig Hamiltont (legalábbis a McLaren-es változatát) jóval szimpatikusabbnak tartom.
Plusz azokat is tegyük hozzá, amiket a másik került el mikor pl. eléjük rángatta a kormányt. Sokkal több is lehetett volna. Kimi elé tuti berántotta a Kemmel egyenesben, nagy kár, hogy nem ment bele akkor. De több ilyen is volt. Azért szép számmal van törése így is, Leclerc a töredékét produkálta plusz a hülye csapata miatt ő fut már az eredmény után az idén. A másik nyugodtan vitorlázik az élen.
Nem volt ilyen, Grozsánt a töredékéért kicsinálták. Amúgy azt lekopizta 19-ben

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.30. 10:18

Bandee írta:
2022.07.30. 10:14
Plusz azokat is tegyük hozzá, amiket a másik került el mikor pl. eléjük rángatta a kormányt.
Külön szabályt is alkottak miatta, hogy féktávon ne változtassanak irányt. Mások eleve tartózkodtak tőle.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.30. 10:50

Willy írta:
2022.07.30. 10:18
Bandee írta:
2022.07.30. 10:14
Plusz azokat is tegyük hozzá, amiket a másik került el mikor pl. eléjük rángatta a kormányt.
Külön szabályt is alkottak miatta, hogy féktávon ne változtassanak irányt. Mások eleve tartózkodtak tőle.
Jaja. Hiszen így előzés nem tud létrejönni, max. Baleset. Bár hallottam olyat aki így is tudna előzni, na azt megnézném

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.30. 11:21

vollebak írta:
2022.07.29. 20:22
Leclerc hibára hajlamosabb, mint Verstappen valaha is volt, ez van.
Nem lehet, hogy Leclerc átlagos versenytempója csak akkor van a tappancs-tartományban amikor jóval több kockázatot vállal?
Magyarán sokkal jobban erőltetnie kell, hogy "ott legyen".
Nem tudom... ez csak egy felvetés... és valószínűleg sosem lesz igazolva csak ha csapattársak lesznek.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.30. 11:22

Azt nem akarja egyikőtök sem megérteni, hogy míg Verstappen korai agymenéseit senki sem védte, mondván, hogy nem volt ilyen, most előadjátok, hogy Leclerc-nél mennyivel rosszabb.

Amikor kellett, Leclerc-ből ugyanúgy előjött a patkány. Én 2019 Ausztria miatt azt mondtam, hogy Max mindig dominálni fogja, mert erőszakosabb - aztán jöttek Leclerc-nek az olyan dolgai, hogy ő tologatta ki Maxot, Bandi még tapsolt is hozzá, hogy ez az, visszaadta (ami nekem érthetetlen volt, mert ha nem tetszik, hogy valaki verekedős, és ezért kritizálom, akkor nem fog tetszeni utána az, hogy valaki más is nekiáll verekedni), meg úgy bemozgott a féktávon Hamilton előtt Monzában, hogy ha Verstappen csinálja, azért is herótoznátok.

Pedig épp Leclerc volt az, aki megágyazott ennek a rivalizálás elején, amikor a 2012-es gokartvébében kilökte a pályáról Maxot:



Bemozgás veszélyesen Verstappen előtt (2:05-től):



Hamilton letolása féktávon:



Legyetek nyugodtak, Leclerc-ben is ott van a patkányság vastagon, csak legfeljebb nem a startkőről pisál a medencébe, mint Max. Ezzel nincs is gond, sokkal több az, aki így tud címet nyerni, mint a gentleman kategória. Azzal van baj, hogy bezzegezés megy, meg Verstappenre mutogatás, amikor ha arról van szó, ezek minden gond nélkül, ugyanúgy fogják egymást kitessékelni.

Hogy Willyt idézzem, Leclerc-nél ez biztos mind rendben van, mert Charles jobb fej, meg amúgy kedves gyerek, és különben is, Maxnak picsaszája van. Valahogy meg lesz magyarázva :)

Bandi, tőled, mint sennástól, főleg nem tudom elfogadni, hogy kritizálod Verstappent bármiért.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.30. 11:36

vollebak írta:
2022.07.30. 11:22

Legyetek nyugodtak, Leclerc-ben is ott van a patkányság vastagon, csak legfeljebb nem a startkőről pisál a medencébe, mint Max. Ezzel nincs is gond, sokkal több az, aki így tud címet nyerni, mint a gentleman kategória. Azzal van baj, hogy bezzegezés megy, meg Verstappenre mutogatás, amikor ha arról van szó, ezek minden gond nélkül, ugyanúgy fogják egymást kitessékelni.

Hogy Willyt idézzem, Leclerc-nél ez biztos mind rendben van, mert Charles jobb fej, meg amúgy kedves gyerek, és különben is, Maxnak picsaszája van. Valahogy meg lesz magyarázva :)

Bandi, tőled, mint sennástól, főleg nem tudom elfogadni, hogy kritizálod Verstappent bármiért.
Csak néhány észrevétel. Néhány hete még nem volt Leclercben gyilkos ösztön.

Ausztriát simán szankcionálni kellett volna, mivel nem történt semmilyen lépés, ezért ez elfogadható lett. Ha egyik ember megteheti büntetlenül, joggal gondolja a másik is, hogy megteheti. Az, hogy nekünk nézőként tetszik vagy nem, szabályosnak gondoljuk vagy nem, nem oszt, nem szoroz, ebben az esetben.

Egyébként biztos forrásból tudom, hogy Maxi elvette Leclerc lapátját a homokozóban és onnantól datálódik kettejük rivalizálása.

Én egyébként azt látom, hogy tisztelik egymást a pályán és talán azon kívül is, bár való igaz, hogy a VB állása miatt, nem igazán éles most a csata. Viszont az év elejét, amikor azért volt pár csörtéjük, simán lehozták feszkó és ütközés nélkül.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.30. 11:50

Bandee írta:
2022.07.30. 10:50
Willy írta:
2022.07.30. 10:18

Külön szabályt is alkottak miatta, hogy féktávon ne változtassanak irányt. Mások eleve tartózkodtak tőle.
Jaja. Hiszen így előzés nem tud létrejönni, max. Baleset. Bár hallottam olyat aki így is tudna előzni, na azt megnézném
Ha rám gondoltál, nem ezt mondtam.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.30. 11:53

Phoebe írta:
2022.07.30. 11:36
Csak néhány észrevétel. Néhány hete még nem volt Leclercben gyilkos ösztön.

Ausztriát simán szankcionálni kellett volna, mivel nem történt semmilyen lépés, ezért ez elfogadható lett. Ha egyik ember megteheti büntetlenül, joggal gondolja a másik is, hogy megteheti. Az, hogy nekünk nézőként tetszik vagy nem, szabályosnak gondoljuk vagy nem, nem oszt, nem szoroz, ebben az esetben.

Egyébként biztos forrásból tudom, hogy Maxi elvette Leclerc lapátját a homokozóban és onnantól datálódik kettejük rivalizálása.

Én egyébként azt látom, hogy tisztelik egymást a pályán és talán azon kívül is, bár való igaz, hogy a VB állása miatt, nem igazán éles most a csata. Viszont az év elejét, amikor azért volt pár csörtéjük, simán lehozták feszkó és ütközés nélkül.
Pedig ez nem igaz, Timi. Hakkinen mondta jól, amikor kérdezték 2000 Spa kapcsán, hogy miért nem kínálta vissza Schumachert soha az olyan húzásokért, mint amit ott Schumi csinált vele a híres előzés előtti körben. „Attól még, hogy valakit nem büntetnek meg egy szerintem helytelen manőverért, nem lesz hirtelen számomra elfogadhatóbb dolog, hogy utána akkor én is csináljam.”

Ha valakiben nincs ott a patkányság, az nem fog nekiállni tilitolizni másokat, attól függetlenül, hogy vele mit csináltak. Raikkönen is ilyen volt, ő sem állt neki ilyesminek, mindegy, hogy vele szemben mit mutattak be.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.30. 11:54

bertone írta:
2022.07.30. 11:50
Bandee írta:
2022.07.30. 10:50


Jaja. Hiszen így előzés nem tud létrejönni, max. Baleset. Bár hallottam olyat aki így is tudna előzni, na azt megnézném
Ha rám gondoltál, nem ezt mondtam.
Nem rad gondoltam. Nem ismered azt aki ezt mondta.

Mivel autoversenyeztel nem feltetelezek ilyen rolad.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.30. 11:59

vollebak írta:
2022.07.30. 11:53
Phoebe írta:
2022.07.30. 11:36
Csak néhány észrevétel. Néhány hete még nem volt Leclercben gyilkos ösztön.

Ausztriát simán szankcionálni kellett volna, mivel nem történt semmilyen lépés, ezért ez elfogadható lett. Ha egyik ember megteheti büntetlenül, joggal gondolja a másik is, hogy megteheti. Az, hogy nekünk nézőként tetszik vagy nem, szabályosnak gondoljuk vagy nem, nem oszt, nem szoroz, ebben az esetben.

Egyébként biztos forrásból tudom, hogy Maxi elvette Leclerc lapátját a homokozóban és onnantól datálódik kettejük rivalizálása.

Én egyébként azt látom, hogy tisztelik egymást a pályán és talán azon kívül is, bár való igaz, hogy a VB állása miatt, nem igazán éles most a csata. Viszont az év elejét, amikor azért volt pár csörtéjük, simán lehozták feszkó és ütközés nélkül.
Pedig ez nem igaz, Timi. Hakkinen mondta jól, amikor kérdezték 2000 Spa kapcsán, hogy miért nem kínálta vissza Schumachert soha az olyan húzásokért, mint amit ott Schumi csinált vele a híres előzés előtti körben. „Attól még, hogy valakit nem büntetnek meg egy szerintem helytelen manőverért, nem lesz hirtelen számomra elfogadhatóbb dolog, hogy utána akkor én is csináljam.”

Ha valakiben nincs ott a patkányság, az nem fog nekiállni tilitolizni másokat, attól függetlenül, hogy vele mit csináltak. Raikkönen is ilyen volt, ő sem állt neki ilyesminek, mindegy, hogy vele szemben mit mutattak be.
Ezt ebben a formában elfogadom, viszont ilyen mentalitású versenyző szerintem nem nagyon van, egyáltalán nem ez a jellemző. Ha megtehetik, mert nem történik szankció, akkor a többség a következő alkalommal meg is teszi.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.30. 12:03

rdaneelolivaw írta:
2022.07.30. 11:21
vollebak írta:
2022.07.29. 20:22
Leclerc hibára hajlamosabb, mint Verstappen valaha is volt, ez van.
Nem lehet, hogy Leclerc átlagos versenytempója csak akkor van a tappancs-tartományban amikor jóval több kockázatot vállal?
Magyarán sokkal jobban erőltetnie kell, hogy "ott legyen".
Nem tudom... ez csak egy felvetés... és valószínűleg sosem lesz igazolva csak ha csapattársak lesznek.
Nem hiszem, hogy erről van szó. Leclerc szerintem egy körön feltétlenül gyorsabb, mint Max. Leclerc-nél gyorsabb talán csak a csúcsformás Hamilton volt egy körön az elmúlt minimum 20 évből - de még erre sem vennék mérget. Pokoli gyors a gyerek időmérős feltételek mellett, nem igaz, hogy a 2020-as trágya Ferrarival is miket tudott, és 2019-ben is hét pole-t lőtt a Merciknél egyértelműen lassabb Ferrarival.

A versenytempója is kiváló, csak szerintem egyszerűen könnyebben billen át azon a bizonyos határon. Van ilyen, nincs ebben semmi kunszt. Maxszal is megesett 2018 elején, amikor látszólag nem tudta, hol van az a bizonyos vonal.

Annyi, hogy az, ahogy hibáznak, egészen más érzést kelt. Maxnál mindig az volt, hogy nézted, nézted, és szívtad a fogad, érezted, hogy gyerek, ebből baj lesz, a következő körben még egy centi, aztán még kettő, baj lesz, el fogod dobni. Elváltott róla a kamera egy percre, visszaváltanak rá, kiabál a kommentátor, hogy Verstappeeeen, és látod, hogy pörög, vagy a falba állt, és akkor azt mondtad magadnak, hogy na tessék.

Leclerc ezzel szemben a semmiből szokott hibázni, mintha egyik hétről a másikra változna nála valami. Amikor Vettelt kicsocsózta az első körben Ausztriában, előtte egy héttel élete egyik legjobb futamát tolta le ugyanazon a pályán. Amikor Pérezéket csapta ki Bahreinebn, detto. Ilyen hirtelen, a semmiből, mindenféle előzmény nélkül, sokszor brilliáns teljesítmények után wtf módon csattintja oda valahova a kocsit. 2019 Németországban egy elcseszett féktávja nem volt, mielőtt a falba állt. Most a legutóbb Verstappen állati nyomás alá helyezte, egy centit nem vétett, aztán teljesen egyedül kisodródik. Két éve ugyanez Monzában - SC mögötti újraindításkor, teljesen semleges helyzetben a falba állt a Parabolicánál.

Az van, hogy a Max-féle eszetlen, körről körre a sorsot kísérteni dolgot ki lehet nőni, ahogy látod is, hogy kinőtte, míg Leclerc-nél szerintem ezt, ahogy nála előfordulnak a hibák, nem. Majd meglátjuk, de eddig Max és az ő pályagörbéje ezt a feltevésemet igazolja.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Charles Leclerc - "A jövő újabb letéteményese?"

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.30. 12:08

vollebak írta:
2022.07.30. 11:22
Azt nem akarja egyikőtök sem megérteni, hogy míg Verstappen korai agymenéseit senki sem védte, mondván, hogy nem volt ilyen, most előadjátok, hogy Leclerc-nél mennyivel rosszabb.

Amikor kellett, Leclerc-ből ugyanúgy előjött a patkány. Én 2019 Ausztria miatt azt mondtam, hogy Max mindig dominálni fogja, mert erőszakosabb - aztán jöttek Leclerc-nek az olyan dolgai, hogy ő tologatta ki Maxot, Bandi még tapsolt is hozzá, hogy ez az, visszaadta (ami nekem érthetetlen volt, mert ha nem tetszik, hogy valaki verekedős, és ezért kritizálom, akkor nem fog tetszeni utána az, hogy valaki más is nekiáll verekedni), meg úgy bemozgott a féktávon Hamilton előtt Monzában, hogy ha Verstappen csinálja, azért is herótoznátok.

Pedig épp Leclerc volt az, aki megágyazott ennek a rivalizálás elején, amikor a 2012-es gokartvébében kilökte a pályáról Maxot:



Bemozgás veszélyesen Verstappen előtt (2:05-től):



Hamilton letolása féktávon:



Legyetek nyugodtak, Leclerc-ben is ott van a patkányság vastagon, csak legfeljebb nem a startkőről pisál a medencébe, mint Max. Ezzel nincs is gond, sokkal több az, aki így tud címet nyerni, mint a gentleman kategória. Azzal van baj, hogy bezzegezés megy, meg Verstappenre mutogatás, amikor ha arról van szó, ezek minden gond nélkül, ugyanúgy fogják egymást kitessékelni.

Hogy Willyt idézzem, Leclerc-nél ez biztos mind rendben van, mert Charles jobb fej, meg amúgy kedves gyerek, és különben is, Maxnak picsaszája van. Valahogy meg lesz magyarázva :)

Bandi, tőled, mint sennástól, főleg nem tudom elfogadni, hogy kritizálod Verstappent bármiért.
Nem vaj azért én kritizálom

Nem emlékszem már a sennás futamokra, gyerek voltam még amikor ment biztos igazad van. De nem akarom a gyerekkori magamat szembeallitani a 40 plusszos onmagammal, ha megbicsajtod

Ekkora taplo paraszt mint ez a gyerek mikor megerkezett, nem volt ebben a sportban, raadasul rarugta az ajtot a mezonyre. Tette mindezt a versenyiranyitas segedelmevel es pl. A magyar kommentatorok csapolasa mellett.

Sokat javult, engem kulonosebben mar nem is erdekel de ne tegyunk ugy, mintha normalis lett volna amit csinalt. Rengeteg balesetet a tapasztalt versenyzok mentese miatt kerultek el. Felsorolni nem tudom, de volt jo par ilyen



Egyebkent ha jol emlekszem elore megmondta, hogy kirakja Prostot Suzukaban mint Ivan a taknyot. Maskor ugyanott meg rahuzta a francia a kormanyt Sennara tehat ot sem kellett felteni. De melyik volt elobb en mar nem tudom. Meg semmi koze Verstappenhez ennek.

Lezárt