Robert Kubica

Versenyzők és csapatok
bertone

Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.05. 18:19

Kubica megnyerte a Jänner Rallye-t

Végeredmény

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.05. 23:40

bertone írta:Kubica megnyerte a Jänner Rallye-t

Végeredmény
Felkészűl. (:n

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.14. 10:14


bertone

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.14. 13:23

Magic írta:Kubica onboard
Szrukolok neki, mert itt most azért majd kiderül, mit tud a többiekhez képest.
De szeretnék látni egy olyan onboard felvételt, ahol néha őt is mutatják, mint például itt, Ogier-t (hosszú, de érdemes végignézni):


Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.16. 09:29

Muhahahaha. (:i

Kubica közel 20 másodpercet adott Ogiernek a havas, csúszós első szakaszon!
A másodikon csak 17-et. Latvala 4-el van mögötte.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.16. 18:39

Magic írta:Muhahahaha. (:i

Kubica közel 20 másodpercet adott Ogiernek a havas, csúszós első szakaszon!
A másodikon csak 17-et. Latvala 4-el van mögötte.
az szép. ;)

kíváncsi vagyok, meddig bírja.
Kép

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: still » 2014.01.16. 20:39

trutya írta:
Magic írta:Muhahahaha. (:i

Kubica közel 20 másodpercet adott Ogiernek a havas, csúszós első szakaszon!
A másodikon csak 17-et. Latvala 4-el van mögötte.
az szép. ;)

kíváncsi vagyok, meddig bírja.
Jelenleg harmadik, de csak pár tizedre van a második helytől. Egyébként nagyon higgadtan nyilatkozott: http://www.autosport.com/news/report.php/id/112159" onclick="window.open(this.href);return false;

Elsőbálozóként célba akar érni, remélem nem csapja oda. Ogier várhatóan felér az élre, és ők mennek Bouifferrel az első helyért, Kubica és Meeke között pedig mehet a meccs a dobogóért. Persze még bárki elgumizhatja magát, mint a VW az első két gyorson, vagy Kubica a harmadikon. Egy szakaszon simán lehet bukni egy-másfél percet.

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: still » 2014.01.17. 14:20

Hazudott a polák, és mégis túlvállalta magát, crash.

Azon a szakaszon, ahol eldobta, ő volt legközelebb Ogierhez, aki egyébként 22-47 másodperceket osztott ki közvetlen vetélytársainak. Ezt a tempót tartani Kubicának őrültség volt.

bertone

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.17. 14:30

still írta:Hazudott a polák, és mégis túlvállalta magát, crash.

Azon a szakaszon, ahol eldobta, ő volt legközelebb Ogierhez, aki egyébként 22-47 másodperceket osztott ki közvetlen vetélytársainak. Ezt a tempót tartani Kubicának őrültség volt.
Épp akartam írni...

Néztem az eredményeket, a 8. gyors után még 4. volt, mindössze 8 tizeddel Meeke mögött (és egy perccel Buffier mögött), de hiába vártam a 9-es eredményét a részéről. Aztán olvastam Kubica FB oldalán, hogy megtörte a vasat és ki sem tudott jönni, ha igaz.

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: still » 2014.01.17. 14:56

bertone írta:
still írta:Hazudott a polák, és mégis túlvállalta magát, crash.

Azon a szakaszon, ahol eldobta, ő volt legközelebb Ogierhez, aki egyébként 22-47 másodperceket osztott ki közvetlen vetélytársainak. Ezt a tempót tartani Kubicának őrültség volt.
Épp akartam írni...

Néztem az eredményeket, a 8. gyors után még 4. volt, mindössze 8 tizeddel Meeke mögött (és egy perccel Buffier mögött), de hiába vártam a 9-es eredményét a részéről. Aztán olvastam Kubica FB oldalán, hogy megtörte a vasat és ki sem tudott jönni, ha igaz.
Simán hozta volna legrosszabb esetben a negyedik helyet, szakaszokat nyerve a Montén (!) friss húsként, exformulásként, ez hatalmas eredmény lett volna.
Raikkonen anno simán megkapta a maga 5-10 percét futamonként, és hozta a 6-10 helyeket, míg Kubica a tempója alapján futamgyőztes, ha életben marad, még akár komoly bajnoki tényező is lehet a WRC-ben. Egyelőre viszont védjegye a bukás.

bertone

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.17. 18:54

still írta:
bertone írta: Épp akartam írni...

Néztem az eredményeket, a 8. gyors után még 4. volt, mindössze 8 tizeddel Meeke mögött (és egy perccel Buffier mögött), de hiába vártam a 9-es eredményét a részéről. Aztán olvastam Kubica FB oldalán, hogy megtörte a vasat és ki sem tudott jönni, ha igaz.
Simán hozta volna legrosszabb esetben a negyedik helyet, szakaszokat nyerve a Montén (!) friss húsként, exformulásként, ez hatalmas eredmény lett volna.
Raikkonen anno simán megkapta a maga 5-10 percét futamonként, és hozta a 6-10 helyeket, míg Kubica a tempója alapján futamgyőztes, ha életben marad, még akár komoly bajnoki tényező is lehet a WRC-ben. Egyelőre viszont védjegye a bukás.
Nem Kubica eredményét akarom degradálni, ahogy Räikkönenét sem piedesztálra emelni, de azért látni kell két dolgot:

1. Kubica egy elsősorbeli Fordot vezet, míg Räikkönen úgynevezet "ügyfélautót" terelgetett. A kettő között hatalmas különbség van.

2. Ahogy olvastam, a mostani Monte elég cifra talajviszonyokat produkál, ami elősegíthette a jobb eredményt is. Talán mindenkinek volt már kalandja, míg Buffier, Kubica (a 8-as SP-ig) és Meeke kimaradt ezekből.

Nem biztos, hogy Kubica túlvállalta magát, lehet, neki egyszerűen most jött el a "kaland", s rosszabbul jött ki belőle, mint a többiek. Olvastam, hogy volt olyan rész, ahol 10 km/órával lehetett csak közlekedni (ami azért biztos túlzás, de azért mond valamit). Ha valaki ilyen helyen dobja el a vasat, semmi esélye a folytatásra (nem tud visszamenni az útra esetleg még akkor sem, ha nem nagyon törte meg az autót).

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: still » 2014.01.17. 19:52

Kubicának is volt kalandja, a harmadik szakaszon másfél percet veszített, erről ennyit, erőből volt végig dobogóközelben.
Raikkonen első WRC-s évében megkapta a gyári felkészítésű Citroent, Ogier csapattársa volt a Junior Team-nél! A második évében ügyfélautózott.

Kubica bukásairól annyit, hogy rengeteg esése van, valaki ráérő utánaszámolhat, ha akar. Balesete előtt is, és azóta is.
Formulaautósként ahhoz szokott, hogy összpontosít a versenyhétvégén két-három órát, ha a szabadedzések köreit nem számoljuk, körülötte bukótér (a legtöbb már aszfaltozott), másodperceken belüli azonnali mentés. Egy 2007-es kanadai esést tíz évvel korábban nem biztos, hogy túlél, a legtöbb mai pilóta ezért olyan agresszív/bevállalós/eszetlen, mert nincs komolyabb következménye egy hibának. Mindenki ismeri a legendás Arnoux-Villeneuve csatát, egy Maldonadót, ha teleportálnának egy hetvenes évekbeli szezonba minden átmenet nélkül, tíz futamon belül halott lenne.

A rali más. 3-4 napos folyamatos koncentrációt igényel, nincs betanult 4-5 km-es aszfaltcsík, fix borítással, esőn kívül néha a hó is bejátszik, aszfaltozott bukótér helyett van házfal, szalagkorlát, szakadék. Pkonsti ha egyszer csinálna Kubica baleseteiről egy kimutatást, szerintem nem nagyon találnánk első napos borulást, hanem a verseny derekán omlik össze, hagy ki. Kell még neki a rutin, az alapsebessége az bőven megvan, pláne aszfalton.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.17. 21:57

Törésteszt még nem volt. (:n


Az a baj hogy egy-egy gyorson akarja megnyerni a versenyt.
Majd rájön nem lesz itt hiba. Lesz még idén dobogón. Szerintem még a legfelső fokán is. (:i

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.18. 09:41

Apró kocc.




Nem mellesleg Ogier is kis híjján elhajította, Bouffier is megpördült.

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: still » 2014.01.18. 10:01

Magic írta:Apró kocc.




Nem mellesleg Ogier is kis híjján elhajította, Bouffier is megpördült.
Ők mégis továbbmentek, csóri Kubica ezt benézte.

Ogieréknek más kalandjai támadtak, a beírópontnál. Utólag komikus, de nem semmi mészárlást hajthattak volna végre Bouifferrel együtt. Sajnos a videót már törölték, az utolsó pillanatban rántották félre a mezőre a gépjárművet, mert a beírópontot a cél utáni kanyar mögé rakták közvetlenül.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.18. 12:03

still írta:
Ők mégis továbbmentek, csóri Kubica ezt benézte.

Ogieréknek más kalandjai támadtak, a beírópontnál. Utólag komikus, de nem semmi mészárlást hajthattak volna végre Bouifferrel együtt. Sajnos a videót már törölték, az utolsó pillanatban rántották félre a mezőre a gépjárművet, mert a beírópontot a cél utáni kanyar mögé rakták közvetlenül.

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: still » 2014.01.20. 13:46

Wilson meg van elégedve Kubicával:http://formula.hu/hirek/153/456/86436/f ... -gyozelmet

Van is rá oka.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.06.06. 22:10

115 kört pakolt a Renaultba.
Palmer aggódhat?

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2017.06.07. 09:00

Soha ne mondd, hogy soha.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.06.07. 13:25

Magic írta:115 kört pakolt a Renaultba.
Palmer aggódhat?
Palmer mindenféleképpen aggódhat, akár jön Kubica akár nem, jövőre nem valószínű hogy lesz helye. Szép ez a 115 kör, és szerintem elképesztő az a küzdés és akarás, amit véghezvisz a lengyel, ugyanakkor már nem látom sok esélyét a visszatérésnek. Persze aztán történhetnek még nagy meglepetések.
Kép

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.06.07. 23:55

Felelőtlenségével saját maga nyírta ki a karrierjét. Ez a celebkedés már a kutyát sem érdekli.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.06.08. 05:13

Lancelot írta:Felelőtlenségével saját maga nyírta ki a karrierjét. Ez a celebkedés már a kutyát sem érdekli.
Te mint Hamilton szurkoló emlegetsz másnál celebkedést....??
Meg amúgy is...mi??

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2017.06.08. 05:56

Celebkedésnek látni, hogy egy ember küzd és kapaszkodik a reménybe, amit önhibából veszített el, több mint érdekes.

Celebkedés és show majd akkor lesz, ha erre a témára is rárepül a Liberty, talán még ütősebb is mint a síró kisgyerekek...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.06.08. 11:23

Semmi esélye, hogy versenyszerűen újra autóba üljön. Szerintem. 33 éves, hat évet kihagyott és a mostani autókat nehéz is vezetni.. Csak a pr. esetleg, amiért tehenek egy próbát egyébként semmi értelmét nem látom. Sajnos, mert amúgy remek ember és kiváló versenyző is egyben. Kibabrált vele a sors

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Robert Kubica

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.06.08. 23:07

Bandee írta: ... Kibabrált vele a sors
Kibabrált önmagával!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt