Sebastian Vettel

Versenyzők és csapatok
Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.04.22. 15:22

Alghar írta:
Mibe fogadunk, hogy EZZEL a Mercedes-szel Kimi is ronggyá verné a mezőnyt? Meg a mezőny kb. 90%-a is a többieket? Ha most Bianchit beültetnék ebbe a Mercedesbe, akkor ő lenne a vb idén.
De itt nem arról van szó, hogy a mostani Mercivel bajnok lenne-e Kimi, mert azzal még talán én is, én csak azt állítom hogy Vettelt nemigen nyomná le. Kimi már régesrég átkerült a második ligába, igazán meggyőző idényei szerintem 2003 és 2006 között voltak.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.22. 15:38

Decapitated_Midget írta:mert azzal még talán én is...
Belehánynál a bukóba az első körben. :)
Amennyiben nem csúsznál ki az első kanyarban. :lol:

Itt a fórumos fotelokosítók nagy része még egy nyamvadt bérgokartban sem ült.
És úgy osztja az észt mintha F1-es veterán lenne. :mrgreen:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.22. 15:41

Decapitated_Midget írta:
Alghar írta:
Mibe fogadunk, hogy EZZEL a Mercedes-szel Kimi is ronggyá verné a mezőnyt? Meg a mezőny kb. 90%-a is a többieket? Ha most Bianchit beültetnék ebbe a Mercedesbe, akkor ő lenne a vb idén.
De itt nem arról van szó, hogy a mostani Mercivel bajnok lenne-e Kimi, mert azzal még talán én is, én csak azt állítom hogy Vettelt nemigen nyomná le. Kimi már régesrég átkerült a második ligába, igazán meggyőző idényei szerintem 2003 és 2006 között voltak.
Ez igen.. :mosoly: (:p

Mesélj már az elmúlt két évéről drága jó ember

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.22. 15:53

Decapitated_Midget írta:
Alghar írta:
Mibe fogadunk, hogy EZZEL a Mercedes-szel Kimi is ronggyá verné a mezőnyt? Meg a mezőny kb. 90%-a is a többieket? Ha most Bianchit beültetnék ebbe a Mercedesbe, akkor ő lenne a vb idén.
De itt nem arról van szó, hogy a mostani Mercivel bajnok lenne-e Kimi, mert azzal még talán én is, én csak azt állítom hogy Vettelt nemigen nyomná le. Kimi már régesrég átkerült a második ligába, igazán meggyőző idényei szerintem 2003 és 2006 között voltak.
Ezt sikerlt beidézned abból, amit írtam?

Erre válaszolj, ez a lényeg:
Alghar írta:
Kíváncsian várom, hogy mi is a probléma a 2007-es, a 2012-es és a 2013-as Kimivel...

2013-ban a befejezett futamokat tekintve futamonként 12,2 pontot szerzett (konstruktőri 4. Lotus volánjánál)...ugyanez a statisztika Hamilton esetében 10,5 pont/futam (konstruktőri 2. Mercedes volánjánál).

2012-ben ugyanez a statisztika Kimi esetében 10,35 (konstruktőri 4. Lotus volánjánál), Hamiltonnál 12,67 (konstruktőri 3. McLaren volánjánál).

2007-ben ugyanez a statisztika Kimi esetében 7,33 (a kizárás miatt konstruktőri 1. Ferrari volánjánál), Hamiltonnál 6,81 (a valójában konstruktőri 1. McLaren volánjánál).
Na, most erre nyilván nem igazán lehet mit válaszolna...maximum azt, hogy "B" liga. Ami bizonyára így van, ha Te mondod...

Komolyan kérdem: mindenki megbolondult idén? Mit szívtok folyamatosan basszus, hogy ennyi baromságot összehordtok néhányan?

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.04.22. 15:59

Bandee írta:
Mesélj már az elmúlt két évéről drága jó ember
Kimi nálam ma, 35 évesen már nem elsőligás versenyző. Voltak már sokkal jobb idényei, mint akár a sokat hivatkozott 2012-es vagy a 2013-as... De meggyőzni úgysem foglak - nem is akarlak. (:x De ha emlékezetes versenyeket kéne sorolni tőle, akkor nagyjából nem is kéne továbbmenni 2007-nél.
Alonso és Hamilton vannak az első kalapban nálam...egyelőre mindenki utánuk jön. Nem szégyen az, Vettel például 4x-es VB-ként is második kalapos. :lol:

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.22. 16:02

rdaneelolivaw írta:
Belehánynál a bukóba az első körben. :)
Amennyiben nem csúsznál ki az első kanyarban. :lol:
(:u
De egyébként 100%-ig.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.22. 16:05

Decapitated_Midget írta:
Bandee írta:
Mesélj már az elmúlt két évéről drága jó ember
Kimi nálam ma, 35 évesen már nem elsőligás versenyző. Voltak már sokkal jobb idényei, mint akár a sokat hivatkozott 2012-es vagy a 2013-as... De meggyőzni úgysem foglak - nem is akarlak. (:x De ha emlékezetes versenyeket kéne sorolni tőle, akkor nagyjából nem is kéne továbbmenni 2007-nél.
Alonso és Hamilton vannak az első kalapban nálam...egyelőre mindenki utánuk jön. Nem szégyen az, Vettel például 4x-es VB-ként is második kalapos. :lol:
Ok, csak kérdeztem. Sorolhatod huszadiknak is, csak érdekelt a véleményed ami természetesen nem egyezik az enyémmel.

Azért megnéznélek egy F1-es vasban, de tényleg.. :mosoly: De lásd milyen rendes vagyok, megnéznélek egy komolyabb utcai sportautóban is mondjuk a ringen, hogy ne ugorjunk akkorát azonnal. (:i :dorzsi01

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.04.22. 16:06

rdaneelolivaw írta:
Decapitated_Midget írta:mert azzal még talán én is...
Belehánynál a bukóba az első körben. :)
Amennyiben nem csúsznál ki az első kanyarban. :lol:

Itt a fórumos fotelokosítók nagy része még egy nyamvadt bérgokartban sem ült.
És úgy osztja az észt mintha F1-es veterán lenne. :mrgreen:
Jó, nyilván képletesen kell érteni, de másfél másodperccel jobb a Mercedes körönként a mindenkori második erőnél, ekkora rés azért elég lenne ahhoz, hogy még egy gyengébb kvalitás is VB lehessen. Mi (nagyrészünk) már a fizikum részénél elszállnánk. :lol:

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.04.22. 16:10

Bandee írta:
Ok, csak kérdeztem. Sorolhatod huszadiknak is, csak érdekelt a véleményed ami természetesen nem egyezik az enyémmel.

Azért megnéznélek egy F1-es vasban, de tényleg.. :mosoly: De lásd milyen rendes vagyok, megnéznélek egy komolyabb utcai sportautóban is mondjuk a ringen, hogy ne ugorjunk akkorát azonnal. (:i :dorzsi01
Nem is egy kedvenc versenyzőmet simán második vagy harmadik kalapba sorolom, szóval nálam ez nem érzelmi alapon működik. :lol:
Amúgy semmi közöm a tényleges versenyzéshez, csak azért írtam azt amit, hogy sugalljam, ezzel a Mercivel még a GP2-es csikók is behúznák a címet jó eséllyel (ha kivesszük a pakliból Hamiltont is meg Rosberget is)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.22. 16:16

rdaneelolivaw írta:
Decapitated_Midget írta:mert azzal még talán én is...
Belehánynál a bukóba az első körben. :)
Amennyiben nem csúsznál ki az első kanyarban. :lol:

Itt a fórumos fotelokosítók nagy része még egy nyamvadt bérgokartban sem ült.
És úgy osztja az észt mintha F1-es veterán lenne. :mrgreen:
Komolyan, ez már olyan dolog amire tényleg nem nagyon lehet mit írni :szom01 Naggyon kemény. Azt hiszem meg kell bocsájtani neki(k), nem tudják mit cselekszenek :mosoly:
De annyira megnézném az első féktévot (:u

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.22. 16:20

Decapitated_Midget írta:
Bandee írta:
(...)
Alonso és Hamilton vannak az első kalapban nálam...(...) :lol:
Alonsot értem...de ahogy Kimi a gyengébb szezonjai miatt második kalapos lett, úgy Lewisnak is ott a helye nem? Vagy ő nem túl acélos verdával mikor tett csodát? Mert Alonso tett, de most visszakeresgettem Lewis eredményeit...ha nem feküdt neki a verda, akkor ő sem váltotta meg a világot...ahogy Kimi sem...meg Alonson kívül senki más sem. Akkor miről beszélünk?

Ha rangsorolnom kéne, akkor Alonsot simán a legösszetettebb pilótának tartom...

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.22. 16:20

Bandee írta: De annyira megnézném az első féktévot (:u
A múltkor belefutottam egy ilyen hírdetésbe (még linkeltem is), hogy Formula Renault-al lehetett menni 3 kört a Balatonringen, potom 24 ezerért. Felkészítéssel mindennel együtt. Egyszer tényleg ki kellene próbálni. :mosoly:

Szerk.: Nem 3 kör hanem 6 és nem a balaton hanem az Euroringen.

http://www.meglepkek.hu/szep-kartya/for ... tes-termek" onclick="window.open(this.href);return false;

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.04.22. 16:25

Bandee írta: Komolyan, ez már olyan dolog amire tényleg nem nagyon lehet mit írni :szom01 Naggyon kemény. Azt hiszem meg kell bocsájtani neki(k), nem tudják mit cselekszenek :mosoly:
De annyira megnézném az első féktévot (:u
Ne hülyüljetek már, tényleg szétcincáljátok ezt a mondatom, miközben nyilvánvalóan arra utaltam hogy az utóbbi idők legdominánsabb autója az idei Merci, ami még azt is elbírná hogy a Baumgartner Zsóti vezesse azt VB-címre. Gyerekek.... :)
Szerintem az idejáró fórumos közösség tudja a legjobban hogy egy sima utcai autót sem olyan egyszerű versenytempóban a Hungaroringen elvezetni, nem még az együléseseket.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.04.22. 16:28

Alghar írta:
Alonsot értem...de ahogy Kimi a gyengébb szezonjai miatt második kalapos lett, úgy Lewisnak is ott a helye nem? Vagy ő nem túl acélos verdával mikor tett csodát? Mert Alonso tett, de most visszakeresgettem Lewis eredményeit...ha nem feküdt neki a verda, akkor ő sem váltotta meg a világot...ahogy Kimi sem...meg Alonson kívül senki más sem. Akkor miről beszélünk?

Ha rangsorolnom kéne, akkor Alonsot simán a legösszetettebb pilótának tartom...
Messzire vezetne ez, de akkor Alonso legalább már megvan közös nevezőnek... 8-)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.22. 16:30

Magic írta:
Bandee írta: De annyira megnézném az első féktévot (:u
A múltkor belefutottam egy ilyen hírdetésbe (még linkeltem is), hogy Formula Renault-al lehetett menni 3 kört a Balatonringen, potom 24 ezerért. Felkészítéssel mindennel együtt. Egyszer tényleg ki kellene próbálni. :mosoly:

Szerk.: Nem 3 kör hanem 6 és nem a balaton hanem az Euroringen.

http://www.meglepkek.hu/szep-kartya/for ... tes-termek" onclick="window.open(this.href);return false;
Mindenképpen javasolnám, többeknek is. :mosoly:

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.22. 16:33

Magic írta:
Bandee írta: De annyira megnézném az első féktévot (:u
A múltkor belefutottam egy ilyen hírdetésbe (még linkeltem is), hogy Formula Renault-al lehetett menni 3 kört a Balatonringen, potom 24 ezerért. Felkészítéssel mindennel együtt. Egyszer tényleg ki kellene próbálni. :mosoly:

Szerk.: Nem 3 kör hanem 6 és nem a balaton hanem az Euroringen.

http://www.meglepkek.hu/szep-kartya/for ... tes-termek" onclick="window.open(this.href);return false;
azért az a 6 kör az lófasz szerintem...
60 kör egy napra, na abból már lehetne tanulni valamit.
szerintem egy gp3-as csikó sem tudna 5 másodpercen belülre kerülni 6 kör alatt az élmezőnyhöz. mondom, 6 kör alatt, nem egy egész napot áttesztelve.
Kép

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.04.22. 16:55

Decapitated_Midget írta: Mercivel bajnok lenne-e Kimi, mert azzal még talán én is,
Mint egy 5 eves gyerek, komolyan mondom.
Pofam leszakad az ilyen beszolasoktol. (:u

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.04.22. 16:57

Alghar írta:
Alonsot értem...de ahogy Kimi a gyengébb szezonjai miatt második kalapos lett, úgy Lewisnak is ott a helye nem? Vagy ő nem túl acélos verdával mikor tett csodát? Mert Alonso tett, de most visszakeresgettem Lewis eredményeit...ha nem feküdt neki a verda, akkor ő sem váltotta meg a világot...ahogy Kimi sem...meg Alonson kívül senki más sem. Akkor miről beszélünk?

Ha rangsorolnom kéne, akkor Alonsot simán a legösszetettebb pilótának tartom...
Alonso mikor tett csodat gyengebb vassal?

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.04.22. 16:59

Rocco írta:
Decapitated_Midget írta: Mercivel bajnok lenne-e Kimi, mert azzal még talán én is,
Mint egy 5 eves gyerek, komolyan mondom.
Pofam leszakad az ilyen beszolasoktol. (:u
Olvass már vissza legalább, mielőtt te is pont megtalálod ezt...

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.04.22. 17:02

Decapitated_Midget írta:
Olvass már vissza legalább, mielőtt te is pont megtalálod ezt...
Sorrendben olvasom, Te nem?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.22. 17:03

trutya írta: azért az a 6 kör az lófasz szerintem...
60 kör egy napra, na abból már lehetne tanulni valamit.
szerintem egy gp3-as csikó sem tudna 5 másodpercen belülre kerülni 6 kör alatt az élmezőnyhöz. mondom, 6 kör alatt, nem egy egész napot áttesztelve.
(:taps Arra jó 6 kör, hogy megijedjél semmi másra. Egy komolyabb kanyart nem tudna csinálni vele az emberek 90%-a.
Van egy gokart pálya (talán Kecskeméten) ahol 10- ből kilenc ember nem meri elfordulni a célegyenes végi kanyart egy napos gyakorlás után sem, mert nem hiszi, hogy sikerülni fog. Egy kibebaszott gokarttal, igaz 120 km/h a tempó. F1 (:v
Szóval én azt mondom, egy ringes nyílt nap egy sima utcai sportkocsival is kemény valakinek, akinek fingja nincsen ezekről a dolgokról. Nem elérhetetlen.. De egyébként egy sima utcai autóval is érnék meglepetések a többséget

bertone

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.04.22. 17:11

Azért ne essünk már túlzásokba! Az, hogy sokan tudnak/tudunk baromságokat írni véleményként, az egy dolog, de, ahogy szoktam mondani: nem kell, hogy záptojás legyek ahhoz, hogy megállapítsam egy tojásról, hogy büdös.

Ron Dennis, Briatore, s ha jól tudom, Peter Sauber soha nem versenyzett, ám nem hiszem, hogy bárki megkérdőjelezné, hogy van szemük a versenyzőkre.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.04.22. 17:13

Rocco írta:
Decapitated_Midget írta:
Olvass már vissza legalább, mielőtt te is pont megtalálod ezt...
Sorrendben olvasom, Te nem?
És ez tényleg ennyire érdekes volt? Nem tegnap óta követem a motorsportokat, nekem aztán nem kell magyarázni hogy egy megfelelő edzettségi állapottal nem bíró átlagember számára egy F1-es kaland gyorsan véget érne.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.04.22. 17:15

bertone írta:Azért ne essünk már túlzásokba! Az, hogy sokan tudnak/tudunk baromságokat írni véleményként, az egy dolog, de, ahogy szoktam mondani: nem kell, hogy záptojás legyek ahhoz, hogy megállapítsam egy tojásról, hogy büdös.

Ron Dennis, Briatore, s ha jól tudom, Peter Sauber soha nem versenyzett, ám nem hiszem, hogy bárki megkérdőjelezné, hogy van szemük a versenyzőkre.
Szubjektív véleményekről van szó jelen esetben, én például elfogadom azt ha a szakma Kimit topligásnak tartja.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.22. 17:18

Rocco írta:
Alghar írta:
Alonsot értem...de ahogy Kimi a gyengébb szezonjai miatt második kalapos lett, úgy Lewisnak is ott a helye nem? Vagy ő nem túl acélos verdával mikor tett csodát? Mert Alonso tett, de most visszakeresgettem Lewis eredményeit...ha nem feküdt neki a verda, akkor ő sem váltotta meg a világot...ahogy Kimi sem...meg Alonson kívül senki más sem. Akkor miről beszélünk?

Ha rangsorolnom kéne, akkor Alonsot simán a legösszetettebb pilótának tartom...
Alonso mikor tett csodat gyengebb vassal?
Például 2011-ben és 2012-ben az elért eredménye szerintem jobb volt, mint amire az autója predesztinálta volna.

Lezárt