Sebastian Vettel

Versenyzők és csapatok
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.28. 16:18

9_46_20 írta:
2022.07.28. 16:11
mondhatni a céltábla közepe
igen, a mostaniakból az ÉLET hiányzik.
elhiszem, hogy ők jól érzik magukat a metaverzumban és azért én sem vagyok ehhez szerintem még öreg, de ne csináljuk már ezt a digitális bohóckodást, itt a világ, még lehet élvezni, lesz amikor már nem.
a 33-asnak megnézed az instáját szimulátor meg edz a monacoi erkélyén, esetleg elmegy fotózásra, vagy a faterjával előveszik a porschét egy pályán.
hurrá
tud mást is?
Világos, értelek.

Lehet, hogy tud mást is, csak nem osztja meg. Vagy nem tud, azzal sincs baj. Amúgy veled értek egyet abban, hogy azért szerintem még mindig jobb mittudomén zenélni, főzőcskézni, olvasni, mint az internetbuborékban létezni 7/24-ben. Ilyen szempontból nem tudok kötődni én sem senkihez a mezőnyből. De ez generációs dolog (ami nem ugyanaz, hogy öregek lennénk - nyilván te sem vagy még az). Engem is tökre érdekelne egy Cevert-féle izgalmas karakter, akinek a komolyzene volt a szenvedélye.



Vagy Trulli, akinek meg a borászkodás. De szerintem tényleg ez ma már ritkaság. Az unokahúromékon is látom, hogy ki sem bújnak a táblagépeikből. Pedig okos, érdeklődő gyerek mindkettő, a nagyobbik imád olvasni - de számukra minden fontos a digitális térben történik. Aki most 20 körül van, annál szerintem ez a jellemzőbb, és az a ritkaság, amit te/mi szívesebben látnánk.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2022.07.28. 16:22

9_46_20 írta:
2022.07.28. 16:07

de nem az volt kérdés, hogy jófej vagy sem, hanem hogy van e benne valami színes? és most itt nem a buziskodásra gondolok.
nekem rajta kívül (ha vettelt nem vesszük már ide), nincs a mezőnyben ilyen. lehet persze másnak leclerc az vagy éppen a cipőből ivó riccardo az, engem ezek nem mozgatnak meg.
vettel amikor a 18. helyen ment is odapillantottam, na mi lehet vele, ha ocon, a japók meg ezek mennek még az 5. helyük sem érdekel egy cseppet sem, és talán nem lehet azzal vádolni, hogy öregszem és nekem semmi nem jó, vettel már javában akkor jött, amikor 15-20 éve néztem ezt a sorozatot. de minden sorozatban eljön az amikor lesz egy időszak amikor sótlan tömegemberek rohanják le, volt ez máshol is.

de értem mit mondasz, távol áll tőled hamilton úgy egészében, valószínűleg életben én sem haverkodnék vele

Hat nezd, en is igy erzek valahol, de nalam biztosan benne van az, hogy egyszeruen hosszu evek ota nem foglakoztat mar igazan ez az egesz. Kicsit mindig meglepodve latom, hogy a mai fiatalok ugyanolyan hevvel es elannal szurkolnak a maxoknak meg leclerc-eknek, ahogy mi tettuk anno a kimikkel meg alonsokkal. Gondolom szamukra a mai arcok ugyanugy izgalmas egyenisegek. Engem sem erdekelnek igazan. Bar a fent emlitett 2 pilota szerintem markans karakterek a mezonyben. A te nevedben nem tudok beszelni, de en leginkabb csak kioregedtem ebbol szerintem. Az is lehet, hogy nalam ez 10-15 ev volt, te meg olyan szerencses vagy, hogy 30 evig at tudtad elni, de most eljott ez a pont. Nem tudom. Meg a vilag is valtozik.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.28. 17:15

9_46_20 írta:
2022.07.28. 15:08
a ferrarinál valami történt, de hogy mi, elképzelni nem tudom.
Már a Red Bull-nál, 2014 elején. Videót nem találok az esetről, csak cikket, de a lényeg, hogy az első futam előtt leszarozta az új autókat.

https://www.the42.ie/sebastian-vettel-f ... 8-Mar2014/

Utána meg szarrá verte Ricciardo. Utána lealázta Leclerc. Néha még Stroll is. Méltatlan ez ahhoz a sráchoz, aki leiskolázta a mezőnyt egy Toro Rosso-val.

2008 és 2013 között nagyon kedveltem, de ami lett belőle... hát azt már nagyon nem.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.07.28. 17:30

Willy írta:
2022.07.28. 17:15
9_46_20 írta:
2022.07.28. 15:08
a ferrarinál valami történt, de hogy mi, elképzelni nem tudom.
Már a Red Bull-nál, 2014 elején. Videót nem találok az esetről, csak cikket, de a lényeg, hogy az első futam előtt leszarozta az új autókat.

https://www.the42.ie/sebastian-vettel-f ... 8-Mar2014/

Utána meg szarrá verte Ricciardo. Utána lealázta Leclerc. Néha még Stroll is. Méltatlan ez ahhoz a sráchoz, aki leiskolázta a mezőnyt egy Toro Rosso-val.

2008 és 2013 között nagyon kedveltem, de ami lett belőle... hát azt már nagyon nem.
én hiszek abban, hogy vannak pilóták akinek egy fajta mérnöki autó a jó. szerintem ő is ez volt
azt az érát nagyon érezte, nekem utána is szimpatikus volt
tudom többen mondjátok 2014-et, de szerintem nem ott csúszott el, vagy ha igen, akkor az már a technika miatt
riccardo fölénye szerintem lényegtelen volt (az már más kérdés, hogy riccardo talán még a mai napig is abból a 2014-es évből él, sok mindent nem, de ezt jól marketingolta)
nem tudom, amúgy, hogy ebben az új érában 20+ verseny, nem fogja e így elsorvasztani a többi 20-25 éves világbajnokot is, mert persze a 33-as is elmondta, hogy örökre a redbullal akar versenyezni, dehát tudjuk ez csak addig tart, amíg a redbull össze nem rak egy igazi top5 és alatta lévő autót.
és nincs viszonyítása alapunk. hamilton aki 23 évesen odaért és még mindig teszi a dolgát, de előtte kik voltak ennyire fiatalok? alonso, 24 év, aztán neki sem ment...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.28. 17:51

9_46_20 írta:
2022.07.28. 17:30
Willy írta:
2022.07.28. 17:15

Már a Red Bull-nál, 2014 elején. Videót nem találok az esetről, csak cikket, de a lényeg, hogy az első futam előtt leszarozta az új autókat.

https://www.the42.ie/sebastian-vettel-f ... 8-Mar2014/

Utána meg szarrá verte Ricciardo. Utána lealázta Leclerc. Néha még Stroll is. Méltatlan ez ahhoz a sráchoz, aki leiskolázta a mezőnyt egy Toro Rosso-val.

2008 és 2013 között nagyon kedveltem, de ami lett belőle... hát azt már nagyon nem.
én hiszek abban, hogy vannak pilóták akinek egy fajta mérnöki autó a jó. szerintem ő is ez volt
azt az érát nagyon érezte, nekem utána is szimpatikus volt
tudom többen mondjátok 2014-et, de szerintem nem ott csúszott el, vagy ha igen, akkor az már a technika miatt
riccardo fölénye szerintem lényegtelen volt (az már más kérdés, hogy riccardo talán még a mai napig is abból a 2014-es évből él, sok mindent nem, de ezt jól marketingolta)
nem tudom, amúgy, hogy ebben az új érában 20+ verseny, nem fogja e így elsorvasztani a többi 20-25 éves világbajnokot is, mert persze a 33-as is elmondta, hogy örökre a redbullal akar versenyezni, dehát tudjuk ez csak addig tart, amíg a redbull össze nem rak egy igazi top5 és alatta lévő autót.
és nincs viszonyítása alapunk. hamilton aki 23 évesen odaért és még mindig teszi a dolgát, de előtte kik voltak ennyire fiatalok? alonso, 24 év, aztán neki sem ment...
Vettel 2013-ig, a befújt diffúzoros érában volt penge. Akkor valóban a leggyorsabb, legjobb versenyzők egyike volt. 2014-ben is már azért kalapálta el Ricciardo, mert a vigyori megszokta a Toro Rossóban, hogy szar a hátsó tengelyen a tapadás (legalábbis a Red Bullhoz képest), Vettel pedig nem tudott ezzel mit kezdeni, ami ráadásul pont egybeesett az új turbóéra kezdetével is. Abban egyetértek, hogy Ricci lényegében a mai napig is abból a 2014-ből él, viszont tegyük hozzá, hogy tényleg fantasztikusan ment. Sok kommentárt nem igényel, hogy a Merciken kívül csak ő tudott futamot nyerni abban az évben, ráadásul háromszor is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.28. 18:06

9_46_20 írta:
2022.07.28. 17:30
riccardo fölénye szerintem lényegtelen volt (az már más kérdés, hogy riccardo talán még a mai napig is abból a 2014-es évből él, sok mindent nem, de ezt jól marketingolta)
Lényegtelennek nem mondanám. Vettel 4. világbajnoki címe után történt, senki nem számított arra, hogy így fog kezdeni.
Ricciardo más tészta, de ő sem csak abból él. A Renault-s szerződéséig benne is volt szikra bőven, csak az utolsó RB-s évében sok volt a technikai hiba, meg az, hogy a csapat nem őt preferálta.

Alonso érdekesebb történet, mert annyiban hasonlít Vettelre, hogy őt is a Ferraris korszaknál kezdték megszeretni. Viszont Vettelnek nem volt egy botrányos 2007-es McLaren-es éve. Alonsót az intézte el, utána meg a crash-gate.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.28. 19:01

Willy írta:
2022.07.28. 18:06
9_46_20 írta:
2022.07.28. 17:30
riccardo fölénye szerintem lényegtelen volt (az már más kérdés, hogy riccardo talán még a mai napig is abból a 2014-es évből él, sok mindent nem, de ezt jól marketingolta)
Lényegtelennek nem mondanám. Vettel 4. világbajnoki címe után történt, senki nem számított arra, hogy így fog kezdeni.
Ricciardo más tészta, de ő sem csak abból él. A Renault-s szerződéséig benne is volt szikra bőven, csak az utolsó RB-s évében sok volt a technikai hiba, meg az, hogy a csapat nem őt preferálta.

Alonso érdekesebb történet, mert annyiban hasonlít Vettelre, hogy őt is a Ferraris korszaknál kezdték megszeretni. Viszont Vettelnek nem volt egy botrányos 2007-es McLaren-es éve. Alonsót az intézte el, utána meg a crash-gate.
Hát ez elég egyéni értelmezése a történteknek :)

Ricciardo 2016-ban tűnt egyedül méltó ellenfélnek az akkor 18 éves, év közben átülő Maxszal szemben - akkor is leginkább tapasztalatból és a csapat ismeretéből. 2017-ben Max már agyonverte tempóban (13-6 kvalikon), csak folyton kiesett, jellemzően Ricciardo elől. Verstappen erőből nyert két versenyt is, Ricciardo elől meg az egyetlen bakui győzelmekor csak az nem szívta meg/esett ki, aki nem járt arra (Hamilton, Vettel, Verstappen, Pérez mind kihullottak/visszaestek Ricciardo elől). 2018-ban meg úgy sem bírt Max fölé kerekedni (és az állítólag csapatpreferenciát maga felé fordítani), hogy az év első harmadában esett-kelt a holland. De a tempókülönbség itt brutális volt: 15-6 a kvalikon és 9-2 befejezett futamokon Maxnak. Az általa megnyert Monaco után konkrétan képtelen volt onnantól Max előtt végezni.

Igazából teljesen egyértelmű volt mindig, hogy nem egy liga a két srác. Ezt Ricciardo is pontosan tudta, azért dobbantott. Ő maga ismerte el 2018 Ausztria után, hogy Max olyasmikre képes, amire ő nem (Max ugyanúgy egy kiállással csinálta végig a futamot, mint a sokkal jobb gumikezelésű Ferrarik, Ricciardo pedig két kiállásra kényszerült).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.28. 19:46

vollebak írta:
2022.07.28. 19:01
2018-ban meg úgy sem bírt Max fölé kerekedni (és az állítólag csapatpreferenciát maga felé fordítani), hogy az év első harmadában esett-kelt a holland. De a tempókülönbség itt brutális volt: 15-6 a kvalikon és 9-2 befejezett futamokon Maxnak.
Ennek van némi köze ahhoz is, hogy abban az évben Tappancs 4-szer esett ki, Ricciardo pedig 8-szor.
De nem védem Riccit, mert ő is szépen lerombolta a saját nimbuszát. Nagyon kedveltem őt is az RB-s évek alatt, de most követhetné Vettel példáját.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.07.28. 21:37

Nekem hiányozni fog :)

Persze annó amikor Buttont gyilkolta egy 3x jobb autóval.. akkor másképp gondoltam. (talán 2009 második fele volt..)
De rég volt.
Ma már egy üde színfolt volt. sok sok hibával és kipörgéssel :D
És amúgy igaza van, Neki ebből már nem fog sok babér teremni..
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.07.28. 22:03

Rocco írta:
2022.07.28. 14:53
Bandee írta:
2022.07.28. 14:32
Sajnálom, a legnormálisabb fickó is visszavonul. Bassza meg a ló

Még biztosan látjuk valamilyen szerepben. Minden jót kívánok neki
Egyebkent tenyleg nagyon jo figura, szeretem hallgatni.
Versenyzokent az utobbi eveit azt most hagyjuk...

Felkeszul: t-oom

:D
:)

Mióta nem folyik a csapból, hogy mennyire mezőny feletti, nincs igazából bajom vele.

Szerintem is tovább volt, mint kellett volna.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.28. 22:07

t-oom írta:
2022.07.28. 22:03
Rocco írta:
2022.07.28. 14:53


Egyebkent tenyleg nagyon jo figura, szeretem hallgatni.
Versenyzokent az utobbi eveit azt most hagyjuk...

Felkeszul: t-oom

:D
:)

Mióta nem folyik a csapból, hogy mennyire mezőny feletti, nincs igazából bajom vele.

Szerintem is tovább volt, mint kellett volna.
"Brutális Vettel fölényt várok :D "

Irritáló volt eléggé ezt olvasgatni, egyetértek :)

Aztán ahogy az jó glory hunterhez illik, már évek óta szarik is Vettelre a mester úr, amióta nincs nyerőszéria. Őszinte, vérbeli szurkoló az ilyen :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.28. 22:34

Willy írta:
2022.07.28. 19:46
vollebak írta:
2022.07.28. 19:01
2018-ban meg úgy sem bírt Max fölé kerekedni (és az állítólag csapatpreferenciát maga felé fordítani), hogy az év első harmadában esett-kelt a holland. De a tempókülönbség itt brutális volt: 15-6 a kvalikon és 9-2 befejezett futamokon Maxnak.
Ennek van némi köze ahhoz is, hogy abban az évben Tappancs 4-szer esett ki, Ricciardo pedig 8-szor.
De nem védem Riccit, mert ő is szépen lerombolta a saját nimbuszát. Nagyon kedveltem őt is az RB-s évek alatt, de most követhetné Vettel példáját.
Hát, pedig nem.

Bahrein: Ricci kiesik, ő van elöl
Azerbajdzsán: ütköznek, Verstappen van elöl
Ausztria: Ricci kiesik, Verstappen van elöl
Nagy-Britannia: Verstappen kiesik, ő van elöl
Németország: Ricci kiesik, Verstappen van elöl
Magyarország: Verstappen kiesik, ő van elöl
Belgium: Ricci kiesik, Verstappen van elöl
Olaszország: Ricci kiesik, Verstappen van elöl
USA: Ricci kiesik, ő van elöl
Mexikó: Ricci kiesik, Verstappen van elöl

Most nyilván ez olyan, hogy meg lehet nézni, hanyadik körben estek ki (Bahreinben például Ricci az elsőben), meg ki hogy tankolt, satöbbi, de azért a sormintát gondolom, látod. Ez így 8-2 a be nem fejezett futamokon is Verstappennek, összesen 17-4. Nem nagyon van miről beszélni 2016 után, ami a házi csatát illette kettejük között.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.29. 06:20

vollebak írta:
2022.07.28. 22:34
Most nyilván ez olyan, hogy meg lehet nézni, hanyadik körben estek ki (Bahreinben például Ricci az elsőben), meg ki hogy tankolt, satöbbi, de azért a sormintát gondolom, látod. Ez így 8-2 a be nem fejezett futamokon is Verstappennek, összesen 17-4. Nem nagyon van miről beszélni 2016 után, ami a házi csatát illette kettejük között.
Nem azt mondom, hogy Ricc végzett volna előtte, ha nem esik ki ennyiszer, de jóval kisebb lenne köztük a pontkülönbség.
A dominót Baku indította el. Ha ott nem ütik ki egymást, simán végezhetett volna Ricc előrébb.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.29. 08:54

Willy írta:
2022.07.29. 06:20
vollebak írta:
2022.07.28. 22:34
Most nyilván ez olyan, hogy meg lehet nézni, hanyadik körben estek ki (Bahreinben például Ricci az elsőben), meg ki hogy tankolt, satöbbi, de azért a sormintát gondolom, látod. Ez így 8-2 a be nem fejezett futamokon is Verstappennek, összesen 17-4. Nem nagyon van miről beszélni 2016 után, ami a házi csatát illette kettejük között.
Nem azt mondom, hogy Ricc végzett volna előtte, ha nem esik ki ennyiszer, de jóval kisebb lenne köztük a pontkülönbség.
A dominót Baku indította el. Ha ott nem ütik ki egymást, simán végezhetett volna Ricc előrébb.
És ha Max nem esik ki ennyiszer, akkor meg még nagyobb :D

Érted, az úgy nem megy, hogy az egyik pechjeit csökkentenéd a matekhoz. Az azt megelőző évben Max volt, aki állandóan kiesett, ott meg sem említetted ezt, 2018 kapcsán Ricci esetén igen.

Azért érezni, kit kedveltél kettejük közül, és kire figyeltél.

Bakunak nem sok hatása volt az egészre. Ricci tempója sosem volt pariban Maxéval onnantól, hogy Max beleszokott a kocsiba 2016 végére. Már Bakuig is bőven verve volt kvalin és versenyen egyaránt. Ha esetleg Bakuban előrébb is végzett volna, összességében nem sok változik. Hiszen te magad mondtad, hogy sokszor esett ki önhibán kívül, vagyis nem azért kapott ki, mert elment az önbizalma Baku miatt, és lassabb lett onnantól.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.29. 09:06

vollebak írta:
2022.07.29. 08:54
Azért érezni, kit kedveltél kettejük közül, és kire figyeltél.
Soha nem is titkoltam. A korábbi "új generáció" közül Perez és Ricciardo volt a kedvencem. Az egyikük sajnos elfogadott egy Barrichello szerepet, a másik pedig szépen aláássa a saját tekintélyét.

A kvali nem mindig reprezentatív, Ricc jobban szeretett a zavarosban halászni. Nem összehasonlítható a két versenyző, de Prost sem az erős kvalifikációjáról volt híres. Jóval kevesebb a pole-ja, mint a győzelme. Button-nak egyébként szintén.

Ellenben Hamilton, vagy Vettel pont, hogy ráhajtott a pole-ra, és onnan győzött legtöbbször.
Tappancs meg inkább Leclerc pole-jaiból :(
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.29. 10:03

Willy írta:
2022.07.29. 09:06
vollebak írta:
2022.07.29. 08:54
Azért érezni, kit kedveltél kettejük közül, és kire figyeltél.
Soha nem is titkoltam. A korábbi "új generáció" közül Perez és Ricciardo volt a kedvencem. Az egyikük sajnos elfogadott egy Barrichello szerepet, a másik pedig szépen aláássa a saját tekintélyét.

A kvali nem mindig reprezentatív, Ricc jobban szeretett a zavarosban halászni. Nem összehasonlítható a két versenyző, de Prost sem az erős kvalifikációjáról volt híres. Jóval kevesebb a pole-ja, mint a győzelme. Button-nak egyébként szintén.

Ellenben Hamilton, vagy Vettel pont, hogy ráhajtott a pole-ra, és onnan győzött legtöbbször.
Tappancs meg inkább Leclerc pole-jaiból :(
Ez amúgy egy elég népszerű tévhit. Annyi igaz, hogy Prost igazi erősségei a versenynapon jöttek ki, de emellett kifejezetten jó kvalis is volt - csak nem annyira kiváló, mint Senna. De hát ez nem is akkora szégyen minden idők talán legjobb kvalisával szemben.

Lauda épp azt emelte ki 1984 kapcsán, hogy mennyire nehéz volt neki Prostot legyőznie a kvalikon (nem is sikerült sokszor, 29-2 lett a két közös évük alatt Prostnak). Prost 199 futamból 86-szor rajtolt az első sorból, és 132-szer az első két sorból. Ez kereken 66%, hogy legrosszabb esetben is negyedik helyről rajtoljon. Keveseknek van ennél jobb aránya a sport történetében.

Hamiltonnál ez 76%, Fangiónál 98%, Sennánál 80%, Clarknál 71%, aztán lényegében ki is fújt, hogy kik azok, akik Prostnál jobbak ebben a mutatóban. Vettelnél 56%, Schumachernél és Stewartnál 64%, Mansellnél 52%, Laudánál 37%, Alonsónál 26%, Hakkinennél 46%, Raikkönennél 33%, Verstappennél 57%, Leclerc-nél 41%.

Buttonnak, akit érthetően amolyan párhuzamnak említettél, nem egészen 20% volt ez.

Szóval Prost simán ott van a valaha volt öt legjobb kvalizó között. Csak éppen elmaradt Sennától. Főleg csapaton belül jött ez ki, mert akkor már Prost idősebb is volt, és sokszor használt versenybeállításokat a kvalin is. De ettől függetlenül szerintem sokan meglepődnének, ha számszerűsítve látnák, hogy egyébként mennyire erős volt időmérőkön is Prost.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.29. 11:51

vollebak írta:
2022.07.29. 10:03
Buttonnak, akit érthetően amolyan párhuzamnak említettél, nem egészen 20% volt ez.
Nem feltétlen párhuzamnak szántam, csak megemlítettem, mivel mindketten szurkoltunk neki.

Nem is Prost rovására írtam, hogy a győzelemhez képest kevés a pole-ja, hanem hogy nem feltétlen jó érv RIC-VER összehasonlításban.

Nem kell győzködni arról sem, hogy Tappancs Ricci felé nőtt. Tény. Csak akkoriban túl volt tolva a nézők ájuldozása Tappancstól.
Engem Vettel sokkal jobban lenyűgözött, amikor újoncnak számított.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.29. 12:48

Willy írta:
2022.07.29. 11:51
vollebak írta:
2022.07.29. 10:03
Buttonnak, akit érthetően amolyan párhuzamnak említettél, nem egészen 20% volt ez.
Nem feltétlen párhuzamnak szántam, csak megemlítettem, mivel mindketten szurkoltunk neki.

Nem is Prost rovására írtam, hogy a győzelemhez képest kevés a pole-ja, hanem hogy nem feltétlen jó érv RIC-VER összehasonlításban.

Nem kell győzködni arról sem, hogy Tappancs Ricci felé nőtt. Tény. Csak akkoriban túl volt tolva a nézők ájuldozása Tappancstól.
Engem Vettel sokkal jobban lenyűgözött, amikor újoncnak számított.
Fene a gusztusod :DDDD

Már rég nem Verstappennek drukkolva mondom, hogy amit újoncként csinált, az szvsz magasan felette van minden hasonlónak a sport történelmében. Még ma is hihetetlen kimondani, hogy 17 évesen (és nem éppen-hogy-17-de-igazából-mindjárt-18, mert 1997 szeptember végén van a születésnapja, és 2015 márciusban volt az első futama) F1-es versenyző volt, 18 évesen meg már futamgyőztes. Ez mi? :D Én ennyi idősen próbáltam az első csajomat összeszedni, még rendületlenül hittem abban, hogy kurva sikeres zenekarom lesz, és készültem az érettségire.

A fiatal Maxhoz nem ér fel se Villeneuve, se Hamilton, se Vettel, se senki debütáló teljesítménye. Annyi idősen, mint ahány évesen Vettel először nyert futamot, és állította be a rekordot (pedig az is milyen szürreálisan fiatal volt egy 21 éves gyerektől), Max már négy évet húzott már le, és ötszörös futamgyőztes volt. Agyfasz.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.29. 13:12

vollebak írta:
2022.07.29. 12:48
Már rég nem Verstappennek drukkolva mondom, hogy amit újoncként csinált, az szvsz magasan felette van minden hasonlónak a sport történelmében. Még ma is hihetetlen kimondani, hogy 17 évesen (és nem éppen-hogy-17-de-igazából-mindjárt-18, mert 1997 szeptember végén van a születésnapja, és 2015 márciusban volt az első futama) F1-es versenyző volt, 18 évesen meg már futamgyőztes. Ez mi? :D Én ennyi idősen próbáltam az első csajomat összeszedni, még rendületlenül hittem abban, hogy kurva sikeres zenekarom lesz, és készültem az érettségire.
Nem vennék rá mérget, hogy Vettel vagy Alonso nem állította be volna ezt a rekordot, ha ők is két évvel korábban mutatkozhattak volna be.
Mellesleg már lehetőséget sem ad az FIA, hogy ilyen fiatalon debütáljon valaki, így ez a titulus be van betonozva.

Egy 17 éves Hamilton ugyanúgy nyert volna azzal a McLarennel az első évében, mint 22 évesen. Tapinak nem kellett ranglétrát bejárnia, mint pl. Alonsónak, időben felkarolta egy tehetős szponzor. Vettellel is hasonló a helyzet, de ő ugye a BMW támogatásával érkezett, nem a Red Bulléval.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.29. 13:53

Willy írta:
2022.07.29. 13:12
vollebak írta:
2022.07.29. 12:48
Már rég nem Verstappennek drukkolva mondom, hogy amit újoncként csinált, az szvsz magasan felette van minden hasonlónak a sport történelmében. Még ma is hihetetlen kimondani, hogy 17 évesen (és nem éppen-hogy-17-de-igazából-mindjárt-18, mert 1997 szeptember végén van a születésnapja, és 2015 márciusban volt az első futama) F1-es versenyző volt, 18 évesen meg már futamgyőztes. Ez mi? :D Én ennyi idősen próbáltam az első csajomat összeszedni, még rendületlenül hittem abban, hogy kurva sikeres zenekarom lesz, és készültem az érettségire.
Nem vennék rá mérget, hogy Vettel vagy Alonso nem állította be volna ezt a rekordot, ha ők is két évvel korábban mutatkozhattak volna be.
Mellesleg már lehetőséget sem ad az FIA, hogy ilyen fiatalon debütáljon valaki, így ez a titulus be van betonozva.

Egy 17 éves Hamilton ugyanúgy nyert volna azzal a McLarennel az első évében, mint 22 évesen. Tapinak nem kellett ranglétrát bejárnia, mint pl. Alonsónak, időben felkarolta egy tehetős szponzor. Vettellel is hasonló a helyzet, de ő ugye a BMW támogatásával érkezett, nem a Red Bulléval.
Na de pont ez az, hogy Hamiltonnak és Vettelnek is megvolt az a hatalmas támogatás, az a szponzori háttér, hogy 17 évesen debütáltassák őket. Nem tették meg, mert nem érezték készen őket erre. Azt hiszed, épp Marko, akinek a mániája volt ez a legfiatalabbsági hajcihő, ne nyomta volna be Vettelt már 2005 körül, ha csak egy kicsi esélye is van rá, hogy átnyomja a döntést a frissen megalakult Red Bull Racing igazgatótanácsán/részvényesein?

Nem a szart nem :) Ron Dennis/Mansour Ojjeh és a McLaren szintén így tettek volna Hamiltonnal.

Verstappenben ez a lenyűgöző. Alig ült át gokartból formaautóba, amikor az Milton Keynesben már azon morfondíroztak, hogy bazmeg, ezt a gyereket be KELL ültetnünk. Nem azt, hogy még fejlődnie kell, nem azt, hogy ezt sosem fogják jóváhagyni a részvényesek, az FIA, meg veszélyes, meg jaj. Nem. A gyerek 17 évesen KÉSZTERMÉK volt, ami a juniorszériákat illeti, és F1-es debütálásra alkalmas. Ehhez iszonyú sok ember véleménye, döntése kell, nem csak egy lelkes versenymérnök vagy túlbuzgó apuka, akinek tetszik, amit a telemetrián lát. Ezen a kibaszott nagy, nehézkes, szigorú korporációs szűrőn csont nélkül átment egy 17 éves gyerek (mert az).

Tudnék mesélni nagyon sok történetet, amiket hallottam, hogy Verstappen miket csinált a gokartban, és miért nem mérhető a csávó se a 18-20 éves Hamiltonhoz, se Alonsóhoz, se Vettelhez. De felesleges TL;DR lenne. Egyszerűen csak így van, hogy a kis picsaszájú olyan tehetség, amiből tényleg néhány évtizedenként talán egy van - és igen, még a Hamilton-féle kalibernél is magasabb szint ez szvsz.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.29. 17:08

vollebak írta:
2022.07.29. 13:53
Na de pont ez az, hogy Hamiltonnak és Vettelnek is megvolt az a hatalmas támogatás, az a szponzori háttér, hogy 17 évesen debütáltassák őket. Nem tették meg, mert nem érezték készen őket erre.
Na ne már!
Vettel is a legfiatalabb volt, amikor először nyert. Volt neki is emlékezetes zúzása (Fuji, ugyebár), de hol volt annyi, mint Verstappennek? Az első két éve másról sem szólt, mint kicsúszásokról meg ütközésekről. Rohadtul nem volt kész az F1-re, csak történelmet akartak írni, meg kielégíteni pár hypeolót.

Nagyjából a tavalyi szezonra sikerült kinőnie a dúvad stílust, ami a hetedik szezonja volt. Persze-persze, más technika, de Vettel a hetedik szezonjában már a negyedik címéért hajtott.

Arról ne is beszéljünk, hogy míg Verstappennek csak egy F3-as harmadik helye van az előszériákból, addig Hamiltonnak GP2-es címe, F3-as címe, Formula Renault címe. Nem hiszem, hogy rosszabbul alakult volna a karrierje, ha kijárja a ranglétrát. Sőt.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.29. 17:47

Willy írta:
2022.07.29. 17:08
vollebak írta:
2022.07.29. 13:53
Na de pont ez az, hogy Hamiltonnak és Vettelnek is megvolt az a hatalmas támogatás, az a szponzori háttér, hogy 17 évesen debütáltassák őket. Nem tették meg, mert nem érezték készen őket erre.
Na ne már!
Vettel is a legfiatalabb volt, amikor először nyert. Volt neki is emlékezetes zúzása (Fuji, ugyebár), de hol volt annyi, mint Verstappennek? Az első két éve másról sem szólt, mint kicsúszásokról meg ütközésekről. Rohadtul nem volt kész az F1-re, csak történelmet akartak írni, meg kielégíteni pár hypeolót.

Nagyjából a tavalyi szezonra sikerült kinőnie a dúvad stílust, ami a hetedik szezonja volt. Persze-persze, más technika, de Vettel a hetedik szezonjában már a negyedik címéért hajtott.

Arról ne is beszéljünk, hogy míg Verstappennek csak egy F3-as harmadik helye van az előszériákból, addig Hamiltonnak GP2-es címe, F3-as címe, Formula Renault címe. Nem hiszem, hogy rosszabbul alakult volna a karrierje, ha kijárja a ranglétrát. Sőt.
Jézusom :DDDDD

Hamiltont beültethették volna már Montoya helyett is, 2006 közepén. Nem tették. Vettelt beültethették volna Coulthard mellé 2005-ben. Nem tették. Miért nem? Vettel is a legfiatalabb volt, igen - és ezzel is három évvel volt idősebb, mint Verstappen. Történelmet akartak írni Verstappennel? Nahát, Vettellel, Hamiltonnal nem akartak, amkor ők voltak 17 évesek? Miért nem?

Nem volt kész az F1-re? A formaautózásban sokkal tapasztaltabb, idősebb Sainzot legyőzte kvalin, futamon, pontokban. Átülve a Red Bullba azonnal futamot nyer - miről beszélünk? Pont ezzl igazolta, hogy teljesen jól gondolták a Red Bull juniorprogramjában, hogy szintet léptetnek vele. Akkora potenciál volt a gyerekben, hogy nem járatták végig vele a szamárlétrát, és azonnal be is igazolódott.

Most tényleg a nyakába akarod varrni, hogy nem nyert Red Bull-lal címet a Mercedes-érában? :DDD Ez komoly? :DD Vettel, akivel példálózol, miért nem nyert címet a sokkal jobb Ferrarival 2017-ben és 2018-ban? Egyébként meg Verstappen volt az, aki gyengébb kocsival verte Bottast 2018-ban vagy az erősebb Ferrarikban ülő Vettel-Leclerc duót 2019-ben.

Első két éve másról szem szólt, mint a kicsúszásokról meg ütközésekről? :DD Te mit néztél? Bemozgott féktávon sokszor a korai éveiben, és 2018 első hat futamán bénázott. De az is már a harmadik éve volt, és ennek is már négy éve - milyen első két évet végigügötköztéről beszélsz? :DDD Monacóban az első két évben alakított, meg az újoncévében Silverstone-ban kicsúszott. Ennyi. 42 futam alatt 3 ilyen, egy 17-18 éves gyerektől - borzasztó :DDD

Csak meg ne tudd, hogy Leclerc-nek, az újoncként jóval idősebb Leclerc-nek az első két évében már hét ilyen balhés DNF összejött :D

Vertappennek hét és fél évad, 153 futam alatt 31 DNF-je van. Ebből 13 volt az accident/collision jellegű, mindez összesítve - nincs benne, hogy mikor hibázott ő, vagy mikor mentek neki.

https://www.statsf1.com/en/max-verstappen/abandon.aspx

Leclerc barátod négy és fél évad, 92 futam alatti 17 DNF-jéből már 12 az ilyen accident/pile up/damages/collision :DDDDD

https://www.statsf1.com/en/charles-leclerc/abandon.aspx

Persze, értem én, Leclerc-nek biztos mindig nekimennek, Max meg biztos mindig másnak megy neki.

Na, hagyjuk is ezt az egészet, mert mára már besütötted a butaságtolerálóm :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.29. 20:18

vollebak írta:
2022.07.29. 17:47
Hamiltont beültethették volna már Montoya helyett is, 2006 közepén. Nem tették. Vettelt beültethették volna Coulthard mellé 2005-ben. Nem tették. Miért nem?
Talán nem szerették volna, hogy olyanokat produkáljanak, mint Virsli Monacoban 2016-ban. Meg mert nem volt céljuk versenyezni, hogy ki mer éretlenebb versenyzőt beültetni egy F1-es autóba.
Most tényleg a nyakába akarod varrni, hogy nem nyert Red Bull-lal címet a Mercedes-érában? :DDD Ez komoly?
Szerinted miért kanyarítottam valami olyat a hozzászólásba, hogy "persze-persze, nem ugyanaz a technika"? Pont ezért. Nem azt vártam el, hogy egyből bajnok legyen, hanem hogy csodatappancs mégsem váltotta meg a világot egyből. Amíg benőtt volna a feje lágya, ő is vitézkedhetett volna az F3-ban és az F2-ben.
Vettel, akivel példálózol, miért nem nyert címet a sokkal jobb Ferrarival 2017-ben és 2018-ban?
Mert - ahogy ezt már több tucatszor leírtam - már 2014-ben is motiválatlan volt. Nagy státusszimbólum volt beülni a piros autóba, meg a csapatnak is leszerződtetni egy négyszeres bajnokot, de a tündérmesének akkor már vége volt.
Csak meg ne tudd, hogy Leclerc-nek, az újoncként jóval idősebb Leclerc-nek az első két évében már hét ilyen balhés DNF összejött :D
Sosem állítottam az ellenkezőjét. Cserébe hányszor baszta el mások versenyét?
Persze, értem én, Leclerc-nek biztos mindig nekimennek, Max meg biztos mindig másnak megy neki.
Dehogy is. Leclerc-t már akkor meg kellett volna utáljam, amikor az autója tetejére csalogatta Alonsót :angry01
Na, hagyjuk is ezt az egészet, mert mára már besütötted a butaságtolerálóm :)
Ne már! Kezdtem belejönni az átnevelésbe.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.07.29. 20:44

Kép
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.30. 08:44

Redbull írta:
2022.07.29. 20:44
:mosoly:
Norris kb. csak magasabb lett :D

De ha már fotók...

Kép
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Lezárt