Sebastian Vettel

Versenyzők és csapatok
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.07.17. 11:26

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/201 ... -sportolo/

Saját magukat a tenisz klasszisokhoz hasonlítja.
Nem rossz. :)
Ő vitorlázik az élen egy űrhajóval, a csapattárs kivételével kvázi esélytelen mindenki, a teniszező full egyenlő esélyekkel vág neki a meccsnek, csak egy árva ütő a segítsége.
De ez igaz megannyi sportra.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.07.17. 12:33

rdaneelolivaw írta:
2019.07.17. 11:26
https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/201 ... -sportolo/

Saját magukat a tenisz klasszisokhoz hasonlítja.
Nem rossz. :)
Ő vitorlázik az élen egy űrhajóval, a csapattárs kivételével kvázi esélytelen mindenki, a teniszező full egyenlő esélyekkel vág neki a meccsnek, csak egy árva ütő a segítsége.
De ez igaz megannyi sportra.
Nem egészen értem! Ennyit mondott e vonatkozásban Hamilton: "Most ezeket a nagyságokat nézitek a teniszmeccsen, de Sebastian is egy ilyen nagyság."

Csak arra emlékeztetett, hogy Vettel a maga sportjában ugyanúgy a csúcson van, mint a wimbledoni teniszezők. Te ezt viitatod? Éppen te, akinek a kedvence a német? Nem értesz egyet, hogy ő azért még most is a F1 nagyjai közé tartozik? Ez meglep.

Nem gondolnám, hogy az egyes sportágakban (F1 vs tenisz) elvégzendő feladatokat, terheléseket összehasonlítva kellene különbséget tenni aszerint, hogy kinek nagyobb az érdeme. Az adott sportágon belül (F1 vs F1 vagy tenisz vs tenisz) a többiekhez kell viszonyítani az elért teljesítményeket. Hiszen a körtét az almával nem lehet összevetni. A teniszező az ütőjével küzd, mert neki elég az is. Egy technikai sportban viszont ahogy Hamilton is mondta a hétvégén legalább 2000 ember teljesítményét minősíti egy eredmény. Ilyen szinten az utóbbi csapatsport bármennyire is egyéni bajnokság van benne kiírva.

Másrészről pedig: úgy gondolod, hogy a jobb teniszütőt tartó teniszező nyer és nem a jobb teniszező, mint ember? Mert ha szerinted csak a jobb járgány elég a jobb teljesítményhez, akkor ezt állítod indirekt módon. Nem vitatom, hogy az F1-ben a technika meghatározó. De azt a technikát azért megfelelően működtető ember is kell. Hamilton-Bottas, Verstappen-Gasly, Schumacher-Irvine, Schumacher Barichello, stb ... Mindegyik elvileg ugyanolyan autóban ült, ül és érdekes módon mégsem ugyanazok az eredményeik.

Szóval nem értem a hozzászólásodat több szempontból sem. Ja de igen: a "majmot" lehetett ismét közvetetten fikázni. OK. De ezen túlmenően, valóságos tartalma mi?
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.07.17. 12:43

No, bejött, amit már vasárnap megjósoltam. (No persze nem kellett hozzá nagy tehetség.) Emlékszem még Schumachert is kikezdték a vége felé... Pedig ő azért valamit csak adott nekik ...

https://f1vilag.hu/hirek/kemenyen-rasz ... z-sajto/
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.07.17. 13:00

Vettelhez hasonló teljesítménnyel egy tenisztornán az első körökben búcsúzna egy játékos, nem szennyezné a tévéképernyőt sokáig a kálváriájával. :) ;)

Amúgy nem összehasonlítható sportok, ez igaz.
Szerintem már nem lesz sosem a régi, hiába erősíti ezt benne Hamilton.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.07.17. 13:09

Nem akarom megsporolni a hsz-t, este még leirom mit gondolok erről Laci, de telón nyögvenyelös lenne. ;)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.07.17. 13:40

rdaneelolivaw írta:
2019.07.17. 13:09
Nem akarom megsporolni a hsz-t, este még leirom mit gondolok erről Laci, de telón nyögvenyelös lenne. ;)
OK. :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.07.17. 19:17

Lehet, hogy csak ennyi hiányzik pedig. Mit lehessen tudni.
"Tessék Sebastian... itt ez a teniszütő." Onnantól meg egyszerre csak szarrá verné a mezőnyt. :-)
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.07.17. 19:44

Gocpont írta:
2019.07.17. 19:17
Lehet, hogy csak ennyi hiányzik pedig. Mit lehessen tudni.
"Tessék Sebastian... itt ez a teniszütő." Onnantól meg egyszerre csak szarrá verné a mezőnyt. :-)

Volt már ilyen.
:D

https://www.motorsportimages.com/photo/ ... nt_id=1936

:D

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.07.17. 22:17

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.07.17. 23:05

rdaneelolivaw írta:
2019.07.17. 13:00
Vettelhez hasonló teljesítménnyel egy tenisztornán az első körökben búcsúzna egy játékos, nem szennyezné a tévéképernyőt sokáig a kálváriájával. :) ;)

Amúgy nem összehasonlítható sportok, ez igaz.
Szerintem már nem lesz sosem a régi, hiába erősíti ezt benne Hamilton.
(:k

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.07.18. 00:05

"Nincs még egy olyan csapat, mint a Ferrari, ha a versenyző támogatásáról és pozitív energiával ellátásáról van szó”
pfffff bwooaaahahahahahahahahahaa
(:u (:u (:u (:u (:u

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.07.18. 10:48

Lancelot írta:
2019.07.17. 12:33
Nem egészen értem! Ennyit mondott e vonatkozásban Hamilton: "Most ezeket a nagyságokat nézitek a teniszmeccsen, de Sebastian is egy ilyen nagyság."

Csak arra emlékeztetett, hogy Vettel a maga sportjában ugyanúgy a csúcson van, mint a wimbledoni teniszezők. Te ezt viitatod? Éppen te, akinek a kedvence a német? Nem értesz egyet, hogy ő azért még most is a F1 nagyjai közé tartozik? Ez meglep.

Nem gondolnám, hogy az egyes sportágakban (F1 vs tenisz) elvégzendő feladatokat, terheléseket összehasonlítva kellene különbséget tenni aszerint, hogy kinek nagyobb az érdeme. Az adott sportágon belül (F1 vs F1 vagy tenisz vs tenisz) a többiekhez kell viszonyítani az elért teljesítményeket. Hiszen a körtét az almával nem lehet összevetni. A teniszező az ütőjével küzd, mert neki elég az is. Egy technikai sportban viszont ahogy Hamilton is mondta a hétvégén legalább 2000 ember teljesítményét minősíti egy eredmény. Ilyen szinten az utóbbi csapatsport bármennyire is egyéni bajnokság van benne kiírva.

Másrészről pedig: úgy gondolod, hogy a jobb teniszütőt tartó teniszező nyer és nem a jobb teniszező, mint ember? Mert ha szerinted csak a jobb járgány elég a jobb teljesítményhez, akkor ezt állítod indirekt módon. Nem vitatom, hogy az F1-ben a technika meghatározó. De azt a technikát azért megfelelően működtető ember is kell. Hamilton-Bottas, Verstappen-Gasly, Schumacher-Irvine, Schumacher Barichello, stb ... Mindegyik elvileg ugyanolyan autóban ült, ül és érdekes módon mégsem ugyanazok az eredményeik.

Szóval nem értem a hozzászólásodat több szempontból sem. Ja de igen: a "majmot" lehetett ismét közvetetten fikázni. OK. De ezen túlmenően, valóságos tartalma mi?

Több félreértés van itt, de megpróbálok válaszolni. :)

Szerintem nem túl szerencsés Hamilton példája, több okból is, eleve nagyon-nagyon nerhéz összehasonlítani egy F1-es versenyzőt és egy teniszezőt. Tök más sport mindkettő.

Ha egy F1-es versenyző behúz 4 címet egymásután (most tökmindegy milyen technikával, abban egyetérthetünk, hogy érdemtelenül senki nem lesz egyszer sem, de főleg nem ennyiszer világbajnok), akkor még jódarabig a "top piacon" van, tehát keresett pilóta lesz. Évekig akár mint Vettel esetében. 6 éve nyert utoljára címet.

Teniszezőknél ez nem így megy, ott van egy szigorú ATP-pontrendszer amely a teljesítményt(?) és eredményeket méri és számolja. Hogy mennyire igazságos vagy jó ez, azon lehetne vitatkozni - szerintem amúgy azon kívül, hogy a tavalyi eredményekhez képest számol (megvédendő pontok) nem rossz és jól mutatja ki milyen formában van.

Itt nem 6 év alatt, hanem 1 év alatt a süllyesztőbe kerülsz a ranglistán ha nem jönnek az eredmények.

Kicsúszol a kiemelésekből, ha kiesel az első 108-ból akkor a Grand Slam versenyeken még csak főtáblás versenyző sem leszel, hanem selejtezőt kell játszani. Ha kiesel a top 200-ból akkor még a selejtezőbe sem(!) kerülsz be. Az 1000-es Masterseken 64-es a főtábla (1-2 kivétel van pl I.Wells), itt mégkevesebb induló hely van.

Tehát ha hosszútávon (1 év vagy több) rossz formában vagy akkor a ranglista büntet, ha rövidtávon van gond, akkor egyszerűen kiesel az első körökben és pontokat bukhatsz + nincs éles meccsed folyamatosan.
Összességében ha 6 évig szarul teljesítesz akkor szögre akaszthatod az ütőt, alig*-alig van esély visszakapaszkodni.

És itt teljesítményarányos a fizetés, tehát ha nem vagy jó akkor nincs zsé. :)
Ha főtáblás vagy GS-versenyen akkor a "rajtpénz" 15-16 millió HUF, kivéve a szabadkártyások ők csak ha nyernek első fordulóban akkor kapják a pénz dupláját értelemszerűen.
Az ATP-szabályzatban szigorúan rögzítve van, hogy 100%-os erőbedobással küzdened kell, a bíróra van bízva amennyiben az ellenkezőjét tapasztalja folyamatosan egy meccsen belül akkor megvonathatja a díjazást! (itt általában adott napon vesztes meccset produkálnak azok akik ebbe a hibába beleesnek).
Pont most volt, hogy Bernard Tomicstől megvonták a 16 millát, nem kapta meg mert nem küzdött a bíró szerint.


Összességében azt mondom, hogy mint sportolói nagyság egy 6 éve gyengén teljesítő Vettel nem összehasonlítható egy Gyokoviccsal, Nadallal, Federerrel. Még akkor is ha nagyon nehezen összevethető a két sport.

Teniszütős felvetésre: nem, nincs akkora különbség az ütők, húrok, felszerelések között, ráadásul mint versenyző vagy játékos(!) bármelyiket megveheted! Azt veszed amelyiket akarod, amelyik a legjobban passzol a játékodhoz, teljesítményedhez...

Forma1-ben igenis determinál milyen a technika alattad. Sőt, nagyrészt ez számít.
A Merci valójában évek óta annyival jobb, hogy csak a csapattársat kell legyőzni, mindenki más díszlet!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.07.18. 12:28

rdaneelolivaw írta:
2019.07.18. 10:48

Több félreértés van itt, de megpróbálok válaszolni....
Mindenekelőtt köszönöm, hogy ennyi időt szántál rám. Ezt minden él nélkül, halálosan komolyan írom. Számomra ugyanis az idő a legértékesebb dolog a világon. Ha valaki ennyit áldoz a sajátjából rám, azt én tényleg megköszönöm.

Ugyanakkor úgy látom kissé elbeszéltünk egymás mellett. Ha esetleg belenézel kettőnk írásába, te is észreveszed minden bizonnyal. De köszönöm, hogy részletesen kifejtetted álláspontodat! A témát úgy gondolom ezzel a magunk módján kiveséztük.

(:k
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.07.18. 12:48

Na tessék! Már befejeztem volna a "témát", erre itt van ez:

https://www.racingline.hu/forma-1/hakk ... 9/07/18/
"....Vasárnap a tenisz szerelmesei láthatták Djokovic és Federer gigászi küzdelmét, addig a Formula 1-et követőknek ott volt Bottas és Hamilton. Két-két ember a sportágaik legjavát képviselve mérkőztek meg egymással egy napon.”
(:v (:v
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.07.18. 16:16

Lancelot írta:
2019.07.18. 12:48
Na tessék! Már befejeztem volna a "témát", erre itt van ez:

https://www.racingline.hu/forma-1/hakk ... 9/07/18/
"....Vasárnap a tenisz szerelmesei láthatták Djokovic és Federer gigászi küzdelmét, addig a Formula 1-et követőknek ott volt Bottas és Hamilton. Két-két ember a sportágaik legjavát képviselve mérkőztek meg egymással egy napon.”
(:v (:v
Az egyenletből mindenképp kivenném Bottast.
Nem szerettem Alonsot, de van amiben igazán a lényegre tapintott - nem kissebbítve a csapatok 'utolsóutáni' embereinek teljesítményét sem, de - anno kicsit fura nyilatkozatnak tűnt amikor azt mondta, "nem Vettellel hanem Adrian Newey-val versenyzem!". (:v

Bottas egyéni tabellán elfoglalt helye és pontszáma ugyan mi a f*szt tükröz?
A Mercedes kiváló teljesítményét a többiekéhez képest, csak az övét, avagy a kettő együtt?
Nyilván az utóbbi, viszont akkor nem értem Hakkinen nyilatkozatát, hiszen valószínűleg sokkal jobb versenyzők is vannak a mezőnyben mint a finn.

Teljesen értemetlen a hasonlítgatás.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.07.18. 17:47

rdaneelolivaw írta:
2019.07.18. 16:16

Nem szerettem Alonsot, de van amiben igazán a lényegre tapintott - nem kissebbítve a csapatok 'utolsóutáni' embereinek teljesítményét sem, de - anno kicsit fura nyilatkozatnak tűnt amikor azt mondta, "nem Vettellel hanem Adrian Newey-val versenyzem!". (:v



Teljesen értemetlen a hasonlítgatás.
Akkor viszont naluk sem o versenyzett, hanem a ferrari akkori tervezoje, aki a tokom tudja ki volt akkoriban.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.07.18. 18:25

Rocco írta:
2019.07.18. 17:47
Akkor viszont naluk sem o versenyzett, hanem a ferrari akkori tervezoje, aki a tokom tudja ki volt akkoriban.
Így van.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.07.18. 21:36

rdaneelolivaw írta:
2019.07.18. 18:25
Rocco írta:
2019.07.18. 17:47
Akkor viszont naluk sem o versenyzett, hanem a ferrari akkori tervezoje, aki a tokom tudja ki volt akkoriban.
Így van.
Ahhh, nem, nem igy van, o a kibaszott 160%-os kurvaanyja szamuraj. Ra nem vonatkozik az ilyesmi.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.07.19. 07:55

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/201 ... -Q0mVgXqDA

Igaza van Pereznek. Ezek között a srácok között max 3 tized lehet a különbség, aki ennél is lassabb az be se kerül, vagy hamar elküldik. Az autók közt viszont akár 3mp is lehet. 20-an indulnak a győzelemért, de mondjuk 16-nak tökre zéró esélye van nyerni. A pilóták szempontjából nekem ez nem sport csak cirkusz, csapaton belül 2 pilóta között oké legyen verseny. A gyártók harcát mondjuk lehet versenynek tekinteni. Persze 2 istálló csinálhat közel azonos gépet és akkor dönthet a pilóták közti képesség különbség. Talán tavaly voltunk ehhez a legközelebb, de ez is ritka.

Egy Tennis-es kérdés: Én sose néztem, Djoko-t miért utálják ennyire? Bunkó, sportszerűtlen, nagyképű? Komolyan kérdezem.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.07.19. 08:09

Schumixx írta:
2019.07.19. 07:55
Egy Tennis-es kérdés: Én sose néztem, Djoko-t miért utálják ennyire? Bunkó, sportszerűtlen, nagyképű? Komolyan kérdezem.
Szerintem nem utálják. Inkább neutrális hatása van a közönségre, nem bunkó és nem nagyképű (szerintem).
Ilyen eredményeket nehéz elérni alázat nélkül, ami általában kizárja a nagyképűsködést.

Mivel kevésbé van hatása a közönségre, így Agassi(val) kitalálták, hogy mesterségesen szívecskéket dobálgasson a meccsek után a nézők felé (4 égtáj szerint). Ez viszont már többekben antipátiát szűlt. :)
Aggasinak mint edzőnek ez a nagy "eredménye" Gyokovics mellett. Gondolom került a faszi vagy 6 millió dollárba egy évben.

Amúgy nehéz érzelmek nélkül interakcióba kerülni a közönséggel, viszont ha interakcióba kerülsz akkor nem figyelsz eléggé a meccsre, akkor sem ha éppen két pont között vagy. A legjobb az ha nagy az érzelmi páncélod, viszont ez szintén megnehezíti azt, hogy szeressen a közönség.
Djokovic egy színtelen-szagtalan valami, nehéz rajongani érte, egyátalán nem unikális mint pl Federer vagy Nadal. (utóbbi kettő is leszarja a közönséget, ezért is ilyen jók) (:v
Anno Sampras volt ennyire tökéletes játékkal megáldva mint most Djokovic, de nem szerették sokan őt sem. (szerintem)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.07.19. 08:29

rdaneelolivaw írta:
2019.07.19. 08:09

Szerintem nem utálják. Inkább neutrális hatása van a közönségre, nem bunkó és nem nagyképű (szerintem).
Ilyen eredményeket nehéz elérni alázat nélkül, ami általában kizárja a nagyképűsködést.

Mivel kevésbé van hatása a közönségre, így Agassi(val) kitalálták, hogy mesterségesen szívecskéket dobálgasson a meccsek után a nézők felé (4 égtáj szerint). Ez viszont már többekben antipátiát szűlt. :)
Aggasinak mint edzőnek ez a nagy "eredménye" Gyokovics mellett. Gondolom került a faszi vagy 6 millió dollárba egy évben.

Amúgy nehéz érzelmek nélkül interakcióba kerülni a közönséggel, viszont ha interakcióba kerülsz akkor nem figyelsz eléggé a meccsre, akkor sem ha éppen két pont között vagy. A legjobb az ha nagy az érzelmi páncélod, viszont ez szintén megnehezíti azt, hogy szeressen a közönség.
Djokovic egy színtelen-szagtalan valami, nehéz rajongani érte, egyátalán nem unikális mint pl Federer vagy Nadal. (utóbbi kettő is leszarja a közönséget, ezért is ilyen jók) (:v
Anno Sampras volt ennyire tökéletes játékkal megáldva mint most Djokovic, de nem szerették sokan őt sem. (szerintem)
Oké, értem. Köszi a választ.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.07.19. 11:27

Közben olvasom az olaszok elkezdtek szépen beleállni Vettelbe.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.07.19. 12:33

Schumixx írta:
2019.07.19. 08:29
Oké, értem. Köszi a választ.
Van abban igazság, amit Dani írt, de komplexebb annál a dolog.

Federer és Nadal uralták a kétezres évek második felét. A tenisz legfontosabb tornáinak az évi négy Grand Slam számít, és a 2005-ös Roland Garros és a 2010-es US Open között minden egyes GS-t vagy Federer, vagy Nadal nyert, eltekintve két, szinte hibaszázaléknak tekinthető kivételtől (2008 Australian Open - Djokovic, 2009 US Open - del Potro). Vagyis majdnem öt teljes éven át 23 GS tornából 21-et nyert Federer és Nadal.

Ők voltak az abszolút alfahímek, vagy egyikükön, vagy másikukon mindig fennakadt a mezőny összes többi tagja. Ide, ebbe a közegbe érkezett meg Djokovic.

Djoko egy háború szaggatta országból érkezett, egészen más lelki alkattal és neveltetéssel, mint a svájci jólétben nevelkedett Federer vagy a napsütéses, nyugis mallorcai környezetben felcseperedett Nadal. Az, aki gyerekként pincébe menekült a családjával bombázás elől, egészen másképp fogja látni a világot. Djokóban emiatt egy borzasztóan erős bizonyítási vágy ég a kezdetektől fogva, amolyan szerb gerillaharcos lelke van.

Tehát, mivel Nadal és Federer kis túlzással folyton egymással küzdöttek meg azokban az években, ezért a közönség legnagyobb kedvencei is ők lettek. A teniszszurkolók kis túlzással kizárólag vagy az egyiknek, vagy a másiknak drukkoltak. Két kimagasló játékos, akik úgymond csak egymással voltak elfoglalva a dolgok egészét tekintve. Djoko pedig így, amolyan mostohagyerekként lépett a színre 2011-től, és nem titkoltan mindig az volt a célja, hogy ugyanúgy szeresse a közönség őt is, mint a másik kettőt. De az addigra kialakult helyzet, dinamika miatt ez eleve nem volt lehetséges. Kábé úgy képzeld el, mintha a Beatles és a Rolling Stones mellett egy harmadik banda ugyanúgy kedvenc akart volna lenni, miközben az emberek egyik része már vagy a Beatles hatalmas rajongója volt, vagy a Stonesé.

Ennek okán Djoko többféle módon próbált interakcióba lépni a könzöséggel. Eleinte ő volt a vicces, másokat utánzó humorzsák, parodizált Beckertől kezdve Nadalig mindenkit, miközben természetesen a játékán, a meccsek alatti reakcióiban ott volt a szerb szabadságharcos izzása. A vicceskedést aztán háttérbe szorította 2011-től, amikortól nyerni kezdett a nagy tornákon (három GS-t húzott be abban az évben a négyből), és a keblére ölelte a harcos ezüsthátú szerepét. Artikulálatlanul ordított a győzelmeikor, szó szerint döngette a mellét, leszaggatta magáról a pólót - sokaknak ez alapozta meg, hogy ha nem lett volna a Federer-Nadal duó univerzális elfogadottsága, akkor sem szimpatizáltak volna Djokóval. Mindeközben az interjúk, díjátadók és gálaesemények során Djoko továbbra is közvetlen, kedvelhető figura volt, de a „harctéren” már tényleg egy fosztogató vizigót harcosra emlékeztetett minden megmozdulása.

Aztán jött a már Dani által is említett időszaka, amikor elővette a „virágozzék száz virág, szeressük egymást, a győzelem csak a cél, de az út a fontos”-féle buddhista szívcsakradobálós sámánkodás, amivel a teljesítménye is visszaesett. Sokaknak ezzel lett szimpatikus, hogy egy emberibb, esendőbb, családközpontúbb arcát látták (mert időközben megnősült és apa is lett). Ami természetesen nem azt mondom, hogy szükségszerűen kamu vagy megjátszott volt, csak ugyanúgy, ahogy a kezdeti vicceskedős énje, ez is legfeljebb egy felső réteg volt a belső izzása felett, mert nem titkoltan továbbra is két célja maradt mindettől függetlenül: Rafa és Roger kedveltségét elérni, és Roger GS-rekordját megdönteni.

Szóval nagyjából most tartunk ott, hogy megint nagyon nyerésben van, a szívcsakradobálós énjét picit letekerte, és próbálja a gerillaharcos énjével szinkronba hozni. Talán azt már felismerte, hogy nem fogják ugyanúgy szeretni, mint a másik kettőt, és ez nem is feltétlenül az ő hibája, hanem a 10-15 évvel ezelőtt már kialakult helyzet miatt van. Illetve, talán azt ismerte fel, hogy egy esélye maradt, hogy megnyerje magának a közönség egy jelentékeny részét: ha megdönti Roger rekordját. Hogy valóban így lesz-e, valóban szeretni fogják-e annyira vagy jobban, mint a másik kettőt, azt persze nem lehet tudni, de már idén is nyilatkozta, hogy ez a rekorddöntés lebeg a szeme előtt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.07.19. 13:07

Ezekhez tegyuk meg hozza, hogy a karrierje elejen jellemzo volt ra, hogy allandoan visszalepett, vagy feladta a meccseit a kellos kozepen. Azert ez nem jo alap. Nagyon utaltak miatta. Nem beszelve az olyan botranyairol, mint ami most is volt a Garroson. Jol el is tusoltak azt az ugyet, pedig kb eltiltast kaphatna erte x idore.

Es nem, nem oszinte az egesz musor. Dobalja a szivecskeket, utana meg meccs kozben torka szakadtabol uvoltozik a 8-10 eves labdaszedokkel, oylan fejjel, hogy en beszarnek tole.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.07.19. 13:22

egyik jóbarátom öccsével kezdte és ment ki az usaba djokovic.
ismerem a közeget ahonnan kiment, az egész életük a királyságról, majd az elbukásról, aztán a felállásról szól és így tovább, körbe körbe.
van olyan ott aki már 60 év feletti és most szedte össze megint azt, amit már 5-ször bukott el, jó ő nem sportban, hanem üzletben.
amúgy gátlástalanok, de ugyanakkor szerethetőek is...

Lezárt