Sebastian Vettel

Versenyzők és csapatok
Lezárt
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.08. 23:12

Magic írta:Most is ugyan azt látom mint az elmúltnégyévben csak most nem kék-piros autó megy elől hanem szűrke. És nem 1mp-t osztogat hanem 3-4-et.
És amiért Vettel fikázva volt eddig, azért most Lewis-Nico istenítve.
Itt SC után 5 körrel akkora előny volt kiautózva, amelyet Vettel egy egész futam alatt tudott csak összemelózni tavaly.
Persze az sétakocsikázásnak volt minősítve... de akkor ez most mi? :D

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.08. 23:14

Miattam nyomhatjátok ezerrel az utólagos nimbuszgyártást, bizonyítatlan kijelentésekbe is bugyolálva! Elfér az is itt. Elvégre ez a Vettel topik. (:v
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.04.09. 00:10

rdaneelolivaw írta:
Magic írta:Most is ugyan azt látom mint az elmúltnégyévben csak most nem kék-piros autó megy elől hanem szűrke. És nem 1mp-t osztogat hanem 3-4-et.
És amiért Vettel fikázva volt eddig, azért most Lewis-Nico istenítve.
Itt SC után 5 körrel akkora előny volt kiautózva, amelyet Vettel egy egész futam alatt tudott csak összemelózni tavaly.
Persze az sétakocsikázásnak volt minősítve... de akkor ez most mi? :D
Harc a győzelemért, nem magányos körözgetés. Ez a két srác űzte-hajtotta egymást a végletekig, Vettelnek SOHA nem volt ilyen a helyzete. Miért olyan nehéz ezt megérteni?

Mellesleg pont, hogy fel lehet úgyis fogni a dolgot, hogy a Mercedesnek akkora előnye van, simán tartalékolhattak volna. De nem tették, hanem 100%-on taposott mindkettő, egymást gyilkolva. Az ég áldjon meg benneteket, hogy nem látjátok a különbséget két szabadon engedett, egyenrangú kiválóság házon belüli öldöklő csatája között, meg aközött, hogy az ujjlóbáló német tökegyedül vitorlázott az élen évekig?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.09. 00:25

vollebak írta:
Harc a győzelemért, nem magányos körözgetés. Ez a két srác űzte-hajtotta egymást a végletekig, Vettelnek SOHA nem volt ilyen a helyzete. Miért olyan nehéz ezt megérteni?

Mellesleg pont, hogy fel lehet úgyis fogni a dolgot, hogy a Mercedesnek akkora előnye van, simán tartalékolhattak volna. De nem tették, hanem 100%-on taposott mindkettő, egymást gyilkolva. Az ég áldjon meg benneteket, hogy nem látjátok a különbséget két szabadon engedett, egyenrangú kiválóság házon belüli öldöklő csatája között, meg aközött, hogy az ujjlóbáló német tökegyedül vitorlázott az élen évekig?
Na, na! Azért, mert a 3 futamból EGYSZER csatáztak egymással, abból ne gondoljuk azt, hogy majd ez így lesz mindig! Az első futamon nem volt így...jó, Lewis kiesett...de a második futamon sem volt így, ahol nem esett ki...sőt, ha nincs az SC, akkor a 3 futamon sincs semmiféle küzdelem. Szóval jól raktározzuk el ezt a bahreini alkalmat, mert gyanítom, ilyen nem sűrűn lesz az évben. Az első két futamon én simán tartalékolós, tökegyedül élen vitorlázó Mercedeseket láttam. (:n

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.04.09. 00:37

Alghar írta:
vollebak írta:
Harc a győzelemért, nem magányos körözgetés. Ez a két srác űzte-hajtotta egymást a végletekig, Vettelnek SOHA nem volt ilyen a helyzete. Miért olyan nehéz ezt megérteni?

Mellesleg pont, hogy fel lehet úgyis fogni a dolgot, hogy a Mercedesnek akkora előnye van, simán tartalékolhattak volna. De nem tették, hanem 100%-on taposott mindkettő, egymást gyilkolva. Az ég áldjon meg benneteket, hogy nem látjátok a különbséget két szabadon engedett, egyenrangú kiválóság házon belüli öldöklő csatája között, meg aközött, hogy az ujjlóbáló német tökegyedül vitorlázott az élen évekig?
Na, na! Azért, mert a 3 futamból EGYSZER csatáztak egymással, abból ne gondoljuk azt, hogy majd ez így lesz mindig! Az első futamon nem volt így...jó, Lewis kiesett...de a második futamon sem volt így, ahol nem esett ki...sőt, ha nincs az SC, akkor a 3 futamon sincs semmiféle küzdelem. Szóval jól raktározzuk el ezt a bahreini alkalmat, mert gyanítom, ilyen nem sűrűn lesz az évben. Az első két futamon én simán tartalékolós, tökegyedül élen vitorlázó Mercedeseket láttam. (:n
Ausztráliában ugyanez lett volna az edzéseken mutatott hosszú etapos tempók alapján, ha nem esik ki Hamilton. Malajziában Rosberg bevallottan nem bírta Hamilton tempóját. Hidd csak el, hogy az alapvető helyzetet közöttük a vasárnap látottak példázzák legjobban. Mivel Ausztrália kiesett, ezért gyakorlatilag volt egy futam, ahol nem volt harc az elején, meg volt egy, ahol az elmúlt évek, talán évtizedek legjobb csatája zajlott. Erre a többség mégis hajlamos inkább nyafogva a malajziai képet vizionálni még 16 versenyen át folyamatosan. Érthetetlen.

Én marhára nem a félig üres a pohár, sírva vígadó alkat vagyok, úgy látszik, a többségtől eltérően (:n
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.09. 08:25

vollebak írta:Az ég áldjon meg benneteket, hogy nem látjátok a különbséget két szabadon engedett, egyenrangú kiválóság házon belüli öldöklő csatája között, meg aközött, hogy az ujjlóbáló német tökegyedül vitorlázott az élen évekig?
VOLT EZ... 1 futamon.
Majd meglátjuk ha 10 verseny után is pontosan ugyanez a helyzet.
(nem lesz az) :mrgreen:

Az "ujjlóbáló" németed valóban tökegyedül volt az élen, de nem azért mert nem engedték oda a másikat, hanem mert ennyit tudott.
Kevés volt, ennyi.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.04.09. 09:56

rdaneelolivaw írta:
Nigel írta:ha ricciardó szar kocsiban jobb nála, akkor sínben is többet tud kihozni a gépből.
Ilyen ha valaki csak fekete-fehérben gondolkodik. :)
Alapvetően helytelen gondolat, szerintem.

Ricciardo valószínűleg jobban be meri tenni mindenhova a vasat egyelőre, ha tényleg szarabb a verda. (bár én eleve szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban amit itt egyesek "verésnek" titulálnak a német felé.
Mintha Vettelnek több pontja is lenne. (tudom persze, Ricsit büntették agyba-főbe, igen. :) )

Legrosszabb esetben is 1:1 az állás, Vettel a malájoknál verte az ausztrált, az pedig klasszikus Tilke-pálya. Ausztráliában pedig Vettel kiesett.
Bahreinben műszaki gondokkal küzdött a német, persze itt páran azt állították, hogy NEM, csak kamuzik a rádióban, hogy elkendőzze a verést.
Igen, a kibaszott tévén keresztül ezt jobban tudja bárki mint a csapat, óóó hogyne... :) :) :)

Teniszben pl. NTRP skálán mérik a játékosokat. (1-7)
A 7-es az ATP-szint, a 6-os az már nagyon durva versenyzői szint, de felnőtt ATP-hez kevés.
Ha kapnék egy kezdő ütőt (fejnehéz), mondjuk egy sima többszálú húrral behúroztatva... igencsak megizzadnék egy nálam gyengébb játékossal szemben is.
Eltelne vagy 1 hónap mire megszoknám az új cuccot.
Az autó is csak egy eszköz, semmi több. Azt vagy érzi valaki, vagy nem... de ha nem a megszokottat kapja, akkor el kell telnie egy rövid időnek míg belejön. Apró kis tapasztalatmorzsákból áll össze a vezetési stílus is, amely raktározódik az agyban.
Minden sport így működik.
értem.... és most hol van a mezőny feletti mentális képesség...? meg a hihetetlen koncentrációs képesség, ami mindenki fölé helyezte az elmúlt 4 évben...?

azt ne mond, hogy nincs hozzá megfelelő technikája... nagy kunszt... másik 19-nek sincs...

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.04.09. 10:00

vollebak írta:
Harc a győzelemért, nem magányos körözgetés. Ez a két srác űzte-hajtotta egymást a végletekig, Vettelnek SOHA nem volt ilyen a helyzete. Miért olyan nehéz ezt megérteni?

Mellesleg pont, hogy fel lehet úgyis fogni a dolgot, hogy a Mercedesnek akkora előnye van, simán tartalékolhattak volna. De nem tették, hanem 100%-on taposott mindkettő, egymást gyilkolva. Az ég áldjon meg benneteket, hogy nem látjátok a különbséget két szabadon engedett, egyenrangú kiválóság házon belüli öldöklő csatája között, meg aközött, hogy az ujjlóbáló német tökegyedül vitorlázott az élen évekig?
csak úgy megjegyzem, ha nincs az sc, ami nyilván egy véletlen faktor, akkor hamilton simán kioszt 5-7 mp-t rosbergnek, alapból tovább volt kint szar gumin, és a kettő keverék között nulla különbség volt a végén...
a taktika az volt, hogy rosberg leszakadjon, úgyhogy semmi f1 megmentése, meg szurkolóknak örömautózás nem lett volna itt, csak a véletlen közbeszólt...

amúgy nagyon nem érdekel a két pilótapáros, mint ahogy vettel diadalmenete sem érdekelt az elmúlt 4 évben, de ha ez lesz mindenkit figyelmeztetni fogok itt, hogy ezért 4 évig fika ment, most meg csodák csodájára megmenekült az f1...

a 3 pilótából ham-ros-vet hamilton állna a legközelebb a stílusomhoz, bár szurkolni sohasem fogok úgy sem neki, sem másnak mint anno raikkonennek, abból már úgy látszik kinőttem

de amúgy ezt hamilton simán vinni fogja, lehet a pólókat gyártani, rosbergnek egy esélye van, ha visszaadják az eljegyzési gyűrűt hamilotnnak, erre kell menni...

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.04.09. 10:06

t-oom írta:
értem.... és most hol van a mezőny feletti mentális képesség...? meg a hihetetlen koncentrációs képesség, ami mindenki fölé helyezte az elmúlt 4 évben...?

azt ne mond, hogy nincs hozzá megfelelő technikája... nagy kunszt... másik 19-nek sincs...
Te ezt baromira befejezhetnéd már, ezt a mentálois képességet.

De elmondom, tudod hol a mentális képesség, ott hogy elviseli szó nélkül, hogy ez egy kalap szar, hogy dolgozik csinálja...

elmondom, hogy más pilóta már leszarozta volna az összes csapatot motorgyártót, összeveszett volna vezetőséggel, és körbenyilatkozná, hogy őbelőle bohócot csináltak, vettel nem teszi ezt.

Ami miatt pl vettel most nagyott nőtt a szememben az az hogy szó nélkül tűri, és amikor azt mondják engedd el elengedi, mert érzi hogy nincs esélye...

a legtöbben mentálisan!! összeomlottak volna a téli teszteken ahol mindeki 3000 kört tekert ő meg 500-at..

itt a mentális képesség ez az...

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.04.09. 10:19

9_46_20 írta: a taktika az volt, hogy rosberg leszakadjon, úgyhogy semmi f1 megmentése, meg szurkolóknak örömautózás nem lett volna itt, csak a véletlen közbeszólt...
csapatutasítás már nem tiltott, ahogy tavaly év elején most is rászólhattak volna nicóra. nem szóltak.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.04.09. 10:32

Nigel írta:
9_46_20 írta: a taktika az volt, hogy rosberg leszakadjon, úgyhogy semmi f1 megmentése, meg szurkolóknak örömautózás nem lett volna itt, csak a véletlen közbeszólt...
csapatutasítás már nem tiltott, ahogy tavaly év elején most is rászólhattak volna nicóra. nem szóltak.
igen, pontosan...

"Heading for a sure one-two, Lowe - who rarely talks to Lewis Hamilton and Nico Rosberg during races - told the pair ten laps from the end to "make sure we bring both cars home".
To many listeners, it was a clear team order.
"Ok," Rosberg responded, before launching a series of scintillating attacks on Hamilton."

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.04.09. 11:11

végigolvastad a cikket ?

Briton Lowe said afterwards he was happy the silver-clad pair complied.

"It made me happier than anything," he insisted. "It was one of the best races in a decade. That (radio message) was not to hold position, I just wanted to remind them to give each other space."

Wolff is megmondta, Rosberg is és Hamilton is, hogy nincs team order. Persze te olyan konteót kanyarítasz és azt mondasz amit akarsz. :) A rózsaszín láthatatlan elefánt is létezik, csak nem látjuk. De hidd el nekem hogy létezik :)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.04.09. 11:18

9_46_20 írta:
t-oom írta:
értem.... és most hol van a mezőny feletti mentális képesség...? meg a hihetetlen koncentrációs képesség, ami mindenki fölé helyezte az elmúlt 4 évben...?

azt ne mond, hogy nincs hozzá megfelelő technikája... nagy kunszt... másik 19-nek sincs...
Te ezt baromira befejezhetnéd már, ezt a mentálois képességet.

De elmondom, tudod hol a mentális képesség, ott hogy elviseli szó nélkül, hogy ez egy kalap szar, hogy dolgozik csinálja...

elmondom, hogy más pilóta már leszarozta volna az összes csapatot motorgyártót, összeveszett volna vezetőséggel, és körbenyilatkozná, hogy őbelőle bohócot csináltak, vettel nem teszi ezt.

Ami miatt pl vettel most nagyott nőtt a szememben az az hogy szó nélkül tűri, és amikor azt mondják engedd el elengedi, mert érzi hogy nincs esélye...

a legtöbben mentálisan!! összeomlottak volna a téli teszteken ahol mindeki 3000 kört tekert ő meg 500-at..

itt a mentális képesség ez az...
Szo nelkul...mar az elso futamon olyan hisztit levagott a radioban, hogy ez ember legszivesebben lekevert volna neki egy nagy fulest.

Egyebkent, nagyon rendes tole, hogy sorozatos 4 vb cim utan turi, hogy most van egy jobb csapat(raadasul nincs is igy, mert mint irtam, hisztizett mar, a szabalyokat meg folyamatosan fikazza, meghozza eleg durvan)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.04.09. 11:30

Nigel írta:végigolvastad a cikket ?

Briton Lowe said afterwards he was happy the silver-clad pair complied.

"It made me happier than anything," he insisted. "It was one of the best races in a decade. That (radio message) was not to hold position, I just wanted to remind them to give each other space."

Wolff is megmondta, Rosberg is és Hamilton is, hogy nincs team order. Persze te olyan konteót kanyarítasz és azt mondasz amit akarsz. :) A rózsaszín láthatatlan elefánt is létezik, csak nem látjuk. De hidd el nekem hogy létezik :)
Csak ne lepődj meg. (:u

Jah nem fogsz mert szerinted úgyis csak Hamilton az überkirály :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.04.09. 11:31

9_46_20 írta:
vollebak írta:
Harc a győzelemért, nem magányos körözgetés. Ez a két srác űzte-hajtotta egymást a végletekig, Vettelnek SOHA nem volt ilyen a helyzete. Miért olyan nehéz ezt megérteni?

Mellesleg pont, hogy fel lehet úgyis fogni a dolgot, hogy a Mercedesnek akkora előnye van, simán tartalékolhattak volna. De nem tették, hanem 100%-on taposott mindkettő, egymást gyilkolva. Az ég áldjon meg benneteket, hogy nem látjátok a különbséget két szabadon engedett, egyenrangú kiválóság házon belüli öldöklő csatája között, meg aközött, hogy az ujjlóbáló német tökegyedül vitorlázott az élen évekig?
csak úgy megjegyzem, ha nincs az sc, ami nyilván egy véletlen faktor, akkor hamilton simán kioszt 5-7 mp-t rosbergnek, alapból tovább volt kint szar gumin, és a kettő keverék között nulla különbség volt a végén...
a taktika az volt, hogy rosberg leszakadjon, úgyhogy semmi f1 megmentése, meg szurkolóknak örömautózás nem lett volna itt, csak a véletlen közbeszólt...

amúgy nagyon nem érdekel a két pilótapáros, mint ahogy vettel diadalmenete sem érdekelt az elmúlt 4 évben, de ha ez lesz mindenkit figyelmeztetni fogok itt, hogy ezért 4 évig fika ment, most meg csodák csodájára megmenekült az f1...

a 3 pilótából ham-ros-vet hamilton állna a legközelebb a stílusomhoz, bár szurkolni sohasem fogok úgy sem neki, sem másnak mint anno raikkonennek, abból már úgy látszik kinőttem

de amúgy ezt hamilton simán vinni fogja, lehet a pólókat gyártani, rosbergnek egy esélye van, ha visszaadják az eljegyzési gyűrűt hamilotnnak, erre kell menni...
Végre. (:k Teljesen egyetértek. A csodálatos verseny hevében ez jóformán senkinek nem tűnt fel.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.04.09. 12:02

Nigel írta:végigolvastad a cikket ?

Briton Lowe said afterwards he was happy the silver-clad pair complied.

"It made me happier than anything," he insisted. "It was one of the best races in a decade. That (radio message) was not to hold position, I just wanted to remind them to give each other space."

Wolff is megmondta, Rosberg is és Hamilton is, hogy nincs team order. Persze te olyan konteót kanyarítasz és azt mondasz amit akarsz. :) A rózsaszín láthatatlan elefánt is létezik, csak nem látjuk. De hidd el nekem hogy létezik :)
ez így van teljesen igazad van, jól látod.... (:a

amúgy volt már to még brawn szólt be a rádióba, kapták is a szart utána...

ezek után nyilván be fognak ismerni minden to-t, hiszen azután az eset után is mennyit nőtt az ázsiójuk...

na jó hagyjuk már ezt... (:m

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.04.09. 12:04

(:t

bukott a teória, hogy a csapat direkt rakta rosszabb stratégiára rosberget.

Ezzel életbe lépett a B-terv. Rosberg a stábjával már a rajt előtt megbeszélte, hogy ha így alakul, a középső etapban a keményebb (azaz közepes) gumikat fogja használni, aztán az utolsóban, amikor Hamilton átvált azokra, megint a gyorsabb lágy keveréket kapja meg. „Ez a teljes versenyidő szempontjából lassabb stratégia, viszont lehetőséget biztosított rá, hogy a végén támadhassak" – mondta Rosberg. „Én magam kértem ezt a rádión, meg lehet hallgatni."

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.04.09. 12:18

Nigel írta:(:t

bukott a teória, hogy a csapat direkt rakta rosszabb stratégiára rosberget.

Ezzel életbe lépett a B-terv. Rosberg a stábjával már a rajt előtt megbeszélte, hogy ha így alakul, a középső etapban a keményebb (azaz közepes) gumikat fogja használni, aztán az utolsóban, amikor Hamilton átvált azokra, megint a gyorsabb lágy keveréket kapja meg. „Ez a teljes versenyidő szempontjából lassabb stratégia, viszont lehetőséget biztosított rá, hogy a végén támadhassak" – mondta Rosberg. „Én magam kértem ezt a rádión, meg lehet hallgatni."
Látom továbbra sem esik le h SC nélkül fasorban sem lett volna ezzel a taktikával :D Futam után még azt is le lehet nyilatkozni hogy minden direkt és tervszerint volt így. Van akinek gyanús, van akinek nem. Egyébként ez a dolog azért érdekes mert Rosberg az első etap végén jobb gumikkal rendelkezett és tudta támadni Hamiltont. Miért ne lett volna így a végéig ha azonos stratégián vannak? Hmm?
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.04.09. 12:33

Nigel Hill írta:
Nigel írta:(:t

bukott a teória, hogy a csapat direkt rakta rosszabb stratégiára rosberget.

Ezzel életbe lépett a B-terv. Rosberg a stábjával már a rajt előtt megbeszélte, hogy ha így alakul, a középső etapban a keményebb (azaz közepes) gumikat fogja használni, aztán az utolsóban, amikor Hamilton átvált azokra, megint a gyorsabb lágy keveréket kapja meg. „Ez a teljes versenyidő szempontjából lassabb stratégia, viszont lehetőséget biztosított rá, hogy a végén támadhassak" – mondta Rosberg. „Én magam kértem ezt a rádión, meg lehet hallgatni."
Látom továbbra sem esik le h SC nélkül fasorban sem lett volna ezzel a taktikával :D Futam után még azt is le lehet nyilatkozni hogy minden direkt és tervszerint volt így. Van akinek gyanús, van akinek nem. Egyébként ez a dolog azért érdekes mert Rosberg az első etap végén jobb gumikkal rendelkezett és tudta támadni Hamiltont. Miért ne lett volna így a végéig ha azonos stratégián vannak? Hmm?
istenem, jól van, mindenki hazudik, még rosberg is hogy a TO-t mentse és 2. lehessen, és neked van igazad. :) :pf03

Sárki

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.04.09. 14:17

Vicc ez a fórum, a Vettel érában nem volt ekkora szardobálás pedig ott is nagyon durva dolgok mentek, de legalább pár elejtett interjúmorzsa összekötötte a képzeletet a valósággal akkoriban :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.09. 14:25

Sárki írta:Vicc ez a fórum, a Vettel érában nem volt ekkora szardobálás pedig ott is nagyon durva dolgok mentek, de legalább pár elejtett interjúmorzsa összekötötte a képzeletet a valósággal akkoriban :D
Nem erről van szó, bár őszintén nincs kedvem most belefolyni a szardobálásba.. A lényeg, hogy akik tavaly ill. 4 évig nyomták az átkot a "sportra" a sétakocsikázás miatt (ami ráadásul sokszor nem is volt az) azok most tapsolnak a 2-3 sec előnnyel élen vitorlázó Mercedeseknek ugyanezért. Más ugyanezért Vettel béna volt meg nem bizonyított semmit az űrautóival, most meg a fene tudja még mi lesz..
Értem én, hogy most átrendeződés van és sokak kedvence van elől de akkor mi van az elvekkel?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.04.09. 14:25

9_46_20 írta:
vollebak írta:
Harc a győzelemért, nem magányos körözgetés. Ez a két srác űzte-hajtotta egymást a végletekig, Vettelnek SOHA nem volt ilyen a helyzete. Miért olyan nehéz ezt megérteni?

Mellesleg pont, hogy fel lehet úgyis fogni a dolgot, hogy a Mercedesnek akkora előnye van, simán tartalékolhattak volna. De nem tették, hanem 100%-on taposott mindkettő, egymást gyilkolva. Az ég áldjon meg benneteket, hogy nem látjátok a különbséget két szabadon engedett, egyenrangú kiválóság házon belüli öldöklő csatája között, meg aközött, hogy az ujjlóbáló német tökegyedül vitorlázott az élen évekig?
csak úgy megjegyzem, ha nincs az sc, ami nyilván egy véletlen faktor, akkor hamilton simán kioszt 5-7 mp-t rosbergnek, alapból tovább volt kint szar gumin, és a kettő keverék között nulla különbség volt a végén...
a taktika az volt, hogy rosberg leszakadjon, úgyhogy semmi f1 megmentése, meg szurkolóknak örömautózás nem lett volna itt, csak a véletlen közbeszólt...

amúgy nagyon nem érdekel a két pilótapáros, mint ahogy vettel diadalmenete sem érdekelt az elmúlt 4 évben, de ha ez lesz mindenkit figyelmeztetni fogok itt, hogy ezért 4 évig fika ment, most meg csodák csodájára megmenekült az f1...

a 3 pilótából ham-ros-vet hamilton állna a legközelebb a stílusomhoz, bár szurkolni sohasem fogok úgy sem neki, sem másnak mint anno raikkonennek, abból már úgy látszik kinőttem

de amúgy ezt hamilton simán vinni fogja, lehet a pólókat gyártani, rosbergnek egy esélye van, ha visszaadják az eljegyzési gyűrűt hamilotnnak, erre kell menni...
Miért osztott volna ki, mert te azt mondod? :D

Rosberg pont ott csinálta meg a munka nagy részét, amikor a közepeseken tizeniksz kör alatt kapot nettó 3.7 másodpercet, 6 másodpercről nőtt 9.7-re a hátránya. Ez az, amit Hamilton is mondott, hogy a két keverék között hat tized a különbség körönként és ezért mondta, hogy Rosberg volt a gyorsabb a hétvégén - körönként alig 2-3 tizedet tudott neki adni a versenynek abban a szakaszában. Erről beszélt Lowe is, hogy úgy számolták, 2-3 körrel a vége előtt utol fogja érni így Rosberg Hamiltont.

Pont, hogy az SC nem jött annyira jól Rosbergnek. Hadd ne kelljen épp nektek, nem kocanézőknek, hogy micsoda különbség van aközött, ha szabad pályán clean airben futva felmelegített és betapadt gumikkal, lendületből ráesel a másikra, meg aközött, hogy végig dirty airben csúszkálgatva DRS távon belül, de DRS-t még nem használhatva kell üzemi hőfokra bírni a gumikat. Nem véletlenül tudott mindig a célegyenes végén Hamilton aláfordulni Rosbergnek. Az lett volna Rosbergnek is a jobb, ha tiszta pályán futva eheti meg a különbséget és éri utol Hamiltont, így viszont a lágyak adta előny "élét" épp elvette a Hamilton mögött 1 másodpercnyi távolságban, dirty airben autózás rögtön az SC után.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.04.09. 14:27

Voll, told mar fel a KEPED...:D

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.04.09. 14:31

vollebak írta:
Miért osztott volna ki, mert te azt mondod? :D

Rosberg pont ott csinálta meg a munka nagy részét, amikor a közepeseken tizeniksz kör alatt kapot nettó 3.7 másodpercet, 6 másodpercről nőtt 9.7-re a hátránya. Ez az, amit Hamilton is mondott, hogy a két keverék között hat tized a különbség körönként és ezért mondta, hogy Rosberg volt a gyorsabb a hétvégén - körönként alig 2-3 tizedet tudott neki adni a versenynek abban a szakaszában. Erről beszélt Lowe is, hogy úgy számolták, 2-3 körrel a vége előtt utol fogja érni így Rosberg Hamiltont.

Pont, hogy az SC nem jött annyira jól Rosbergnek. Hadd ne kelljen épp nektek, nem kocanézőknek, hogy micsoda különbség van aközött, ha szabad pályán clean airben futva felmelegített és betapadt gumikkal, lendületből ráesel a másikra, meg aközött, hogy végig dirty airben csúszkálgatva DRS távon belül, de DRS-t még nem használhatva kell üzemi hőfokra bírni a gumikat. Nem véletlenül tudott mindig a célegyenes végén Hamilton aláfordulni Rosbergnek. Az lett volna Rosbergnek is a jobb, ha tiszta pályán futva eheti meg a különbséget és éri utol Hamiltont, így viszont a lágyak adta előny "élét" épp elvette a Hamilton mögött 1 másodpercnyi távolságban, dirty airben autózás rögtön az SC után.
A masodik bekezdessel nem feltetlen ertek egyet. Ertem amit mondasz, de Rosberg igy is legalabb annyira megkapta a lehetoseget.
Azt nem ertem, hogy a masodik kiallasnal fasznak maradtak kint 2 korrel tovabb, 6 secet buktak vele Hamiltonhoz kepest. AS kemeny gumit ertem, de ezt nem. A vegen ugysem azona 2 koron mulott volna, birja-e az utolso szett, hiszen birta volna, ebben biztos vagyok.
Ez a taktika Sc nelkul is kfizetodhetett volna, de akkor, ha nem marad kint plusz 2 kort.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.04.09. 14:41

vollebak írta:
Miért osztott volna ki, mert te azt mondod? :D

Rosberg pont ott csinálta meg a munka nagy részét, amikor a közepeseken tizeniksz kör alatt kapot nettó 3.7 másodpercet, 6 másodpercről nőtt 9.7-re a hátránya. Ez az, amit Hamilton is mondott, hogy a két keverék között hat tized a különbség körönként és ezért mondta, hogy Rosberg volt a gyorsabb a hétvégén - körönként alig 2-3 tizedet tudott neki adni a versenynek abban a szakaszában. Erről beszélt Lowe is, hogy úgy számolták, 2-3 körrel a vége előtt utol fogja érni így Rosberg Hamiltont.

Pont, hogy az SC nem jött annyira jól Rosbergnek. Hadd ne kelljen épp nektek, nem kocanézőknek, hogy micsoda különbség van aközött, ha szabad pályán clean airben futva felmelegített és betapadt gumikkal, lendületből ráesel a másikra, meg aközött, hogy végig dirty airben csúszkálgatva DRS távon belül, de DRS-t még nem használhatva kell üzemi hőfokra bírni a gumikat. Nem véletlenül tudott mindig a célegyenes végén Hamilton aláfordulni Rosbergnek. Az lett volna Rosbergnek is a jobb, ha tiszta pályán futva eheti meg a különbséget és éri utol Hamiltont, így viszont a lágyak adta előny "élét" épp elvette a Hamilton mögött 1 másodpercnyi távolságban, dirty airben autózás rögtön az SC után.[/quote]

nem azért mert én mondom, hanem azért mert amikor ham cserélt, és utána rosberg boxolt, akkor mennyi is volt a kettő közötti különbség? fogalmam sincs d kb 3 mp vagy 4 vagy 5

ezt nullázta le az sc, és gyakorlatilag drs távolságban sem tudta megelőzni rosberg hamiltont, akkor miért is gondoljuk azt, hogy ha nincs sc, akkor behozza a 4 mp-t plusz előz is, ha ez úgy nem sikerült neki, hogy sc mögül indultak neki??

és a gumi itt egy az egyben lényegtelen, mert látszott hogy a verseny végén a kettő között semmi különbség sem volt.

közben megtaláltam 7 mp volt ham előnye...

Lezárt