Sebastian Vettel

Versenyzők és csapatok
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.11.20. 16:55

mudd írta:
2019.11.20. 15:56
trutya írta:
2019.11.20. 14:49
ha vajon Vettel onboardját megnéznénk, mekkora mozdulatot látnánk?
hat akkor, bazmeg, nezzuk meg!
Itt foglalkozik ezzel egy faszi:


trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.11.20. 16:58

mudd írta:
2019.11.20. 15:56
trutya írta:
2019.11.20. 14:49
ha vajon Vettel onboardját megnéznénk, mekkora mozdulatot látnánk?
hat akkor, bazmeg, nezzuk meg!
én nem találtam, de ha te igen, ne tartsd magadban.
de szerintem innen eléggé látszik, mennyire befelé mozdult Vettel
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.11.20. 17:05

Bandee írta:
2019.11.20. 16:55
mudd írta:
2019.11.20. 15:56

hat akkor, bazmeg, nezzuk meg!
Itt foglalkozik ezzel egy faszi:

nekem ez sem mond többet.
ugyanaz a bajom vele, ami a magyar elemzéssel. kiragad egy pillanatot, amikor épp egy pillanatra jobbra állt a kormány, mikor végig az egyenesen jobbra-balra csapkodott a kezében picit.
közben meg Vettel folyamatosan terelte befelé.
szerintem ez az egész tök egyszerű: be akart vágni elé, hogy blokkolja féktávon, de elmérte. pont, mint Isztambulban.
ezt ráhúzni Leclercre szerintem elég kapufa.
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.11.20. 17:06

teljesen ugyanaz.
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.11.20. 17:09

Nem akartam hibást megnevezni, csak ezt találtam amikor rákerestem.

Egyébként szerintem nem egyenes az a szakasz teljesen csak úgy látszik, ha megnézed Fersztáppen pole körét akkor a vége felé elfogy az út tehát szerintem van benne törés. Ez IS lehetett indok Vettel balra húzásának de persze szerintem is túl sokat akart balra menni, a másik meg nem engedett és ebből lett a baj. Szerintem egyébként Leclerc se teljesen hibátlan ebben.

Itt van egy google kép az egyensről, szerintem nem tök egyenes:

https://www.google.com/maps/@-23.704419 ... 312!8i6656

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.11.20. 17:12

trutya írta:
2019.11.20. 17:06
teljesen ugyanaz.
Valóban... Érdekes, itt mintha direkt nekimenne a másiknak. Lehet, hogy rossz a térérzéke ilyen szempontból.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2019.11.20. 20:45

Bandee írta:
2019.11.20. 17:12
trutya írta:
2019.11.20. 17:06
teljesen ugyanaz.
Valóban... Érdekes, itt mintha direkt nekimenne a másiknak. Lehet, hogy rossz a térérzéke ilyen szempontból.
Van ilyen pontja az autónak. Vettel különösen érzékeny erre. Annyira centiken múlt ez is amúgy, nem tudom nagyon hibáztatni, mint ahogy Lecercet sem, mert ő azt gondolta hagyott elég helyet és Szerintem minél jobban a külső ív felé akarta terelni Vettelt az egyenes végén. Vettel meg ezt akarta megakadályozni hogy inkább befele kezd el húzni. Csak a két autó között abban a pillanatban nem volt annyi, összeért a két kerék. Nem egy Mansell-Senna előzés volt felirjuk a Vettel lajstromba azt jóvan.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.11.20. 21:19

Nigel Hill írta:
2019.11.20. 20:45
Bandee írta:
2019.11.20. 17:12


Valóban... Érdekes, itt mintha direkt nekimenne a másiknak. Lehet, hogy rossz a térérzéke ilyen szempontból.
Van ilyen pontja az autónak. Vettel különösen érzékeny erre. Annyira centiken múlt ez is amúgy, nem tudom nagyon hibáztatni, mint ahogy Lecercet sem, mert ő azt gondolta hagyott elég helyet és Szerintem minél jobban a külső ív felé akarta terelni Vettelt az egyenes végén. Vettel meg ezt akarta megakadályozni hogy inkább befele kezd el húzni. Csak a két autó között abban a pillanatban nem volt annyi, összeért a két kerék. Nem egy Mansell-Senna előzés volt felirjuk a Vettel lajstromba azt jóvan.
Ilyen esetekben a fizikai törvények (áramlás) kő keményen nyomják egymáshoz a két gyorsan mozgó tárgyat mivel köztük jelentős nyomáskülönbség lép fel. Könnyű ezt a jelenséget demonstrálni. Egy papírlapot tartsunk a csap mellé és közben folyassuk a vizet. A fellépő nyomáskülönbség miatt a papírlap elhajlik a vízsugár irányába.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.11.21. 01:59

Gocpont írta:
2019.11.20. 11:00
Nem Vettelt kell kárhoztatni. A Ferrari szurkolóinak a második hely már nem eredmény. Megérdemlik a sorsukat, bár tisztelem őket a kitartásukért. Nem a pilótái miatt nem nyer a Ferrari már 12 éve. Illetve nem csak. Ha a pilóta véletlenül épp topformában van, mindig akad egy szerelő, nyalókás ember, üzemanyagtöltő aki nem... vagy Grosjean a falban és b@sszameg széftikár. Ebben a pirosra festett gépezetben mindig valami megakad. Mióta figyelem őket (10. éve) még soha nem volt 3 egymást követő verseny, amikor minden olajozottan működött volna. Ráment erre Massa, Alonso, Vettel, bizonyos értelemben Räikkönen is. Leclerc-nek is kinéz pár reményteljes, de eredménytelen év.
Erre szokták mondani, hogy ez az olaszos lezserség, nemtörődömség. Bizony szemléletváltás kellene. Schumi, Brawn, Todt, stb. vittek, és be is vált. Lehetne ismételni. De persze ahhoz kell egy csapat.

Emlékezzünk Schumi is hogy kezdte: volt, hogy a felvezető körön elfüstölt, volt, hogy darabok potyogtak a járgányából a trehányság miatt (Montrealban volt ez pl.). Aztán gatyába rázták a lezser digókat is, és jöttek az eredmények.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.11.21. 08:59

trutya írta:
2019.11.20. 16:58
én nem találtam, de ha te igen, ne tartsd magadban.
en sem. bar nem is kerestem. de a'sszem neked kene vettel bunosseget bizanyitanod. (a biztos o is csinalt ilyet, az lo'cso:cs)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.11.21. 10:23

mudd írta:
2019.11.21. 08:59
trutya írta:
2019.11.20. 16:58
én nem találtam, de ha te igen, ne tartsd magadban.
en sem. bar nem is kerestem. de a'sszem neked kene vettel bunosseget bizanyitanod. (a biztos o is csinalt ilyet, az lo'cso:cs)
szerintem meg csak engedjük ezt el.
azon a videón, amikor hátulról mutatja őket a kamera, látszik mennyit mozdult befelé Vettel.
ha nem látod, akkor ez van.
onboard nincsen, csak ez a szar orrnézeti, de ezen is látszik hogy húz befelé (0:30-tól) bizonyára Vettel nem kormányzott balra, a kocsi csak úgy magától húzott el, nem?

több energiát én erre nem fogok pazarolni... ha szerinted Leclerc tehet róla, ám legyen ;)
Kép

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.11.21. 10:25

Redbull írta:
2019.11.20. 21:19
Ilyen esetekben a fizikai törvények (áramlás) kő keményen nyomják egymáshoz a két gyorsan mozgó tárgyat mivel köztük jelentős nyomáskülönbség lép fel. Könnyű ezt a jelenséget demonstrálni. Egy papírlapot tartsunk a csap mellé és közben folyassuk a vizet. A fellépő nyomáskülönbség miatt a papírlap elhajlik a vízsugár irányába.
ez szepen latszodik ket kamion kozt (kidudorodik a ponyva), vagy ket hajo kozt (a hires balesetek). ket forma1-es kocsi kozt ez alighnem elhanyagolhato lesz. az autok oldalai nem egyenesek, hanem nagyon is tagoltak, rengeteg bonyolult aramlassal - szoval nem hinnem, hogy jelentosen felgyorsulna a levego a ket auto kozt, a nyitott kerekek szetvermel amugy is mindent a kocsi mellett.

szep, hogy leclercet menteni probaljatok a bernoulli jelenseggel, vagy akar a szerencsetlen holdallassal is, mert ugye eldontott teny, hogy vettel a hunyo. azert vettelt megbaszta mar a sanzonbizottsag kevesebbert is (pl. kanada, ha jol emlekszem) - pont most nem huztak volna ra a vizes lepedot?

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.11.21. 11:10

mudd írta:
2019.11.21. 10:25
Redbull írta:
2019.11.20. 21:19
Ilyen esetekben a fizikai törvények (áramlás) kő keményen nyomják egymáshoz a két gyorsan mozgó tárgyat mivel köztük jelentős nyomáskülönbség lép fel. Könnyű ezt a jelenséget demonstrálni. Egy papírlapot tartsunk a csap mellé és közben folyassuk a vizet. A fellépő nyomáskülönbség miatt a papírlap elhajlik a vízsugár irányába.
ez szepen latszodik ket kamion kozt (kidudorodik a ponyva), vagy ket hajo kozt (a hires balesetek). ket forma1-es kocsi kozt ez alighnem elhanyagolhato lesz. az autok oldalai nem egyenesek, hanem nagyon is tagoltak, rengeteg bonyolult aramlassal - szoval nem hinnem, hogy jelentosen felgyorsulna a levego a ket auto kozt, a nyitott kerekek szetvermel amugy is mindent a kocsi mellett.

szep, hogy leclercet menteni probaljatok a bernoulli jelenseggel, vagy akar a szerencsetlen holdallassal is, mert ugye eldontott teny, hogy vettel a hunyo. azert vettelt megbaszta mar a sanzonbizottsag kevesebbert is (pl. kanada, ha jol emlekszem) - pont most nem huztak volna ra a vizes lepedot?
az a vicces, hogy Leclercet egyáltalán mentegetni kell.
EGYENESEN MENT, Vettel meg ráhúzta az autót.
nem is értem, hogy ezt hogy láthatja bárki máshogy :shock:
Kép

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.11.21. 11:40

trutya írta:
2019.11.21. 11:10
az a vicces, hogy Leclercet egyáltalán mentegetni kell.
EGYENESEN MENT, Vettel meg ráhúzta az autót.
nem is értem, hogy ezt hogy láthatja bárki máshogy :shock:
vettel ul meg az 5. szamu autoban ugye? amit en lattam (vissza)elozte leclercet, aztan olyan ivet valasztott, hogy jo legyen neki a kovetkezo kanyar. nem tolta le leclercet a palyarol az egyenes kozepen. van olyan szabaly, hogy az elozonek szigoruan a palya szelen kell haladnia? esetleg egyenesen mennie, ha lesz kanyar, ha nem? vettel csak ifju titan modra elozott, es most mindenkinek felre all a szaja.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.11.21. 11:42

trutya írta:
2019.11.21. 11:10
mudd írta:
2019.11.21. 10:25

ez szepen latszodik ket kamion kozt (kidudorodik a ponyva), vagy ket hajo kozt (a hires balesetek). ket forma1-es kocsi kozt ez alighnem elhanyagolhato lesz. az autok oldalai nem egyenesek, hanem nagyon is tagoltak, rengeteg bonyolult aramlassal - szoval nem hinnem, hogy jelentosen felgyorsulna a levego a ket auto kozt, a nyitott kerekek szetvermel amugy is mindent a kocsi mellett.

szep, hogy leclercet menteni probaljatok a bernoulli jelenseggel, vagy akar a szerencsetlen holdallassal is, mert ugye eldontott teny, hogy vettel a hunyo. azert vettelt megbaszta mar a sanzonbizottsag kevesebbert is (pl. kanada, ha jol emlekszem) - pont most nem huztak volna ra a vizes lepedot?
az a vicces, hogy Leclercet egyáltalán mentegetni kell.
EGYENESEN MENT, Vettel meg ráhúzta az autót.
nem is értem, hogy ezt hogy láthatja bárki máshogy :shock:
Hát ez az. Semmiképpen nem ment volna arrébb ő sem. Amúgy hangyafasznyin múlott az egész, szerintem mm- ek döntöttek.

Persze fel lehet ezt fogni úgy is, hogy minek menne arrébb ha nem kell neki, ez igaz, de úgy is, hogy ha arrébb megy akkor nem töri magát szarrá és baszik ki a csapattal. VB címért folytatott csata esetén ez nem fog beleférni. Mindketten jelölgetik a területüket mint a kandúr macska...

Egyébként vert helyzetben volt.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.11.21. 11:48

Bandee írta:
2019.11.21. 11:42
Hát ez az. Semmiképpen nem ment volna arrébb ő sem. Amúgy hangyafasznyin múlott az egész, szerintem mm- ek döntöttek.

Persze fel lehet ezt fogni úgy is, hogy minek menne arrébb ha nem kell neki, ez igaz, de úgy is, hogy ha arrébb megy akkor nem töri magát szarrá és baszik ki a csapattal. VB címért folytatott csata esetén ez nem fog beleférni. Mindketten jelölgetik a területüket mint a kandúr macska...

Egyébként vert helyzetben volt.
Szerintem nem, balos kanyar jött és bal oldalon volt, Vettel meg kívül. A vert helyzethez minimum fordítva kellett volna lenniük.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.11.21. 12:09

Schumixx írta:
2019.11.21. 11:48
Bandee írta:
2019.11.21. 11:42
Hát ez az. Semmiképpen nem ment volna arrébb ő sem. Amúgy hangyafasznyin múlott az egész, szerintem mm- ek döntöttek.

Persze fel lehet ezt fogni úgy is, hogy minek menne arrébb ha nem kell neki, ez igaz, de úgy is, hogy ha arrébb megy akkor nem töri magát szarrá és baszik ki a csapattal. VB címért folytatott csata esetén ez nem fog beleférni. Mindketten jelölgetik a területüket mint a kandúr macska...

Egyébként vert helyzetben volt.
Szerintem nem, balos kanyar jött és bal oldalon volt, Vettel meg kívül. A vert helyzethez minimum fordítva kellett volna lenniük.
Nem, mert annyival gyorsabb volt, hogy tisztán előtte lett volna már féktávon és elé tud húzódni. Még volt 100 méterük a kanyarig és Vettel úgy ment el mellette mintha állna. Volt szerintem 10-15 kmh különbség.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.11.21. 12:25

Bandee írta:
2019.11.21. 12:09
Nem, mert annyival gyorsabb volt, hogy tisztán előtte lett volna már féktávon és elé tud húzódni. Még volt 100 méterük a kanyarig és Vettel úgy ment el mellette mintha állna. Volt szerintem 10-15 kmh különbség.
Szerintem félrevezető, hogy Leclerc azonnal belassult amikor összeértek, Vettel meg csak később, azért tépett el mellette, ha nincs kontakt nem hagyja le annyira annyira gyorsan.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.11.21. 12:33

Schumixx írta:
2019.11.21. 11:48
Bandee írta:
2019.11.21. 11:42
Hát ez az. Semmiképpen nem ment volna arrébb ő sem. Amúgy hangyafasznyin múlott az egész, szerintem mm- ek döntöttek.

Persze fel lehet ezt fogni úgy is, hogy minek menne arrébb ha nem kell neki, ez igaz, de úgy is, hogy ha arrébb megy akkor nem töri magát szarrá és baszik ki a csapattal. VB címért folytatott csata esetén ez nem fog beleférni. Mindketten jelölgetik a területüket mint a kandúr macska...

Egyébként vert helyzetben volt.
Szerintem nem, balos kanyar jött és bal oldalon volt, Vettel meg kívül. A vert helyzethez minimum fordítva kellett volna lenniük.
Vettel eleve már egy autónyival előtte volt, Leclerc így is úgy is vert helyzetben volt. de miért is kellett volna neki emiatt még beljebb mozdulnia?
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.11.21. 12:34

Schumixx írta:
2019.11.21. 12:25
Bandee írta:
2019.11.21. 12:09
Nem, mert annyival gyorsabb volt, hogy tisztán előtte lett volna már féktávon és elé tud húzódni. Még volt 100 méterük a kanyarig és Vettel úgy ment el mellette mintha állna. Volt szerintem 10-15 kmh különbség.
Szerintem félrevezető, hogy Leclerc azonnal belassult amikor összeértek, Vettel meg csak később, azért tépett el mellette, ha nincs kontakt nem hagyja le annyira annyira gyorsan.


Nézd meg ezt 52-55 mp között

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.11.21. 16:05

Bandee írta:
2019.11.21. 12:34
Nézd meg ezt 52-55 mp között
Igazad van.
Viszont megint úgy terelte befelé mintha a másik nem lenne ott, hasonlóan mint 2010 törökországban.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.11.21. 18:08

Ha megyek az autópályán a középső sávban, és valaki a belsőből megpöcköl, miközben előzni próbál, akkor is én leszek a hibás, mert mehettem volna a külsőben is?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.11.21. 18:43



A videóba betettem egy kis nyilat, ami a pálya bal szélét mutatja. Ha a nyíl a fehér vonalhoz képest lefelé mozdul, akkor Leclerc kicsit jobbra tart, míg ha felfelé, akkor balra tart a kezdeti helyzethez képest. Szerintem(!!!), Leclerc tartotta szépen az egyenest, majd mikor Vettel mellé ért, egy picit még a pálya bal széle felé is mozdult (még az ütközés előtt elmozdul a kis nyíl felfele), azonban ez kevés volt ahhoz, hogy elkerüljék az ütközést.
Krisztián írta:
2019.11.21. 18:08
Ha megyek az autópályán a középső sávban, és valaki a belsőből megpöcköl, miközben előzni próbál, akkor is én leszek a hibás, mert mehettem volna a külsőben is?
Az autópálya NEM versenypálya (elvileg). Itt bizony próbálják egymást kiszorítani a jobb ívről. Erre készülni kell, azonban vannak esetek, amikor nem lehet eléggé. 2010-ben Vettel durván húzta rá Webberre, ő ott már nem tehetett semmit. Itt annyiban más, hogy Vettel folyamatosan húzódott balra, Leclerc ELÉ akart bemenni, ezzel kifogva a másik Ferrari alól a tapadást, s emiatt Leclerc-nek hamarabb is kellett volna fékezni, ami további előnyt jelentett volna Vettelnek. Nem, nem akarom Leclerc nyakába varrni az esetet, hanem egyetértek jelen esetben a felügyelőkkel. Mindketten hibáztak.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.11.21. 19:13

bertone írta:
2019.11.21. 18:43
Krisztián írta:
2019.11.21. 18:08
Ha megyek az autópályán a középső sávban, és valaki a belsőből megpöcköl, miközben előzni próbál, akkor is én leszek a hibás, mert mehettem volna a külsőben is?
Az autópálya NEM versenypálya (elvileg). Itt bizony próbálják egymást kiszorítani a jobb ívről. Erre készülni kell, azonban vannak esetek, amikor nem lehet eléggé. 2010-ben Vettel durván húzta rá Webberre, ő ott már nem tehetett semmit. Itt annyiban más, hogy Vettel folyamatosan húzódott balra, Leclerc ELÉ akart bemenni, ezzel kifogva a másik Ferrari alól a tapadást, s emiatt Leclerc-nek hamarabb is kellett volna fékezni, ami további előnyt jelentett volna Vettelnek. Nem, nem akarom Leclerc nyakába varrni az esetet, hanem egyetértek jelen esetben a felügyelőkkel. Mindketten hibáztak.
Hát épp ez az, Leclercnek még annyi oka se volt balra húzódni, mint nekem lenne az autópályán. Vettel volt az ideális íven, tempóelőnye is volt, és abból, hogy a hátsó kerék ütközött az elsővel, sztem egyértelműen látszik, hogy ha picit később húz be balra, akkor tisztán Leclerc elé kerül, és eléri azt, amiről beszélsz.
Nem arról van szó, hogy Leclerc nem tudta volna elkerülni a balesetet. De nem ő idézte elő azt a szituációt, amiből a baleset lett. Teljesen más dolog hibázni és nekimenni a másiknak, aki megy egyenesen előre egy egyenesben, meg menni egyenesen előre egy egyenesben, és nem számítani arra, hogy a másik képtelen kiszámítani, hogy hol van az autójának a segge.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Sebastian Vettel

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.11.21. 22:14

Krisztián írta:
2019.11.21. 19:13
bertone írta:
2019.11.21. 18:43

Az autópálya NEM versenypálya (elvileg). Itt bizony próbálják egymást kiszorítani a jobb ívről. Erre készülni kell, azonban vannak esetek, amikor nem lehet eléggé. 2010-ben Vettel durván húzta rá Webberre, ő ott már nem tehetett semmit. Itt annyiban más, hogy Vettel folyamatosan húzódott balra, Leclerc ELÉ akart bemenni, ezzel kifogva a másik Ferrari alól a tapadást, s emiatt Leclerc-nek hamarabb is kellett volna fékezni, ami további előnyt jelentett volna Vettelnek. Nem, nem akarom Leclerc nyakába varrni az esetet, hanem egyetértek jelen esetben a felügyelőkkel. Mindketten hibáztak.
Hát épp ez az, Leclercnek még annyi oka se volt balra húzódni, mint nekem lenne az autópályán. Vettel volt az ideális íven, tempóelőnye is volt, és abból, hogy a hátsó kerék ütközött az elsővel, sztem egyértelműen látszik, hogy ha picit később húz be balra, akkor tisztán Leclerc elé kerül, és eléri azt, amiről beszélsz.
Nem arról van szó, hogy Leclerc nem tudta volna elkerülni a balesetet. De nem ő idézte elő azt a szituációt, amiből a baleset lett. Teljesen más dolog hibázni és nekimenni a másiknak, aki megy egyenesen előre egy egyenesben, meg menni egyenesen előre egy egyenesben, és nem számítani arra, hogy a másik képtelen kiszámítani, hogy hol van az autójának a segge.
Viszont ezzel a felfogással rengeteg ütközés lenne.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt