Lewis Hamilton szurkolói topik

Versenyzők és csapatok
bertone

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.22. 08:28

Lancelot írta:
bertone írta: Ha azt mondják: nem ment rendesen, azt elfogadnám. Akkor még egyszer: Hamiltont ketten megelőzték a rajtnál, majd az első kör végére még Magnussen, így NEGYEDIK volt ekkor, majd a második kör végére és még csak egy ember tudta megelőzni, Hülkenberg. Az a Hülkenberg, aki előtte már Alonsot is megelőzte. És amikor már szóltak neki, hogy ki kell álljon, akkor is még egy körön keresztül tudta tartani Alonsot. Na, ezt vesd össze Vettellel, aki a 12. helyről indult és az első kör végére már csak Chilton nem előzte meg, meg azok, akik az első kör végén kimentek a boxba. De a 3. kör végére már Chilton is megelőzte, de még a büntetését letöltő Grosjean is és a 2. körben 12, a harmadikban pedig 17 mp-cel ment lassabban, mint Rosberg. Na, Vettelnél elhiszem, hogy nem ment csak 5 henger.
OK. Én elismerem, hogy Vettel nyerte a Legnagyobb Mártír Díjat Melbourne-ben. Így már OK? :mosoly:
Csak abban az esetben, ha te meg átveszed a "Hamiltont a széltől is óvom, csak dicsérni engedem - minden mást félreértelmezek és támadok" Életmű díjat! Ebben akkora dominanciával rendelkezel, mint Rosberg Ausztráliában, de legalább a díj esetében van harc a második helytől lefelé. :mosoly:

De azért nem csalódtam, hogy egy technikai probléma kapcsán leírt példából is sikerült ezt kihoznod. :pf04

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.22. 13:17

bertone írta:
Nigel írta: mindenre ki lehet találni egy összeesküvés elméletet. erre pl mondhatnád, hogy miért nem árulják el hogy mi baja volt, ha azt mondanák hogy elment az egyik henger azt elfogadnád, de így gyanús, mert nem mondják meg.
Látom, nem érted.
A Red Bull azt mondja: Vettelnél nem ment az egyik henger - bukott 10-17 mp-et körönként. - Elhiszem.
A Mercedesnél azt mondják: Hamiltonnál nem ment az egyik henger - bukott 1-2 mp-et. - Nem hiszem el. Azt el tudom képzelni és azt a magyarázatot el is hinném, hogy valamelyik henger nem működött rendesen, például valamiért nem kapott elegendő üzemanyagot, vagy kihagyott a gyújtás.

Az egész egy technikai értelmezés kérdése. Azt is el tudom képzelni, hogy a Mercedesnél még rendesen elmondták, csak éppen a fordítás, a leírás során elvesztek gondolatok.
Azért lehet igazad, mert a legelső jelentések is Hamiltonnál "misfiring cylinder"-ről, vagyis gyújtáshibás hengerről szóltak, nem arról, hogy kompletten megszűnt működni az egyik henger, mint Vettelnél. Nem tudom, hogy lett ebből később aztán az, hogy meghalt teljesen a henger, mert még a BBC versenyjelentésében is így szerepelt a dolog. Tehát biztosan már rögtön a rajttól tech hibája volt, de valószínűleg a boxban is úgy gondolták, hogy talán helyreáll a dolog magától, ezért szóltak neki röviddel az első "állj, ki Lewis" után, hogy mégse álljon ki, menjen tovább. De aztán egy újabb kör után látták ők is, hogy nem fog menni, ezért állt ki végül akkor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.03.22. 13:18

Idén is végig Hamilton siratás lesz egyébként?

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.24. 09:13

vollebak írta:
bertone írta: Látom, nem érted.
A Red Bull azt mondja: Vettelnél nem ment az egyik henger - bukott 10-17 mp-et körönként. - Elhiszem.
A Mercedesnél azt mondják: Hamiltonnál nem ment az egyik henger - bukott 1-2 mp-et. - Nem hiszem el. Azt el tudom képzelni és azt a magyarázatot el is hinném, hogy valamelyik henger nem működött rendesen, például valamiért nem kapott elegendő üzemanyagot, vagy kihagyott a gyújtás.

Az egész egy technikai értelmezés kérdése. Azt is el tudom képzelni, hogy a Mercedesnél még rendesen elmondták, csak éppen a fordítás, a leírás során elvesztek gondolatok.
Azért lehet igazad, mert a legelső jelentések is Hamiltonnál "misfiring cylinder"-ről, vagyis gyújtáshibás hengerről szóltak, nem arról, hogy kompletten megszűnt működni az egyik henger, mint Vettelnél. Nem tudom, hogy lett ebből később aztán az, hogy meghalt teljesen a henger, mert még a BBC versenyjelentésében is így szerepelt a dolog. Tehát biztosan már rögtön a rajttól tech hibája volt, de valószínűleg a boxban is úgy gondolták, hogy talán helyreáll a dolog magától, ezért szóltak neki röviddel az első "állj, ki Lewis" után, hogy mégse álljon ki, menjen tovább. De aztán egy újabb kör után látták ők is, hogy nem fog menni, ezért állt ki végül akkor.
ha gyújtás hiba van, akkor lényegében nem megy az a henger... de a Laci ehhez jobban ért.

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.03.24. 09:27

t-oom írta:
vollebak írta: Azért lehet igazad, mert a legelső jelentések is Hamiltonnál "misfiring cylinder"-ről, vagyis gyújtáshibás hengerről szóltak, nem arról, hogy kompletten megszűnt működni az egyik henger, mint Vettelnél. Nem tudom, hogy lett ebből később aztán az, hogy meghalt teljesen a henger, mert még a BBC versenyjelentésében is így szerepelt a dolog. Tehát biztosan már rögtön a rajttól tech hibája volt, de valószínűleg a boxban is úgy gondolták, hogy talán helyreáll a dolog magától, ezért szóltak neki röviddel az első "állj, ki Lewis" után, hogy mégse álljon ki, menjen tovább. De aztán egy újabb kör után látták ők is, hogy nem fog menni, ezért állt ki végül akkor.
ha gyújtás hiba van, akkor lényegében nem megy az a henger... de a Laci ehhez jobban ért.
jézusom, jöhetne már a köv. verseny, ezt a szőrszálat már túl régóta rágjuk.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.03.24. 10:43

Lewis az ausztrál esetről:

“Elég sokat beszéltem a mérnökeimmel az elmúlt napokban, és még mindig vizsgálják a dolgot, de arra már rájöttek, hogy a motorhoz csatlakozó vezetékeknél ment tönkre valami, amikor elhagytam a garázst”- idézte fel Melbourne-t. “Semmit sem tehettünk annak érdekében, hogy elkerüljük. Az volt a szerencse, hogy megálltunk, amikor megálltunk”- folytatta. “Az autó ugyan ment, de nem valami gyorsan. Szorítok, és szerintem használható lesz”- utalt a motorra. “Én tovább akartam menni, de biztosra játszottunk, leállítottuk a motort. Nem akartam megállni, ezt el kell árulnom.”

:szom02
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.24. 11:55

t-oom írta:
vollebak írta: Azért lehet igazad, mert a legelső jelentések is Hamiltonnál "misfiring cylinder"-ről, vagyis gyújtáshibás hengerről szóltak, nem arról, hogy kompletten megszűnt működni az egyik henger, mint Vettelnél. Nem tudom, hogy lett ebből később aztán az, hogy meghalt teljesen a henger, mert még a BBC versenyjelentésében is így szerepelt a dolog. Tehát biztosan már rögtön a rajttól tech hibája volt, de valószínűleg a boxban is úgy gondolták, hogy talán helyreáll a dolog magától, ezért szóltak neki röviddel az első "állj, ki Lewis" után, hogy mégse álljon ki, menjen tovább. De aztán egy újabb kör után látták ők is, hogy nem fog menni, ezért állt ki végül akkor.
ha gyújtás hiba van, akkor lényegében nem megy az a henger... de a Laci ehhez jobban ért.
Nem üzemel, csak felesleges terhelés lesz.. Mivel a nem működő hengerben a dugattyú továbbra is mozog, de a működő hengerek által mozgatva. Triviális

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.03.28. 08:02

http://www.planetf1.com/news/3213/92358 ... First-Prac" onclick="window.open(this.href);return false;

eddig jó, de 19 kör nem kevés ? aztán ha megint kiesik kitépem a maradék hajam is.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.29. 17:07

(:taps

Remélem holnap sikerül győzelemre váltani

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.03.29. 18:54

Bandee írta:(:taps

Remélem holnap sikerül győzelemre váltani
Naggggyon remélem én is.
Hozd be szépen holnap legelöl Lajos, nagyon kéne már a lelkemnek! (:i

Bitang
gokartos
Hozzászólások: 267
Csatlakozott: 2014.03.09. 09:16

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Bitang » 2014.03.29. 19:09

KisVadász írta:
Bandee írta:(:taps

Remélem holnap sikerül győzelemre váltani
Naggggyon remélem én is.
Hozd be szépen holnap legelöl Lajos, nagyon kéne már a lelkemnek! (:i
Hát, nem vagy egyedül :mosoly: Ha nem döglik be alatta a gép, van rá esély, rajta biztos nem fog múlni. Nagyon összeszedett a fickó mostanában, látszik rajta, hogy ki van éhezve a sikerre.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.03.29. 20:12

Nem, akarok nagyon károgni, de két hete is pontosan így kezdődött... aztán... (Inkább nem is mondok semmit a saját topikjában, hogy mire gondolok a holnapi futamával kapcsolatban). De borítékolom, és holnap becs szó bontom, ha net-közelben leszek egyáltalán (nem pozitív!)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.03.29. 20:25

Lancelot írta:Nem, akarok nagyon károgni, de két hete is pontosan így kezdődött... aztán... (Inkább nem is mondok semmit a saját topikjában, hogy mire gondolok a holnapi futamával kapcsolatban). De borítékolom, és holnap becs szó bontom, ha net-közelben leszek egyáltalán (nem pozitív!)
Már meg is tetted... (:t

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.03.29. 20:37

KisVadász írta: Már meg is tetted... (:t
Sorry! Akkor lépek is inkább! :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.29. 23:07

KisVadász írta:
Lancelot írta:Nem, akarok nagyon károgni, de két hete is pontosan így kezdődött... aztán... (Inkább nem is mondok semmit a saját topikjában, hogy mire gondolok a holnapi futamával kapcsolatban). De borítékolom, és holnap becs szó bontom, ha net-közelben leszek egyáltalán (nem pozitív!)
Már meg is tetted... (:t

Hamilton totyik, utolsó hozzászóló Lancelot... nah mondom megnézem, már megint milyenképp fogja elkiabálni.
Annyira kiszámítható mindenki... :)

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2014.03.30. 11:54

Na szép ecsém, így kellene ezt mindig. Összeszedetten, profin, kiautózva amit tudsz! Szép volt.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.30. 11:56

Gratulálok Hamiltonnak. Ha az autó megbízható marad, akkor gyanítom ellentmondást nem tűrő módon berántja a 2. címét is. Max. Rosberg egy kicsit megszorongatja.

Sárki

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.03.30. 13:11

Grartulálok Hamiltonnak :) Nem ez volt élete legnagyobb győzelme, de Rosbergnek adott ma egy pofont. Van egy olyan tippem, hogy nem sokáig lesznek már spanok. Pláne ha ez a valós különbség... Hamilton visszatért az esélyesek közé és mivel ő alatta van jelenleg a legjobb autó, így egy egész éves örömautózást is láthatunk akár a brittől :)
Amúgy ez az újkori Ezüstnyilak első kettősgyőzelme :)

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2014.03.30. 13:23

Hiba nelkul, kisujjból. Igy kell ezt, láthatóan nem csak Vettelnek megy, ha világverő az autó. ;)

Bitang
gokartos
Hozzászólások: 267
Csatlakozott: 2014.03.09. 09:16

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Bitang » 2014.03.30. 14:19

Gratula Lewisnak, ez nagyon hiányzott már! :)
Szerintem ez volt az eddigi legsimább győzelme. Persze azt is hozzátenném, hogy ilyen autóval illett hozni.
Viszont kiváncsi lennék azok arcára, akik azt mondták, hogy az idei szabályok nem fognak kedvezni a Lewis-féléknek. Tudom, hogy egy futamból nem kell messzemenő következtetéseket levonni, de akkor is: úgy kente el a száját a csapattársának, hogy neki ez volt az elsö "versenyszime", a teszteken is ö szopott többet. Ehhez képest ő menedzselte legjobban a gumikat és az üzemanyagot, miközben dobálta a leggyorsabb köröket. Persze mindezt élről, de hát csak ő kormányozta a poleba most is. (Azért örülhet Nico, hogy nem alatta rohadt le legutóbb a technika.)
És tessék ezt is beírni abba az excel táblába (pirossal, fél kövérrel, ha kérhetném)! :)

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.03.30. 14:45

lajos beérett fejben is. a sebessége meg eddig is megvolt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.30. 14:47

Gratulálok, Rozinak szerintem annyi is. Tulajdonképpen nem kizárt, hogy alapból ennyivel jobb is nála.

Borítékolom a VB címet és ennek már örülni is fogok :mosoly:

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.30. 14:54

Bitang írta: (...) dobálta a leggyorsabb köröket. Persze mindezt élről, de hát csak ő kormányozta a poleba most is. (...)
Ja, hogy ez Hamiltonnál a versenyzői nagyság miatt van, Vettelnél pedig csak az autó miatt volt.

Döbbenetes, hogy amint kicseréljük a "Vettel" nevet "Hamiltonra", miközben a szituáció nem változik, azonnal mennyivel másképp látják ugyanazok az emberek ugyanazokat a dolgokat. Mert mi is történt?

Überautó Vettel alatt az elmúlt években=csak az autója miatt nyer
Überautó Hamilton alatt idén=mekkora versenyző

Vettel pole-ból nyer=sétakocsikázás, nem győzelem
Hamilton a pole-ból nyer=ja, de azt ő meg is szerezte ám (ja, Vettel meg eddig örökölte őket...)

És még egyszer: én bírom Hamiltont, de a kettős mércét azt nem. Hamilton (ha minden így marad) ugyanolyan vb-t nyer, mint Vettel 2011-ben. Persze majd arra is jön, hogy Vettel az autója miatt nyert, Hamilton meg mert akkora pilóta.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.30. 14:55

Nigel írta:lajos beérett fejben is. (...)
Ez ki volt írva a képernyőre, csak én nem láttam? Mennyivel tett ma többet, mint Vettel az ugyanilyen győzelmeinél?

Hihetetlen, milyen kettős mérce szerint ítéltek...

Tischi
gokartos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.03. 15:33

Re: Lewis Hamilton > csillogó gyémánt vagy kiégett szén?

Hozzászólás Szerző: Tischi » 2014.03.30. 15:10

(:taps (:taps Ez szép volt. Nem látványos, nem kellett más, mint jól autózni. Azt meg megtette.

Lezárt