Lewis Hamilton szurkolói topik

Versenyzők és csapatok
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.18. 20:03

Nigel Hill írta:
2021.07.18. 19:51
Majd törleszt a sors neki is mint Schumachernek...
Mire gondolsz?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.18. 20:09

vollebak írta:
2021.07.18. 20:03
Nigel Hill írta:
2021.07.18. 19:51
Majd törleszt a sors neki is mint Schumachernek...
Mire gondolsz?
Sennát is írhattam volna. Nekik volt stílusuk lesz ami lesz alapon intézni a dolgokat forró helyzetekben, figyelmen kívül hagyva a másik testi épségét.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.18. 20:12

Nigel Hill írta:
2021.07.18. 20:09
Sennát is írhattam volna. Nekik volt stílusuk lesz ami lesz alapon intézni a dolgokat forró helyzetekben, figyelmen kívül hagyva a másik testi épségét.
Azért kérdeztem, mert pontosan akartam érteni.

Tehát a versenyzési stílusuk miatti, sors általi törlesztésnek érzed, hogy Senna halott, Schumacher pedig emberhez méltatlan vegetatív állapotban van évek óta?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.18. 20:12

Nigel Hill írta:
2021.07.18. 20:09
vollebak írta:
2021.07.18. 20:03


Mire gondolsz?
Sennát is írhattam volna. Nekik volt stílusuk lesz ami lesz alapon intézni a dolgokat forró helyzetekben, figyelmen kívül hagyva a másik testi épségét.
Ez azért erőss, mert Hamilton nem ilyen már ne is haragudj.
Hibázott? Persze.
Max nem hibázott? Nem a nagy lóf@szt. Tudta, hogy ha Lewis elmegy fújhatja a futamot. Kijött belőle a fiatalkori török zúzok szerintem.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.18. 20:21

Redbull írta:
2021.07.18. 20:12
Nigel Hill írta:
2021.07.18. 20:09


Sennát is írhattam volna. Nekik volt stílusuk lesz ami lesz alapon intézni a dolgokat forró helyzetekben, figyelmen kívül hagyva a másik testi épségét.
Ez azért erőss, mert Hamilton nem ilyen már ne is haragudj.
Hibázott? Persze.
Max nem hibázott? Nem a nagy lóf@szt. Tudta, hogy ha Lewis elmegy fújhatja a futamot. Kijött belőle a fiatalkori török zúzok szerintem.
Low fast. Hamitlon 28 ezerszer ha nem többször ment körbe itt. Pontosan tudta mi fog történni ha ott belső íven befordul a másikkal az oldalán. Ez már a szándékosság határán túl van nálam. A futam utáni nyilatkozata és viselkedése is alátámasztja, hogy leszarja, mert szerinte Verstappen "Nem hagyott neki helyet". A kisgyerek kórházban, ez meg "azt sem mondja: fapapucs". Erősnek ez is erős. (Valószínűleg szerinted nem az, mert Hamilton "nem ilyen" de tudom az a mentség, hogy biztosan nem tudta hogy Verstappen kórházban van vizsgálatokra). Amire céloztam, hogy fent említett 2 pilóta életében eljött az a pillanat, amikor a szerencse nem volt így mellettük.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.07.30. 09:37

A Mercedes hétszeres világbajnok Forma-1-es pilótája, Lewis Hamilton szerint „elfogadhatatlanok” a magyar kormány legújabb intézkedései, amelyek kirekesztőek az LMBTQ közösséggel szemben Magyarországon.

Remélem, Szaúd-Arábiában is így kiáll az LMBTQIAPNXYZ3+ jogokért a hős lovag (:u
(nem buzizás, csak rávilágítás arra, mennyire szánalmas)
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.30. 09:55

Willy írta:
2021.07.30. 09:37
A Mercedes hétszeres világbajnok Forma-1-es pilótája, Lewis Hamilton szerint „elfogadhatatlanok” a magyar kormány legújabb intézkedései, amelyek kirekesztőek az LMBTQ közösséggel szemben Magyarországon.

Remélem, Szaúd-Arábiában is így kiáll az LMBTQIAPNXYZ3+ jogokért a hős lovag (:u
(nem buzizás, csak rávilágítás arra, mennyire szánalmas)
Szar ügy ha egy világhíres személy más véleményén van? Sajnállak.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.30. 10:06

Willy írta:
2021.07.30. 09:37
A Mercedes hétszeres világbajnok Forma-1-es pilótája, Lewis Hamilton szerint „elfogadhatatlanok” a magyar kormány legújabb intézkedései, amelyek kirekesztőek az LMBTQ közösséggel szemben Magyarországon.

Remélem, Szaúd-Arábiában is így kiáll az LMBTQIAPNXYZ3+ jogokért a hős lovag (:u
(nem buzizás, csak rávilágítás arra, mennyire szánalmas)
Nem buzizás, csak éppen pár perce Vettelnél is elsütötted, hogy mivel német, ezért társadalmi nyomásra kénytelen azt mondani, amit akar. Ez tőled különösen nagy csalódás, mivel tudtommal szociális területen dolgozol.

Még mielőtt: nem érdekel Hamilton, sem az, hogy pontosan hol és mit és miért mond. A lényeg, hogy ha egy elméletileg szociálisan érzékeny és ilyen kérdésekkel is foglalkozó, értelmes ember is ilyesmiket sugall, mint te most rövid idő alatt két topikban is, akkor mit lehet várni másoktól.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.07.30. 10:11

vollebak írta:
2021.07.30. 10:06
Nem buzizás, csak éppen pár perce Vettelnél is elsütötted, hogy mivel német, ezért társadalmi nyomásra kénytelen azt mondani, amit akar. Ez tőled különösen nagy csalódás, mivel tudtommal szociális területen dolgozol.
Igen, ott dolgozom. És?
Most éppen rokkant és rehabilitációs munkavállalókkal, akik 2012 óta milliókat is bukhattak a kormány törvénymódosítása miatt. Na, ők igényelhetnek egy egyszeri 500.000 forintos kompenzációt. Ehhez az kell, hogy 2012 előtt és után is rokkant minősítést kapjanak, tehát aki akár egy hónapig is rehabilitációs ellátott volt, bukja a pénzt, és a felülvizsgálatot is.

Na most, hol hallottál erről? Mentek ki az utcára miatta? Követelik a törvény módosítását? Szerveznek miatta tüntetéseket? Kérik Európa segítségét? Nem.

Az, hogy a szociális szférában dolgozom, pont arra mutat rá, hogy több tucat társadalmi réteget ér nagyobb diszkrimináció, mint hogy 22 óra előtt nem vetíthetnek róluk szóló filmet.

ON
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.07.30. 10:14

Redbull írta:
2021.07.30. 09:55
Szar ügy ha egy világhíres személy más véleményén van? Sajnállak.
Nem az a baj, hogy más véleményen van, hanem hogy szó nélkül versenyez Bahreinben, Kínában, Oroszországban, és majdan Szaúd-Arábiában is, ahol a másságért minimum börtön, de akár kivégzés is járhat.
Ha majd ott is meg mer szólalni, ahol lehet következménye, térjünk rá vissza!
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.30. 10:21

Willy írta:
2021.07.30. 10:11
Igen, ott dolgozom. És?
Most éppen rokkant és rehabilitációs munkavállalókkal, akik 2012 óta milliókat is bukhattak a kormány törvénymódosítása miatt. Na, ők igényelhetnek egy egyszeri 500.000 forintos kompenzációt. Ehhez az kell, hogy 2012 előtt és után is rokkant minősítést kapjanak, tehát aki akár egy hónapig is rehabilitációs ellátott volt, bukja a pénzt, és a felülvizsgálatot is.

Na most, hol hallottál erről? Mentek ki az utcára miatta? Követelik a törvény módosítását? Szerveznek miatta tüntetéseket? Kérik Európa segítségét? Nem.

Az, hogy a szociális szférában dolgozom, pont arra mutat rá, hogy több tucat társadalmi réteget ér nagyobb diszkrimináció, mint hogy 22 óra előtt nem vetíthetnek róluk szóló filmet.

ON
Elég szomorú ez a bezzegezés.

1) Miért nem mennek utcára? Biztos nem azért, mert ezzel a helyzettel így ki vannak békülve. Valami oka nyilván van, meghallgatnám. Ne legyen már ebből is burkolt buzizás, hogy a rokkant munkavállaló példásan és csendben tűr, bezzeg a buzi jó dolgában azt sem tudja, mit csináljon, ezért vonulgat az Andrássyn. Nem az a probléma, hogy 22 óra előtt nem vetíthetnek ilyesmit. Nekem volt olyan középiskolai iskolatársam, akit összevertek szünetben azért, mert meleg volt. Ebből hatalmas hacacáré lett, osztályfőnökök tartottak erről külön osztályfőnökiket, hogy miért nem lehet ilyet csinálni, és miért undorító ez, hogy bántalmaznak valakit ilyen miatt. Ennek 20 éve. Most pedig ott tartunk, hogy ezt ma már nem lehetne a tanároknak megtenni, mert törvényellenes propagálás. Agyfasz ez, és az is, hogy magyarázni kell ezt többedszerre is. Visszafelé haladunk a társadalmi fejlettségben.

2) Nem tudom, hány rokkant munkavállaló lehet, de meglepődnék, ha a mindenkori lakosság kábé 10%-át kitennék. Vagyis az általad is herótozott melegek sokkal nagyobb csoportot fednek le kortól, nemtől függetlenül, ezért óhatatlan, hogy már csak emiatt is sokkal jobban előtérben van az ügyük.

ON
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.30. 10:28

Willy írta:
2021.07.30. 10:14
Redbull írta:
2021.07.30. 09:55
Szar ügy ha egy világhíres személy más véleményén van? Sajnállak.
Nem az a baj, hogy más véleményen van, hanem hogy szó nélkül versenyez Bahreinben, Kínában, Oroszországban, és majdan Szaúd-Arábiában is, ahol a másságért minimum börtön, de akár kivégzés is járhat.
Ha majd ott is meg mer szólalni, ahol lehet következménye, térjünk rá vissza!
Azok nyílt diktatúrák, ne vedd egy kalap alá az EU egy tagországával.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.07.30. 10:36

vollebak írta:
2021.07.30. 10:21
Nem tudom, hány rokkant munkavállaló lehet, de meglepődnék, ha a mindenkori lakosság kábé 10%-át kitennék.
Akkor lehet okulni. A munkavállalók több, mint 10%-át érinti. A teljes népességre nincsenek új adatok, de többen vannak egészségkárosodottak, mint a 4-6%-nyi lmbtqiaspnz9+ emberek.
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xst ... 02_01.html

Az pedig, hogy nem mennek ki az utcára, azért van, mert nem áll melléjük senki. Nincs civil szervezet, amelyik védi a jogaikat, nincs zászlajuk, nem ütközik nemzetközi jogba a diszkriminálásuk.

Lehet példálózni az iskolai esetekkel. Én speciel ismertem olyat, aki azért próbált öngyilkos lenni, mert egy szegény elnyomott meleg megerőszakolta. De a szivárvány színei közé nem fér bele az, hogy a melegek között is vannak bűnelkövetők, erőszaktevők.

Inkább az a visszafejlődés, hogy megint vannak olyanok a társadalomban, akik egyenlőbbek.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.07.30. 10:38

Redbull írta:
2021.07.30. 10:28
Azok nyílt diktatúrák, ne vedd egy kalap alá az EU egy tagországával.
Miért ne? A versenynaptár részei. Ha pedig az F1-nek fontosak az emberi jogok, miért fontosabb egy szaúdi olajcég szponzorációja, mint hogy ne köpjék szembe a saját értékvallásukat?

Ez a kettős mérce kiborító ebben az egészben, nem az, hogy kiállnak valakik / valami mellett.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.30. 10:49

Willy írta:
2021.07.30. 10:36
Akkor lehet okulni. A munkavállalók több, mint 10%-át érinti. A teljes népességre nincsenek új adatok, de többen vannak egészségkárosodottak, mint a 4-6%-nyi lmbtqiaspnz9+ emberek.
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xst ... 02_01.html

Az pedig, hogy nem mennek ki az utcára, azért van, mert nem áll melléjük senki. Nincs civil szervezet, amelyik védi a jogaikat, nincs zászlajuk, nem ütközik nemzetközi jogba a diszkriminálásuk.

Lehet példálózni az iskolai esetekkel. Én speciel ismertem olyat, aki azért próbált öngyilkos lenni, mert egy szegény elnyomott meleg megerőszakolta. De a szivárvány színei közé nem fér bele az, hogy a melegek között is vannak bűnelkövetők, erőszaktevők.

Inkább az a visszafejlődés, hogy megint vannak olyanok a társadalomban, akik egyenlőbbek.
Nem kell a fölényeskedő hangnem, én sem használtam veled szemben ilyet.

Szóval sokakat érint. Oké. Továbbra is az a kérdésem: miért vezet ez nálad is buzizáshoz? Hagyjuk a púdert, hogy „nem buzizás”, félórán belül szólaltál meg Vettel és Hamilton topikjában is az ügyben, egyszer társadalmi nyomást, másszor képmutatást emlegetve, mintha éppen nem lehetne ez valakinek a meggyőződése. Böki a csőröd a dolog valamiért, csak azt nem értem, hogy hogy jutottunk el oda, hogy basszák meg az LMBGQTKJKKI+- mindenkik, amiért ők képviselve vannak, és párbeszéd van az ügyeikről. Miért rajtuk akarod számon kérni, hogy milyen egyéb társadalmi ügyeket NEM tárgyalnak ki érdemben?

Mondok egy példát. Ahogy említettem, esélyes, hogy a dédfaterom örmény menekült volt az 1915 és 1917 közötti, óvatos becslések szerint is egymillió áldozatot jelentő örmény népirtás elől. Az örmény népirtás ügye ma ott tart, hogy továbbra sincs a világ legtöbb országában elismerve, Magyarország a nagy türk összeborulás kapcsán pláne nem veszi be a tantervbe továbbra sem, és akik hallottak egyáltalán az egészről, azok is döntő többségében csak a System Of A Down miatt.

Akkor mit kéne csinálnom, mondjuk a holokausztot vagy a holodomort herótoznom, hogy bezzeg arról beszélnek, tanítják? Ez a problémák, tragédiák kapcsán pöcsméregetés a lehető legrosszabb irány, hogy most akkor melegnek vagy rokkantnak lenni szarabb-e.

Amivel meg jössz, hogy egy meleg megerőszakolt valakit - lol, ki érvelt itt valaha azzal, hogy ha valaki meleg, az már rögtön szent is? De ezzel csak tovább mutattad, mennyire a bögyödben vannak, mert azért ahhoz nem kell statisztikusnak lenni, hogy pusztán a nagy számok törvénye alapján is sokkal kevesebb a meleg szexuális erőszaktevő, mint azok a melegek, akiket valamilyen formában megkülönböztetés/bántalmazás ér. Te mégis az előbbit tartottad fontosnak vesézgetni, azt sugallva, hogy itt bármikor is az lett volna a téma, hogy aki meleg, az már a bűntelen tökéletesség állapotát is képviseli.

Csalódás, na.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.07.30. 11:07

vollebak írta:
2021.07.30. 10:49
Nem kell a fölényeskedő hangnem, én sem használtam veled szemben ilyet.
Nem állt szándékomban, sajnálom.
Csak meglepett, hogy szerinted több a meleg / leszbikus / interszexuális / transznemű / nem bináris / pánszexuális / demiszexuális / poliszexuális, mint mondjuk a cukorbeteg, autista, értelmi fogyatékos, végtaghiányos, gyengén látó, siketnéma, pszichiátriai beteg, daganatos beteg. Utóbbi együtt legalább a társadalom 20%-át teszi ki, szemben a 4-6%-kal.

Továbbra sem az eltérő szexualitással van gond. Ha hiszed, ha nem, az értelmi fogyatékosok és a pszichiátriai betegek között is rengetegen vannak. Sőt, ott legalább 10% fölött. Sosem ítéltem meg ez alapján senkit. Se pozitívan, se negatívan.

A lényeg ezen van. Az, hogy több tucat hátrányos csoport létezéséről nem tud a társadalom, de kollektív áldozatnak mutatnak be olyanokat, akik a "másságuk" mellett képesek tanulni, dolgozni, járművet vezetni, saját jövedelem felett rendelkezni.
Én pont azt látom, hogy a magánügy nem tesz mássá, az erre való állandó hivatkozást pedig kevélységnek hívják.

A holokausztos hasonlatod nagyon jó, ugyanis dolgoztam izrealita közösségben is, és az évi 4 megemlékezésen soha, de soha nem hangzott el, hogy nem ismétlődhet meg a népirtás a tuszikkal, hutukkal, örményekkel, haiti-iekkel, ukránokkal, vietnamiakkal, tasmaniaikkal szemben.
Ez pedig ellenérzést vált ki azokból, akik szintén szenvedéseken mentek át, diszkrimináció áldozatai, csak a kutya se kíváncsi rájuk.

Ebben viszont van felelőssége azoknak is, aki úgy dönt, kiáll egy ügy mellett, más mellett meg nem. Akkor vagy mindenkit védjünk egyenlő módon, vagy senkit se.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.30. 11:10

Willy írta:
2021.07.30. 11:07
Nem állt szándékomban, sajnálom.
Csak meglepett, hogy szerinted több a meleg / leszbikus / interszexuális / transznemű / nem bináris / pánszexuális / demiszexuális / poliszexuális, mint mondjuk a cukorbeteg, autista, értelmi fogyatékos, végtaghiányos, gyengén látó, siketnéma, pszichiátriai beteg, daganatos beteg. Utóbbi együtt legalább a társadalom 20%-át teszi ki, szemben a 4-6%-kal.

Továbbra sem az eltérő szexualitással van gond. Ha hiszed, ha nem, az értelmi fogyatékosok és a pszichiátriai betegek között is rengetegen vannak. Sőt, ott legalább 10% fölött. Sosem ítéltem meg ez alapján senkit. Se pozitívan, se negatívan.

A lényeg ezen van. Az, hogy több tucat hátrányos csoport létezéséről nem tud a társadalom, de kollektív áldozatnak mutatnak be olyanokat, akik a "másságuk" mellett képesek tanulni, dolgozni, járművet vezetni, saját jövedelem felett rendelkezni.
Én pont azt látom, hogy a magánügy nem tesz mássá, az erre való állandó hivatkozást pedig kevélységnek hívják.

A holokausztos hasonlatod nagyon jó, ugyanis dolgoztam izrealita közösségben is, és az évi 4 megemlékezésen soha, de soha nem hangzott el, hogy nem ismétlődhet meg a népirtás a tuszikkal, hutukkal, örményekkel, haiti-iekkel, ukránokkal, vietnamiakkal, tasmaniaikkal szemben.
Ez pedig ellenérzést vált ki azokból, akik szintén szenvedéseken mentek át, diszkrimináció áldozatai, csak a kutya se kíváncsi rájuk.

Ebben viszont van felelőssége azoknak is, aki úgy dönt, kiáll egy ügy mellett, más mellett meg nem. Akkor vagy mindenkit védjünk egyenlő módon, vagy senkit se.
Vigyük át ezt a társadalmi topikba, mert már előre látom, Lance hogy ki lesz borulva, hogy nem Lajoshoz köthető itt a tartalom :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.07.30. 11:30

vollebak írta:
2021.07.30. 11:10
Vigyük át ezt a társadalmi topikba, mert már előre látom, Lance hogy ki lesz borulva, hogy nem Lajoshoz köthető itt a tartalom :D
Az biztos, bár azt a topikot egy ideje kerülöm a narancsfetisiszták miatt (:v
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.30. 17:23

Redbull írta:
2021.07.30. 10:28
Willy írta:
2021.07.30. 10:14

Nem az a baj, hogy más véleményen van, hanem hogy szó nélkül versenyez Bahreinben, Kínában, Oroszországban, és majdan Szaúd-Arábiában is, ahol a másságért minimum börtön, de akár kivégzés is járhat.
Ha majd ott is meg mer szólalni, ahol lehet következménye, térjünk rá vissza!
Azok nyílt diktatúrák, ne vedd egy kalap alá az EU egy tagországával.
De hát itt is diktatúra van (:u
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.30. 17:32

Nigel Hill írta:
2021.07.30. 17:23
Redbull írta:
2021.07.30. 10:28

Azok nyílt diktatúrák, ne vedd egy kalap alá az EU egy tagországával.
De hát itt is diktatúra van (:u
Jogi értelemben nem. Az egyéb aspektus meg személy függő.
Én 1959-ben születtem de már akkor sem beszélhettünk nyílt vagy más néven totalitárius diktatúráról. Puha diktatúrának nevezném a Kádár korszaknak az 1960 utáni időszakát.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.30. 17:38

Redbull írta:
2021.07.30. 17:32
Nigel Hill írta:
2021.07.30. 17:23

De hát itt is diktatúra van (:u
Jogi értelemben nem. Az egyéb aspektus meg személy függő.
Én 1959-ben születtem de már akkor sem beszélhettünk nyílt vagy más néven totalitárius diktatúráról. Puha diktatúrának nevezném a Kádár korszaknak az 1960 utáni időszakát.
Gulyáskommunizmus :)
A mai helyzetet én nem tudom diktatúrának nevezni. Kivéreztetett demokrácia inkább illik rá.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.30. 17:46

Nigel Hill írta:
2021.07.30. 17:38
Redbull írta:
2021.07.30. 17:32

Jogi értelemben nem. Az egyéb aspektus meg személy függő.
Én 1959-ben születtem de már akkor sem beszélhettünk nyílt vagy más néven totalitárius diktatúráról. Puha diktatúrának nevezném a Kádár korszaknak az 1960 utáni időszakát.
Gulyáskommunizmus :)
A mai helyzetet én nem tudom diktatúrának nevezni. Kivéreztetett demokrácia inkább illik rá.
Igen, autokrácia.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.09.12. 13:35

A Mercedes versenyzője elismerte, nem volt optimális a rajtja, emiatt pedig újabb értékes pontokat veszített az összetettben Max Verstappennel szemben. „A rajtnál egyszerűen eltűnt a tapadás. Két milliméterrel mélyebben használtam a kuplungot, és kipörögtek a kerekek – ennyi” – mondta a címvédő.

Hamilton már a verseny során megkérdezte mérnökét, mekkorát hibázott a startnál.„Milyen mélyre mentem vele?” – kérdezte az angol. „Két százalékra” – válaszolta Peter Bonnington, a hibáért pedig Hamilton elnézést kért a csapattól.
https://f1vilag.hu/hirek/egy-ket-milli ... zombaton/
Hamilton csak rossz kuplungfogást és kipörgő kerekeket említett az elszúrt rajtja kapcsán, főnöke az osztrák ORF csatornának ennél egyenesebben fogalmazva nevezte meg az okot:

„Egyszerűen elaludt a rajtnál. Egyszerűen csúszott a kuplung, túl sokáig. Eléggé szokatlan ez tőle. Ezt most le kell nyelni. .... Egy rossz napot fogott ki. Ha egy versenyző ilyet fog ki, az látszik.”
https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2021/0 ... en-elaludt

A magam részéről is egyértelműen és kizárólagosan Hamiltont tartom hibásnak a rajtért. Van azért ezen túlmenően pár gondolatom, amit most megosztok.

Akárhogy is mondta korábban, ő mindig is úgy gondolta, hogy idén abszulúte király lesz a F1 történetében, behúzza a 8. vb-címét és a csapat is megnyeri azt. Ezt a héten ki is mondta, mikor Bottast a csapatból való kitétele után azzal inspirálta, hogy még csinálják meg a nyolcadikat. Megvallom őszintén én is ezt szerettem volna, és egy kicsit ezért is vagyok keserű, de ...

Hamilton úgy tűnik nagyon rágörcsölt erre az örökkévalóságra. Idén többször is hibázott vagy alulmúlta önmagát. Nem megyek ezeken végig, mindenki ismeri az évet. Ahol most van, azt is csak a szerencséjének köszönheti. Elegendő azt hiszem csak Imolára utalnom..... Jóval nagyobb ponthátrányban kellene lennie, ha nincs mellette ekkora szerencse. És ennyi szerencse mellett is rengeteg pontot dobott el. Elegendő talán a bakui nagydíjra utalnom. Tehát valahogy fejben nem igazán összeszedett idén. Nyomás alá helyzte magát? Megkopott a tehetsége? Lehet. Persze van más oka is!

A Red Bull éa immár a McLaren felemelkedése is. A Red Bull egész évben fejleszt és meg is van az eredménye. Meggyőződésem, hogy az övék most a legjobb járgány. De már a McLaren is beérte úgy tűnik a Mercedest. Hamiltonnak szokatlan talán, hogy azonos erejű, képességű autókkal kell megküzdenie. (Bár ezen csodálkozom, hiszen ém az F2-es korában figyeltem fel rá, ahol nem volt jelentős tehchnikai különbség a járgányok között és ennek ellenére brillírozott.) Kikerült úgy látom az évek óta megszokott komfortzónájából emiatt is.

Kár, hogy így alakult. Mert így az életben nem mossa le magáról az ellenszurkolók azon álláspontját, hogy kizárólag az űrautóinak köszönhette a győzelmeit és a csicska Bottasnak. Éppen idén tudta volna bebizonyítani, hogy mennyire tőle is függött minden. No persze nyilván tőle is függött minden, ezt az ellen sem vitatja, de így azért hajszál került a levesbe. Valós ellenfelek ellen idén csak bukdácsol és ez számomra elképesztő. Nem ezt vártam tőle.

A tegnap rajtja egymagában tökéletesen jellemzi a 2021-es Hamitont. És ez számomra nagy csalódás. De gondja sora! Természetesen kitartok mellette a vereségek közepette is, ám az emberben óhatatlanul megbontja még szurkolójaként is a róla kialakított idolt.

Az idei "teljesítménye" mindenesetre egy valamiért "jó". Jövőre érkezik a csapathoz Russel. Egy ilyen év után csapatvezetőként bedobnám közéjük a gyeplőt és azt mondanám: "No fiúk itt a lehetőség bizonyítani. Aki féltávnál előbbre áll, amellé áll be a csapat és a másik pilóta is. Ez agy fair hozzáállás lenne. Az biztos, hogy Hamilton komfortzónájának így csapaton belül is vége lesz.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.09.12. 16:17

Kár! Megnéztem volna mi a végeredmény, ha Lewis is ott maradhat a pályán végig.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.09.12. 16:56

Lancelot írta:
2021.09.12. 16:17
Kár! Megnéztem volna mi a végeredmény, ha Lewis is ott maradhat a pályán végig.
Valószínűleg az 1. vagy 2. hely ha engem kérdezel.
Mint láthattad ha muszáj volt a McLaren tudott gyorsabban menni mert a végén az övéké lett két leggyorsabb köridő.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt