Lewis Hamilton szurkolói topik

Versenyzők és csapatok
Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.08.08. 10:15

Kép

Uh, nagyon tanulságos sztori.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.08.08. 12:19

Mi volt ez pontosan? Hamilton nem állt meg képet csinálni, vagy a gyerek nem akarta volna, vagy mi ez? :D

Kicsit zavaros az egész.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.08.08. 12:24

vollebak írta:
2019.08.08. 12:19
Mi volt ez pontosan? Hamilton nem állt meg képet csinálni, vagy a gyerek nem akarta volna, vagy mi ez? :D

Kicsit zavaros az egész.
Azóta levették. A gyerek leukémiás beteg és Vettel/ferrari a kedvence, be is vitték hogy találkozzon vele, meg más pilótákkal is. közös fotók is készültek. Hamiltonnal pedig egy ilyet sikerült kitenni, akivel állítólag nem akart közös fotót, mert nem szereti.
Viszont erről a képről az jön le hogy Hamilton feljebb viszi a gyereklökdösős lécet azzal hogy mással rakatja arréb ráadásul ő egy beteg gyerek. Na csak erre az 1 képre jött 130+ komment amiben banánt, rákot és egyebeket kivántak Hamiltonnak. A gyerek persze senkit se érdekelt, csak hogy menejn a mocsok. Nagyjából ennyi.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.08.08. 12:35

Schumixx írta:
2019.08.08. 12:24
vollebak írta:
2019.08.08. 12:19
Mi volt ez pontosan? Hamilton nem állt meg képet csinálni, vagy a gyerek nem akarta volna, vagy mi ez? :D

Kicsit zavaros az egész.
Azóta levették. A gyerek leukémiás beteg és Vettel/ferrari a kedvence, be is vitték hogy találkozzon vele, meg más pilótákkal is. közös fotók is készültek. Hamiltonnal pedig egy ilyet sikerült kitenni, akivel állítólag nem akart közös fotót, mert nem szereti.
Viszont erről a képről az jön le hogy Hamilton feljebb viszi a gyereklökdösős lécet azzal hogy mással rakatja arréb ráadásul ő egy beteg gyerek. Na csak erre az 1 képre jött 130+ komment amiben banánt, rákot és egyebeket kivántak Hamiltonnak. A gyerek persze senkit se érdekelt, csak hogy menejn a mocsok. Nagyjából ennyi.
Ja értem, szóval szokásos bolhából elefánt. Fura is volt, mert pont róla nem tudom elképzelni, hogy ha mondják neki, hogy egy beteg kisfiú szeretne vele képet, ne állna meg készséggel. Alapvetően mindig is egy nagyon rendes, jólelkű srác volt a sok celebeskedés meg külsőség alatt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.08.08. 12:48

Schumixx írta:
2019.08.08. 12:24
"...feljebb viszi a gyereklökdösős lécet"
(:u

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.08.08. 14:10

Ez aztán a hír.

Mindegyik megáll ha beteg gyerekről van szó, de Hamilton biztosan.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.08.09. 08:53

Kép

https://f1vilag.hu/hirek/hamilton-az-e ... szelnek/
„Nézem a különféle sportokat és figyelem azokat az embereket, akiket nézve felnőttem. Ők abbahagyták, és valami másba kezdtek bele. Nyilván én egy olyan sportág képviselője vagyok, ahol én már az egyik legidősebb vagyok, szóval más a nézőpontom. Egy 22 éves más nézőpontból látja a dolgokat, mint egy 34 éves.”

„Nem tudom, egyesek miért döntöttek úgy, hogy abbahagyják abban az életkorban, amiben jártak. De én elárulhatom, hogy imádok vezetni. A hétvégi edzésekkel nincs is problémák, de a tesztekről mindig azt mondtam, hogy nem élvezem annyira. De a kihívást nagyon élvezem – megérkezni egy versenyhétvégére, és beleásni magam az adatokba.”

„Egy napon persze majd abbahagyom. De jelenleg fantasztikusan érzem magam fizikailag és mentálisan is, szóval nem tervezem, hogy visszavonulok mostanában. Van még tennivalónk, van még mit megnyerni.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.08.16. 09:54

Lewis is benne van a döntési folyamatban: https://hu.motorsport.com/f1/news/hami ... /4513991/

Jó lenne egyszer megtudni, hogy ő kire voksolt, de szerintem ezt soha nem tudjuk meg.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.08.16. 11:54

Lancelot írta:
2019.08.16. 09:54
Lewis is benne van a döntési folyamatban: https://hu.motorsport.com/f1/news/hami ... /4513991/

Jó lenne egyszer megtudni, hogy ő kire voksolt, de szerintem ezt soha nem tudjuk meg.
Én a helyében Kubicát kérném, vagy Gasly-t

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.08.16. 12:02

Schumixx írta:
2019.08.16. 11:54

Én a helyében Kubicát kérném, vagy Gasly-t
Nem szokott ennyire megfutamodni a kíhívások elől, sőt a keményebb csapattárs inspirálja is.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.08.16. 12:05

Lancelot írta:
2019.08.16. 12:02
Nem szokott ennyire megfutamodni a kíhívások elől, sőt a keményebb csapattárs inspirálja is.
Nyilván nem mondhatja azt hogy be vagyok szarva Alonso-tól vagy Verstappentől, meg biztos nincs is. DE valójában szerintem a hátuk közepére se kívánnak egy erős konkurenciát csapaton belül meg azt hogy a csapattárs még "politizáljon" is ellened a csapaton belül. És ez nem csak Hamiltonra vonatkozik.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.08.16. 12:22

Lancelot írta:
2019.08.16. 12:02
Schumixx írta:
2019.08.16. 11:54

Én a helyében Kubicát kérném, vagy Gasly-t
Nem szokott ennyire megfutamodni a kíhívások elől, sőt a keményebb csapattárs inspirálja is.
Bottas es Ocon volt a listan.
Bottast mondta. Es szerintem maradni is fog.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.08.16. 16:58

Gyerekek, ne legyetek már álsezentek. Lewis a pályálya elején világbajnok csapattársakat is kapott és megoldotta. Hol van ehhez Vettel, Verstappen. Hé? Van kérdés vagy még rágódunk ezen?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.08.16. 17:37

Redbull írta:
2019.08.16. 16:58
Gyerekek, ne legyetek már álsezentek. Lewis a pályálya elején világbajnok csapattársakat is kapott és megoldotta. Hol van ehhez Vettel, Verstappen. Hé? Van kérdés vagy még rágódunk ezen?
Szerintem mindössze annyiról van szó, amit Schumixx írt. Hamilton pont nem az az alkat, aki ne kedvelné a kihívásokat. De ha megfigyeled, nagyon kettős alkat. Harcias bulldog, ugyanakkor iszonyú melodramatikusan tud viselkedni a legkisebb történés esetén is, ami nem a tervek szerint történik. Ez most nem fikázás, vannak ilyen alkatú versenyzők. Az általam Prost után a legnagyobbnak tartott Jackie Stewart pontosan ilyen volt. Egy nem túl jól sikerült kör vagy szabadedzés után már teljesen kétségbe esve tudott kommunikálni.

Hamilton már nem az az alkat, aki 2007-2010 körül volt. Leginkább emberi értelemben. Akkor egy huszonéves srác volt, most egy harmincas évei derekán járó férfi. Ez nem azt jelenti, hogy megijedne egy kihívástól. Ezen a szinten nem is értelmezhető ez a megijednek egymástól - nem a játszótéri homokozóban vannak, hanem egy profi sportág hivatásos képviselői.

Prost 1993 után inkább elment a Williamstől, mint hogy megint Senna csapattársa legyen. Megijedt volna? Ugyan mitől? A sennások szeretnek azóta is ezzel jönni, de mitől félt volna Prost, hogy zsinórban harmadszor is több pontot gyűjt Sennánál egy évben csapaton belül? Fenét, Prost világbajnok csapattársakat reggelizett. Egyszerűen 38 évesen már nem érezte azt, hogy kell az életébe az a huzavona, feszültség, cicaharc a garázsban, ami Sennával elkerülhetetlenül a csapathoz jött volna.

Szóval ha Hamiltonnak egyáltalán volt lehetősége Bottason és Oconon kívül bárki másra voksolni (már ez önmagában elég valószínűtlen), én akkor sem hibáztatom vagy gondolom gyávaságnak (lol, egy F1-es pilóta, mint gyáva), ha nemet mondott Verstappenre. Verstappen fiatal, brutál megosztó személyiség, vibrál körülötte a levegő mindenféle értelemben - lehet, hogy Lewis úgy van vele, hogy ez 2007-ben, meg 2014-2016 között még elment, hogy folyamatos volt a torzsalkodás az aktuális csapattársával, de köszöni szépen, ebből épp elég volt és nem kér többet. Szerintem ez teljesen érthető hozzáállás - ha egyáltalán felmerült, hogy van választása Bottasékon kívül is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.08.16. 20:00

Szerintem érdemes tisztázni, hogy csak Bottas és Ocon között volt választás. Verstappen szóba sem került.

Íme: https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... -kikerte
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.08.16. 20:18

Wolff: Hamilton többet fejlődött, mint az autó.

https://www.racingline.hu/forma-1/wol ... 9/08/15/
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.08.19. 11:10

Verstappen Hamiltonról és a szerencséről:

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... ugyanezt
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.08.19. 13:32

Lancelot írta:
2019.08.19. 11:10
Verstappen Hamiltonról és a szerencséről:

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... ugyanezt
És neked mi a véleményed?
Nekem az, hogy irígy a kis kölyök, türelmetlen az első címet várva. Még várnia kell, mert a "jó kapusnak van szerencséje".
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.08.19. 16:36

Redbull írta:
2019.08.19. 13:32
Lancelot írta:
2019.08.19. 11:10
Verstappen Hamiltonról és a szerencséről:

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... ugyanezt
És neked mi a véleményed?
Nekem az, hogy irígy a kis kölyök, türelmetlen az első címet várva. Még várnia kell, mert a "jó kapusnak van szerencséje".
Részben igaza van, mert mint az élet egyéb területein, a F1-ben is rengeteg múlik a szerencsén. Jó helyen kell lenni, jó időben. Lsd. az ellenpélda Alonsot! Àm azért a jó autó sem minden. Kell ahhoz egy konzisztens teljesíteni tudás. Kell egy verseny olvasó képesség, tökösség, jó helyzet felismerő képesség, reális kockàzatfelmérő, és az egészben, ill. távlatilag gondolkodó képesség. Az alap gyorsaság evidencia, azt nem is említettem, hiszen az sokaknál megvan. Ja és kell egy pszichés teherbíró képesség is, hogy tudja bírni éveken àt a maximális teljesítő kényszer, elvárások alatt. Lehet kihagytam dolgokat, de ezeket fontosnak tartom. Szóval könnyű sokszor egy teljesítményre azt mondani: "azt én is tudnám", ám sokan elbuktak már, mikor bizonyítaniuk kellett volna
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.08.19. 20:51

Lancelot írta:
2019.08.19. 16:36
Redbull írta:
2019.08.19. 13:32


És neked mi a véleményed?
Nekem az, hogy irígy a kis kölyök, türelmetlen az első címet várva. Még várnia kell, mert a "jó kapusnak van szerencséje".
Részben igaza van, mert mint az élet egyéb területein, a F1-ben is rengeteg múlik a szerencsén. Jó helyen kell lenni, jó időben. Lsd. az ellenpélda Alonsot! Àm azért a jó autó sem minden. Kell ahhoz egy konzisztens teljesíteni tudás. Kell egy verseny olvasó képesség, tökösség, jó helyzet felismerő képesség, reális kockàzatfelmérő, és az egészben, ill. távlatilag gondolkodó képesség. Az alap gyorsaság evidencia, azt nem is említettem, hiszen az sokaknál megvan. Ja és kell egy pszichés teherbíró képesség is, hogy tudja bírni éveken àt a maximális teljesítő kényszer, elvárások alatt. Lehet kihagytam dolgokat, de ezeket fontosnak tartom. Szóval könnyű sokszor egy teljesítményre azt mondani: "azt én is tudnám", ám sokan elbuktak már, mikor bizonyítaniuk kellett volna
Látod, te is azt mondod amit én. Csak szerencse az kevés. Ahhoz, hogy Lewisre felfigyeljen Rom Denis ahhoz meg kellett nyernie egy fontos gokart versenyt. Különben hogy mondja meg neki, amit gondolom te is tudsz.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2019.08.22. 14:56

Lancelot írta:
2019.08.19. 11:10
Verstappen Hamiltonról és a szerencséről:

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... ugyanezt
Pedig a "szerencsére" ő sem panaszkodhat.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.08.22. 19:06

Sánta Gepárd írta:
2019.08.22. 14:56
Lancelot írta:
2019.08.19. 11:10
Verstappen Hamiltonról és a szerencséről:

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... ugyanezt
Pedig a "szerencsére" ő sem panaszkodhat.
De nem ám. :mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.08.23. 21:42

Redbull írta:
2019.08.22. 19:06
Sánta Gepárd írta:
2019.08.22. 14:56


Pedig a "szerencsére" ő sem panaszkodhat.
De nem ám. :mosoly:
Erre Hamilton kapcsán mindig azt mondtátok, hogy ki is kell érdemelni a szerencsét a teljesítménnyel, és folyamatosan virítani kell jó helyzetben is.

Lewis esetében ez mindig előkerül, Max esetében csak fogcsikorgatott riposztként - például most jönne a forgatókönyv szerint valamelyikőtöktől, hogy de hát senki sem mondta, hogy nem megy jól. Na igen, csak magatoktól azt sem, hogy bizony, jól is megy :)

Igazából az van, hogy ha valaki nem állítja meg, Verstappen durván dominálni fog. Én Norrisban látom az esetleges kriptonitját, de ebben van persze részrehajlás is. Az viszont biztos, hogy ami Schumachernek volt Alonso 2005-2006 körül, az lesz Hamiltonnak Verstappen. Talán már jövőre, a fene tudja.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.08.23. 23:02

vollebak írta:
2019.08.23. 21:42
Redbull írta:
2019.08.22. 19:06


De nem ám. :mosoly:
Erre Hamilton kapcsán mindig azt mondtátok, hogy ki is kell érdemelni a szerencsét a teljesítménnyel, és folyamatosan virítani kell jó helyzetben is.

Lewis esetében ez mindig előkerül, Max esetében csak fogcsikorgatott riposztként - például most jönne a forgatókönyv szerint valamelyikőtöktől, hogy de hát senki sem mondta, hogy nem megy jól. Na igen, csak magatoktól azt sem, hogy bizony, jól is megy :)

Igazából az van, hogy ha valaki nem állítja meg, Verstappen durván dominálni fog. Én Norrisban látom az esetleges kriptonitját, de ebben van persze részrehajlás is. Az viszont biztos, hogy ami Schumachernek volt Alonso 2005-2006 körül, az lesz Hamiltonnak Verstappen. Talán már jövőre, a fene tudja.
Nézd, senki nem mondhatja, hogy Max gyenge versenyző és csak a kétes manőverei el került rivaldafénybe. Az egy másik kérdés, hogy a vezetési stílusa és a megnyilvánulásai kinek szimpatikus. Nekem, akinek Max nem szinpatikus el kell ismernem, hogy a versenyzése sokat finomodott. Akár csak a kőolaj, de még mindig nem finom...😀
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.09.01. 21:04

Nagyot ment ma. Nem sokon - Vettelen és egy elcseszett kerékcserén talán - múlott, hogy nem sikerült megcsípnie a győzelmet ezen a ferraris pályán is.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt