Lewis Hamilton szurkolói topik

Versenyzők és csapatok
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.21. 10:20

Willy írta:
2021.12.21. 08:14
Szerintem a legnépszerűbb és a legismertebb fogalom itt el van különítve; azt nem kétlem, hogy Hamilton a legismertebb.
Aki viszont hosszabb távon néz F1-et, kétlem, hogy neki szurkolna. A 2007-es és a 2008-as "énjének" könnyű volt, de most...
Hamilton inkább új csoportokat szólít meg, a rajongói kb. azok lehetnek, akik nem rég hallottak az F1-ről, főleg amerikaiak.
Ez így van. De most konkrétan a népszerűségről volt szó. A legismertebb egyébként lehet, hogy Kimi volt eddig.

Ami meg Hamilton korai éveit illeti, ott sincs vitánk. 2007, de kurva rég volt. Még ott, helyben tapasztaltam meg, milyen őrült mánia vette körül az első naptól fogva. A helyi ingyenes Metro napilap, ami a focin meg esetleg a rögbin kívül mindig is tojt minden másra, rendszeresen címlapon számolt be bármiről, ami Hamiltonnal volt kapcsolatos. Az első színesbőrű, az első tesztje, az első dobogója, az első ez, az első az, itt vett házat, ott látták kávézni... Szürreális volt.

Azt nem mondom, hogy drukkoltam neki akkoriban, de majdnem. Eleinte nagyon szimpatizáltam vele, mert jól fel volt építve az imázsa. Meg mivel Alonsót nem kedveltem, tetszett, amit láttam tőle a pályán is – egészen addig, amíg elő nem bújt a szög a zsákból a menj, és fordulj fe odaugatással az apja helyett apja Ron Dennisnek, akinek az egész karrierjét köszönhette. Pedig már akkor sem kedveltem túlzottan a karót nyert konzervatív Ront, de Hamilton mindent, amit elért és amije van azóta is, neki köszönheti. Szép történet az, amit Hamilton ismételget a három munkahelyen güriző apjáról, hogy ő így kapott lehetőséget, csak éppen ez a hálivúdi változat.

Kismillió kurva tehetséges gyerek van, akinek a szülei vért hugyozva próbálják erőn felül megteremteni a versenyzéshez szükséges pénzt, de ez legfeljebb a gokartozásra elég, ahhoz sem nemzetközi szinten. Már a nemzetközi gokartozáshoz is juniorprogram meg szponzorok kellenek, a formaautózásról nem is beszélve. Szóval nagyon szép, hogy Anthony mennyit dolgozott a fiáért, de ha Dennis nem áll be mögéjük (1998-tól, 13 éves korától már mindenét fizették, luxus Mercikkel vitték iskolába is), semmire nem megy vele, hasonlóan a többi, tehetséges gokartos gyerekéért sokat güriző apukához.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.21. 10:48

vollebak írta:
2021.12.21. 10:20
Willy írta:
2021.12.21. 08:14
Szerintem a legnépszerűbb és a legismertebb fogalom itt el van különítve; azt nem kétlem, hogy Hamilton a legismertebb.
Aki viszont hosszabb távon néz F1-et, kétlem, hogy neki szurkolna. A 2007-es és a 2008-as "énjének" könnyű volt, de most...
Hamilton inkább új csoportokat szólít meg, a rajongói kb. azok lehetnek, akik nem rég hallottak az F1-ről, főleg amerikaiak.
Ez így van. De most konkrétan a népszerűségről volt szó. A legismertebb egyébként lehet, hogy Kimi volt eddig.

Ami meg Hamilton korai éveit illeti, ott sincs vitánk. 2007, de kurva rég volt. Még ott, helyben tapasztaltam meg, milyen őrült mánia vette körül az első naptól fogva. A helyi ingyenes Metro napilap, ami a focin meg esetleg a rögbin kívül mindig is tojt minden másra, rendszeresen címlapon számolt be bármiről, ami Hamiltonnal volt kapcsolatos. Az első színesbőrű, az első tesztje, az első dobogója, az első ez, az első az, itt vett házat, ott látták kávézni... Szürreális volt.

Azt nem mondom, hogy drukkoltam neki akkoriban, de majdnem. Eleinte nagyon szimpatizáltam vele, mert jól fel volt építve az imázsa. Meg mivel Alonsót nem kedveltem, tetszett, amit láttam tőle a pályán is – egészen addig, amíg elő nem bújt a szög a zsákból a menj, és fordulj fe odaugatással az apja helyett apja Ron Dennisnek, akinek az egész karrierjét köszönhette. Pedig már akkor sem kedveltem túlzottan a karót nyert konzervatív Ront, de Hamilton mindent, amit elért és amije van azóta is, neki köszönheti. Szép történet az, amit Hamilton ismételget a három munkahelyen güriző apjáról, hogy ő így kapott lehetőséget, csak éppen ez a hálivúdi változat.

Kismillió kurva tehetséges gyerek van, akinek a szülei vért hugyozva próbálják erőn felül megteremteni a versenyzéshez szükséges pénzt, de ez legfeljebb a gokartozásra elég, ahhoz sem nemzetközi szinten. Már a nemzetközi gokartozáshoz is juniorprogram meg szponzorok kellenek, a formaautózásról nem is beszélve. Szóval nagyon szép, hogy Anthony mennyit dolgozott a fiáért, de ha Dennis nem áll be mögéjük (1998-tól, 13 éves korától már mindenét fizették, luxus Mercikkel vitték iskolába is), semmire nem megy vele, hasonlóan a többi, tehetséges gokartos gyerekéért sokat güriző apukához.
Ez persze semmit nem von le abból, hogy a mai napig megszállottan melózik és 100% odateszi magát. Éjjel nappal.
Elismerem, hogy a merci idén is az egyik legjobb autó volt (ámbár magán véleményem az, hogy a RB egy szinten volt vele idén), de azt soha nem tudjuk meg, hol tartana ma a merci Hamilton nélkül. Tán ha egyszer visszavonul, akkor meglátjuk ugyanígy fut-e a szekér. Gondoljuk az MS-Todt-Brawn-Ferrari csodanégyszögre. Aztán azóta sincs sehol a Ferrari. Pedig szakember és jó pilóta ott is akad. Csak mégsem áll össze.
SZóval lássuk be, lehet szimpatikus, unszinpatikus, lehet csúfolódni, függönylábazni, de 7 (8) címet nem fúj össze csak úgy a szél. Ehhez kib*szott keményen meg kell dolgozni. Mind a mai napig.
Hogy volt kezdő löket? Volt. De hiába a kezdő löket, utána el is lehet tűnni, ha nincs meg a teljesítmény.
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.12.21. 11:04

vollebak írta:
2021.12.21. 10:20
Azt nem mondom, hogy drukkoltam neki akkoriban, de majdnem.
Nekem az egyik legszimpatikusabb volt a mezőnyben, és 2007 "elvesztése" baromira fájt. A szerény, tetkótól mentes, nem politizáló Hamiltonnal a világon semmi bajom nem volt, először 2009-ben ingott meg a bizalmam, amikor Ausztráliában hazudott a felügyelőknek Trullival kapcsolatban. Meg amikor utána bűnbánóan előadta, hogy még a visszavonuláson is elgondolkodott, amiért hazudnia kellett. A többi meg már történelem.
A Mercis Hamiltont már elviselni is nehéz, pláne 2017 óta, amikor a "gender shaming"-es videója után hirtelen beállt SJW-nek.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.21. 11:43

Button írta:
2021.12.21. 10:48
Ez persze semmit nem von le abból, hogy a mai napig megszállottan melózik és 100% odateszi magát. Éjjel nappal.
Elismerem, hogy a merci idén is az egyik legjobb autó volt (ámbár magán véleményem az, hogy a RB egy szinten volt vele idén), de azt soha nem tudjuk meg, hol tartana ma a merci Hamilton nélkül. Tán ha egyszer visszavonul, akkor meglátjuk ugyanígy fut-e a szekér. Gondoljuk az MS-Todt-Brawn-Ferrari csodanégyszögre. Aztán azóta sincs sehol a Ferrari. Pedig szakember és jó pilóta ott is akad. Csak mégsem áll össze.
SZóval lássuk be, lehet szimpatikus, unszinpatikus, lehet csúfolódni, függönylábazni, de 7 (8) címet nem fúj össze csak úgy a szél. Ehhez kib*szott keményen meg kell dolgozni. Mind a mai napig.
Hogy volt kezdő löket? Volt. De hiába a kezdő löket, utána el is lehet tűnni, ha nincs meg a teljesítmény.
Nem értem, miért kéne mindig elmondani a nyilvánvalót, mintha nem lehetne kritikát megfogalmazni enélkül.

Megfordítom a dolgot: attól még, hogy a valaha volt egyik legtehetségesebb versenyző, egy gyerekes, kicsnyes, elviselhetetlen díva, feltűnési viszketegséggel és erősen megkérdőjelezhető őszinteséggel, mind a szándékait (lásd a Willy által említett dolgot), mind a nyilatkozatait, állásfoglalásait (ismerek szemtanúkat, akik látták, hogy egyes futamok után hogyan szopatott modelleket klubok vécéjében, miközben kifelé a világnak ment a Scherzingerrel folytatott folytatásos teleregény n+1-ik fejezete) illetően.

Zavar, ahogy Hamilton egyrészt Stevenage városát a világ segglyukának írta le kábé (még a helyi lakosok és polgármester is felszólalt, hogy azért ne már, nem vagyunk egy favela), és azt szajkózza mindenhol, hogy az apja juttatta el az F1-be. Nem igaz, a McLaren juniorprogramja juttatta el. Azzal, hogy erről nem mond igazat, egyrészt azokat a gyerekeket és apukákat szarja torkon, akik ugyanúgy, ugyanonnan indultak, mint ő, csak nem kaptak lehetőséget Dennistől, másrészt egy cukormázas, amerikanizált sztorit erőltet, hogy csak hinni kell, meg nagyot álmodni, meg nem feladni, meg keményen dolgozni. Igen, ez mind kell, csak ennél még jobban kell a kibaszott sok mennyiségű pénz és támogatás, amit akármilyen keményen melózol és elszántan hiszel civilként, a büdös életben nem tudod megteremteni magadtól. Egyszerűen nem értem, miért nem képes Hamilton ferdítések nélkül beszélni (még könyv is van erről az eredetsztoris humbugról). Miből állna azt mondani, hogy bár nem voltunk gazdagok, de szegények sem, és nagyon sokat tettünk mindketten, de sosem felejtem el, hogy igazából Wokingnak köszönhetem a felnőtt karrierem? Ebben minden benne lenne. Minek több mint egy évtized után is erőltetni a szegénylegény meséjét, akinek a sikere kizárólag az apukája erőfeszítéseinek és a saját csodálatos tehetségének köszönhető, senki és semmi másnak?

A Mercedes sikerével kapcsolatban pedig Brawntól kezdve Rosbergen át Wolffig rengetegen elmondták már, hogy a visszatérő Schumacher szinte észrevétlenül alapozta meg a későbbieket az iszonyatos kulimunkával, úgyhogy igen, nem levonva Hamilton erényeiből, de ezekkel a Mercedesekkel kis túlzással bárki bajnok lett volna a mezőnyből legalább 1-2 alkalommal (a jobbak meg többször, ahogy Hamilton). Nézd meg 2019-et: a semmirekellő Bottas nyert négy versenyt, és 50 pontot vert az idei bajnokra, aki vitán felül a sport történetének egyik legnagyobb tehetsége. Ha nincs Hamilton, Bottas akár több címet is nyer. Ha nincs Hamilton, Rosberg szénné nyeri magát, és x címet szerez (feltéve, hogy nem pistul bele az első után, bár kétlem, mert ő a Hamilton elleni bajnoki küzdelemben merült ki annyira). Alonso, Verstappen, 2018-ig Vettel, és most az újak közül Leclerc, Sainz, Norris, Russell, meg a te kedvenced, Gasly is simán több címet tudna nyerni ezekkel az autókkal.

Nem szeretem azt a narratívát sem, hogy mennyit kellett dolgozni a címekért Hamiltonnak. Ezzel lényegében azt mondod, hogy aki nem lett bajnok, az nem dolgozott eleget. Mindenki sokat tesz a karrierjéért ezen a szinten, mégis csak a győztesekről obligát elmondani, hogy jaj, de keményen dolgozik. Sainz például egy régimódi versenyző egy szempontból. Nem tudok olyan versenyzőről az elmúlt 30 évből (de lehet, hogy keveset mondtam), aki megcsinálja azt, amit Sainz: minden egyes csapatváltásakor odaköltözik a csapat székhelye mellé, és bejárkál a gyárba napi szinten. Ez valami olyan elkötelezettség, ami egészen szürreális ebben a digitális, telefonnyomkodós, szimulátoros világban. Még a jópofa, vigyori, kedvencem Norris is szereti a pénzét, el is költözött Monacóba, Sainz viszont már tavaly év végén Maranellóban vett ki lakást, előtte meg Wokingban élt. Nagyon tudom becsülni, aki ilyen alázattal, munkamorállal áll hozzá a dolgokhoz, főleg úgy, hogy egy ralibajnok fiaként egészen más világképe is lehetne, hogy mi és mennyi az, ami jár neki.

Hamilton címhalmozásásban kevesebb a vért hugyozás, mint Schumiéban volt (2002 és 2004 kivételével), és kevesebb, mint mondjuk Prost négy címében. Egyszerűen az, hogy rendszeresen 2-3 futamokkal az év vége előtt megnyerte a bajnokságai 80%-át, mindent elmond. Ettől, hogy mindezt kimondjuk, nem lesz szarabb versenyző.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.21. 12:46

vollebak írta:
2021.12.21. 10:20
Willy írta:
2021.12.21. 08:14
Szerintem a legnépszerűbb és a legismertebb fogalom itt el van különítve; azt nem kétlem, hogy Hamilton a legismertebb.
Aki viszont hosszabb távon néz F1-et, kétlem, hogy neki szurkolna. A 2007-es és a 2008-as "énjének" könnyű volt, de most...
Hamilton inkább új csoportokat szólít meg, a rajongói kb. azok lehetnek, akik nem rég hallottak az F1-ről, főleg amerikaiak.
Ez így van. De most konkrétan a népszerűségről volt szó. A legismertebb egyébként lehet, hogy Kimi volt eddig.

Ami meg Hamilton korai éveit illeti, ott sincs vitánk. 2007, de kurva rég volt. Még ott, helyben tapasztaltam meg, milyen őrült mánia vette körül az első naptól fogva. A helyi ingyenes Metro napilap, ami a focin meg esetleg a rögbin kívül mindig is tojt minden másra, rendszeresen címlapon számolt be bármiről, ami Hamiltonnal volt kapcsolatos. Az első színesbőrű, az első tesztje, az első dobogója, az első ez, az első az, itt vett házat, ott látták kávézni... Szürreális volt.

Azt nem mondom, hogy drukkoltam neki akkoriban, de majdnem. Eleinte nagyon szimpatizáltam vele, mert jól fel volt építve az imázsa. Meg mivel Alonsót nem kedveltem, tetszett, amit láttam tőle a pályán is – egészen addig, amíg elő nem bújt a szög a zsákból a menj, és fordulj fe odaugatással az apja helyett apja Ron Dennisnek, akinek az egész karrierjét köszönhette. Pedig már akkor sem kedveltem túlzottan a karót nyert konzervatív Ront, de Hamilton mindent, amit elért és amije van azóta is, neki köszönheti. Szép történet az, amit Hamilton ismételget a három munkahelyen güriző apjáról, hogy ő így kapott lehetőséget, csak éppen ez a hálivúdi változat.

Kismillió kurva tehetséges gyerek van, akinek a szülei vért hugyozva próbálják erőn felül megteremteni a versenyzéshez szükséges pénzt, de ez legfeljebb a gokartozásra elég, ahhoz sem nemzetközi szinten. Már a nemzetközi gokartozáshoz is juniorprogram meg szponzorok kellenek, a formaautózásról nem is beszélve. Szóval nagyon szép, hogy Anthony mennyit dolgozott a fiáért, de ha Dennis nem áll be mögéjük (1998-tól, 13 éves korától már mindenét fizették, luxus Mercikkel vitték iskolába is), semmire nem megy vele, hasonlóan a többi, tehetséges gokartos gyerekéért sokat güriző apukához.
Igen, ebben azért egyetértünk :) hogy Hamilton nem az a tipikus szegény gyerek volt, csak mivel ő ebben az autóversenyzős közegben nőtt fel neki teljesen más a szegény és a gazdag kontraszt szemben a valós szegénnyel. Rossz volt a mintája amiből következtetett. De ha már ez feljött, hogy ők teljesen más világból származnak éppen ebben az évben Norris vs stroll epizód volt, ami megerősített ebben. Volt egy cikk, vagy valami ahol felrótták, hogy Norris gazdag családból származik, mert ugye az apja egy vagyonos befektető, és a kérdésre valami olyat felelt, hogy lehet, de strollhoz képest szegénye, vagy valami hasonló, kicsengese ez volt. Na Hamilton pont ez volt, egy Rosberg családhoz biztos szegények voltak, de amúgy kurvara inkább a felső 10-20%ba tartoztak és nem az alsóba.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.21. 13:30

Button írta:
2021.12.21. 10:48

Ez persze semmit nem von le abból, hogy a mai napig megszállottan melózik és 100% odateszi magát. Éjjel nappal.
Elismerem, hogy a merci idén is az egyik legjobb autó volt (ámbár magán véleményem az, hogy a RB egy szinten volt vele idén), de azt soha nem tudjuk meg, hol tartana ma a merci Hamilton nélkül. Tán ha egyszer visszavonul, akkor meglátjuk ugyanígy fut-e a szekér. Gondoljuk az MS-Todt-Brawn-Ferrari csodanégyszögre. Aztán azóta sincs sehol a Ferrari. Pedig szakember és jó pilóta ott is akad. Csak mégsem áll össze.
SZóval lássuk be, lehet szimpatikus, unszinpatikus, lehet csúfolódni, függönylábazni, de 7 (8) címet nem fúj össze csak úgy a szél. Ehhez kib*szott keményen meg kell dolgozni. Mind a mai napig.
Hogy volt kezdő löket? Volt. De hiába a kezdő löket, utána el is lehet tűnni, ha nincs meg a teljesítmény.
De összefúj. Pláne az F1-ben soha nem látott nagyságú és soha nem látott ideig fenntartott előnnyel.
A Ferrari csodanégyese MS nélkül is nyert azért egy címet (Brawn nélkül) igaz kellett hozzá a McLaren házi műsora, de akkor is nyertek, amit egy évvel előtte már MS-el nem tudtak. Az a baj hogy itt már 16 után ki kellett volna húzni a Mercedes méregfogát, vagy drasztikusan szabályokat változtatni ahogy a Ferrarival tették 2003-b0n vagy 2005-ben. A Mercedes gyakorlatilag ellenfél nélkül autózott 7 évet. Ez nem Hamilton érdeme, ő csak az élvezője volt.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.21. 14:45

Nigel Hill írta:
2021.12.21. 13:30
Button írta:
2021.12.21. 10:48

Ez persze semmit nem von le abból, hogy a mai napig megszállottan melózik és 100% odateszi magát. Éjjel nappal.
Elismerem, hogy a merci idén is az egyik legjobb autó volt (ámbár magán véleményem az, hogy a RB egy szinten volt vele idén), de azt soha nem tudjuk meg, hol tartana ma a merci Hamilton nélkül. Tán ha egyszer visszavonul, akkor meglátjuk ugyanígy fut-e a szekér. Gondoljuk az MS-Todt-Brawn-Ferrari csodanégyszögre. Aztán azóta sincs sehol a Ferrari. Pedig szakember és jó pilóta ott is akad. Csak mégsem áll össze.
SZóval lássuk be, lehet szimpatikus, unszinpatikus, lehet csúfolódni, függönylábazni, de 7 (8) címet nem fúj össze csak úgy a szél. Ehhez kib*szott keményen meg kell dolgozni. Mind a mai napig.
Hogy volt kezdő löket? Volt. De hiába a kezdő löket, utána el is lehet tűnni, ha nincs meg a teljesítmény.
De összefúj. Pláne az F1-ben soha nem látott nagyságú és soha nem látott ideig fenntartott előnnyel.
A Ferrari csodanégyese MS nélkül is nyert azért egy címet (Brawn nélkül) igaz kellett hozzá a McLaren házi műsora, de akkor is nyertek, amit egy évvel előtte már MS-el nem tudtak. Az a baj hogy itt már 16 után ki kellett volna húzni a Mercedes méregfogát, vagy drasztikusan szabályokat változtatni ahogy a Ferrarival tették 2003-b0n vagy 2005-ben. A Mercedes gyakorlatilag ellenfél nélkül autózott 7 évet. Ez nem Hamilton érdeme, ő csak az élvezője volt.
Az a helyzet, hogy ha jövőre a Haas-al vb lenne, akkor azt mondanátok, hogy soha nem volt ilyen erős a Haas, bezzeg amikor gyenge volt akkor nem ment oda, azzal nem lett volna vb.
Pedig azért nézzük csak meg, hol volt az a merci 2012-ben, amikor Hamilton aláírt a jövő évre.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.21. 15:29

9_46_20 írta:
2021.12.21. 12:46
Igen, ebben azért egyetértünk :) hogy Hamilton nem az a tipikus szegény gyerek volt, csak mivel ő ebben az autóversenyzős közegben nőtt fel neki teljesen más a szegény és a gazdag kontraszt szemben a valós szegénnyel. Rossz volt a mintája amiből következtetett. De ha már ez feljött, hogy ők teljesen más világból származnak éppen ebben az évben Norris vs stroll epizód volt, ami megerősített ebben. Volt egy cikk, vagy valami ahol felrótták, hogy Norris gazdag családból származik, mert ugye az apja egy vagyonos befektető, és a kérdésre valami olyat felelt, hogy lehet, de strollhoz képest szegénye, vagy valami hasonló, kicsengese ez volt. Na Hamilton pont ez volt, egy Rosberg családhoz biztos szegények voltak, de amúgy kurvara inkább a felső 10-20%ba tartoztak és nem az alsóba.
Persze. Norrisban azt is kedvelem, hogy ezt is a helyén kezeli, tudja ő jól, hogy hova született. Igen, Hamilton mondta, hogy amikor Keke magángépével repültek, azért az nem volt semmi élmény. De annyira mégsem lehet hülye szegény, hogy azt higgye, hogy ha valakinek nincs magángépe, az szegény. Lényegében ezt híreszteli magáról, meg szinte csak azt nem mondta, hogy csoda, hogy túlélte a borzalmas stevenage-i gyerekkort. Bármennyire is nem tartom okos srácnak, ahhoz már konkrétan fogyatékosnak kell lenni, hogy bárki, aki nem egy F1-es világbajnok életét éli = szegény :D

Hát járt azért iskolába, nézett tévét, nehogy már ne tudja, hogy mi az, hogy középosztály, amibe ők tartoztak.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.21. 15:42

Button írta:
2021.12.21. 14:45
Az a helyzet, hogy ha jövőre a Haas-al vb lenne, akkor azt mondanátok, hogy soha nem volt ilyen erős a Haas, bezzeg amikor gyenge volt akkor nem ment oda, azzal nem lett volna vb.
Pedig azért nézzük csak meg, hol volt az a merci 2012-ben, amikor Hamilton aláírt a jövő évre.
Egy fenét mondanánk azt. Én 13 éve vallom, hogy 2008 volt az az év, amit a versenyző nyert meg egy erősebb konstrukcióval szemben. Az 100% Hamilton volt, azzal a McLarennel „nem szabadott volna” legyőzni azokat a Ferrarikat.

Ti viszont, akik Hamilton kiválóságára emlékeztettek bármikor, amikor bármilyen kritika éri, azt nem akarjátok elfogadni, hogy 2009 első felét leszámítva soha nem ült olyan autóban, ami ne lett volna minimum győzelmekre jó. Ez 15 évből egyetlen félév, vagyis a karrierje alig 3,33%-át töltötte győzelemre nem jó konstrukcióban. Ez mi, ha nem óriási szerencse?

A másik: 2012-ben épp ő volt az, aki azt brekegte, hogy nem elégítené ki az, hogy úgy nyerjen címeket, mint Vettel, hogy a technikai fölénye miatt nem kihívás. Ezt többször kijelentette, hozzátéve, hogy ha ilyen technikában ülne, akkor folyamatosan keresné az új kihívást és az erős csapattársat, és máshova igazolna, miután győzött. 2014, de legkésőbb 2016 vége óta látjuk, hogy segget csinált a szájából ezzel is (ugye volt az az időszak is, hogy számomra csak a McLaren a csapat, innen megyek nyugdíjba, az F1 számomra nem létezik a McLarenen kívül)

Még csak azt sem várja senki, hogy a Haasba üljön. Üljön vissza a McLarenbe, vagy menjen a Ferrarihoz, esetleg ott az Alpine is. Mindenhol tárt karokkal várnák szerintem. Miért nem teszi? (a kérdés nyilván költői)

Ha pedig az lenne az érv, hogy senki sem tenne ilyet, hogy átüljön egy gyengébb kocsiba:
1) Dehogynem, a legjobb példa erre Schumacher. Semmi sem indokolta, hogy 1996-ra leszerződjön a Ferrarival, ő mégis komolyan gondolta, hogy keresi a kihívást.
2) Nem kell ilyen nagyokat nyilatkozgatni, és akkor nem csinál magából hülyét az összevissza beszéléssel. Senki se nyomta a faszt a tarkójához, hogy fogadja meg, hogy a McLarentől vonul vissza, vagy, hogy amint domináns autóval nyer, utána csapatot vált.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.21. 17:52

vollebak írta:
2021.12.21. 15:42
Button írta:
2021.12.21. 14:45
Az a helyzet, hogy ha jövőre a Haas-al vb lenne, akkor azt mondanátok, hogy soha nem volt ilyen erős a Haas, bezzeg amikor gyenge volt akkor nem ment oda, azzal nem lett volna vb.
Pedig azért nézzük csak meg, hol volt az a merci 2012-ben, amikor Hamilton aláírt a jövő évre.
Egy fenét mondanánk azt. Én 13 éve vallom, hogy 2008 volt az az év, amit a versenyző nyert meg egy erősebb konstrukcióval szemben. Az 100% Hamilton volt, azzal a McLarennel „nem szabadott volna” legyőzni azokat a Ferrarikat.

Ti viszont, akik Hamilton kiválóságára emlékeztettek bármikor, amikor bármilyen kritika éri, azt nem akarjátok elfogadni, hogy 2009 első felét leszámítva soha nem ült olyan autóban, ami ne lett volna minimum győzelmekre jó. Ez 15 évből egyetlen félév, vagyis a karrierje alig 3,33%-át töltötte győzelemre nem jó konstrukcióban. Ez mi, ha nem óriási szerencse?

A másik: 2012-ben épp ő volt az, aki azt brekegte, hogy nem elégítené ki az, hogy úgy nyerjen címeket, mint Vettel, hogy a technikai fölénye miatt nem kihívás. Ezt többször kijelentette, hozzátéve, hogy ha ilyen technikában ülne, akkor folyamatosan keresné az új kihívást és az erős csapattársat, és máshova igazolna, miután győzött. 2014, de legkésőbb 2016 vége óta látjuk, hogy segget csinált a szájából ezzel is (ugye volt az az időszak is, hogy számomra csak a McLaren a csapat, innen megyek nyugdíjba, az F1 számomra nem létezik a McLarenen kívül)

Még csak azt sem várja senki, hogy a Haasba üljön. Üljön vissza a McLarenbe, vagy menjen a Ferrarihoz, esetleg ott az Alpine is. Mindenhol tárt karokkal várnák szerintem. Miért nem teszi? (a kérdés nyilván költői)

Ha pedig az lenne az érv, hogy senki sem tenne ilyet, hogy átüljön egy gyengébb kocsiba:
1) Dehogynem, a legjobb példa erre Schumacher. Semmi sem indokolta, hogy 1996-ra leszerződjön a Ferrarival, ő mégis komolyan gondolta, hogy keresi a kihívást.
2) Nem kell ilyen nagyokat nyilatkozgatni, és akkor nem csinál magából hülyét az összevissza beszéléssel. Senki se nyomta a faszt a tarkójához, hogy fogadja meg, hogy a McLarentől vonul vissza, vagy, hogy amint domináns autóval nyer, utána csapatot vált.
Őszintén, valakinek az utálatára, szapulására ennyi időt és energiát elégetni, mint Te teszed, nem biztos hogy értem.
Ha valakit én nem bírok, akkor nem megyek arra (vagy minimálisan) és szurkolok az ellenfelének.
Na meg persze foglalkozok a saját kedvencem eredményeivel.
Az is lehet, hogy megöregedtem, lehet, hogy ez nem mindig így volt, csak az tudná megmondani aki ismer régebben (bár van itt ilyen ember bőven :D)
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.21. 18:45

Button írta:
2021.12.21. 17:52
vollebak írta:
2021.12.21. 15:42


Egy fenét mondanánk azt. Én 13 éve vallom, hogy 2008 volt az az év, amit a versenyző nyert meg egy erősebb konstrukcióval szemben. Az 100% Hamilton volt, azzal a McLarennel „nem szabadott volna” legyőzni azokat a Ferrarikat.

Ti viszont, akik Hamilton kiválóságára emlékeztettek bármikor, amikor bármilyen kritika éri, azt nem akarjátok elfogadni, hogy 2009 első felét leszámítva soha nem ült olyan autóban, ami ne lett volna minimum győzelmekre jó. Ez 15 évből egyetlen félév, vagyis a karrierje alig 3,33%-át töltötte győzelemre nem jó konstrukcióban. Ez mi, ha nem óriási szerencse?

A másik: 2012-ben épp ő volt az, aki azt brekegte, hogy nem elégítené ki az, hogy úgy nyerjen címeket, mint Vettel, hogy a technikai fölénye miatt nem kihívás. Ezt többször kijelentette, hozzátéve, hogy ha ilyen technikában ülne, akkor folyamatosan keresné az új kihívást és az erős csapattársat, és máshova igazolna, miután győzött. 2014, de legkésőbb 2016 vége óta látjuk, hogy segget csinált a szájából ezzel is (ugye volt az az időszak is, hogy számomra csak a McLaren a csapat, innen megyek nyugdíjba, az F1 számomra nem létezik a McLarenen kívül)

Még csak azt sem várja senki, hogy a Haasba üljön. Üljön vissza a McLarenbe, vagy menjen a Ferrarihoz, esetleg ott az Alpine is. Mindenhol tárt karokkal várnák szerintem. Miért nem teszi? (a kérdés nyilván költői)

Ha pedig az lenne az érv, hogy senki sem tenne ilyet, hogy átüljön egy gyengébb kocsiba:
1) Dehogynem, a legjobb példa erre Schumacher. Semmi sem indokolta, hogy 1996-ra leszerződjön a Ferrarival, ő mégis komolyan gondolta, hogy keresi a kihívást.
2) Nem kell ilyen nagyokat nyilatkozgatni, és akkor nem csinál magából hülyét az összevissza beszéléssel. Senki se nyomta a faszt a tarkójához, hogy fogadja meg, hogy a McLarentől vonul vissza, vagy, hogy amint domináns autóval nyer, utána csapatot vált.
Őszintén, valakinek az utálatára, szapulására ennyi időt és energiát elégetni, mint Te teszed, nem biztos hogy értem.
Ha valakit én nem bírok, akkor nem megyek arra (vagy minimálisan) és szurkolok az ellenfelének.
Na meg persze foglalkozok a saját kedvencem eredményeivel.
Az is lehet, hogy megöregedtem, lehet, hogy ez nem mindig így volt, csak az tudná megmondani aki ismer régebben (bár van itt ilyen ember bőven :D)
Mem volt mindig igy. :)))

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.21. 19:15

Bandee írta:
2021.12.21. 18:45

Mem volt mindig igy. :)))
(:k
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.21. 19:21

Button írta:
2021.12.21. 19:15
Bandee írta:
2021.12.21. 18:45

Mem volt mindig igy. :)))
(:k
Jól megbeszéltétek, én már nem is kellek ide :)

Azt (is) szeretem ebben a fórumban, hogy azoknak, akik azzal foglalkoznak, hogy mások mivel és/vagy mennyit foglalkoznak, nem esik le a helyzet iróniája :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.21. 19:24

Na eladó sorba került a lila zonda

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.21. 19:39

vollebak írta:
2021.12.21. 19:21
Button írta:
2021.12.21. 19:15


(:k
Jól megbeszéltétek, én már nem is kellek ide :)

Azt (is) szeretem ebben a fórumban, hogy azoknak, akik azzal foglalkoznak, hogy mások mivel és/vagy mennyit foglalkoznak, nem esik le a helyzet iróniája :)
Nyilván nem esik le, pláne amikor magam dobom fel a magas labdát ;)
És nem kell a királyi többes.
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.21. 20:07

vollebak írta:
2021.12.21. 19:21
Button írta:
2021.12.21. 19:15


(:k
Jól megbeszéltétek, én már nem is kellek ide :)

Azt (is) szeretem ebben a fórumban, hogy azoknak, akik azzal foglalkoznak, hogy mások mivel és/vagy mennyit foglalkoznak, nem esik le a helyzet iróniája :)
Nem rolad beszeltem;)

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.21. 20:14

Bandee írta:
2021.12.21. 20:07
vollebak írta:
2021.12.21. 19:21


Jól megbeszéltétek, én már nem is kellek ide :)

Azt (is) szeretem ebben a fórumban, hogy azoknak, akik azzal foglalkoznak, hogy mások mivel és/vagy mennyit foglalkoznak, nem esik le a helyzet iróniája :)
Nem rolad beszeltem;)
Na, akkor valakinek mégsem esett le valami? :D
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.21. 22:13

Bandee írta:
2021.12.21. 20:07
Nem rolad beszeltem;)
Tudom, nem is rád gondoltam, hanem Balázsra :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.21. 22:16

Button írta:
2021.12.21. 19:39
vollebak írta:
2021.12.21. 19:21


Jól megbeszéltétek, én már nem is kellek ide :)

Azt (is) szeretem ebben a fórumban, hogy azoknak, akik azzal foglalkoznak, hogy mások mivel és/vagy mennyit foglalkoznak, nem esik le a helyzet iróniája :)
Nyilván nem esik le, pláne amikor magam dobom fel a magas labdát ;)
És nem kell a királyi többes.
De, mert már mások is csinálták ezt itt. Dani és Lancelot például, hogy A4, meg mire van kinek ideje. Nem vagyok híve az ilyesminek, mert nálam egy kanyarral van csak beljebb a mire nincs neked pénzed típusú turkálástól. Tőled elfogadom, hogy nem úgy szántad, nem láttam még tőled rosszindulatú dolgot soha. Csak szerintem ez tényleg a nem elegáns vitatéma kategóriája, hogy ki mivel és mennyit foglalkozik, mennyit keres, mire költi, satöbbi. Ezek mind egy kalapban vannak, szvsz.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.22. 12:12

vollebak írta:
2021.12.21. 22:16
Button írta:
2021.12.21. 19:39


Nyilván nem esik le, pláne amikor magam dobom fel a magas labdát ;)
És nem kell a királyi többes.
De, mert már mások is csinálták ezt itt. Dani és Lancelot például, hogy A4, meg mire van kinek ideje. Nem vagyok híve az ilyesminek, mert nálam egy kanyarral van csak beljebb a mire nincs neked pénzed típusú turkálástól. Tőled elfogadom, hogy nem úgy szántad, nem láttam még tőled rosszindulatú dolgot soha. Csak szerintem ez tényleg a nem elegáns vitatéma kategóriája, hogy ki mivel és mennyit foglalkozik, mennyit keres, mire költi, satöbbi. Ezek mind egy kalapban vannak, szvsz.
az idő pénz, ilyen értelemben nem gondoltam rá
azért azt rögzítsük, hogy én senki zsebében nem szeretnék turkálni ;)
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.22. 12:22

Button írta:
2021.12.22. 12:12
az idő pénz, ilyen értelemben nem gondoltam rá
azért azt rögzítsük, hogy én senki zsebében nem szeretnék turkálni ;)
Pontosan, az idő pénz. Tágabb értelemben: milyen életed van neked, hogy ennyi időt szánsz erre vagy arra, nincs neked munkád, családod, barátaid, satöbbi.

Tudom, hogy nem ez volt a szándékod, azért írtam, hogy annyira már ismerlek, hogy a rosszindulat távol áll tőled. Csak most kikívánkozott belőlem, mert tényleg elég gyakori sajnos a fórumon, és bár ártatlan dolognak tűnik, belegondolva azért nagyon nem az.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.22. 12:43

9_46_20 írta:
2021.12.21. 19:24
Na eladó sorba került a lila zonda
Ráadásul meg volt törve :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.22. 13:04

Nigel Hill írta:
2021.12.22. 12:43
9_46_20 írta:
2021.12.21. 19:24
Na eladó sorba került a lila zonda
Ráadásul meg volt törve :D
És nincs az ablakán csipkefüggöny...igy szart sem ér (:u
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.22. 14:46

keF1r írta:
2021.12.22. 13:04
Nigel Hill írta:
2021.12.22. 12:43


Ráadásul meg volt törve :D
És nincs az ablakán csipkefüggöny...igy szart sem ér (:u
Lehet, hogy az ülésen van.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Lewis Hamilton szurkolói topik

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.22. 16:20

bertone írta:
2021.12.22. 14:46
keF1r írta:
2021.12.22. 13:04


És nincs az ablakán csipkefüggöny...igy szart sem ér (:u
Lehet, hogy az ülésen van.
Vagy a műszerfalon! :pf04 kaffereknél az a divat (:v
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Lezárt