Kamui Kobayashi

Versenyzők és csapatok
Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: Willy » 2014.03.15. 11:52

Sutil se volt messze tőle.

És ha őt nem számítjuk, három vb mögül indul :)

(:j
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.03.15. 14:25

Magic írta:Kamui Kobayashi

Összességében ez egy jó időmérő edzés volt számunkra, és nagyon boldog voltam, hogy rögtön a visszatérésem első kvalifikációján ott tudtam lenni a Q2-ben. Az ember természetesen mindig többet és többet szeretne és versenyzőként én sem gondolkozom másképp, de ez egy nehéz nap volt a körülmények miatt.

Ha megnézzük azt, hogy milyen nehéz volt számunkra a pénteki nap, ez egy remek eredmény, és örülök, hogy nem volt komoly gondunk az autóval. A srácok rengeteget dolgoztak a gépen, hogy az készen álljon a folytatásra. Mindenkinek köszönettel tartozom, aki részt vett ebben, és egy normális péntekkel még ennél jobb eredményt érhettünk volna el.

Meglátjuk, hogy mi vár ránk holnap, de nem lesz könnyű. A megbízhatóság nagy szerepet fog játszani, így semmit sem bízhatunk a véletlenre. A célom az, hogy a rajtnál nyerjek pár helyet és olyan helyzetbe hozzam magam, mellyel reális esélyem lehet remekül zárni a versenyt. A holnapi futam akár kaotikus is lehet, szóval semmit sem zárhatunk ki.
Nagyon jól ment, ezzel kocsival ez már jó!

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.16. 11:43

Na de ez már biztos, megerősítve, leszögezve, felírva...etc

Nem kap büntetést Kobajasi Kamui

Az estet természetesen az FIA is kivizsgálta, nemrég pedig hivatalos közleményben ismertették álláspontjuk az incidenssel kapcsolatban. A szövetség véleménye szerint a balesetet a Caterham fékrendszerének meghibásodása okozhatta, így a japán versenyzőt nem szankcionálták az esetet követően. A brit-maláj kiscsapat, valamint a Nemzetközi Automobil Szövetség illetékesei már megkezdték a baleset körülményeinek részletes kivizsgálását, annak érdekében, hogy a jövőben elkerülhetővé váljanak az ehhez hasonló incidensek.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.03.16. 12:11

WG FB:

Michelisz Norbival együtt megkövetjük Szujó Zolit, tényleg technikai hiba okozta a Kobayashi első körös balesetet. A Caterham hátsó fékköre hibásodott meg, így Kamui nem kap büntetést az esetért.
Akkor jól láttam, hogy totál egyenesen ment az az autó, mindenféle korrigálás nélkül.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.30. 18:15

Ma a futam alatt, 2 kávé közt, még elhittem hogy meglehet az a pontszerzés.
Az az igazság hogy erre reális esély csak az év első negyedében lesz. Utánna minden bizonnyal megoldódnak a megbízhatósági problémák, és az erősorrend is kezd majd bebetonozódni. De ahogy WG is mondta messze ő a Cat eddigi legjobb pilótája, ha valaki akkor ő csak megszerzi azt a pontot. :mosoly:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Magic 2014.03.30. 20:41-kor.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.03.30. 20:12

Magic írta:Ma a futam alatt, 2 kávé közt, még elhittem hogy meglehet az a pontszerzés.
Az az igazság hogy erre reális esély csak az év első negyedében lesz. Utánna minden bizonnyal megoldódnak a megbízhatósági problémák, és az erősorrend is kezd majd bebetonozódni. De ahogy WG is mondta messze ő a Cat eddigi pilótája, ha valaki akkor ő csak megszerzi azt a pontot. :mosoly:
Nem hiszem, hogy lesz pont (sajnos). A Marussiánál is azt hittem, hogy végre sikerül elmozdulni, de sajnos tévedtem. Ugyan az folytatódik, ami tavaly. Ráadásul a Marussiának még ott van a Ferrari motor is, ami nagyon úgy néz ki, hogy a legrosszabb lesz, ha a Renault problémái megoldódnak. Márpedig a megbízhatóságon könnyebb javítani, mint a lassú és nehéz erőforráson.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.04.20. 10:47

Tetszik a motiváltsága.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.04.20. 11:20

Phoebe írta:Tetszik a motiváltsága.
Áhh a végén csak megelőzte Bianchit, pedig már azt hittem, meglesz az "első hely" a ZS ligában.
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.04.20. 12:02

A nap embere, nálam.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.04.20. 18:42

Hát nem tudom... Tényleg nagyon jól ment a végén, nem adta fel az utolsó körben sem, de azért a nap embere? Igazából nem is nagyon láttuk, önhibáján kívül. Egyszer visszaelőzte Vettelt, de azon kívül ő is sodródott az árral mint a többi kiscsapat versenyzője, egyszerűen mást nem tudtak csinálni az autójuk miatt. Jól ment, tényleg, de számomra nem ő volt a nap embere. Az elsők között van, az tény, de mivel láttuk kb fél percet ezt nehéz megmondani.
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.04.23. 09:33

tetszett, hogy visszaelőzte a 4szerest...

;) :)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.04.23. 09:51

Vettelnek akkor lett volna joga méltatlankodni, ha legalább olyan gyorsan megy mint Koba. Ehhez képest pöcs lassú volt, és csak azt kapta amit érdemelt.

Ekkora blamára én nem is emlékszem.

(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.04.23. 14:34

t-oom írta:tetszett, hogy visszaelőzte a 4szerest...

;) :)
A négyszerenek már alig volt gumija (egyébként sem ment neki), hát mit gondolt? Valaki friss gumikon tötyörögni fog mögötte? Pláne Koba!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.04.23. 17:15

Redbull írta:Vettelnek akkor lett volna joga méltatlankodni, ha legalább olyan gyorsan megy mint Koba. Ehhez képest pöcs lassú volt, és csak azt kapta amit érdemelt.

Ekkora blamára én nem is emlékszem.

(:u
szerintem is nagyon gáz volt...

gyorsan kihozták kereket cserélni, hogy ne égesse magát tovább..! :pf04

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.05.25. 21:06

Hogy egy klasszikust idézzek: "Hát jónapot kívánok"

Bianchinak szinte mindenki gratulált, de Kobayashi Kamui nem tartozott közéjük.

„A tizenharmadik helyezés jó eredmény lenne, de nem vagyok boldog, mert pontot is szerezhettem volna, ha Bianchi nem jön nekem, miközben végigerőlteti az előzését. Utána vezethetetlenné vált az autóm, kész csoda, hogy célba értem. A sikánnál egyszerűen nekem jött, le kellett vágnom a kanyart. Nem is értem, miért maradt következmények nélkül ez az egyértelmű eset"

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.05.26. 18:33

Magic írta:Hogy egy klasszikust idézzek: "Hát jónapot kívánok"

Bianchinak szinte mindenki gratulált, de Kobayashi Kamui nem tartozott közéjük.

„A tizenharmadik helyezés jó eredmény lenne, de nem vagyok boldog, mert pontot is szerezhettem volna, ha Bianchi nem jön nekem, miközben végigerőlteti az előzését. Utána vezethetetlenné vált az autóm, kész csoda, hogy célba értem. A sikánnál egyszerűen nekem jött, le kellett vágnom a kanyart. Nem is értem, miért maradt következmények nélkül ez az egyértelmű eset"
Sikánnál?? Ott nem Raikkönennel csatázott? Nem teljesen értem ezt. Akkor volt, hogy Kobajashi-Kimi-Bianchi volt a sorrend, majd a finn és a japán csatázott, és átvágták a sikánt. Aztán végülis Kiminek sikerült előznie, és ezt látva Bianchi is beosont mellé. Nem tudom, arra gondol-e, szerintem nem volt vele nagy baj, bár tény, hogy necces volt. Vagy előtte lett volna még valami? Mert akkor én végig néztem, és 4-5 mp körül volt a különbség, nem hiszem, hogy egymás közelében jártak volna. Azért az érdekes, hogy tulajdonképpen számomra az egész futamon a legérdekesebb a Marussia-Caterham csata volt...
Kép

bertone

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.05.26. 19:23

maTTeus írta:
Magic írta:Hogy egy klasszikust idézzek: "Hát jónapot kívánok"

Bianchinak szinte mindenki gratulált, de Kobayashi Kamui nem tartozott közéjük.

„A tizenharmadik helyezés jó eredmény lenne, de nem vagyok boldog, mert pontot is szerezhettem volna, ha Bianchi nem jön nekem, miközben végigerőlteti az előzését. Utána vezethetetlenné vált az autóm, kész csoda, hogy célba értem. A sikánnál egyszerűen nekem jött, le kellett vágnom a kanyart. Nem is értem, miért maradt következmények nélkül ez az egyértelmű eset"
Sikánnál?? Ott nem Raikkönennel csatázott? Nem teljesen értem ezt. Akkor volt, hogy Kobajashi-Kimi-Bianchi volt a sorrend, majd a finn és a japán csatázott, és átvágták a sikánt. Aztán végülis Kiminek sikerült előznie, és ezt látva Bianchi is beosont mellé. Nem tudom, arra gondol-e, szerintem nem volt vele nagy baj, bár tény, hogy necces volt. Vagy előtte lett volna még valami? Mert akkor én végig néztem, és 4-5 mp körül volt a különbség, nem hiszem, hogy egymás közelében jártak volna. Azért az érdekes, hogy tulajdonképpen számomra az egész futamon a legérdekesebb a Marussia-Caterham csata volt...
Én erre emlékszem csak, de ez nagyon nem a sikánnál volt. Viszont adott egy bodicsekket Bianchi, az biztos.


Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2014.05.26. 19:44

bertone írta: Én erre emlékszem csak, de ez nagyon nem a sikánnál volt. Viszont adott egy bodicsekket Bianchi, az biztos.

Ez azért így megért volna egy büntit, mert oké, hogy nehéz az előzés, de így mindenkinek menne....

Vagy ez lekörözés? :D Mert annak is elég durva. (nem láttam a futamot sajnos)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.05.26. 20:30

LyBaanbck írta:
bertone írta: Én erre emlékszem csak, de ez nagyon nem a sikánnál volt. Viszont adott egy bodicsekket Bianchi, az biztos.

Ez azért így megért volna egy büntit, mert oké, hogy nehéz az előzés, de így mindenkinek menne....

Vagy ez lekörözés? :D Mert annak is elég durva. (nem láttam a futamot sajnos)
Nem, előzés volt, de nem értem, mi ebben a szabálytalan. Neccesnek necces volt, de nem tette ki a pályáról, és nem hiszem, hogy olyan nagyon sérült volna az autó. Az kanyar első törése a kérdéses, ott tényleg necces volt, viszont az után még nem volt nagy kocc. A második törésben viszont már Bianchi bőven Kobajashi mellett volt, tehát a japánnak kellett helyet hagynia, amit egyébként ha kicentizve is, de megtett.
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.05.26. 20:56

maTTeus írta:
Nem, előzés volt, de nem értem, mi ebben a szabálytalan. Neccesnek necces volt, de nem tette ki a pályáról, és nem hiszem, hogy olyan nagyon sérült volna az autó. Az kanyar első törése a kérdéses, ott tényleg necces volt, viszont az után még nem volt nagy kocc. A második törésben viszont már Bianchi bőven Kobajashi mellett volt, tehát a japánnak kellett helyet hagynia, amit egyébként ha kicentizve is, de megtett.
Én azt mondom hogy nagyon nem volt fair. Persze ezek a fogalmak az utóbbi időben kicsit átértékelődtek.
És miután Koba autója ott sérűlt meg annyira hogy boldog-boldogtalan lehagyta utánna pár körön belűl, így én azt mondanám hogy inkább paraszt volt. Ha olyan mellé megy be oda aki nem nézi állandóan a tükröt az fel is préseli oda az étteremfalra.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.05.26. 21:06

Magic írta:
maTTeus írta:
Nem, előzés volt, de nem értem, mi ebben a szabálytalan. Neccesnek necces volt, de nem tette ki a pályáról, és nem hiszem, hogy olyan nagyon sérült volna az autó. Az kanyar első törése a kérdéses, ott tényleg necces volt, viszont az után még nem volt nagy kocc. A második törésben viszont már Bianchi bőven Kobajashi mellett volt, tehát a japánnak kellett helyet hagynia, amit egyébként ha kicentizve is, de megtett.
Én azt mondom hogy nagyon nem volt fair. Persze ezek a fogalmak az utóbbi időben kicsit átértékelődtek.
És miután Koba autója ott sérűlt meg annyira hogy boldog-boldogtalan lehagyta utánna pár körön belűl, így én azt mondanám hogy inkább paraszt volt. Ha olyan mellé megy be oda aki nem nézi állandóan a tükröt az fel is préseli oda az étteremfalra.
Ez igaz. De ha valaki, akkor Kobajashi biztosan nem ilyen egyébként meg paraszt... Hmm.. Kire is hasonlít? :D
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.05.26. 21:39

maTTeus írta:
Ez igaz. De ha valaki, akkor Kobajashi biztosan nem ilyen egyébként meg paraszt... Hmm.. Kire is hasonlít? :D
Perez-re gondolsz? Merthogy ő tuti felnyomta volna oda. Megjegyzem ez esetben nem is lehetne rá neheztelni.
Nincs ezzel annyira nagy gond. Versenybaleset, benne van hogy néha túloptimisták, vagy túlerőszakosak.
Csak itt most sajnos a kedvencem kárára történt. Plussz azért így még nehezebb ezt lenyelnem hogy azok a pontok enélkűl Koba neve mellett szerepelnének... Na mindegy, majd legközelebb.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.05.27. 10:02

Magic írta:
maTTeus írta:
Ez igaz. De ha valaki, akkor Kobajashi biztosan nem ilyen egyébként meg paraszt... Hmm.. Kire is hasonlít? :D
Perez-re gondolsz? Merthogy ő tuti felnyomta volna oda. Megjegyzem ez esetben nem is lehetne rá neheztelni.
Nincs ezzel annyira nagy gond. Versenybaleset, benne van hogy néha túloptimisták, vagy túlerőszakosak.
Csak itt most sajnos a kedvencem kárára történt. Plussz azért így még nehezebb ezt lenyelnem hogy azok a pontok enélkűl Koba neve mellett szerepelnének... Na mindegy, majd legközelebb.
lenyilatkozta Koba, hogy az ütközés miatt lassult le? csak kérdem, mert nem tudom.
amúgy ez még pont belefért, bár kicsit "túraautós" volt. :) Koba is csinált ilyesmiket bemutatkozásként.
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.05.27. 10:11

trutya írta: lenyilatkozta Koba, hogy az ütközés miatt lassult le? csak kérdem, mert nem tudom.
amúgy ez még pont belefért, bár kicsit "túraautós" volt. :) Koba is csinált ilyesmiket bemutatkozásként.
Ha legörgetsz egy kicsit ott van. (:n

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Kamui Kobayashi

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.05.27. 17:51

Magic írta:
maTTeus írta:
Ez igaz. De ha valaki, akkor Kobajashi biztosan nem ilyen egyébként meg paraszt... Hmm.. Kire is hasonlít? :D
Perez-re gondolsz? Merthogy ő tuti felnyomta volna oda. Megjegyzem ez esetben nem is lehetne rá neheztelni.
Nincs ezzel annyira nagy gond. Versenybaleset, benne van hogy néha túloptimisták, vagy túlerőszakosak.
Csak itt most sajnos a kedvencem kárára történt. Plussz azért így még nehezebb ezt lenyelnem hogy azok a pontok enélkűl Koba neve mellett szerepelnének... Na mindegy, majd legközelebb.
Most nem gondoltam konkrét emberekre, de mindig arról van szó, hogy abból lesz világbajnok, aki tökösen vezet, nem fél a határokat feszegetni. :D
Kép

Lezárt