Nico Rosberg

Versenyzők és csapatok
Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.12.13. 16:25

Hawthorn és Mansell volt eddig, aki az első cím után visszavonult, igaz Mansell utána visszatért pár futam erejéig. Viszont az ő pályafutása szerintem eléggé hasonlít Rosbergére.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.12.13. 16:57

Áss mélyebbre, mert ezek néhány napja keletkeztek. A visszavonulás bejelentése után már nekimentek Rosbergnek.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2016.12.13. 18:37

mudd írta:
Gyilok írta: Efektíve nem világ bajnok. Egy métert sem tett meg VB ként.
az csak pavaskodas.
te meg hulye vagy, bazmeg :)
Hülye, de azt ki nem szarja le? Rosberg meg....Jó'van, jó'van, mérges vagyok.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2016.12.13. 21:34

Alghar írta: Redbull.
Akkor bocs. Én azt hittem Gyilok és Redbull csak erre helyeselt. Ezért volt furcsa a "Hamilton szurkolók", mivel Gyilok nyilván nem az. De akkor benéztem, vissza ketesgetni semmi kedvem meg időm se. (:n

Más...
Lewis nyilatkozatát vesézgette valaki a minap, amiben arról beszélt, hogy Rosberg most nyert először az elmúlt 18-20 évben vagy mennyi és ez sokaknak nagy arcú kijelentésnek tűnt. Szerintem csak simán félre értelmezzük néha az angol nyelvű nyilatkozatokat.
Ebben pl. Vettel is nagyarcúnak tűnhetne, pedig nem az szerintem.
https://youtu.be/NGDPedhOTYs
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KisVadász 2016.12.13. 21:40-kor.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.12.13. 21:35

Gyilok-ot megértem, pár futamot még vállalhatott volna világbajnokként. 2017-ben kellett volna visszavonulnia, közvetlenül Monte Carlo után. Csak kiszáll a kocsiból a leintés után és pl. hazasétál. Az öltözőasztalon meg hagy egy búcsúcetlit Wolfnak... bocs, le kellett ugranom kenyérért meg tejért. Slusszkulcs, forgalmi a kocsiban.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.12.13. 21:41

Gocpont írta:Gyilok-ot megértem, pár futamot még vállalhatott volna világbajnokként. 2017-ben kellett volna visszavonulnia, közvetlenül Monte Carlo után. Csak kiszáll a kocsiból a leintés után és pl. hazasétál. Az öltözőasztalon meg hagy egy búcsúcetlit Wolfnak... bocs, le kellett ugranom kenyérért meg tejért. Slusszkulcs, forgalmi a kocsiban.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.12.13. 22:34

nikotin írta: Mellesleg, ahogy már valaki írta: adott egy hatalmas fricskát a többieknek, vélhetően elsősorban Hamiltonnak. "Én elvettem tőled a címet, de tőlem nem veheti el senki!" (:n
Rossz logika! Igenis elveheti! A trófea jövő márciusban ismét ott lesz képletesen egy asztalon Melbourne-ben a pálya szélén, gazdátlanul. Senki nem fogja birtokolni. Ugyanis december 31-én megszűnik a tulajdonjoga hozzá Rosbergnek. Magyarán "kihullik a kezéből" 2017-es évre vonatkozóan a cím. Ott lesz, és kecsegteti magát: "Szerezzetek meg!" És Rosbergnek esélye sem lesz a megszerzésére. A "megvédés" ugyanis eddig is csak képletes kifejezés volt. Minden egyes év új, minden egyes évben tiszta lappal indul mindenki. Aztán ha év végén behúzza az előző évi bajnok a címet, akkor lehet legfeljebb azt mondani képletesen, hogy "megvédte" a címét. Ám valójában akkor egy teljesen új címet zsebel be, annak az évnek a címét. Rosberg ennek lehetőségéből is kizárta magát. Számomra úgy tűnik az ő helyzete, hogy: "Jujj, végre idén sok malaccal (legfőbb riválisom kálváriája árán!) megszereztem a címet. Ezt megbecsülöm, mert jövőre ilyen malacom hátha nem lenne. Inkább gyorsan eliszkolok ezzel az egy győzelmemmel, még mielőtt újra kellene bizonyítanom!"
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.12.13. 22:57

Nem hiszem, hogy ez lett volna Rosberg motivációja, de kicsit tényleg ilyen szaga van a dolognak.

Megnéztem volna úgy vb címért harcolni, hogy ő az első számú a csapatában, a riválisa(i) meg másik csapat(ok)ban van(nak), de kb. egyforma gyorsak az autóik. Bár erre alapból nem láttam sok esélyt, hogy megtörténik, de így már biztosan nem fog. Szerintem a karrierjében bőven benne volt egy vb cím, de nem biztos, hogy pont ebben az évben, és pont így.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.12.13. 23:28

Lancelot írta: Rossz logika! Igenis elveheti! A trófea jövő márciusban ismét ott lesz képletesen egy asztalon Melbourne-ben a pálya szélén, gazdátlanul. Senki nem fogja birtokolni. Ugyanis december 31-én megszűnik a tulajdonjoga hozzá Rosbergnek. Magyarán "kihullik a kezéből" 2017-es évre vonatkozóan a cím.
szerintem meg kevered a forma1 vilagbajnoki cimet a profi box vilagbajnoki ovevel. a 2017es vb cimre senkinek sincs elojoga, nem rosbergtol kell elvenni, hanem a legtobb pontot gyujteni az evadban. az elozo ev vilagbajnokanak nincs semmilyen elojoga, 0 pontrol kezdi az idenyt, mint mindenki.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2016.12.14. 08:09

mudd írta: szerintem meg kevered a forma1 vilagbajnoki cimet a profi box vilagbajnoki ovevel. a 2017es vb cimre senkinek sincs elojoga, nem rosbergtol kell elvenni, hanem a legtobb pontot gyujteni az evadban. az elozo ev vilagbajnokanak nincs semmilyen elojoga, 0 pontrol kezdi az idenyt, mint mindenki.
Igazad van, csak ezért meg kár visszavonulni. A 2016-os vb. címet Hamilton akkor se vehetné el tőle ha maradt volna. Mármint ha ez tényleg a beintésről szólt ahogy többen is írják. :)
Így nem az F1-nek és nem is Hamiltonnak intett be hanem maximum a szurkolóinak, az a 2 aki itt van is neki kb. igazolta is, mert csalódottak vagy döhösek rá.
A többi "szurkolója" le se szarja, hogy visszavonult. Mintha soha nem is versenyzett volna, nem sajnálják hogy nem látják többet versenyezni, inkább már azért drukkolnak hogy Alonso/Vettel/Verstappen/Ric bárki menjen a helyére és verje el a fekát. (:v

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.12.14. 09:19

miert nem lehet megerteni azt, hogy vannak versenyzok, akik el tudjak kepzelni az eletet f1 nelkul is? niconal tobbet csak nigel vart a vb cimre. en azt hiszem, hogy nico tudja mi az ara egy vb cimnek lewis ellen, es neki ennyit mar nem er meg neki. nem csak arrol van szo, hogy pszichikailag megterhelo, hanem meg is valtoztatja az embert. a fasztggya mit kompenzal hami a karvastagsagu aranylancokkal, nokkel, pavaskodassal - nico nico akar maradni, ebbe mar tobb f1 evad nem fer bele.
(szerintem)

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2016.12.14. 09:38

Gocpont írta:Gyilok-ot megértem, pár futamot még vállalhatott volna világbajnokként. 2017-ben kellett volna visszavonulnia, közvetlenül Monte Carlo után. Csak kiszáll a kocsiból a leintés után és pl. hazasétál. Az öltözőasztalon meg hagy egy búcsúcetlit Wolfnak... bocs, le kellett ugranom kenyérért meg tejért. Slusszkulcs, forgalmi a kocsiban.
kb.. ennyi

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.12.14. 09:41

mudd írta:miert nem lehet megerteni azt, hogy vannak versenyzok, akik el tudjak kepzelni az eletet f1 nelkul is? niconal tobbet csak nigel vart a vb cimre. en azt hiszem, hogy nico tudja mi az ara egy vb cimnek lewis ellen, es neki ennyit mar nem er meg neki. nem csak arrol van szo, hogy pszichikailag megterhelo, hanem meg is valtoztatja az embert. a fasztggya mit kompenzal hami a karvastagsagu aranylancokkal, nokkel, pavaskodassal - nico nico akar maradni, ebbe mar tobb f1 evad nem fer bele.
(szerintem)
Addig kellett colna maradnia gondolom, amig Hamilton ujra le nem gyozi mert akkor helyreall a vilag rendje. :) az is lehet, hogy Hamilton iden csuriba volt es nem ert ez a cim. Sot lehet Anthony honokozo lapatja nagyobb mint Keke lapatja es kulonben is sokkal erosebb, majd jol megveri

Az esz megall. Mit kene csinalni, hanyszor kene cimet vedeni, mikor szabadna visszavonulni... ajjaj. Honnan, kivel, merre, miert?

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2016.12.14. 09:51

Szerintem szó sincs beszariságról, ilyen opció nincs a visszavonulásában. Oda állt volna ő keményen jövőre is ráadásul "simán" meg is nyerhette volna ahogy idén is. Egész egyszerűen így beleszarni az ember szájába... Értem én, hogy az ő élete az ő döntése, na de mennyen már a picsába. Hát hogy lehet így visszavonulni?! seggfej... :angry01

mindegy, kár pukkadni a lényegen úgy sem változtat.

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2016.12.14. 10:00

mudd írta:fasztggya mit kompenzal hami a karvastagsagu aranylancokkal, nokkel, pavaskodassal -
(szerintem)
Tudod mit? Semmit. Szimplán csak rajság, sukárság, fainság van! :)

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.12.14. 10:03

bulibaro? hat, az nekem kinai

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2016.12.14. 10:09

Bandee írta: Addig kellett colna maradnia gondolom, amig Hamilton ujra le nem gyozi mert akkor helyreall a vilag rendje. :) az is lehet, hogy Hamilton iden csuriba volt es nem ert ez a cim. Sot lehet Anthony honokozo lapatja nagyobb mint Keke lapatja es kulonben is sokkal erosebb, majd jol megveri

Az esz megall. Mit kene csinalni, hanyszor kene cimet vedeni, mikor szabadna visszavonulni... ajjaj. Honnan, kivel, merre, miert?
Ilyesmit én nem írtam célozni se akartam rá, de biztos bennem van a hiba hogy ennyire félreérthető vagyok. 3 nézet létezik itt a visszavonulás körül:
1.:beintett hamiltonnak így az egye a kefét. haha.
2.:fut a gyáva.
3.:amit mudd is írt, elég volt neki ebből ennyi, nem akar többet ilyen áldozatot hozni
Nekem is a 3. a legszimpatikusabb.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.12.14. 10:34

Tudod miért vonult vissza? Mert csak.

Szerintem..

Kb. 25 éve ennek élt, azt hiszem 30 fölött van, volt egy jó autója és VB lett. Nem akar még egyet vagy kettőt, mert az nem változtat semmin, így is VB meg úgy is. Ez csak a szurkolóknál van, hogy akkor legyen még VB, meg meg ezt csináljon meg azt csináljon.. Mert nem bírjuk elviselni, hogy olykor leverik a kedvencünket, mint a vakolatot pedig aztán magunkban felruháztuk mindenféle csodatévő tulajdonságokkal.. Esetetekben is ez történt, leverték a sztárt aminek számos oka lehet.. Leginkább szerintem maga se hitte el, hogy ez előfordulhat mert belekényelmesedett abba a helyzetbe amiben évek óta csücsül, van űrautó meg minden, 2 VB, pina és pénz számolatlanul. Későn pörgött fel, volt pár pechje és így összességében a rengeteget dolgozó és küzdő - ráadásul sokkal intelligensebb - csapattársa legyőzte. Ez van. Rossz lehetne a szájíz, ha nem lett volt számos futam az elmúlt években, amikor Rozi leverte csak úgy erőből. De volt rengeteg. És nemcsak idén, korábban is sőt ha jól emlékszem időmérőn már megverte őt éves összesítésben lehet nem is egyszer

Valószínűleg Niconak rengeteget, sokkal többet bele kellett tennie ebbe az egészbe nemcsak most, hanem 25 éve folyamatosan, egyszerűen mert kevesebbet kapott születésénél mint a másik, vagy mondjuk mint Alonso vagy Kimi. legjobb példa KImi aki lófaszt ebbe az egészbe nem tett bele mondjuk egy Rozihoz képest mert nem kellett. Ebből lett elege szerintem és én tisztelem érte, hogy azt tudta mondani elég volt pláne tisztelem amiért tudott annyit melózni, hogy legyőzze az elmúlt 20 év egyik legnagyobb tehetségét. Megtette amit sokan nem tudnak és nemcsak a sportban, hanem az élet egyéb területein sem.

Szóval szerintem semmit nem kell védenie, meg újra harcba szállnia meg semmi ilyen faszság nincsen, ez a VB az övé, rávéste Angliában az arc a nevét a kupára és kész. A többiek meg mehetnek újra, rághatják a faszt tovább mint ALonso meg Kimi 15 év után lassan 10 éve VB nélkül szarabbnál szarabb autókkal, mert majd biztosan most lesz kurva jó a verda és "vénségükre" nyernek. Meg lehet közben halmozni a vagyont.

Akik meg itt szemre akarnak hányni azoknak lehet nem ártana magukba nézni, ők mit tettek a saját életükben és területükön, mennyit áldoztak vagy áldoznának a szabadidejükből vagy a családjukból munkai sikerekért.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.12.14. 11:01

Bandee írta:Tudod miért vonult vissza? Mert csak.

Szerintem..

Kb. 25 éve ennek élt, azt hiszem 30 fölött van, volt egy jó autója és VB lett. Nem akar még egyet vagy kettőt, mert az nem változtat semmin, így is VB meg úgy is. Ez csak a szurkolóknál van, hogy akkor legyen még VB, meg meg ezt csináljon meg azt csináljon.. Mert nem bírjuk elviselni, hogy olykor leverik a kedvencünket, mint a vakolatot pedig aztán magunkban felruháztuk mindenféle csodatévő tulajdonságokkal.. Esetetekben is ez történt, leverték a sztárt aminek számos oka lehet.. Leginkább szerintem maga se hitte el, hogy ez előfordulhat mert belekényelmesedett abba a helyzetbe amiben évek óta csücsül, van űrautó meg minden, 2 VB, pina és pénz számolatlanul. Későn pörgött fel, volt pár pechje és így összességében a rengeteget dolgozó és küzdő - ráadásul sokkal intelligensebb - csapattársa legyőzte. Ez van. Rossz lehetne a szájíz, ha nem lett volt számos futam az elmúlt években, amikor Rozi leverte csak úgy erőből. De volt rengeteg. És nemcsak idén, korábban is sőt ha jól emlékszem időmérőn már megverte őt éves összesítésben lehet nem is egyszer

Valószínűleg Niconak rengeteget, sokkal többet bele kellett tennie ebbe az egészbe nemcsak most, hanem 25 éve folyamatosan, egyszerűen mert kevesebbet kapott születésénél mint a másik, vagy mondjuk mint Alonso vagy Kimi. legjobb példa KImi aki lófaszt ebbe az egészbe nem tett bele mondjuk egy Rozihoz képest mert nem kellett. Ebből lett elege szerintem és én tisztelem érte, hogy azt tudta mondani elég volt pláne tisztelem amiért tudott annyit melózni, hogy legyőzze az elmúlt 20 év egyik legnagyobb tehetségét. Megtette amit sokan nem tudnak és nemcsak a sportban, hanem az élet egyéb területein sem.

Szóval szerintem semmit nem kell védenie, meg újra harcba szállnia meg semmi ilyen faszság nincsen, ez a VB az övé, rávéste Angliában az arc a nevét a kupára és kész. A többiek meg mehetnek újra, rághatják a faszt tovább mint ALonso meg Kimi 15 év után lassan 10 éve VB nélkül szarabbnál szarabb autókkal, mert majd biztosan most lesz kurva jó a verda és "vénségükre" nyernek. Meg lehet közben halmozni a vagyont.

Akik meg itt szemre akarnak hányni azoknak lehet nem ártana magukba nézni, ők mit tettek a saját életükben és területükön, mennyit áldoztak vagy áldoznának a szabadidejükből vagy a családjukból munkai sikerekért.

Jo iras. (:i

Annyiban vitatkoznek, hogy szerintmem kicsit tul van dramatizalva ez a tehetsegbeni kulonbseg.
Rosberg azert mindig piszok gyors volt. 2013-ban mar az elso kozos evukben hajszallal jobban ment Hamiltonnal, csak kicsit tobb pechje volt es ezert kcisit le is maradt pontokban, de igy is kozel volt nagyon. Osszeeskuves volt!!!! :D Bar abban az evben nala volt a tapasztalati elony, ezt is alairom, meg ha inkabb epp a masodik felevre is forditott rosberg hamilton ellen. En is hajszallal jobbnak tartom Lewist tosszessegeben, foleg az esoben nyujtott teljesitmenye miatt, de azert a 4-bol 2 evben legalabb annyira jo volt, mitn Hamilton. Igen, a masik kettoben meg hamilton siman verte, de azert sokszor odaporkolt neki akkor is, es valljuk be, hamilton valoszinuleg tenyleg az elmult 10 ev leggyorsabb pilotaja, es a mercedesnel is altalaban kenyelemesebb helyzetben volt. nem mondom, hogy toltak, mert nem, de azert o kapott tobbszor csapatutasitast Rosberg karara, Rosberget basztatta a csapat es a kozonseg egyarant nehany utkozesuknel, holott Hamilton joval nagyobb geci volt a 4 ev alatt. Azonnal Lewis bemutatkozo futaman raszoltka Rosbergre, hogy ne elozze meg, hogy Lewis dobogora allhasson. Szoval igy azert nem konnyu. En azt mondom, lehetne akarki Hamilton helyett, Rosberg szerintem behuzott volna barki mas ellen a 3-bol 2-ot szerintem. Nalam az utobbi 1-2 ev alapjan Rosberg top3-ban van.

Szoval ertem en, hogy ezt a hajszalnyi kulonbseget is nagyon kemeny munkaval lehet csak legyurni, de szerintme neha kicsit tul van ez maygarazva. Es Hamilton szerintem egezs evben osszeszedett volt, es pechbol azert kijutott Rosbergnek is, meg ha nem is annyi. Utolso 4 futamon mar tartalekolt, be volt kulazva, utolag el is merte mondani.

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2016.12.14. 11:18

Bandee írta:Tudod miért vonult vissza? Mert csak.

Szerintem..

Kb. 25 éve ennek élt, azt hiszem 30 fölött van, volt egy jó autója és VB lett. Nem akar még egyet vagy kettőt, mert az nem változtat semmin, így is VB meg úgy is. Ez csak a szurkolóknál van, hogy akkor legyen még VB, meg meg ezt csináljon meg azt csináljon.. Mert nem bírjuk elviselni, hogy olykor leverik a kedvencünket, mint a vakolatot pedig aztán magunkban felruháztuk mindenféle csodatévő tulajdonságokkal.. Esetetekben is ez történt, leverték a sztárt aminek számos oka lehet.. Leginkább szerintem maga se hitte el, hogy ez előfordulhat mert belekényelmesedett abba a helyzetbe amiben évek óta csücsül, van űrautó meg minden, 2 VB, pina és pénz számolatlanul. Későn pörgött fel, volt pár pechje és így összességében a rengeteget dolgozó és küzdő - ráadásul sokkal intelligensebb - csapattársa legyőzte. Ez van. Rossz lehetne a szájíz, ha nem lett volt számos futam az elmúlt években, amikor Rozi leverte csak úgy erőből. De volt rengeteg. És nemcsak idén, korábban is sőt ha jól emlékszem időmérőn már megverte őt éves összesítésben lehet nem is egyszer

Valószínűleg Niconak rengeteget, sokkal többet bele kellett tennie ebbe az egészbe nemcsak most, hanem 25 éve folyamatosan, egyszerűen mert kevesebbet kapott születésénél mint a másik, vagy mondjuk mint Alonso vagy Kimi. legjobb példa KImi aki lófaszt ebbe az egészbe nem tett bele mondjuk egy Rozihoz képest mert nem kellett. Ebből lett elege szerintem és én tisztelem érte, hogy azt tudta mondani elég volt pláne tisztelem amiért tudott annyit melózni, hogy legyőzze az elmúlt 20 év egyik legnagyobb tehetségét. Megtette amit sokan nem tudnak és nemcsak a sportban, hanem az élet egyéb területein sem.

Szóval szerintem semmit nem kell védenie, meg újra harcba szállnia meg semmi ilyen faszság nincsen, ez a VB az övé, rávéste Angliában az arc a nevét a kupára és kész. A többiek meg mehetnek újra, rághatják a faszt tovább mint ALonso meg Kimi 15 év után lassan 10 éve VB nélkül szarabbnál szarabb autókkal, mert majd biztosan most lesz kurva jó a verda és "vénségükre" nyernek. Meg lehet közben halmozni a vagyont.

Akik meg itt szemre akarnak hányni azoknak lehet nem ártana magukba nézni, ők mit tettek a saját életükben és területükön, mennyit áldoztak vagy áldoznának a szabadidejükből vagy a családjukból munkai sikerekért.
a kiemelt részhez:
Lofaszt nem pörgött ő sehová.. rozi vett vissza.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.12.14. 11:21

Schumixx írta: Ilyesmit én nem írtam célozni se akartam rá, de biztos bennem van a hiba hogy ennyire félreérthető vagyok. 3 nézet létezik itt a visszavonulás körül:
1.:beintett hamiltonnak így az egye a kefét. haha.
2.:fut a gyáva.
3.:amit mudd is írt, elég volt neki ebből ennyi, nem akar többet ilyen áldozatot hozni
Nekem is a 3. a legszimpatikusabb.
1. Ilyet írtam én is, de egyrészt poén, másrészt meg tuti nem ez a visszavonulás oka.
2. Akár még ez is lehetne. De erre sem gondolom, hogy így lenne. Ha az előző években húzza be, akkor lehet, hogy marad, de ez az év melóban már túl sok lehetett neki egy Hamilton ellen és ezt nem akarta felvállalni. Nem Hamilton, hanem saját maga miatt. És itt be is jön a 3. pontod, amiben én is hiszek.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.12.14. 18:21

Bandee írta:Tudod miért vonult vissza? Mert csak.

Akik meg itt szemre akarnak hányni azoknak lehet nem ártana magukba nézni, ők mit tettek a saját életükben és területükön, mennyit áldoztak vagy áldoznának a szabadidejükből vagy a családjukból munkai sikerekért.
na pont ez a lényeg... és nekem pont ez bassza a csőrömet... szerintem egy igazi vb pilóta, ereje teljességében nem vonul csak úgy vissza. ha mégis, akkor eddig nem jó helyen volt. ami a sport szempontjából rossz üzenet, mert ezek szerint nincs szükség kiemelkedő teljesítményre, hogy vb legyél... elég hozzá egy mezőny feletti autó, és egy önmagától elszálló csapattárs... ez alapján, a maradék 20 pilóta is ugyanezt meg tudta volna csinálni...

nekem ez az üzenete annak, ahogy Rosberg visszavonult...

magamból indulok ki... a munkám során a maximumra törekszem mindig!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.12.14. 18:42

t-oom írta:
Bandee írta:Tudod miért vonult vissza? Mert csak.

Akik meg itt szemre akarnak hányni azoknak lehet nem ártana magukba nézni, ők mit tettek a saját életükben és területükön, mennyit áldoztak vagy áldoznának a szabadidejükből vagy a családjukból munkai sikerekért.
na pont ez a lényeg... és nekem pont ez bassza a csőrömet... szerintem egy igazi vb pilóta, ereje teljességében nem vonul csak úgy vissza. ha mégis, akkor eddig nem jó helyen volt. ami a sport szempontjából rossz üzenet, mert ezek szerint nincs szükség kiemelkedő teljesítményre, hogy vb legyél... elég hozzá egy mezőny feletti autó, és egy önmagától elszálló csapattárs... ez alapján, a maradék 20 pilóta is ugyanezt meg tudta volna csinálni...

nekem ez az üzenete annak, ahogy Rosberg visszavonult...

magamból indulok ki... a munkám során a maximumra törekszem mindig!
Igazságod van.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.12.14. 19:49

eldughatja hami a tehetségét, kikapott rosbergtől. ettől még rosberg nem lett top pilóta, csak hamiról derült ki, hogy rajolással meg villantással leplezi a zavarát. második félévben alonsotol is kikapott, nem bírja a nyomást na :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Nico Rosberg

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.12.14. 22:59

Bandee írta: ....
Akik meg itt szemre akarnak hányni azoknak lehet nem ártana magukba nézni, ők mit tettek a saját életükben és területükön, mennyit áldoztak vagy áldoznának a szabadidejükből vagy a családjukból munkai sikerekért.
Kezdeném talán ez utóbbival:

Hány óra is van, mikor ezt írom? 22,44! Mikor is kezdtem ma a napot? 7,30-kor? Hányszor teszem ezt meg hetente? Minimum ötször. Tegnapelőtt éjjel 1-kor, tegnap 23,45-kor hagytam el az irodát. Aztán jön a hétvége, amikor jönnek a külföldön dolgozók szombat délután késő estig. Hogy mikor találkozok a gyerekeimmel? Reggel fél órát és vasárnap. A többi mind a munkának jut. És ezt évek, évtizedek óta így csinálom, mert különben nem tudnék határidőket tartani, új ügyeket vállalni. Akkor azért elmondhatom, hogy "áldozok a szabadidőmből (ami nincs) vagy a családomból a sikerekért"? Mert ha igen, akkor azért engedd meg nekem, hogy úgy értékeljem a visszavonulását, ahogy nekem lejött!

Engem nem érdekel, hogy jövőre már nem lesz ott. Esküszöm fel sem fog tűnni. Eddig sem igazán érdekelt. Számomra mindig csak egy szürke töltelékember volt a sok pilóta között. Bárki kerül a helyére, azonnal törli nálam a maradék emlékét is.

Az sem érdekel, hogy elfáradt vagy családozni akar vagy a tököm tudja mit fog csinálni jövőre.

Ám az én életszemléletem egészen más! Soha nem tudnék betelni a siker ízével. Ha elkészítek egy bonyolult szerződést, ha megnyerek egy bonyolult ügyet máris az új kihívások foglalkoztatnak. Máris szükségem van az újabb feladatra. És ez így megy évtizedek óta. Azt teszem, amit szeretek tenni. Különben nem tudna ide kényszeríteni a munka még ilyenkor is, különben mindent megtennék, hogy elmeneküljek előle. Ám mivel szeretem, eszembe sem jutna abbahagyni. Nem! Majd a temetőbe mikor kivisznek. Ezért számomra abszolúte felfoghatatlan Rosberg lépése.

Ő, aki gyerekkora óta ezt tette élete céljává, hogy F1-es autóval küzdjön, most, mikor végre egy világverő géppel versenyezhetne, amikor kiélvezhetné jövőre az idei év sikerét, egy sokkal kevésbé jelentős teher - a meg nem nyert, elszalasztott vb-címek - nélkül, akkor egyszerűen feláll, és azt mondja: "Köszönöm, ennyi volt!" ? Ááááá! Ez nagyon gyenge! Ez olyan lépés, mint ami miatt a Rozi név is rajta ragadt. Olyan puhapöcs forma. És emellett igenis azt érzem, hogy nagy malaccal megnyerte, menekül is azonnal, nehogy a jövő évi eredményei megkérdőjelezzenek bármit is újra.

Nekem mondhatod - lassan már szinte elképesztő csúsztatásokba torkollva! - hogy milyen erőből verte szisztematikusan Hamiltont, stb. Ugyanis az egyszerűen nem igaz. Aki az idei évet látta, annak nem kell különösebben részletezni, hogy miképpen is lett ő a vb. Talán még egyetlen szezonjában sem szegődött mellé ennyire a szerencse, mint idén. De persze igaz a mondás, hogy annyi vagy, mint az utolsó futamod! Most, hogy megnyerte a vb-t egyesek már olyan piedesztálra emelik, ami elképesztő. De tegyétek! Nem érdekel. Ám akkor adasson meg nekem is, hogy a saját véleményem mellett kitartsak, és ha lehet azt azért senki ne vonja kétségbe, hogy én a saját területemen mennyi áldozatot hoztam és hozok a "szabadidőm" és a családom rovására!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt