Fernando Alonso

Versenyzők és csapatok
trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.10.19. 22:03

zola írta:
carlos78 írta:
akkor helyettesítsük be Kimivel, és töprengj :)
Én nem töprengek. Ezt szajkózom év eleje óta, hogy Kimit fejleszteni vitték oda. Egy hangrendszert se tudsz belőni teljesen jól egy zenéhez értő, ám abszolút hallással nem rendelkező emberrel, de egy hisztis vájtfülűvel, akinek igazán semmi se jó, ő meg fogja közelíteni a tökéletest. (Félreértések elkerülése érdekében: vájtfülű: zenei ismeretekkel is és abszolút hallással is rendelkező egyén.)
A lotus Kimi első évében meglepetés lett, a második évben meg az éved feléig kihívó. Aztán jött a pirelli gumikeverék módosítása, és ment minden a levesbe. Kinek köszönhette a fejlődést? Mért Kimihez ment oda a lotus, és mondta azt, hogy gyere ide, és olyan autót építünk, amilyet Te szeretnél? Hogy tudta egy költségvetésileg középcsapat, aki még anyagi gonddal is küszködött megszorongatni a 3 legnagyobb költségvetésű csapatot?

Ha nem lesz ég és föld a különbség a mostani Kimi és a jövő évi Kimi eredmények közt pozitív irányba, akkor mea culpázok.
Idén se erre számítottam, de látva a ferka teljesítményét, annyira nem vág földhöz ez a szar szereplés, mint ahogy a legtöbb Kimist. Nincs ingyen ebéd, áldozni is kell... és remélem ez az év az áldozat éve... majd kiderül.
ha Kimi ekkora autófejlesztő, akkor hogyhogy nem tudott magának megbízhatóbb autót csináltatni 2005-ben? :D
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.19. 23:00

vollebak írta:
Ez hülyeség, Kimi mindig is pocsék tesztpilóta volt, viccelődtek is vele a McLarennél, hogy ezeknek a finneknek nem megy az ilyesmi (Mika sem volt jó ebben előtte). Nézd meg, milyen csodásra fejlesztette a 2004-es, meg a 2006-os McLareneket, pedig akkor még teszttilalom sem volt, mehettek orrvérzésig. Szóval ne nagyon apellálj arra a jövő évi erős Ferrarira az elképzelésed alapján.
Allison, Bojler és Grozsán nem éppen osztják a véleményedet.. De mondjuk a Tiéd a leginkább sláger, az biztos.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.19. 23:02

Rocco írta:Nem jott ossze es ennyi. Szerencsere. 2010 rajta mulott, a tobbiert megkuzdott tisztessegesen. 2012 ev vegere ugyan elfaradt, de elotte viszont eleg komolyan ment. Ez a cikk egy baromsag, ahogy az is, hogy Kimi nem tud fejleszteni. Alonso emberileg nulla, de nem hinnem, hogy itt most ebbol a szempontbol ez szamitott, bar ha meg igen, amire lehet esely, azt mi sosem fogjuk tudni megmondani. Nem tudok, "szakertonek" szamit ez a csavo, aki irta? Mert akkor eleg nagy szegyen amit kiadott a kezei kozul.
Szerintem Joó nincs abban a helyzetben, hogy ezt a cikket megengedhesse magának. Ilyet mi írogathatunk itt, de ő mégis hivatásosan űzi mint szakma ezt az egészet. Nem osztottak neki lapot, elmehet a picsába, hogy ilyet ír valakiről aki szakmája csúcsán van.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.19. 23:05

carlos78 írta:
bertone írta: Ők ketten ugye régóta nagy cimborák? Ez bizonyára cseppet sem befolyásolja.
egyetértek vele. problem? :D
Más meg hisz a nehezebb autóban. Baj?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.19. 23:10

trutya írta:
ha Kimi ekkora autófejlesztő, akkor hogyhogy nem tudott magának megbízhatóbb autót csináltatni 2005-ben? :D
Szerintem annyi a dolga, hogy megmondja mi szar az autóban és hogyan érzi a különböző változtatásokat.. Az összesnek ez a dolga, nem több. A Lotus szerint ő ebben igazán jó volt, igaz Vollebak szerint béna. Én a Lotusnak hiszek. De erre szerintem Lonzi is ugyanúgy képes, meg Hamilton is stb-stb. Annyi, hogy én nem gondolom ebben Alonsot sokkal jobbnak, szarabbnak se. Ő viszont tud menni a szarral is, a Kubicás cikk gondolom erről szólhat cím alapján (nem olvastam el) és én egyet is értek ezzel. Hiszen ezt látom évek óta.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.10.19. 23:26

Bandee írta:
trutya írta:
ha Kimi ekkora autófejlesztő, akkor hogyhogy nem tudott magának megbízhatóbb autót csináltatni 2005-ben? :D
Szerintem annyi a dolga, hogy megmondja mi szar az autóban és hogyan érzi a különböző változtatásokat.. Az összesnek ez a dolga, nem több. A Lotus szerint ő ebben igazán jó volt, igaz Vollebak szerint béna. Én a Lotusnak hiszek. De erre szerintem Lonzi is ugyanúgy képes, meg Hamilton is stb-stb. Annyi, hogy én nem gondolom ebben Alonsot sokkal jobbnak, szarabbnak se. Ő viszont tud menni a szarral is, a Kubicás cikk gondolom erről szólhat cím alapján (nem olvastam el) és én egyet is értek ezzel. Hiszen ezt látom évek óta.
egyetértek veled.
JG meg zola együttesen kicsapták a biztosítékot, érted... ennyi erővel a Marussia-pilótákat is számon kérhetnénk.
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.10.19. 23:31

Bandee írta: Más meg hisz a nehezebb autóban. Baj?
abszolút nem. nincs vele gondom, ha valaki elhiszi, hogy ez az f1-ben megtörténhet, hogy egy átlag középiskolásnál hülyébb mérnökök seregei ülnek dollárszázmilliós projekteken, akik emellett valahogy egy vb középmezőnyös autót össze tudtak hozni, ami évadokon keresztül nem hoz technikai DNF-et, azaz oltári mázlisták is. :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.19. 23:41

carlos78 írta:
Bandee írta: Más meg hisz a nehezebb autóban. Baj?
abszolút nem. nincs vele gondom, ha valaki elhiszi, hogy ez az f1-ben megtörténhet, hogy egy átlag középiskolásnál hülyébb mérnökök seregei ülnek dollárszázmilliós projekteken, akik emellett valahogy egy vb középmezőnyös autót össze tudtak hozni, ami évadokon keresztül nem hoz technikai DNF-et, azaz oltári mázlisták is. :)
Lehetett más oka is, hogy nehezebb. Nyilván nem véletlenül történt, lehet megpróbáltak nála valami mást. Az is lehet, hogy kamu. De erről Te semmivel nem tudsz többet, mint én vagy Bertone vagy bárki itt.

Annyi esze azért másnak is van rajtad kívül, hogy az F1-ben véletlenül nem néznek el 15 kg- ot. Csak azért szóltam, mert napok óta téped ezt mint floki a lábtörlőt, újra és újra kanyarodva oda, mert esetleg az nem passzol a Te elméletedbe. Elmondom, hogy attól még lehet igaz (és nem gondolom, hogy Kimi kifejezetten attól lassabb Lonzinál)

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.10.20. 01:25

az szerepelt a cikkben, hogy fél sec-et jelent a 15kg plusz súly.
melyik csapat dob a pilótájára fél secet?
de tegyük fel hogy igaz - itt egy két ember elkezdte bizonygatni, hogy hát lehetett véletlen is.. :D na én azon röhögtem.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

bertone

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.10.20. 05:13

trutya írta:
zola írta: Én nem töprengek. Ezt szajkózom év eleje óta, hogy Kimit fejleszteni vitték oda. Egy hangrendszert se tudsz belőni teljesen jól egy zenéhez értő, ám abszolút hallással nem rendelkező emberrel, de egy hisztis vájtfülűvel, akinek igazán semmi se jó, ő meg fogja közelíteni a tökéletest. (Félreértések elkerülése érdekében: vájtfülű: zenei ismeretekkel is és abszolút hallással is rendelkező egyén.)
A lotus Kimi első évében meglepetés lett, a második évben meg az éved feléig kihívó. Aztán jött a pirelli gumikeverék módosítása, és ment minden a levesbe. Kinek köszönhette a fejlődést? Mért Kimihez ment oda a lotus, és mondta azt, hogy gyere ide, és olyan autót építünk, amilyet Te szeretnél? Hogy tudta egy költségvetésileg középcsapat, aki még anyagi gonddal is küszködött megszorongatni a 3 legnagyobb költségvetésű csapatot?

Ha nem lesz ég és föld a különbség a mostani Kimi és a jövő évi Kimi eredmények közt pozitív irányba, akkor mea culpázok.
Idén se erre számítottam, de látva a ferka teljesítményét, annyira nem vág földhöz ez a szar szereplés, mint ahogy a legtöbb Kimist. Nincs ingyen ebéd, áldozni is kell... és remélem ez az év az áldozat éve... majd kiderül.
ha Kimi ekkora autófejlesztő, akkor hogyhogy nem tudott magának megbízhatóbb autót csináltatni 2005-ben? :D
Bocsi, de ez a felvetés nagy butaság. Egy pilóta fejlesztői képessége nem az autó megbízhatóságára van hatással, hanem a menet tulajdonságaival.
Mellesleg, én inkább azt kérdeztem volna Zolától, hogy akkor most miért olyan szar még mindig az idei Ferrari.

bertone

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.10.20. 05:18

carlos78 írta:
bertone írta: Te pontosan úgy szopod be ezeket, ahogy azok, akiktől annyira szeretnél különbözni. :mosoly:

véleményen nincs mit beszopni, mert az van sajátom is. ha véletlenül egyezik a Kubicáéval, vagy akárkiével, akkor egyezik, ha nem, az sem zavar. (és nem képzelgek hozzá mást, mint ami le van írva.. :) )
beszopni csak információkat szoktak, mint a ferrari overállos vettel, vagy a +15 kilós Kimi kasztni :D de az nem vélemény.

úgy tűnik, hogy van, aki a vélemény-tény reláció ezen alapjaival sincs tisztában, ezektől tényleg különbözök, nem tagadom :) csikókorban még lehet ezen változtatni, később már szinte lehetetlen :D úgyhogy nem is szoktam megkísérelni már, csak jelzem, azt vagy leesik, vagy nem. nem szokott :)
Viszont a véleményed az ilyen és ehhez hasonló információk alapján (is) alakítod ki.

bertone

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.10.20. 05:26

carlos78 írta:az szerepelt a cikkben, hogy fél sec-et jelent a 15kg plusz súly.
melyik csapat dob a pilótájára fél secet?
de tegyük fel hogy igaz - itt egy két ember elkezdte bizonygatni, hogy hát lehetett véletlen is.. :D na én azon röhögtem.
1. a cikkben 3-4 tized szerepelt
2. nem emlékszem, hogy az lett volna, hogy a komplett autó (balanszokkal együtt) lett volna nehezebb
3. mutass olyan hozzászólást, ahol bárki is azt mondta volna, hogy ez véletlen lenne, már amennyiben igaz - én nem emlékszem ilyenre

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.20. 10:07

carlos78 írta:az szerepelt a cikkben, hogy fél sec-et jelent a 15kg plusz súly.
melyik csapat dob a pilótájára fél secet?
de tegyük fel hogy igaz - itt egy két ember elkezdte bizonygatni, hogy hát lehetett véletlen is.. :D na én azon röhögtem.
Én úgy tudom, hogy ez kb. 5LE veszteséget okozhat kb. a teljesítményből, de ez persze egyáltalán nem biztos én csak hallottam ökölszámokat. Véletlenül semmi nem történik az F1-ben az autóval :mosoly: Fene tudja miből adódik a különbség, ha van egyáltalán de az biztos, hogy valami nem stimmelt az autóval. Nyilván a körülményekről és a Szocsi kiborulásról (ha volt) se tudunk semmit. Amúgy fél secet szerintem tuti nem jelenthet, max. 2-3 tizedet de ezt se tudom indokolni.

bertone

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.10.20. 12:22

Bandee írta:
carlos78 írta:az szerepelt a cikkben, hogy fél sec-et jelent a 15kg plusz súly.
melyik csapat dob a pilótájára fél secet?
de tegyük fel hogy igaz - itt egy két ember elkezdte bizonygatni, hogy hát lehetett véletlen is.. :D na én azon röhögtem.
Én úgy tudom, hogy ez kb. 5LE veszteséget okozhat kb. a teljesítményből, de ez persze egyáltalán nem biztos én csak hallottam ökölszámokat. Véletlenül semmi nem történik az F1-ben az autóval :mosoly: Fene tudja miből adódik a különbség, ha van egyáltalán de az biztos, hogy valami nem stimmelt az autóval. Nyilván a körülményekről és a Szocsi kiborulásról (ha volt) se tudunk semmit. Amúgy fél secet szerintem tuti nem jelenthet, max. 2-3 tizedet de ezt se tudom indokolni.
Talán az eddig általam leírtakból nem derült ki, de én nem hiszek abban, hogy versenyre kész állapotban - a versenyzők súlyát is figyelembe véve bármelyik autó is nehezebb lenne a másiknál. Sem a Ferrarinál, sem bármelyik másik csapatnál. A kaszni, a balanszok nélkül lehet, hogy nehezebb. Azért ezeket kézzel gyártják, nem pedig robotok. Itt egy plusz réteg, ott egy kis gyanta, további megerősítések stb-stb. Szóval, ez összejöhet, de ez csak annyit jelent, hogy ennyivel kevesebb balanszot tudnak a megfelelő helyre tenni. Így aztán a súlytöbblet nem okoz idő többletet, csak a beállítás sokkal nehezebb, és az okozhat plusz időt. De, én nem vagyok helikopter, így csak ezt gondolom, de nem tudom.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.10.20. 14:29

+1
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.10.20. 15:32

Talán az eddig általam leírtakból nem derült ki, de én nem hiszek abban, hogy versenyre kész állapotban - a versenyzők súlyát is figyelembe véve bármelyik autó is nehezebb lenne a másiknál. Sem a Ferrarinál, sem bármelyik másik csapatnál. A kaszni, a balanszok nélkül lehet, hogy nehezebb. Azért ezeket kézzel gyártják, nem pedig robotok. Itt egy plusz réteg, ott egy kis gyanta, további megerősítések stb-stb. Szóval, ez összejöhet, de ez csak annyit jelent, hogy ennyivel kevesebb balanszot tudnak a megfelelő helyre tenni. Így aztán a súlytöbblet nem okoz idő többletet, csak a beállítás sokkal nehezebb, és az okozhat plusz időt. De, én nem vagyok helikopter, így csak ezt gondolom, de nem tudom.


Bertone álláspontja szerintem világos.
Magam sem hiszem, hogy a Kimi autója 15 kg-al nehezebb lett volna mint pld. Vettelé. A két Ferrari csupasz kaszni lehet hogy eltért a súlyát illetően, bár erről én még nem olvastam hivatalos információt. Nem zárom ki hogy egyikk nehezebb a másiknál de 15 kg-al?
(:t
Az ebben a sportban bődületesen sok.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

eni
gokartos
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2014.02.17. 07:28

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: eni » 2014.10.22. 10:42

bertone írta: Mellesleg, én inkább azt kérdeztem volna Zolától, hogy akkor most miért olyan szar még mindig az idei Ferrari.

Sőőőt..... Az utóbbi idők, talán legszarabbikja... :)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.10.22. 12:22

bertone írta: Bocsi, de ez a felvetés nagy butaság. Egy pilóta fejlesztői képessége nem az autó megbízhatóságára van hatással, hanem a menet tulajdonságaival.
Mellesleg, én inkább azt kérdeztem volna Zolától, hogy akkor most miért olyan szar még mindig az idei Ferrari.
hát ők tervezik a kocsit, nem? alulméretezte a fogaskerekeket, van ilyen. :D
Kép

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.10.22. 15:04

eni írta:
bertone írta: Mellesleg, én inkább azt kérdeztem volna Zolától, hogy akkor most miért olyan szar még mindig az idei Ferrari.

Sőőőt..... Az utóbbi idők, talán legszarabbikja... :)
Hja, Alonso tervezte, Kimi csak beleült (ha már csipkelődünk (:v )

eni
gokartos
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2014.02.17. 07:28

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: eni » 2014.10.22. 15:17

Alghar írta:
Hja, Alonso tervezte, Kimi csak beleült (ha már csipkelődünk (:v )

Nem, nem...Ebben már erősen benne van Kimi keze is... Meg is lett az eredménye...
Amúgy meg nyiff-nyaff, nyaff-nyaff.... :)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.10.22. 15:24

eni írta:
Alghar írta:
Hja, Alonso tervezte, Kimi csak beleült (ha már csipkelődünk (:v )

Nem, nem...Ebben már erősen benne van Kimi keze is... Meg is lett az eredménye...
Amúgy meg nyiff-nyaff, nyaff-nyaff.... :)
Persze, persze...hát, hiszen Alonso a non plus ultra az F1-ben, nem is értem, hogy öt év alatt hogyan nem fejlesztett ki egy űrhajót (:u

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.10.22. 16:41

Alghar írta:
Persze, persze...hát, hiszen Alonso a non plus ultra az F1-ben, nem is értem, hogy öt év alatt hogyan nem fejlesztett ki egy űrhajót (:u
Direkt csinálta hogy most Vettel-nek szar legyen. Tönkretett mindent. (:v

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.10.22. 18:06

Alghar írta:
Persze, persze...hát, hiszen Alonso a non plus ultra az F1-ben, nem is értem, hogy öt év alatt hogyan nem fejlesztett ki egy űrhajót (:u
mert az olaszok basztak megcsinálni, amit mondott :D
Kép

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.10.22. 22:55

Magic írta: Direkt csinálta hogy most Vettel-nek szar legyen. Tönkretett mindent. (:v
trutya írta: mert az olaszok basztak megcsinálni, amit mondott :D
(:j (:taps

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.10.30. 19:57



Ez nagyon jópofa.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt