Fernando Alonso

Versenyzők és csapatok
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.02.25. 09:38

Én is azt gondolom, hogy sajnos valami egészségügyi probléma okozta a balesetet. Lehet csak valami pillanatnyi probléma is aminek gondolom 100 oka lehet az orvoslás szerint, nem biztos, hogy kimutatható vizsgálatokkal. Messzemenő következtetéseket azért ne vonjunk le én nem gondolom, hogy nem versenyezhet de a baleset miatti bent fekvés az akkora kamu mint ide Kispirics (by Mudd).

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.02.25. 09:54

csak ismételni tudom önmagam, nagyon rossz előérzetem van...

eni
gokartos
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2014.02.17. 07:28

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: eni » 2015.02.25. 09:57

t-oom írta:csak ismételni tudom önmagam, nagyon rossz előérzetem van...

Jól van. Mondjuk Neked mindig az van....... Azért az egészségügyi probléma kapcsán, nem kell a legrosszabbra gondolni.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.02.25. 10:07

t-oom írta:a szimulátoros filmet kezeljük a helyén... kb. úgy készülhetett, hogy valaki valamelyik F1-es játékkal próbálta megismételni a balesetet, és így sikerült...
Ez így van, de ahol a videót alapvetően megtaláltam, ott arról írtak - ha jól értettem - hogy szemtanúk elmondása alapján készült.
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.02.25. 10:26

eni írta:
t-oom írta:csak ismételni tudom önmagam, nagyon rossz előérzetem van...

Jól van. Mondjuk Neked mindig az van....... Azért az egészségügyi probléma kapcsán, nem kell a legrosszabbra gondolni.
remélem nem így ér véget az F1-es karrierje... (erre vonatkozik a rossz előérzetem)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.02.25. 10:28

nikotin írta:
t-oom írta:a szimulátoros filmet kezeljük a helyén... kb. úgy készülhetett, hogy valaki valamelyik F1-es játékkal próbálta megismételni a balesetet, és így sikerült...
Ez így van, de ahol a videót alapvetően megtaláltam, ott arról írtak - ha jól értettem - hogy szemtanúk elmondása alapján készült.
ez ok, de én sem tudnám 2x ugyanúgy elrontani egy kanyart, még szimulátorban sem...

ez a videó inkább csak tájékoztatónak vegyük, hogy kb. itt történt, és nagyjából így...

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.02.25. 10:32

Állítólag fej és hátfájásra panaszkodik.
De most komolyan aki annyira rosszul van az nem posztol magáról képet twitter-re.
Az agyrázkódásnak napokig lehetnek tünetei, ez személyes tapasztalat.
A baleset körülményei amik félni valót adhatnak.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.02.25. 10:43

tizenéves koromban elestem kerékpárral... annyira emlékszem, hogy délelőtt, otthonról elindultam Édesanyámhoz, a munkahelyére... másnap reggel ébredtem a kórházban. köztes időben pár kép van csak meg... hogy hánytam a nappaliban, és kimentem Édesanyám után az utcára, aki már a mentőt várta... majd fekszem a mentőben, és már sötét van, és körülöttem beszélnek... kórházi váróterem, ülök Édesanyám mellett egy padon... majd másnap reggel a kórházi ágy... egy napig fel sem kelhettem... mikor végre megengedték, elmentem a mosdóig, és egy hatalmas mokkám volt az egyik szemem körül... 1 hétig kórházban voltam.

állítólag kerékpárral rámentem egy kőre, és elestem, de olyan szerencsétlenül estem, hogy az árokban egy követ fejeltem meg... a doki azt mondta, hogy szerencsém volt, hogy csak agyrázkódással megúsztam... és nem a halántékommal ütköztem a kőnek...

remélem Alonsonak is csak agyrázkódása van valóban... ebből tényleg maradéktalanul fel lehet épülni, max sosem fog emlékezni a baleset körülményeire.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.02.25. 10:53

Jadrina írta:Nem akartam én lenni az aki kimondja, de ha valami egészségügyi probléma miatt történt a baleset, amiről feltételezhető, hogy újra előfordulhat, simán eltilthatják a versenyzéstől.
Őrültség, ne legyél már vészmadár (Gandalf) (:n
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2015.02.25. 11:56

Redbull írta:
Jadrina írta:Nem akartam én lenni az aki kimondja, de ha valami egészségügyi probléma miatt történt a baleset, amiről feltételezhető, hogy újra előfordulhat, simán eltilthatják a versenyzéstől.
Őrültség, ne legyél már vészmadár (Gandalf) (:n
Valami egészségügyi dolog mindeképpen van. Lehet nem ilyen tragikus, az is lehet, hogy konkrétan a versenyzést nem is befolyásolja majd (sőt akár az is, hogy nem is függ össze a balesettel), de elég fontos, hogy vizsgálgassák. És vizsgálják is, az egészség a legfontosabb!

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.02.25. 12:08

Én azt mondom hogy inkább most legyen bent 3-4 napig, amikor mindent átnéznek rajta, és kipiheni magát, feltöltődik stb, mint hogy egy napot lett volna bent siettetett eljárással és visszakéne járnia havonta mert nem kóser a dolog. Sztem egyértelmű hogy fokozott biztonság alatt tartják, nem kell több Bianchis eset, még ha nem is ugyanaz a szitu, de fejsérülésről van szó, sztem az FIA is támogatta hogy minél tovább nézzék át Alonsot.
Egyébként az FIAnak 3 kamerából is meg van az eset ahogy kicsúszott, de nem fogják kiadni, na vajon miért? A Bianchis esetet sem adhatták ki. Ha szimpla és egyértelmű baleset lenne már rég elemeznék mindenhol.

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.02.25. 12:10

Fernando Alonso doubtful for final test as teams gear up for final running before Australian GP


Kétséges, de van rá esély, tehát nagy baj nincs, ha ki is hagyja az is elővigyázatosságból lesz. Még mindig inkább ezt hagyja ki mint az első futamot.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.02.25. 12:18

tudom nem mérvadó... meg nem is szoktam olvasni... de...

http://gp-live.hu/f1-hirek/alonso-nem-c ... ssal-kuzd/

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2015.02.25. 12:53

LyBaanbck írta:
Valami egészségügyi dolog mindeképpen van. Lehet nem ilyen tragikus, az is lehet, hogy konkrétan a versenyzést nem is befolyásolja majd (sőt akár az is, hogy nem is függ össze a balesettel), de elég fontos, hogy vizsgálgassák. És vizsgálják is, az egészség a legfontosabb!
Bizony, az egészség, meg a térerő....

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.02.25. 14:47

Kiengedték, láthatóan kutya baja szerencsére.

https://twitter.com/AlbertFabrega/statu ... 1784551424
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2015.02.25. 15:03

vollebak írta:Kiengedték, láthatóan kutya baja szerencsére.

https://twitter.com/AlbertFabrega/statu ... 1784551424
Mert mit vártunk, leszakadt végtagokat, plusz két fejet? Bármit is vizsgáltak, bármi baja is van/volt azt nem fényképekről fogjuk megállapítani.
De nagyon remélem,hogy ezzel tényleg vége és minden rendben nála. Na és hogy csak a holnap kezdődő tesztsorozatotkell kihagynia.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.02.25. 15:11

hasonlókban reménykedem én is...!

de mindenképpen jó kinn látni már!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.02.25. 15:13

LyBaanbck írta: Mert mit vártunk, leszakadt végtagokat, plusz két fejet? Bármit is vizsgáltak, bármi baja is van/volt azt nem fényképekről fogjuk megállapítani.
De nagyon remélem,hogy ezzel tényleg vége és minden rendben nála. Na és hogy csak a holnap kezdődő tesztsorozatotkell kihagynia.
Részemről nem vártam semmit, csak zavaró volt a túlzott titkolózás. De bármi volt, ma a saját lábán sétált ki, integetett, mosolygott, nekem ennyi elég.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2015.02.25. 15:20

vollebak írta: Részemről nem vártam semmit, csak zavaró volt a túlzott titkolózás. De bármi volt, ma a saját lábán sétált ki, integetett, mosolygott, nekem ennyi elég.
Ezt is várjuk el tőle, meg mindenki más is.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: trutya » 2015.02.25. 15:24

akkor az már biztos, hogy kihagyja a tesztet?
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.02.25. 15:27

trutya írta:akkor az már biztos, hogy kihagyja a tesztet?
Tuti. Magnussen lesz helyette.

Szerk. És a FIA vizsgálatot indít a baleset kapcsán.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: trutya » 2015.02.25. 16:17

Magic írta:
trutya írta:akkor az már biztos, hogy kihagyja a tesztet?
Tuti. Magnussen lesz helyette.

Szerk. És a FIA vizsgálatot indít a baleset kapcsán.
köszi.
Kép

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2015.02.26. 11:02

Már azon spekulálnak, hogy lehet kihagyja a szezonnyitót... Mi a fene történt?

Szerk:

12:43
Dennis szerint Alonso indul Ausztráliában
ORIGO
Ron Dennis megerősítette, hogy Fernando Alonso "viszonylag rövid ideig eszméletlen volt az autóban" a barcelonai balesete után, idézi a McLaren csoport elnökét Pete Grill, a Sky Sports tudósítója a Twitteren. Dennis azt is elismerte, hogy ő javasolta az FIA-nak a baleset kivizsgálását.

Anthony Rowlinson, az F1 Racing főszerkesztője azt írja szintén a Twitteren, hogy Dennis szerint Alonso "teljesen képben van, normális, és tesztelni akar, és nem látja okát annak, hogy ne versenyezzen Ausztráliában, de a végső döntést az orvosok hozzák meg." Kollégája, James Roberts beszámolt, hogy Dennis kijelentette: "Nem volt elektromos ütés, ami a balesetet okozta volna. A szél tette."

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2015.02.26. 13:54

13:11
Dennis zavaros szóhasználattal magyarázta Alonso helyzetét
ORIGO
Ron Dennis, a McLaren csoport elnöke a több évtizedes pályafutása mellett gyakran nyakatekert retorikai fordulatairól ismert. A brit üzletember előszeretettel használ bonyolult és fellengős angol kifejezéseket olykor egyszerű közlendők kinyilatkoztatására is, de ha helyesek a Twitteren megjelent idézetek, amelyeket Fernando Alonsóval kapcsolatban mondott, akkor Dennis meglehetősen sajátos szóhasználattal élt.

Dennis cáfolta, hogy Alonsót áramütés érte a vasárnapi balesete előtt, legalábbis valószínűleg erre utalt, amikor az "electrocution" kifejezést használta, ami az "electro" (áram) és az "execution" (kivégzés) szavak összetétele, és tükörfordításban valóban áramütést jelent, de az angol nyelvben az áramütés általi halálesetre használják.

A spanyol pilóta szerencsére nem sérült meg súlyosan az ütközésben, bár Dennis elismerte, hogy rövid ideig elvesztette az eszméletét, de cáfolta, hogy sokkot kapott volna. A McLaren elnöke nem tartja valószínűnek, hogy Alonso ne tudjon indulni Ausztráliában, de ha mégis így alakul, akkor Kevin Magnussen lép a helyére.

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2015.02.26. 14:39

14:29
Az F1 volt főorvosa szerint zűrzavaros Dennis nyilatkozata
ORIGO
Kritizálta Ron Dennis legfrissebb nyilatkozatát Gary Hartstein, az F1 volt főorvosa a Twitteren. A tudósítások szerint Dennis azt mondta, hogy Alonso a múlt vasárnapi balesetben nem szenvedett agyrázkódást, holott erről korábban több forrás is beszámolt. "Üzenem Ron Dennisnek, hogy ha eszméletvesztés, és normális CT eredmények vannak, akkor az a definíció szerint agyrázkódás. Az ön nyilatkozata bájos lenyomata a zavarodottságnak, ködösítésnek, és következetlenségnek, ami a csapatát jellemzi, mióta ez az ügy elkezdődött."

Hartstein utalt arra is, hogy nem hiszi a magyarázatokat, amelyek szerint Alonso a cockpit oldalába ütötte volna be a sisakját, mert az autók a fej körül különös nagy gondossággal készülnek. Kutatások sorozata előzte meg a kialakításra vonatkozó szabályok meghozatalát, és a karosszéria sem tömör anyagból készül a sisak körül, hanem habszerű, puha borítással látják el.

Lezárt