Fernando Alonso

Versenyzők és csapatok
Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.19. 23:14

carlos78 írta:
Alghar írta: Nehogy már Alonsot kikiáltsuk tehetségtelennek...Kimit meg Vettelt meg "nemdolgozó"-nak, mert falra mászok
magadtól ne mássz falra :D te találtad ki ezeket ugyanis :)

egyébként mit jelent a tehetséges" szó az F1-ben? azon kívül hogy jók a reflexek? (de még azt is lehet fejleszteni)
Azt hogy nagyon hamar alkalmazkodik mindenhez. Az autóhoz a körűlményekhez, remek helyzetfelismerő készsége van. A jó reflexek mellett képes jó döntést is hozni akár pillanatok alatt. Átlátja a versenyt nem csak megy a sűrűben.
Ezek egyike sem tanulható szerintem. Vagy érzed vagy nem.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.19. 23:36

[quote="Magic"][/quote]

Szerintem tanulható, sok sok tapasztalat és versenykilométer kell hozzá.
És persze, hogy nem lazulunk közben. :mrgreen:

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.01.19. 23:43

Tehetség:

http://tehetseg.hu/mi-tehetseg

szerk.: kiemelés tőlem (erről írtam korábban):
A feladat iránti elkötelezettség olyan személyiség-tényezőket foglal magába, amelyek a magas szintű teljesítményhez az energiát biztosítják: érdeklődés, versenyszellem, kitartás, emocionális stabilitás stb. A képességek bármilyen magas szintre is fejlődnek, e háttértényezők fejlettsége nélkül nincs magas szintű teljesítmény.

bertone

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.20. 07:49

Alghar írta:
tehetség+meló az ami az igazán kimagasló eredményeket hozza. Lehetne Alonso olyan szorgalmas, mint állat, ha nem lenne tehetséges, akkor úgy vágták volna ki ebből a cirkuszból, hogy a lába sem éri a földet. És ez fordítva is igaz: lehet Kimi és Vettel "csodagyerek", ha nem melóznának, akkor sz@rt sem értek volna el.

Nehogy már Alonsot kikiáltsuk tehetségtelennek...Kimit meg Vettelt meg "nemdolgozó"-nak, mert falra mászok
(hol a homlokcsapkodós szmájlim??? :?: )
Válogass kérlek: :pf01 :pf02 :pf03 :pf04

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.20. 08:48

Alghar írta:

Miért magamtól? Ezt
tehetség<meló
nem Te írtad? Aztán hoztad példának Alonso-t az egyik, Kimit és Vettelt a másik oldalon... (:n
ha ebből azt hoztad ki, hogy az egyik full tehetségtelen, a másik meg full lusta, akkor az a te bajod.

egyébként nem értem, miért kell mindent eltúlozni. nem először rugaszkodsz el a leírtaktól, beleképzelsz valamit. Bertone szokott még ilyet, meg Zola. Mi ebben a jó? :D

nagyon nehéz lesz az idén a Kimi szurkolókkal, ha ez a kényszeres képzelgés folytatódik :D az első motorhibánál vagy defektnél megy majd az Alonso szabotázs, stb :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.20. 09:50

carlos78 írta:egyébként nem értem, miért kell mindent eltúlozni. nem először rugaszkodsz el a leírtaktól, beleképzelsz valamit. Bertone szokott még ilyet, meg Zola. Mi ebben a jó? :D
Ebben a Doki utolérhetetlen.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.20. 09:54

rdaneelolivaw írta:
Magic írta:
Szerintem tanulható, sok sok tapasztalat és versenykilométer kell hozzá.
És persze, hogy nem lazulunk közben. :mrgreen:
Egy Kartikeyan-ból 100.000km után se lesz Alonso. Van ami nem tanulható na.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.20. 10:05

Alghar írta:
A képességek bármilyen magas szintre is fejlődnek, e háttértényezők fejlettsége nélkül nincs magas szintű teljesítmény.
Vettelnél állítólag van. Ő csak beül az autóba, és 2 seccel gyorsabb. Főleg azért, mert német. :D
Kiminél is volt anno. Főleg azért, mert Finn. :D

ki volt ez alakítva logikailag is. És vannak, akik ezt mai napig elhiszik :D (:j (:taps
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára carlos78 2014.01.20. 10:16-kor.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.20. 10:12

rdaneelolivaw írta:
carlos78 írta:egyébként nem értem, miért kell mindent eltúlozni. nem először rugaszkodsz el a leírtaktól, beleképzelsz valamit. Bertone szokott még ilyet, meg Zola. Mi ebben a jó? :D
Ebben a Doki utolérhetetlen.
ha jól emlékszem, ott még összefüggések sem kellettek feltétlenül :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.01.20. 22:35

carlos78 írta:
ha ebből azt hoztad ki, hogy az egyik full tehetségtelen, a másik meg full lusta, akkor az a te bajod.

egyébként nem értem, miért kell mindent eltúlozni. nem először rugaszkodsz el a leírtaktól, beleképzelsz valamit. Bertone szokott még ilyet, meg Zola. Mi ebben a jó? :D

nagyon nehéz lesz az idén a Kimi szurkolókkal, ha ez a kényszeres képzelgés folytatódik :D az első motorhibánál vagy defektnél megy majd az Alonso szabotázs, stb :D

Ha mindenki beleképzel dolgokat abba, amit írsz, akkor nem lehet, hogy nem vagyunk teljesen hülyék és a sorok között tényleg benne van? Mert én 3 lehetőséget látok:
1. tényleg benne van a sorok között az, amit mi "belelátunk" - és Te ezt pontosan tudod (:n
2. nincs benne semmi a sorok között és mi mind paranoiásak vagyunk...egyszerre és mindig csak a Te hsz-eidnél (:y
3. nem fogalmazol egyértelműen

(:z

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.01.20. 22:35

bertone írta:
Alghar írta:
tehetség+meló az ami az igazán kimagasló eredményeket hozza. Lehetne Alonso olyan szorgalmas, mint állat, ha nem lenne tehetséges, akkor úgy vágták volna ki ebből a cirkuszból, hogy a lába sem éri a földet. És ez fordítva is igaz: lehet Kimi és Vettel "csodagyerek", ha nem melóznának, akkor sz@rt sem értek volna el.

Nehogy már Alonsot kikiáltsuk tehetségtelennek...Kimit meg Vettelt meg "nemdolgozó"-nak, mert falra mászok
(hol a homlokcsapkodós szmájlim??? :?: )
Válogass kérlek: :pf01 :pf02 :pf03 :pf04
(:p (:p (:p (:k

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.21. 00:16

Alghar írta:

Ha mindenki beleképzel dolgokat abba, amit írsz, akkor nem lehet, hogy nem vagyunk teljesen hülyék és a sorok között tényleg benne van? Mert én 3 lehetőséget látok:
1. tényleg benne van a sorok között az, amit mi "belelátunk" - és Te ezt pontosan tudod (:n
2. nincs benne semmi a sorok között és mi mind paranoiásak vagyunk...egyszerre és mindig csak a Te hsz-eidnél (:y
3. nem fogalmazol egyértelműen

(:z
a sorok közé mindenki azt gondol amit akar, attól az még csak képzelgés :) de ha jól esik, hajrá
nem fogalmazok egyértelműen - ezt nem is értem. amit leírok az ott van, amit nem, az meg nincs :D

szerintem csak szimplán sértődékenyek vagytok :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.21. 09:55

Kicsit beleolvastam az itt írtakba, és hirtelen azt hittem eltévedtem... mármint hogy talán valamiféle "Bölcselet és pszichológia" topikban járok. :|
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.21. 10:08

Lancelot írta:Kicsit beleolvastam az itt írtakba, és hirtelen azt hittem eltévedtem... mármint hogy talán valamiféle "Bölcselet és pszichológia" topikban járok. :|
Meglesz a hozadéka annak, hogy nincs Magyar Valóság topik. :mrgreen:

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.01.21. 16:23

rdaneelolivaw írta:
Lancelot írta:Kicsit beleolvastam az itt írtakba, és hirtelen azt hittem eltévedtem... mármint hogy talán valamiféle "Bölcselet és pszichológia" topikban járok. :|
Meglesz a hozadéka annak, hogy nincs Magyar Valóság topik. :mrgreen:
Mert itt hol találtál politikát? (:y

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.21. 18:40

Alghar írta:Mert itt hol találtál politikát? (:y
A magyar valóságban elsősorban nem az volt.
Sok minden más gyűjtőhelye volt a topik, most meg szemetelhetünk mindenhova.
Ha ez így jó... :)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.01.21. 18:44

Lancelot írta:Kicsit beleolvastam az itt írtakba, és hirtelen azt hittem eltévedtem... mármint hogy talán valamiféle "Bölcselet és pszichológia" topikban járok. :|
Alonso topikcím nem elég indok a "bölcseletre"? :lol:
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.27. 16:54

fanok

Kép
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Eni

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Eni » 2014.02.04. 08:15

carlos78 írta:fanok

Kép

Hát, én ezt "farok"-nak olvastam. Még gondoltam is....ez aztán az objektivitás...... :)
Egyébként tetszik és még hasonlít is.... :)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.02.04. 16:55

A Ferrari versenyzője később a 2014-es orrkúpokról is beszélt, melyek sokak szerint „nem méltóak a Forma-1-hez”, ezzel a véleménnyel Alonso is egyetért. „Csúnyák! Őszintének kell lennünk a rajongókkal és magunkkal is. Lehet, hogy hamar megszokjuk őket, de nem túl előnyösek, az emberek ugyanis a tökéletes technikára, teljesítményre és aerodinamikára kíváncsiak, de, ha meglátod ezt az orrot, nem biztos, hogy ez jut eszedbe! Úgy gondolom, hogy hamarosan találunk valami új megoldást, a mérnökök ugyanis elég okosak ahhoz, hogy gyors és szép autókat tervezzenek!”
:)

bertone

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.04. 18:22

t-oom írta:
A Ferrari versenyzője később a 2014-es orrkúpokról is beszélt, melyek sokak szerint „nem méltóak a Forma-1-hez”, ezzel a véleménnyel Alonso is egyetért. „Csúnyák! Őszintének kell lennünk a rajongókkal és magunkkal is. Lehet, hogy hamar megszokjuk őket, de nem túl előnyösek, az emberek ugyanis a tökéletes technikára, teljesítményre és aerodinamikára kíváncsiak, de, ha meglátod ezt az orrot, nem biztos, hogy ez jut eszedbe! Úgy gondolom, hogy hamarosan találunk valami új megoldást, a mérnökök ugyanis elég okosak ahhoz, hogy gyors és szép autókat tervezzenek!”
:)
Biztos igaza van, de akkor hol voltak ezek a mérnökök 2012-ben? :mosoly:

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.02.04. 19:16

bertone írta:
t-oom írta:
:)
Biztos igaza van, de akkor hol voltak ezek a mérnökök 2012-ben? :mosoly:
szerintem általánosságban értette, nem csak a Ferrarira, hanem az összes csapatra...

bertone

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.04. 20:04

t-oom írta:
bertone írta: Biztos igaza van, de akkor hol voltak ezek a mérnökök 2012-ben? :mosoly:
szerintem általánosságban értette, nem csak a Ferrarira, hanem az összes csapatra...
Én is. Vagy Te hány szép autót láttál abban az évben? McLaren - már akinek az tetszett, a többi a kacsacsőrű emlőstől a pelikánon át a gaviálig. (:n

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.02.04. 21:28

bertone írta: Én is. Vagy Te hány szép autót láttál abban az évben? McLaren - már akinek az tetszett, a többi a kacsacsőrű emlőstől a pelikánon át a gaviálig. (:n
Idén véleményem szerint nincs szép autó...csak kevésbé csúnya...de ez ugye szubjektív.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.13. 11:23

És tényleg ezt mondta. Lehozta a boxutca is csak azt most így hírtelen nem találtam. Mekkora egy pojáca ez az ember. (:u



„A Williams meghallgat engem. Ez azonban nem azt jelenti, hogy a Ferrari nem hallgatott meg. Ők is nagyon odafigyeltek rám. Tavaly például az autó fejlesztésein dolgoztam a szimulátorban, ahol gyakorlatilag egyedül voltam pilótaként, mivel Alonso nem szimulátorozott.”

http://www.f1-live.hu/f1-hirek/massa-al ... szteseken/" onclick="window.open(this.href);return false;


De biztos igaza van:
Simulador F1 desarrollado por Ferrari

The simulator we use is very real, created by Ferrari. Using data and real forces. And the Behavior of the car constantly updating. Today 88 laps!

April 7, 2012

http://www.fernandoalonso.com/en/hoy-88 ... simulador/" onclick="window.open(this.href);return false;

Lezárt