Fernando Alonso

Versenyzők és csapatok
t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.04.17. 22:47

Nagyon csalódott vagyok!

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2021.04.17. 23:00

t-oom írta:
2021.04.17. 22:47
Nagyon csalódott vagyok!
Lesz ez jobb.
Szinte minden "új fiú" rosszul szerepel. Még.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.17. 23:19

t-oom írta:
2021.04.17. 22:47
Nagyon csalódott vagyok!
Ne legyél. Nagy összegbe mernék fogadni, hogy ha nem hátráltatja valami technikai gond vagy egyéb külső körülmény, Ocon előtt fog végezni a futamon.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.17. 23:46

Sánta Gepárd írta:
2021.04.17. 23:00
t-oom írta:
2021.04.17. 22:47
Nagyon csalódott vagyok!
Lesz ez jobb.
Szinte minden "új fiú" rosszul szerepel. Még.
Szerintem épp Alonso az, aki a legjobban megy az „újak” közül. Ma nem találta a ritmust, de Bahreinben mindenki láthatta, hogy még lassan 40 évesen is leharapja tőből bárkinek a lábát :) Holnap a futamon megint villantani fog, egyébként sem az időmérőzés volt a legnagyobb erénye még 10-15 évvel ezelőtt sem.

Ami a többi „újat” illeti, Ricci szerintem pár futamon belül megtalálja a ritmust, Vettelnek pedig lefőtt a kávé.

Nem is nagyon érdemes már beszélni róla, leginkább sajnálom már. Ezért sem említettem őt eddig már évek óta semmilyen szinten. Most is egyetlen hozzászólás erejéig tenném csak meg. Mindenben igazolta, amit róla gondoltam a csúcsévei alatt is (bár azt hozzátenném, hogy az igazság nyilván a kettő között van: 2010 és 2013 között soha nem volt olyan jó, mint ahogy a „brutálisfölényezés” meg egyebek okán egyesek szentül hitték, de sosem volt ennyire gyatra sem, mint most az elmúlt években), és ami miatt a fél fórum folyton nekem esett. Ő speciális eset, több okból is. Minden idők leggyengébb többszörös bajnoka, akinek éppen az a szabályrendszer, az a Newey-konstrukció, az a csapaton belüli dinamika és csapattárs, azok a Pirellik kellettek, hogy úgy teljesítsen, ahogy. Bárki mást veszel, akivel papíron egy brancsba kéne, hogy tartozzon (Prost, Schumacher, Senna, Hamilton, Fangio), akármilyen körülmény, szabályrendszer, csapat, csapattárs mellett brillíroztak. Vagy így, vagy úgy, de kijött a zsenijük mindig, minden körülmények között. Vettelnek viszont bármi hiányzik a 2010 és 2013 közötti körülményekből, és kipukkad, ahogy ez 2014 óta évről évre látható.

A bolyozásban, test-test ellen már a sikeréveiben is gyenge volt, de mivel leginkább az élről indult, ez nagyon nem jött ki. Ahhoz sem kell sok kommentár, hogy ő az egyetlen minimum kétszeres világbajnok is, aki soha nem nyert egyetlen futamot sem a harmadiknál rosszabb helyről rajtolva, és azért az nyilván nem igaz, hogy ne rajtolt volna hátrébbról fénykorában sem. Egyszerűen neki mindig az ment, hogy ha elrajtolhatott, és egyedül elöl körözhetett. Sosem voltak epikus győzelmei, amiket már nagyon sokszor láttunk Hamiltontól, de még Verstappen is mutatott be egyet két éve Ausztriában, pedig sokkal rövidebb és „sikertelenebb” a karrierje (még?).

Viszont meglepőt fogok mondani. A legőszintébben mondom, hogy szívesen látnám, ha magára találna. Amióta jött a hír, hogy az Astonnál folytatja, azóta így érzek. Ha úgy tetszik, drukkolok neki ehhez, tényleg, és meg is mondom, miért: mert az F1-nek baromira nem tesz jót, hogy van egy négyszeres világbajnok, akit 27 éves kora óta csak a nála jóval idősebb és stratégiákkal folyton mögé becsocsózott Raikkönen nem vert el házon belül, és akit harminckevés éves korára meneszt egy élcsapat, és máshova sem kellett, amíg az öreg Stroll lényegében meg nem mentette a karrierjét (szó szerint). Megint csak, el tudja valaki képzelni, hogy a harminckevés éves Hamiltont, Prostot, Schumachert kiteszik egy élcsapatból, és a többi nagycsapat sem kér belőle? Nyilván nem, már a feltételezés is abszurd.

De Vettelnek pontosan ezért muszáj talpra állnia, és minimum Strollt bucira vernie kvalin és versenyen is egyaránt. Mert nagyon szarul mutat a sportra nézve, hogy akkor itt tényleg minden csak az autón múlik, a versenyzők vajmi keveset tesznek hozzá az egészhez, és adott esetben egy bevásárolt nyikhaj is kifilézi őket. A sport megítélése, státusza miatt egyszerűen létfontosságú, hogy Vettel megrázza magát, és részemről nagyon szeretném ezt a feltámadás-sztorit látni, hogy az évek óta vergődő, sokszoros bajnok az új közegében nekiáll megint ragyogni. De sajnos, egyelőre ennek semmi jele nincs (ma sem volt). Bízom benne, hogy holnap leveri Strollt. Három hellyel mögüle rajtol, variálhatnak nála a stratégiával, úgyhogy hajrá.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.18. 20:10

t-oom írta:
2021.04.17. 22:47
Nagyon csalódott vagyok!
Miért?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.18. 20:18

Carlos hol kesik?:)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.04.18. 21:12

Pont olyan futamra sikeredett, mint az időmérő...továbbra is csalódott vagyok!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.05.01. 23:01

Ez továbbra is harmatos...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.05.02. 22:02

Mentesnek jo volt, de ezzel még nincs javítva Imola! Ettől jóval erősebb hétvégéket varok!

Avatar
Verstappen
gokartos
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.01.02. 23:18
Mi vagy?: Alfons drukker

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Verstappen » 2021.05.02. 22:41

Ne félj, ő is várja önmagától. Jó volt látni, h. erőből tud pontokért menni.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.03. 00:28

t-oom írta:
2021.05.02. 22:02
Mentesnek jo volt, de ezzel még nincs javítva Imola! Ettől jóval erősebb hétvégéket varok!
Ne viccelj már, óriásit ment ma. Imola nagyon nehéz hétvége volt, hibázott a többnyire remeklő Russell, Sainz pörgött-forgott, Hamilton egy percig ült a homokozóban, Pérez esett-kelt. Alonso még ehhez képest, amiket mások csináltak, nem is ment szarul. Ma meg, miközben bevallottan nincs még összhangban az autóval, és hét hellyel hátrébbról indult, mint a nála 15 (!) évvel fiatalabb Ocon, egyetlen másodperccel volt mögötte a leintéskor. A pályán ette meg Vettelt, Ricciardót, Sainzot, Gaslyt - mindezt 40 évesen, 2 év kihagyás után.

Mit akarsz még, de komolyan? :D Versenytempót tekintve lényegében már most, három futam után feltette a bohócsapkát szegény Estebanra, árkot hugyoz köré. Lefogadom veled bármiben, hogy Ocon előtt kövér pontelőnnyel zárja majd az évet. Közben nézd meg, hogy megy mondjuk Ricciardo, a mezőny egyik legtöbbre taksált, legdrágább, Alonsónál 8 évvel fiatalabb, nulla kihagyással egy jó McLarenbe átülő Ricciardo. Megkockáztatom, hogy az összes csapatot váltó versenyző közül eddig abszolút Alonso a legjobb (Pérezt megelőzve).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.05.03. 13:54

vollebak írta:
2021.05.03. 00:28
t-oom írta:
2021.05.02. 22:02
Mentesnek jo volt, de ezzel még nincs javítva Imola! Ettől jóval erősebb hétvégéket varok!
Ne viccelj már, óriásit ment ma. Imola nagyon nehéz hétvége volt, hibázott a többnyire remeklő Russell, Sainz pörgött-forgott, Hamilton egy percig ült a homokozóban, Pérez esett-kelt. Alonso még ehhez képest, amiket mások csináltak, nem is ment szarul. Ma meg, miközben bevallottan nincs még összhangban az autóval, és hét hellyel hátrébbról indult, mint a nála 15 (!) évvel fiatalabb Ocon, egyetlen másodperccel volt mögötte a leintéskor. A pályán ette meg Vettelt, Ricciardót, Sainzot, Gaslyt - mindezt 40 évesen, 2 év kihagyás után.

Mit akarsz még, de komolyan? :D Versenytempót tekintve lényegében már most, három futam után feltette a bohócsapkát szegény Estebanra, árkot hugyoz köré. Lefogadom veled bármiben, hogy Ocon előtt kövér pontelőnnyel zárja majd az évet. Közben nézd meg, hogy megy mondjuk Ricciardo, a mezőny egyik legtöbbre taksált, legdrágább, Alonsónál 8 évvel fiatalabb, nulla kihagyással egy jó McLarenbe átülő Ricciardo. Megkockáztatom, hogy az összes csapatot váltó versenyző közül eddig abszolút Alonso a legjobb (Pérezt megelőzve).
nekem a minimum elvárás Alonso tekintetében, hogy mind időmérőn, mind futamon a csapattársa előtt végezzen!!! ez eddig bahreini időmérőn sikerült, azóta nem... így még nem vagyok elégedett! az meg kevésbé vigasztal, hogy a többi csapatváltó is gyengén muzsikál... mégis csak egy 2x-es világbajnokról beszélünk!!!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.03. 15:45

t-oom írta:
2021.05.03. 13:54
nekem a minimum elvárás Alonso tekintetében, hogy mind időmérőn, mind futamon a csapattársa előtt végezzen!!! ez eddig bahreini időmérőn sikerült, azóta nem... így még nem vagyok elégedett! az meg kevésbé vigasztal, hogy a többi csapatváltó is gyengén muzsikál... mégis csak egy 2x-es világbajnokról beszélünk!!!
Túl szigorú vagy. Alonso nem csupán csapatot váltott, hanem 40 éves, és két évet hagyott ki. Ehhez képest a nála több mint 15 évvel fiatalabb, Ricciardo csapattársaként a helyét megálló Ocont már veri versenytempóban - három futam után.

Most tényleg, nézzük reálisan. Mi az, amit felesleges Alonso elé elvárásként támasztani? Szerintem a kvalifikáció. A finommotorikus készségek 34-35 éves kor után évről évre romlanak - ezzel semmit nem lehet kezdeni. Alonso csúcskorában sem feltétlenül volt nagy kvalimenő. Megkockáztatom, hogy Ocon többnyire le fogja győzni az időmérőkön. Viszont nézd meg a versenyeket. Bahreinben parádézott Alonso, amíg ki nem esett. Imolában nem csak rajta, de a fél mezőnyön, köztük a legjobbakon is kifogtak a körülmények - a gyengébben teljesítő, „többet vártam tőle” versenyzők közül még épp Alonso ment a legjobban, és szerzett pontot is. Tegnap meg 7 hellyel hátrébbról rajtolt, mégis egyetlen másodperccel végzett csak Ocon mögött.

Nézd meg a többieket: Ricciardo kapott 24 másodpercet Norristól. Bottas kapott több mint fél percet Hamiltontól. Sainz kapott 23 másodpercet Leclerc-től úgy, hogy három hellyel előrébb rajtolt. Alonso meg hét hellyel hátrébbról tolta be lényegében Ocont a célba. A teljes versenytávból 36 körben volt gyorsabb Oconnál, és aki a futam egyik embere volt még az Autosport értékelése szerint is, a leggyorsabb körében 1:21.886-ot ment. Alonso 26 körös lágy gumikon futott a verseny legutolsó körében 1:21.032-t. Ehhez mi kommentár kell még? :)

Mindent összevéve nagyszerűen megy Alonso, tényleg indokolatlan az elégedetlenséged. Ennél többet egy ennyi idős, ennyi időt kihagyó, ilyen technikát kapó versenyzőtől egyszerűen irreális elvárni. Egyáltalán nem indokolt, hogy mivel 15 évvel ezelőtt bajnok volt, az a minimum, hogy ezt meg azt csinálja. Nézd meg, hogy a 41 éves Schumi hogy muzsikált Rosberg ellen anno, amikor visszatért. Ég és föld a különbség, azzal együtt is, hogy Ocon nincs Rosberg szintjén. Viszont egy jó, stabil, megbízható fokmérő, és Alonso csont nélkül megugorta ezt a csapatváltós, belerázódós szintet már most – mindenképpen jobban például, mint a mezőny egyik legjobbjának tartott és legdrágább versenyzője, Ricciardo.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.03. 17:01

vollebak írta:
2021.05.03. 15:45
t-oom írta:
2021.05.03. 13:54
nekem a minimum elvárás Alonso tekintetében, hogy mind időmérőn, mind futamon a csapattársa előtt végezzen!!! ez eddig bahreini időmérőn sikerült, azóta nem... így még nem vagyok elégedett! az meg kevésbé vigasztal, hogy a többi csapatváltó is gyengén muzsikál... mégis csak egy 2x-es világbajnokról beszélünk!!!
Túl szigorú vagy. Alonso nem csupán csapatot váltott, hanem 40 éves, és két évet hagyott ki. Ehhez képest a nála több mint 15 évvel fiatalabb, Ricciardo csapattársaként a helyét megálló Ocont már veri versenytempóban - három futam után.

Most tényleg, nézzük reálisan. Mi az, amit felesleges Alonso elé elvárásként támasztani? Szerintem a kvalifikáció. A finommotorikus készségek 34-35 éves kor után évről évre romlanak - ezzel semmit nem lehet kezdeni. Alonso csúcskorában sem feltétlenül volt nagy kvalimenő. Megkockáztatom, hogy Ocon többnyire le fogja győzni az időmérőkön. Viszont nézd meg a versenyeket. Bahreinben parádézott Alonso, amíg ki nem esett. Imolában nem csak rajta, de a fél mezőnyön, köztük a legjobbakon is kifogtak a körülmények - a gyengébben teljesítő, „többet vártam tőle” versenyzők közül még épp Alonso ment a legjobban, és szerzett pontot is. Tegnap meg 7 hellyel hátrébbról rajtolt, mégis egyetlen másodperccel végzett csak Ocon mögött.

Nézd meg a többieket: Ricciardo kapott 24 másodpercet Norristól. Bottas kapott több mint fél percet Hamiltontól. Sainz kapott 23 másodpercet Leclerc-től úgy, hogy három hellyel előrébb rajtolt. Alonso meg hét hellyel hátrébbról tolta be lényegében Ocont a célba. A teljes versenytávból 36 körben volt gyorsabb Oconnál, és aki a futam egyik embere volt még az Autosport értékelése szerint is, a leggyorsabb körében 1:21.886-ot ment. Alonso 26 körös lágy gumikon futott a verseny legutolsó körében 1:21.032-t. Ehhez mi kommentár kell még? :)

Mindent összevéve nagyszerűen megy Alonso, tényleg indokolatlan az elégedetlenséged. Ennél többet egy ennyi idős, ennyi időt kihagyó, ilyen technikát kapó versenyzőtől egyszerűen irreális elvárni. Egyáltalán nem indokolt, hogy mivel 15 évvel ezelőtt bajnok volt, az a minimum, hogy ezt meg azt csinálja. Nézd meg, hogy a 41 éves Schumi hogy muzsikált Rosberg ellen anno, amikor visszatért. Ég és föld a különbség, azzal együtt is, hogy Ocon nincs Rosberg szintjén. Viszont egy jó, stabil, megbízható fokmérő, és Alonso csont nélkül megugorta ezt a csapatváltós, belerázódós szintet már most – mindenképpen jobban például, mint a mezőny egyik legjobbjának tartott és legdrágább versenyzője, Ricciardo.
Sajnos igaz.
Nem akarom basztatni Ricsit, de még 2-3 futam és hoznia kell Norris gyorsaságát, a Ferrari nem fog sokszor betlizni és hamar elfogyhat az előnyük, nem beszélve Alonsóékról. Tegnap a spanyol nagyon meggyőző volt, Ricsi is csak pilácsolt úgy körbeautózta.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.05.03. 22:32

vollebak írta:
2021.05.03. 15:45
t-oom írta:
2021.05.03. 13:54
nekem a minimum elvárás Alonso tekintetében, hogy mind időmérőn, mind futamon a csapattársa előtt végezzen!!! ez eddig bahreini időmérőn sikerült, azóta nem... így még nem vagyok elégedett! az meg kevésbé vigasztal, hogy a többi csapatváltó is gyengén muzsikál... mégis csak egy 2x-es világbajnokról beszélünk!!!
Túl szigorú vagy. Alonso nem csupán csapatot váltott, hanem 40 éves, és két évet hagyott ki. Ehhez képest a nála több mint 15 évvel fiatalabb, Ricciardo csapattársaként a helyét megálló Ocont már veri versenytempóban - három futam után.

Most tényleg, nézzük reálisan. Mi az, amit felesleges Alonso elé elvárásként támasztani? Szerintem a kvalifikáció. A finommotorikus készségek 34-35 éves kor után évről évre romlanak - ezzel semmit nem lehet kezdeni. Alonso csúcskorában sem feltétlenül volt nagy kvalimenő. Megkockáztatom, hogy Ocon többnyire le fogja győzni az időmérőkön. Viszont nézd meg a versenyeket. Bahreinben parádézott Alonso, amíg ki nem esett. Imolában nem csak rajta, de a fél mezőnyön, köztük a legjobbakon is kifogtak a körülmények - a gyengébben teljesítő, „többet vártam tőle” versenyzők közül még épp Alonso ment a legjobban, és szerzett pontot is. Tegnap meg 7 hellyel hátrébbról rajtolt, mégis egyetlen másodperccel végzett csak Ocon mögött.

Nézd meg a többieket: Ricciardo kapott 24 másodpercet Norristól. Bottas kapott több mint fél percet Hamiltontól. Sainz kapott 23 másodpercet Leclerc-től úgy, hogy három hellyel előrébb rajtolt. Alonso meg hét hellyel hátrébbról tolta be lényegében Ocont a célba. A teljes versenytávból 36 körben volt gyorsabb Oconnál, és aki a futam egyik embere volt még az Autosport értékelése szerint is, a leggyorsabb körében 1:21.886-ot ment. Alonso 26 körös lágy gumikon futott a verseny legutolsó körében 1:21.032-t. Ehhez mi kommentár kell még? :)

Mindent összevéve nagyszerűen megy Alonso, tényleg indokolatlan az elégedetlenséged. Ennél többet egy ennyi idős, ennyi időt kihagyó, ilyen technikát kapó versenyzőtől egyszerűen irreális elvárni. Egyáltalán nem indokolt, hogy mivel 15 évvel ezelőtt bajnok volt, az a minimum, hogy ezt meg azt csinálja. Nézd meg, hogy a 41 éves Schumi hogy muzsikált Rosberg ellen anno, amikor visszatért. Ég és föld a különbség, azzal együtt is, hogy Ocon nincs Rosberg szintjén. Viszont egy jó, stabil, megbízható fokmérő, és Alonso csont nélkül megugorta ezt a csapatváltós, belerázódós szintet már most – mindenképpen jobban például, mint a mezőny egyik legjobbjának tartott és legdrágább versenyzője, Ricciardo.
biztos az a bajom, hogy maximalista vagyok. mindig, mindet full gázzal nyomok. Alonso is ilyen, talán pont ezért választottam őt, még anno... kurva cikinek tartanám, ha csak a "futottak még" kategóriára lenne képes!
ettől függetlenül, nagyon örültem a tegnapi eredményének. pont miatta is, én nagyon is izgalmas futamnak tartottam a tegnapit... ismét van kiért szorítsak!

csak ettől jobb szereplést várok...! remélek...?

Mclaren korszak után, már pont elegem van az égésből...!!!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.03. 23:53

t-oom írta:
2021.05.03. 22:32
biztos az a bajom, hogy maximalista vagyok. mindig, mindet full gázzal nyomok. Alonso is ilyen, talán pont ezért választottam őt, még anno... kurva cikinek tartanám, ha csak a "futottak még" kategóriára lenne képes!
ettől függetlenül, nagyon örültem a tegnapi eredményének. pont miatta is, én nagyon is izgalmas futamnak tartottam a tegnapit... ismét van kiért szorítsak!

csak ettől jobb szereplést várok...! remélek...?

Mclaren korszak után, már pont elegem van az égésből...!!!
Azt mondjuk nem csodálom. De Alonso épp az égés ellenkezőjét csinálja. Sejtettem, hogy jól fog menni, éreztem, hogy nem lesz Schumacher-szintű csalódás a visszatérése, de már most jobban megy, mint azt mindössze három verseny után gondoltam volna. Nincs okod szégyenkezni a szurkereként, év végére szerintem úgy begyűri Ocont, hogy rossz lesz nézni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.05.04. 11:17

vollebak írta:
2021.05.03. 00:28
t-oom írta:
2021.05.02. 22:02
Mentesnek jo volt, de ezzel még nincs javítva Imola! Ettől jóval erősebb hétvégéket varok!
Ne viccelj már, óriásit ment ma. Imola nagyon nehéz hétvége volt, hibázott a többnyire remeklő Russell, Sainz pörgött-forgott, Hamilton egy percig ült a homokozóban, Pérez esett-kelt. Alonso még ehhez képest, amiket mások csináltak, nem is ment szarul. Ma meg, miközben bevallottan nincs még összhangban az autóval, és hét hellyel hátrébbról indult, mint a nála 15 (!) évvel fiatalabb Ocon, egyetlen másodperccel volt mögötte a leintéskor. A pályán ette meg Vettelt, Ricciardót, Sainzot, Gaslyt - mindezt 40 évesen, 2 év kihagyás után.

Mit akarsz még, de komolyan? :D Versenytempót tekintve lényegében már most, három futam után feltette a bohócsapkát szegény Estebanra, árkot hugyoz köré. Lefogadom veled bármiben, hogy Ocon előtt kövér pontelőnnyel zárja majd az évet. Közben nézd meg, hogy megy mondjuk Ricciardo, a mezőny egyik legtöbbre taksált, legdrágább, Alonsónál 8 évvel fiatalabb, nulla kihagyással egy jó McLarenbe átülő Ricciardo. Megkockáztatom, hogy az összes csapatot váltó versenyző közül eddig abszolút Alonso a legjobb (Pérezt megelőzve).
csak a miheztartás végett: a lágyon rajolók úgy általában szoptak a versenyen - egyedül Norris és Ocon ment végig értékelhető eredménnyel. a közepesen rajtolás egyszerűen jobb stratégia volt.
Alonsonak ezúttal előnyére vált a gyengébb időmérős szereplés - nyilván ehhez a pályán meg kellett csinálnia az előzéseket, amit nem is akarok elvitatni tőle :)

nyilván én is szorítok neki, de jobb lenne, ha egy top10-es rajthelyről tudna ilyen versenyeket hozni. az első kör ráadásul nemigen jött ki neki most sem, meg eddig egyik versenyen sem, ha jól emlékszem, ebben még élesednie kell (a WEC-évek alatt nyilván elszokott attól, hogy 19 másik egyforma tempójú autóval kell pozícióért csatáznia a pályán)
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.05.04. 13:53

vollebak írta:
2021.05.03. 23:53
t-oom írta:
2021.05.03. 22:32
biztos az a bajom, hogy maximalista vagyok. mindig, mindet full gázzal nyomok. Alonso is ilyen, talán pont ezért választottam őt, még anno... kurva cikinek tartanám, ha csak a "futottak még" kategóriára lenne képes!
ettől függetlenül, nagyon örültem a tegnapi eredményének. pont miatta is, én nagyon is izgalmas futamnak tartottam a tegnapit... ismét van kiért szorítsak!

csak ettől jobb szereplést várok...! remélek...?

Mclaren korszak után, már pont elegem van az égésből...!!!
Azt mondjuk nem csodálom. De Alonso épp az égés ellenkezőjét csinálja. Sejtettem, hogy jól fog menni, éreztem, hogy nem lesz Schumacher-szintű csalódás a visszatérése, de már most jobban megy, mint azt mindössze három verseny után gondoltam volna. Nincs okod szégyenkezni a szurkereként, év végére szerintem úgy begyűri Ocont, hogy rossz lesz nézni.
Így legyen!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.05.09. 06:59

Továbbra sem vagyok elégedett!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.05.09. 19:52

Ez továbbra is nagyon halovány!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.05.09. 20:14

t-oom írta:
2021.05.09. 19:52
Ez továbbra is nagyon halovány!
Hagyd mar abba :) majd belejon

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.05.10. 08:02

Bandee írta:
2021.05.09. 20:14
t-oom írta:
2021.05.09. 19:52
Ez továbbra is nagyon halovány!
Hagyd mar abba :) majd belejon
ja, gondolom a Alpine vezetősége is ugyanígy érez, mikor a fizetését utalják...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.10. 08:14

Bandee írta:
2021.05.09. 20:14
t-oom írta:
2021.05.09. 19:52
Ez továbbra is nagyon halovány!
Hagyd mar abba :) majd belejon
Most Tomival kell egyetértenem, ez a tegnapi annyira gyatra volt, amire nincs mentség. Van az a szint/piaci érték, amikor nem fér bele, hogy idős, meg kihagyott, meg majd belejön. Egy kétszeres világbajnok, aki a mezőny egyik legdrágább versenyzője, az ne legyen „majd belejön” kategória a negyedik versenyen, amit ráadásul egy olyan pályán rendeztek, amit mindenki unásig ismer. Pláne, hogy az első három hétvégén, különösen Bahreinben is már nagyot villantott.

Ez egyszerűen gyenge volt tegnap. A tizedik helyről rajtolva lett a tizenhetedik, és kapott Ocontól fél percnél is többet a végére. Az egy dolog, hogy rettentően elkúrták a stratégiáját is (tizedik helyen haladt, amikor kihozták az utolsó hat körre új gumikért), viszont addigra is már kapott 20 másodpercet Ocontól, ez pedig rengeteg 60 kör alatt. Abban egyetértek veled, hogy Alonso harapni fog hamarosan, de ez a tegnapi akkor is védhetetlen.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.05.10. 13:07

Hiába. Az évek azok évek. Szerintem bődületes javulást (Oconhoz képest) nem fogunk látni. Ugyanez ment Schumacher vs Rosberg esetében is. Egyszerűen nem bírja már felvenni azt a +5% tempót ami az élvonalhoz kell. Ez van el kell fogadni. Button bácsi is utalt erre, amikor megkérdezték, hogy ő visszaülne e most.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Fernando Alonso

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.05.10. 13:46

t-oom írta:
2021.05.10. 08:02
Bandee írta:
2021.05.09. 20:14


Hagyd mar abba :) majd belejon
ja, gondolom a Alpine vezetősége is ugyanígy érez, mikor a fizetését utalják...
Ez legyen az ő gondjuk. Számítaniuk kellett erre. Még korai ítélni, majd a nyáron többet látni.

Amúgy sem ebből a célból tért vissza, hanem a jövő év miatt. Tippem szerint ők a befizetők a 22-es szabályokra, a Mercedes ideje lejárt.
Kurva mindegy egy ALonso szintű embernek, hogy 12. vagy 17.

Lezárt