Felipe Massa

Versenyzők és csapatok
Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2014.06.09. 00:55

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) öthelyes rajtbüntetést rótt ki a Force India mexikói versenyzőjére a Kanadában történtek miatt. Felipe Massa nem vétett.

Pérez a 16.1-es szabálypont ellen vétett, amikor az 1-es kanyarhoz közeledve ívet változtatott, és összeért a 19-es rajtszámú autóval. Ennek eredményeként 5 helyes rajtbüntetést kapott Ausztriára.

Massát és Pérezt is kivizsgálták az eset után, mindketten elhagyhatták az orvosi központot. A két versenyző fontos pontokat veszített, és az is kiderült, hogy Massára 27 G hatott a becsapódáskor.
Itt tökéletesen látszik, hogy jogos a büntetés! :
http://www.f1-live.hu/f1-hirek/breking- ... olt-hibas/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mondjuk massa is elindult jobbra

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.06.09. 00:59

Luzer. Tudtam, hogy megcsinalja a balhét mondtam is a többieknek a TV előtt. Igazi balfasz

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.06.09. 01:03

Most nézem megbuntettek Csucsit. Röhej. Massa jott hátul, senki nem kérte, hogy menjen bele. Van kormány és fék az autójában. Az már mellékes, hogy 5 körrel korábban illett volna ellepnie ettől a szerencsetlentol!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.06.09. 09:04

Bandee írta:Most nézem megbuntettek Csucsit. Röhej. Massa jott hátul, senki nem kérte, hogy menjen bele. Van kormány és fék az autójában. Az már mellékes, hogy 5 körrel korábban illett volna ellepnie ettől a szerencsetlentol!
ennyire gondolatolvasónak ne nézd már őket, Perez féktávon kezdett balra húzni.
ha nincs ekkora csattanás, lehet elintézik egy sima versenybalesettel, de azért ez most veszélyes volt, gondolom emiatt a büntetés.
Kép

bertone

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.06.09. 09:41

Magic írta:
zola írta:
Ne legyél már Te is akkora fasz mint a nagyátlag, hogy nem bírják elismerni, hogy tévednek.
Én elismerem zola, itt is volt már rá nem egy példa. De most nehogy már Perez-t büntessék meg mikor Massa-nak gurult el a gyógyszere.
Úgy tudom a szabálykönyvben az áll hogy az előlhaladő egyszer iránytválthat. Massa pedig tudta jól hogy Perez-nek fékgondjai vannak.

Fordított esetben Perez már el lett volna mondva minden féle amatör fasznak.
Rohadjak meg ha értem...
Annyival egészíteném ki, hogy van valami arra is, féktávon már nem változtatnak irányt.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.06.09. 09:45

bertone írta: Annyival egészíteném ki, hogy van valami arra is, féktávon már nem változtatnak irányt.
Igen csak az még nem féktáv volt.

bertone

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.06.09. 09:52

Magic írta:
bertone írta: Annyival egészíteném ki, hogy van valami arra is, féktávon már nem változtatnak irányt.
Igen csak az még nem féktáv volt.
Neki már az volt. Hisz lényegében azért ütköztek, mert Pérez fékezett és e közben behúzódott Massa elé.

1. Ha nem fékez, csak balra húzódik, Massanak lett volna ideje és helye reagálni.
2. Ha fékez, de tartja az eredeti nyomvonalát, Massa simán elmegy mellette.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.06.09. 10:16

trutya írta:
Bandee írta:Most nézem megbuntettek Csucsit. Röhej. Massa jott hátul, senki nem kérte, hogy menjen bele. Van kormány és fék az autójában. Az már mellékes, hogy 5 körrel korábban illett volna ellepnie ettől a szerencsetlentol!
ennyire gondolatolvasónak ne nézd már őket, Perez féktávon kezdett balra húzni.
ha nincs ekkora csattanás, lehet elintézik egy sima versenybalesettel, de azért ez most veszélyes volt, gondolom emiatt a büntetés.
Két nyergeskamionnyi hely volt még Massa mellett és ő ment hátul. Nem maga a büntetés ténye érdekel mert az egyáltalán nem, hanem a tény, hogy nem tudom mi volt Massa terve. Bezeg ha Kimi csinálta volna már teleokádtátok volna a fórumot mekkora balfasz és a szegény kicsi Csücsi meg kiesett mert az alkesz nekiment aki amúgy is leszar mindent. Áhh ezres mérce

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.06.09. 10:31

bertone írta: Neki már az volt. Hisz lényegében azért ütköztek, mert Pérez fékezett és e közben behúzódott Massa elé.

1. Ha nem fékez, csak balra húzódik, Massanak lett volna ideje és helye reagálni.
2. Ha fékez, de tartja az eredeti nyomvonalát, Massa simán elmegy mellette.
Szerintem ott csak elengedte a gázt Perez nem fékezett.
Az a legidegesítőbb az egészben hogy Massa úgy ment mögötte mint akinek halvány lila gőze sincs arról hogy az előtte haladónak milyen problémája van. Ricciardo tudta és nem ment bele Perez seggébe az egyenesben, Vettel szintén. Massa meg leszarja.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.06.09. 11:25

Bandee írta: Két nyergeskamionnyi hely volt még Massa mellett és ő ment hátul. Nem maga a büntetés ténye érdekel mert az egyáltalán nem, hanem a tény, hogy nem tudom mi volt Massa terve. Bezeg ha Kimi csinálta volna már teleokádtátok volna a fórumot mekkora balfasz és a szegény kicsi Csücsi meg kiesett mert az alkesz nekiment aki amúgy is leszar mindent. Áhh ezres mérce
ne nekem címezd, max akkor, ha más lesz a véleményem Kimi esetében, rendben? ;)
az a két kamionnyi volt vagy fél méter széltében...
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.06.09. 11:42

trutya írta:
Bandee írta: Két nyergeskamionnyi hely volt még Massa mellett és ő ment hátul. Nem maga a büntetés ténye érdekel mert az egyáltalán nem, hanem a tény, hogy nem tudom mi volt Massa terve. Bezeg ha Kimi csinálta volna már teleokádtátok volna a fórumot mekkora balfasz és a szegény kicsi Csücsi meg kiesett mert az alkesz nekiment aki amúgy is leszar mindent. Áhh ezres mérce
ne nekem címezd, max akkor, ha más lesz a véleményem Kimi esetében, rendben? ;)
az a két kamionnyi volt vagy fél méter széltében...
Rohadtul nem de majd visszanézem. Fél méternél sokkal több de ha igazad van megkövetlek. :mosoly:

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.06.09. 11:46

trutya írta:
az a két kamionnyi volt vagy fél méter széltében...
Ezt zola linkelte korábban.

Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.06.09. 11:53

Magic írta:
trutya írta:
az a két kamionnyi volt vagy fél méter széltében...
Ezt zola linkelte korábban.

Kép
Ez fél méter? Ha nincs két kamion szélesség hely Massa mellett akkor semennyi :mosoly: Robi?

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.06.09. 11:57

Bandee írta: Ez fél méter? Ha nincs két kamion szélesség hely Massa mellett akkor semennyi :mosoly: Robi?
most a zola által berajzolt vonalra gondoltok? az Vettel íve. nézd vissza, Perez ugyanott legalább fél autónyival megy kijjebb.
egyébként érdemes visszanézni az onboard ismétlést is, pont mikor Massa fékezni kezdett, akkor húzott be elé Perez.
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.06.09. 13:33

trutya írta:
Bandee írta: Ez fél méter? Ha nincs két kamion szélesség hely Massa mellett akkor semennyi :mosoly: Robi?
most a zola által berajzolt vonalra gondoltok? az Vettel íve. nézd vissza, Perez ugyanott legalább fél autónyival megy kijjebb.
egyébként érdemes visszanézni az onboard ismétlést is, pont mikor Massa fékezni kezdett, akkor húzott be elé Perez.
Én azt mondom Massának bőven lett volna helye, hogy bemenjen előzni Perez mellé . Szerintem túl sokáig ment a seggében azt meg mégse várhatta, hogy Perez jobbra húzódjon előle. Mivel ő jött hátul szerintem simán beljebb mehetett volna és kifékezi. Majd megnézem az onboardot

Avatar
clacika
gokartos
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2014.01.08. 21:14

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: clacika » 2014.06.21. 15:44

Még én sem hittem volna, hogy valaha újra látom pole-ban! (:v

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.06.21. 15:47

clacika írta:Még én sem hittem volna, hogy valaha újra látom pole-ban! (:v
Hát te hol jártál hónapok óta? ... Valahogy sejtettem, hoyg ma az összes lappangó Massás előkerül... (:v (:i
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
clacika
gokartos
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2014.01.08. 21:14

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: clacika » 2014.06.21. 15:55

Lancelot írta:
clacika írta:Még én sem hittem volna, hogy valaha újra látom pole-ban! (:v
Hát te hol jártál hónapok óta? ... Valahogy sejtettem, hoyg ma az összes lappangó Massás előkerül... (:v (:i
Hát sunyítottam... Most meg jövök örömködni, jól látod! (:u

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Willy » 2014.06.21. 16:02

Kíváncsi leszek, mire fog menni holnap.
Szerintem Bottas és Rosberg is veszélyes lehet rá, de őszintén szólva megérdemelne egy győzelmet az elmúlt sok évi szenvedés után.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.06.21. 18:55

clacika írta: Hát sunyítottam... Most meg jövök örömködni, jól látod! (:u
ennyit megérdemeltek, rég volt benne részetek :)
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.06.21. 21:22

Szerethető figura, örültem neki. Sok esélyt nem adok neki holnap, de legalább valami...

Avatar
clacika
gokartos
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2014.01.08. 21:14

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: clacika » 2014.06.21. 23:22

Bandee írta:Szerethető figura, örültem neki. Sok esélyt nem adok neki holnap, de legalább valami...
Minden a gumikezelésen múlik. Ha úgy tud bánni velük, mint Montrealban vagy előtte Monacoban akkor dobogó meglesz. Ha úgy skerül csak menedzselni őket mint a spanyol nagydíjon, akkor meg hátralépkedés.

Sokat segíthet, ha ugyanebben a pozícióban eljönnek Bottassal és néhány kör erejéig tudná fogni a finn Rosberget, azzal is levegőt adva Felipének, meg hát az a német gumijait is jobban koptatná... persze a realitás nem ez, de a dobogó benne lehet. :)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.06.22. 08:29

Kép
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.06.23. 10:04

kb. erre számítottam, a tegnap pole után...

nem megy ez már...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Felipe Massa

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.06.23. 13:04

trutya írta:Kép
Szép jelenet, valóban kedvelik egymást :mosoly:

Lezárt