Jenson Button

Versenyzők és csapatok
Lezárt
Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.03.16. 20:10

Ó, de tudtam hogy neked ez sem fog tetszeni. :cry:
Hiába, sokatoknál olyan nem létezik hogy a teljesítmény objektív elismerése, minden csak pofára megy.[/quote]

Vagy inkább ki kellene bujni a kis kedvenc seggéből.
Kiesésekkel meg sc-vel felpotyázta magát a 6. helyre, onnan Alonsoékat megfogta egy ügyes kiállással, és 4. lett.
Ettől lenne "man of the day"?
Na hagyjatok engem békén

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.16. 20:20

Rocco írta:Ó, de tudtam hogy neked ez sem fog tetszeni. :cry:
Hiába, sokatoknál olyan nem létezik hogy a teljesítmény objektív elismerése, minden csak pofára megy.
Vagy inkább ki kellene bujni a kis kedvenc seggéből.
Kiesésekkel meg sc-vel felpotyázta magát a 6. helyre, onnan Alonsoékat megfogta egy ügyes kiállással, és 4. lett.
Ettől lenne "man of the day"?
Na hagyjatok engem békén[/quote]

Én sem voltam elalélva attól hogy a 9-10. helyeken kivárt a futam kétharmadáig, de kihozta bőven a maximumot ebből az egészből, és végül be is jött a tartalékolás, mert amikor kellett, akkor volt igazán gyors. Tényleg erről fog szólni ez az új éra, jobb ha szoktatod magad - A verseny 85%-ában utazótempó, a maradékban meg lehet gyorsnak lenni és poziciókat nyerni. Ennyi erővel akkor Alonsot is ekézheted, mert ő aztán ugyanezt csinálta, csak rosszabb hatásfokkal, mert ő a verseny végére sem tudott semmit felmutatni, maradt végig utazótempóban.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.16. 20:29

maTTeus írta:
Teljesítmény? (:u Hiába, sokatoknál olyan nem létezik, hogy a teljesítmény objektív megállapítása ha a saját kedvencről van szó.

Mégis mit csinált, most komolyan? Annyit mint Alonso, vagy Kimi. Az elején előrejött pár helyet, kiestek előle még páran, majd beállt vonatozni az Alonso-féle brigádba. Majd két körrel előbb cseréltek, alávágtak a Ferrarinak így meglett a 4. hely. Hát... Tényleg bravúros mit ne mondjak. És hangsúlyozom mégegyszer, nem ő a hibás, hanem az új szabályok. Egyszerűen muszáj így menni, ha végig akarnak érni. Ellenben Bottas volt az, aki végig küzdött, és versenyzett, persze a technika is adta magát hozzá. Na ő lehetne a futam embere, de Button?
Bottas, Ricciardo vagy Magnussen versenye nekem is jobban tetszett egy fokkal, de a mai nap után hülyeség volna megint nekiállni Buttont ekézni. Ennél jobb helyen nem végezhetett, nagyjából szorosan a csapattársa mögött végzett ma egy totálisan elveszett időmérőt követően, amikor meg kellett akkor gyors volt...ennyi. Ebben a szabálykörnyezetben heroikus dolgokat úgysem fogunk látni senkitől. Végülis ha azt nézem hogy Magnussen sokkal előbbről is csak pár másodperccel ért be hamarabb, akkor igen, azt mondanám hogy a nap egyik legjobb teljesítménye Buttoné volt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.16. 20:31

Decapitated_Midget írta:
maTTeus írta:
Teljesítmény? (:u Hiába, sokatoknál olyan nem létezik, hogy a teljesítmény objektív megállapítása ha a saját kedvencről van szó.

Mégis mit csinált, most komolyan? Annyit mint Alonso, vagy Kimi. Az elején előrejött pár helyet, kiestek előle még páran, majd beállt vonatozni az Alonso-féle brigádba. Majd két körrel előbb cseréltek, alávágtak a Ferrarinak így meglett a 4. hely. Hát... Tényleg bravúros mit ne mondjak. És hangsúlyozom mégegyszer, nem ő a hibás, hanem az új szabályok. Egyszerűen muszáj így menni, ha végig akarnak érni. Ellenben Bottas volt az, aki végig küzdött, és versenyzett, persze a technika is adta magát hozzá. Na ő lehetne a futam embere, de Button?
Bottas, Ricciardo vagy Magnussen versenye nekem is jobban tetszett egy fokkal, de a mai nap után hülyeség volna megint nekiállni Buttont ekézni. Ennél jobb helyen nem végezhetett, nagyjából szorosan a csapattársa mögött végzett ma egy totálisan elveszett időmérőt követően, amikor meg kellett akkor gyors volt...ennyi. Ebben a szabálykörnyezetben heroikus dolgokat úgysem fogunk látni senkitől. Végülis ha azt nézem hogy Magnussen sokkal előbbről is csak pár másodperccel ért be hamarabb, akkor igen, azt mondanám hogy a nap egyik legjobb teljesítménye Buttoné volt.
Ámen. Így igaz szerintem is.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.03.16. 21:00

Decapitated_Midget írta:
maTTeus írta:
Teljesítmény? (:u Hiába, sokatoknál olyan nem létezik, hogy a teljesítmény objektív megállapítása ha a saját kedvencről van szó.

Mégis mit csinált, most komolyan? Annyit mint Alonso, vagy Kimi. Az elején előrejött pár helyet, kiestek előle még páran, majd beállt vonatozni az Alonso-féle brigádba. Majd két körrel előbb cseréltek, alávágtak a Ferrarinak így meglett a 4. hely. Hát... Tényleg bravúros mit ne mondjak. És hangsúlyozom mégegyszer, nem ő a hibás, hanem az új szabályok. Egyszerűen muszáj így menni, ha végig akarnak érni. Ellenben Bottas volt az, aki végig küzdött, és versenyzett, persze a technika is adta magát hozzá. Na ő lehetne a futam embere, de Button?
Bottas, Ricciardo vagy Magnussen versenye nekem is jobban tetszett egy fokkal, de a mai nap után hülyeség volna megint nekiállni Buttont ekézni. Ennél jobb helyen nem végezhetett, nagyjából szorosan a csapattársa mögött végzett ma egy totálisan elveszett időmérőt követően, amikor meg kellett akkor gyors volt...ennyi. Ebben a szabálykörnyezetben heroikus dolgokat úgysem fogunk látni senkitől. Végülis ha azt nézem hogy Magnussen sokkal előbbről is csak pár másodperccel ért be hamarabb, akkor igen, azt mondanám hogy a nap egyik legjobb teljesítménye Buttoné volt.
Mondom, nem hibáztatom, hogy nem alkotott semmi kiemelkedőt, hiszen ezt kívánja meg a spórolós verseny. De nem hiszem, hogy többet teljesített volna, mint Rosberg, vagy még sorolhatnám a többieket. Sokat ő sem előzött, igazából haladt az árral, és a végén jól jött ki. Én nem sajnálom le Buttont, sőt, szerintem ahhoz a negyedik (harmadik) helyhez kellett a pilóta tudása is, de ez nem csak rajta múlott. Szóval elég erős túlzás a futam emberének nevezni, inkább erre reagáltam.
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.16. 21:24

Decapitated_Midget írta:
Én sem voltam elalélva attól hogy a 9-10. helyeken kivárt a futam kétharmadáig, de kihozta bőven a maximumot ebből az egészből, és végül be is jött a tartalékolás, mert amikor kellett, akkor volt igazán gyors. Tényleg erről fog szólni ez az új éra, jobb ha szoktatod magad - A verseny 85%-ában utazótempó, a maradékban meg lehet gyorsnak lenni és poziciókat nyerni. Ennyi erővel akkor Alonsot is ekézheted, mert ő aztán ugyanezt csinálta, csak rosszabb hatásfokkal, mert ő a verseny végére sem tudott semmit felmutatni, maradt végig utazótempóban.
De nem is lett 'Man of day'-nek kikiáltva.

Meg amúgy is mi ez? Itt ma senki nem csinált semmi különlegeset. A verseny izgalomfoka a rajtot leszámítva, felért egy jófajta szabadedzésével. Bár egy kicsit izgultak a cockpit-töltelékek. Hogy vajon elég lesz a benzin, nem lesz elég, elég lesz?

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.03.16. 21:33

Én sem voltam elalélva attól hogy a 9-10. helyeken kivárt a futam kétharmadáig, de kihozta bőven a maximumot ebből az egészből, és végül be is jött a tartalékolás, mert amikor kellett, akkor volt igazán gyors. Tényleg erről fog szólni ez az új éra, jobb ha szoktatod magad - A verseny 85%-ában utazótempó, a maradékban meg lehet gyorsnak lenni és poziciókat nyerni. Ennyi erővel akkor Alonsot is ekézheted, mert ő aztán ugyanezt csinálta, csak rosszabb hatásfokkal, mert ő a verseny végére sem tudott semmit felmutatni, maradt végig utazótempóban.[/quote]

Alonsot? Bár tehetném, hisz nem éppen a kedvencem. :D

És, ettől még "man of the day"? Erre válaszolj, mert nem egyről beszélünk.
Különben is, ha nem mákol a Sc-al, esélye nincs a 4. helyre sem.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.03.16. 21:38

Decapitated_Midget írta:
maTTeus írta:
Teljesítmény? (:u Hiába, sokatoknál olyan nem létezik, hogy a teljesítmény objektív megállapítása ha a saját kedvencről van szó.

Mégis mit csinált, most komolyan? Annyit mint Alonso, vagy Kimi. Az elején előrejött pár helyet, kiestek előle még páran, majd beállt vonatozni az Alonso-féle brigádba. Majd két körrel előbb cseréltek, alávágtak a Ferrarinak így meglett a 4. hely. Hát... Tényleg bravúros mit ne mondjak. És hangsúlyozom mégegyszer, nem ő a hibás, hanem az új szabályok. Egyszerűen muszáj így menni, ha végig akarnak érni. Ellenben Bottas volt az, aki végig küzdött, és versenyzett, persze a technika is adta magát hozzá. Na ő lehetne a futam embere, de Button?
Bottas, Ricciardo vagy Magnussen versenye nekem is jobban tetszett egy fokkal, de a mai nap után hülyeség volna megint nekiállni Buttont ekézni. Ennél jobb helyen nem végezhetett, nagyjából szorosan a csapattársa mögött végzett ma egy totálisan elveszett időmérőt követően, amikor meg kellett akkor gyors volt...ennyi. Ebben a szabálykörnyezetben heroikus dolgokat úgysem fogunk látni senkitől. Végülis ha azt nézem hogy Magnussen sokkal előbbről is csak pár másodperccel ért be hamarabb, akkor igen, azt mondanám hogy a nap egyik legjobb teljesítménye Buttoné volt.
Igen, több kiesővel, meg Széfti kárral, amivel nem csak poziciokat mákolt, de az a bizonyos időkülönbség is összeesett a csapattársához képest amivel érvelsz.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.17. 06:14

Igen, több kiesővel, meg Széfti kárral, amivel nem csak poziciokat mákolt, de az a bizonyos időkülönbség is összeesett a csapattársához képest amivel érvelsz. - Rocco

Hiába, Button esetében ez a "mákolás" dolog már amolyan örök vesszőparipa marad 2009 miatt, meg a korábbi esős versenyeken aratott győzelmek miatt.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.17. 06:17

Rocco írta: És, ettől még "man of the day"? Erre válaszolj, mert nem egyről beszélünk.
Különben is, ha nem mákol a Sc-al, esélye nincs a 4. helyre sem.
Ha azt nézem, hogy Rosberg egy igen erősen autóval húzta be simán a győzelmet, Ricciardo szabálytalan autóval lett 2., Magnussen 6 vagy 7 hellyel előbbről is csak 5 mp-cel korábban tudta le a versenytávot, Bottas meg simán közel végzetes hibát vétett, akkor igen, akár ezek fényében lehet Button is a nap embere.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Willy » 2014.03.17. 08:58

Decapitated_Midget írta:Hiába, Button esetében ez a "mákolás" dolog már amolyan örök vesszőparipa marad 2009 miatt, meg a korábbi esős versenyeken aratott győzelmek miatt.
Egyébként meg ennyi "mák" járt neki azok után, hogy az időmérőn- sokadmagával - nem fejezhette be a gyors körét, mert valaki miatt sárga zászlózni kellett.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.03.17. 09:10

Jenson mindig is az intellektuálisan kaparta össze a pontjait, nem egy Maldonádó vagy Groejan tipus. :mosoly:
Tegnap újra nagyon okosan és eredményesen versenyzett.
Azt szeretném tudni, az orrkúp sérülése mennyire hatott ki a teljesítményre, illetve az ő komfort érzetére?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.17. 10:01

Redbull írta:Jenson mindig is az intellektuálisan kaparta össze a pontjait, nem egy Maldonádó vagy Groejan tipus. :mosoly:
Tegnap újra nagyon okosan és eredményesen versenyzett.
Azt szeretném tudni, az orrkúp sérülése mennyire hatott ki a teljesítményre, illetve az ő komfort érzetére?
Nekem úgy tűnt hogy gyorsított rendesen az autón az a törés!

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.17. 10:02

Willy írta:
Egyébként meg ennyi "mák" járt neki azok után, hogy az időmérőn- sokadmagával - nem fejezhette be a gyors körét, mert valaki miatt sárga zászlózni kellett.
Mondjuk ja, azt már mindenki elfelejti hogy anélkül egy sima Top6-os időt ment volna a Q2 végén, a sárga miatt teljesen lelassított. Az élet kompenzált valamelyest.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.03.17. 10:11

Mitől a nap embere? Bottas lett volna ha nem hibázik, de hibázott. Magnussen? Nagyon szépen ment. De azon kívül h körbeautózta Hamilton beteg Mercedesét, nagy dolgot nem csinált. Igaz h Buttonnak segített az SC, de mennyivel is volt a csapatrárs mögött SC után és mennyivel a végén? Összeszedett és taktikus volt, ezért mondtam azt amit, aki ebbe beleköt azzal felesleges vitatkozni.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.17. 10:12

Decapitated_Midget írta:
Willy írta:
Egyébként meg ennyi "mák" járt neki azok után, hogy az időmérőn- sokadmagával - nem fejezhette be a gyors körét, mert valaki miatt sárga zászlózni kellett.
Mondjuk ja, azt már mindenki elfelejti hogy anélkül egy sima Top6-os időt ment volna a Q2 végén, a sárga miatt teljesen lelassított. Az élet kompenzált valamelyest.
Volna.
Az a baj hogy fiktív eseményt állítasz szembe egy ténnyel.
Nem Buttont akarom ekézni, nekem teljesen semleges a forma. Csak ez sokszor más pilóta esetében is el van játsza. Fikció a tény ellenében.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.17. 10:15

Nigel Hill írta:Mitől a nap embere? Bottas lett volna ha nem hibázik, de hibázott. Magnussen? Nagyon szépen ment. De azon kívül h körbeautózta Hamilton beteg Mercedesét, nagy dolgot nem csinált. Igaz h Buttonnak segített az SC, de mennyivel is volt a csapatrárs mögött SC után és mennyivel a végén? Összeszedett és taktikus volt, ezért mondtam azt amit, aki ebbe beleköt azzal felesleges vitatkozni.
Csak azt nem tudni hogy őt mikortól engedték menni. Míg azt tudjuk hogy Magnussent csak a végén.

Kurva gáz hogy ilyen tényezőkről kell beszélgetni. De azért még ne húzzátok le a rolót.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.17. 10:20

Willy írta:
Decapitated_Midget írta:Hiába, Button esetében ez a "mákolás" dolog már amolyan örök vesszőparipa marad 2009 miatt, meg a korábbi esős versenyeken aratott győzelmek miatt.
Egyébként meg ennyi "mák" járt neki azok után, hogy az időmérőn- sokadmagával - nem fejezhette be a gyors körét, mert valaki miatt sárga zászlózni kellett.
Már vártam, mikor jön ez... Érdekes, hogy más nem szopott miatta akkorát, csak ő. Amúgy meg ez benne van, mindenkinek. Csak feltételezés, hogy nélküle előbbre végez de mint láttuk sok jelentősége nem volt a rajt pozicióknak, Button mindenképpen itt végzett volna nagyjából..

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.17. 10:25

Magic írta:
Az a baj hogy fiktív eseményt állítasz szembe egy ténnyel.
Nem Buttont akarom ekézni, nekem teljesen semleges a forma. Csak ez sokszor más pilóta esetében is el van játsza. Fikció a tény ellenében.
Én azért merem feltételezni hogy az utolsó próbálkozása alkalmával simán benn lett volna a Q3-ban, tekintve hogy Magnussen 1.3-mal ment gyorsabbat ugyanabban a fázisban...

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.03.17. 11:08

Decapitated_Midget írta:
Rocco írta: És, ettől még "man of the day"? Erre válaszolj, mert nem egyről beszélünk.
Különben is, ha nem mákol a Sc-al, esélye nincs a 4. helyre sem.
Ha azt nézem, hogy Rosberg egy igen erősen autóval húzta be simán a győzelmet, Ricciardo szabálytalan autóval lett 2., Magnussen 6 vagy 7 hellyel előbbről is csak 5 mp-cel korábban tudta le a versenytávot, Bottas meg simán közel végzetes hibát vétett, akkor igen, akár ezek fényében lehet Button is a nap embere.
Hagyd már ezt az 5 sec-et.
Ha nincs sc ötször annyi lett volna, vagy ki tudja.
Ráadásul magnussen már nem tudta a sajat tempoját menni a végén Ricciardotol.
Egyébként igen, sokkal inkabb ő a nap embere, mint Button.
Button... kiestek előle, mákolt az sc-vel, aztan a boxban előzött kettőt. Ismétlem, a futamon összesen kettőt. Hova szarjak?
Ennél Bottas is faszább volt, még a hibája ellenére is.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.17. 11:28

Rocco írta:
Hagyd már ezt az 5 sec-et.
Ha nincs sc ötször annyi lett volna, vagy ki tudja.
Ráadásul magnussen már nem tudta a sajat tempoját menni a végén Ricciardotol.
Egyébként igen, sokkal inkabb ő a nap embere, mint Button.
Button... kiestek előle, mákolt az sc-vel, aztan a boxban előzött kettőt. Ismétlem, a futamon összesen kettőt. Hova szarjak?
Ennél Bottas is faszább volt, még a hibája ellenére is.
Szerintem idén sokszor felteheted majd azt a kérdést hogy 'hova szarjak', mert a Mclaren egész életképesnek tűnik idén, és ha valamikor jó lehet a kivárós, utolsó etapot nagyon megnyomós, boxban előzgetős forgatókönyv, akkor az most van. De ha már ennyire ragaszkosz ahhoz hogy Ricciardo nem hagyta a saját tempóját menni Magnussen-t (ami max. pár körre lehet igaz, mert a futam nagy részén nem sok köze volt Ricciardohoz), akkor legyünk igazságosak, és vegyük ide hogy Button sem igazán tudott saját tempót menni, az SC bejöveteléig pláne hisz egy olyan bolyban haladt aminek minden tagja használta a DRS-t az előtte lévő versenyző miatt, ergo előzés nagyon nem is volt, utána meg az Alonso-Hülkenberg páros fogta őt rendesen, akik viszont voltak annyira gyorsak a pályán hogy face-to-face megelőzni nem lehetett őket csak stratégiával. Nade mindegy, én már nem is tudom mit akartunk ebből az egészből kihozni? :D Én csak annyit állítok, hogy ehhez a szabálykörnyezethez 100%-ig kompatibilisan csinálta Button amit kellett, az utolsó etapban, amikor kifejezetten számított a tempó akkor gyors tudott lenni, ennyi. Elismerem Magnussen teljesítményét, de hátulról nem volt veszélyeztetve, végig zavartalan versenyt futhatott.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.03.17. 11:34

Decapitated_Midget írta:
Rocco írta:
Hagyd már ezt az 5 sec-et.
Ha nincs sc ötször annyi lett volna, vagy ki tudja.
Ráadásul magnussen már nem tudta a sajat tempoját menni a végén Ricciardotol.
Egyébként igen, sokkal inkabb ő a nap embere, mint Button.
Button... kiestek előle, mákolt az sc-vel, aztan a boxban előzött kettőt. Ismétlem, a futamon összesen kettőt. Hova szarjak?
Ennél Bottas is faszább volt, még a hibája ellenére is.
Szerintem idén sokszor felteheted majd azt a kérdést hogy 'hova szarjak', mert a Mclaren egész életképesnek tűnik idén, és ha valamikor jó lehet a kivárós, utolsó etapot nagyon megnyomós, boxban előzgetős forgatókönyv, akkor az most van. De ha már ennyire ragaszkosz ahhoz hogy Ricciardo nem hagyta a saját tempóját menni Magnussen-t (ami max. pár körre lehet igaz, mert a futam nagy részén nem sok köze volt Ricciardohoz), akkor legyünk igazságosak, és vegyük ide hogy Button sem igazán tudott saját tempót menni, az SC bejöveteléig pláne hisz egy olyan bolyban haladt aminek minden tagja használta a DRS-t az előtte lévő versenyző miatt, ergo előzés nagyon nem is volt, utána meg az Alonso-Hülkenberg páros fogta őt rendesen, akik viszont voltak annyira gyorsak a pályán hogy face-to-face megelőzni nem lehetett őket csak stratégiával. Nade mindegy, én már nem is tudom mit akartunk ebből az egészből kihozni? :D Én csak annyit állítok, hogy ehhez a szabálykörnyezethez 100%-ig kompatibilisan csinálta Button amit kellett, az utolsó etapban, amikor kifejezetten számított a tempó akkor gyors tudott lenni, ennyi. Elismerem Magnussen teljesítményét, de hátulról nem volt veszélyeztetve, végig zavartalan versenyt futhatott.
Igen, csak Magnusen akkor volt feltartva, amikor a pilóták zöld jelzést kaptak, hogy lehet versenyezni.
Mondom, sc nélkül meg nem is lenne miről beszélni.
És attól, hogy az időmérőn peches volt, még 2 boxban való előzéstől, és egy pár körös jó tempotol még nem lesz menofdödéj.
De mindegy.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.03.17. 11:45

akkor szerinted ki volt a menofdödéj?
Kép

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.03.17. 11:53

trutya írta:akkor szerinted ki volt a menofdödéj?
Már leírtam.
Magnussentől mindenképp komolyabb teljesítmény volt újoncként.
Bottastól is, a hibája ellenére.
És, Hülkenberg meg megint ott egerészik a Force-al, és megint ronggyá veri az aktuális csapattársát.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Jenson Button

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.17. 12:41

trutya írta:akkor szerinted ki volt a menofdödéj?
:mosoly: :mosoly: Ez egy jó kérdés, bár nem engem kérdeztél.

Szerintem éppen Button is lehet az, az átlagnál többet tett és élt a lehetőséggel. SC-vel is nyert? És akkor mifasz van.. Más is nyert már vele, Kimi is tavaly (most bukott a balfasz Ferrari miatt). Ez is a játék része.
Rozi mindenképpen, mert ugye nyert és a győzelmen nincs mit magyarázni. Aztán Magnussen mert mégis újoncként stabilan teljesített, nem dobta el és ez is valami. Bottas a szép előzésekért és bár hibázott (szerintem befosott Lonzoitól kicsit) azért mégis ő mutatta a legtöbbet. És ne felejtsük el Hülkenberget, aki megint Lonzi előtt kavart stabilan, pedig elég szar lehet éppen őt kapni a nyakadba.. Többiek szerintem nem méltóak említésre. Ezen arcok közül viszont tetszőlegesen lehet válogatni én azt gondolom, sokkal többet egyik sem fakított a másiknál.

Lezárt