Mika Hakkinen

Régi és a közelmúlt nagyságai
Lezárt
Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.30. 14:10

Nem legenda, sokak szemében még csak nem is számít jó pilótának.
De velem ő szeretette meg ezt az egészet.


Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.01.30. 17:44

Magic írta:Nem legenda, sokak szemében még csak nem is számít jó pilótának.
De velem ő szeretette meg ezt az egészet.

Nem is tudtam, hogy te is neki drukkoltál anno :)

Egyébként miért ne lenne legenda? Teljes joggal nevezhető annak. Egyike azon maréknyi (szám szerint csupán kilenc) bajnoknak, akik meg tudták védeni a címüket. Olyan versenyzőknek nem jött ez össze, mint Clark, Hill, Fittipaldi, Stewart, Piquet vagy Lauda. És lehetett volna belőle akár háromszoros is zsinórban nagyon könnyen, ha nem kulcspillanatokban döglik meg alatta a gép (2000 Indianapolis).

A győzelmeit tekintve tizennegyedik az örökranglistán (a száznégy futamgyőztes versenyzőből), pole-okban kilencedik (kilenvenhatból), leggyorsabb körökben hatodik (százhuszonhatból) és sikerült mind a négy legendás történelmi pályán nyernie (Monaco, Silverstone, Spa, Indianapolis). Ha hozzáveszed, hogy mindössze 3-4 évig volt egyáltalán futamgyőzelemre jó épkézláb autója és hogy alsó hangon is legalább tizenöt győzelmet vesztett el önhibán kívül, akkor kérdés sem fér hozzá, hogy teljes joggal nyitottál neki itt topikot :) Élete első McLarenes időmérésén, csaknem egy teljes év "kispadon rozsdásodás" után erőből verte Sennát, Schumacher pedig a valaha volt legjobb, leggyorsabb riválisának tartja a mai napig is. Pedig a német versenyzett Senna, Prost, Mansell, Hill, Alonso, Montoya és Räikkönen ellen is még fénykorában. Mi ez, ha nem beszédes? :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

bertone

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.30. 19:59

vollebak írta:
Magic írta:Nem legenda, sokak szemében még csak nem is számít jó pilótának.
De velem ő szeretette meg ezt az egészet.

Nem is tudtam, hogy te is neki drukkoltál anno :)

Egyébként miért ne lenne legenda? Teljes joggal nevezhető annak. Egyike azon maréknyi (szám szerint csupán kilenc) bajnoknak, akik meg tudták védeni a címüket. Olyan versenyzőknek nem jött ez össze, mint Clark, Hill, Fittipaldi, Stewart, Piquet vagy Lauda. És lehetett volna belőle akár háromszoros is zsinórban nagyon könnyen, ha nem kulcspillanatokban döglik meg alatta a gép (2000 Indianapolis).

A győzelmeit tekintve tizennegyedik az örökranglistán (a száznégy futamgyőztes versenyzőből), pole-okban kilencedik (kilenvenhatból), leggyorsabb körökben hatodik (százhuszonhatból) és sikerült mind a négy legendás történelmi pályán nyernie (Monaco, Silverstone, Spa, Indianapolis). Ha hozzáveszed, hogy mindössze 3-4 évig volt egyáltalán futamgyőzelemre jó épkézláb autója és hogy alsó hangon is legalább tizenöt győzelmet vesztett el önhibán kívül, akkor kérdés sem fér hozzá, hogy teljes joggal nyitottál neki itt topikot :) Élete első McLarenes időmérésén, csaknem egy teljes év "kispadon rozsdásodás" után erőből verte Sennát, Schumacher pedig a valaha volt legjobb, leggyorsabb riválisának tartja a mai napig is. Pedig a német versenyzett Senna, Prost, Mansell, Hill, Alonso, Montoya és Räikkönen ellen is még fénykorában. Mi ez, ha nem beszédes? :)
És most elképzelem magamban Vettel hasonló eredményeit ... (:q (:u

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.01.31. 00:35

bertone írta: És most elképzelem magamban Vettel hasonló eredményeit ... (:q (:u
1) Mika egy súlyos, életveszélyes sérülésből, amely maradandó károsodást okozott (a bal fülére gyakorlatilag süket), állt fel, ült vissza és ezután volt bátorsága és tehetsége, hogy elérje a legnagyobb eredményeit. Vettelnek volt ilyen?

2) Mindössze három évben adatott meg neki 16 futamos évadokban olyan technika, amivel mehetett a címért (1998, 1999, 2000). Vettel hány évnél is tart, 2013-mal bezárólag ötnél zsinórban, ráadásul 20 futamos évadokkal?

3) Ebből a három évből Mika egyetlen egyszer ült a konstruktőri világbajnok autóban, 1998-ban. Vettel hánynál is tart, zsinórban négy bajnok autója volt?

4) Mikának soha nem volt domináns technikai fölénye. Még amikor gyors is volt, eszméletlenül törékenyek voltak az autói, a győzelmei és a címei küzdelmesek voltak. Vettelnek hány űrautós sétagaloppos címe is van eddig, már kettő, senkitől nem zavartatva pole-ból körbevitorlázott győzelmekről nem is beszélve?

5) Mika körülbelül 15 győzelmet veszített el abszolút önhibán kívül még ez alatt a szűk, kevesebb futamos sikeridőszaka alatt is. Vettel hány ilyennél is tart az öt húsz futamos éve alatt, 4-5?

6) Mika csapattársa, Coulthard sohasem volt sem szerződéses formában, sem rendelkezésére álló technikában, sem csapattaktika szintjén kettesnek beállítva, szabadon mehetett Mika ellen. Vettelnek mikor is volt hasonló csapattársa?

7) Coulthard csapattársként kilökte Häkkinent egy győzelemtől fosztva meg, megrongálta egy felfüggesztését egy másik alkalommal, ami újabb győzelmébe került a finnek (a két esettel járó pontvesztés pedig csaknem a címvédésébe), valamint 2000 közepén zsinórban végezhetett előtte, 2001-ben még a pontversenyben is. Vettellel hányszor is történt meg ilyen?

8) Häkkinennek soha semmilyen megmozdulása nem volt, ami veszélyeztette volna a riválisait és soha semmilyen ellentmondásos helyzetbe nem keveredett, ami balhét okozott volna, vagy viszályt egy pályatársával. Vettel is elmondhatja magáról ugyanezt?

9) Mika átélte, milyen elveszíteni egy címet egy egész szezonon át tartó küzdelem után, önhibán kívül. Vettelnek van ilyen tapasztalata, vagy még mindig éli a hálivúdi álmot, miszerint a végén úgyis mindig happy end van neki?

10) Mika hét hosszú évet töltött el úgy, hogy bizonyítania kellett gyenge autókban is, foggal-körömmel küzdenie hatodik helyekért, egyetlen pontocskákért, amik a helyzetét tekintve felértek egy győzelemmel is. Vettel hogyan is áll ezzel a "csak az tudja igazán élvezni a lakomát, aki éhezett már" kérdéssel?

Nincs több kérdésem. (és bevallom, rohadtul nem tetszik, hogy trollkodó jelleggel Mika topikjába kellett rángatni már a harmadik hozzászólással Vettelt)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

bertone

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.31. 05:52

vollebak írta:
bertone írta: És most elképzelem magamban Vettel hasonló eredményeit ... (:q (:u
1) Mika egy súlyos, életveszélyes sérülésből, amely maradandó károsodást okozott (a bal fülére gyakorlatilag süket), állt fel, ült vissza és ezután volt bátorsága és tehetsége, hogy elérje a legnagyobb eredményeit. Vettelnek volt ilyen?

2) Mindössze három évben adatott meg neki 16 futamos évadokban olyan technika, amivel mehetett a címért (1998, 1999, 2000). Vettel hány évnél is tart, 2013-mal bezárólag ötnél zsinórban, ráadásul 20 futamos évadokkal?

3) Ebből a három évből Mika egyetlen egyszer ült a konstruktőri világbajnok autóban, 1998-ban. Vettel hánynál is tart, zsinórban négy bajnok autója volt?

4) Mikának soha nem volt domináns technikai fölénye. Még amikor gyors is volt, eszméletlenül törékenyek voltak az autói, a győzelmei és a címei küzdelmesek voltak. Vettelnek hány űrautós sétagaloppos címe is van eddig, már kettő, senkitől nem zavartatva pole-ból körbevitorlázott győzelmekről nem is beszélve?

5) Mika körülbelül 15 győzelmet veszített el abszolút önhibán kívül még ez alatt a szűk, kevesebb futamos sikeridőszaka alatt is. Vettel hány ilyennél is tart az öt húsz futamos éve alatt, 4-5?

6) Mika csapattársa, Coulthard sohasem volt sem szerződéses formában, sem rendelkezésére álló technikában, sem csapattaktika szintjén kettesnek beállítva, szabadon mehetett Mika ellen. Vettelnek mikor is volt hasonló csapattársa?

7) Coulthard csapattársként kilökte Häkkinent egy győzelemtől fosztva meg, megrongálta egy felfüggesztését egy másik alkalommal, ami újabb győzelmébe került a finnek (a két esettel járó pontvesztés pedig csaknem a címvédésébe), valamint 2000 közepén zsinórban végezhetett előtte, 2001-ben még a pontversenyben is. Vettellel hányszor is történt meg ilyen?

8) Häkkinennek soha semmilyen megmozdulása nem volt, ami veszélyeztette volna a riválisait és soha semmilyen ellentmondásos helyzetbe nem keveredett, ami balhét okozott volna, vagy viszályt egy pályatársával. Vettel is elmondhatja magáról ugyanezt?

9) Mika átélte, milyen elveszíteni egy címet egy egész szezonon át tartó küzdelem után, önhibán kívül. Vettelnek van ilyen tapasztalata, vagy még mindig éli a hálivúdi álmot, miszerint a végén úgyis mindig happy end van neki?

10) Mika hét hosszú évet töltött el úgy, hogy bizonyítania kellett gyenge autókban is, foggal-körömmel küzdenie hatodik helyekért, egyetlen pontocskákért, amik a helyzetét tekintve felértek egy győzelemmel is. Vettel hogyan is áll ezzel a "csak az tudja igazán élvezni a lakomát, aki éhezett már" kérdéssel?

Nincs több kérdésem. (és bevallom, rohadtul nem tetszik, hogy trollkodó jelleggel Mika topikjába kellett rángatni már a harmadik hozzászólással Vettelt)
(:t Nyugi! :mosoly:
Először is, Mikat egy kiváló versenyzőnek tartottam és tartom ma is. És szerintem is legendás versenyző. De nem azokért a statisztikai adatokért, amiket az ELSŐ hozzászólásodban leírtál. Egyébként is ismered a statisztikai adatokkal kapcsolatos véleményem.
Másodszor, alapvetően nem Vettelt "rángattam" ide, csak jeleztem, hogy ideraksz pár statisztikai adatot, amikkel bizonyítani akarod Mika legenda voltál, miközben Vettel esetében (troll jelleggel? (:y ) minden lehetőséget kihasználsz arra, hogy leírd, nem érdekelnek a Vettel által elért statisztikai mérőszámok, szerinted még nem nagy versenyő (nem hogy nem legenda - szerintem sem az még - még csak nem is nagy versenyző, hiába mutat ilyet a statisztika. Tehát nem Vettelt rángattam ide, hanem Te magadat, a korábbi, a Vettelt érintő statisztikai adatokra vonatkozó ellenkezésedet.

További kiegészítéseim: Én a moderkori Indianapolist nem nevezném "legendás történelmi" pályának, de ez legyen az én problémám.
"Élete első McLarenes időmérésén, csaknem egy teljes év "kispadon rozsdásodás" után erőből verte Sennát" - annak idején ennek én is nagyon örültem, de... a Q1-ben kikapott 2 ezreddel, majd a Q2-ben megverte 48 ezreddel. Nekem ez nem a tipikus "erőből verte" kategória.

De nem is kívánok tovább ezzel foglalkozni. Minden, amit leírtál, nagyjából egyezik az én véleményemmel is, s mint mondtam, nem Mika ellen irányult, s nem Vettelt akartam volna magasztalni, csak a Te, a statisztikai adatokról alkotott merőben ellentétes megnyilvánulásodat akartam "megmosolyogni". (:n

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.01.31. 06:38

bertone írta: (:t Nyugi! :mosoly:
Először is, Mikat egy kiváló versenyzőnek tartottam és tartom ma is. És szerintem is legendás versenyző. De nem azokért a statisztikai adatokért, amiket az ELSŐ hozzászólásodban leírtál. Egyébként is ismered a statisztikai adatokkal kapcsolatos véleményem.
Másodszor, alapvetően nem Vettelt "rángattam" ide, csak jeleztem, hogy ideraksz pár statisztikai adatot, amikkel bizonyítani akarod Mika legenda voltál, miközben Vettel esetében (troll jelleggel? (:y ) minden lehetőséget kihasználsz arra, hogy leírd, nem érdekelnek a Vettel által elért statisztikai mérőszámok, szerinted még nem nagy versenyő (nem hogy nem legenda - szerintem sem az még - még csak nem is nagy versenyző, hiába mutat ilyet a statisztika. Tehát nem Vettelt rángattam ide, hanem Te magadat, a korábbi, a Vettelt érintő statisztikai adatokra vonatkozó ellenkezésedet.

További kiegészítéseim: Én a moderkori Indianapolist nem nevezném "legendás történelmi" pályának, de ez legyen az én problémám.
"Élete első McLarenes időmérésén, csaknem egy teljes év "kispadon rozsdásodás" után erőből verte Sennát" - annak idején ennek én is nagyon örültem, de... a Q1-ben kikapott 2 ezreddel, majd a Q2-ben megverte 48 ezreddel. Nekem ez nem a tipikus "erőből verte" kategória.

De nem is kívánok tovább ezzel foglalkozni. Minden, amit leírtál, nagyjából egyezik az én véleményemmel is, s mint mondtam, nem Mika ellen irányult, s nem Vettelt akartam volna magasztalni, csak a Te, a statisztikai adatokról alkotott merőben ellentétes megnyilvánulásodat akartam "megmosolyogni". (:n
Tudom, hogy nem Mika ellen irányult. De pont ezzel van problémám - ha én nem hozom szóba Vettelt még csak érintőlegesen vagy utalgatás szintjén sem, neked miért kellett? Pláne, hogy te állítólag ugyanúgy nem kedveled, mint én, csak történetesen a kedvenc csapatodnál van?

És n+1-szer leírtam már, hogy hogyan is gondolom Vettel kapcsán a dolgot. A tempója, a tehetsége, az elhivatottsága, a munkamorálja elvitathatatlan. De nem láttam még szabadjára eresztett csapattárs mellett. Nem láttam még címet veszíteni egy nehéz idény után. Nem láttam még nem erős autóban ülve teljesíteni (ellenben láttam már 2012 első felében nem meggyőzően teljesíteni egy "csupán" nagyon jó, de nem a legjobb autóban, miközben a lesajnált Webber verte pontokban, győzelmekben és előtte volt a pontversenyben féltávnál). Nem láttam még nem 100%-os csapatbiztosítás mellett teljesíteni. Ezért nekem nem teljes, nem komplett, nem meggyőző, nem harcedzett, "megsebzett", érett, egész bajnok. Ez még változhat a jövőben természetesen, ezt is mindig leírtam. De jelenleg így látom, megalapozott és határozott a véleményem. Ezen nem értem, mi olyan nehéz.

A Sennát erőből elverte dolgot pedig úgy értettem, hogy nem jött közbe semmilyen pech, vagy káosz az időmérőn Sennának. Mehette a saját legjobb idejét, amire képes volt, ennél pedig jobbat futott Mika. Ez nálam igen, erőből elverés, mert nem az számít, mennyivel sikerült, hanem az, hogy mindkettejüknek hasonló körülményeik voltak, hogy szabadon futhassanak. Semmi trükkösebb tankolás, semmi Mikánál még nem esett az eső, Sennánál meg már igen, semmi gumistikli. Gyorsabb időt futott a finn saját zsírján, kész. Pláne, hogy tényleg csaknem egy teljes éve kimaradt, hogy élesben vezethessen, ellenben Senna ugye végigkvalizta és versenyezte a szezont. Egyébként Senna egyetérteni látszott velem, mert tajtékzott a dühtől, hogy hogy merészelt nála gyorsabb lenni "ez a szőke taknyos" és nem is állt szóba emiatt Mikával, amíg el nem igazolt a Williamshez ...

Mika statisztikájának jelentősége pedig azért tökéletesen más, mint Vettelé, mert Mika egy életveszélyes sérülés után, éveket szopórolleren töltve kapott az élettől egyetlen egy lehetőséget, egy nagyon szűk periódust, mindössze három idényt 30 éves korától kezdve. Kész, passz, számára ennyi adatott meg, hogy megmutathassa, mit tud, ráadásul akkor a pályán körözött ellene egy bizonyos M. Schumacher. Nem fiatalon zsinórban öt évig pakolták alá az űrhajókat, majdnem száz versenyig még győztes autót sem kapott (amikor meg odaverekedte magát az élre önerőből az oddsok ellen, akkor meg cserbenhagyta a technika, lásd 1997 Nürburgring, Silverstone, Ausztria). Ez szerinted egy kalap alá vehető Vettel helyzetével, ugyanúgy kéne értékelni a számait? Állítom, hogy ha ugyanúgy 22 éves korától fogva állati megbízható vb autókban ül egy ellehetetlenített csapattárs mellett, akkor ő is SIMÁN megcsinálja azt a számhalmozást, amit Vettel. SIMÁN.

Részemről is ennyi volt a téma, nem kívánok a némettel foglalkozni egyáltalán a továbbiakban, pláne nem az egyik örök kedvencemnek szentelt topikban.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Clyde

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: Clyde » 2014.01.31. 09:03

" onclick="window.open(this.href);return false;

Béláim! Ha Häkkinen fél fülére süket lenne, akkor nem folytathatta volna a Forma-1-es karrierjét az egyensúlyérzék/reflexe miatt.
Maximum azt tudom elképzelni, hogy ébredés után az volt ideiglenesen, de után vissszajött a hallása. Azt, hogy a mai napig fél fülére süket, azt nem nyalom be.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.31. 09:15

nem akarok offolni, és Vettel szimpátiával sem válogattok, de a korrektség kedvéért, vollebak, Vettel 2008-as évét hova tennéd, ha nem a "rosszabb technikával erőn felül bizonyítani" polcra? valahogy a toro rossos évét mindenki elfelejti neki.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.01.31. 09:56

Clyde írta:

Béláim! Ha Häkkinen fél fülére süket lenne, akkor nem folytathatta volna a Forma-1-es karrierjét az egyensúlyérzék/reflexe miatt.
Maximum azt tudom elképzelni, hogy ébredés után az volt ideiglenesen, de után vissszajött a hallása. Azt, hogy a mai napig fél fülére süket, azt nem nyalom be.
Kénytelen leszel benyalni, mert maga Häkkinen beszélt arról, hogy maradandó halláskárosodása van:

"Definitely it was something I would carry for the rest of my life. I damaged my hearing and that makes my life everyday a bit more difficult."

http://www.mclaren.com/formula1/heritag ... ying-finn/

Plusz a maradandó károsodása miatt lassult le a beszéde is:

"he gradually recovered all his faculties, except for a hearing impediment that contributed to a slightly slower way of speaking."

http://www.formula1.com/teams_and_drive ... f_fame/40/

Kevesen tudják, hogy Mikának mennyire összefüggően, szünetek nélkül pörgött a nyelve az adelaide-i bukása előtt, pedig így volt, még angolul is:

TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.01.31. 10:06

trutya írta:nem akarok offolni, és Vettel szimpátiával sem válogattok, de a korrektség kedvéért, vollebak, Vettel 2008-as évét hova tennéd, ha nem a "rosszabb technikával erőn felül bizonyítani" polcra? valahogy a toro rossos évét mindenki elfelejti neki.
Azért az a Toro Rosso gyakorlatilag középcsapat volt. Igen, nyert egy futamot Vettel, de úgy, hogy köze nem lett volna a győzelemhez normál körülmények között. Ezzel nincs is semmi gond, jól csinálta. A gond azzal van, amikor hasonló teljesítmények nincsenek ugyanúgy felemlegetve, utólag mindenki hajlamos rózsaszín szemüvegen keresztül nézni Vettelnek azt az évét.

Mennyivel volt kevesebb Johnny Herbert 1999-es győzelme? Vagy Hill 1997-es hungaroringi teljesítménye? Vagy Panis 1996-os monacói győzelme? Vagy Button 2006-os magyar győzelme? Vagy ha egész idényeket veszünk, azzal a rakás szar Hondával Button futása 2006-ban? Rosberg 2009-es éve a Williamsben? Häkkinen 1994-es éve a negyedik-ötödik erő McLarenben, amivel hat dobogót szerzett és negyedik lett az összetettben?

Vagy Vettel 2008-as éve túlértékelt, vagy a fenti példák vannak durván alulértékelve és elfelejtve, de a kettő együtt nem megy - márpedig én nemigen hallom senkitől a fenti teljesítmények emlegetését, bezzeg Vettelét ...
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

bertone

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.31. 10:07

Vollebak!

Továbbra sem érted, miért írtam az elsőt (tudom ...). Csak hogy tisztázzuk: (szerintem, de ezt az évek is mutatják a Formula 1-ben) a statisztikáknak semmi köze ahhoz, hogy valakiből legenda lesz-e, vagy sem. Häkkinen az lett. Ahogy sokan mások is. Például Clay Regazzoni, aki soha nem nyert vb-t, futamgyőzelme is csak öt volt, és mégis. Nigel Mansell is legenda lett volna akkor is, ha a végére nem jön össze neki a vb cím. Mert volt ezekben a versenyzőkben valami, szerintem semmivel körül nem írható, amitől azok lettek.
A mai srácokból nem nagyon lesz legenda - szerintem. Talán egyedül Alonsoban érzek valami olyat, amitől majd 10 év múlva azt fogják mondani: a legendás Alonso. De - szerintem - sem Vettelről, sem Räikkönenről, sem Hamiltonról sem senki másról. Olyat esetleg olvashatunk majd, hogy "Räikkönen legendásan utálta a PR dolgokat", és biztosan lesz ilyen még néhányuknál, de azt nem hiszem, hogy olvashatjuk, hallhatjuk majd, hogy a "legendág Räikkönen", a "legendás Vettel" stb.
Szóval, a kis fricska csak és kizárólag a statisztikai bizonyításodnak szólt. :mosoly:

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.31. 10:17

vollebak írta:
trutya írta:nem akarok offolni, és Vettel szimpátiával sem válogattok, de a korrektség kedvéért, vollebak, Vettel 2008-as évét hova tennéd, ha nem a "rosszabb technikával erőn felül bizonyítani" polcra? valahogy a toro rossos évét mindenki elfelejti neki.
Azért az a Toro Rosso gyakorlatilag középcsapat volt. Igen, nyert egy futamot Vettel, de úgy, hogy köze nem lett volna a győzelemhez normál körülmények között. Ezzel nincs is semmi gond, jól csinálta. A gond azzal van, amikor hasonló teljesítmények nincsenek ugyanúgy felemlegetve, utólag mindenki hajlamos rózsaszín szemüvegen keresztül nézni Vettelnek azt az évét.

Mennyivel volt kevesebb Johnny Herbert 1999-es győzelme? Vagy Hill 1997-es hungaroringi teljesítménye? Vagy Panis 1996-os monacói győzelme? Vagy Button 2006-os magyar győzelme? Vagy ha egész idényeket veszünk, azzal a rakás szar Hondával Button futása 2006-ban? Rosberg 2009-es éve a Williamsben? Häkkinen 1994-es éve a negyedik-ötödik erő McLarenben, amivel hat dobogót szerzett és negyedik lett az összetettben?

Vagy Vettel 2008-as éve túlértékelt, vagy a fenti példák vannak durván alulértékelve és elfelejtve, de a kettő együtt nem megy - márpedig én nemigen hallom senkitől a fenti teljesítmények emlegetését, bezzeg Vettelét ...
Herbert és Panis győzelmeit ne vedd ide, az teljesen más eset. Herbert elől gyakorlatilag a fél mezőny kiesett. Panis nem ment rosszul, de neki is jó adag mázli kellett hozzá (4-en értek célba, emlékszel?)
Vettel megcsinálta erőből, és igaz hogy középcsapat volt a Toro, de azért ott kelett lenni hozzá.
mellesleg pont ezt mondom, hogy mindenki elfelejtkezk 2008-ról... szerinted ki emlegeti vele kapcsolatban? egy erős éve volt stabil pontszerző helyekkel, és egy bravúros győzelemmel. ne feledd, hogy az első teljes éve volt az! bőven többet annyit mint Perez, és ő is megérdemelt egy helyet egy élcsapatnál utána.
szóval csak azt a részét vitattam a hsz-ednek, hogy nem bizonyított gyengébb autóval. te ezt állítod, de én ezt nem látom be.
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.31. 10:19

vollebak írta:
Nem is tudtam, hogy te is neki drukkoltál anno :)
Gyakorlatilag még gyerekként futottam bele a forma 1-be. '97 körűl.
Megláttam a szürke autót mondom ez kell nekem. Racionális magyarázatom akkor még nem volt arról hogy miért is szurkolok neki. :)
Persze később ez változott.
Egy szűk kis versenyzői társaság utolsó tagja. Amolyan igazi gentleman. Nem mellesleg egy nagyon jó pilóta. Akiben sokkal de sokkal több volt mint amit a számok mutatnak.
Lehet ő legenda, lehet nem (az én szememben az), de a rivalizálásuk Schumacher-el az biztosan az. :mosoly:

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.01.31. 10:22

trutya írta:nem akarok offolni, és Vettel szimpátiával sem válogattok, de a korrektség kedvéért, vollebak, Vettel 2008-as évét hova tennéd, ha nem a "rosszabb technikával erőn felül bizonyítani" polcra? valahogy a toro rossos évét mindenki elfelejti neki.
Rákerestem, azért amikor az STR2B-t lecserélték STR3-ra már simán pontot lehetett szerezni ezzel az autóval, előtte sorozatban kiesések szerepelnek (passz, hogy hányadik helyekről, bár az első futamon a francia már hozott egy 7. helyet). Az tény, hogy a nem túl meggyőző Bourdaist elég simán legyőzte (azt nem lehet tudni kinek feküdt az új model jobban, Bourdaisnál ha jól rémlik elég sokszor lógott a levegőben hogy elküldik, mert nem szerepel túl izmosan), valamint a győzelme tényleg tanítani való volt.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.01.31. 10:42

Magic írta: Egy szűk kis versenyzői társaság utolsó tagja. Amolyan igazi gentleman. Nem mellesleg egy nagyon jó pilóta. Akiben sokkal de sokkal több volt mint amit a számok mutatnak.
Minden szavaddal egyetértek. Mika egy igazi, a szó legjobb értelmében vett úriember volt a pályán és azon kívül is. Nem szájalt, nem mocskoskodott másokkal soha, sőt. El tudtam volna képzelni őt a hatvanas-hetvenes években is, simán odaillett volna a modora és a hozzáállása is.

Nekem is azért volt óriási kedvencem, mert megmutatta, hogy igenis lehet sikeresnek lenni ebben a sportban higgadtan, emelt fővel, gátlástalanság és a "ha nem takarodsz előlem, a szádba szarok" attitűd nélkül is. Évekig reménykedtem, hogy visszatér ...
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Clyde

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: Clyde » 2014.01.31. 11:27

vollebak írta:
Clyde írta:

Béláim! Ha Häkkinen fél fülére süket lenne, akkor nem folytathatta volna a Forma-1-es karrierjét az egyensúlyérzék/reflexe miatt.
Maximum azt tudom elképzelni, hogy ébredés után az volt ideiglenesen, de után vissszajött a hallása. Azt, hogy a mai napig fél fülére süket, azt nem nyalom be.
Kénytelen leszel benyalni, mert maga Häkkinen beszélt arról, hogy maradandó halláskárosodása van:

"Definitely it was something I would carry for the rest of my life. I damaged my hearing and that makes my life everyday a bit more difficult."

http://www.mclaren.com/formula1/heritag ... ying-finn/

Plusz a maradandó károsodása miatt lassult le a beszéde is:

"he gradually recovered all his faculties, except for a hearing impediment that contributed to a slightly slower way of speaking."

http://www.formula1.com/teams_and_drive ... f_fame/40/

Kevesen tudják, hogy Mikának mennyire összefüggően, szünetek nélkül pörgött a nyelve az adelaide-i bukása előtt, pedig így volt, még angolul is:

Koszi, ez teljesen kimaradt. Hiaba no, nem eleg a hazai szakujsagirok konyveibol muvelodni. :P

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.02.01. 16:47

Magic írta: Lehet ő legenda, lehet nem (az én szememben az), de a rivalizálásuk Schumacher-el az biztosan az. :mosoly:
... és ne feldjük, a rivalizálás mellett ők még tisztelték is egymást. E mellett a mai napig jó barátok. Hadd emlékeztessek Mika levelére, amit a síbalesetet szenvedett Schuminak írt szinte elsőként, december végén. Ő egy gentleman valóban. Soha nem éreztem vele szemben semmiféle ellenszenvet, pedig Schumi ellen küzött (nem úgy Hill vagy Alonso esetében pl.). Őt valahogy még a másoknak szorkolók is tisztelettel emlegették.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.02.01. 19:03

trutya írta:nem akarok offolni, és Vettel szimpátiával sem válogattok, de a korrektség kedvéért, vollebak, Vettel 2008-as évét hova tennéd, ha nem a "rosszabb technikával erőn felül bizonyítani" polcra? valahogy a toro rossos évét mindenki elfelejti neki.
Nem, én nem.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.02. 08:08

Lancelot írta: ... és ne feldjük, a rivalizálás mellett ők még tisztelték is egymást. E mellett a mai napig jó barátok. Hadd emlékeztessek Mika levelére, amit a síbalesetet szenvedett Schuminak írt szinte elsőként, december végén. Ő egy gentleman valóban. Soha nem éreztem vele szemben semmiféle ellenszenvet, pedig Schumi ellen küzött (nem úgy Hill vagy Alonso esetében pl.). Őt valahogy még a másoknak szorkolók is tisztelettel emlegették.
(:p

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mika Hakkinen

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.12.19. 23:42

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A% ... RaseIqndTQ

Sennáról, Schumiról, Hamiltonról, Verstappenről, Bottasról... amúgy hakkinenesen.... :mosoly: :mosoly: :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt