FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Újabb Hamilton győzelem?

Igen
8
73%
Nem
3
27%
 
Szavazatok száma: 11

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2019.07.27. 21:28

Bandee írta:
2019.07.27. 17:43
Jol megcsinalta a merci az evfordulot, tetszett ahogy be voltak oltozve:)
Pedig volt gondjuk is:

Hamilton OLYAN ERŐS TOROKFÁJÁSSAL KÜZDÖTT SZOMBATON, HOGY A MERCEDES A LEGROSSZABBRA KÉSZÜLVE RIASZTOTTA A TESZTPILÓTA ESTEBAN OCONT, HOGY HA ÚGY ADÓDIK, VEGYE ÁT HAMILTON HELYÉT A CSAPATBAN.
„Nem voltam valami jól reggel, fájt a torkom, úgyhogy a biztonság kedvéért úgy készültünk a csapatnál, hogy lehet, nem tudok majd autóba ülni. Az edzést még megcsináltam, de közben ott volt a lehetőség arra is, hogy más üljön az autóba, ami persze csak a legrosszabb forgatókönyv volt. Végül megoldottuk, méghozzá jól”
Jajj már ezt ki veszi be? :D Webber a sisakjába hányt betegen és vezetett, pont majd Hamilton egy kis torokfájás miatt. Cöcöcö
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.27. 22:43

trutya írta:
2019.07.27. 20:22
hát bevallom, ez a probléma engem baszottul hidegen hagy.

na, jó futamnézést holnapra! a magam részéről a spa-i 24 órást tolom, az jobb :)
https://www.blancpain-gt-series.com/wat ... ive-timing
Ja, hogy akkor meg igy?:)

Megertetted a problemat vagy mindenki hulye csak te es Weber vagytok a helikopterek?

Nem kell dicsergetnie, semmit se kell mondjon rola hiszen 90 IQ felett mindenki erti es latja, hogy utalja mint a szart. De az, hogy futamok ota mar hazudik is, az sok. Es atveszik a faszsagait az irott sajtoban is (mar a magyar fordito oldalakon) a multkor irtam is az egyiknek, hogy szerintem tevuton jarnak es azonnal javitottak is a cikket es valaszoltak, hogy koszonik az eszrevetelt.

Te megteheted, en megtehetem o nem teheti meg. De tudom te szereted ot, meg veszekedni se akrok ezen planr veled csak egyszeruen nem ertem mit nem ertesz ezen es miert teszel ugy mint aki nem erti mi a gond ezzel

Kimi 7:4 all az idomerokon de ebbol egyszer tan kiesett muszaki hoba miatt, mindegy. Futamokon 9:1 es jelentos kulonbseggel. Erre futamok ota szopja a faszat az olasznak amivel nincs baj mert amugy szimpi gyerek es en meg nem is temetnem. De bemondja a q2-ben, hogy egyre jobban megy az olasz es bar most eppen Kimi mogott van, jellemzoen a Giovinazzi miatt q3-as resztvevo az alfa. Mi a fasz??

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.27. 22:50

9_46_20 írta:
2019.07.27. 20:28
Nyilván nem hagyott volna hidegen ha mondjuk negyed éven keresztül azt hallod hogy a McLaren kezd egyre jobb lenni hiszen vandorne ott van az elején...
De mindegy, ez innen egyéni preferencia kérdése
Es nem egyeni preferencia kerdese mert trivialis, mindenki hallja es ertenie is kell. Kivaszottul zavart volna ha mondjuk Alonsot is ekezi ily modon, mert attol, hogy en nem szeretem meg ne hazudozzon a kommentator es ne szurkoljon/ellenszurkoljon nyiltan.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.07.27. 23:19

Bandee írta:
2019.07.27. 22:43
trutya írta:
2019.07.27. 20:22
hát bevallom, ez a probléma engem baszottul hidegen hagy.

na, jó futamnézést holnapra! a magam részéről a spa-i 24 órást tolom, az jobb :)
https://www.blancpain-gt-series.com/wat ... ive-timing
Ja, hogy akkor meg igy?:)

Megertetted a problemat vagy mindenki hulye csak te es Weber vagytok a helikopterek?

Nem kell dicsergetnie, semmit se kell mondjon rola hiszen 90 IQ felett mindenki erti es latja, hogy utalja mint a szart. De az, hogy futamok ota mar hazudik is, az sok. Es atveszik a faszsagait az irott sajtoban is (mar a magyar fordito oldalakon) a multkor irtam is az egyiknek, hogy szerintem tevuton jarnak es azonnal javitottak is a cikket es valaszoltak, hogy koszonik az eszrevetelt.

Te megteheted, en megtehetem o nem teheti meg. De tudom te szereted ot, meg veszekedni se akrok ezen planr veled csak egyszeruen nem ertem mit nem ertesz ezen es miert teszel ugy mint aki nem erti mi a gond ezzel

Kimi 7:4 all az idomerokon de ebbol egyszer tan kiesett muszaki hoba miatt, mindegy. Futamokon 9:1 es jelentos kulonbseggel. Erre futamok ota szopja a faszat az olasznak amivel nincs baj mert amugy szimpi gyerek es en meg nem is temetnem. De bemondja a q2-ben, hogy egyre jobban megy az olasz es bar most eppen Kimi mogott van, jellemzoen a Giovinazzi miatt q3-as resztvevo az alfa. Mi a fasz??
én csak annyit akartam mondani, hogy én nem írnék az mtv-nek emiatt. ennyire nem fontos az egész.
bevallom ezt nem hallottam amit idéztél. elhiszem hogy bosszantó, de hát ez legyen a legnagyobb bajotok...
Michelisz meg bevallottan Raikkonen-rajongó, rengetegszer lenyilatkozta már hogy ő a kedvence. megvan az egyensúly ;)

olyat meg sosem mondtam, hogy én vagyok a helikopter. de Wéber azért összességében szerintem így is sokkal jobban ért az autósportokhoz, mint te vagy én. ezerszer inkább ő, mint még egy Czollner vagy Palik, vagy Mezei
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.07.28. 02:44

Nem tudom, lehet, hogy én is öregszem, de mintha elveszett volna a fórumból valami.

Egy ideje csak a szokásos körök mennek mindig, kábé a szokásos kellékekkel: Kimit fikázza a köcsög Wéber, a faszszopó harminchármas anyagcseréje még mindig működik sajnos, Hamilton már megint nyer, lol, minek nézni ezt a szart, (két opció van csak a futamtopikok szavazásakor, hogy lesz-e verseny vagy sem), a Merci dominanciája unalmas, a sport szarszarszarszarszar...

Mintha már csak amolyan pótcselekvesként járna ide a többség. Kár, mert eddig sosem gondoltam volna, hogy egyszer azt látom majd itt, hogy elfáradt a közösség :|
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.07.28. 08:54

Én viszonylag fiatal vagyok itt, nem volt szerencsém élőben találkozni egyikőtökkel sem. Az igaz, hogy sablonossá kezd válni egy egy topic tartalma de ha egyáltalán nem lenne, az nagyon hiányozna.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.28. 09:16

vollebak írta:
2019.07.28. 02:44
Nem tudom, lehet, hogy én is öregszem, de mintha elveszett volna a fórumból valami.

Egy ideje csak a szokásos körök mennek mindig, kábé a szokásos kellékekkel: Kimit fikázza a köcsög Wéber, a faszszopó harminchármas anyagcseréje még mindig működik sajnos, Hamilton már megint nyer, lol, minek nézni ezt a szart, (két opció van csak a futamtopikok szavazásakor, hogy lesz-e verseny vagy sem), a Merci dominanciája unalmas, a sport szarszarszarszarszar...

Mintha már csak amolyan pótcselekvesként járna ide a többség. Kár, mert eddig sosem gondoltam volna, hogy egyszer azt látom majd itt, hogy elfáradt a közösség :|
Viszont legalabb most jo sokat hozzatettel, szinesitetted a forumot.



Pont ilyen volt korabban is, csak most kevesebben vagyunk igy a tema is korlatozottabb es nyilvan azok a temak mennek amelyek a megmaradtakat foglalkoztatjak. 10 eve Akr volt, kocsog Kimi igy meg ugy bena lusta fasz, gyerek lokdoso lekopo. Alonso fikazasa is ment csak kisebb gazzal majd jott Hamilton es akkor ot is lehetett vegre utalni stb-stb. Aztan evekig ment a sirankozas a Vettel era miatt es igy tovabb lehetne sorolni. Sot van aki pl. csak Vettel fikazasaval foglalkozik most is ez kimaradt a felsorolasodbol de nyilvan nem o volt a celkeresztben. :) Csak regebben mindezeket 4x ennyi ember csinalta. Futamok, telemetriak tudomanyos elemzese akkor se ment
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2019.07.28. 09:22-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.28. 09:20

trutya írta:
2019.07.27. 23:19
Bandee írta:
2019.07.27. 22:43


Ja, hogy akkor meg igy?:)

Megertetted a problemat vagy mindenki hulye csak te es Weber vagytok a helikopterek?

Nem kell dicsergetnie, semmit se kell mondjon rola hiszen 90 IQ felett mindenki erti es latja, hogy utalja mint a szart. De az, hogy futamok ota mar hazudik is, az sok. Es atveszik a faszsagait az irott sajtoban is (mar a magyar fordito oldalakon) a multkor irtam is az egyiknek, hogy szerintem tevuton jarnak es azonnal javitottak is a cikket es valaszoltak, hogy koszonik az eszrevetelt.

Te megteheted, en megtehetem o nem teheti meg. De tudom te szereted ot, meg veszekedni se akrok ezen planr veled csak egyszeruen nem ertem mit nem ertesz ezen es miert teszel ugy mint aki nem erti mi a gond ezzel

Kimi 7:4 all az idomerokon de ebbol egyszer tan kiesett muszaki hoba miatt, mindegy. Futamokon 9:1 es jelentos kulonbseggel. Erre futamok ota szopja a faszat az olasznak amivel nincs baj mert amugy szimpi gyerek es en meg nem is temetnem. De bemondja a q2-ben, hogy egyre jobban megy az olasz es bar most eppen Kimi mogott van, jellemzoen a Giovinazzi miatt q3-as resztvevo az alfa. Mi a fasz??
én csak annyit akartam mondani, hogy én nem írnék az mtv-nek emiatt. ennyire nem fontos az egész.
bevallom ezt nem hallottam amit idéztél. elhiszem hogy bosszantó, de hát ez legyen a legnagyobb bajotok...
Michelisz meg bevallottan Raikkonen-rajongó, rengetegszer lenyilatkozta már hogy ő a kedvence. megvan az egyensúly ;)

olyat meg sosem mondtam, hogy én vagyok a helikopter. de Wéber azért összességében szerintem így is sokkal jobban ért az autósportokhoz, mint te vagy én. ezerszer inkább ő, mint még egy Czollner vagy Palik, vagy Mezei
Ok, semmi gond :) meg az a szerencse, hogy jobban ert hozza ha mar ezert fizetik. De nem te vagy en vagyunk a szint.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.07.28. 11:00

Bandee írta:
2019.07.28. 09:16
Viszont legalabb most jo sokat hozzatettel, szinesitetted a forumot.



Pont ilyen volt korabban is, csak most kevesebben vagyunk igy a tema is korlatozottabb es nyilvan azok a temak mennek amelyek a megmaradtakat foglalkoztatjak. 10 eve Akr volt, kocsog Kimi igy meg ugy bena lusta fasz, gyerek lokdoso lekopo. Alonso fikazasa is ment csak kisebb gazzal majd jott Hamilton es akkor ot is lehetett vegre utalni stb-stb. Aztan evekig ment a sirankozas a Vettel era miatt es igy tovabb lehetne sorolni. Sot van aki pl. csak Vettel fikazasaval foglalkozik most is ez kimaradt a felsorolasodbol de nyilvan nem o volt a celkeresztben. :) Csak regebben mindezeket 4x ennyi ember csinalta. Futamok, telemetriak tudomanyos elemzese akkor se ment
Nem értek egyet, mert ilyen fáradt cinizmus sosem volt, hogy csinál Laci egy topikot, és annyit biggyeszt oda hogy Hamilton nyer-e, igen vagy nem. Még Vettel 2013-as második féléve alatt sem. És Laci sporttal szembeni, ebben is megmutatkozó fásultságát mindenki elfogadja, mert vélhetőleg hasonlóan éreznek. De csak nézd meg, mennyit és hogyan kommentel az egyébként is megfogyatkozott tábor.

Alapvetően cinikus, kritikus a többség mindennel szemben, ami a sporttal kapcsolatos kérdés, nem csak ezzel vagy azzal a versenyzővel szemben. Az F1 úgy általában szar, a Merci dominanciája szar, szar ez, szar az. Erre csak rátesz az olyasmi, hogy ti háromnegyedtízzel minden futamhétvégén egymást hergelitek fel, hogy wégé mekkora egyszemélyes AKR lett, és emiatt te is könnyebben ugrasz mindenfélére, mint bármikor korábban – lásd az első mondatod, egyből belém álltál csak azért, mert elmondtam a véleményem (egyébként amit ti szoktatok tolni Verstappennel szemben, az detto AKR-tempó, de ez most részletkérdés).

De én nem erről beszéltem, ez csak egy okozat, nem ok.

Lelépett Carlos, lelépett Magic, lelépett Balázs, lelépett Alghar, KisVadász, Dani, Rocco, Laci alig írnak már. Nyilván nem tudom, mi lenne a megoldás, csak leírtam a kialakult és sajnálatos általános állapotot. De majd legközelebb akkor engedélyt kérek, hogy elég tartalmas-e egy hozzászólásom, hogy színesítsem vele a fórumot :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.07.28. 11:35

vollebak írta:
2019.07.28. 11:00
Bandee írta:
2019.07.28. 09:16
Viszont legalabb most jo sokat hozzatettel, szinesitetted a forumot.



Pont ilyen volt korabban is, csak most kevesebben vagyunk igy a tema is korlatozottabb es nyilvan azok a temak mennek amelyek a megmaradtakat foglalkoztatjak. 10 eve Akr volt, kocsog Kimi igy meg ugy bena lusta fasz, gyerek lokdoso lekopo. Alonso fikazasa is ment csak kisebb gazzal majd jott Hamilton es akkor ot is lehetett vegre utalni stb-stb. Aztan evekig ment a sirankozas a Vettel era miatt es igy tovabb lehetne sorolni. Sot van aki pl. csak Vettel fikazasaval foglalkozik most is ez kimaradt a felsorolasodbol de nyilvan nem o volt a celkeresztben. :) Csak regebben mindezeket 4x ennyi ember csinalta. Futamok, telemetriak tudomanyos elemzese akkor se ment

Az F1 úgy általában szar, a Merci dominanciája szar, szar ez, szar az.
Ezzel azert nehez vitatkozni, nem?

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2019.07.28. 11:43

vollebak írta:
2019.07.28. 11:00
Bandee írta:
2019.07.28. 09:16
Viszont legalabb most jo sokat hozzatettel, szinesitetted a forumot.



Pont ilyen volt korabban is, csak most kevesebben vagyunk igy a tema is korlatozottabb es nyilvan azok a temak mennek amelyek a megmaradtakat foglalkoztatjak. 10 eve Akr volt, kocsog Kimi igy meg ugy bena lusta fasz, gyerek lokdoso lekopo. Alonso fikazasa is ment csak kisebb gazzal majd jott Hamilton es akkor ot is lehetett vegre utalni stb-stb. Aztan evekig ment a sirankozas a Vettel era miatt es igy tovabb lehetne sorolni. Sot van aki pl. csak Vettel fikazasaval foglalkozik most is ez kimaradt a felsorolasodbol de nyilvan nem o volt a celkeresztben. :) Csak regebben mindezeket 4x ennyi ember csinalta. Futamok, telemetriak tudomanyos elemzese akkor se ment
Nem értek egyet, mert ilyen fáradt cinizmus sosem volt, hogy csinál Laci egy topikot, és annyit biggyeszt oda hogy Hamilton nyer-e, igen vagy nem. Még Vettel 2013-as második féléve alatt sem. És Laci sporttal szembeni, ebben is megmutatkozó fásultságát mindenki elfogadja, mert vélhetőleg hasonlóan éreznek. De csak nézd meg, mennyit és hogyan kommentel az egyébként is megfogyatkozott tábor.

Alapvetően cinikus, kritikus a többség mindennel szemben, ami a sporttal kapcsolatos kérdés, nem csak ezzel vagy azzal a versenyzővel szemben. Az F1 úgy általában szar, a Merci dominanciája szar, szar ez, szar az. Erre csak rátesz az olyasmi, hogy ti háromnegyedtízzel minden futamhétvégén egymást hergelitek fel, hogy wégé mekkora egyszemélyes AKR lett, és emiatt te is könnyebben ugrasz mindenfélére, mint bármikor korábban – lásd az első mondatod, egyből belém álltál csak azért, mert elmondtam a véleményem (egyébként amit ti szoktatok tolni Verstappennel szemben, az detto AKR-tempó, de ez most részletkérdés).

De én nem erről beszéltem, ez csak egy okozat, nem ok.

Lelépett Carlos, lelépett Magic, lelépett Balázs, lelépett Alghar, KisVadász, Dani, Rocco, Laci alig írnak már. Nyilván nem tudom, mi lenne a megoldás, csak leírtam a kialakult és sajnálatos általános állapotot. De majd legközelebb akkor engedélyt kérek, hogy elég tartalmas-e egy hozzászólásom, hogy színesítsem vele a fórumot :)
Hááát, leginkább az F1-nek kellene változni. Nem véletlen, hogy ennyien megunták.
Illetve - lemorzsolódás mindenhol van. Valaki elkedvetlenedik, másnak nincs ideje, a harmadiknak elege van a fórumozókból. A nagy baj - és ezért a sportág a felelős - hogy nincsenek újak. Hiányzik az egészséges rotálódás.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.07.28. 12:03

Rocco írta:
2019.07.28. 11:35
vollebak írta:
2019.07.28. 11:00
Az F1 úgy általában szar, a Merci dominanciája szar, szar ez, szar az.
Ezzel azert nehez vitatkozni, nem?
Önmagában ez akkor sem indok arra, ami most van.
Sánta Gepárd írta:
2019.07.28. 11:43
Hááát, leginkább az F1-nek kellene változni. Nem véletlen, hogy ennyien megunták.
Illetve - lemorzsolódás mindenhol van. Valaki elkedvetlenedik, másnak nincs ideje, a harmadiknak elege van a fórumozókból. A nagy baj - és ezért a sportág a felelős - hogy nincsenek újak. Hiányzik az egészséges rotálódás.
Szerintem teljesen más az, ami most van, mint amiről ti Roccóval beszéltek. A sportban aktuális viszonyoknak nem kéne, hogy ilyen hatással legyenek egy régóta egymással kommunikáló közösségre szerintem. Bandi például sosem volt ilyen harapós, Carlos Vettel egyik legnagyobb ellenzőjeként sem tűnt el a 2013-as hengerlés alatt/miatt.

Mi itt x éve nagyon sokat és nagyon sokmindenről beszélgetünk egymással ahhoz, hogy ez a dolog eltörjön, mert most a Merci dominál. Sovány magyarázat ez arra, ami kialakult.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.28. 12:05

vollebak írta:
2019.07.28. 11:00
Bandee írta:
2019.07.28. 09:16
Viszont legalabb most jo sokat hozzatettel, szinesitetted a forumot.



Pont ilyen volt korabban is, csak most kevesebben vagyunk igy a tema is korlatozottabb es nyilvan azok a temak mennek amelyek a megmaradtakat foglalkoztatjak. 10 eve Akr volt, kocsog Kimi igy meg ugy bena lusta fasz, gyerek lokdoso lekopo. Alonso fikazasa is ment csak kisebb gazzal majd jott Hamilton es akkor ot is lehetett vegre utalni stb-stb. Aztan evekig ment a sirankozas a Vettel era miatt es igy tovabb lehetne sorolni. Sot van aki pl. csak Vettel fikazasaval foglalkozik most is ez kimaradt a felsorolasodbol de nyilvan nem o volt a celkeresztben. :) Csak regebben mindezeket 4x ennyi ember csinalta. Futamok, telemetriak tudomanyos elemzese akkor se ment
Nem értek egyet, mert ilyen fáradt cinizmus sosem volt, hogy csinál Laci egy topikot, és annyit biggyeszt oda hogy Hamilton nyer-e, igen vagy nem. Még Vettel 2013-as második féléve alatt sem. És Laci sporttal szembeni, ebben is megmutatkozó fásultságát mindenki elfogadja, mert vélhetőleg hasonlóan éreznek. De csak nézd meg, mennyit és hogyan kommentel az egyébként is megfogyatkozott tábor.

Alapvetően cinikus, kritikus a többség mindennel szemben, ami a sporttal kapcsolatos kérdés, nem csak ezzel vagy azzal a versenyzővel szemben. Az F1 úgy általában szar, a Merci dominanciája szar, szar ez, szar az. Erre csak rátesz az olyasmi, hogy ti háromnegyedtízzel minden futamhétvégén egymást hergelitek fel, hogy wégé mekkora egyszemélyes AKR lett, és emiatt te is könnyebben ugrasz mindenfélére, mint bármikor korábban – lásd az első mondatod, egyből belém álltál csak azért, mert elmondtam a véleményem (egyébként amit ti szoktatok tolni Verstappennel szemben, az detto AKR-tempó, de ez most részletkérdés).

De én nem erről beszéltem, ez csak egy okozat, nem ok.

Lelépett Carlos, lelépett Magic, lelépett Balázs, lelépett Alghar, KisVadász, Dani, Rocco, Laci alig írnak már. Nyilván nem tudom, mi lenne a megoldás, csak leírtam a kialakult és sajnálatos általános állapotot. De majd legközelebb akkor engedélyt kérek, hogy elég tartalmas-e egy hozzászólásom, hogy színesítsem vele a fórumot :)
En ertem de leirni is felesleges volt mert helyette bedobhattal volna temat is. Weber mukodese szoros osszefuggesben van a forma1-el itt nalunk mo-on, tehat igenis van letjogosultsaga errol beszelni. De mint ahogyan Fibi betette ez mar fb-on is tema nem en es hatomnegyed tiz talaltuk ki. En minden alkalommal le fogom irni amennyiszer ezt eljatssza, vagy akkor hatarozzatok meg, hogy a webergabirol csak szepet szabad irni vagy full tilos megemliteni! Kb. Egyebkent negy futam ota tema ez, nem evek ota de ez szurja a szemeteket. Ertem en, hogy te leszarod mert nem szurkolsz Kiminek de akik igen, azokat zavarja. Fogadd ezt el es ez is egy tema a sok masik mellett amirol en nagyon szivesen beszelgetek ha erdekel. Az is tema volt, hogy milyen feje van Norrisnak az se full f1 szakmai kerdes:) nem magyaraztam miatta. Az is egy tema akar, el lehet kerulni es hozza lehet szolni.
A forumon olyan tema is van ami esetleg zavar, akkor tegyel ignorra vagy az ilyen temakat egyszeruen lapozd at. Ennyi

Erdekes pl. Toom kizarolag vettel benazasarol it ide eveknota de megse ez a tema, hanem, hogy a szegeny autoversenyzo zseni webergabi meg van emlitve. Multkor is valaki bedobta ezt mintha ezen a forumon annyi sok tema es tag lenne, hogy valogatni lehetne a temakban es az arcokban akik ide irnak meg

Egyebkent a merci dominancia tart hatodik eve, a 120 futambol nyertek kb. 100 futamot megis miert kene lelkesedni? Ennek csak Hamilton szurkoloi tudnak szivbol orulni.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.07.28. 12:19

Úgy gondolom ez egy öngerjesztő folyamat, kevesen vagyunk, határozott és jól ismert álláspontokkal, emiatt kiszámítható vált a fórum, ha többen lennénk, többféle véleménnyel változatosabb lenne. Ugyanakkor ez a kiszámíthatóság, alacsony aktivitás inkább távoltartó erővel bír.

Próbáltam már visszacsalogatni én is olyan tagot, aki régebben írt, de úgy van vele, hogy inkább olvassa az autosport f1-es fórumát, ahol élet van, információ van. Nem tudom a pontos évet, mikor kezdtem el írni, de eltelt már azóta több, mint egy évtized (leírni is durva).

Továbbra is szeretek ezekről a témákról beszélgetni, de én például gyakran érzem azt, hogy, ha az ember interakciót szeretne, a trollkodásnak, vaskos egysorosoknak van tere, nem érdemes kifejteni, jobban belemenni dolgokba, úgy sem jön rá válasz. Részben talán megszokásból is jövök, de nekem személy szerint sokat adott ez a fórum.

Megváltozott a netes kommunikáció is, megváltoztunk mi is, idősebbek lettünk, mások a prioritások. Nem csak az F1 tehet a kialakult helyzetről.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2019.07.28. 12:42-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.28. 12:38

Phoebe írta:
2019.07.28. 12:19
Úgy gondolom ez egy öngerjesztő folyamat, kevesen vagyunk, határozott és jól ismert álláspontokkal, emiatt kiszámítható vált a fórum, ha többen lennénk, többféle véleménnyel változatosabb lenne. Ugyanakkor ez a kiszámíthatóság, alacsony aktivitás inkább távoltartó erővel bír.

Próbáltam már visszacsalogatni én is olyan tagot, aki régebben írt, de úgy van vele, hogy inkább olvassa az autosport f1-es fórumát, ahol élet van, információ van. Nem tudom a pontos évet, mikor kezdtem el írni, de eltelt már azóta több, mint egy évtized (leírni is durva).

Továbbra is szeretek ezekről a témákról beszélgetni, de én például gyakran érzem azt, hogy, ha az ember interakciót szeretne, a trollkodásnak, vaskos egysorosoknak van tere, nem érdemes kifejteni, jobban belemenni dolgokba, úgy sem jön rá válasz. Részben talán megszokásból is jövök, de nekem személy szerint sokat is adott ez a fórum.

Megváltozott a netes kommunikáció is, megváltoztunk mi is, idősebbek lettünk, mások a prioritások. Nem csak az F1 tehet a kialakult helyzetről.
Pontosan így van. Szerintem legkevésbé az F1 tehet arról, hogy ide ki és mennyit jár. Valóban idősebbek lettünk én pl. 12 éve írok már ide az nagyon sok, közben gyerekek lettek más a fontosabb és más a prioritás. Azóta műr inkább a fb- on megy a téma tehát rengeteg embert, főleg a fiatalok oda járnak bár nem tudom miért, mert lehet, hogy ott egy témában 300 hozzászólás van de tartalom nélküli bekiabálás a legtöbb, éppen tegnap nézegettem a wéber miatt. Válasz szinte semmi 1-1 megnyilvánulásra, mindenki bekiabálja amit gondol és 5 perc múlva már más a téma. Szerintem tartalom nélküli a dolog, jó, sok a hír és gyorsan megjelenik ott de semmiképpen nem alternatívája egy jó fórumnak.
Aztán ott van az is, hogy itt személyes ismertségek vannak, 1-1 leírt dolognak nagyobb jelentősége van mintha idegenek lennénk. Kár lenne tagadni, hogy a társadalom topikban elmúlt években zajlott viták vastagon benne vannak abban, hogy páran eltűntek innen vagy esetleg kevesebbet írtak. Abban is, ahogyan egymáshoz állunk. Nem egyszer át lett lépve olyan határ, ami egyszerűen már nem fér bele, legalábbis nálam semmiképpen de szerintem másnál sem. Pro és kontra elmondható ez, sokan hibásak ebben, én is. Sőt azt gondolom itt ebben a közösségben ez rengeteget ártott mint ahogyan mindenhol máshol is, ahol ez a téma aktív. Hát, ez van

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.07.28. 12:51

A fórum mindig erről szólt, nem tudom ez miért meglepő. Anno évekig hallgattuk hogy glock elengedte hamiltont, hogy a red bull szárnya felxibikis, hogy raikkonen egy pancser alkoholista. Ugyan azok mentek, aztán eljutott az egész oda hogy napi szinten kellett kitiltani...

Érdekes kérdés lenne hogy mit változott a fórumozók átlagéletkora és amúgy élethelyzete. Anno barátnőmmel éltem 40nmen kb semmi dolgom nem volt, most 2 gyerek kerteshaz es két munka mellett pont semmi időm nincs.

Raikkonen után ez az egész nem fog érdekelni amikor mansell abbahagyta 2000ig nem néztem.

Olyan dolgot "kérsz számon" amire nincs jó válasz és megoldás mert kb mindenki egyedi eset

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.07.28. 13:51

Bandi, elfogadom, amit írsz, csak szerintem másról beszélünk. És mondom, wégé (vélt vagy valós) Kimi-fóbiája okozat, nem ok. Nekem semmiféle fenntartásom nincs wégé kritizálásával szemben, se kutyám, se macskám. Egyébként meg igen, t-oom fórumozása nagy részét Vettel savazása teszi ki, de akkor most érted, te pont ugyanazt csinálod, csak wégé és Verstappen a két témád, nem Vettel.

Pont erre próbáltam utalni, hogy például te is egy sokkal sokrétűbb fórumozó voltál, ezerféle dologról tudtál és írtál is, most meg annyira szűkült a tevékenységed, hogy wégéék miatt mérgelődsz kéthetente. Természetesen örgeszünk, család, karrier, meg amit Timi is írt, hogy változik minden, rendben van. De az a jelenség, ami miatt felvetettem ezt az egészet, az utóbbi 6-8 hónapra jellemző, és látod, van azért olyan dolog, ami miatt azt mondod, valahányszor megesik, le fogod írni róla a véleményed, tehát mégis fontos maradt azért neked is a fórumozás.

De nem 6-8 hónap leforgása alatt lettek családjaink vagy öregedtünk ki a dolgokból, ahogyan 6-8 hónappal ezelőttig az sem jelentett problémát, hogy már jól ismerjük egymást, és mindenki tudja, ki melyik lövészárokban van.

Nézzétek meg, hogy behalt például a teniszes topik, mert Dani és Rocco kikoptak, én meg minek írkáljak oda egyedül. Behalt a közéleti topik, pedig az mindig pörgött, és nem csak a kardozás tartotta életben. Most már ez sincs, egy sor ember, aki minimum ott nagyon aktív volt, már teljesen eltűnt. Behalt a focis topik, mert bár én a büdös életben nem írtam oda a vébét leszámítva, több ember nagyon is aktív volt ott mindig. A már említettek mellett eltűnt Ádám, Máté, High-End, és elvétve látni csak Nigel Hillt, muddot vagy Willyt is. Ezért nyilvánvalóan nem okolható a Merci fölénye, ahogyan az sem, hogy cirka fél év alatt mindenkinek lett x gyereke.

Nekem egyébként semmiféle ellenérzésem nincs senkivel szemben itt, sőt, te az egyik olyan ember vagy innen, aki miatt már megérte elkezdeni anno ezt az egész fórumosdit, mert különben valószínűleg sosem ismerlek meg. A teljes itteni brigádból egyetlen egy ember volt, aki tényleg nem tartozott ide és nem tett hozzá semmit a közösséghez - mindannyian tudjuk, kiről van szó, és szerencsére Laci ki is tiltotta azt a balfaszt.

Az idősödés, változó körülmények és egyebek jellegüknél fogva nem olyan dolgok, amik itt a közösségben az elmúlt 6-8 hónapban érezhetően és radikálisan megváltoztak.

De még csak nem is az a lényeg, hogy most ki vagy mi a hibás (nem gondolom egyébként, hogy itt bárki hibás lenne), hanem az, hogy sok fórumon megfordultam már, de ez volt az, ahova mindig szívesen jöttem a „családias” hangulat miatt. Itt mindenkinek megvolt a kis szerepe, amivel színesebbé tette a közösséget, és kár, hogy úgy érzem, kezd elveszni ez.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2019.07.28. 14:05

Igenis be kellene írni a mtva-nak. Akár aláírásgyűjtéssel, és az M4 sport nézésének a bojkottálásával is. Ugyan nem a reklámokból befolyt összegből (és pont ez a legnagyobb baj)fizetik a kommentátorokat de talán jobban meggondolják azok is, hogy támogatják-e ezt a produkciót. Nem tudom elképzelni, hogy évtizedek óta miért az ország válogatott barmait ültetik be a stúdióba a F1 alatt. Wéber pedig annyiban rosszabb az elődeitől, hogy azok meggyőződésből mondtak baromságot addig ő szándékosan félretájékoztat. Az elvárható szakértői szinthez közelebb van ugyan az elődjéhez de így is távol, emberileg viszont magasan az alsó szint.
Én alá is írnám azt a lapot és gyűjtenék is rá aláírást ha azon múlna, hogy lecseréljék ezt a nem odavaló társaságot.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.07.28. 14:25

Az meg mondjuk nem tudom hogy a kitartó forumozokrol vagy a jelenlegi sótlan mezőnytől mond el többet hogy nem az pörög a topikban hogy mind a két ferka kiesett hanem az hogy a kommentárok hazudnak...
Ez is elgondolkodtató...

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.07.28. 14:45

Hála istennek esik az eső, jó kis futamunk lesz. Remélem Leclerc elég türelmes lesz és nem csinál galibát az elején. Landó a végéről rajtol, alkatrészcserék miatt, no innen nehéz lesz pontot szerezni, bízzunk Sainzban.
Hajrá!
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.07.28. 15:02

Amilyen a versenysorozat, olyan a kommentá(to)r.
Ide bárkit lehetne hozni a mikrofon mögé, attól nem lesz ez jobb.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.07.28. 15:10

Na, kezdődik a vacakolás az SC-vel.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.07.28. 15:10

Most mi van????
Na ne már, safety car....
Szánalmas

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.07.28. 15:13

Na.
Ezért szar ez.
Ennyi.
Semmit nem mernek bevállalni.
Az egyetlen izgalmat is elveszik. :D

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.07.28. 15:14

Lassan tényleg nehéz lesz nem azt gondolni hogy ez az egész F1 direkt trollkodik a nézőkkel...
A világ 20 legjobb autoversenyzojet nem engedik elrajtolni csepego esőben...
Gyorsan csináljátok rá egy munkacsoportot...

Lezárt