FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Újabb Hamilton győzelem?

Igen
8
73%
Nem
3
27%
 
Szavazatok száma: 11

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2019.07.28. 19:12

rdaneelolivaw írta:
2019.07.28. 17:19
2 f...po versenyre volt kenyszeritve, mindjart eldobtak a vasat. :D
És ezt most mind Vetteles...... (:u

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2019.07.28. 19:16

Krisztián írta:
2019.07.28. 18:10
Nigel Hill írta:
2019.07.28. 17:22


Hamilton ugyanott ugyanúgy dobta el, csak mákja volt. Most akkor ő is a világ balfasza? :D
Mindenki az, aki egyszer hibázik nedves pályán.
Kivéve Hamilton, neki kétszer is lehet. (:u

Mit kapott itt Vettel, mikor tavaly SC mögött eldobta... hát, most Hamilton dobta el.
Azért az számottevő különbség. hogy Vettel Úr sc. alatt kis tempónál és végzetesen csinálta.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2019.07.28. 19:26

Amúgy ez Button futama lett volna :D
Maxnak majdnem meglett a legtöbbet boxba hajtő győztes rekord, csak eggyel maradt el.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2019.07.28. 19:28

Peresztrojka írta:
2019.07.28. 19:16
Krisztián írta:
2019.07.28. 18:10


Mindenki az, aki egyszer hibázik nedves pályán.
Kivéve Hamilton, neki kétszer is lehet. (:u

Mit kapott itt Vettel, mikor tavaly SC mögött eldobta... hát, most Hamilton dobta el.
Azért az számottevő különbség. hogy Vettel Úr sc. alatt kis tempónál és végzetesen csinálta.
Ahogy ma is láthattuk, csigatempónál dobálta el majdnem mindenki. Ilyen ez a játék. Tavaly Vettel szívta meg, idén ő nem :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.07.28. 19:35

Nigel Hill írta:
2019.07.28. 19:28
Ahogy ma is láthattuk, csigatempónál dobálta el majdnem mindenki. Ilyen ez a játék. Tavaly Vettel szívta meg, idén ő nem :D
Mindössze annyi a különbség, hogy tavaly Vettelnek óriási lehetőség lett (volna) ha behúzza azt a futamot, és Hamilton előtt végez.
Pusztán a lehetőség helyezett nyomást rá, hiszen legalább akkor versenyben lett volna a vébéért... (talán)

Idén mindenki tudja ki fogja nyerni az egyénit, azt hiszem ez napnál világosabb.
Az illető is tökéletesen tisztában van vele. A végkifejletet illetően miféle nyomás van rajta?
Mégis, nyomás nélkül dobta el a vasat a két legerősebb autó versenyzője.
Ilyen az amikor évekig - verseny nélkül - vitorlázol az élen nulla nyomással, majd amikor lesz egy kis verseny akkor nézel mint a moziban. (:v :pf03

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2019.07.28. 19:40

Nigel Hill írta:
2019.07.28. 19:28
Peresztrojka írta:
2019.07.28. 19:16


Azért az számottevő különbség. hogy Vettel Úr sc. alatt kis tempónál és végzetesen csinálta.
Ahogy ma is láthattuk, csigatempónál dobálta el majdnem mindenki. Ilyen ez a játék. Tavaly Vettel szívta meg, idén ő nem :D
De azért érzékeled a különbséget az általad csigatempós eldobás és Vettel úr SC. mögötti eldobása között??????

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2019.07.28. 19:44

rdaneelolivaw írta:
2019.07.28. 19:35
Nigel Hill írta:
2019.07.28. 19:28
Ahogy ma is láthattuk, csigatempónál dobálta el majdnem mindenki. Ilyen ez a játék. Tavaly Vettel szívta meg, idén ő nem :D
Mindössze annyi a különbség, hogy tavaly Vettelnek óriási lehetőség lett (volna) ha behúzza azt a futamot, és Hamilton előtt végez.
Pusztán a lehetőség helyezett nyomást rá, hiszen legalább akkor versenyben lett volna a vébéért... (talán)

Idén mindenki tudja ki fogja nyerni az egyénit, azt hiszem ez napnál világosabb.
Az illető is tökéletesen tisztában van vele. A végkifejletet illetően miféle nyomás van rajta?
Mégis, nyomás nélkül dobta el a vasat a két legerősebb autó versenyzője.
Ilyen az amikor évekig - verseny nélkül - vitorlázol az élen nulla nyomással, majd amikor lesz egy kis verseny akkor nézel mint a moziban. (:v :pf03
Ellenben Vettel Úr, a végsőkig kiélezett megérdemelt Vb. címével szemben. (:u

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.07.28. 19:53

Peresztrojka írta:
2019.07.28. 19:44
Ellenben Vettel Úr, a végsőkig kiélezett megérdemelt Vb. címével szemben. (:u
Nem tudom Vettel éveiben volt-e ekkora fölény technikailag a többiekhez képest.
Most is csak azért tudták lenyomni a Mercit mert esett. Esély az kb nulla lett volna szárazon. 0,00001%.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.07.28. 19:57

Akkor most Kvyvatnak Piquet lanyatol lett gyereke, ugye?
Eros versenyzoi genek a kislanyban. (:v
18 ev mulva lehet az elso no az F1-ben. (:v

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.07.28. 20:02

Jadrina írta:
2019.07.28. 19:57
Akkor most Kvyvatnak Piquet lanyatol lett gyereke, ugye?
Eros versenyzoi genek a kislanyban. (:v
18 ev mulva lehet az elso no az F1-ben. (:v
Igen, Kelly Piquet-vel van együtt. Családi ebédnél Piquet papa ad vajon tanácsokat, vagy mennek a sztorik, hogy bezzeg az én időmben? :)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.07.28. 20:08

Jó, végig izgalmas verseny volt. A VB tabella élén lévők kiesése megkavarta az eredményt. Hamilton és a csapata ma több hibát is vétett, de nincs ezzel semmi gond. Ma Vettel hős volt, szerintem a nap versenyzője cím őt illette volna. Tavaj ugyanitt a nap loosere volt, így változott.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.07.28. 20:09

Mindenki tört abban a csalós kanyarban, csak Kimi úszta meg. Szegény Hülkenberg. Micsoda totális RedBull dobogó... :-) de jó volt, hogy esett
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2019.07.28. 20:19

rdaneelolivaw írta:
2019.07.28. 19:53
Peresztrojka írta:
2019.07.28. 19:44
Ellenben Vettel Úr, a végsőkig kiélezett megérdemelt Vb. címével szemben. (:u
Nem tudom Vettel éveiben volt-e ekkora fölény technikailag a többiekhez képest.
Most is csak azért tudták lenyomni a Mercit mert esett. Esély az kb nulla lett volna szárazon. 0,00001%.
Talán ekkora fölény nem volt. De ott is mikor Button hibára "kényszerítette" (mert kényszerítés nem volt) hasonló volt a helyzet. Ez olyan vakok közt a félszemű esete.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.07.28. 20:20

vollebak írta:
2019.07.28. 13:51
Pont erre próbáltam utalni, hogy például te is egy sokkal sokrétűbb fórumozó voltál, ezerféle dologról tudtál és írtál is, most meg annyira szűkült a tevékenységed, hogy wégéék miatt mérgelődsz kéthetente. Természetesen örgeszünk, család, karrier, meg amit Timi is írt, hogy változik minden, rendben van. De az a jelenség, ami miatt felvetettem ezt az egészet, az utóbbi 6-8 hónapra jellemző, és látod, van azért olyan dolog, ami miatt azt mondod, valahányszor megesik, le fogod írni róla a véleményed, tehát mégis fontos maradt azért neked is a fórumozás.

De nem 6-8 hónap leforgása alatt lettek családjaink vagy öregedtünk ki a dolgokból, ahogyan 6-8 hónappal ezelőttig az sem jelentett problémát, hogy már jól ismerjük egymást, és mindenki tudja, ki melyik lövészárokban van.

Nézzétek meg, hogy behalt például a teniszes topik, mert Dani és Rocco kikoptak, én meg minek írkáljak oda egyedül. Behalt a közéleti topik, pedig az mindig pörgött, és nem csak a kardozás tartotta életben. Most már ez sincs, egy sor ember, aki minimum ott nagyon aktív volt, már teljesen eltűnt. Behalt a focis topik, mert bár én a büdös életben nem írtam oda a vébét leszámítva, több ember nagyon is aktív volt ott mindig. A már említettek mellett eltűnt Ádám, Máté, High-End, és elvétve látni csak Nigel Hillt, muddot vagy Willyt is. Ezért nyilvánvalóan nem okolható a Merci fölénye, ahogyan az sem, hogy cirka fél év alatt mindenkinek lett x gyereke.

Nekem egyébként semmiféle ellenérzésem nincs senkivel szemben itt, sőt, te az egyik olyan ember vagy innen, aki miatt már megérte elkezdeni anno ezt az egész fórumosdit, mert különben valószínűleg sosem ismerlek meg. A teljes itteni brigádból egyetlen egy ember volt, aki tényleg nem tartozott ide és nem tett hozzá semmit a közösséghez - mindannyian tudjuk, kiről van szó, és szerencsére Laci ki is tiltotta azt a balfaszt.

Az idősödés, változó körülmények és egyebek jellegüknél fogva nem olyan dolgok, amik itt a közösségben az elmúlt 6-8 hónapban érezhetően és radikálisan megváltoztak.

De még csak nem is az a lényeg, hogy most ki vagy mi a hibás (nem gondolom egyébként, hogy itt bárki hibás lenne), hanem az, hogy sok fórumon megfordultam már, de ez volt az, ahova mindig szívesen jöttem a „családias” hangulat miatt. Itt mindenkinek megvolt a kis szerepe, amivel színesebbé tette a közösséget, és kár, hogy úgy érzem, kezd elveszni ez.
Szoktam írni a tenisz-topikba, TE nem írsz már régóta. :)
Pedig ez az egy dolog van itt amiről nagyon szívesen beszélgetek bárkivel, nyilván más témában is de ebben különösen.

Szerintem a társaságról való helyzetértékelésed nem túl helyes, vagy inkább azt mondanám nem ilyen egyszerű a dolog.
Mindig voltak időszakok amikor nagyobb volt az élet a fórumon és azon kívül is.
Ez a társaság már többé-kevésbé 2004 óta összejárogat, de azokban az években ritkán voltak "egész vagy több napos" bulik, inkább csak a futamokra vagy 1 napos összejövetelekre járogattunk, talán az ovian-féle Jászapáti 2008-as party volt az első ahol szinte mindenki megismerkedhetett mindenkivel.

High-End többször írta, hogy szar a forma1, ezért nem irogat.
Szerintem ha valaki itthagyja ezt a fórumot annak biztosan megvan az oka, és valószínűleg ez mindenkinél más ok.
Ahogy más is, én is nagyot csalódtam itt pár emberben, de ez még nem riasztott el attól, hogy amennyiben bulis összeröffenésen "kellett" megjelenni akkor odamentem. Még akkor is ha nem mindenki szimpatikus már... (:o

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.07.28. 20:31

A futamról mindent elmondtatok már, felesleges lenne bármit hozzátenni. Elképesztő káosz volt, de rendkívül szórakoztató - esőt minden futamra :)

Hamiltonnak megkockáztatom, hogy karrierje legrosszabb teljesítménye volt ez a mai. SC mögött, vezető helyről hibázni? Elképzelhetetlennek tartottam, hogy vele ilyen megtörténjen. Mondjuk ettől függetlenül is simán nyerni fogja a vébét.

Verstappent megnézném a Merciben ellene. Lenne ott pityputy :)

Norris kiesése rendkívül bosszantó volt, nagyon jó esély volt ez ma a pontszerzésre. Egyszerűen nem reprezentatív, hogy több mint kétszer annyi pontja van Sainznak, mint neki :(

Vettel kicsi észrevétlen volt, mintha nem csinált volna semmi különöset, aztán valahogy a második helyen futott volna be.

Kvyatnak rohadtul örültem, kijárt már neki egy siker. A visszatérése óta kiválóan megy, ha a Red Bullnak van egy kis esze, menesztik Gaslyt mondjuk a nyári szünetben, és mehet a helyére Daniil. Mókás lenne, ha annak a Verstappennek lenne a csapattársa, akinek a kedvéért olyan mocsokul bántak vele három éve.
Phoebe írta:
2019.07.28. 20:02
Igen, Kelly Piquet-vel van együtt. Családi ebédnél Piquet papa ad vajon tanácsokat, vagy mennek a sztorik, hogy bezzeg az én időmben? :)
Szerintem egyik sem. Az öreg Nelson mindig is egy hatalmas bohém zsivány volt, és hasonlóan állt a versenyzői múltjához, mint Keke Rosberg. Megtörtént, kész, nem foglalkozik vele. Nem véletlenül nem nagyon látni őt sem soha semmilyen futamon vagy F1-es rendezvényen. Lezárta az életének azt a szakaszát teljesen.

Érdekes, hogy vannak, akik megmaradnak a sport közelében (Prost, Lauda, Stewart), mások meg éppen ellenkezőleg, kiléptek az egészből és vissza sem néznek (Keke, Nelson, Jody Scheckter).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.07.28. 20:33

rdaneelolivaw írta:
2019.07.28. 20:20
Szoktam írni a tenisz-topikba, TE nem írsz már régóta. :)
Pedig ez az egy dolog van itt amiről nagyon szívesen beszélgetek bárkivel, nyilván más témában is de ebben különösen.

Szerintem a társaságról való helyzetértékelésed nem túl helyes, vagy inkább azt mondanám nem ilyen egyszerű a dolog.
Mindig voltak időszakok amikor nagyobb volt az élet a fórumon és azon kívül is.
Ez a társaság már többé-kevésbé 2004 óta összejárogat, de azokban az években ritkán voltak "egész vagy több napos" bulik, inkább csak a futamokra vagy 1 napos összejövetelekre járogattunk, talán az ovian-féle Jászapáti 2008-as party volt az első ahol szinte mindenki megismerkedhetett mindenkivel.

High-End többször írta, hogy szar a forma1, ezért nem irogat.
Szerintem ha valaki itthagyja ezt a fórumot annak biztosan megvan az oka, és valószínűleg ez mindenkinél más ok.
Ahogy más is, én is nagyot csalódtam itt pár emberben, de ez még nem riasztott el attól, hogy amennyiben bulis összeröffenésen "kellett" megjelenni akkor odamentem. Még akkor is ha nem mindenki szimpatikus már... (:o
Mindegy, nem olyan érdekes ez amúgy sem. Csak megszerettem ezt a helyet itt, mert különleges kis csapat volt a fórumok/online társaságok között is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.07.28. 20:49

vollebak írta:
2019.07.28. 20:31

Kvyatnak rohadtul örültem, kijárt már neki egy siker. A visszatérése óta kiválóan megy, ha a Red Bullnak van egy kis esze, menesztik Gaslyt mondjuk a nyári szünetben, és mehet a helyére Daniil. Mókás lenne, ha annak a Verstappennek lenne a csapattársa, akinek a kedvéért olyan mocsokul bántak vele három éve.
Van emaillel egy fogadásom, hogy nem merik meglépni szezon közben, amilyen negatív visszhangja volt annak a cserének. Ha az szemét húzás volt, szerintem ez sem lenne szebb. Én továbbra is úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy jól menjen kell az a normálisabb, támogatóbb közeg, ami a Toro Rossonál van. Persze lehet, hogy tévedek és megállná most már a helyét a nagy csapatnál is, bár Max ellen úgy sem lenne/lesz esélye.

Kiváncsi vagyok, hogyan alakulnak a csapatváltások, Ocon, Perez és Bottas indíthatja be a dolgokat szerintem.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.07.28. 21:04

Phoebe írta:
2019.07.28. 20:49
vollebak írta:
2019.07.28. 20:31

Kvyatnak rohadtul örültem, kijárt már neki egy siker. A visszatérése óta kiválóan megy, ha a Red Bullnak van egy kis esze, menesztik Gaslyt mondjuk a nyári szünetben, és mehet a helyére Daniil. Mókás lenne, ha annak a Verstappennek lenne a csapattársa, akinek a kedvéért olyan mocsokul bántak vele három éve.
Van emaillel egy fogadásom, hogy nem merik meglépni szezon közben, amilyen negatív visszhangja volt annak a cserének. Ha az szemét húzás volt, szerintem ez sem lenne szebb. Én továbbra is úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy jól menjen kell az a normálisabb, támogatóbb közeg, ami a Toro Rossonál van. Persze lehet, hogy tévedek és megállná most már a helyét a nagy csapatnál is, bár Max ellen úgy sem lenne/lesz esélye.

Kiváncsi vagyok, hogyan alakulnak a csapatváltások, Ocon, Perez és Bottas indíthatja be a dolgokat szerintem.
Szerintem nem nagyon lesz valtozas. Vettel talpra fog allni. Bottas marad mert egyreszt Ocon szerintem nem akkora szam, masreszt nem csapatjatekos semmilyen tekintetben.
Max mellett mindegy ki van. En Gaslynak adnek meg eselyt. Kvyat mar annyi lehetoseget kapott amennyit meg senki mas. A torronak a fiatal tehetsegek bemutatasa lenne a celja, ott is addig indokolt a jelenlete amig nincs mas. Dobogo ide vagy oda
Talan Gro es Hulk helye nem biztos oda johet esetleg Ocon de en Hulkot sem valtanam le. Ha nem is nagy szam de stabil.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.07.28. 21:08

Kubica pontot szerzett!!!!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.28. 21:11

Redbull írta:
2019.07.28. 20:08
Jó, végig izgalmas verseny volt. A VB tabella élén lévők kiesése megkavarta az eredményt. Hamilton és a csapata ma több hibát is vétett, de nincs ezzel semmi gond. Ma Vettel hős volt, szerintem a nap versenyzője cím őt illette volna. Tavaj ugyanitt a nap loosere volt, így változott.
Szerintem meg nem Vettel volt a nap embere, tobbeket ki tudnek emelni helyette. Elsokent Verstappent aki teljesen megerdemelten nyert es nem sok balfaszkodasa volt. Albon, Kimi, Kvyat es meg taln Sainz is sokkal jobb futamot mentek foleg az elso ketto akik rebgeteg akcioban, elozesben benne voltak. Feltem a futam elott de Kimi derekasan helytallt, volt egy hibaja de azt is jol oldotta meg ellentetben a pl. A balfasz Hulkenberggel aki gazt ad a kerekveton. Elegedett vagyok. Sajnalom, hogy az alfa is lama amikor taktikazni kell, jobb taktikaval Kimi dobogos lehetett volna ma.

A mercedesek rendesen lebogtek, Hamilton amit muvelt azt nem tudom honnan jott. En meg ilyet tole nem lattam tole

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.28. 21:15

Nigel Hill írta:
2019.07.28. 17:22
Bandee írta:
2019.07.28. 16:54
Ez a Bottas is a vilag balfasza
Hamilton ugyanott ugyanúgy dobta el, csak mákja volt. Most akkor ő is a világ balfasza? :D
Azert az, mert Hamilton megteheti, hogy hibazik de o most rengeteget huzhatott volna. Csak emiatt, mas kulonbseg nincsen, raadasul Hamilton ketszer is hibazott tehat ha ugy nezzuk nagyobb:)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.07.28. 21:16

Jadrina írta:
2019.07.28. 21:04
Phoebe írta:
2019.07.28. 20:49


Van emaillel egy fogadásom, hogy nem merik meglépni szezon közben, amilyen negatív visszhangja volt annak a cserének. Ha az szemét húzás volt, szerintem ez sem lenne szebb. Én továbbra is úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy jól menjen kell az a normálisabb, támogatóbb közeg, ami a Toro Rossonál van. Persze lehet, hogy tévedek és megállná most már a helyét a nagy csapatnál is, bár Max ellen úgy sem lenne/lesz esélye.

Kiváncsi vagyok, hogyan alakulnak a csapatváltások, Ocon, Perez és Bottas indíthatja be a dolgokat szerintem.
Szerintem nem nagyon lesz valtozas. Vettel talpra fog allni. Bottas marad mert egyreszt Ocon szerintem nem akkora szam, masreszt nem csapatjatekos semmilyen tekintetben.
Max mellett mindegy ki van. En Gaslynak adnek meg eselyt. Kvyat mar annyi lehetoseget kapott amennyit meg senki mas. A torronak a fiatal tehetsegek bemutatasa lenne a celja, ott is addig indokolt a jelenlete amig nincs mas. Dobogo ide vagy oda
Talan Gro es Hulk helye nem biztos oda johet esetleg Ocon de en Hulkot sem valtanam le. Ha nem is nagy szam de stabil.
Nem a vágyaimat írom, csak, azok alapján, amilyen pletykákat olvasni. Van róla szó pl. hogy Hülkenberget a Porsche akarja Formula-E-ben, ha a Renault megválik tőle, akkor megoldódna Merci részről Ocon elhelyezése, tavaly úgy is majdnem a Renault-nál kötött ki, Bottas pedig megint maradhat a helyén.

A Haas-nál nagyon rezeg a léc mindkét versenyzőnél, oda pl. simán jó választás lehet Perez, esetleg Perez + Hülkenberg, akkor Ocon mehet vissza a Racing Pointba, így Merci motoros csapathoz tolható be, Bottas marad a helyén. B verzió, hogy akkor Russell, mint Merci nevelés mehet Stroll mellé, ha Perez helye felszabadul.

Az még egy izgalmas kérdés, ha Bottast kiteszik, akkor hol talál helyet, akkor neki maradhat esetleg a Renault vagy a Haas. Az is jó kérdés, a Red Bull mennyire gondolkodik házon belüli cserében. Fiatalok közül most nincs igazán jó emberük, akit fel tudnának hozni Toro Rosso-ba. Egy nagyon vad verzió lenne, Bottas igazolása vízhordónak Max mellé.

Oconra amúgy miért fújsz ennyire? Azért mert kiröhögte Maxot, vagy mert Perez meghülyült párszor és nekiment, ott azért inkább Perez nem volt csapatjátékos. Egyébként annyira én sem érzem benne az extrát, de egyáltalán nem ment rosszul.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2019.07.28. 22:24-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.28. 21:17

Jadrina írta:
2019.07.28. 21:08
Kubica pontot szerzett!!!!
Orulok neki mert nagyon “”szeretem”” ot, de ez ilyen kutya vacsoraja... Az fia meg elmegy az anyja keservebe utolag, amikor ezt elore is tudhatta volna. :) de legalabb a Lulu kapott meg pontot is az 5 sec adomanya melle:)) hurra

Egyebkent leszarom, tok mindegy , semmit se szamit az alfa szempontjabol. A lenyeg lezajlott, lattuk
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2019.07.28. 21:59-kor.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.07.28. 21:29

Ilyen érzés akkor Vettel szurkolónak lenni. :(

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.28. 21:58

vollebak írta:
2019.07.28. 13:51
Bandi, elfogadom, amit írsz, csak szerintem másról beszélünk. És mondom, wégé (vélt vagy valós) Kimi-fóbiája okozat, nem ok. Nekem semmiféle fenntartásom nincs wégé kritizálásával szemben, se kutyám, se macskám. Egyébként meg igen, t-oom fórumozása nagy részét Vettel savazása teszi ki, de akkor most érted, te pont ugyanazt csinálod, csak wégé és Verstappen a két témád, nem Vettel.

Pont erre próbáltam utalni, hogy például te is egy sokkal sokrétűbb fórumozó voltál, ezerféle dologról tudtál és írtál is, most meg annyira szűkült a tevékenységed, hogy wégéék miatt mérgelődsz kéthetente. Természetesen örgeszünk, család, karrier, meg amit Timi is írt, hogy változik minden, rendben van. De az a jelenség, ami miatt felvetettem ezt az egészet, az utóbbi 6-8 hónapra jellemző, és látod, van azért olyan dolog, ami miatt azt mondod, valahányszor megesik, le fogod írni róla a véleményed, tehát mégis fontos maradt azért neked is a fórumozás.

De nem 6-8 hónap leforgása alatt lettek családjaink vagy öregedtünk ki a dolgokból, ahogyan 6-8 hónappal ezelőttig az sem jelentett problémát, hogy már jól ismerjük egymást, és mindenki tudja, ki melyik lövészárokban van.

Nézzétek meg, hogy behalt például a teniszes topik, mert Dani és Rocco kikoptak, én meg minek írkáljak oda egyedül. Behalt a közéleti topik, pedig az mindig pörgött, és nem csak a kardozás tartotta életben. Most már ez sincs, egy sor ember, aki minimum ott nagyon aktív volt, már teljesen eltűnt. Behalt a focis topik, mert bár én a büdös életben nem írtam oda a vébét leszámítva, több ember nagyon is aktív volt ott mindig. A már említettek mellett eltűnt Ádám, Máté, High-End, és elvétve látni csak Nigel Hillt, muddot vagy Willyt is. Ezért nyilvánvalóan nem okolható a Merci fölénye, ahogyan az sem, hogy cirka fél év alatt mindenkinek lett x gyereke.

Nekem egyébként semmiféle ellenérzésem nincs senkivel szemben itt, sőt, te az egyik olyan ember vagy innen, aki miatt már megérte elkezdeni anno ezt az egész fórumosdit, mert különben valószínűleg sosem ismerlek meg. A teljes itteni brigádból egyetlen egy ember volt, aki tényleg nem tartozott ide és nem tett hozzá semmit a közösséghez - mindannyian tudjuk, kiről van szó, és szerencsére Laci ki is tiltotta azt a balfaszt.

Az idősödés, változó körülmények és egyebek jellegüknél fogva nem olyan dolgok, amik itt a közösségben az elmúlt 6-8 hónapban érezhetően és radikálisan megváltoztak.

De még csak nem is az a lényeg, hogy most ki vagy mi a hibás (nem gondolom egyébként, hogy itt bárki hibás lenne), hanem az, hogy sok fórumon megfordultam már, de ez volt az, ahova mindig szívesen jöttem a „családias” hangulat miatt. Itt mindenkinek megvolt a kis szerepe, amivel színesebbé tette a közösséget, és kár, hogy úgy érzem, kezd elveszni ez.
A weberes dolog egyaltalan nem velt, gondolom nem a magyar kozvetiteseket hallgatod ha ez nem tunt fel. Nyilvan engem Kimi szurkolokent jobban erdekel a dolog de azert nem kepzelodom meg.. ha nem hiszed el egyszer majd figyeld meg nezz magyar adast. Pl. Ha norrissal csinalna akkor mar felszantottad volna a topikjat. :)Amikor szujo mellett volt az elmult evekben ez akkor is erzodott de most kicsucsosodott, hogy teljesen eloterbe kerult. Mondom, most mar bizonyos dolgokban hazudik is. Na mindegy ennyit arrol a faszrol
A forumra visszaterve, most pl. nyar van ez mindig az alacsonyabb forgalmu idoszak volt annyi mindent lehet csinalni.
Hidd csak el, hogy a tarsadalom topik tette tonkre ezt a kozosseget, legalabbis egy reszet, az okait inkabb nem firtatnam. Nem veletlenul nem ir oda senki, igazabol 1-1 temaban tokeletesen tudni, hogy ki milyen allaspontra helyezkedik majd es azt is, hogy oriasi balhe lenne egy adott tema vitajabal igy inkabb hagyja az ember. Sajnos viszont egyesek atleptek egy vonalat amit nalam pl. nem lehet es tudom, hogy masnal sem, egyszeruen nem fer bele. A szemelyes erintettseg okan leginkabb. Nagyon szomoru, politikai alapon dob(nak) valaki(k) el egy amugy ertekes es jo kapcsolatot, kapcsolatokat sot zaszlojukra tuzik ezt az egesz dolgot. En ebben pl. Nem tartom magam hibasnak egy kicsit sem, jo okom volt azonban ot honapig tavol maradni innen. Aztan rajottem, hogy meg mindig ertekesebb ez nekem, mint, hogy par ember miatt ne jojjek ide. De ez csak az en allaspontom es meg tudom, hogy mas is van igy de a nagy tobbseg nem tudom miert nem ir oda, plane most, hogy nagy egyetertes lehetne.

En barmilyen temarol nagyon szivesen beszelgetek tovabbra is, ha van tema. Napi szinten kapcsolatban vagyok 1-1 regebbi taggal, parral os csak ritkabban, gondolom ha megorultem volna akkor kerulnenek. Most pl. Muddal es Zolaval toltottem el par napot Pragaban. Sok dolog van amiben szerintem nem ertunk egyet, de tobb amiben igen es tiszteletben tartunk dolgokat amitol ez az egesz mukodhet. Reszemrol olyan sokat szerintem nem valtoztam, annyi, hogy azert az amilyen az adjon Isten olyan lesz a fogadj Isten alapon neha masik arcomat mutatom, mert azert paraszt en is tudok lenni, ha akarok;)

Lezárt