FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Mi történik a futamon?

Sima Mercedes fölény
1
6%
Hamilton ismét a dobogó tetején
2
13%
Meglepetés Bottas győzelem
1
6%
Meglepetés Ferrari győzelem
0
0 szavazat
Leclerc ismét győz
2
13%
Vettel végre győzni tud
2
13%
Red Bull győzelem
0
0 szavazat
Verstappen a dobogó tetején
0
0 szavazat
Albon élete első F1 győzelme
0
0 szavazat
Szokásos SC az első körben
0
0 szavazat
Több SC is lesz a futamon
3
19%
A Haas versenyzői kiütik egymást
1
6%
A McLaren igen dicséretes kezdés után kiesik
0
0 szavazat
Nem TOP3 csapat versenyzője győz
0
0 szavazat
Erős McLaren pontszerzés
2
13%
A Renault ismét jó helyeken végez
0
0 szavazat
Az Alfa is sok pontot gyűjt
0
0 szavazat
Meglepetés Williams pont(ok)
2
13%
10-nél kevesebb célbaérő
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 16

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.09.24. 15:25

vollebak írta:
2019.09.24. 15:10
Címek szerint Prost szintjén van, a sport történetében meg papíron csak Hamilton, Fangio és Schumi vannak előtte. Azért ez így abszurd, ezt beláthatod most már te is.
Ez csak annyi hogy még mindig a technika számít és jól jön egy gyenge csapattárs illetve kedvezményezett státusz.
Hamilton is nemtudom a 8.ért menne most ha nem Alonso/Rosberg erősségű csapattársai vannak.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Willy » 2019.09.24. 15:34

9_46_20 írta:
2019.09.24. 07:53
mondjuk a 33-as tényleg mocskos mód beárazná azonos technikában leclercet ezt én is így látom, pedig én nem bírom a 33-ast, és kurvára nem érdekel sem vettel, sem leclerc sem a ferrari...
amúgy most sincs semmi, alapesetben 2-2 a győzelmek száma, mert a kanadai futamelvétel az a forma1 szembeköpése volt, ordenáré módon
Magát is beárazta már azzal, hogy ötödik éve van az F1-ben és csodagyerek létére még egy vb negyedik hely a csúcs, és egy pole. Tudom, hogy nem ugyanaz a kategória, de a jelenleg kínlódó Vettel az ötödik évében már a második vb-címéért hajtott, és volt egy vb-ezüst is.

Igen, 2-2, de ebben benne van a Bahreini meghibásodás az élről, meg hogy Tapi a pályáról tolta le a győzelemért. 3-1 lenne ideális esetben. Mellesleg egy vb 2. technológiával sorra szerzi a pole-okat, többet, mint a címvédő. Szerintem ez a "beárazás" inkább fordítva zajlik. Addig tart a hype-ja amíg nem lesz egy nála fiatalabb vb-aspiráns (ami már van).
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.24. 15:38

vollebak írta:
2019.09.24. 15:10
Címek szerint Prost szintjén van, a sport történetében meg papíron csak Hamilton, Fangio és Schumi vannak előtte. Azért ez így abszurd, ezt beláthatod most már te is.
Ebből a hármasból csak MS volt a kedvenc, a többit nem tudom hova tenni. Fangio nem akkor versenyzett amikor néztem a versenyeket, sőt akkor még közvetítés sem volt + nem éltem még.
Prost és Hamilton jók, kb ennyi.
Hamilton nincs olyan jó mint MS, de szerintem megdönti a rekordjait... ettől még ez nem fog fájni.

Vettel négyszeres, akármennyire is fáj ez nektek.
Alonsoról nem gondoltam volna, hogy megmarad kécceres', bár amekkora szart a csapataihoz vitt, amekkora csapatromboló görény volt, nem csodálom. :)

Melyik a következő verseny?
Visszajön a fettel-féle killer instinct. Erre számítok.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.24. 15:43

Willy írta:
2019.09.24. 15:34
Magát is beárazta már azzal, hogy ötödik éve van az F1-ben és csodagyerek létére még egy vb negyedik hely a csúcs, és egy pole. Tudom, hogy nem ugyanaz a kategória, de a jelenleg kínlódó Vettel az ötödik évében már a második vb-címéért hajtott, és volt egy vb-ezüst is.

Igen, 2-2, de ebben benne van a Bahreini meghibásodás az élről, meg hogy Tapi a pályáról tolta le a győzelemért. 3-1 lenne ideális esetben. Mellesleg egy vb 2. technológiával sorra szerzi a pole-okat, többet, mint a címvédő. Szerintem ez a "beárazás" inkább fordítva zajlik. Addig tart a hype-ja amíg nem lesz egy nála fiatalabb vb-aspiráns (ami már van).
7 futamgyőzelme van 4 év alatt. (28 dobogó?)
Olyan cuccal amely sosem volt TOP 2 tekknika'.
Nem nézek utána... de valószínűsítem, hogy rajta kívül csak mercedes- és ferrari-versenyző nyert ebben a négy évben.

Vettel már a harmadik teljes évében a legjobb kocsiban ült ha jól rémlik.
Csárlsz behúzott két futamot, szép eredmény de ilyen volt Baricsellónak is. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.24. 15:46

Willy írta:
2019.09.24. 15:34
...meg hogy Tapi a pályáról tolta le a győzelemért.
Ezt inkább versenyzésnek hívom tudom, hogy elszoktatok ettől. (:u

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.09.24. 15:48

rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 15:43
Vettel már a harmadik teljes évében a legjobb kocsiban ült ha jól rémlik.
Csárlsz behúzott két futamot, szép eredmény de ilyen volt Baricsellónak is. :)
Na de ha a Baricselló szint épp veri pontokban Vettelt annak ellenére hogy többször hozták már hátrányos helyzetbe csapaton belül miatta, az mit mond el a nécceresről? :mosoly:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.24. 15:53

Schumixx írta:
2019.09.24. 15:48
Na de ha a Baricselló szint épp veri pontokban Vettelt annak ellenére hogy többször hozták már hátrányos helyzetbe csapaton belül miatta, az mit mond el a nécceresről? :mosoly:
Mentálisan padlón van a nécceres' ez napnál világosabb.
Ettől eltekintve volt már ilyen másnál is, más sportágban is.

Federernek és Nadalnak is volt szar szezonja... ettől még azok akik.
Ettől függetlenül arra számítok, hogy már a következő futamon jobb lesz, szépen lassan visszatér a régi harci kedve.
(Lökler meg aszfaltba lesz nyomva)

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.09.24. 16:07

Háát, szerintem nehéz lenne különbséget tenni. Hasonlóan jók, most Leclerc nyert pár futamot és már kezdjük is elfelejteni, hogy Verstappen eddig mit alkotott...
Karakterben van különbség köztük, Leclerc sunyin szemétkedik, közben meg játssza a jófiút, Verstappen pedig felvállalja, hogy van szemét és agresszív énje.
Verstappennek viszont nagyobb tapasztalata van az agresszív versenyzésben hisz ezt csinálta mindig, Leclerc most veszi fel ezt a stílust.
Én mint mindig az őszinteségre szavazok.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.09.24. 16:17

A sunyi Barrichello, beszarok. :D

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.09.24. 16:21

Schumixx írta:
2019.09.24. 16:17
A sunyi Barrichello, beszarok. :D
Verstappennel egy szintre tettem, nem tudom miért mostad össze kettőnk véleményét.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.09.24. 16:27

Jadrina írta:
2019.09.24. 16:21

Verstappennel egy szintre tettem, nem tudom miért mostad össze kettőnk véleményét.
Mert poén. Verstappenel összehasonlítaniértelmetlen szerintem.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.24. 16:31

Jadrina írta:
2019.09.24. 16:07
Háát, szerintem nehéz lenne különbséget tenni. Hasonlóan jók, most Leclerc nyert pár futamot és már kezdjük is elfelejteni, hogy Verstappen eddig mit alkotott...
Karakterben van különbség köztük, Leclerc sunyin szemétkedik, közben meg játssza a jófiút, Verstappen pedig felvállalja, hogy van szemét és agresszív énje.
Verstappennek viszont nagyobb tapasztalata van az agresszív versenyzésben hisz ezt csinálta mindig, Leclerc most veszi fel ezt a stílust.
Én mint mindig az őszinteségre szavazok.
Fasztáppen azért mercedeszes és ferraris versenyzők között (red bullal) érte el ezeket az eredményeket, Lökler pedig egy Ferrarival amely az elmúlt pár hétben azért felvette a versenyt technikailag a mercikkel. Ok, Bahreint behúzhatta volna, ott tényleg peches volt, de a statisztikában hiszek, hosszútávon majd fog az ölébe hullani győzelem más pechje végett, csak idő kérdése, tehát vissza fogja azt a győzelmet kapni. Még az is lehet, hogy a legjobbkor.

Majd kíváncsi leszek akkor amikor a monacóinak előznie kell a győzelemért, mert eddig ez nem történt meg.
Két futamgyőzelem és máris szét van hájpolva a faszi...

A 33-as :D már az első győzelmét is egy olyan pályán szerezte ahol nagyon kijön a technika, és mégis nem a legjobb vassal győzni tudott. (Barcelona) Még akkor is ha a két tróger azonnal kiesett.

Egy szó mint száz, FoxiMaxit én jóval Lökler elé raknám... mint versenyzőt. De majd az idő megmondja igazam van-e.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.24. 16:47

Attól függ kettejük küzdelme, hogy milyen technika kerül alájuk. Amennyiben az ész dönt majd kettejük között, az a monacoi sikerét hozza majd szerintem. Sokkal intelligensebb. Ugyanakkor ő még a fasz rosszabbik oldalán nem állt, majd meglátjuk, hogy már nyomás alatt egy esetleg szarabb autóban, nehezebb időkben mire megy. Fásztappennek volt már ilyen és kijött belőle, de nem mindenkinek sikerül ez.

Leclercnek most még ott van az az előnye, hogy elvárás nélkül megy, minden sikere nagy örömet okoz de nem igazán elvárás. Január 1 után ez már másképpen lesz és a Tifosi tudjuk milyen..

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.09.24. 16:47

Így gondolom:
Leclerc-t eléggé félrevezette a Ferrari, mert valahogyan sejtették, hogy jön Tappancs. Leclerc saját versenymérnökének azonnal szólnia kellett volna, hogy a RedBull kijött, (és persze a csapattársa is) lépjen oda kicsit. 2-2,5 seccel gyorsabb körökre volt képes, ez tisztán látszott pl. Hülkenberg köridejéből. Hamilton azonnal kapcsolt és kezdett rámenni Leclerc-re, ebből is leeshetett volna a tantusz. Fél kör múlva már mindenkinek leesett. Vettel nem hibás és nem is volt kedvezményezett, hanem Verstappen vélt és megvalósult kiállására reagáltak. Az egész az előzetes Ferrari-taktika következménye volt. Rámozdult a RedBull, amit a Ferrari nyilván árgus szemekkel figyelt és megelőzték egy gondolattal Verstappent. Az is megérne egy misét, hogy miképp vették észre az előkészületeket... Verstappen pont ugyanúgy elévágott volna Leclerc-nek, csak Giovinazzi pár kanyaron keresztül fel tudta tartani. Vettel szerencsésebb volt, a Leclerc oldala meg vagy lassú... vagy az is Vettel oldala :-)
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.24. 16:50

Gocpont írta:
2019.09.24. 16:47
Így gondolom:
Leclerc-t eléggé félrevezette a Ferrari, mert valahogyan sejtették, hogy jön Tappancs. Leclerc saját versenymérnökének azonnal szólnia kellett volna, hogy a RedBull kijött, (és persze a csapattársa is) lépjen oda kicsit. 2-2,5 seccel gyorsabb körökre volt képes, ez tisztán látszott pl. Hülkenberg köridejéből. Hamilton azonnal kapcsolt és kezdett rámenni Leclerc-re, ebből is leeshetett volna a tantusz. Fél kör múlva már mindenkinek leesett. Vettel nem hibás és nem is volt kedvezményezett, hanem Verstappen vélt és megvalósult kiállására reagáltak. Az egész az előzetes Ferrari-taktika következménye volt. Rámozdult a RedBull, amit a Ferrari nyilván árgus szemekkel figyelt és megelőzték egy gondolattal Verstappent. Az is megérne egy misét, hogy miképp vették észre az előkészületeket... Verstappen pont ugyanúgy elévágott volna Leclerc-nek, csak Giovinazzi pár kanyaron keresztül fel tudta tartani. Vettel szerencsésebb volt, a Leclerc oldala meg vagy lassú... vagy az is Vettel oldala :-)
Ha ez igaz, akkor a verseny elején kiépíthettek volna 20-25 sec előnyt 15 kör alatt és nem kerülnek forgalomba.. Persze lehet, hogy nem bírt volna a gumi ennyit a Ferrari alatt, hogy Bertone mondja

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.24. 16:51

bertone írta:
2019.09.24. 15:09
Bandee írta:
2019.09.24. 13:11

Látom szándékosan nem akarod megérteni. :)

Ha már ez ennyire fontos akkor a maratoni futás első pár km idejét kéne összevetni ezzel amit itt leírtál, ez lenne a helyes összevetés.
De nyilvánvalóan csak szemléltető példának lett írva részemről az 1500 m síkfutás, mert te a maratonról kezdtél beszélni az F1 kapcsán, amely sportban évi 3000 milliárdot HUF- ot égetnek el és mindenkinek be kell szarnia tőle. Ehhez képest úgy mennek mint a buzik és ez teljesen független a Leclerc gyerektől, ezt a szellemiséget támadom nem az embert aki csinálta. De amúgy mindegy, ha ez így jó akkor OK, elfogadom.
Te nem érted, hogy én mit akarok mondani. :mosoly:
Bandee írta:
2019.09.24. 09:41
Valaki elmagyarazna miert kellett lassan menni? Ha gyorsan megy akkor a tobbi is es akkor a tobbi is elobb cserel mert nekik is elkopik a gumi
Milyen f1 az, ahol lassan kell menni??
Az, hogy most a Te írásod vettem elő csak azért van, mert ezt találtam meg elsőként. Más is hangot adott ennek.

Minden csapat és minden versenyző annak örülne, ha nyílt verseny lenne, ahogy mi, szurkolók is.

Azonban, EZEN a pályán, EBBEN a szabálykörnyezetben és EZEKKEL a gumikkal a Ferrari egyedül csak ezzel a taktikával volt képes győzni. Ha az elejétől gyorsabban mennek, hamarabb fogy el a gumijuk. NEKIK! Mert az ő autójuk rosszabbul kezeli a gumikat. Előbb kellett volna kereket cserélniük és a nagyobb egymás közötti távolságok miatt a kint maradt Mercik simán kiautóznak egy nekik kedvező rést és úgy jönnek vissza egy későbbi cseréből, hogy simán az élen vannak. A Ferrarinak azt kellett elérnie, hogy a Mercik egy pillanatra se vezethessék a versenyt.

Hogy ez nekünk tetszik-e? Nem, de nem is érdekli jelen helyzetben ez az olaszokat.
Ok, akkor elbeszéltünk egymás mellett (:k Világos

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Willy » 2019.09.24. 17:11

rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 15:43
Nem nézek utána... de valószínűsítem, hogy rajta kívül csak mercedes- és ferrari-versenyző nyert ebben a négy évben.
Pedig utána kéne, mert volt neki egy Daniel Ricciardo nevű csapattársa is, aki szintén nyert minden évben, amíg csapattársak voltak.
És jobb is volt nála, csak durván minden második futamon elszállt a kocsija.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.24. 17:51

Willy írta:
2019.09.24. 17:11
Pedig utána kéne, mert volt neki egy Daniel Ricciardo nevű csapattársa is, aki szintén nyert minden évben, amíg csapattársak voltak.
És jobb is volt nála, csak durván minden második futamon elszállt a kocsija.
Itt is nyílván... (:v


Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.24. 17:52

rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 15:38
vollebak írta:
2019.09.24. 15:10
Címek szerint Prost szintjén van, a sport történetében meg papíron csak Hamilton, Fangio és Schumi vannak előtte. Azért ez így abszurd, ezt beláthatod most már te is.
Ebből a hármasból csak MS volt a kedvenc, a többit nem tudom hova tenni. Fangio nem akkor versenyzett amikor néztem a versenyeket, sőt akkor még közvetítés sem volt + nem éltem még.
Prost és Hamilton jók, kb ennyi.
Hamilton nincs olyan jó mint MS, de szerintem megdönti a rekordjait... ettől még ez nem fog fájni.

Vettel négyszeres, akármennyire is fáj ez nektek.
Alonsoról nem gondoltam volna, hogy megmarad kécceres', bár amekkora szart a csapataihoz vitt, amekkora csapatromboló görény volt, nem csodálom. :)

Melyik a következő verseny?
Visszajön a fettel-féle killer instinct. Erre számítok.
Kár, hogy megint inkább kitértél. Innentől jönne az a forgatókönyv, hogy válaszolok, aztán megkapnám, hogy miért ánégyesezek, satöbbi. Ebbe inkább ne menjünk bele :)

Pontosan tudod, miről beszéltem, csak nem akarsz beleállni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.24. 17:55

Willy írta:
2019.09.24. 17:11
rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 15:43
Nem nézek utána... de valószínűsítem, hogy rajta kívül csak mercedes- és ferrari-versenyző nyert ebben a négy évben.
Pedig utána kéne, mert volt neki egy Daniel Ricciardo nevű csapattársa is, aki szintén nyert minden évben, amíg csapattársak voltak.
És jobb is volt nála, csak durván minden második futamon elszállt a kocsija.
Soha nem volt jobb és gyorsabb összességében Verstappennél. Ezt nem tudom, honnan veszitek, de ne menjünk bele sokadjára is.

Nem értettem ezt soha amúgy. Nem kedvelnétek kevésbé Riccit, ha elismernétek, hogy igen, ez a kurva picasszájú holland gyerek jobb nála, gerencáiónként egyszer flbukkanó tehetség. Én buttonösként sem problémáztam azon, hogy 2011 ide vagy oda, Hamilton összességében egy egészen más szint, mint JB.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Willy » 2019.09.24. 18:18

vollebak írta:
2019.09.24. 17:55
Soha nem volt jobb és gyorsabb összességében Verstappennél. Ezt nem tudom, honnan veszitek, de ne menjünk bele sokadjára is.

Nem értettem ezt soha amúgy. Nem kedvelnétek kevésbé Riccit, ha elismernétek, hogy igen, ez a kurva picasszájú holland gyerek jobb nála, gerencáiónként egyszer flbukkanó tehetség. Én buttonösként sem problémáztam azon, hogy 2011 ide vagy oda, Hamilton összességében egy egészen más szint, mint JB.
A közös eredményeket tekintve 2016-ban (Spanyolországtól kezdve) és 2017-ben is jobb volt, 2018-ban pedig felváltva szívtak a Red Bullok, de fpként Ricciardo. De tényleg nem kell belemélyülni, felesleges.

Én is Buttonnak szurkoltam, Hamilton összességében persze jobb, de szerencsésebben is alakult a pályafutása. Plusz neki is volt szétszórtabb időszaka (de közel sem annyira, mint Vettlnél), amit Button okosan ki is használt.

Vissza Maxihoz, szívesen belátnám ha így lenne, de nagyon nem ezt látom. Van egy hype-ja, de közel sem arányos a tehetségével.
Persze nem azt mondom, hogy egy Lúzerberg a srác, csak jó autóval. Tud vezetni, de se versenyzői intelligencia, sem alázat nincs benne. Ezért kétlem, hogy bármikor is bajnok lesz. Legalábbis azt, hogy Leclerc előtt.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.09.24. 18:45

bertone írta:
2019.09.24. 12:32
Redbull írta:
2019.09.24. 12:13


Nem maraton verseny volt, csupán egy szürke F1 futam. A hátamra sem kellenek ilyen futamok.
Nem az a kérdés, hogy szeretjük-e az ilyen futamokat. A Mercedes sokkal jobban kezeli a gumikat, a Ferrari fos ebben. Ha az első pillanattól úgy mennek, ahogy azt "elvárja" a közönség, akkor biztosan kétszer kellett volna itt kereket cserélniük a Ferrariknak, míg a két Merci a végén egymással vívott volna, ki futja meg a leggyorsabb kört a 4x körös kemény gumikon. Nyilván sima Merci győzelem lett volna, aminek Te (is) sokkal jobban örültél volna. Az olaszok meg kiátkozzák a Ferrarit, hogy elszabta a lehetőséget egy fos taktikával.
Ha valamelyik Merci került volna az élre a rajtot követően, biztosan gyorsabb lett volna a tempó, mert nekik meg az állt volna az érdekükben.
Persze elfogadom a logikus érvelésed, de akkor is elmennek a sunyiba. A Mercedesz meg beszari volt, hehehe.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.24. 18:54

vollebak írta:
2019.09.24. 17:52
Pontosan tudod, miről beszéltem, csak nem akarsz beleállni.
De nem értem miért kérdezed meg kb minden félévben egyszer. :)
Már válaszoltam szerintem többször is.
Nekem MS után nem volt kedvencem, Vettel sem volt az. Úgy nem ahogy MS.

Nekem az a kedvenc akiért szívből szorítok. (és izgulok érte)
MS volt ilyen, és most (még) Federer.
Tele vagyok MS merchandise cumókkal, de Fed is van dögivel. (Wilson, Nike stb)

Vetteltől semmi sincs, még egy zászló, sapka vagy póló sem.
Nagyon szurkolhattam neki. :) Tényleg. :)
Inkább élveztem ahogy szopatja Alonsót. (:v

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.24. 18:56

Willy írta:
2019.09.24. 18:18
Vissza Maxihoz, szívesen belátnám ha így lenne, de nagyon nem ezt látom. Van egy hype-ja, de közel sem arányos a tehetségével.
Persze nem azt mondom, hogy egy Lúzerberg a srác, csak jó autóval. Tud vezetni, de se versenyzői intelligencia, sem alázat nincs benne. Ezért kétlem, hogy bármikor is bajnok lesz. Legalábbis azt, hogy Leclerc előtt.
Hamilton vagy Verstappen 10-15 évente egy születik.
Szerinem Löklerc nincs ebben a klubban benne.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.09.24. 18:59

Willy írta:
2019.09.24. 18:18
vollebak írta:
2019.09.24. 17:55
Soha nem volt jobb és gyorsabb összességében Verstappennél. Ezt nem tudom, honnan veszitek, de ne menjünk bele sokadjára is.

Nem értettem ezt soha amúgy. Nem kedvelnétek kevésbé Riccit, ha elismernétek, hogy igen, ez a kurva picasszájú holland gyerek jobb nála, gerencáiónként egyszer flbukkanó tehetség. Én buttonösként sem problémáztam azon, hogy 2011 ide vagy oda, Hamilton összességében egy egészen más szint, mint JB.
A közös eredményeket tekintve 2016-ban (Spanyolországtól kezdve) és 2017-ben is jobb volt, 2018-ban pedig felváltva szívtak a Red Bullok, de fpként Ricciardo. De tényleg nem kell belemélyülni, felesleges.

Én is Buttonnak szurkoltam, Hamilton összességében persze jobb, de szerencsésebben is alakult a pályafutása. Plusz neki is volt szétszórtabb időszaka (de közel sem annyira, mint Vettlnél), amit Button okosan ki is használt.

Vissza Maxihoz, szívesen belátnám ha így lenne, de nagyon nem ezt látom. Van egy hype-ja, de közel sem arányos a tehetségével.
Persze nem azt mondom, hogy egy Lúzerberg a srác, csak jó autóval. Tud vezetni, de se versenyzői intelligencia, sem alázat nincs benne. Ezért kétlem, hogy bármikor is bajnok lesz. Legalábbis azt, hogy Leclerc előtt.
Az a baj hogy Maxot meg mindig a 17-18 eves enje alapjan itelitek meg. Pont abban az idoszakban van amikor nagyon sokat fejlodik a jelleme is.
Ma mar o is felnottebb es fejlodik azokban a dolgokban is, amiket itt felrottal neki.
Leclercet meg ugye nem ismertuk 17 evesen. Csak a huszonfeletti Leclercet latjuk.

Lezárt