Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.10.18. 07:33

Bandee írta:
2020.10.18. 00:35
Két hete írtam szinte ugyanezt

„Továbbra sincs ellenzéki vízió, és továbbra sincs ellenzéki program. Továbbra sem tudni, hogy ha a sokpárti szövetség hatalomra jut, mit tesz majd mondjuk a cigányság integrációja érdekében? Azt, amit a Jobbik képvisel? Vagy az ellenkezőjét? Azt, amit a DK képvisel? Vagy az ellenkezőjét? Mi a tervük az egészségüggyel? Mi a tervük az oktatással? Mi a tervük a multinacionális részvénytársaságokkal? Mi a tervük az adórendszerrel? A Párbeszéd bevezeti az alapjövedelmet? Vagy a macronista momentumosok adókat csökkentenek? Ezek lennének a fontos kérdések, melyeket ideje volna tisztázni végre – persze csak ha az ellenzék pártjai országot akarnak vezetni 2022-től.”

Puzsér
Program: "NER, LÖLÖ, FREE SZFE". :pf02

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.18. 11:57

rdaneelolivaw írta:
2020.10.18. 07:33
Bandee írta:
2020.10.18. 00:35
Két hete írtam szinte ugyanezt

„Továbbra sincs ellenzéki vízió, és továbbra sincs ellenzéki program. Továbbra sem tudni, hogy ha a sokpárti szövetség hatalomra jut, mit tesz majd mondjuk a cigányság integrációja érdekében? Azt, amit a Jobbik képvisel? Vagy az ellenkezőjét? Azt, amit a DK képvisel? Vagy az ellenkezőjét? Mi a tervük az egészségüggyel? Mi a tervük az oktatással? Mi a tervük a multinacionális részvénytársaságokkal? Mi a tervük az adórendszerrel? A Párbeszéd bevezeti az alapjövedelmet? Vagy a macronista momentumosok adókat csökkentenek? Ezek lennének a fontos kérdések, melyeket ideje volna tisztázni végre – persze csak ha az ellenzék pártjai országot akarnak vezetni 2022-től.”

Puzsér
Program: "NER, LÖLÖ, FREE SZFE". :pf02
Úgy beszélgettek itt, mintha a fidess ezt mind megoldotta volna, vagy legalább terve lenne rá... (:u
Bandee... rettegjél csótánytól... :pf02
Dani...azok is loptak...ezek legalább nekem kedvesen lopnak... :pf02

Ja amugy puzsér úgy seggfej ahogy van...hogy valami lényegi is ide kerüljön...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.18. 12:53

keF1r írta:
2020.10.18. 11:57
rdaneelolivaw írta:
2020.10.18. 07:33


Program: "NER, LÖLÖ, FREE SZFE". :pf02
Úgy beszélgettek itt, mintha a fidess ezt mind megoldotta volna, vagy legalább terve lenne rá... (:u
Bandee... rettegjél csótánytól... :pf02
Dani...azok is loptak...ezek legalább nekem kedvesen lopnak... :pf02

Ja amugy puzsér úgy seggfej ahogy van...hogy valami lényegi is ide kerüljön...
(:u (:u

Nem kell beszarni jelenleg nagyon ugy tunik 1,5 ev mulva befut a lovad :)

Doki mester egyebkent a Lendvai harcba hiv:

„Szó sincs arról, hogy ne hinnék bárki változásában. Én is sokat változtam. A Jobbiknak mint pártnak az őszinte szándékára, a szélről középre húzódásra számos bizonyítékot is látok. Vezetői nem estek Orbán csapdájába, nem álltak be mellé cigányozni Gyöngyöspata után, buzizni Dúró Dóra után. Szükségünk van egymásra a szövetségben. De egyáltalán nem lehetetlen kívánság igent mondani a Jobbik partnerségére, és nemet a rasszizmus undokságaira.

.
.
.

Bőven van más is, amivel nem várhatunk tovább. Éppen most jelentette be a hatalom a Színművészeti kiürítését. Tényleg azt hisszük, mehet minden a régi tempóban? Interpellációk, sajtótájékoztatók, jó frizurák és frappáns mondatok az ATV-ben és a Klubrádióban?”



En kiemelnem a valtozast ami Lendvai asszonyt illeti. Valoban a sok botoxos arckezeles tenyleg meghozta a valtozast.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.10.18. 14:47

keF1r írta:
2020.10.18. 11:57
Úgy beszélgettek itt, mintha a fidess ezt mind megoldotta volna, vagy legalább terve lenne rá... (:u
A fidesz nem a programjával nyert (valójában már 2006 őszén), hanem GYF miatt.
Ellenben VOLT programja akkor is.

Ezeknek miért nincs?
Szerintem van az a közeg akiket meg kéne győzni arról, hogy vannak értelmes elképzeléseik.
(biztos vannak, csak melyek azok?)

Tischi
gokartos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.03. 15:33

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Tischi » 2020.10.18. 18:10

Puzsér pontosan megfogalmazta az emberek elvárásait az ellenzéktől. Tessék normálisan válaszolni, konkrét megoldásokat felvázolni, és akkor billenhet a mérleg. Különben marad a megszokásból szavazás.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2020.10.18. 19:22

https://www.erdely.ma/bayer-zsolt-egy-sz

Bayer Zsolt, egyetértek 95%ban.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.18. 19:39

Bandee írta:
2020.10.18. 12:53
keF1r írta:
2020.10.18. 11:57

Úgy beszélgettek itt, mintha a fidess ezt mind megoldotta volna, vagy legalább terve lenne rá... (:u
Bandee... rettegjél csótánytól... :pf02
Dani...azok is loptak...ezek legalább nekem kedvesen lopnak... :pf02

Ja amugy puzsér úgy seggfej ahogy van...hogy valami lényegi is ide kerüljön...
En kiemelnem a valtozast ami Lendvai asszonyt illeti. Valoban a sok botoxos arckezeles tenyleg meghozta a valtozast.
A kairoi múzeum múmia termében láttam hasonlókat...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.18. 19:45

High-End írta:
2020.10.18. 19:22
https://www.erdely.ma/bayer-zsolt-egy-sz

Bayer Zsolt, egyetértek 95%ban.
Az a baj, hogy a leghalványabb fogalmatok nincs az iszlámról és a muszlim emberekről...
Az amerikai akciófilmekből és a szélsőséges iszlám terrorizmus tetteiből itélitek meg őket, és ezt szajkozza mindenki a bevándorlással kapcsolatban is...
de a ti dolgotok...zsótival egyetérteni
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.10.18. 19:46

Tischi írta:
2020.10.18. 18:10
Puzsér pontosan megfogalmazta az emberek elvárásait az ellenzéktől. Tessék normálisan válaszolni, konkrét megoldásokat felvázolni, és akkor billenhet a mérleg. Különben marad a megszokásból szavazás.
Valamelyik nap hallgattam Bolgár Gyuri bácsi cuccát (:v a Klubrádión, valami balos értelmiségi nyilatkozott (nem tudom már ki volt), és pont azt mondta, hogy "Az a baj a jelenlegi ellenzékkel, hogy nincs az embereknek ajánlatuk."

Bolgár nem tudta mit válaszoljon, annyira meglepte ez a dolog. :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.18. 20:51

keF1r írta:
2020.10.18. 19:39
Bandee írta:
2020.10.18. 12:53


En kiemelnem a valtozast ami Lendvai asszonyt illeti. Valoban a sok botoxos arckezeles tenyleg meghozta a valtozast.
A kairoi múzeum múmia termében láttam hasonlókat...
(:v (:v

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.18. 21:19

keF1r írta:
2020.10.18. 19:45
High-End írta:
2020.10.18. 19:22
https://www.erdely.ma/bayer-zsolt-egy-sz

Bayer Zsolt, egyetértek 95%ban.
Az a baj, hogy a leghalványabb fogalmatok nincs az iszlámról és a muszlim emberekről...
Az amerikai akciófilmekből és a szélsőséges iszlám terrorizmus tetteiből itélitek meg őket, és ezt szajkozza mindenki a bevándorlással kapcsolatban is...
de a ti dolgotok...zsótival egyetérteni
Miért lehet ennyire fanatizálni őket? Ez a felfoghatatlan igazából..

Azt mondják, hogy ha elkerülnek onnan ahol felnőttek, pl. értelmiségiként, tehát elkerülnek pl. egy nyugati keresztény civilizációba akkor ott tudnak fanatizmus nélkül élni, de ha hazamennek és újra átjárja őket az a szellemiség, akkor kivetkőznek magukból. EZ igaz? Nyilván ez bizonyos országok és iszlám irányzatok esetén igaz csak, ahol talán a síiták jellemzőek de nem tudom. Irán, Irak, Szíria.. Mi igaz ebből?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.18. 21:47

Egyébként majdnem 2 milliárd iszlám hitű ember él a földön.. Európában 40 millió, tehát egy szép országnyi, legalábbis európai mércével mérve.. Tehát ebből logikusan követezik, hogy csak egy nagyon csekély kisebbség kavarja a szart, többségük nyomorban és/vagy nyugalomban él szerintem. Én sokat nem tudok erről, de mintha alapvetően ez egy békés vallás lenne, mint a vallások általában. Valami más gond lehet, esetleg valami szélsőséges irányzat fejlődött ki az alap vallásból?

Gyűlölködéssel nem lesz megoldás, de nem tudom mit lehetne tenni. Nem normális dolog, hogy egy ember odamegy fényes nappal a másikhoz és levágja annak a fejét többnyire vallási meggyőződésből 2020-ban. És ez a brutalitás kifejezetten jellemző rájuk. Nem tudom felfogni mi motiválja ezeket

Azt sem értem, hogy ha tudják mekkora szarság lehet belőle, miért hergelik őket? Most nem akarom a szerencsétlen tanár embert okolni, tehát nem erről van szó, de tízszer meggondolnám, hogy gúnyt űzzek belőlük. Már csak azért sem, mert mint fentebb írtam nem a vallás és nem maguk azok az emberek a probléma. Ugyanolyan emberek mint mi, miért lennének mások? Arra kellene rájönni, mitől fanatizálódnak ilyen szinten

Érzek egy szándékosságot arra nézve, hogy nem engedik őket kibontakozni ott keleten... Termékeny és szorgos fajta, de jól szervezhető és fegyelmezett ha kell tehát. Jó az a világ nagyjainak, ha ezek ott basszák egymást ahelyett, hogy a fejlődés útjára lépnének

A tanár családjának milyen lehet? Felfoghatatlan. Abba inkább nem gondolok milyen lehetett magának az embernek((( Nem tudom hogyan lelnek majd megnyugvást a hátrahagyottak. Persze tudom, sehogy. Borzasztó az egész :szom01 :szom02

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.10.18. 21:58

keF1r írta:
2020.10.18. 19:45
Az a baj, hogy a leghalványabb fogalmatok nincs az iszlámról és a muszlim emberekről...
Az amerikai akciófilmekből és a szélsőséges iszlám terrorizmus tetteiből itélitek meg őket, és ezt szajkozza mindenki a bevándorlással kapcsolatban is...
Nekem nincs bajom velük, sőt több muszlim barátom is akadt anno.
Volt aki baromi sértődős volt, és a barátságot nagyon komolyan vették... ha valamin kiakadtak, nagyon nehéz volt engesztelni őket.
Afrikában voltunk párszor, ahol többnyire muszlim többség élt, ott is tök normálisak. (mondjuk kell, hogy ne polgárháborús övezet legyen) :)

Azt viszont kevésbé hiszem, hogy nagy számban kompatibilisek lennénk itt európában velük.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2020.10.19. 00:27

Phoebe írta:
2020.10.17. 00:03


MZP nekem valahogy a kezdetektől fogva nem szimpatikus, nem tudom megmagyarázni az okát. Az az ellenzéki messiás szerep, amit ráaggattak sem tetszett.
Kezdetek óta DK-s, csak nem vállalja fel.
A 2018-as taktikai szavazással bejutatta a DK-t és vele együtt Gyurcsányt a parlamentbe. Ezzel konkrétan megnyerte a Fidesznek a 2022-es választást.
Bandi által betett vitaműsorban kibújt a szög a zsákból, amikor bejátszották a kis szösszenetét.

Amúgy a vitaműsorban egy valamiben tévednek, nem az a kérdés hogy ki szereti, vagy ki utálja Orbánt. Hanem hogy hányan utálják Orbánt és hányan Gyurcsányt.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.10.19. 07:00

zola írta:
2020.10.19. 00:27
Phoebe írta:
2020.10.17. 00:03


MZP nekem valahogy a kezdetektől fogva nem szimpatikus, nem tudom megmagyarázni az okát. Az az ellenzéki messiás szerep, amit ráaggattak sem tetszett.
Kezdetek óta DK-s, csak nem vállalja fel.
A 2018-as taktikai szavazással bejutatta a DK-t és vele együtt Gyurcsányt a parlamentbe. Ezzel konkrétan megnyerte a Fidesznek a 2022-es választást.
Bandi által betett vitaműsorban kibújt a szög a zsákból, amikor bejátszották a kis szösszenetét.

Amúgy a vitaműsorban egy valamiben tévednek, nem az a kérdés hogy ki szereti, vagy ki utálja Orbánt. Hanem hogy hányan utálják Orbánt és hányan Gyurcsányt.
Ha azt mondod, hogy még ma is fideszes, azzal még lehetne vitatkozni, de ezen csak mosolyogni.
Az apa férfi, a rezsi nő!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.10.19. 07:24

Bandee írta:
2020.10.18. 21:19
Miért lehet ennyire fanatizálni őket? Ez a felfoghatatlan igazából..
Kép

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2020.10.19. 09:27

keF1r írta:
2020.10.18. 19:45

Az a baj, hogy a leghalványabb fogalmatok nincs az iszlámról és a muszlim emberekről...
2020-ban keresztény embertől ezt el tudod képzelni?

Úgy, hogy megvetem az a keresztény egyházakat.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.10.19. 11:57

High-End írta:
2020.10.18. 19:22
https://www.erdely.ma/bayer-zsolt-egy-sz

Bayer Zsolt, egyetértek 95%ban.
Én nem. Mint Bayer a lényeg megint az volt hogy teátrális legyen az iromány.
Alapból fogalma nincs mi a a különbség a minden muszlim terrorista és minden terrorista muszlim között. Ha múlt héten keresgéltem volna a neten lokal oldalakon híreket valószínűleg ralelek egyre amelyben az van hogy egy dán fehér apuka kinyirta a családját mert valami hang (talán isten?) ezt súgta neki. Bandee jól leírta 2 milliárd ember muszlim persze hogy van közöttük bolond. Az lenne a különös ha nem lenne. Csak ez a hír az európai sajtóban üt, míg az hogy hány gyereket vernek éppen most otthon szarrá az nem.
És aztán elértünk megint a mesekönyv darabolos szarakodashoz. Pedig a Piroska és a farkas is azért szuletett meg mert a lányoknak így adtak a tudatukra hogy vannak fehér keresztény emberek akik kislányokat és oregasszonyokat erőszakolnak meg. De ezt elfogadjuk, mert fehér és keresztény és európai.
És itt most kereshetnék valami dal vagy versidezetet (amit tesz a szerző is hogy emelje a nem létező fényét a cikknek) ami alátámasztja az én igazamat, de erről Seneca óta tudjuk hogy nem más mint naiv empiricizmus, pedig Seneca joarezer éve alkotott.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.19. 15:30

High-End írta:
2020.10.19. 09:27
keF1r írta:
2020.10.18. 19:45

Az a baj, hogy a leghalványabb fogalmatok nincs az iszlámról és a muszlim emberekről...
2020-ban keresztény embertől ezt el tudod képzelni?

Úgy, hogy megvetem az a keresztény egyházakat.
EL!
Mint ahogy bőven van rá példa, hogy keresztény ember követett el hasonlót, csak ők leginkább a saját családjukat terorizálják.
Csak ezek kevésbé cimlapsztorik...nem illenek a jelenlegi politikai irányvonalba...de csak keresgélj és találni fogsz...ha éppen nem lefejezést akkor más finomságokat... az embernél kegyetlenebb állat nincs a földön...vallásától függetlenül
Mivel jobb a lefejezésnél egy csecsemő megerőszakolása és megölése???

De ismétlem...
A gazemberség nem vallásfüggő!!!
De a korábbi hozzászólásaidból is az jött le nekem, hogy eléggé Xenofob vagy különösen muszlim irányba...amit én nem is annyira bűnnek, mint inkább tájékozatlanságnak tartok, mert egyébként egy egészséges értékrendű embernek tünsz a hozzászólásaid alapján.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2020.10.19. 16:43

keF1r írta:
2020.10.19. 15:30

EL!
Mint ahogy bőven van rá példa, hogy keresztény ember követett el hasonlót, csak ők leginkább a saját családjukat terorizálják.
Én a vallási okot hoztam fel. Nem emlékszem, hogy Jézust gúnyoló esetben egy keresztény ember megölt volna bárkit is. A példát nem értem, mert a muszlim is terrorizálja a saját családját.

Ezt sem értem: "a magyar is megerőszakol nőket, beengedhetjük a migránsokat". Ha x erőszak van magyar embertől egy időszakban, akkor miért ne lehetne x+y? Ezt meg tudjuk magyarázni az y nőnek?

Nem vagyok xenofob, rengeteg helyen jártam, rengeteg külföldi barátom, kollegám van. A primitív, eitkai korlátok nélküli ösztönlényeket nem szeretem, legyen az bárki.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.19. 17:46

High-End írta:
2020.10.19. 16:43
keF1r írta:
2020.10.19. 15:30

EL!
Mint ahogy bőven van rá példa, hogy keresztény ember követett el hasonlót, csak ők leginkább a saját családjukat terorizálják.
Nem vagyok xenofob, rengeteg helyen jártam, rengeteg külföldi barátom, kollegám van. A primitív, eitkai korlátok nélküli ösztönlényeket nem szeretem, legyen az bárki.
Senki nem mondta, hogy azokat szeretni kell, vagy be kell engedni europába...de más a világon található kulturállamba sem.
Én a mindenkit egy kalap alá veszünk, mert egy fasz csinált valamit szemléletet nem szeretem.
nálam sokkal keményebb lenne a bevándorlás szabályozása, mint jelenleg.

ha 2 éven belül nem tanulja meg a befogadó ország nyelvét viszlát haza
ha ezalatt nem talál munkát vagy nem is keres viszlát haza
ha nem fogadja el az adott ország szokásait vagy ezek ellen nyiltan uszit viszlát haza
ha köztörvényes bűnt követ el, viszlát haza
és még lehetne találni pár dolgot biztosan...

de aki normálisan itt akar élni, és hozzátenni a társadalomhoz azt ne vegyük már egy kalap alá egy szélsőséges fasszal
a magyar verzio meg hogy takarodjon innen mindenki...nem is minősitem inkább...persze a pénzes jöhet bárhonnan...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.10.19. 17:48

Bandee írta:
2020.10.18. 21:47
És ez a brutalitás kifejezetten jellemző rájuk. Nem tudom felfogni mi motiválja ezeket
[szerintem]
a katolikus egyhazban vilagos, hogy ki a gore, es kinek van igaza. (amikor ferenc azt mondta, hogy nem hajlando elitelni a buzikat, mert ok is isten nyermekei, akkor ezt igazsagnak kell elfogadni - a papanak hivatalbol van igaza)
a muszlim vallasban tudtommal ilyen nincs, nincs kozpontositott igazsag - mindenki hirdetheti az iget, akit elfogad a kozosseg, nincs valos felso kontroll. igy aztan konnyen demagogiai versenybe futnak bele - a veresszaju hitszonoknak konyebb a dolga, mint egy mersekeltnek, mert a tomeg ott sem szeret gondolkodni, a szamara "utosebb" igazsagra a vevo.
[/szerintem]
hat ezt demegaszontam! :D

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.19. 18:04

mudd írta:
2020.10.19. 17:48
Bandee írta:
2020.10.18. 21:47
És ez a brutalitás kifejezetten jellemző rájuk. Nem tudom felfogni mi motiválja ezeket
[szerintem]
a katolikus egyhazban vilagos, hogy ki a gore, es kinek van igaza. (amikor ferenc azt mondta, hogy nem hajlando elitelni a buzikat, mert ok is isten nyermekei, akkor ezt igazsagnak kell elfogadni - a papanak hivatalbol van igaza)
a muszlim vallasban tudtommal ilyen nincs, nincs kozpontositott igazsag - mindenki hirdetheti az iget, akit elfogad a kozosseg, nincs valos felso kontroll. igy aztan konnyen demagogiai versenybe futnak bele - a veresszaju hitszonoknak konyebb a dolga, mint egy mersekeltnek, mert a tomeg ott sem szeret gondolkodni, a szamara "utosebb" igazsagra a vevo.
[/szerintem]
hat ezt demegaszontam! :D
Nagy igazságod vagyon.
Pontosan igy van, hogy az egyén a főbb vallási elveken felül úgy értelmez mindent ahogy akar...bár a mecsetekben vannak kifejezetten korán értelmező megbeszélések ahol mindenki de főleg az imám elmondhatja, hogy ő hogyan értelmezi a dolgokat...
Nyilván egy beteg elme beteg dolgokat szintetizál ezekből

BÁR a keresztények sem tartanak be semmit a 10 parancsolatból...meg pár miatyánk oszt minden bűn ugrott...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.19. 19:30

mudd írta:
2020.10.19. 17:48
Bandee írta:
2020.10.18. 21:47
És ez a brutalitás kifejezetten jellemző rájuk. Nem tudom felfogni mi motiválja ezeket
[szerintem]
a katolikus egyhazban vilagos, hogy ki a gore, es kinek van igaza. (amikor ferenc azt mondta, hogy nem hajlando elitelni a buzikat, mert ok is isten nyermekei, akkor ezt igazsagnak kell elfogadni - a papanak hivatalbol van igaza)
a muszlim vallasban tudtommal ilyen nincs, nincs kozpontositott igazsag - mindenki hirdetheti az iget, akit elfogad a kozosseg, nincs valos felso kontroll. igy aztan konnyen demagogiai versenybe futnak bele - a veresszaju hitszonoknak konyebb a dolga, mint egy mersekeltnek, mert a tomeg ott sem szeret gondolkodni, a szamara "utosebb" igazsagra a vevo.
[/szerintem]
hat ezt demegaszontam! :D
Ez nem igy van, mert a síita ág (ami igaz, hogy csak 15-20%) esetében az imámokat Isten földi megestesítőjeként tisztelik és nem Mohamedet hanem annak Ali nevű leszármazottját tekintik prófétájuknak (vagy valami ilyesmi). Mindenki aki Alitol származik az a mai napig próféta. Nekik nem az öt alap szabályuk van, hanem tíz es tartamazza a dzsihadot is ami asszem igyekezetet jelent. Ez nem feltetlenul masik kiirtasara igyekezet hanem egy folyamatos belso igyekezet lehet a jobba valasert stb de igyekezet az iszlam ellensegeinek lekuzdesere is.

Namarmost ha az imam egy gyerekkoratol kezdve szigoruan ugy nevt gyereknek azt mondja kapsz tiz szuzet a mennyben ha megolsz egy hitetlent, akkor az elmegy es megoli. Ferenc papa predikalhatna ilyet, kb le se szarnak sot azonnal levaltanak es bezarnak a dilihazba.


Abban egyetertek kefirrel es haromnegyedtizzel, hogy alapbol semmivel nem rosszabb emberek mint mi. Abban viszont nem, hogy nyugati kereszteny ember kepes ilyesmire. Illetve adott esetben kepes de mas motivacioval. Szerelemfeltesbol, irigysegbol vagy mert elmebeteg. De nem vallasi okokbol. Plane nem az utcan egy kessel. Akkor fog egy pisztolyt es lelo embereket mint a barom Breivik de teljesen mas az ok. Mondhatnank mindegy, de szerintem nem. A penteki ember szinte biztosan nem volt elmebeteg hanem fanatizalhato volt es vallasi okokbol olt. Ennek okat keresem, hogy 2020-ban ez mikeppen lehetseges plane messze a hazajatol

Kefir mester kerdeztem valamit nem tudsz ra valaszolni vagy nem akarsz? Szerintem te tudsz errol a legtobbet itt

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.19. 19:57

Bandee írta:
2020.10.19. 19:30
Kefir mester kerdeztem valamit nem tudsz ra valaszolni vagy nem akarsz? Szerintem te tudsz errol a legtobbet itt
Mit és hol?

Gondolom ezt a fanatizálós kérdést...
Semmivel sem lehet jobban fanatizálni őket mint mondjuk annak idején egy IRA vagy vörös brigádok vagy ETA terroristát.
Csak itt europában 1 lefejezés is sokknak tünik mert kegyetlen kivégzési mód...de ugyanúgy halál a vége mint a lelövésnek szerintem nincs különbség.
De a világ muszlim lakosságához képest nem hiszem, hogy óriási lenne a fanatizáltak száma.
Miért hajigálták le a szerbek a megerőszakolt muszlim nőket az emeletes házak erkélyeiről tetejéről...vagy ugyanezt csecsemőkkel...az nem kegyetlen? csak a lefejezés?
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Lezárt