Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2021.01.21. 18:05

Bandee írta:
2021.01.21. 17:54
Szerintem nem.
Mármint nem készültek házak ellenállásfűtéssel vagy nem ösztönzött pazarlásra? Azt remélem, hogy téged nem ösztönzött, de sajnos nem vagy reprezentatív.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.01.21. 18:27

keF1r írta:
2021.01.21. 14:07
sokkal fontosabb ennél az, hogy meddig is véd valójában...
tegyük fel most beoltanak...
a kinaiak azt mondták 6 hónap...de lehet 8 is a védettség... akkor majd összel ujra oltatod magad? vagy mi alapján dől el, hogy mikor kellene? ellenanyagot néznek majd mindenkinél? vagy maszkot hordunk életünk végéig?... stb... millio a tisztázásra váró kérdés. Nem egy két hónapon múlik a gazdaság...főleg úgy, hogy valós pénzt nem is toltak bele támogatásként csak hitelt.
Sokakban nincs ellenanyag, pedig átestek a fertőzésen.
Dokumentált újrafertőződés még mindig nagyon kevés van.
Tehát valószínűleg máshol is működik védelem. (T-sejtes pl)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.01.21. 18:29

4D4M írta:
2021.01.21. 18:05
Bandee írta:
2021.01.21. 17:54
Szerintem nem.
Mármint nem készültek házak ellenállásfűtéssel vagy nem ösztönzött pazarlásra? Azt remélem, hogy téged nem ösztönzött, de sajnos nem vagy reprezentatív.
A pararlasra gondoltam. De en a legjobb indulattal csinaltam es 8 eves megterulest szamoltam. Most atbaszva erzem magam es inkabb vettem volna ebbol egy Alfa Roneo Brerat elrakni nyugdij gyanant.

Mist fogok pazarolni mert majd jell valami ahova nyaron elmegy az aram telen meg csengethetek. Persze ertem, hogy az is rossza, hogy rosszkor termelek es rosszkor veszek ki a rendszerbol. De akkor azt kellett volns mondani, higy csokolom ez hulyeseg, bezar a bazar. Vagy elmondani, hogy ez van de ez varhato

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.01.21. 18:32

4D4M írta:
2021.01.21. 18:02
Bandee írta:
2021.01.21. 17:51
Most adnak penzt korszerusitesre, most ez a baj. Mert nem eleget

Persze az emberek java resze mar most azon faradozik hogyan lopja el. Jo magyar modra. Engem mar kerestek ezzel szamlazgassak nekik de elkuldtem oket a francba. Mondtam csinaltasd meg rendesen, azert van , vagy hagyd meg masnak. Persze nem ertettek
Ha felét el is lopva, legalább felkerül valamicske polisztirol néhány pénznyelőre, már volt értelme (: Ha választanom kellene a választási osztogatásra elköltött adóm sorsáról, akkor ezzel meg tudnék barátkozni.
Persze amúgy is bízom a polgártársaim józanságában és remélem enélkül is megszavaznák a 4/5-öt.
Szerintem meg az egyszeru tobbseg se biztos:)

De persze az a valoszinubb, hogy maradnak ezek de meg korai megitelni. Osszel megtippelem, most meg korai.
Megertem a csalodottsagodat amugy, eleg baj ez

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.01.21. 18:43

Bandee írta:
2021.01.21. 18:29
4D4M írta:
2021.01.21. 18:05

Mármint nem készültek házak ellenállásfűtéssel vagy nem ösztönzött pazarlásra? Azt remélem, hogy téged nem ösztönzött, de sajnos nem vagy reprezentatív.
A pararlasra gondoltam. De en a legjobb indulattal csinaltam es 8 eves megterulest szamoltam. Most atbaszva erzem magam es inkabb vettem volna ebbol egy Alfa Roneo Brerat elrakni nyugdij gyanant.

Mist fogok pazarolni mert majd jell valami ahova nyaron elmegy az aram telen meg csengethetek. Persze ertem, hogy az is rossza, hogy rosszkor termelek es rosszkor veszek ki a rendszerbol. De akkor azt kellett volns mondani, higy csokolom ez hulyeseg, bezar a bazar. Vagy elmondani, hogy ez van de ez varhato
akku? azzal nem lehetne valami kezdeni, óra és napelem közé.
tudom nem sokáig marad meg az áram, de több, mint a semmi

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2021.01.21. 19:12

Bandee írta:
2021.01.21. 18:29
A pararlasra gondoltam. De en a legjobb indulattal csinaltam es 8 eves megterulest szamoltam. Most atbaszva erzem magam es inkabb vettem volna ebbol egy Alfa Roneo Brerat elrakni nyugdij gyanant.

Mist fogok pazarolni mert majd jell valami ahova nyaron elmegy az aram telen meg csengethetek. Persze ertem, hogy az is rossza, hogy rosszkor termelek es rosszkor veszek ki a rendszerbol. De akkor azt kellett volns mondani, higy csokolom ez hulyeseg, bezar a bazar. Vagy elmondani, hogy ez van de ez varhato
Amíg nem cserélsz invertert vagy bármi mást, ami szerződésmódosítással járna, addig szaldóban maradsz, tehát a megtérülésedet nem befolyásolja ez.

A hőszivattyúdat valószínűleg fel lehetne okosítani, hogy akkor (is) csinálja a HMV-t, amikor tolja a nap. Ezen kívül szerintem maximum egy focipálya gyepfűtéssel érné meg.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.21. 20:10

9_46_20 írta:
2021.01.21. 16:22
szerintem paks esetében elbeszéltek egymás mellett Nigel Hill azokat a doksikat linkelte, amiket nyilvánossá tettek, nekem bejön mind: hogy pl jogi tanácsadás 51 millió, vagy közmű kiépításe 200 millió.
Amit KeF1r mond az a leírás, hogy milyen turbina megy be hova, milyen összeköttetésben, stb, stb.

Szerintem utóbbi jogos, hogy titkos, attól függetlenül, hogy egy verseny nem értott volna más céggel is, nem csak az orosz egyből. A franciák az atomépítésben a non plus ultrák. például

Amúgy itt a titkosítást nagyon könnyű megindokolni, pl kibertámadás, terrorizmus, és azonnal rajta is a pecsét 1 millió évre

Még lehet meg is kell hosszabbítani, mert ez 2030 végére lesz kész kb...(mondta nekem közmű kivitelező, nem saját magam kitalációja), jó esetbenis 2032
Pont hogy a Turbina amerikai (GE).... A primer kör orosz, a vezérlőtechnika francia... (mondjuk engem ha aggaszt valami akkor az utóbbi)
ez egy NEMZETKÖZI összeműködésből épül. Csak hogy tisztázzuk.
Az hogy a baloldali média milyen fasságokat hoz le arról, hogy mire ment el 200 millió stb más tészta. A mérnök napidíj most cirka 150 ezer Ft. Ki lehet számolni mennyibe kerül egy EU vagy magyar előírás szerinti szakérői elemzés ami többszáz napot vesz igénybe.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nigel Hill 2021.01.21. 20:23-kor.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.21. 20:11

keF1r írta:
2021.01.21. 16:37
9_46_20 írta:
2021.01.21. 16:22
Amit KeF1r mond az a leírás, hogy milyen turbina megy be hova, milyen összeköttetésben, stb, stb.
szarok én arra, hogy milyen turbina...megnyitni ugyan nem tudom még mindig...
ami számomra lényeges, hogy mi a megtérülés, és mennyi idő alatt... hatástanulmányok... mennyi pénzt és miért azoknak akiknek...volt e versenyeztetés a kivitelezésben...stb...

Bár ezeknél a kérdéseknél is sokkal lényegesebb, hogy miért nem a megujuló környezetbarát energiaforrások...
Volt versenyeztetés, mint írtam minden részt más nyert meg.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.21. 20:14

Bandee írta:
2021.01.21. 16:56
9_46_20 írta:
2021.01.21. 16:22
szerintem paks esetében elbeszéltek egymás mellett Nigel Hill azokat a doksikat linkelte, amiket nyilvánossá tettek, nekem bejön mind: hogy pl jogi tanácsadás 51 millió, vagy közmű kiépításe 200 millió.
Amit KeF1r mond az a leírás, hogy milyen turbina megy be hova, milyen összeköttetésben, stb, stb.

Szerintem utóbbi jogos, hogy titkos, attól függetlenül, hogy egy verseny nem értott volna más céggel is, nem csak az orosz egyből. A franciák az atomépítésben a non plus ultrák. például

Amúgy itt a titkosítást nagyon könnyű megindokolni, pl kibertámadás, terrorizmus, és azonnal rajta is a pecsét 1 millió évre

Még lehet meg is kell hosszabbítani, mert ez 2030 végére lesz kész kb...(mondta nekem közmű kivitelező, nem saját magam kitalációja), jó esetbenis 2032
Én kurvára nem értek ehhez, de mondjon már nekem valaki jobbat az atomenergiánál. Mert annak alapján amit én tudok róla - nem tud az emebriség ma jobbat.

A németek 10 éve évi 30 milliárd Eurot költenek szélkerékre és napelemre. CO2 kibocsátás csökkenés: 0

De elektromos autózzunk. Aztán mondjuk a németeknek, hogy bazdmeg nincs rá áram. Ja, de egy nap múlva mégis van (:v És ehhez sokan tapsolnak, hogy eeeez igen. A kretén Karácsony fanok a Ceglédi (MomentumfizetdeCikinektartom) oldalán recskáztak örömükben, hogy a GERI mester utólagosan átbaszta azokat, akik 50-80km elektromos üzemű autót vettek, de Ő Nagy Teszetosza Balfasz Gergely már csak a tiszta elektromos autóknak ad ingyen parkolást. Juhéé. Ehhez társul a Főtájépítész Úr által a fejünk tréképes átrajzolása. Királyság. És jól meg is beszélték, milyen kurva környezetbarát az egész technológia, a CO2 g/km, ők kiszámolták, már karbon semlegesek. Jaja, Vajna Timi meg sose kefélt olyan jót életében, mint az öreg Andyvel.
Meg lehet nézni miért szakadt le a dél európai hálózat tegnapelőtt az európai hálózatról.
Az a baj hogy olyanok mondanak véleményt ezekről a dolgokról a médiában, akik azt sem tudják mit beszélnek. Az atomerőmű építése meg olyan kérdés ami sosem szabadna népszavazásra bocsátani mert hozzá nem értő emberek döntenének róla bármi is legyen az eredmény.
Sem az állam sem a paksi vezetés nincs a megújuló energiaszektor ellen, sőt. Kivéve a szél, ami mellett sok villamos energetikai érv szól Magyarország esetében.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.21. 20:17

9_46_20 írta:
2021.01.21. 17:31
Bandee írta:
2021.01.21. 17:18
De amőgy 3-4 éven belül nem lesz éves elszámolás, tehát télen nem tudod majd elégetni úgymond a nyári felesleget, tehát megint átbasztak minket) Most majd az lesz, hogy mint írod mindenki nyáron megpróbálja elhasználni hülyeségekre a felesleget, mert ugye 7 forintért nem fogja átadni:) Áhh

emiatt amúgy nagyn ideges vagyok.
kéne valami akku az óra és a napelem közé, állítólag van valami cég aki csinál ilyet, de még nem néztem utána.
a tesla wall persze már amikor hozta a cég akkor elfogyott, azóta sem gyártanak, nem tudom miért?
A hidro akkumulátor jó megoldás, csak hát az is a nép nemtetszésébe ütközik.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.21. 20:20

4D4M írta:
2021.01.21. 17:42
Bandee írta:
2021.01.21. 16:56
Én kurvára nem értek ehhez, de mondjon már nekem valaki jobbat az atomenergiánál. Mert annak alapján amit én tudok róla - nem tud az emebriség ma jobbat.
Ezt az egyenletet úgy kellene kiszámolni, ha valaki beárazná, hogy mennyiért vigyáz a cuccra még 3 000 - 30 000 évig.

Egyébként ha csak erre az országra érted a kérdést, akkor nem főleg az atomenergia mint technológia van kikezdve, hanem
  • az a körülmény, hogy évekkel korábban lett meghozva a döntés, mint ahogy az szükséges lett volna – politika
  • nem szakemberek döntötték el, hanem a Főnök, előbbiek történetesen meg se lettek kérdezve - politika
  • mert ha megkérdezték volna őket, akkor azt mondták volna, hogy a hazai lakásállomány korszerűsítésében sokkal nagyobb potenciál van, mivel az el nem fogyasztott energia mindig értékesebb lesz...nem beszélve a lakosság járulékos életkörülményeinek javulásáról. De hát ugye erre nehéz ruszki pénzt szerezni és "egyszer majd kérünk valamit" szerződéseket kötni.
1, Nem igaz
2, Nem igaz
3, Nem igaz

Ezek az ellentábor szakma által 100x megcáfolt hülyeségei. Alaperőműre akkor is szükség van ha kutya kutyát eszik is. Ki fog esni a mátrai erőmű is és paks is. Mi fogja ezt pótolni? import? A szomszédos országok is ugyanebbe a cipőben vannak. Nem véletlen, hogy a csehek, szlovákok és már a lengyelek is új atomerőművet akarnának.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.01.21. 20:29

Nigel Hill írta:
2021.01.21. 20:10
9_46_20 írta:
2021.01.21. 16:22
szerintem paks esetében elbeszéltek egymás mellett Nigel Hill azokat a doksikat linkelte, amiket nyilvánossá tettek, nekem bejön mind: hogy pl jogi tanácsadás 51 millió, vagy közmű kiépításe 200 millió.
Amit KeF1r mond az a leírás, hogy milyen turbina megy be hova, milyen összeköttetésben, stb, stb.

Szerintem utóbbi jogos, hogy titkos, attól függetlenül, hogy egy verseny nem értott volna más céggel is, nem csak az orosz egyből. A franciák az atomépítésben a non plus ultrák. például

Amúgy itt a titkosítást nagyon könnyű megindokolni, pl kibertámadás, terrorizmus, és azonnal rajta is a pecsét 1 millió évre

Még lehet meg is kell hosszabbítani, mert ez 2030 végére lesz kész kb...(mondta nekem közmű kivitelező, nem saját magam kitalációja), jó esetbenis 2032
Pont hogy a Turbina amerikai (GE).... A primer kör orosz, a vezérlőtechnika francia... (mondjuk engem ha aggaszt valami akkor az utóbbi)
ez egy NEMZETKÖZI összeműködésből épül. Csak hogy tisztázzuk.
Az hogy a baloldali média milyen fasságokat hoz le arról, hogy mire ment el 200 millió stb más tészta. A mérnök napidíj most cirka 150 ezer Ft. Ki lehet számolni mennyibe kerül egy EU vagy magyar előírás szerinti szakérői elemzés ami többszáz napot vesz igénybe.
ami te linkeltél abban volt jogi költség 51 millió például. Nem balos sajtó hozta le hanem a te linked (mondjuk ez utóbbi nem értem, hogy kerül ide most)???
a valós leírást, hogy ki mit hoz hogy kapcsolja össze, azt csak példának írtam

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.21. 20:36

Amúgy nem akarok okoskodni a témában. De a helyzet az hogy általánosságban az embereknek (itt is) fogalma sincs a magyar helyzetről, lehetőségekről. de arról sem hogy hogyan működik az energiapiac, vagy akár egy napi villamos energia ellátása.
Ez nem egyszerű képlet. Bármennyire is le akarják egyszerűsíteni.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.01.21. 20:36

4D4M írta:
2021.01.21. 19:12
Bandee írta:
2021.01.21. 18:29
A pararlasra gondoltam. De en a legjobb indulattal csinaltam es 8 eves megterulest szamoltam. Most atbaszva erzem magam es inkabb vettem volna ebbol egy Alfa Roneo Brerat elrakni nyugdij gyanant.

Mist fogok pazarolni mert majd jell valami ahova nyaron elmegy az aram telen meg csengethetek. Persze ertem, hogy az is rossza, hogy rosszkor termelek es rosszkor veszek ki a rendszerbol. De akkor azt kellett volns mondani, higy csokolom ez hulyeseg, bezar a bazar. Vagy elmondani, hogy ez van de ez varhato
Amíg nem cserélsz invertert vagy bármi mást, ami szerződésmódosítással járna, addig szaldóban maradsz, tehát a megtérülésedet nem befolyásolja ez.

A hőszivattyúdat valószínűleg fel lehetne okosítani, hogy akkor (is) csinálja a HMV-t, amikor tolja a nap. Ezen kívül szerintem maximum egy focipálya gyepfűtéssel érné meg.
ezt én is olvastam valahol, remélem így is marad.
talán ezért van az, hogy most ösztönzik a népet, hogy mindenki tegye fel aki tudja

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.01.21. 20:38

Nigel Hill írta:
2021.01.21. 20:36
Amúgy nem akarok okoskodni a témában. De a helyzet az hogy általánosságban az embereknek (itt is) fogalma sincs a magyar helyzetről, lehetőségekről. de arról sem hogy hogyan működik az energiapiac, vagy akár egy napi villamos energia ellátása.
Ez nem egyszerű képlet. Bármennyire is le akarják egyszerűsíteni.
én 3 éve dolgoom tanácsadóként egy közműnél, nem állami, minden megújuló és szén, gáz, stb működésével, tisztában vagyok.
ezért is írtam pl a Bud Spenceres esetet.
de szerintem ezt a témát is meg lehet beszélni hardcore tények nélkül, hogy pl ma már csak szinte a ge, siemen és mitsubishi csinál turbinát, oligpopol a piac, és emiatt évek óta nulla innováció van benne...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 9_46_20 2021.01.21. 20:39-kor.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.21. 20:39

9_46_20 írta:
2021.01.21. 20:29
Nigel Hill írta:
2021.01.21. 20:10

Pont hogy a Turbina amerikai (GE).... A primer kör orosz, a vezérlőtechnika francia... (mondjuk engem ha aggaszt valami akkor az utóbbi)
ez egy NEMZETKÖZI összeműködésből épül. Csak hogy tisztázzuk.
Az hogy a baloldali média milyen fasságokat hoz le arról, hogy mire ment el 200 millió stb más tészta. A mérnök napidíj most cirka 150 ezer Ft. Ki lehet számolni mennyibe kerül egy EU vagy magyar előírás szerinti szakérői elemzés ami többszáz napot vesz igénybe.
ami te linkeltél abban volt jogi költség 51 millió például. Nem balos sajtó hozta le hanem a te linked (mondjuk ez utóbbi nem értem, hogy kerül ide most)???
a valós leírást, hogy ki mit hoz hogy kapcsolja össze, azt csak példának írtam
Úgy kerül ide, hogy ebből jönek az olyan cikkek, hogy 1,2 milliárdból épült ebédlő pl... ilyeneket olvasni
51 milliós jogi költség (14 ezer euró) picsafüst ezen a szinten hogy őszinte legyek. De amúgy ilyenekről nem igazán beszélhetek, mert nem tisztem ezeket megmagyarázni.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.01.21. 20:41

Nigel Hill írta:
2021.01.21. 20:39
9_46_20 írta:
2021.01.21. 20:29


ami te linkeltél abban volt jogi költség 51 millió például. Nem balos sajtó hozta le hanem a te linked (mondjuk ez utóbbi nem értem, hogy kerül ide most)???
a valós leírást, hogy ki mit hoz hogy kapcsolja össze, azt csak példának írtam
Úgy kerül ide, hogy ebből jönek az olyan cikkek, hogy 1,2 milliárdból épült ebédlő pl... ilyeneket olvasni
51 milliós jogi költség (14 ezer euró) picsafüst ezen a szinten hogy őszinte legyek. De amúgy ilyenekről nem igazán beszélhetek, mert nem tisztem ezeket megmagyarázni.
a sok vagy keveset az dönti el, hogy mire megy el ez a pénz.
szerinted 51 millió kevés ezen a szinten. akkor is, ha az mondjuk 2 oldal véleményezése?
ezeket nem tudjuk, tehát a számokról, sok vagy kevés, nem tudunk véleményt alkotni

olyan mintha azt mondanád 30 millió picsafüst egy ferráriért, csak ha törött akkor már nem is annyira

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.21. 20:47

9_46_20 írta:
2021.01.21. 20:41
Nigel Hill írta:
2021.01.21. 20:39


Úgy kerül ide, hogy ebből jönek az olyan cikkek, hogy 1,2 milliárdból épült ebédlő pl... ilyeneket olvasni
51 milliós jogi költség (14 ezer euró) picsafüst ezen a szinten hogy őszinte legyek. De amúgy ilyenekről nem igazán beszélhetek, mert nem tisztem ezeket megmagyarázni.
a sok vagy keveset az dönti el, hogy mire megy el ez a pénz.
szerinted 51 millió kevés ezen a szinten. akkor is, ha az mondjuk 2 oldal véleményezése?
ezeket nem tudjuk, tehát a számokról, sok vagy kevés, nem tudunk véleményt alkotni

olyan mintha azt mondanád 30 millió picsafüst egy ferráriért, csak ha törött akkor már nem is annyira
Ha az ember annyit akar belőle látni hogy 2 oldal, akkor annyit lát. Ha meg benne van és azt látja hogy mennyi munka van mögötte, az megint más. Az előző cégnél ahol dolgoztam sokkal nagyobb otrombaságok mentek. pl 8 millióm egy kb 16nm térkövezésért mol kúton...
De mint írtam ebbe nem megyek bele, és itt le is zártam.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.01.21. 20:54

ez is jó téma
Brutális vérengzésre számítanak a piaci szereplők a lízingpiacon 2-3 év múlva Németországban, amikor tömegével jönnek majd vissza a fiatal villanyautók.
A gond abból adódik, hogy a magyar viszonyokhoz képest nagyon magas, piaci árhoz közeli maradványértékekkel számolnak a lízing cégek a nyugati piacokon. Ha a kereslet drasztikusan változik, és nem jönnek be a számítások, akkor hatalmas veszteségeket kell leírnia a kereskedőknek és a bankoknak egyaránt. A módszer előnye, hogy nagyon kedvező havi díjakat lehet így kialakítani. A hátránya, hogy óriási rizikót vállal magára a szolgáltató.
Nagyon sokszor olyan kedvezőek a számok, hogy egyszerűen nem éri meg magánszemélyként sem a készpénzes vásárlás.
Így könnyen lehet irányítani a kereskedelmet, és szabályozni az eladásokat, zsilipelni a készletet, de ha 2-3 éven múlva drasztikusan változik akár csak egy paraméter is, akkor egy közepes méretű üzem esetében gyorsan összejön 50-100 autós állománynál autónként 3-4000 euró leírás. Az pedig egzisztenciális kihatású is lehet.
Utoljára ezt a dízelbotrány után lehetett megfigyelni. Az érzékenyen kidekázott maradványértéknél nem lehetett kalkulálni azzal, hogy 2015-2017 közötti években a piacnak elmegy a kedve a dízelektől. Ez azóta stabilizálódott valamelyest, ahogy várható volt, de abban a két évben A6-os Audikon, 5-ös BMW-ken, GLK Mercedeseken, VW Passatokon sok ezer eurós veszteségek keletkeztek a visszavásárlási garanciával értékesített autók esetében a kereskedőknél. A négy említett autó képletesen értendő, hogy mindenki be tudja lőni, mire gondolok.
Ezek a veszteségek 60-70 éve működő autóházakat fektettek meg, egy újabb koncentrálódást okozva a piacon. Az egyébként is egyre több helyről szorongatott második, harmadik generációs családi cégek zöme vagy csődbe ment, vagy betagozódott egy nagyobb szervezet alá.
Hogy jön ide a villany? A szubvenciók teljesen eltorzítják a piaci viszonyokat. Ahogyan ez lenni szokott a szubvenciókkal.
A 2 évesen visszajövő autókat olyan áron kellene adni használtan, amilyen áron az új autókat tudják megvenni az érdeklődők. Nyilván senki nem fogja a használtakat venni. Itt érkezik el az igazság pillanata. Az egyik oldalon hatalmas adófizetői pénzekkel megtolt autók további hatalmas veszteségeket fognak generálni nemzetgazdasági szinten is.
A kalkulálhatatlan rizikó miatt egyre több cég tulajdonosa retteg attól, hogy eladhatatlan fiatal elektromos autók állnak majd a telepeiken tömegesen, és csak súlyos veszteségek árán lehet majd értékesíteni ezeket.
Autóipari elemzők, banki szakemberek, kereskedelmi képviselők egyaránt figyelmeztetnek: fújódik egy lufi, ami hatalmasat fog durranni. A megoldás az lenne, hogy fokozatosan visszaveszik a szubvenciókat, és hagyják a piacot "működni". Ez hosszútávon a villanyhajtás piaci sikerét is elősegítené, hiszen nem lehet egy technológiát adópénzekkel támogatni a végtelenségig. Ha közben a kereskedelem rizikót és gondot lát a villanyautó eladásában, az sem tesz jót az eredendően elérendő célnak. A mesterségesen alacsonyan tartott lízingdíjak hosszú távon senkinek sem jók. Ezt számtalanszor megtanulhattuk a múltban.
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.01.21. 20:58

Nigel Hill írta:
2021.01.21. 20:39
Úgy kerül ide, hogy ebből jönek az olyan cikkek, hogy 1,2 milliárdból épült ebédlő pl... ilyeneket olvasni
51 milliós jogi költség (14 ezer euró) picsafüst ezen a szinten hogy őszinte legyek. De amúgy ilyenekről nem igazán beszélhetek, mert nem tisztem ezeket megmagyarázni.
140 ezer lesz az, de mindegy is, mert nem ezzel a tétellel van ott a probléma, hanem azokkal amik nem nyilvánosak
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.21. 20:59

9_46_20 írta:
2021.01.21. 20:38
Nigel Hill írta:
2021.01.21. 20:36
Amúgy nem akarok okoskodni a témában. De a helyzet az hogy általánosságban az embereknek (itt is) fogalma sincs a magyar helyzetről, lehetőségekről. de arról sem hogy hogyan működik az energiapiac, vagy akár egy napi villamos energia ellátása.
Ez nem egyszerű képlet. Bármennyire is le akarják egyszerűsíteni.
én 3 éve dolgoom tanácsadóként egy közműnél, nem állami, minden megújuló és szén, gáz, stb működésével, tisztában vagyok.
ezért is írtam pl a Bud Spenceres esetet.
de szerintem ezt a témát is meg lehet beszélni hardcore tények nélkül, hogy pl ma már csak szinte a ge, siemens és mitsubishi csinál turbinát, oligpopol a piac, és emiatt évek óta nulla innováció van benne...
Egy turbinában milyen innovációt akarsz? Megfelelő anyagból, megfelelő technológiával készül mindegyik. Vagy már az is baj hogy GE lesz Pakson? :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.21. 21:07

idarpidi írta:
2021.01.21. 20:58
Nigel Hill írta:
2021.01.21. 20:39
Úgy kerül ide, hogy ebből jönek az olyan cikkek, hogy 1,2 milliárdból épült ebédlő pl... ilyeneket olvasni
51 milliós jogi költség (14 ezer euró) picsafüst ezen a szinten hogy őszinte legyek. De amúgy ilyenekről nem igazán beszélhetek, mert nem tisztem ezeket megmagyarázni.
140 ezer lesz az, de mindegy is, mert nem ezzel a tétellel van ott a probléma, hanem azokkal amik nem nyilvánosak
Annyi, igazad van bocsesz.
Persze hogy azzal van a gond ami nem nyilvános. Ha az lenne, akkor az lenne a gond. Ismerem a "#nekteksemmisemjó" beállítottságot. De biztos vagyok benne hogy az sem lenne jó ha nem lenne 20 év múlva mindig áram a konnektorban de az sem ha 2-3x ennyibe kerülne.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2021.01.21. 21:11

Nigel Hill írta:
2021.01.21. 20:20
1, Nem igaz
2, Nem igaz
3, Nem igaz

Ezek az ellentábor szakma által 100x megcáfolt hülyeségei. Alaperőműre akkor is szükség van ha kutya kutyát eszik is. Ki fog esni a mátrai erőmű is és paks is. Mi fogja ezt pótolni? import? A szomszédos országok is ugyanebbe a cipőben vannak. Nem véletlen, hogy a csehek, szlovákok és már a lengyelek is új atomerőművet akarnának.
Gondolom Aszódi Attila cáfolta mindet a jövőben csillagászati áron értékesíthető árammal és azzal, hogy paks1 üzemideje nem hosszabbítható
Az atomerőmű 2012. december 18-án kapta meg az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) engedélyét, amelynek értelmében további 20 évig működhet az erőmű 1. blokkja.
Az üzemidő-hosszabbítási projekt során lezajlott vizsgálat arra az eredményre jutott, hogy nincs olyan műszaki akadály, biztonsági határ, amely az üzemidő, összesen 50 évre szóló kiterjesztését akadályozná. A megvalósíthatósági vizsgálat emellett a szükséges beruházások megtérülését is igazolta.
link

Meg azt is csak gondolom, hogy amikor Viktor audiencián volt annakidején, utána nem mindenki meglepetésére aláírt szerződéssel tért haza. Utána volt néhány tét nélküli nyilvános szakmai vita, valóban.

Jó, ez tényleg bagatell tétel:
Magyarország teljes primerenergia-felhasználásának 33%-át (360 PJ) emészti fel a lakóépületek fűtési és melegvíz-igénye. Ennek döntő részét, 81%-át a családi házak energiafogyasztása teszi ki. Amennyiben a háztartások minden rendelkezésre álló energiahatékonysági korszerűsítést elvégeznének (elméleti műszaki potenciál), a felhasznált primer energia több mint 42%-át (152 PJ-t) megtakaríthatnák. A teljes elméleti műszaki potenciál kiaknázása kb. 7400 milliárd forint értékű beruházást generálna, és ehhez a 2020-ig tartó időszakban évente kb. 330 ezer háztartásnak kellene valamilyen épületkorszerűsítést végrehajtania.

Az elméleti műszaki potenciál 77%-a, 117 PJ gazdaságosan kiaknázható lenne, azaz a beruházások révén megtakarított energia költsége a beruházások nagy része esetén meghaladná a beruházások összes költségét. Ez országos szinten összesen kb. 2400 milliárd forintnyi összberuházást jelentene, amelyhez 2020-ig évente átlagosan 160 ezer háztartásban kellene – elsődlegesen hőszigetelésre és nyílászáró-cserére irányuló – beruházást végrehajtani.
Egyébiránt nem, én sem értek hozzá, tehát nem szükséges lesüllyedned.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.01.21. 21:27

4D4M írta:
2021.01.21. 21:11
Nigel Hill írta:
2021.01.21. 20:20
1, Nem igaz
2, Nem igaz
3, Nem igaz

Ezek az ellentábor szakma által 100x megcáfolt hülyeségei. Alaperőműre akkor is szükség van ha kutya kutyát eszik is. Ki fog esni a mátrai erőmű is és paks is. Mi fogja ezt pótolni? import? A szomszédos országok is ugyanebbe a cipőben vannak. Nem véletlen, hogy a csehek, szlovákok és már a lengyelek is új atomerőművet akarnának.
Gondolom Aszódi Attila cáfolta mindet a jövőben csillagászati áron értékesíthető árammal és azzal, hogy paks1 üzemideje nem hosszabbítható
Az atomerőmű 2012. december 18-án kapta meg az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) engedélyét, amelynek értelmében további 20 évig működhet az erőmű 1. blokkja.
Az üzemidő-hosszabbítási projekt során lezajlott vizsgálat arra az eredményre jutott, hogy nincs olyan műszaki akadály, biztonsági határ, amely az üzemidő, összesen 50 évre szóló kiterjesztését akadályozná. A megvalósíthatósági vizsgálat emellett a szükséges beruházások megtérülését is igazolta.
link

Meg azt is csak gondolom, hogy amikor Viktor audiencián volt annakidején, utána nem mindenki meglepetésére aláírt szerződéssel tért haza. Utána volt néhány tét nélküli nyilvános szakmai vita, valóban.

Jó, ez tényleg bagatell tétel:
Magyarország teljes primerenergia-felhasználásának 33%-át (360 PJ) emészti fel a lakóépületek fűtési és melegvíz-igénye. Ennek döntő részét, 81%-át a családi házak energiafogyasztása teszi ki. Amennyiben a háztartások minden rendelkezésre álló energiahatékonysági korszerűsítést elvégeznének (elméleti műszaki potenciál), a felhasznált primer energia több mint 42%-át (152 PJ-t) megtakaríthatnák. A teljes elméleti műszaki potenciál kiaknázása kb. 7400 milliárd forint értékű beruházást generálna, és ehhez a 2020-ig tartó időszakban évente kb. 330 ezer háztartásnak kellene valamilyen épületkorszerűsítést végrehajtania.

Az elméleti műszaki potenciál 77%-a, 117 PJ gazdaságosan kiaknázható lenne, azaz a beruházások révén megtakarított energia költsége a beruházások nagy része esetén meghaladná a beruházások összes költségét. Ez országos szinten összesen kb. 2400 milliárd forintnyi összberuházást jelentene, amelyhez 2020-ig évente átlagosan 160 ezer háztartásban kellene – elsődlegesen hőszigetelésre és nyílászáró-cserére irányuló – beruházást végrehajtani.
Egyébiránt nem, én sem értek hozzá, tehát nem szükséges lesüllyedned.
Bocs, de most igazoltad, hogy tényleg értesz hozzá, ez kristálytisztán látszik. Kevered a dolgokat. Az energiafelhasználást és fűtést a villamosenergia igénnyel. Az ÜH-ról, Aszódi-ról (aki az egyik legnagyobb szaktekintély a témában) is csak annyit tudsz amennyit összeolvasol. Erre mondják azt mifelénk, hogy "Azt sem tudja mit beszél".
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2021.01.21. 21:35

Többieknek: természetesen nem keverem. A különböző forgatókönyvek primerenergiában hasonlítandók össze és egy ország energiaellátását is primerenergiában érdemes értékelni.

Lezárt