Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.27. 20:24

rdaneelolivaw írta:
2021.04.27. 20:01
High-End írta:
2021.04.27. 16:15
Ez itteni életed legbutább commentje.
Na, akkor ezek szerint ez is megvolt, most már csak felfelé mehetek. (:n
Mindig azt hisszük, hogy nincs lejjebb, de többnyire tévedünk.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.28. 10:20

Tegnap D. tompika tett egy kijelentést, miszerint az "emútnyócév" 7 évében mintegy 27000 emberrel többen haltak meg, mint a jelenlegi kormány első 7 évében. Azt persze nem említette, hogy valamikor a 90-es évek közepétől kisebb hullámokkal, de tendencia jelleggel csökken a halálozások száma, így az eredmény nem meglepő.

A jó múltkorjában került szóba a "többlet" halálozás, így most megnéztem, miként is állunk ebben. A 2019 és 2020 II-III-IV negyedéveket, a következő év első 12 hetét (2021-ről csak erre az időszakra van már KSH adat) vettem figyelembe, valamint ehhez még hozzáadtam a március 23-április 27 "hivatalos" covid halottait. Ezek sorban a következő számokat adják: 13102; 6136; 8533. Ezek összege 27771.
A mai napon elvileg a "hivatalos" adatok szerint 27172 halott.

Van kérdés?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.28. 15:13

bertone írta:
2021.04.28. 10:20
Tegnap D. tompika tett egy kijelentést, miszerint az "emútnyócév" 7 évében mintegy 27000 emberrel többen haltak meg, mint a jelenlegi kormány első 7 évében. Azt persze nem említette, hogy valamikor a 90-es évek közepétől kisebb hullámokkal, de tendencia jelleggel csökken a halálozások száma, így az eredmény nem meglepő.

A jó múltkorjában került szóba a "többlet" halálozás, így most megnéztem, miként is állunk ebben. A 2019 és 2020 II-III-IV negyedéveket, a következő év első 12 hetét (2021-ről csak erre az időszakra van már KSH adat) vettem figyelembe, valamint ehhez még hozzáadtam a március 23-április 27 "hivatalos" covid halottait. Ezek sorban a következő számokat adják: 13102; 6136; 8533. Ezek összege 27771.
A mai napon elvileg a "hivatalos" adatok szerint 27172 halott.

Van kérdés?
Nem értem mit pörögsz ezen.
Deutsch mondott egy hülyeséget, amely dumával nem TE vagy a célcsoport.
Ez egy politikai üzenet, mivel jövőre ugye választások lesznek... tegnap Orbánék folyamatosan oltásellenességel fikázták az ellenzéket a parlamentben, ezek természetesen így nem igazak, de az egyszerűbb tagok felé jól hangzanak. :)

Ezt is csak azért tudják kihasználni Orbánék, mert a mentoraid voltak olyan faszok, hogy keleti vakcina-ellenes kampányt indítottak még hónapokkal ezelőtt. Aminek az lett a következménye, hogy néhányan még DK-ból is belehaltak a vírusba - ha jól hallottam az eseteket. (volt aki kínait utasított vissza majd később megbetegedett)
Nem tudom mennyire igaz a fenti hír, ha igen akkor az igen felelőtlen hozzáállás, azóta sem tudnak mit kezdeni a helyzettel, ráadásul most már politikai fricskákkal is szopatják őket ezért,"oltásellenesség" ugye...

Meseházy mintha nyilatkozta volna, hogy bizony ezt vissza kell(ett volna) vonni. Tordai (baromarc) Bence pedig szimplán beadatta magának a Szputnyikot, miután aláírta a keletivakcina-ellenes tiltakozást. :D
A fenti meseházy-nyilatkozat miatt M.A. szimplán fideszbérenc lett mentoraid szemében. (:u

Mindenesetre ez a keleti vakcina / nyugati vakcina dolog a DK részéről szerintem óriási hiba volt, és bőven egy évig céltáblája lesz a fidesznek emiatt.
Sok-sok szavazatot fog hozni ez a fasság', sokkal többet mint az "elloptuk a ménesbirtokot és az xy egyetemet".

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.04.29. 07:27

9_46_20 írta:
2021.04.26. 17:54

cukor igen.
elvileg a kínai is adható, ha a cukrszinted rendben van.
ezzel csak az a gond, hogy 27 év alatt eygszer sem találkoztam egy olyan konkrát leírással, hogy mi az hogy rendben.
ha a három hónapos hemoglobinom 7,1ről 8,5-re megy, akkor az összes orvos leszíd, hogy hiolnap elptakolok annyira szar a cukrom.
most ezt elmodntam, most azt modnták, ó ez egy teköletesen beállított cukor.
időnként hozok neked ilyeneket, hátha egyszer megtudlak győzni, hogy érdemes lenne próbálkoznod az alacsony ch bevitellel :D
type 2-ből röhögve kigyógyulnak, de kitartással a type 1-et is le lehet szorítani

Bertonét se értem, akinek annyi eü problémája van, miért nem megy ebbe az irányba, sokat javulhatna az életminősége csak táplálkozás módosításával

Kép
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.04.29. 09:39

idarpidi írta:
2021.04.29. 07:27
9_46_20 írta:
2021.04.26. 17:54

cukor igen.
elvileg a kínai is adható, ha a cukrszinted rendben van.
ezzel csak az a gond, hogy 27 év alatt eygszer sem találkoztam egy olyan konkrát leírással, hogy mi az hogy rendben.
ha a három hónapos hemoglobinom 7,1ről 8,5-re megy, akkor az összes orvos leszíd, hogy hiolnap elptakolok annyira szar a cukrom.
most ezt elmodntam, most azt modnták, ó ez egy teköletesen beállított cukor.
időnként hozok neked ilyeneket, hátha egyszer megtudlak győzni, hogy érdemes lenne próbálkoznod az alacsony ch bevitellel :D
type 2-ből röhögve kigyógyulnak, de kitartással a type 1-et is le lehet szorítani

Bertonét se értem, akinek annyi eü problémája van, miért nem megy ebbe az irányba, sokat javulhatna az életminősége csak táplálkozás módosításával

Kép
:mosoly:
Díjazom amúgy a kitartásod, de nekem nem működik a hasnyálmirigyem. Nem termel inzulint, ezt nehéz azért alacsony ch-val visszahozni. Sőt, az emberi szervezet annyira komplex, hogy pl nem eszel semmit, a májad kirakzározza magát és úgy berobban a vércukor szinted, hogy nem győzöd kapkodni a fejed. Nyilván ezt ezt egészséges ember nem érzi én igen, sajnos.

a fenti arcnak működött a hasnyálmirigye, csak el volt hízva. egyebet is lehetne modnani róla, csak a 120 egység azt így nem lehet hova tenni, mert nem tudjukmi az egység és hogy milyen inzulin az sem mindegy
én nem vagyok, sohasem voltam, sőt!
178/82
de ez kb 4-5 éve van, amúgy 178/70-75 volt évekig

amúgy a ch-t betartom, most olyan 200-240 attól függően van e sport, és sportolok is rendszeresen

plusz a sport+diabetesz kombót sem egyszerű amúgy jól belőni, van hogy jól érzed magad, van hogy 30 perc futás után éjszaka 5-ször felkelsz alacsony cukorszintre, izzadságban fetrengve, remegve.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.29. 10:49

Vago Istvan ult otthon a mult hetvegen a Gyurcsany kep alatt, tepelodott, hezitalt. Feszitette ot a ketseg, de vegul az alabbi kovetkeztetesre jutott:

https://nyugatifeny.hu/2021/04/24/vago- ... ne-szukseg

Remek dolog, hogy vegul jo dontest hozott!

https://nyugatifeny.hu/2021/04/24/vago- ... ne-szukseg

(:u edes kalacs

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.29. 12:00

https://24.hu/kozelet/2021/04/29/torok- ... valasztas/

Fletósok kedvéért megpróbáltam számukra is emészthető médiumból linkelni. :)

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.04.29. 12:41

9_46_20 írta:
2021.04.29. 09:39

:mosoly:
Díjazom amúgy a kitartásod, de nekem nem működik a hasnyálmirigyem. Nem termel inzulint, ezt nehéz azért alacsony ch-val visszahozni. Sőt, az emberi szervezet annyira komplex, hogy pl nem eszel semmit, a májad kiraktározza magát és úgy berobban a vércukor szinted, hogy nem győzöd kapkodni a fejed. Nyilván ezt ezt egészséges ember nem érzi én igen, sajnos.

a fenti arcnak működött a hasnyálmirigye, csak el volt hízva. egyebet is lehetne modnani róla, csak a 120 egység azt így nem lehet hova tenni, mert nem tudjuk mi az egység és hogy milyen inzulin az sem mindegy
én nem vagyok, sohasem voltam, sőt!
178/82
de ez kb 4-5 éve van, amúgy 178/70-75 volt évekig

amúgy a ch-t betartom, most olyan 200-240 attól függően van e sport, és sportolok is rendszeresen

plusz a sport+diabetesz kombót sem egyszerű amúgy jól belőni, van hogy jól érzed magad, van hogy 30 perc futás után éjszaka 5-ször felkelsz alacsony cukorszintre, izzadságban fetrengve, remegve.
abban azért egyet érthetünk ha kevesebb a ch bevitel, akkor kevesebb inzulinra lesz szükséged, azt ugye tudod, hogy az inzulin a felelős a súlygyarapodásért
nyilván nem lehet ész nélkül neked étrendet váltani, d érdemes lenne megpróbálni lassan, fokozatosan csökkenteni a ch-t(heti 10-20gr) és mellett növelni a fehérjét és a zsírt, időt hagyni a szervezetnek az átállásra és közben mérni, de gondolom most is mérsz rendszeresen, és ha nem érzed magad jól megállni vagy vissza lépni

a 200-240g ch az 800-1000 kcal, ami gondolom a napi kalória beviteled közel felét kiteszi
ugye a metabolikus rugalmasságot kellene javítani vagyis ch mellett zsírból is tudj üzemelni, de ez addig nem megy, amíg magas a ch bevitel, mert a szervezet azt könnyebben tudja hasznosítani, de könnyebben rakja el tartalékba is, ilyen szempontból a gyümölcscukor a legrosszabb, a fruktóz lényegében egyből zsírrá alakul ha nem használod el azonnal
persze van kivétel, a bringások maratonisták stb képesek magas ch mellett is fenntartani a ketózist 5-600g ch mellett
csak érdekesség Dominic D'Agostino képes volt levinni az éhomi értékét 2.8-ra ketózis mellett mindenféle kellemetlen mellékhatás nélkül és evés után sem ment neki 4 fölé, közben 200kg-os súlyokat emelget
amúgy a NASA-nak(meg a taktikai egységeknek) fejleszti a hosszú távú űrutazáshoz a legideálisabb étkezést, és van magyar szál, a felesége magyar :D ő is kutató, csomó előadásuk van a témában a neten, érdemes megnézni
vagy Shawn Baker aki 54 évesen 200-220kg súlyokkal dolgozik 0 ch mellett, neki nagyon sok gyógyult páciense van, többek között a fenti is tőle származik...

abban is biztos vagyok, hogy az itthoni dietetikusok, orvosok 95%-a az életben nem fogja neked javasolni a low carb -ot, de többségük nem tudja megkülönböztetni a ketózist a keto acidózistól
sajnos nálunk a téma nagyon gyerekcipőben jár, különösen orvosi oldalról nagy az ellenállás...

időnként azért nyaggatlak a témával :D
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.29. 15:47

idarpidi írta:
2021.04.29. 07:27


Bertonét se értem, akinek annyi eü problémája van, miért nem megy ebbe az irányba, sokat javulhatna az életminősége csak táplálkozás módosításával
Ismered, amikor a 70 éves bácsi elmegy az orvoshoz egy teljes kivizsgálásra?
A doki nem talál semmit, de azért kérdez.
- Szokott inni?
- Soha nem ittam alkoholt.
- Dohányzik?
- Soha nem gyújtottam rá.
- Kávé?
- Soha nem ittam.
- Azért legalább a nőket hajtotta?
- Mindig hűséges voltam a feleségemhez!
- Akkor most mégis, minek jött el?
- Mert szeretnék még vagy 30 évet élni?
- Értem, de minek?

Na, így vagyok én is. Ha nem ehetek amit akarok, akkor az alapból rontja az "életminőségemet", azért, hogy egy nem bizonyítható (nincs párhuzamos élet) pár évvel tovább éljek? :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.30. 12:26

Koronavírus infó

Kollégám anyósa megmérette magát a kínai 2. után kb. egy hónappal. Termelődött ellenanyaga, elég szépen, bár az orosz erősebb állítólag. Mindazonáltal hatása van, ez megnyugtató. Már nem lehet megállítani, most állítólag megy mindenfelé :mosoly:
Kollégám jelentkezett is tegnap kínaira, be is tolták neki még az este. Semmi baja. Flottul ment az oltakozása, pár perc alatt végzett.

Én múlt hét pénteken kaptam a 2. modernát, szombaton egy kissé kiütött, hidegrázás, 38-as láz. Vasárnapra elmúlt.
Betti szerdán kapta a 2. modernát, őt rettenetesen kiütötte, egy napig feküdt, hányinger, hidegrázás és szédülés. Mára lett jobban, már mozog a lakásban

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2021.04.30. 13:17

bertone írta:
2021.04.29. 15:47
idarpidi írta:
2021.04.29. 07:27


Bertonét se értem, akinek annyi eü problémája van, miért nem megy ebbe az irányba, sokat javulhatna az életminősége csak táplálkozás módosításával
Ismered, amikor a 70 éves bácsi elmegy az orvoshoz egy teljes kivizsgálásra?
A doki nem talál semmit, de azért kérdez.
- Szokott inni?
- Soha nem ittam alkoholt.
- Dohányzik?
- Soha nem gyújtottam rá.
- Kávé?
- Soha nem ittam.
- Azért legalább a nőket hajtotta?
- Mindig hűséges voltam a feleségemhez!
- Akkor most mégis, minek jött el?
- Mert szeretnék még vagy 30 évet élni?
- Értem, de minek?

Na, így vagyok én is. Ha nem ehetek amit akarok, akkor az alapból rontja az "életminőségemet", azért, hogy egy nem bizonyítható (nincs párhuzamos élet) pár évvel tovább éljek? :mosoly:
Anyám is ezt mondta mindig. A dohányzás csökkenését próbáltuk elérni. Hiába.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.04.30. 13:21

Akkora szar ez a pfizer, hogy amikor felkerült összeomlott a vakcinaregisztrációs site. (:v
Az op. törzsben a fószer azt mondta támadás érte az oldalt.
Soros?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.30. 13:31

Schumixx írta:
2021.04.30. 13:21
Akkora szar ez a pfizer, hogy amikor felkerült összeomlott a vakcinaregisztrációs site. (:v
Szerintem ez önmagában semmilyen relevanciával nem bír a jósági fokát illetően.

Amúgy olyat is hallottam eü- s dolgozótól, hogy őt és kollégáit is azzal ojtották, de rengetegen megbetegedtek utána és majd megdöglöttek, tehát ő a maga részéről az oroszt javasolja. Az összes kollégája elkapta a Covidot utána, ő azért nem, mert GYES-en van. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy az annyira jó

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.04.30. 13:37

Bandee írta:
2021.04.30. 13:31
Szerintem ez önmagában semmilyen relevanciával nem bír a jósági fokát illetően.

Amúgy olyat is hallottam eü- s dolgozótól, hogy őt és kollégáit is azzal ojtották, de rengetegen megbetegedtek utána és majd megdöglöttek, tehát ő a maga részéről az oroszt javasolja. Az összes kollégája elkapta a Covidot utána, ő azért nem, mert GYES-en van. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy az annyira jó
Arról nem, csak arról hogy az emberek mit gondolnak róla, és mennyire ért révbe a kínai/orosz felszopása. (Ettől még lehetnek jók) Mondjuk van egy Braziliával kapcsolatos cikk ami nyugtalanító a sputnik-al kapcsolatban, azt olvastam ők nem engedélyezték, mert az átvivő vírus szaporodásra képes volt a tesztjükön. (elvileg ez persze nem akkora tragédia, max egy náthát okoz úgytudom)

Más meg mást hallott.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.30. 13:50

Schumixx írta:
2021.04.30. 13:37
Bandee írta:
2021.04.30. 13:31
Szerintem ez önmagában semmilyen relevanciával nem bír a jósági fokát illetően.

Amúgy olyat is hallottam eü- s dolgozótól, hogy őt és kollégáit is azzal ojtották, de rengetegen megbetegedtek utána és majd megdöglöttek, tehát ő a maga részéről az oroszt javasolja. Az összes kollégája elkapta a Covidot utána, ő azért nem, mert GYES-en van. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy az annyira jó
Arról nem, csak arról hogy az emberek mit gondolnak róla, és mennyire ért révbe a kínai/orosz felszopása. (Ettől még lehetnek jók) Mondjuk van egy Braziliával kapcsolatos cikk ami nyugtalanító a sputnik-al kapcsolatban, azt olvastam ők nem engedélyezték, mert az átvivő vírus szaporodásra képes volt a tesztjükön. (elvileg ez persze nem akkora tragédia, max egy náthát okoz úgytudom)

Más meg mást hallott.
Ja persze, alapvetően a mi történelmünkből fakadóan van egy érzés, hogy minden jó , ami nyugati és minden szar, ami keleti. De egyébként ilyenkor mindig az erőszakosabb kisebbség jelenik meg, szerintem ez nem reprezentálja az egész társadalmat. Nincs ezzel semmi gond, de ez hitbéli kérdés amitől nem lesz jobb vakcina egyik a másiknál.

Sajnos a politika, gyógyszer lobbi rátelepedett a dologra, így nem lehet már tisztán látni ebben. Legjobb ha mindenki azt adatja be amiben hisz

Jaja, persze, mindenki hall mindent. Te mit hallottál amúgy?
Nem hiszem, hogy rossz lenne de azt sem, hogy sokkal jobb mint a többi

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.04.30. 14:07

Bandee írta:
2021.04.30. 13:50

Ja persze, alapvetően a mi történelmünkből fakadóan van egy érzés, hogy minden jó , ami nyugati és minden szar, ami keleti. De egyébként ilyenkor mindig az erőszakosabb kisebbség jelenik meg, szerintem ez nem reprezentálja az egész társadalmat. Nincs ezzel semmi gond, de ez hitbéli kérdés amitől nem lesz jobb vakcina egyik a másiknál.

Sajnos a politika, gyógyszer lobbi rátelepedett a dologra, így nem lehet már tisztán látni ebben. Legjobb ha mindenki azt adatja be amiben hisz

Jaja, persze, mindenki hall mindent. Te mit hallottál amúgy?
Nem hiszem, hogy rossz lenne de azt sem, hogy sokkal jobb mint a többi
Azért ebben benne van a felelősségre vonhatóság érzete is. Azt hogy ebből mi igaz és mi nem az most nem fontos, csak arról beszélek ami az emberek fejében van. Azt gondolják nálunk az emberek kb. hogy ha kiderül az oroszról vagy a kínairól, hogy mondjuk szar, akkor mit tudsz velük kezdeni? Semmit, míg a nyugati gyártót felelősségre vonhatóbbnak gondolják. (mondom ez most cska az ami szerintem a fejekben van)

A kínairól hallottam hogy sokaknál nem termelődik utána túl sok antitest, és sokan lettek vele betegek az oltottság ellenére. Az oroszról igazából se jót se rosszat, akik megkapták és ismerem őket utána nem volt semmi bajuk. A védettségük mértékét nem tudom, ők se. Remélem jól működik.

Annyi még hogy egy hangos kisebbség nem biztos hogy össze tudja omlasztani a regisztrációs oldalt, hacsak nem kezdünk el hinni a hackeléses támadásban.
Van több indiai kollégám, náluk elég szar a helyzet sajnos, akivel beszéltem nem tudott regisztrálni mert az övék is összeomlott, persze kicsit más kaliber a népesség mint nálunk.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.30. 14:20

Schumixx írta:
2021.04.30. 14:07
Bandee írta:
2021.04.30. 13:50

Ja persze, alapvetően a mi történelmünkből fakadóan van egy érzés, hogy minden jó , ami nyugati és minden szar, ami keleti. De egyébként ilyenkor mindig az erőszakosabb kisebbség jelenik meg, szerintem ez nem reprezentálja az egész társadalmat. Nincs ezzel semmi gond, de ez hitbéli kérdés amitől nem lesz jobb vakcina egyik a másiknál.

Sajnos a politika, gyógyszer lobbi rátelepedett a dologra, így nem lehet már tisztán látni ebben. Legjobb ha mindenki azt adatja be amiben hisz

Jaja, persze, mindenki hall mindent. Te mit hallottál amúgy?
Nem hiszem, hogy rossz lenne de azt sem, hogy sokkal jobb mint a többi
Azért ebben benne van a felelősségre vonhatóság érzete is. Azt hogy ebből mi igaz és mi nem az most nem fontos, csak arról beszélek ami az emberek fejében van. Azt gondolják nálunk az emberek kb. hogy ha kiderül az oroszról vagy a kínairól, hogy mondjuk szar, akkor mit tudsz velük kezdeni? Semmit, míg a nyugati gyártót felelősségre vonhatóbbnak gondolják. (mondom ez most cska az ami szerintem a fejekben van)

A kínairól hallottam hogy sokaknál nem termelődik utána túl sok antitest, és sokan lettek vele betegek az oltottság ellenére. Az oroszról igazából se jót se rosszat, akik megkapták és ismerem őket utána nem volt semmi bajuk. A védettségük mértékét nem tudom, ők se. Remélem jól működik.
Igen, ez is igaz, erre nem gondoltam. Mármint a felelősségre. Mondjuk én úgy vagyok vele, ha szar és megmurdelek tőle, akkor már úgyis mindegy. Ráadásul akkor tömeges halálozások lesznek, én nem hiszek benne, hogy tömegesen használható lenne valami, ami ennyire szar. Bár amit bemutatott a szakma az elmúlt évben, még akár ez is lehet. A maszkviselést képtelenek voltak eldönteni

Nem erős a kínai, de mint írtam fentebb valami hatása van legalább. Laborban mérték az asszonyt. Én is idegenkedtem tőle, de semmi racionális okot nem tudok felhozni erre, ez egy érzés, nyilván rám is hat a kampány. Mikor választhattam kínai vagy moderna, a modernát választottam. Viszont ha lett volna orosz, akkor azt kérem..

Oroszról azt hallottam akár 30 ezres antitest termelés is volt néhány embernél, ami rengeteg.. De nem tudom ez mit jelent és csak hallottam tehát ez szart se ér. Azt se tudom ez tényleg rengeteg-e és mi a 30 ezer.. Kollégám van ebben jobban benne itt újságolta az irodában. A pfizeres sztorit is ő mondta a feleségének barátnője az a doki csaj.

Állítólag mindegyik jó arra, hogy nem pusztulsz meg ha elkapod a covidot. Ez már jó dolog. Persze ha mondjuk a kínai 3 hónapra jó a többi meg mondjuk egy évre, akkor kijelenthetjük, hogy a kínai mégis szar. Nem tudom van-e már ilyen adat


Ja még annyi, hogy ez is elég nyugtalanító, hogy hirtelen egy hír kijön, mindenki megy és boldog boldogtalant oltanak. Nem kéne nézni az embereket nem betegek-e? Ez kb. most úgy van aki arra jár azt beoltják. Káosz ez az egész.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.04.30. 14:37

Bandee írta:
2021.04.30. 14:20
Oroszról azt hallottam akár 30 ezres antitest termelés is volt néhány embernél, ami rengeteg.. De nem tudom ez mit jelent és csak hallottam tehát ez szart se ér. Azt se tudom ez tényleg rengeteg-e és mi a 30 ezer.. Kollégám van ebben jobban benne itt újságolta az irodában. A pfizeres sztorit is ő mondta a feleségének barátnője az a doki csaj.
Lehet hogy volt ilyen, de csak egy példa nem egy tanulmány. Erősen immunrendszerfüggő kinél mennyi antitestet generál, a sejtes immunitás meg nem is mérhető rendesen. (amennyire tudom)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.04.30. 14:39

Bandee írta:
2021.04.30. 14:20
Ja még annyi, hogy ez is elég nyugtalanító, hogy hirtelen egy hír kijön, mindenki megy és boldog boldogtalant oltanak. Nem kéne nézni az embereket nem betegek-e? Ez kb. most úgy van aki arra jár azt beoltják. Káosz ez az egész.
Az a durva szerintem hogy éjjel fél1kor teszik fel hogy pfizer is van és reggel 7kor már az ismerős nem érte el az oldalt. Ők is azt szeretnék, abban hisznek ez van.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.30. 14:41

Schumixx írta:
2021.04.30. 14:39
Bandee írta:
2021.04.30. 14:20
Ja még annyi, hogy ez is elég nyugtalanító, hogy hirtelen egy hír kijön, mindenki megy és boldog boldogtalant oltanak. Nem kéne nézni az embereket nem betegek-e? Ez kb. most úgy van aki arra jár azt beoltják. Káosz ez az egész.
Az a durva szerintem hogy éjjel fél1kor teszik fel hogy pfizer is van és reggel 7kor már az ismerős nem érte el az oldalt. Ők is azt szeretnék, abban hisznek ez van.
Nem normális ahogyan ez megy. Ez biztos.

Remélem hozzájutnak majd valahogyan. Azt mondják ez a moderna is jó amit nekem adtak, franc se tudja.

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.04.30. 14:45

bertone írta:
2021.04.29. 15:47
Na, így vagyok én is. Ha nem ehetek amit akarok, akkor az alapból rontja az "életminőségemet", azért, hogy egy nem bizonyítható (nincs párhuzamos élet) pár évvel tovább éljek? :mosoly:
Csak arról van szó, hogy tovább élj, hanem azt az időszakot egészségesebben, kevesebb fájdalommal töltsd el
Értem én, első hallásra biztos nagy váltásnak tűnhet, ezért érdemes kis lépésekben haladni. Könnyebb is betartani, ami egy idő után szokássá válik. Aki egyik napról a másikra vált,azoknak a többsége nem képes tartani az életmódot 1-2 hónapnál tovább. Sokan például azért adják fel, mert a hirtelen váltásnak vannak rövid távon negatív következményei, fejfájástól kezdve a gyomor panaszokig. Mert ugye a bélflórának is igazodnia kell az eddig megszokottól teljesen eltérő tápanyagokhoz, ami okozhat problémákat.
PL akik hirtelen sokat fogynak, azoknál a zsírraktárakból felszabaduló méreganyagok okoznak panaszokat, mert ugye a máj által kiszűrt mérgeket(gluténtól kezdve a vegyszerekig) nem a máj tárolja hanem bepakolja a zsírraktárakba és amikor a zsírsejtekből visszakerülnek időlegesen a véráramba, akkor jön a fejfájás, szédülés...stb.

Korábban írtad, hogy ízületi panaszaid is vannak. Ha nincs csontig kopva, akkor szinte biztos, hogy a gyulladásokat az izületekben a cukor, különösen a gyümölcscukor(fruktóz) okozza, de a glutén is képes ilyesmire.
Nekem is jelentkezett az ujjaimban kb 6-7 évvel ezelőtt. Amikor ökölbe szorítottam a kezem, fájt az összes ujjporcom. Ma már elmondhatom magamról, hogy teljesen elmúlt minden ilyen jellegű panaszom. Ahogy öregszem, úgy javul :D

Ha netán mégis rászánod magad, tudok ajánlani néhány kis lépést, amivel nem borítod fel az eddig megszokott életed, mégis elindulsz a változtatás irányába.
Én például első lépésként a finomított cukrokat és a magas cukortartalmú gyümölcsöket szorítanám vissza, amennyire lehet(a fenti okok miatt). Helyette kevés mézet és(vagy) glicint használnék. A glicin egy aminosav, nagy mennyiségben a kollagén tartalmazza, jót tenne az izületeknek is. Állagra olyan mint a kristálycukor vagy porcukor, édeskés az íze, persze nem annyira mint a cukornak. Már évek óta használom.
Érdekes módon a vércukor ingadozásokat is kis mértékben csökkenti, jót tenne a diabéteszednek is... 9:46:20 ez neked is érdekes lehet :D meg mindenki másnak is :D
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.04.30. 14:46

Bandee írta:
2021.04.30. 14:41
Nem normális ahogyan ez megy. Ez biztos.

Remélem hozzájutnak majd valahogyan. Azt mondják ez a moderna is jó amit nekem adtak, franc se tudja.
Köszi, szerintem vinnék azt is, de az még ritkább.
Abból elég kevés van mRNS az is mint a pfizer.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.30. 14:47

Engem nagyon megcsapott a Sputnik V második körös oltása. (adeno5-ös vírus)
39,5 C láz, egyik legbrutálisabb másnaposságot okozva 1-2 nap erejéig. :)

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.04.30. 14:48

Bandee írta:
2021.04.30. 14:41
Nem normális ahogyan ez megy. Ez biztos.

Remélem hozzájutnak majd valahogyan. Azt mondják ez a moderna is jó amit nekem adtak, franc se tudja.
Most jöttem el a Szent Rókus Kórház mellet a Rákóczin, több száz ember áll sorba, eddig nem tudtam miért...
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.30. 14:50

Schumixx írta:
2021.04.30. 13:37
Arról nem, csak arról hogy az emberek mit gondolnak róla, és mennyire ért révbe a kínai/orosz felszopása. (Ettől még lehetnek jók) Mondjuk van egy Braziliával kapcsolatos cikk ami nyugtalanító a sputnik-al kapcsolatban, azt olvastam ők nem engedélyezték, mert az átvivő vírus szaporodásra képes volt a tesztjükön. (elvileg ez persze nem akkora tragédia, max egy náthát okoz úgytudom)

Más meg mást hallott.
Brazíl gyógyszerészeti intézet magasan az OGYÉI felett van szakmailag, ezt hallottam. (:u

Lezárt