Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.09. 12:07

bertone írta:
2021.09.08. 19:36
Bandee írta:
2021.09.08. 09:35

Sokfele megoldast valaszthatott volna. Pl. Mielott elkuld az anyamba, bemutatkozik.

Mondhatta volna, hogy bocs most pihennek csinald mar legyszi maskor. Renegeteg ennek jobb megoldas van, nalm ezzel az ellenkezo hatast eri el.
Most dobott fel nekem a FB ilyen "jószomszédi iszony" témájú cikket. Ebben olvastam egy jót (mondtad, hogy van kutyájuk).
A szomszédjaim gyűlölnek minket, mert egy olyan házban lakunk, ahol korábban a barátaik éltek, de elvette tőlük a házat a bank. Dühösek a feleségemre, gyakran elállják a kocsifeljárónkat és botokat vagy kutyaszart dobnak át a kerítésen. Próbáltam beszélni velük, de nem használt, ezért mivel mindig dicsekednek a környéken, hogy milyen szép a gyepük, azt találtam ki, hogy leveskockát szórok szét a füvükön az esőben. A kockák szépen elolvadtak és beleivódtak a földbe, a kutyájuk pedig az egész kertet össze-vissza ásta, hogy megtalálja a szag forrását.
(:u
Ez jó:) (:u Én figyelmen kívül hagyom, legközelebb viszont lemegyek és becsöngetek..

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.09. 12:09

Nigel Hill írta:
2021.09.08. 17:18
Bandi ilyen kis szarokon túl kell lépni, lehet csak szar napja volt.
Én a nyáron a szabadnapomon keltem erre reggel 6-kor....
EZ se rossz.. Mondjuk az ilyennek joggal szólnak be, parasztság. De még ezt is meggondolnám, ha a szomszédom, hogy hogyan szóljak neki..

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.09. 12:11

vollebak írta:
2021.09.08. 09:48
Bandee írta:
2021.09.08. 09:35

Sokfele megoldast valaszthatott volna. Pl. Mielott elkuld az anyamba, bemutatkozik.

Mondhatta volna, hogy bocs most pihennek csinald mar legyszi maskor. Renegeteg ennek jobb megoldas van, nalm ezzel az ellenkezo hatast eri el.
Most olvastam ezt a sztoridat. Hát beszarás, milyen emberek vannak.

Amit én sosem értettem, az az, hogy oké, régen, 20-30-40 évvel ezelőtt még nagyjából minden hasonló kemény legény hihette azt, hogy „egyenlő a pálya”. Viszont ma, amikor már gázpisztolyokat vehetsz, mindenki gyúr, ketrecharcol, meg ilyesmi, miért nem villan be az ilyen anyázónak, hogy mi van, ha most a fasz rossz végére kerülök?

Ha másért nem is, már csak ezért sem értem, miért kell anyázni. Én még azokkal sem anyáztam, akik zaklatták Évit itt a környéken, hanem elsőre megpróbáltam szót érteni velük. Bemutatkoztam, jó napot kívántam, ilyesmi. Volt olyan, hogy ordibálóverseny lett hasonló kísérletből, de ahhoz eszkalálódnia kell a helyzetnek. Elsőre úgy, ahogy téged betalált, hogy az első mondata az anyázás - hol élnek ezek az emberek? Te meg aztán főleg olyan ember vagy, akihez ha normálisan szólnak, szerintem bármit meg lehet beszélni.

Kaszálj csak a buzijának este nyolcig, jól teszed. Sőt, tegyél be hozzá valami hangos zenét is, ha még nem alszanak a gyerekek. Hadd érezze a törődést a kemény köcsög :D
Szombaton újra nyírok (:v

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.09.09. 12:48

Bandee írta:
2021.09.09. 12:09
Nigel Hill írta:
2021.09.08. 17:18
Bandi ilyen kis szarokon túl kell lépni, lehet csak szar napja volt.
Én a nyáron a szabadnapomon keltem erre reggel 6-kor....
EZ se rossz.. Mondjuk az ilyennek joggal szólnak be, parasztság. De még ezt is meggondolnám, ha a szomszédom, hogy hogyan szóljak neki..
Én szóltam. Hogy "Hé srácok, reggel 6 van. A gyerek is felkelt rá." A munkások egy vállrándítással letudták. Ekkor átmentem, csengettem, kopogtam, vártam, de semmi. Végül a többi szomszéddal egyetértésben kihívtuk a szervet. Akkor már megjelent a delikvens szomszéd is, akinek annyira fontos volt az új medence építés, hogy azt reggel 6-kor kellett elkezdeni, és váltig állította, hogy mindenki postaládájába dobott tájékoztatót. 4 szomszédból egy sem tudott erről. A hossza huzavona után kiegyeztünk, hogy csak figyelmeztetést kapott a rendőrségtől és elnézést kért.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.09. 13:07

Bandee írta:
2021.09.09. 12:03
vollebak írta:
2021.09.09. 11:11
20 én nagyon sok, OV nagy eséllyel már nem él akkor. Viszont az egész hálózat olyan szinten épült ki, hogy már nem tudsz vele mit kezdeni. Na nem mintha a "másik oldal" nem lenne meg ugyanúgy. Csak ők régebben csinálják
Igen, csak szerintem szerényebben. Nem mintha ez számítana..

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.09. 15:31

High-End írta:
2021.09.09. 13:07
Bandee írta:
2021.09.09. 12:03


Igen, csak szerintem szerényebben. Nem mintha ez számítana..
Valóban, ez a fideszes veretés már olyan, hogy roma lagzin csak elégedetten csettintenének

Talán kikupálódnak majd a leszármazottak

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.09.09. 17:25

Kép

Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.09.09. 23:12

Nem tudom volt-e már, nem mostani...


Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.09.09. 23:17

bertone írta:
2021.09.09. 17:25
Kép

Kép
300 pénz?! Akkor csak negyed dinnyét kaptak?

Én kiadnám mai költőknek, íróknak hogy ezt a fajta kicsinyességet írják le, hátha nekik sikerül. Nekem erre nincsenek szavaim.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.10. 10:28

Nemrég beszéltünk itt az egészségügy helyzetéről, illetve arról, hogy milyen itthon páciensnek lenni. Tegnap beszélgettem egy gyerekkori cimborámmal, aki hat éve Skóciában él. Mivel itthon a propagandagépezet eddig is szerette minősítgetni például a brit egészségügyet, hogy bezzeg itthon mennyivel jobban kezeltük a koronát (meg ugye múlt hét csütörtök óta a britek amúgy is tömeggyilkos, háborús bűnös gyarmatosítóknak minősülnek), és itt a fórumon is volt, aki szerint szar az NHS, gondoltam, leírom, amiket mesélt a srác.

36 éves, idén februárban egy ínygyulladás miatt orvoshoz ment. Ennek kapcsán rutinból vérvizsgálaton esett át. Nem iszik, nem dohányzik, szenvedélyes bringás = egészséges volt, mint a makk. A vérvétel napján este 9-kor szóltak neki, hogy azonnal irány a kórház, késlekedés nélkül be kell feküdnie. Akut myeloid leukémiát találtak nála, ami a leukémia egy különösen agresszív és gyors lefolyású változata.

Júniusban kapott őssejt-beültetést. A donor a nővére volt, akinek az NHS júniusban, tehát a diagnózis után három hónappal fizette a Skóciába utazását, az ottani szállását, amíg levették tőle, amit kell. A beültetés költsége körülbelül 100 000 font volt (41,5 millió forint). A srác ezerféle gyógyszert szed, egyetlen fajtából heti egy adag 1000 font (420 000 forint). A kemoterápiából is x körön van túl, annak ára körönként 30 000 font (12,5 millió forint). Ezekből a költségekből neki egy centet sem kellett fizetnie. Az egyetlen költsége a benzinpénz, amivel a kezelésekre jár, mivel jelenleg nulla az immunrendszere (meg úgy általában is a fizikai állapota), nem szállhat közlekedési eszközre, a barátnője hozza-viszi kocsival.

A gyógyulás útján van, hála az NHS gyors és világszínvonalú ellátásának. Mindezt az országban, ahol elméletileg az amúgy is szar egészségügyet megcsapta a korona. A srác itthon a büdös életben nem kapott volna ilyen állami ellátást. Soha nem kapott volna három hónapon belül őssejt-beültetést, legfeljebb magánkórházban, súlyos tízmilliókért. Odakint pedig igen, még úgy is, hogy nem helyi állampolgár, mindössze fizette a tb-t.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.10. 11:35

Laguel Teréz (Facebook) bejegyzése
Csak néhány kérdés:
"Melyik párt ígérte meg, hogy megvédi a nyugdíjakat?
Melyik párt vette el a nyugdíjmegtakarításokat?
Ki ígérte meg, hogy egyéni folyószámlán írják jóvá?
Ma ki tagadja ezt le?
Ki üvöltötte, hogy ruszkik, haza?
Ki barátkozik Putyinnal?
Ki mondta, hogy csuhások, térdre, imához?
Ki vonja be az élet minden területébe az egyházat, támogatva a mi adónkból?
Ki szüntette meg az Alkotmányt?
Ki írta igényeihez igazítva az Alaptörvényt? Ki írta át újra és újra az általa kreált Alaptörvényt?
Ki szórt el milliókat az Alaptörvény asztalára, díszkiadásra?
Ki korlátozta az Alkotmánybíróság jogkörét?
Ki cserélte le az alkotmánybírákat saját híveire?
Ki nyugdíjazta a bírákat, hogy hűséges emberekkel töltse be a megürült helyeket?
Ki hoz akár naponta új törvényeket, ha érdekei úgy kívánják?
Ki vezette be a visszamenőleges törvénykezést?
Ki írta át a választási szabályokat érdekei szerint?
Ki szabta át a választási körzeteket, szintén érdekei szerint?
Ki írta át a sajtótörvényt?
Ki vezette be európa legmagasabb ÁFA-ját?
Ki nevezte ki köztársasági elnöknek azt az embert, akitől meg kellett vonni a diplomáját?
Ki nevezte ki aztán köztársasági elnöknek a kollégiumi szobatársát?
Ki központosította a közoktatást, elvéve minden jogot az iskoláktól?
Ki vette el az egyetemek autonómiáját?
Ki kampányolt a pénzünkből más országokban, hogy az ott élő magyarok rájuk szavazzanak?
Ki foglalt el minden pozíciót az iskolaigazgatói posztoktól a polgármesteri hivatalokon keresztül a főügyészi hivatalig?
Ki osztotta ki a híveinek a trafikokat?
Ki vette el tízezrektől a gazdálkodás lehetőségét, hogy az állami földeket a híveinek juttassa?
Ki csinált milliárdost Mészáros Lőrincből?
Ki hízlalja a Közgépet Uniós pénzekkel?
Ki osztotta ki a kaszinó koncessziót hűséges embereinek?
Ki tette pártfüggővé a művészeti életet, színházaktól a filmművészetig?
Ki dönt az Uniós pályázatok elosztásáról?
Ki igérte meg, hogy senkit nem hagy az út szélén?
Ki vonta meg, vagy csökkentette drasztikusan az ellátásokat?
Ki akarja megszüntetni az álláskeresési járadékot?
Ki nyújtott lehetőséget arra, hogy a tehetősek kedvező árfolyamon végtörleszthessenek, miközben a valóban rászoruló családok kilakoltatása folyamatos?
Ki gondolja úgy, hogy tényleges munkahelyek helyett közmunkára van szükség?
Ki vezette be a horrorisztikusan magas "nemtandíjat"?
Ki államosította a Takarékszövetkezeteket?
Ki ígérte azt, hogy olcsóbb államot hoz létre?
Kinek a kormányában van a legtöbb pályaalkalmatlan, végzettséggel nem rendelkező "szakember" magas fizetéssel, a mi adónkból?
Ki állít szobrokat minden tiltakozás ellenére?
Ki költött milliárdokat arra, hogy közterületeket nevezzen át, miközben sok út járhatatlan?
Ki gondolja úgy, hogy 16 éves korban megszünteti a tankötelezettséget, mert nincs szükség arra, hogy gyermekeink diplomát szerezzenek?
Kinek a regnálása alatt romlik az egészségügy helyzete?
Ki tehet arról, hogy menekülnek az országból az orvosok, ápolók?
Ki elől menekülnek külföldre a fiatal, nyelveket beszélő, szakmával, diplomával rendelkező fiatalok?
Ki tiltakozott a Déli Áramlat ellen, hazaárulónak minősítve azt a kormányt, amely tárgyalt erről?
Ki ragaszkodik most a Déli Áramlathoz?
Ki engedte szabadon a köztörvényes, gyilkosságért elítélt baltás gyilkost?
Ki fogadta az azeri elnököt?
Ki emelte meg a következő adókat és járulékokat: EVA, jövedéki adó, cégautóadó, környezetvédelmi termékdíj, egészségbiztosítási szolgáltatási járulék, munkavállalói nyugdíjjárulék?
Ki vezetett be új adókat: chipsadó, sárgacsekkadó, telefonadó, biztosítási adó, baleseti adó, közműadó, tranzakciós illeték, ágazati különadók, szociális adó?
Ki hangoztatja azt, hogy aki nem támogatja feltétel nélkül az esztelen politikáját, az nem magyar, az álcivil?
Kinek a regnálása alatt nőtt meg brutálisan a szegénységi küszöb alatt élők száma?
Ki hirdetett szabadságharcot a pálinkáért, akácért, miközben gyermekek százezrei éheznek napról napra?
Ki ígért egymillió új munkahelyet?
Ki mondta azt, hogy két hét alatt rendet rak az országban?
Ki zsarolta az embereket azzal, hogy csak abban az esetben jut forrásokhoz az önkormányzat, ha az általa támogatott polgármesterre szavaznak a választáson?
Ki irányítja a majdnem teljes médiát?
Ki befolyásolja a statisztikai adatokat?
Ki fordította az ország ellen szinte teljes Európát?
Ki veszett össze Norvégiával?
Ki próbálja ellehetetleníteni a civil szervezeteket?
Ki okozott diplomáciai botrányt az USA-val?
Ki hazudozik a kitiltási üggyel kapcsolatban?
Ki nem hajlandó vizsgálatokat kezdeni a korrupciós vádak miatt?
Ki próbálja hazug bolondnak beállítani azt, aki feljelentést tett, tényekkel alátámasztva?
Kivel nem hajlandó szóbaállni egyetlen jelentős ország kormánya sem?
Ki épít stadionokat, mert ez a hobbija?
Melyik párt tagjai, miniszterei és felelős vezetői nem mernek véleményt alkotni semmiről?
Kik menekülnek a sajtó elől?
Melyik kormánynál fordul az elő, hogy egyszemélyi döntések születnek?
Kire vetül mindent átszövő korrupció vádja?
Ki próbálja az internetet is befolyása alá vonni, akár adóztatás útján?
Melyik párt készít Kubatov-listát?
Ki tartja félelemben a közalkalmazottakat, amennyiben nem értenek egyet a kormány politikájával?
Ki vezette be a különadókat, mondván: nem terhelik az emberekre?
Ki züllesztette bábszínházzá a parlament munkáját?
Ki nem egyeztet szakmai szervezetekkel, szakszervezetekkel, tanácsadókkal lényeges döntések előtt?
Ki nyom át a parlamenten 24 óra alatt egy törvényjavaslatot?
Ki kötött titkos paktumot Putyinnal a paksi bővítésről?
Ki írta át a Munka Törvénykönyvét?
Ki foglalta el az Állami Számvevőszéket, a Gazdasági Versenyhivatalt, a Nemzeti bankot, az összes minisztériumot?
Ki felelős azért, hogy az ország versenyképessége rohamosan csökken, beruházás saját erőből 7% körül mozog, családok mennek tönkre, válnak hajléktalanná, milliószámra sodródnak nyomorba embertársaink, a tényleges munkahelyek száma nem növekszik, sokan minden ellátás nélkül vegetálnak, az oktatás színvonala romlik, tömegével menekülnek külföldre fiataljaink?
Ki felelős azért, hogy a demokratikus alapjogok csorbultak, hogy emberek félnek ebben az országban?
Ki felelős azért, hogy néhány ezer ember mértéktelenül gazdagszik, miközben mások tömegével válnak földönfutóvá?
Ki tehet arról, hogy a politika beszivárgott az iskolákba, az egyház beszivárgott a politikába?
Ki a felelős azért, hogy az utcára kell vinni a politikát?"

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.09.10. 11:48

High-End írta:
2021.09.10. 11:35
Laguel Teréz (Facebook) bejegyzése
Csak néhány kérdés:
"Melyik párt ígérte meg, hogy megvédi a nyugdíjakat?
Melyik párt vette el a nyugdíjmegtakarításokat?
Ki ígérte meg, hogy egyéni folyószámlán írják jóvá?
...
Ki a felelős azért, hogy az utcára kell vinni a politikát?"
És az ÖSSZESRE a válasz: gyúrcsány, soros, brüsszel na meg a karácsony (és szilveszter)
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.10. 11:50

High-End írta:
2021.09.10. 11:35
Laguel Teréz (Facebook) bejegyzése
Csak néhány kérdés:
"Melyik párt ígérte meg, hogy megvédi a nyugdíjakat?
Melyik párt vette el a nyugdíjmegtakarításokat?
Ki ígérte meg, hogy egyéni folyószámlán írják jóvá?
Ma ki tagadja ezt le?
Ki üvöltötte, hogy ruszkik, haza?
Ki barátkozik Putyinnal?
Ki mondta, hogy csuhások, térdre, imához?
Ki vonja be az élet minden területébe az egyházat, támogatva a mi adónkból?
Ki szüntette meg az Alkotmányt?
Ki írta igényeihez igazítva az Alaptörvényt? Ki írta át újra és újra az általa kreált Alaptörvényt?
Ki szórt el milliókat az Alaptörvény asztalára, díszkiadásra?
Ki korlátozta az Alkotmánybíróság jogkörét?
Ki cserélte le az alkotmánybírákat saját híveire?
Ki nyugdíjazta a bírákat, hogy hűséges emberekkel töltse be a megürült helyeket?
Ki hoz akár naponta új törvényeket, ha érdekei úgy kívánják?
Ki vezette be a visszamenőleges törvénykezést?
Ki írta át a választási szabályokat érdekei szerint?
Ki szabta át a választási körzeteket, szintén érdekei szerint?
Ki írta át a sajtótörvényt?
Ki vezette be európa legmagasabb ÁFA-ját?
Ki nevezte ki köztársasági elnöknek azt az embert, akitől meg kellett vonni a diplomáját?
Ki nevezte ki aztán köztársasági elnöknek a kollégiumi szobatársát?
Ki központosította a közoktatást, elvéve minden jogot az iskoláktól?
Ki vette el az egyetemek autonómiáját?
Ki kampányolt a pénzünkből más országokban, hogy az ott élő magyarok rájuk szavazzanak?
Ki foglalt el minden pozíciót az iskolaigazgatói posztoktól a polgármesteri hivatalokon keresztül a főügyészi hivatalig?
Ki osztotta ki a híveinek a trafikokat?
Ki vette el tízezrektől a gazdálkodás lehetőségét, hogy az állami földeket a híveinek juttassa?
Ki csinált milliárdost Mészáros Lőrincből?
Ki hízlalja a Közgépet Uniós pénzekkel?
Ki osztotta ki a kaszinó koncessziót hűséges embereinek?
Ki tette pártfüggővé a művészeti életet, színházaktól a filmművészetig?
Ki dönt az Uniós pályázatok elosztásáról?
Ki igérte meg, hogy senkit nem hagy az út szélén?
Ki vonta meg, vagy csökkentette drasztikusan az ellátásokat?
Ki akarja megszüntetni az álláskeresési járadékot?
Ki nyújtott lehetőséget arra, hogy a tehetősek kedvező árfolyamon végtörleszthessenek, miközben a valóban rászoruló családok kilakoltatása folyamatos?
Ki gondolja úgy, hogy tényleges munkahelyek helyett közmunkára van szükség?
Ki vezette be a horrorisztikusan magas "nemtandíjat"?
Ki államosította a Takarékszövetkezeteket?
Ki ígérte azt, hogy olcsóbb államot hoz létre?
Kinek a kormányában van a legtöbb pályaalkalmatlan, végzettséggel nem rendelkező "szakember" magas fizetéssel, a mi adónkból?
Ki állít szobrokat minden tiltakozás ellenére?
Ki költött milliárdokat arra, hogy közterületeket nevezzen át, miközben sok út járhatatlan?
Ki gondolja úgy, hogy 16 éves korban megszünteti a tankötelezettséget, mert nincs szükség arra, hogy gyermekeink diplomát szerezzenek?
Kinek a regnálása alatt romlik az egészségügy helyzete?
Ki tehet arról, hogy menekülnek az országból az orvosok, ápolók?
Ki elől menekülnek külföldre a fiatal, nyelveket beszélő, szakmával, diplomával rendelkező fiatalok?
Ki tiltakozott a Déli Áramlat ellen, hazaárulónak minősítve azt a kormányt, amely tárgyalt erről?
Ki ragaszkodik most a Déli Áramlathoz?
Ki engedte szabadon a köztörvényes, gyilkosságért elítélt baltás gyilkost?
Ki fogadta az azeri elnököt?
Ki emelte meg a következő adókat és járulékokat: EVA, jövedéki adó, cégautóadó, környezetvédelmi termékdíj, egészségbiztosítási szolgáltatási járulék, munkavállalói nyugdíjjárulék?
Ki vezetett be új adókat: chipsadó, sárgacsekkadó, telefonadó, biztosítási adó, baleseti adó, közműadó, tranzakciós illeték, ágazati különadók, szociális adó?
Ki hangoztatja azt, hogy aki nem támogatja feltétel nélkül az esztelen politikáját, az nem magyar, az álcivil?
Kinek a regnálása alatt nőtt meg brutálisan a szegénységi küszöb alatt élők száma?
Ki hirdetett szabadságharcot a pálinkáért, akácért, miközben gyermekek százezrei éheznek napról napra?
Ki ígért egymillió új munkahelyet?
Ki mondta azt, hogy két hét alatt rendet rak az országban?
Ki zsarolta az embereket azzal, hogy csak abban az esetben jut forrásokhoz az önkormányzat, ha az általa támogatott polgármesterre szavaznak a választáson?
Ki irányítja a majdnem teljes médiát?
Ki befolyásolja a statisztikai adatokat?
Ki fordította az ország ellen szinte teljes Európát?
Ki veszett össze Norvégiával?
Ki próbálja ellehetetleníteni a civil szervezeteket?
Ki okozott diplomáciai botrányt az USA-val?
Ki hazudozik a kitiltási üggyel kapcsolatban?
Ki nem hajlandó vizsgálatokat kezdeni a korrupciós vádak miatt?
Ki próbálja hazug bolondnak beállítani azt, aki feljelentést tett, tényekkel alátámasztva?
Kivel nem hajlandó szóbaállni egyetlen jelentős ország kormánya sem?
Ki épít stadionokat, mert ez a hobbija?
Melyik párt tagjai, miniszterei és felelős vezetői nem mernek véleményt alkotni semmiről?
Kik menekülnek a sajtó elől?
Melyik kormánynál fordul az elő, hogy egyszemélyi döntések születnek?
Kire vetül mindent átszövő korrupció vádja?
Ki próbálja az internetet is befolyása alá vonni, akár adóztatás útján?
Melyik párt készít Kubatov-listát?
Ki tartja félelemben a közalkalmazottakat, amennyiben nem értenek egyet a kormány politikájával?
Ki vezette be a különadókat, mondván: nem terhelik az emberekre?
Ki züllesztette bábszínházzá a parlament munkáját?
Ki nem egyeztet szakmai szervezetekkel, szakszervezetekkel, tanácsadókkal lényeges döntések előtt?
Ki nyom át a parlamenten 24 óra alatt egy törvényjavaslatot?
Ki kötött titkos paktumot Putyinnal a paksi bővítésről?
Ki írta át a Munka Törvénykönyvét?
Ki foglalta el az Állami Számvevőszéket, a Gazdasági Versenyhivatalt, a Nemzeti bankot, az összes minisztériumot?
Ki felelős azért, hogy az ország versenyképessége rohamosan csökken, beruházás saját erőből 7% körül mozog, családok mennek tönkre, válnak hajléktalanná, milliószámra sodródnak nyomorba embertársaink, a tényleges munkahelyek száma nem növekszik, sokan minden ellátás nélkül vegetálnak, az oktatás színvonala romlik, tömegével menekülnek külföldre fiataljaink?
Ki felelős azért, hogy a demokratikus alapjogok csorbultak, hogy emberek félnek ebben az országban?
Ki felelős azért, hogy néhány ezer ember mértéktelenül gazdagszik, miközben mások tömegével válnak földönfutóvá?
Ki tehet arról, hogy a politika beszivárgott az iskolákba, az egyház beszivárgott a politikába?
Ki a felelős azért, hogy az utcára kell vinni a politikát?"
#ezermásdologjobbanzavar, gumicsont, Gyurcsány, 2006, Soros, Brüsszel.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.10. 11:50

bertone írta:
2021.09.10. 11:48
High-End írta:
2021.09.10. 11:35
És az ÖSSZESRE a válasz: gyúrcsány, soros, brüsszel na meg a karácsony (és szilveszter)
Megelőztél :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.09.10. 14:02

bertone írta:
2021.09.10. 11:48
High-End írta:
2021.09.10. 11:35
És az ÖSSZESRE a válasz: gyúrcsány, soros, brüsszel na meg a karácsony (és szilveszter)
Ajajj van baj (:u
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.09.10. 16:22

Nigel Hill írta:
2021.09.10. 14:02
bertone írta:
2021.09.10. 11:48


És az ÖSSZESRE a válasz: gyúrcsány, soros, brüsszel na meg a karácsony (és szilveszter)
Ajajj van baj (:u
Oszt mivel lenne baj?
van benne egyetlen állítás is ami nem igaz? ... nincs...
akár itt a forum fideszesei vagy úgy általában a fideszes faszok szarnak erre?... igen...
vagy mi lenne a bajod?
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.09.10. 17:24

Éljen a rezsicsökkentés!

A kormány eddig is a cégekre engedte áthárítani a szolgáltatók lakossági "veszteségét", most azonban ez is brutálisat lép még. Megkaptuk (a cég) a legújabb ajánlatot az áramszolgáltatótól. Ha egy éves szerződést kötünk, akkor 80, ha két évest, akkor "csak" 60 százalékkal emelkedik januártól az alapdíj.

Más.
Komolyan nem értem, hogy ha már covid elleni vakcinát akarunk gyártani, miért pont a kínait?
Az apa férfi, a rezsi nő!

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2021.09.10. 21:51

bertone írta:
2021.09.10. 17:24
Más.
Komolyan nem értem, hogy ha már covid elleni vakcinát akarunk gyártani, miért pont a kínait?
Nagyjából ugyanazért, amiért kifizetjük egy idegen ország egyetemét és vasútvonalát: szimpla jófejségből. Továbbá ezért is nem kell a fixáras működöképes fajtából.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.09.11. 10:02

bertone írta:
2021.09.10. 17:24
Más.
Komolyan nem értem, hogy ha már covid elleni vakcinát akarunk gyártani, miért pont a kínait?
Szputnyik gyártására is van opciójuk. Az oroszoknak (sincs) elég kapacitásuk.
mRNS-vakcinát szerintem (még) nem lehet licenszelni, ha én lennék aki birtokolja a szellemi tulajdont, nem engedném. Maximum kapacitást építenék, vásárolnék, de ez sem fekete-fehér, tudtommal igen nehéz gyártani.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.09.11. 10:09

bertone írta:
2021.09.08. 19:36
A szomszédjaim gyűlölnek minket, mert egy olyan házban lakunk, ahol korábban a barátaik éltek, de elvette tőlük a házat a bank. Dühösek a feleségemre, gyakran elállják a kocsifeljárónkat és botokat vagy kutyaszart dobnak át a kerítésen. Próbáltam beszélni velük, de nem használt, ezért mivel mindig dicsekednek a környéken, hogy milyen szép a gyepük, azt találtam ki, hogy leveskockát szórok szét a füvükön az esőben. A kockák szépen elolvadtak és beleivódtak a földbe, a kutyájuk pedig az egész kertet össze-vissza ásta, hogy megtalálja a szag forrását.
Komoly. (:u

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.13. 09:18

The seven-hour visit to Romania, ostensibly a spiritual layover to celebrate the concluding Mass of a weeklong international conference on the Eucharist, was the first international trip for Pope Francis since undergoing major surgery this summer.
Ez a New York Times....ezek ennyire hülyék???

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.13. 09:27


Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.09.13. 10:26

Választottál már a moslékkoalából? ;)

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.13. 10:45

rdaneelolivaw írta:
2021.09.13. 10:26
Választottál már a moslékkoalából? ;)
Rá fogok.

Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.13. 11:26

High-End írta:
2021.09.13. 10:45
rdaneelolivaw írta:
2021.09.13. 10:26
Választottál már a moslékkoalából? ;)
Rá fogok.

Kép
A disznóra?

Lezárt