Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.01.03. 08:38

vollebak írta:
2022.01.02. 22:19
Az áprilisig megfogadott poltopikos távolmaradásomat egy komment erejéig megtöröm.

Írtam a nekrológ topikban, hogy meghalt Homonnay Gergely. Szerintem sokat nem kell magyarázni, hogy ki volt – legyen elég annyi, hogy elég megosztó figura.

De ami a Vadhajtások fészbúkos kommentszekciójában megy, arra szavak nincsenek. Álljon itt a szégyenfal nevekkel, profilképekkel (nyilvános a kommentszekció, még csak FB-regisztráció sem kell a megtekintéséhez, tehát ezek az emberek névvel-arccal vállalták a véleményüket egy nyilvános felületen):
Mutatom a megoldást :

Cannot load Facebook SDK. Disable any adblocker or tracking protection and try again.

és ennyi :D
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.03. 09:25

Bandee írta:
2022.01.03. 01:14
vollebak írta:
2022.01.02. 22:19


Legyen szó bárkiről, ilyet az itt általatok sokat szidott 444, hávégé, nyugatifény, akármi olvasótábora soha nem rendezett egy kommentszekcióban.

Csak ezeket néztem meg, Koncz Ferenc képviselő halála kapcsán az alábbiakat ajánlanám:





Nem tudom ide berakni a képeket, nem akarok vele baszakodni, de kb. ugyanaz pepitában. Sajnos ez van
Nem akarok belemenni nagyon, de nagyon nem ugyanazok ezek a dolgok.

1) Megnéztem most, amit hoztál. A nyugati fényes kommentszekció 30 hozzászólásból, a 444-es 105-ből áll másfél év alatt. Ez 135 hozzászólás, és ha gondoljátok, megszámolom a tiszteletlenül örömködő szemét hozzászólásokat. Nagyjából 10-15%-ot látok, és mindegyikre legalábbi egy jut, amelyik azt mondja, hogy ne menjetek le állatba, halálon nem örömködünk. A Vadhajtásokon ehhez képest 11 órája jelent meg a hír, és 723 komment született, aminek nagyjából a fele olyan, mint amit betettem ide. Menjetek, és nézzétek meg, ha nem hiszitek. Még ahhoz a 10 órája megjelent posztjukhoz is, hogy Gréczy Zsolt gyászolja Homonnayt, 279 hozzászólás született, ott is alsó hangon a fele a vigyorgó, heherésző, pezsgőt bontok szövegekből áll. Vagyis nem egészen 12 óra alatt több mint 1000 komment született, aminek a fele undorító, te pedig egy másfél év alatt két oldalról összesen 135 posztot termelő, abban is töredéknyi gusztustalan kommenttel akarod demonstrálni, hogy mindkét tábor ugyanolyan. A türhőket egyik oldalon sem illeti védelem, de azt a te példád is alátámasztotta, amiről mindig beszéltem: egyáltalán nem egyik kutya, másik eb, már csak pusztán a számarányok miatt sem.

2) Ezek, amiket linkeltél, FB oldalak, amikhez legfeljebb van pár admin, de egész más kávéház, mint maga a médiafelület. A 24.hu-n, HVG-n, 444-en, a Nyugati Fényen megnéztem Koncz haláláról a híreket. Konkrétan mindegyik oldalon tilos a kommentelés a hírhez. Vagyis sehol nem kapott teret az egyébként is számarányban sokkal kevesebb ellenzéki troll.

A Vadhajtásokon mi van? Az utolsó mondatuk lényegében az, hogy szabad a kommentelés direkt, mehet, gyerekek. És van is már 690 komment, ugyanolyan stílusban és arányban, mint a FB-oldalukon.

És mielőtt valaki azt gondolná, hogy de hát ez csak a Vadhajtások: a Pesti Srácok engedte a kommentelést Homonnay halálhíréhez, ugyanez megy. A mandineren, amit védeni szoktál, hogy minőségi jobboldali portál, szintén. A fészbúkjukat nem is néztem, elég volt látnom, hogy magán az oldalon engedik szépen a hasonló hangnemű kommentelést.

Úgyhogy igen, mindenhol vannak barmok, de nem, egyáltalán nem ugyanolyan arányban, ezért nem egyik kutya, másik eb, valamint sokkal tisztességesebbek az ellenzéki sajtótermékek, minimum ilyen esetekben és ebből az alapvető erkölcsi szempontból. A kormánypárti réteg sokkal nagyobb, sokkal hangosabb, fogékonyabb is a hergelésre, és engedik is nekik. Ez van, srácok.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.01.03. 09:38

Button írta:
2022.01.03. 08:38
Mutatom a megoldást :

Cannot load Facebook SDK. Disable any adblocker or tracking protection and try again.

és ennyi :D
Ennyi. :)
Szoktam fórumozni covid-témában, (máshol, de ez most mellékes).

Nem "túlságosan" :D oltáspártiak esetében (főleg ha valami híres ember vagy celeb!) elég nagy kárörvendgetés megy, ha éppen valaki meghal(t).
Nem túl szép, sosem jutna eszembe ilyesmi, holott elég szomorúnak és primitívnek tartom a fenti egyedek magatartását.
Ettől még létezik, nem tudsz mit tenni ellene.

Ez van, a magyar az mindig ilyen volt. Kárörvendő, irigy geci. (:h

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.01.03. 19:09

Én csak azt nem értem Ricsi, hogy miért jársz a vakhajtások oldalra, komment szekcióba. De tényleg. Én nem járok a nyugati sötétség, azonnali stb oldalakra felb****ni az agyam :)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.01.03. 22:28

vollebak írta:
2022.01.03. 09:25
Bandee írta:
2022.01.03. 01:14


Csak ezeket néztem meg, Koncz Ferenc képviselő halála kapcsán az alábbiakat ajánlanám:





Nem tudom ide berakni a képeket, nem akarok vele baszakodni, de kb. ugyanaz pepitában. Sajnos ez van
Nem akarok belemenni nagyon, de nagyon nem ugyanazok ezek a dolgok.

A vitát nem kezdem el, mert felesleges, ráadásul úgy érzem már hitelt érdemlően cáfoltam az állításodat. Véleményemet tehát változatlan formában, 100%- ban fenntartom.

Nincs különbség a két oldal között. De semmi különbség, azaz 0,00. A magyar egy beteg társadalom, tele ilyen tapló, patkány, ostoba, kicsinyes, irigy és szar emberekkel. Ez a konklúzió.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.01.04. 07:50

Nigel Hill írta:
2022.01.03. 19:09
Én csak azt nem értem Ricsi, hogy miért jársz a vakhajtások oldalra, komment szekcióba. De tényleg. Én nem járok a nyugati sötétség, azonnali stb oldalakra felb****ni az agyam :)
Ezzel akarta bizonygatni mennyire primitívek vagyunk. (:u
Anno a 444-es kommenteket sem olvastam, amikor még volt ilyen. Pont ugyanez a szinvonal.

Valójában senki nem vállalja az arcát hozzá, akárki regisztrálhat Kovács Józsi néven innentől kezdve ez semmit sem jelent.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.04. 15:11

Nigel Hill írta:
2022.01.03. 19:09
Én csak azt nem értem Ricsi, hogy miért jársz a vakhajtások oldalra, komment szekcióba. De tényleg. Én nem járok a nyugati sötétség, azonnali stb oldalakra felb****ni az agyam :)
Néha olyanokat kérdeztek, mintha nem is ebben a világban élnétek :) Nem csak úgy lehet látni a kommentszekciót, hogy odajárkálsz valahova. Nincs ingerenciám magamtól ilyen oldalakra menni, viszont mások ha megosztják, akkor látom az üzenőfalamon.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.04. 15:33

rdaneelolivaw írta:
2022.01.04. 07:50
Nigel Hill írta:
2022.01.03. 19:09
Én csak azt nem értem Ricsi, hogy miért jársz a vakhajtások oldalra, komment szekcióba. De tényleg. Én nem járok a nyugati sötétség, azonnali stb oldalakra felb****ni az agyam :)
Ezzel akarta bizonygatni mennyire primitívek vagyunk. (:u
Anno a 444-es kommenteket sem olvastam, amikor még volt ilyen. Pont ugyanez a szinvonal.

Valójában senki nem vállalja az arcát hozzá, akárki regisztrálhat Kovács Józsi néven innentől kezdve ez semmit sem jelent.
Legyen elég annyi, hogy az éves fizetésembe lefogadom, hogy sosem vallanád be a család, a munkatársak vagy mondjuk a gyerekeid szülői értekezletén a többi szülő előtt, hogy ezt a szemetet böngészgeted. És okkal nem :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.01.04. 16:58

vollebak írta:
2022.01.04. 15:33
Legyen elég annyi, hogy az éves fizetésembe lefogadom, hogy sosem vallanád be a család, a munkatársak vagy mondjuk a gyerekeid szülői értekezletén a többi szülő előtt, hogy ezt a szemetet böngészgeted. És okkal nem :)
Kollégáim mind jobbosok, az egyik még durvábban mint én. (MiHazánkMozgalom...)
Anyám konzervatív, brutális fideszes... szerintem azt se tudja mi a Vadhajtások. :D
Szülői értekezlet rossz példa, ott nem nagyon ismerek senkit, nem is szoktam járni mert túlságosan lényegtelen dolgokról beszélnek. Meghagyom asszonynak. (mostanában mindig online volt)

Szerintem kb annyira ciki honlap mint a Nyugatifény vagy a 444.hu. (:n

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.04. 18:17

rdaneelolivaw írta:
2022.01.04. 16:58
vollebak írta:
2022.01.04. 15:33
Legyen elég annyi, hogy az éves fizetésembe lefogadom, hogy sosem vallanád be a család, a munkatársak vagy mondjuk a gyerekeid szülői értekezletén a többi szülő előtt, hogy ezt a szemetet böngészgeted. És okkal nem :)
Kollégáim mind jobbosok, az egyik még durvábban mint én. (MiHazánkMozgalom...)
Anyám konzervatív, brutális fideszes... szerintem azt se tudja mi a Vadhajtások. :D
Szülői értekezlet rossz példa, ott nem nagyon ismerek senkit, nem is szoktam járni mert túlságosan lényegtelen dolgokról beszélnek. Meghagyom asszonynak. (mostanában mindig online volt)

Szerintem kb annyira ciki honlap mint a Nyugatifény vagy a 444.hu. (:n
Úristen, de hülye vagy, bazmeg.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.04. 19:19

del
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.01.05. 06:29

vollebak írta:
2022.01.04. 15:11
Nigel Hill írta:
2022.01.03. 19:09
Én csak azt nem értem Ricsi, hogy miért jársz a vakhajtások oldalra, komment szekcióba. De tényleg. Én nem járok a nyugati sötétség, azonnali stb oldalakra felb****ni az agyam :)
Néha olyanokat kérdeztek, mintha nem is ebben a világban élnétek :) Nem csak úgy lehet látni a kommentszekciót, hogy odajárkálsz valahova. Nincs ingerenciám magamtól ilyen oldalakra menni, viszont mások ha megosztják, akkor látom az üzenőfalamon.
érdekes én nem látom az "üzenőfalamon"
jah, nincs üzenőfalam (:u

aki belegázol szándékosan a szaros gödörbe, az ne panaszkodjon, hogy szaros lesz a csizmája :)
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.01.05. 07:26

Button írta:
2022.01.05. 06:29
jah, nincs üzenőfalam (:u
Pedig azt hittem már van. (:u

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.01.05. 10:49

rdaneelolivaw írta:
2022.01.05. 07:26
Button írta:
2022.01.05. 06:29
jah, nincs üzenőfalam (:u
Pedig azt hittem már van. (:u
Hát jól teszik hogy nincs. ha tudnám a módját, hogyan üzemeltessem az asztofotós vagy a DJ oldalam FB profil nélkül, már rég megtettem volna. Persze most már lehet külön "fan page"-ként regisztrálni, de akkor még nem lehetett. Ha törlöm a szaros profilom, törlődik minden. Utálom is ezért a faszbukot, mint a szart. Egyébként is a gyengébb emberi pszichére iszonyat káros az a tartalom ami ott megy.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.01.05. 11:26

https://telex.hu/gazdasag/2022/01/05/ip ... iparkamara

A BKIK oldalán erről pl. semmilyen infó nincs. Én jóhiszeműen már év vége előtt elutaltam a következő évi fejpénzt. Ilyenkor mi van? :D

Szerk: Utánanéztem, és elvileg lekönyvelték az idei évre vonatkozó befizetést. Ha más is hasonlóan stréber volt, szerintem nincs tennivaló ezzel.

Egyébként a kedvencem az indoklás az MKIK oldaláról:

Tájékoztatjuk, hogy a 2022. január 1-jét követően a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által beszedett kamarai hozzájárulás 90%-a az eddigi gyakorlatnak megfelelően a területi kamarai hálózathoz kerül és azon kamarai tevékenységek, illetve szolgáltatások pénzügyi fedezetéül szolgál, amelyeket a területi kamara az Ön vállalkozása részére is biztosít. A beszedés központosítása kizárólag a forrásallokáció hatékonyságának javítását szolgálja.

Miért lesz hatékonyabb a forrásallokáció, ha nem direktben az illetékes kamarának utalok, hanem egy központi számra, ahonnan majd terítik a lóvét? :D

A BKIK meg hetente megspammel, valami számomra érdektelen rendezvény promójával, de arra nem képes, hogy küldjön egy emailt a változásról? Bár gyanítom ezt kb. most találták ki miután Tiborcz bevásárolta magát a Gránit Bankba.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.05. 13:02

Sokszor leírtam már, hogy összességében szeretem a fészbúkot, és rendkívül sok hasznot hozott. Amikor külföldön éltem, a legkönnyebb és legjobb kapcsolattartási mód volt az itthoniakkal (nyilván nem fogok mindenkivel szkájpolni vagy telefonálgatni, aki nem családtag), miután visszajöttem, ugyanez lett igaz a kintiekkel. Emellett szakmai közösségekbe is járok ott, és a jelenlegi ügyfeleim kábé felét is ott találtam.

Ezért cserébe nagyon kicsi ár az, hogy látok az üzenőfalamon olyat is, amitől okádhatnékom támad. De mivel valami népszokás errefelé arra púposkodni, hogy kinek nincs fészbúkja, ezért valójában nagyon irigylek ám mindenkit, aki van annyira menő, hogy nincs regisztrálva oda (:u
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.05. 13:06

rdaneelolivaw írta:
2022.01.05. 07:26
Button írta:
2022.01.05. 06:29
jah, nincs üzenőfalam (:u
Pedig azt hittem már van. (:u
Annyira csodállak, Dani :)

Arra gondoltam, hogy csinálok neked egy fészbúk szolgáltatási oldalt. Hetente egyszer daniskodsz egy félórát egy webkamerába, megszakérted a (köz)életet, lolozol a fészbúkon, szóval csak a szokásos, és szessönönként elkérünk 50 eurót a nézőktől. Szerintem fontold meg, nagyot menne szerintem az Rdaneel Show :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.01.05. 18:23

vollebak írta:
2022.01.05. 13:06
rdaneelolivaw írta:
2022.01.05. 07:26


Pedig azt hittem már van. (:u
Annyira csodállak, Dani :)

Arra gondoltam, hogy csinálok neked egy fészbúk szolgáltatási oldalt. Hetente egyszer daniskodsz egy félórát egy webkamerába, megszakérted a (köz)életet, lolozol a fészbúkon, szóval csak a szokásos, és szessönönként elkérünk 50 eurót a nézőktől. Szerintem fontold meg, nagyot menne szerintem az Rdaneel Show :D
(:v
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.05. 23:15

Dani a teniszes topikba már betette a hírt, de szerintem megéri itt is beszélni róla.

Most robbant a bomba, hogy az Australian Openen, amely az évi négy legnagyobb, ún. Grand Slam torna egyike, nem indulhat Djokovic, mert nem engedik be az országba. Mielőtt a részletekre térnék, annyit tudni kell, hogy Djokovic minden idők legeredményesebb teniszezője az Australian Openen, 2008 óta összesen kilencszer nyerte meg. Mivel 20-20-20 a megnyert Grand Slamekben közte és Federer meg Nadal között, és a Grand Slameket tekintik az abszolút fokmérőnek abban, hogy ki a legnagyobb teniszező, Djokovic, aki fő esélyesként érkezett (volna) a tornára, lényegében attól esett most el, hogy megnyerje a 21. Grand Slamjét, és a valaha volt legnagyobb teniszezőnek mondhassa magát ez alapján.

A dolog rettentő zavaros és hetek óta tartott, de lényegében az történt, hogy a híresen oltásellenes, holisztikus gyógymódokban és egyéb spirituális faszságokban hívő Djokovicnál nem volt biztos sokáig, hogy indulhat-e az Australian Openen. Végül két napja kapott egy felmentést, miszerint ha igazolja, hogy nem oltható be valamiért (mert mondjuk allergiás a vakcinára, vagy ilyesmi), akkor beengedik az országba. Szerzett igazolást, a stábjával telekürtölték a sajtót, hogy repül az ausztrálokhoz, van igazság, hurrá-hurrá, gépre szállt Európában... És közben Ausztráliában, ahol a világon az egyik legszigorúbb covid-törvények vannak, kitört a balhé, hogy mi az, hogy különleges elbánás alá esik valaki csak azért, mert egy gazdag sportsztár. Ezért, valamint azért, mert Djokovicék nagy szájalása kapcsán az ausztrál miniszterelnök megkapargatta a különleges engedélyt, amiről kiderült, hogy nem fizikai vizsgálaton esett át Djokovic az igazoláshoz, hanem csak egy belgrádi klinika kiállította neki, hogy nem oltható, a miniszterelnök és Victoria állam önkormányzata (Melbourne-ben, Victoria állam fővárosában rendezik a tornát) beleállt, hogy landol Djokovic, nem hagyhatja el a repteret, amíg nem igazolja ott is, hogy miért is nem oltható. Ezzel kvázi azt mondták, hogy mi sem vagyunk hülyék, gyerekek, mert szerb nemzeti hősként lehet, hogy simán megkensz az igazolásért valami belgrádi klinikát, de Ausztrália másképp működik.

Djokovicot őrizetbe vették, elvették a telefonját, rendőrök felügyelték (ez egyébként standard eljárás a reptereken). A szerb elnök szája habzott, az ausztrál miniszterelnöknek fenyegetőzött, aki tojt rá. A szerb elnök aztán a közösségi médián uszított, miközben Djokovic apja azzal fenyegetőzött, hogy megtámadják a belgrádi ausztrál nagykövetséget, válaszképpen azért, mert „Ausztrália foglyul ejtette a fiamat”.

Egészen szürreáli volt, ahogy már diplomáciai konfliktus eszkalálódott egy oltásellenes idióta barom miatt. Végül majdnem nyolc órával a kálvária kezdete után úgy félórája robbant a bomba, hogy Djokovic vízumkérelmét törölték, azonnal el kell hagynia az országot. Kiderült, hogy nem tudta megfelelően igazolni, hogy miért is nem oltható. Vagyis, röviden: hamis igazolásokkal próbált bejutni Ausztráliába.

Őrület, mekkora ostoba barmok az oltásellenesek, még a dollármilliomos fajta is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.01.06. 12:00

Ricsi, kezd már egy kicsit fárasztó lenni ez a messiás szereped - főleg, hogy durván általánosítasz közben.
Dani=fideszes=vadhajtásos agresszív barom.
Djokovics=barom=minden oltásellenes (apámat, anyámat is beleértve)


nem durva már ez egy kicsit? most csak pár példát mondtam, de nagyjából minden vitában ez a konklúziód.
ritkán írok ebbe a topikba, de azért olvasgaom, és elég irritáló már.

nem sértés akar lenni, de... na peace.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.06. 12:52

trutya írta:
2022.01.06. 12:00
Ricsi, kezd már egy kicsit fárasztó lenni ez a messiás szereped - főleg, hogy durván általánosítasz közben.
Dani=fideszes=vadhajtásos agresszív barom.
Djokovics=barom=minden oltásellenes (apámat, anyámat is beleértve)


nem durva már ez egy kicsit? most csak pár példát mondtam, de nagyjából minden vitában ez a konklúziód.
ritkán írok ebbe a topikba, de azért olvasgaom, és elég irritáló már.

nem sértés akar lenni, de... na peace.
Nem tudom, mi Kefír titka, de ő akárhogy áll bele bárkibe, sosem kap ilyen szívhez szóló üzeneteket :) Ne haragudj, Robi, de azt írok, amit akarok. Ha szabályokat sértenék, majd Laci intézkedik. De addig légy szíves, ne akard megmondani, mit és miről írjak vagy ne írjak. Vitázzunk, elküldhetsz a picsába, vagy akár le is tojhatod, mert az én véleményem is csak olyan, mint a segglyuk. Számos jó megoldás van. De az, hogy rám szólsz, mintha a felettesem lennél, hogy elég lesz, mert nem tetszik ez meg az, nagyon nem tartozik ezek közé.

Ha ennyire zavarlak, akkor tegyél ignore-ra.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.01.06. 13:14

vollebak írta:
2022.01.06. 12:52
trutya írta:
2022.01.06. 12:00
Ricsi, kezd már egy kicsit fárasztó lenni ez a messiás szereped - főleg, hogy durván általánosítasz közben.
Dani=fideszes=vadhajtásos agresszív barom.
Djokovics=barom=minden oltásellenes (apámat, anyámat is beleértve)


nem durva már ez egy kicsit? most csak pár példát mondtam, de nagyjából minden vitában ez a konklúziód.
ritkán írok ebbe a topikba, de azért olvasgaom, és elég irritáló már.

nem sértés akar lenni, de... na peace.
Nem tudom, mi Kefír titka, de ő akárhogy áll bele bárkibe, sosem kap ilyen szívhez szóló üzeneteket :) Ne haragudj, Robi, de azt írok, amit akarok. Ha szabályokat sértenék, majd Laci intézkedik. De addig légy szíves, ne akard megmondani, mit és miről írjak vagy ne írjak. Vitázzunk, elküldhetsz a picsába, vagy akár le is tojhatod, mert az én véleményem is csak olyan, mint a segglyuk. Számos jó megoldás van. De az, hogy rám szólsz, mintha a felettesem lennél, hogy elég lesz, mert nem tetszik ez meg az, nagyon nem tartozik ezek közé.

Ha ennyire zavarlak, akkor tegyél ignore-ra.
sejtettem, hogy ez lesz a reakció. mindegy, mint már mondtam, nem sértésnek szántam, csak megjegyeztem. de ha már véleményeket cserélünk: nekem az a véleményem, hogy ez már gáz :)
de ezek után, ahogy te burkoltan minősíted az embereket, elég vicces, ahogy azön hörögsz habzó szájjal, ha valaki megpendíti a témát, mivel mennyi időt töltesz...
Kefirrel is voltak vitáink, összeszólalkozásaink, lehet neked ez kimaradt. de nem tudom, feltűnt-e már neked, hogy nagyjából csak Bandinak maradt türelme hozzád érdemben is vitázni.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.06. 13:34

trutya írta:
2022.01.06. 13:14
sejtettem, hogy ez lesz a reakció. mindegy, mint már mondtam, nem sértésnek szántam, csak megjegyeztem. de ha már véleményeket cserélünk: nekem az a véleményem, hogy ez már gáz :)
de ezek után, ahogy te burkoltan minősíted az embereket, elég vicces, ahogy azön hörögsz habzó szájjal, ha valaki megpendíti a témát, mivel mennyi időt töltesz...
Kefirrel is voltak vitáink, összeszólalkozásaink, lehet neked ez kimaradt. de nem tudom, feltűnt-e már neked, hogy nagyjából csak Bandinak maradt türelme hozzád érdemben is vitázni.
Attól még, hogy a végére odabiggyesztetted, hogy nem sértésnek szántad, lekezelő voltál. Legyen az a véleményed, hogy gáz, szíved joga. Ahogy nekem is, hogy azt tartsam annak, ahogy tökre nem vagy a topikban aktív (és ki ne találd, hogy miattam, sosem voltál túl aktív itt), de jössz beszabályozni, hogy mit írjak, meg messiáskomplexusom van. A deviánsozásod óta főleg nem kéne ezt a fórumcsendőrséget erőltetned. Azóta kábé nem is szóltunk egymáshoz itt, most meg megint jössz a semmiből oltani, ahogy akkor is.

Az ide rendszeresen írók közül (Pisti, Kefír, Dani, Bandi, Dankson) senkinél nem állja meg, hogy ne állna szóba velem. Deviáns, messiás, pária :) És közben másokat akarsz szabályozni. Nem tudom, biztos szar napod van, de ne rajtam éld ki, légyszi.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.01.06. 14:33

vollebak írta:
2022.01.06. 13:34
trutya írta:
2022.01.06. 13:14
sejtettem, hogy ez lesz a reakció. mindegy, mint már mondtam, nem sértésnek szántam, csak megjegyeztem. de ha már véleményeket cserélünk: nekem az a véleményem, hogy ez már gáz :)
de ezek után, ahogy te burkoltan minősíted az embereket, elég vicces, ahogy azön hörögsz habzó szájjal, ha valaki megpendíti a témát, mivel mennyi időt töltesz...
Kefirrel is voltak vitáink, összeszólalkozásaink, lehet neked ez kimaradt. de nem tudom, feltűnt-e már neked, hogy nagyjából csak Bandinak maradt türelme hozzád érdemben is vitázni.
Attól még, hogy a végére odabiggyesztetted, hogy nem sértésnek szántad, lekezelő voltál. Legyen az a véleményed, hogy gáz, szíved joga. Ahogy nekem is, hogy azt tartsam annak, ahogy tökre nem vagy a topikban aktív (és ki ne találd, hogy miattam, sosem voltál túl aktív itt), de jössz beszabályozni, hogy mit írjak, meg messiáskomplexusom van. A deviánsozásod óta főleg nem kéne ezt a fórumcsendőrséget erőltetned. Azóta kábé nem is szóltunk egymáshoz itt, most meg megint jössz a semmiből oltani, ahogy akkor is.

Az ide rendszeresen írók közül (Pisti, Kefír, Dani, Bandi, Dankson) senkinél nem állja meg, hogy ne állna szóba velem. Deviáns, messiás, pária :) És közben másokat akarsz szabályozni. Nem tudom, biztos szar napod van, de ne rajtam éld ki, légyszi.
akkor futottunk egy oda-visszát :) én legalább nem általánosítok egy csaló szerb alapján. tudod, ez már nem volt messze a "minden arab terrorista" jellegű kiszólásoktól.
viszont, ha te elvárod, hogy ne mondjam meg neked, mit hogyan, akkor most hogyhogy ugyanezt csinálod? ;)

köszi, egész nyugis napom van, ráérek itt lógni :D
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.01.06. 16:20


Lezárt