Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.04.03. 22:18

Alghar írta:
2022.04.03. 22:12
Phoebe írta:
2022.04.03. 21:20
Tényleg reménytelen ez az ország. Ez a Fidesz egy gazdasági válságba és annak kezelésébe sem fog belebukni, mint, amire én "játszottam". Azt is kimagyarázzák, elég lesz az M1 és az ingyen fa, meg a közmunka.
Mondanám, hogy megdöbbentő az eredmény eddig, de igazából nem az. Olyan hülye az ország nagy része, mint a segg. Anno belegyalogoltunk egy háborúba, ami tényleg nem a mi háborúnk volt. Jól levertek minket, azóta sír a szánk, hogy a gonosz nyugat hogy kicsinált minket. Erre 20 év múlva belegyalogolunk a következőbe, ahol megint szétgyaláznak minket és kapunk 40 év "kommunizmust" a nyakunkba. Mikor végre becsatlakoznánk a Nyugathoz, arra jön a kertitörpe a sámlijával és eladja az országot keletre. Az utolsó majd zárja be az ajtót és kapcsoljon villanyt. Nekem csak 20 km. Ausztria, negyedóra alatt ott vagyok. De aki ma a fideszre szavazott, az húzzon a picsába keletre, ha beüt a ménkű. Ott a helye az összesnek, nem a rothadó nyugaton.
Alghar, azt mond meg, annak mi az oka, hogy felénk (GYMS megye), ilyen tarolás van megint. Van ennek valamilyen történelmi háttere, vagy racionális oka? Nézem a települések eredményeit, komolyan sírni tudnék. Azért felénk a "szegénység" sem azt jelenti, mint mondjuk a korábban linkelt Fájon. Jómódú községekben kap 60-70%-ot a Fideszes jelölt.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.04.03. 22:27

Alghar írta:
2022.04.03. 22:12
Phoebe írta:
2022.04.03. 21:20
Tényleg reménytelen ez az ország. Ez a Fidesz egy gazdasági válságba és annak kezelésébe sem fog belebukni, mint, amire én "játszottam". Azt is kimagyarázzák, elég lesz az M1 és az ingyen fa, meg a közmunka.
Mondanám, hogy megdöbbentő az eredmény eddig, de igazából nem az. Olyan hülye az ország nagy része, mint a segg. Anno belegyalogoltunk egy háborúba, ami tényleg nem a mi háborúnk volt. Jól levertek minket, azóta sír a szánk, hogy a gonosz nyugat hogy kicsinált minket. Erre 20 év múlva belegyalogolunk a következőbe, ahol megint szétgyaláznak minket és kapunk 40 év "kommunizmust" a nyakunkba. Mikor végre becsatlakoznánk a Nyugathoz, arra jön a kertitörpe a sámlijával és eladja az országot keletre. Az utolsó majd zárja be az ajtót és kapcsoljon villanyt. Nekem csak 20 km. Ausztria, negyedóra alatt ott vagyok. De aki ma a fideszre szavazott, az húzzon a picsába keletre, ha beüt a ménkű. Ott a helye az összesnek, nem a rothadó nyugaton.
ennyi
Kép

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.04.03. 22:31

Phoebe írta:
2022.04.03. 22:18
Alghar, azt mond meg, annak mi az oka, hogy felénk (GYMS megye), ilyen tarolás van megint. Van ennek valamilyen történelmi háttere, vagy racionális oka? Nézem a települések eredményeit, komolyan sírni tudnék. Azért felénk a "szegénység" sem azt jelenti, mint mondjuk a korábban linkelt Fájon. Jómódú községekben kap 60-70%-ot a Fideszes jelölt.
Lövésem sincs...a kedvencem, hogy a legvéresszájúbb fidesz-szavazó ismerőseim egy komoly része Ausztriába jár ki dolgozni, mert itthon annyira jó...az egyikük pl. diplomás szoc. munkás, aki az osztrákoknál TAKARÍT! Közben a fidesznek kampányol ezerrel :pf03

Ez az ország menthetetlen. Most már csak azt várom, hogy kibasszanak minket az EU-ból, NATO-ból, aztán lelépek családostól nyugatra és onnan röhögök majd a vergődésen ami itt lesz.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.04.03. 22:31

Nálunk (Tolna/2 azon belül Bonyhád) azért is erős ennyire a jobboldal, mert sok a német nemzetiségi, akik eleve jobboldali (és magyar!) érzelműek voltak már a 30-as években is, Bonyhádon konkrétan Hitlerellenes mozgalom is indult a németek körében. Erre jött ugye a kommunizmus, a kitelepítések, meg hasonlók, a németek helyére behoztak székelyeket, akik ugye szintén nem szívesen hagyták el a hazájukat és jöttek ide élni, szóval az egész közösségbe beépült a kommunizmus-ellenesség és a baloldal-ellenesség.
1990-ben és 94-ben az MDF nyert itt, azóta minden évben kivétel nélkül a Fidesz. Soha nem volt baloldali képviselőnk, és egyhamar nem is lesz (főleg amíg Szabó Lórándokat sikerül indítani, miközben 6 párt emberei közül válogathattak... :D). Ha az a kérdés, hogy itt miért nyer ekkora többséggel a Fidesz: szerintem itt az emberek egy jó része nem szimplán jobboldali, hanem konkrétan anti-baloldali. Értsd bármit megszavazna, csak ne a baloldal nyerjen. Ehhez jön még, hogy azokat a dolgokat, amiket sokszor a Fidesz ellen vetnek fel (jogosan), hogy koncepció nélkül lövöldözik a vakvilágba és semmit nem tud felmutatni a másik karaktergyilkolásán kívül, na ezt itt nálunk a baloldal csinálja...
Persze a Fidesz nagyon erősen rájátszik erre az antibaloldali mentalitásra, de ennek sokkal mélyebb gyökerei vannak a Fidesz elmúlt 10 évben mutatott politikájánál.

Nem tudom, hogy GYMS-ben milyen most a nemzetiségek aránya, de ugye anno Sopronban a német nemzetiség szavazta meg a Magyarországhoz tartozást 1921-ben, szóval gondolom hasonló történelmi előzmények lehettek arrafelé is.

Szerk: még annyi, hogy Dombóváron, ami szintén Tolna/2, nincs ekkora jobboldali fölény, szerintem azért sem, mert ott nem volt ennyi német + a vasút miatt a kommunizmus alatt is jól ment a városnak. Random ránéztem a Dombóvár/001 körzetre, ott 50% alatt van a Fidesz jelöltje (de magabiztosan vezet ott is). Bonyhád/001-ben ugyanez 66%.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.04.03. 22:37

Krisztián írta:
2022.04.03. 22:31
miért nyer ekkora többséggel a Fidesz: szerintem itt az emberek egy jó része nem szimplán jobboldali, hanem konkrétan anti-baloldali. Értsd bármit megszavazna, csak ne a baloldal nyerjen.
Jelen állás szerint a Munkáspárt és az ISZOMM után a fidesz a legbaloldalibb párt itthon a kormányzása alapján. Csak hát az emberek többsége hülye és elhiszi, hogy az "ármaximálás", "rezscsökkentés", "közmunka", stb ezek jobboldali vívmányok, Az eszem megáll... :pf03

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.04.03. 22:39

Alghar írta:
2022.04.03. 22:37
Krisztián írta:
2022.04.03. 22:31
miért nyer ekkora többséggel a Fidesz: szerintem itt az emberek egy jó része nem szimplán jobboldali, hanem konkrétan anti-baloldali. Értsd bármit megszavazna, csak ne a baloldal nyerjen.
Jelen állás szerint a Munkáspárt és az ISZOMM után a fidesz a legbaloldalibb párt itthon a kormányzása alapján. Csak hát az emberek többsége hülye és elhiszi, hogy az "ármaximálás", "rezscsökkentés", "közmunka", stb ezek jobboldali vívmányok, Az eszem megáll... :pf03
Jó, ez meg megint egy másik kérdés.
Igen, a Fidesz gazdaságpolitikája nagyon erősen baloldali volt mindig is, csak ugye amíg ők "magyarok" meg "keresztények" és "megvédik a családokat", addig az jobboldali, oszt kész.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.04.03. 22:42

Phoebe írta:
2022.04.03. 22:18
Alghar, azt mond meg, annak mi az oka, hogy felénk (GYMS megye), ilyen tarolás van megint. Van ennek valamilyen történelmi háttere, vagy racionális oka? Nézem a települések eredményeit, komolyan sírni tudnék. Azért felénk a "szegénység" sem azt jelenti, mint mondjuk a korábban linkelt Fájon. Jómódú községekben kap 60-70%-ot a Fideszes jelölt.
Ez most semmi másról nem szólt, mint a háború vs béke kamu dilemmája. Ennél messzebb nem is érdemes menni. Egy ilyen 1:10-es arányú gépezettel szemben bárkit állítunk ki, ugyanez történik.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.04.03. 22:46

4D4M írta:
2022.04.03. 22:42
Phoebe írta:
2022.04.03. 22:18
Alghar, azt mond meg, annak mi az oka, hogy felénk (GYMS megye), ilyen tarolás van megint. Van ennek valamilyen történelmi háttere, vagy racionális oka? Nézem a települések eredményeit, komolyan sírni tudnék. Azért felénk a "szegénység" sem azt jelenti, mint mondjuk a korábban linkelt Fájon. Jómódú községekben kap 60-70%-ot a Fideszes jelölt.
Ez most semmi másról nem szólt, mint a háború vs béke kamu dilemmája. Ennél messzebb nem is érdemes menni. Egy ilyen 1:10-es arányú gépezettel szemben bárkit állítunk ki, ugyanez történik.
Ebben a megyében ez tendencia. Erős Fidesz, erős szélsőség pártok (korábbi Jobbik, Mi hazánk), országos átlagnál gyengébb ellenzék.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.04.03. 22:47

Krisztián írta:
2022.04.03. 22:39
Jó, ez meg megint egy másik kérdés.
Igen, a Fidesz gazdaságpolitikája nagyon erősen baloldali volt mindig is, csak ugye amíg ők "magyarok" meg "keresztények" és "megvédik a családokat", addig az jobboldali, oszt kész.
Nem keresztények, csak megvették a történelmi egyházakat...kilóra- semmi közük a kereszténységhez.
13000 Ft/gyerek családi pótlékkal, a családon belüli erőszak elhallgatásával/bagatelizálásával, a középkori mintájú női szerep erőltetésével "családvédőnek" sem nevezném őket.

Olyat meg már láttunk, hogy megmondja a politika, hogy kik a magyarok. Olyankor indultak vonatok Auschwitzba és maradtak gazdátlan cipők a Duna partján.

Szóval azon kívül, hogy gazember politikusbűnözők, más nemigen mondható el róluk.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.04.03. 22:49

4D4M írta:
2022.04.03. 22:42

Ez most semmi másról nem szólt, mint a háború vs béke kamu dilemmája.
Aki benyalta, hogy az ellenzék belépteti az országot a háborúba, az olyan sík hülye, hogy nem hogy szavaznia, de lélegeznie sem szabadna önállóan, csak segítséggel. :pf02

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.04.03. 22:51

Akinek még nem elég magas a vérnyomása. Orbán beszéd live. A győzelem még a Holdról és Brüsszelből is látszik, amúgy meg jól nézünk ki.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.04.03. 23:04

Alghar írta:
2022.04.03. 22:49
Aki benyalta, hogy az ellenzék belépteti az országot a háborúba, az olyan sík hülye, hogy nem hogy szavaznia, de lélegeznie sem szabadna önállóan, csak segítséggel. :pf02
Kényelmes diagnózis lenne, de félek, hogy az IQ/EQ önmagában nem véd meg. Jó eséllyel ugyanezen immunhiányunk miatt ismétlődik a történelem is.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.03. 23:04

Na, hát ennyi. Annyi sem sikerült, amit vártam, hogy legalább a kétharmadon ne kelljen izgulni. De már igazából mindegy is, hónapok óta éreztem, hogy most is a Fidesz fog nyerni. Ha egy gyerek négyszer a konnektorba dugja a villát, az ötödikre már hagyni kell neki.

Az év végéig elhagyjuk az országot Évivel. Anyám, aki az első kiköltözésemkor 2005-ben zokogott, hogy jaj, mi lesz így, elmegy a világ végére a kicsi fia, ma már csak annyit mondott rezignáltan, hogy menjetek, jól teszitek, sőt, még én is elgondolkodtam... A 63 éves, nyugdíjas anyám, aki egy szót sem beszél idegen nyelven, és egy Balatonon töltött hét után is már honvágya volt Budapest után.

Mielőtt megyünk, szeretnék minél többetekkel találkozni azért, úgyhogy előtte fogok szervezni egy találkozót. Kibérlek valami helyet vagy nyaralót, mittudomén, aztán összeröffenünk. Ennyit még mindenképpen szeretnék itthon, mást már nem nagyon.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.04.03. 23:14

vollebak írta:
2022.04.03. 23:04
Na, hát ennyi. Annyi sem sikerült, amit vártam, hogy legalább a kétharmadon ne kelljen izgulni. De már igazából mindegy is, hónapok óta éreztem, hogy most is a Fidesz fog nyerni. Ha egy gyerek négyszer a konnektorba dugja a villát, az ötödikre már hagyni kell neki.

Az év végéig elhagyjuk az országot Évivel. Anyám, aki az első kiköltözésemkor 2005-ben zokogott, hogy jaj, mi lesz így, elmegy a világ végére a kicsi fia, ma már csak annyit mondott rezignáltan, hogy menjetek, jól teszitek, sőt, még én is elgondolkodtam... A 63 éves, nyugdíjas anyám, aki egy szót sem beszél idegen nyelven, és egy Balatonon töltött hét után is már honvágya volt Budapest után.

Mielőtt megyünk, szeretnék minél többetekkel találkozni azért, úgyhogy előtte fogok szervezni egy találkozót. Kibérlek valami helyet vagy nyaralót, mittudomén, aztán összeröffenünk. Ennyit még mindenképpen szeretnék itthon, mást már nem nagyon.
Megértelek.
Magam is nagyon nagyon lesújtottan nézem az eredményt, azt gondoltam sokkal szorosabb lesz, megszűnik a 2/3. Ehhez képest rosszabb eredményt kaptam mint 4 éve.
Na akkor várhatom az euro bevezetését, az eu ügyészséget, a korrupció visszaszorulását, az unióhoz való közeledést, a vadkelettől és diktatúráktól való elszakadást.
Köszönöm szépen kedves honfitársaim.
Remélem valaki elmagyarázza a Ferinek is, hogy ez a bukás az Ő érdeme nagy százalékban.
:szom02
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.04.03. 23:38

Egész megsajnáltam MZP-t, senki nem állt be mögé az ellenzékből. Amúgy szerintem kicsit be volt b*szva.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.04.03. 23:49

Phoebe írta:
2022.04.03. 23:38
Egész megsajnáltam MZP-t, senki nem állt be mögé az ellenzékből. Amúgy szerintem kicsit be volt b*szva.
Nem gondolom, hogy ivott volna.
:mosoly:

De a többi párt vezetőjének meg nincs gerince.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.04. 02:23

"Aki most árulókat, bűnbakokat, csalást keres, az magát csapja be. A Mi Hazánk kétszer annyi szavazatot vitt el a Fidesztől, mint a kutyák az összefogástól. Ha volt is csalás valamely zsákfaluban, annak befolyása az eredményre elenyésző. A szavazók egészen egyszerűen egyetértenek a kormány politikájával, és ezt kifejezésre juttatták. Ennyi. Akinek egy csöppnyi sütnivalója van, annak nem kérdés évek óta, hogy a fideszt nem lehet leváltani. Ennek nem a közmédia az oka (legfeljebb részben), hanem, hogy rengeteg ember megélhetése függ ettől, egy tökéletesen kiépült hűbéri rendszerben. Plusz a tekintélyelvű kormányzás adta biztonságérzet, főleg a rengeteg idős ember fejében. Itt az ún. liberális demokráciára nincs igény. Nincs hagyománya, ami volt, az pedig csődöt vallott. A "Nyugat" pedig jóval nagyobb szitokszó, mint a Kádár korban volt. Az EU nem fog ezen változtatni, mert Magyarország maximálisan teljesíti a funkcióját a nemzetközi munkamegosztásban. Akik pedig most az ellenzék hitvány, tehetségtelen, inkompetens voltával jönnek, meg ellenzékváltással, azok felcserélik az okot az okozattal. Ki az, aki elmegy ellenzéki politikusnak? Miért lenne utánpótlás bárhonnan is? Milyen feltételek adottak ahhoz, hogy itt tehetséges és elkötelezett profik nevelődjenek ki olyan alternatív programmal, amire vevő a társadalom nagyobb része? (Főleg, ha még jó is a társadalom nagyobb részének ez a mostani rendszer?) Hogyan alakulhat egy új erő, és milyen közegben, milyen eséllyel? Láttuk az LMP sorsát. Azt se belülről verték szét, hanem csak annyi történt, hogy nem tudta magát függetleníteni a magyar társadalomban meglévő törésvonalaktól. Mindennek az lenne az oka, hogy a társadalom annyira elmaradott és hülye, hogy felült a kormány demagógiájának? Ha így van, akkor minek ezzel a társadalommal bármit is kezdeni? Ha így van, akkor ugyanez a társadalom miért szavazta meg korábban az SZDSZ-t, Hornt, Medgyessyt, Gyurcsányt? Akkor nem volt ostoba? Szerintem ha van valami, nem is tisztesség, inkább önérzet az ellenzékben, akkor holnap feloszlatja magát. Nem ül be a parlamentbe. Legyen egypártrendszer formailag is, nem csak gyakorlatilag. És nem kell a duma, hogy ezzel elárulnák azokat, akik rájuk szavaztak."
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.04. 02:55

Nem örülök az eredménynek, bár a dolgok a 2/3 kivételével nagyjából a várakozásaimnak megfelelően alakultak és alakulnak ezekben a percekben is. Lásd az ellenzéki pártokat. Azt tudtam, hogy nagy a baj ellenzéki oldalon de ekkorát az utóbbi időben nem jeleztek.

Szokásomhoz híven este a városba mentem, megnézni mi a helyzet. Ott voltam a jégpályán, azt terveztem elmegyek majd a Kétfarkúakhoz és a Bálnához is, de végül máshová nem mentem el, döbbenten néztem az eredményeket. Kicsit jöttem mentem és nézelődtem mi a helyzet, mik a reakciók. Direkt a főépület körül szarakodtam. Ami szembetűnő volt, hogy akiket láttam politikusok és ellenzékinek mondott újságírók, nevetgéltek, vihorásztak, nem értettem ugyan mi a fasznak örülnek. Cseh Katya még betolt egy hamburgert is, láthatóan élvezi az ismertséget mindig jól megnézte ki nézi amikor kijön az épületből. (Élőben is jól néz ki bár egy kicsit magasabb sarkú cipő jobban állna :mosoly: ).

Nagyon kevesen voltak, talán 200-300 ember. A plakátok a földön. Néhány síró ember, de többségében még akik kint voltak is nevetgéltek. (:q

Elképesztő, hogy Márki mögé egyik párt emberei se álltak föl. Azért vártam ki a végét, hogy lássam melyikben lesz annyi, hogy odaáll. Komolyan ennél szarfaszúbb és patkányabb ellenzéke nincs a világnak mint ezek a szarháziak. Kiválasztották az emberek Márkit a saját előválasztásukon és ők belementek abba, hogy vele indulnak. Akkor álltak volna ki becsülettel Márki mögé aki részéről ebbe a kampányba amit tudott, hibákkal ugyan de becsülettel belerakott. Értem a politikai logikát, hogy ez így működik de azért basszák már meg ez lett volna a minimum!

Nagyon sajnálom a Márkit, sajnos sejtettem és írtam is itt, hogy ennek ez lesz a vége. A modell működésképtelen volt, a politika nem így működik. Súlyosabb következménye lett a jelöltségének mint gondoltam, elsősorban az országra, de saját maga számára is.

Személyesen is találkoztam a Márkival, mármint láttam közelről, látszott az ütés rajta (nem volt ittas). Sajnos ebben az országban egy politikai amatőr de becsületes ember ennyire tud jutni, ez végérvényesen bebizonyosodott. Ráadásnak sajnos otthon is kikapott, csúnyán, Lázár beszédét megnézve nem sok jóra lehet számítani.

Valójában két fontos történés, nyilatkozat volt ma ami meghatározó lesz a jövőre nézve. Az egyik a Lázár féle beszéd, amiben ajánlom Nagy Józsi arcát amikor forog a kamera, ő is tudja mi történt ma ott és nem véletlenül ment oda.. Lázár ezzel mindennél erősebben tér most vissza és rendkívül jól kalkulált előre, direkt nem kért listás helyet és még a visszavonulást is belengette, mindezt az erős legitimitás érdekében. Orbán is új kihívót kapott ezáltal.

A másik fontos dolog itt van:



Mindvégig erre készült, ahogy írtam is. Nézzétek ezt a brigádot, a bólogató pocokarcú Aratót a háttérben a többivel együtt, még a Gréczy is beállt. Gy Németh aki ebben az életben még nem nyert választást ahol indult, de volt pofája odaállni a barom mögé bólogatni, sajnálkozni, nyakába varrni és herótozni a Márkit aki többet tett az országért ebben az egy évben, mint ez a kretén nő az elmúlt 30 évben bármikor. A többiről nincs is kedvem beszélni, roppant beszédes videó.

A barom Jakab is már Márki nyakába varrta a felelősséget, na nem mintha túl sok jelentősége lenne annak a figurának, azt hiszem neki is vége.

Úgy érzem, hogy ebből baj lesz. Írtam is itt mostanság, hogy felelősen végig kell gondolni mit tesz az ember, mert egy ilyen eredmény beláthatatlan következményekkel járhat. Nem tudom ezek után mi következik, marad a Fidesz mindennél erősebben (ebből mondjuk lehet bajuk) és vele szemben maradt a DK és tán a Momentum, de tartok tőle a következő 4 évben a DK őket is kicsinálja. Level completed, ennyi volt.

Annyi kiegészítést tennék, hogy bár nem Márki mögött, de később Donáth és Karácsony legalább kiálltak beszélni, nem tudom miért, de megadom nekik, hogy nem saját politikai céljaik miatt, hanem becsületből.

Ja, az is elkeserítő, hogy a Kétfarkú nem került be de a Mi Hazánk igen. Kukába ment a szavazatom. Nem értem ez hogyan történhetett meg, sokat kaptak a Mi Hazánkosok

Végezetül meg kell emlékezzem a semmirekellő kutatókról is. A Medián megmentette a saját becsületét, a többi igazán elmehetne az anyja picsájába, én szégyellem magam helyettük. Különösen gondolok itt a Publicusra, Pulai Andrásra aki lelkét eladva tegnap képes volt döntetlen eredményt kihozni és még azóta is arcpirító baromságokat hordott össze. Mindezt csilliárdokért!!!!

Amire most lehet számítani, hogy ezzel az eredménnyel újból csata nyílik Brüsszellel. A megszorításokat a nagyvállalatokra terhelik majd többségében, aminek beláthatatlan következményei lehetnek, elmennek esetleg többségében felvásárlásra kerülnek. Protekcionizmus lesz, minden eddiginél erősebben.

Nem tudom mi lesz, szerintem nem sok jó. Remélem tévedek és becsülettel állnak a feladathoz, megszolgálják az emberek bizalmát. Nagy kár, hogy meglett a 2/3, bár, hogy a Mi Hazánk is bekerült végül is mindegy

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.04. 03:12

Pulai, tegnap:

Az ellenzéki pártok magasabb részvételi hajlandósága okán, a biztos szavazó, pártválasztók körében teljesen kiegyenlített, 47-47 százalékos a kormánypárti és ellenzéki szövetségek támogatottsága.

Ma:

És azt tudtátok, hogy több ellenzéki választóköri delegált van a szavazókörökben, mint kormánypárti?
🔢 19.462 vs. 17.672
👍 Ők vigyáznak a választás tisztaságára!

2016 kvótanépszavazás, 2018 előválasztás, 2019 főpolgármester választás (és még jópár város) -- ezek azok a szavazások az idóbbi időben, ahol a mi kutatásunk volt a legpontosabb!
😊 Az a terv, hogy a 2022 országgyűlési választáson is a miénk lesz!
🗳️ Ugye tudjátok, hogy ehhez mi kell tőletek? 😉

Rohadék

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.04. 03:37

Még annyi,

Vidéken két egyénit nyertek az ellenzékiek, ebből a Mellár tizedekkel. Ez azért durva, még ott is elbuktak ahol korábban összefogás nélkül nyertek

Elbukott Szél Bernadett, ez elképesztő, az egyik legnormálisabb ellenzéki ember aki kurva sokat dolgozott. Nem is lesz helye. Szerencsére pl. a jobb sorsra érdemes de megszégyenült Gréczynek biztos helye van. És természetesen Gy Németh Bözsinek is !! Kálmán Olgának is, aki előbbi tanácsadója a Fővárosban havi fixért. Csodás

Ha jól tévedek Bősz Anettnek is over.

Karácsony helye és a Márkié kiadó lesz ha nem veszik át a mandátumot, ugrik a lista.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.04.04. 07:24

Bandee írta:
2022.04.04. 03:37
Még annyi,

Vidéken két egyénit nyertek az ellenzékiek, ebből a Mellár tizedekkel. Ez azért durva, még ott is elbuktak ahol korábban összefogás nélkül nyertek

Elbukott Szél Bernadett, ez elképesztő, az egyik legnormálisabb ellenzéki ember aki kurva sokat dolgozott. Nem is lesz helye. Szerencsére pl. a jobb sorsra érdemes de megszégyenült Gréczynek biztos helye van. És természetesen Gy Németh Bözsinek is !! Kálmán Olgának is, aki előbbi tanácsadója a Fővárosban havi fixért. Csodás

Ha jól tévedek Bősz Anettnek is over.

Karácsony helye és a Márkié kiadó lesz ha nem veszik át a mandátumot, ugrik a lista.
az nem lehet benne ebben, hogy a nemfideszes településeket már vagy két ciklus óta szopatják? nem kapnak forrásokat "bosszúból", nemigen marad nekik alternatíva...
csak annyit látnak az ott élők, hogy nem történik semmi, nincs pénz semmire, és nyilván a nemfideszes vezetésre fogják.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.04. 07:44

trutya írta:
2022.04.04. 07:24
az nem lehet benne ebben, hogy a nemfideszes településeket már vagy két ciklus óta szopatják? nem kapnak forrásokat "bosszúból", nemigen marad nekik alternatíva...
csak annyit látnak az ott élők, hogy nem történik semmi, nincs pénz semmire, és nyilván a nemfideszes vezetésre fogják.
A reggeli hóesés, de elsősorban mindenki agyhalott / hülye stb...

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.04.04. 08:02

rdaneelolivaw írta:
2022.04.04. 07:44
trutya írta:
2022.04.04. 07:24
az nem lehet benne ebben, hogy a nemfideszes településeket már vagy két ciklus óta szopatják? nem kapnak forrásokat "bosszúból", nemigen marad nekik alternatíva...
csak annyit látnak az ott élők, hogy nem történik semmi, nincs pénz semmire, és nyilván a nemfideszes vezetésre fogják.
A reggeli hóesés, de elsősorban mindenki agyhalott / hülye stb...
:mosoly:
Igen. Hozzád hasonlóan sok az agyhalott és ez a rögvalóság ebben az országban...még több is mint feltételeztem...
Nos te lehet hogy örülsz ennek, de a helyzet az, hogy innentől ez a rablóbanda nem lesz leváltható és egy ellenzéknek nevezett biodiszlet melletti egypártrendszerben élheted le az életed maradékát nézve a tokás sertés pávatáncát és hazudozásait valamint nagy dérrel durral megvivott ál háborúit.
Pária országként a világ autokratáival és diktatúráival barátkozva dörgölőzve...
Neked ez manna...értelmes embernek nem különösebben érdekfeszitő jövőkép és program.

TOVÁBB A PUTYINI ÚTON! elvtárs (:i
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.04. 08:11

keF1r írta:
2022.04.04. 08:02
:mosoly:
Igen. Hozzád hasonlóan sok az agyhalott és ez a rögvalóság ebben az országban...még több is mint feltételeztem...
Nos te lehet hogy örülsz ennek, de a helyzet az, hogy innentől ez a rablóbanda nem lesz leváltható és egy ellenzéknek nevezett biodiszlet melletti egypártrendszerben élheted le az életed maradékát nézve a tokás sertés pávatáncát és hazudozásait valamint nagy dérrel durral megvivott ál háborúit.
Pária országként a világ autokratáival és diktatúráival barátkozva dörgölőzve...
Neked ez manna...értelmes embernek nem különösebben érdekfeszitő jövőkép és program.

TOVÁBB A PUTYINI ÚTON! elvtárs (:i
Gondoltam, hogy én leszek a hibás + a hozzám hasonlóak.
Nem az ellenzék. (:u
Nem baj, majd térjünk vissza erre 4 év múlva... de addig se magatokban keressétek a hibát még véletlenül se.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.04. 08:44

trutya írta:
2022.04.04. 07:24
Bandee írta:
2022.04.04. 03:37
Még annyi,

Vidéken két egyénit nyertek az ellenzékiek, ebből a Mellár tizedekkel. Ez azért durva, még ott is elbuktak ahol korábban összefogás nélkül nyertek

Elbukott Szél Bernadett, ez elképesztő, az egyik legnormálisabb ellenzéki ember aki kurva sokat dolgozott. Nem is lesz helye. Szerencsére pl. a jobb sorsra érdemes de megszégyenült Gréczynek biztos helye van. És természetesen Gy Németh Bözsinek is !! Kálmán Olgának is, aki előbbi tanácsadója a Fővárosban havi fixért. Csodás

Ha jól tévedek Bősz Anettnek is over.

Karácsony helye és a Márkié kiadó lesz ha nem veszik át a mandátumot, ugrik a lista.
az nem lehet benne ebben, hogy a nemfideszes településeket már vagy két ciklus óta szopatják? nem kapnak forrásokat "bosszúból", nemigen marad nekik alternatíva...
csak annyit látnak az ott élők, hogy nem történik semmi, nincs pénz semmire, és nyilván a nemfideszes vezetésre fogják.
De, benne lehet ez is bar ugye a Szel orszagosan ismert politikus es szemben a kilencven szazalekukkal o tenyleg ment, csinalta oszinte lelkesedessel. Raadasul az nem egy halott korzet, nem hanyatlik mostansag tobbszor jartam arra

Az a baj, hogy az okok sokkal komplexebbek szerintem, nem is lehet kimerni. Sok dolog egyuttesen vezethetett idaig, de leginkabb az a politika amit letoltak itt az elmult fel evben. Azzal, hogy minden hibajukat raadasbak a Fidesz totalis media gepezete fel is nagyitott

Marki egy politikai amator, akinek annyija volt ehhez a dologhoz, hogy tiszta es becsuletes. Akik elre emeltek azok felelossege lett volna, hogy vigyazzak es ovjak akkor is, ha valoszinuleg nehezen kezelheto. De en attol tartok ez volt a terv, ha ab start nem is , az elovalasztas utan par nappal mar biztosan. Gyurcsany rajott, o csak nyerhet ezzel es azt is tudhatta pontosan, hogy ennek vereseg lesz a vege bar ekkorat talan o se vart. A tobbi nem szamit mert segg hulyek itt egy komoly csapat van a DK

A legnagyobb felelosseg tehat a partokat terheli, az ellenzeki megmondokat, media munkasokat, a kutatokat akik tudtak, hogy mi van de hagytak vegig menni. Mondjuknaz ostoba geci Pulai nem tudom mit tud.
A Gyurcsany video mintegy koronaja az egesznek ott erthetsz meg mindent. Abbol.

Hadhazynak igaza van, egyetlen eselyuk mar csak az ha nem ulnek igy be , persze termeszetesen o ugyanolyan paria mint Marki barmit hazudnak is a tobbi, tehat baszhatja ugyse tartanak vele. Sot ez kotelesseguk lenne!

Rendkivul szomoru kep volt latni Marki-Zayt ahogy all hatterben a gyerekeivel es felesegevel.

Ha eddig utaltam ezeket az ellenzeki partokat mostantol gyulolom oket. Szemelyes ellensegeim, a haza megrontoi!! Szavazoik elaruloi! Patkany szar banda. Nem segitettek a Markit, nem tamogattak, nem jártak vele kampányolni es vegezetul nem álltak ki es mondtak el nagy a baj emberek gyertek, segitsetek. Tettek ezt politikai szamitasbol.

Cudar vilag johet. Remelem tevedek
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.04.04. 09:05-kor.

Lezárt