Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.05. 08:26

rdaneelolivaw írta:
2022.04.05. 08:10
vollebak írta:
2022.04.05. 08:04
Nem fogok őszinte/normális választ kapni, de a Fidesz szavazójaként hogy számolsz el a lelkiismereteddel Ukrajna kapcsán?

Nézz meg pár videót Bucsáról.
Ne moss össze engem az ukrán háborúval kérlek, mert nem fogom vissza magam majd személyeskedés ügyében.
Utoljára szóltam.
Gusztustalan amit csinálsz.

Fejezd be ezt kérlek, nagyon szépen kérlek.
Pedig ez Fidesz-szavazóként a felelősséged neked is. Te azt mondod, hogy inkább a nácikra szavaznál, mint az összefogásra, mert a Gyurcsány. Neked egy komplett hatpárti ellenzék és mindenki, aki oda szavaz = Gyurcsány. Azt nem tekinted összemosásnak.

Viszont a magyar kormányra karcolás, arra a kormányra karcolás, amelytől még a V4 másik három tagja is elfordult a háború miatti viselkedés kapcsán, az a háborúval összemosás. Még maga Orbán is emlegette a győzelmi beszédében, hogy neki még Zelenszkij is ellenfele volt most a választásban, a hívek meg bőszen tapsoltak hozzá. Most vagy mindenki összemossa, még Magyarország eddig legelkötelezettebb szövetségesei is és a frissen újraválasztott miniszterelnökünk is, vagy te látod rosszul.

Személyeskedj nyugodtan, én továbbra sem fogok. Ez a kérdés viszont nem hagy nyugodni, hogy szavazhatott így, ennyi ember arra a párta, amely aktívan támogatja a szomszédban zajló pusztítást, megtagadja a fegyverek szállítását, a légtér oroszokkal szembeni lezárását, satöbbi. Gondoltam, megkérdezem, hátha itt választ kapok.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.05. 09:34

Választ kaptál április 3-án.
Úgy tűnik még mindig nem érted, - sokadmagaddal -... nem baj van rá még 4 éved, hátha sikerül.

(btw, ha már így szóba került - nem csak a fideszre szavaztam, egyéniben igen, mert csak nekik és a momentumos faszjancsinak volt esélye, de listán nem fidesz.)

Szombaton játszottam egy orosz lánnyal edzőmeccset. Én kérek elnézést, hogy nem bojkottáltam. :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.05. 09:52

rdaneelolivaw írta:
2022.04.05. 09:34
Választ kaptál április 3-án.
Úgy tűnik még mindig nem érted, - sokadmagaddal -... nem baj van rá még 4 éved, hátha sikerül.

(btw, ha már így szóba került - nem csak a fideszre szavaztam, egyéniben igen, mert csak nekik és a momentumos faszjancsinak volt esélye, de listán nem fidesz.)

Szombaton játszottam egy orosz lánnyal edzőmeccset. Én kérek elnézést, hogy nem bojkottáltam. :D
Ez nem válasz, hogy „választ kaptál április 3-án”. Mire magyarázat ez? Orbánnal az egész nagygyűlés tapsolva röhögött Zelenszkijt, órákkal azelőtt, hogy Bucsa felszabadult. Ezt soha nem mossa le magáról se a Fidesz, se a szavazói. Ebből a gyalázatból pár évtized múlva érettségi tétel lesz. Szerintem te nem érted a dolgot. Ahogyan ma ti sem tudjátok elképzelni, hogy eljön az idő, amikor szégyellnivaló lesz az, amiben most élünk, úgy nem tudták anno Rákosi idejében sem elképzelni az akkori rendszer támogatói. Se a bukást, se azt, hogy rájuk valamikor bárki is szégyenkezve gondol majd.

„Én kérek elnézést, hogy nem bojkottáltam.” Most bocs, de játszhatod a hülyét, mintha itt a komplett orosz néppel lenne bárkinek problémája, és mindenkinek el kéne égetnie még a Tolsztoj könyveit is otthon. Ha már F1-es fórumon vagyunk: Mazepin is eljátszotta ezt a kört, hogy őt azért baszták ki, mert orosz. El sem jutott az agyáig, hogy azért, mert egy fakezű balfasz, összeférhetetlen természettel, és csak a pénz miatt jutott be egyáltalán, vagyis a pénzforrásai megszűnésével akkor is repül, ha bármilyen más nemzetiségű.

Ahol most lakunk, a környéken a legjobb cimborám egy 40 körüli orosz srác, Pavel. Szentpétervári eredetileg, kutyasétáltatás közben ismerkedtünk meg (egy aranyos whippetje van). Iszonyúan sajnálom az orosz civilek többségét, akik ugyanúgy gyűlölik az egész háború gondolatát, és bebörtönzik őket, ha tüntetnek, vagy a 18 éves szerencsétlen frissen besorozottakat tudtuk nélkül odaviszik a frontra, miközben azt mondják nekik, gyakorlatozni mennek csak. Ezeket Paveltől hallottam, mellette még egy sor olyan dolgot, amikről te a vadhajtásos kattintgatásaid közben sosem fogsz. Ja, és a főbérlőink is oroszok. A jól irányzott tippem az, hogy jobban rajta van az ujjam az orosz néppel kapcsolatos mindennapi dolgok, vélemények, gondolatok ütőerén emiatt, mint neked. Na, nem mintha magyarázkodnom kéne, hogy miért is faszság megpróbálni fideszesként úgy forgatni a dolgot, hogy itt mindenkinek a komplett orosz nemzettel van baja, csak a miheztartás végett írtam le ezeket.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.04.05. 10:06

rdaneelolivaw írta:
2022.04.05. 08:00


:)
Hogy nem szakadt le a plafon!
Ha MZP mondja ezeket a körülményekről, neki igaza lett volna. De Lázár(fidesz)? :hanyas:

Az meg különösen elkeserítő, hogy mindezt polgárháborúként adja elő.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.05. 10:11

vollebak írta:
2022.04.05. 09:52
Ez nem válasz, hogy „választ kaptál április 3-án”. Mire magyarázat ez? Orbánnal az egész nagygyűlés tapsolva röhögött Zelenszkijt, órákkal azelőtt, hogy Bucsa felszabadult. Ezt soha nem mossa le magáról se a Fidesz, se a szavazói. Ebből a gyalázatból pár évtized múlva érettségi tétel lesz. Szerintem te nem érted a dolgot. Ahogyan ma ti sem tudjátok elképzelni, hogy eljön az idő, amikor szégyellnivaló lesz az, amiben most élünk, úgy nem tudták anno Rákosi idejében sem elképzelni az akkori rendszer támogatói. Se a bukást, se azt, hogy rájuk valamikor bárki is szégyenkezve gondol majd.
Arra magyarázat, hogy kisebbségben vagy a véleményeddel.
De ez nem gond, lehetsz is - csak nem biztos, hogy TE gondolod jól.
Majd az idő eldönti... szerintem sosem lesz belőle érettségi tétel.

Zelenszkij többször beszólt Orbánnak, sajnos várható volt, hogy előbb-utóbb visszaszól.
Nyilván nem lehet összehasonlítani a helyzetüket, az ukrán elnök háborút vív mig a magyar nem.
Szerintem mi magyarok (Orbánnal egyetemben) nem érdemeltük meg azt, hogy ez a ripacs nekünk beszólogasson.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.04.05. 10:13

vollebak írta:
2022.04.05. 02:04

Egészen megdöbbentő az, hogy az újonnan megválasztott miniszterelnök az ukrán elnökkel poénkodik, és a hallgatósága, a szavazói hangosan nevetnek ezen. Nevetnek... Miközben Kijev mellett ártatlan civilek holttesteit rakják zsákokba, és temetik tömegsírba. Olyan embereket, akik két hónapja még ugyanúgy élték az életüket, mint mi. Voltak terveik, vágyaik. Most pedig egy magát nyertesnek tartó réteg röhög ezen. Hová tartunk?
Jeszenszk.. izé Zelenszkij elnök - valamilyen indíttatásból - pont a választások napján amolyan tiktokozásként üzent személyesen a miniszterelnöknek. Ismét támadva az országot, hogy nem segítünk. Ami persze nem igaz. Majd mosdatja magát, hogy ő nem is kért semmit. Ez akárhogy is nézzük, a magyarországi parlamenti választásokat nyíltan befolyásolni kívánó próbálkozás. Ez nem sikerült.
Az égvilágon semmi köze ennek a bucsai történésekhez.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.04.05. 10:21

áhh faszom. 3 perc alatt szembesülnöm kellett vele megint, hogy miért nem írok ide.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.05. 11:38

Nagyon köszönjük áldozatos munkájukat

Az ellenzéki pártok elnökei és társelnökei már a választás másnapján összeültek, hogy elkezdjék ezt a munkát, kiértékeljék az eredményeket, valamint hogy felvázolják az előttünk álló időszak főbb feladatait és hat párt további együttműködésének kereteit.
Az összefogás résztvevői azt ígérik, „mindent meg fogunk tenni, hogy hasonló helyzet többé ne fordulhasson elő”.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.05. 11:56

Bandee írta:
2022.04.05. 11:38
Nagyon köszönjük áldozatos munkájukat

Az ellenzéki pártok elnökei és társelnökei már a választás másnapján összeültek, hogy elkezdjék ezt a munkát, kiértékeljék az eredményeket, valamint hogy felvázolják az előttünk álló időszak főbb feladatait és hat párt további együttműködésének kereteit.
Az összefogás résztvevői azt ígérik, „mindent meg fogunk tenni, hogy hasonló helyzet többé ne fordulhasson elő”.
Kezdésként elhúzhatnának a büdös faszba mind. A pár gerinces köztük Hadházy, Donáth, Karácsony. Amúgy meg igazad volt.

Most a kampány során kellett megtapasztalnom, hogy Gyurcsány jelenléte micsoda károkat okoz. A Fidesznek a legkényelmesebb, legjobban, legkönnyebben a köztudatban tartható ellenségkép. Ha megnézitek, milyen karaktergyilkolást osztottak ki anno Vonára, ahhoz képest Gyurcsányra szinte vigyáznak.

Lényegében neki köszönhetjük a NER-t, meg azt, hogy Orbán 12 éve vele szemben definiálja önmagát. Gyurcsány a neve, arca többet szerepel a Fidesz plakátjain, mint bárki másé. A Fidesznek szüksége van rá egyszerűen. Itt is az megy, Gyurcsány így meg úgy. Úgyhogy igen, igazad volt, hogy micsoda befolyása van Gyurcsánynak - nem pont úgy értve szerintem, ahogy te mondtad (nagy erő, kormányt fog alakítani, messzire elér a keze, satöbbi), de megkerülhetetlen alak, mert élénken tartják a köztudatban, és ezzel fogják is a szavazatokat rendesen.

A felelős az lenne a részéről, ha Dobrevvel együtt úgy eltűnnének a közéletből, mint a kámfor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.04.05. 12:28

idarpidi írta:
2022.04.04. 20:35
9_46_20 írta:
2022.04.04. 19:20

Ha itt tanya kell, akkor nyugaton is az kell majd.
Ettől függetlenül szerencsére mi erre felkészültünk. Van tanya, igaz egy házat kéne rá tenni, mert a mostani egy romhalmaz, de menekülőútnak jo lesz.
Meg el sem vagyok veszve ebben a témakörben, elég sokat dolgoztunk földön gyerekkorunkban.

A megtakarítás egy részét is levatoom euróra ha menni kell csak ne 10-20 ezerrel induljon el az ember mert semeddig sem jut .

Fasz kivan 3 éve a túlélést a menekuloutvonakakat kell tervezni... És még van pofajuk az ál és blikkakademikusoknak azzal Road showzni hogy a világ biztonságosabbá vált
na majd egyszer elbringázok hozzád :D ha jól tévedek, valahol a Mátrába van a telketek...
az a nyaraló, a tanya békés megye :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.05. 12:33

vollebak írta:
2022.04.05. 11:56
Kezdésként elhúzhatnának a büdös faszba mind. A pár gerinces köztük Hadházy, Donáth, Karácsony. Amúgy meg igazad volt.

Most a kampány során kellett megtapasztalnom, hogy Gyurcsány jelenléte micsoda károkat okoz. A Fidesznek a legkényelmesebb, legjobban, legkönnyebben a köztudatban tartható ellenségkép. Ha megnézitek, milyen karaktergyilkolást osztottak ki anno Vonára, ahhoz képest Gyurcsányra szinte vigyáznak.

Lényegében neki köszönhetjük a NER-t, meg azt, hogy Orbán 12 éve vele szemben definiálja önmagát. Gyurcsány a neve, arca többet szerepel a Fidesz plakátjain, mint bárki másé. A Fidesznek szüksége van rá egyszerűen. Itt is az megy, Gyurcsány így meg úgy. Úgyhogy igen, igazad volt, hogy micsoda befolyása van Gyurcsánynak - nem pont úgy értve szerintem, ahogy te mondtad (nagy erő, kormányt fog alakítani, messzire elér a keze, satöbbi), de megkerülhetetlen alak, mert élénken tartják a köztudatban, és ezzel fogják is a szavazatokat rendesen.

A felelős az lenne a részéről, ha Dobrevvel együtt úgy eltűnnének a közéletből, mint a kámfor.
Na végre valamiben egyetértünk.
Kivéve abban, hogy vigyáznak rá... le van az karaktergyilkolva, csak nem fog rajta annyira a golyó mint más politikuson. :)
Mindig lesz 10-15% aki szavazni fog a DK-ra, akkor is ha külön indulnak.

Egyébként profi politikusnak tartom, mint Orbánt.
Gyurcsány magától nem fog elhúzni, gazdag ember - neki ez csak passzió. Kell neki a hatalom, a pezsgés körülötte.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.05. 13:20

vollebak írta:
2022.04.05. 11:56
Bandee írta:
2022.04.05. 11:38
Nagyon köszönjük áldozatos munkájukat

Az ellenzéki pártok elnökei és társelnökei már a választás másnapján összeültek, hogy elkezdjék ezt a munkát, kiértékeljék az eredményeket, valamint hogy felvázolják az előttünk álló időszak főbb feladatait és hat párt további együttműködésének kereteit.
Az összefogás résztvevői azt ígérik, „mindent meg fogunk tenni, hogy hasonló helyzet többé ne fordulhasson elő”.
Kezdésként elhúzhatnának a büdös faszba mind. A pár gerinces köztük Hadházy, Donáth, Karácsony. Amúgy meg igazad volt.

Most a kampány során kellett megtapasztalnom, hogy Gyurcsány jelenléte micsoda károkat okoz. A Fidesznek a legkényelmesebb, legjobban, legkönnyebben a köztudatban tartható ellenségkép. Ha megnézitek, milyen karaktergyilkolást osztottak ki anno Vonára, ahhoz képest Gyurcsányra szinte vigyáznak.

Lényegében neki köszönhetjük a NER-t, meg azt, hogy Orbán 12 éve vele szemben definiálja önmagát. Gyurcsány a neve, arca többet szerepel a Fidesz plakátjain, mint bárki másé. A Fidesznek szüksége van rá egyszerűen. Itt is az megy, Gyurcsány így meg úgy. Úgyhogy igen, igazad volt, hogy micsoda befolyása van Gyurcsánynak - nem pont úgy értve szerintem, ahogy te mondtad (nagy erő, kormányt fog alakítani, messzire elér a keze, satöbbi), de megkerülhetetlen alak, mert élénken tartják a köztudatban, és ezzel fogják is a szavazatokat rendesen.

A felelős az lenne a részéről, ha Dobrevvel együtt úgy eltűnnének a közéletből, mint a kámfor.
Igen, annyi, hogy nagy valószínűséggel 4 év múlva már csak ők maradnak választásnak a másik oldalon. Persze politikában ilyet kijelenteni kockázatos dolog, de most ezt érzem. A Momentumban nem érzem az erőt, bár Donáth jobb mint az eddigi vezetők és erkölcsi megítélésben magasan a többi felett van. Azonban ha az EU-ban folytatják azt a politikát amit eddig, ezt a szélső balos liberális jegyekkel színezett retorikát akkor annyi lesz nekik is, elporladnak. Rá kellene döbbenni, hogy erre a magyar társadalom csak egy szűk része vevő, most a vitát nem kívánom kinyitni, hogy kinek van ezekben igaza mert kb. mindenkinek.

A választók ugyanúgy felelősek a kialakult helyzetben mint maguk a pártok. 2014- ben megmondtam előre, hogy ennek a dolognak ez lesz a vége. Most sem értem, az olyan ellenzéki szavazók, mint pl. te mire vártok még, miért legitimáljátok újra is újra ezt a szerencsétlen fasz és mára nyilvánvalóan áruló társaságot. Észre kellene venni, hogy szopatás van. Már vasárnap este ott kellett volna állni a színpadon Márki mellett az embereknek és elküldeni a retkes picsába a pártokat, a Jobbikot és a dékát mindenképpen. Megüzenni, hogy NEM, elég volt már ebből.

Márkit sem értem minek védi még őket, teríteni kéne a szennyest és ütni verni őket, hogy írmagjuk ne maradjon végre.

Elnézve a nyilatkozatokat, a megmondókat, ott kívánják folytatni ahol abbahagyták szombaton este. Nem értik még mindig.

Nemrégiben hosszasan hallgattam valahol, hogy az elmúlt 4 év legnagyobb politikai történése, hogy létrejött az ellenzéki szavazó. Hallgattam még fél órát a feles alkotmányozás politikai megalapozottságát. Olyan emberektől hallottam ezt, akik tanácsadói, aktív közreműködői az ellenzéki politizálásnak.

Létrejött újra a centrális erőtér is!

Annyit tudok mondani, hogy ha Márki önállóan nekiáll politizálni és eltávolodik ezektől, visszatér a realitás útjára, a reálpolitikához, akkor támogatni fogom őt, mert eljött az idő amikor mindenkinek megvan a maga felelőssége, hogy ha tenni tud akkor tegye meg amit lehetőségei kínálnak. Véget kell annak vetni, ami itt zajlik. Nincs jelenleg más, akit támogatni érdemes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.04.05. 13:58-kor.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.05. 13:39


Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.05. 13:42

Na itt már valaki kapizsgálja...

https://mandiner.hu/cikk/20220405_a_his ... _fidesznek

:D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.05. 14:15

Roppant fontos írás, útravalónak a következő évekre.

"Akkor még időben szólok, így rögtön a legelején, vö. „mondd meg te akkor, mit kéne csinálni” sokadik rész. És ismét sokadszorra: ezt sürgősen befejezni.
Az ellenzéki közvélemény teljes tévúton indult el egyből a választás után. Nincs károsabb, megtévesztőbb azoknál a gyűjtéseknél vagy spontán föltörő beszámolóknál, amelyek a szavazóköri számlálók tapasztalatiról szólnak. Nem azért, mert ezek a közlések ne lennének igazak, bár azt nem árt tudni, hogy minden beszámoló óhatatlanul szubjektív, hanem mert félrevisz, rossz helyen tartja a fókuszt, kialakít egy olyan képet, hogy az ellenük szavazók elmaradottak, tudatlanok, kiszolgáltatottak, sőt egyenesen betegek. (Ahogy egy női lap becenéven publikáló szerzőjétől megtudtuk).
Ezzel az ellenzéki elit becsapja, egyben megint fölmenti magát, hogy nem tévedett, nem teljesített rosszul, nem vele van a baj. Pedig de. Ezt a gőgöt erősítik azok a szemlék vagy egyenesen rendelt publicisztikák, amelyek arról szólnak, hogy az elkurvult, műveletlen, rövidlátó nép végleg elhagyta a tudást, a műveltséget, az igazi értékeket, amelyeket természetesen a magát baloldalinak és/vagy liberálisnak gondoló (valójában sznob és erőszakos) elit képvisel.
A szavazatvásárlás és -zsarolás jelensége természetesen létezik, de a most leereszkedő vagy lenéző posztokat közzétevők azon emberek szavazatairól, akik úgy öltözködnek, mint ők, ugyanott vásárolnak, ahol ők, tán még a kulturális fogyasztási szokásaik is nagyon hasonlóak az övékhez, nem tudnak beszámolni, mert azok nem kértek segítséget, nem jelentették ki fennhangon, hogy kire szavaznak. Márpedig a térképre pillantva látni fogjuk, hogy a középosztálybéli szavazóknál is brutálisat nyert a Fidesz.
Az előítéletmentességet hirdetőknek, a toleranciabajnokoknak azt kéne végre megtanulniuk, hogy ne a saját előítéleteik szerint közelítsenek minden jelenséghez, és képesek legyenek elfogadni, hogy egy másik ember máshogy is gondolkodhat, mint az szerintük helyes. Egyáltalán, hogy létezik MÁSMILYEN EMBER. Bár azt hiszem, hogy ez túlzó elvárás olyanoktól, akik egy olyan csatornán, ahol egymásnak adják a kilincset a saját politikusaik, saját ”””””szakértőik”””””, egyetlen egy másféle műsort nem képesek elviselni."

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.05. 14:22

Nekik is oroszlánrészük van abban ami lett, tehát le kellene vonni a következtetéseket.


t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.04.05. 22:17

rdaneelolivaw írta:
2022.04.05. 13:42
Na itt már valaki kapizsgálja...

https://mandiner.hu/cikk/20220405_a_his ... _fidesznek

:D
csak a közelmúltból... én is CSOK-ból építkeztem. talán még az utolsó pillanatban, mert a CSOK önmagában kevés egy építkezéshez. nálunk még a fele büdzsét kiadta... de az már 4 éve volt. ma talán a bútorozásra futhatja.
erről viszont nem a kormány tehet, hanem a komplett bagázs, aki így feltornázta az árakat.

2017-ben azt mondtam az ügyfeleimnek, hogy hamarosan felérünk a hegytetőre, mert olyan mértékben elkezdett minden drágulni... pont az ellenkezője történt!

nagy baj lesz itt, és nem a vasárnapi szavazás eredménye miatt!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.05. 22:34

Tordai Benedek:

Amikor Rónai Egon arról kérdezte, hogy kettészakadt-e az ellenzék a választási vereség után abban a kérdésben, hogy Márki-Zay Péter felelőssége-e ez az eredmény Tordai azt mondta: „Valóban van egy véleménykülönbség”. Szerinte ugyanakkor vigyázni kell a hatpárti szövetségre. Véleménykülönbségek mindig is voltak, de a pártvezetők megegyeztek abban, hogy együtt maradnak, megtartják a szövetséget, „annál is inkább, mert a következő hónapok nagyon forróak lesznek”.

A Fidesznek a fejére omolhat a saját rendszere, mert a rezsicsökkentés és az ársapkák rendszere sem fenntartható, ráadásul kimondta az EU, hogy elindítja a jogállamisági eljárást, mondta Tordai. Jogi értelemben nem, de politikailag meg tud bukni az Orbán-kormány a párbeszédes politikus szerint, aki elképzelhetőnek tartja, hogy egy olyan időszak jön, mint 2006 után, amikor mindenki tudta, hogy a kormányzó erők a következő választást el fogják veszíteni, „már csak meg kellett várni, amíg leketyegett az idejük”.


Csak fel kell menni ennek a trógernak az oldalára és megnézni milyen posztot, mennyit rakott ki a Márki mellett, mennyit segítette őt stb.. Hiányzott este a színpadról is. nem élőzött és buzdított a ME jelölt mellett, máskor ott járkál és kellemetlenkedik ha kell ha nem.


Várja csak akkor tovább, tényleg lehet, hogy 4 éven belül végre valóban megbukik Orbán és a rendszere és akkor igazuk lesz, mint annak, aki mindig félt a haláltól.
Ezek sokkal hülyébbek és gonoszabbak mint gondoltam. Persze értem én, most arra játszanak, hogy húzzák az időt, nehogy a népharag elsöpörje őket. Jön a nyár, őszre talán elfelejtik az emberek 04.03-at és akkor elketyeghetnek 2026-ig ahol jelentkeznek kihívónak ismét. Vagy tényleg bukik a Fidesz és akkor gondolják bár segg hülye a legtöbb közülük, megmentenek minket. Úgy, hogy áldásos tevékenységük és hatalomtechnikai játszmájuk miatt közülük is a leghülyébbek ülnek majd bent a parlamentben,de az egyénibe küldött de elbukott értelmesebbek persze nem.
Elnézve a fb kommenteket jól kalkulálnak, sokan hálásak nekik a rengeteg munkáért, csak úgy repkednek a szívecskék

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.04.05. 22:59

Bandee írta:
2022.04.05. 14:15
Roppant fontos írás, útravalónak a következő évekre...
Értem, mire gondol, részben igaza van, viszont tanulságosak nagyon ezek a beszámolók. Van közötte egy-két elég jó írás, amire rímel a 24.hu-s cikkre is.

https://www.facebook.com/Szavazatsz%C3% ... 832347986/

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.05. 23:45

Phoebe írta:
2022.04.05. 22:59
Bandee írta:
2022.04.05. 14:15
Roppant fontos írás, útravalónak a következő évekre...
Értem, mire gondol, részben igaza van, viszont tanulságosak nagyon ezek a beszámolók. Van közötte egy-két elég jó írás, amire rímel a 24.hu-s cikkre is.

https://www.facebook.com/Szavazatsz%C3% ... 832347986/
Szerintem kb. teljesen igaza van. A probléma alapja valahol itt keresendő.

Attól nem fog semmi előbbre lendülni, ha kielemzik ki mennyire hülye, mert úgyse lehet őket halomra lőni. Azzal se jutnak előrébb, ha hetente telesírnak mindent az egyenlőtlen feltételekről, hiszen már azok se szavaztak rájuk akik 4 éve még igen, pedig hidd el tudják mindezt. Ráadásul szerintem igaza volt Gump mamájának, hogy az a hülye aki mondja. Vagy kezdenek tehát valamit ezzel a réteggel IS, vagy nem, de akkor újra és újra bukni fognak. El kell felejteni a Farkasházy Tivadar és társai által kijelölt utat, az általuk örökül hagyott és alap igazságként elkönyvelt narratívát. Le kell szállni a lóról. El kell venni a trombitát azoktól akik a belvárosi szalonokban fújják azt a világ dolgairól. Vissza kell térni a reálpolitizáláshoz. Fel kell fogni, hogy az emberek nem egyformák és a másképpen gondolkodó ember se feltétlenül hülye.

Ha konkrétabb akarok lenni akkor szerintem kell a korrupció és az EU mindenkori narratívája mellé még valami, mert a magyar társadalom ezekre nem rezonál kellőképpen, sőt egyre kevésbé. Ki lehetne végre valakinek próbálni a konzervatív liberalizmust, hátha sikeresebb lenne mint a 30 éve erőltetett fajtája.

Amennyiben nem hagyják mindezeket abba, a cső ellenzéki közvélemény pedig nem fordít hátat ezeknek a pártoknak akik elárulták őket, szerintem ugyanez lesz a végeredmény.

Jakab a helyén, Gyurcsány a helyén, Donáth a helyén, Kanász a helyén, Tóth B a helyén van, Szabó T a helyén. A 2026-os kampány 48 órája már tart, semmi változás nem észlelhető. Maradnak együtt és vizsgálják az okokat. Ők az elsődleges ok, el kellene menni mást csinálni.

Még annyi, valaki már mér.. Ma hívták a kollégámat kire szavazott, miért, mi a véleméyne a Jobbikról, a Joddik-DK együttműküdésről.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.04.06. 00:01

Bandee írta:
2022.04.05. 23:45
Szerintem kb. teljesen igaza van. A probléma alapja valahol itt keresendő.....
Értelek Bandi, de ha elolvasol csak egy-két beszámolót. Ilyen emberekkel milyen országot tudunk építeni, akár melyik oldalra is szavaznak? Tragédia, hogy emberek így élhetnek, ilyen anyagi és szellemi színvonalon. Természetesen megértem az álláspontodat és önbecsapás mindent erre fogni, de elvitatni sem lehet a jelentőségét.

Ez az írás szerintem szimpatikus lesz neked, szintén erről az oldalról, épp most értem, ide az olvasással:


"A magyar néplélekről
Érdekes tapasztalat volt szavazatszámlálóként. Már amikor kedden eljöttünk az esküre, tapasztaltuk a falusi hangulatot. A 3 szavazókörzetbe 2-2-2 ellenzéki delegált érkezett, ezek férfi-nő párosok voltak, hozzánk hasonló értelmiségi, középkorú felnőttek. Kakukkfiókák voltunk. A helyiek között nem volt férfi, inkább hatvanas korosztály, a polgármesterasszony is, a jegyző velünk egyidős, ő tarotta a felkészítést. Amikor szóba került az ellenzék, akkor a megnevezés a részéről a "hogyisnevezzem őket" volt. Éreztük, hogy számára tökéletesen súlytalan.
Az SZSZB tagjaival jól megvoltunk, kedvesek voltak velünk, finom volt az ebéd, nekem külön készítettek vegetáriánus sülteket. Mi is részt vettünk a részfeladatokban, ellenőriztük az okmányokat, pecsételtünk. Volt két kifejezetten Fidesz-delegált nő is a csapatban, de közben (vagy inkább már a folyamat után) kiderült, hogy van(nak) ellenzéki szavazó(k) is rajtunk kívül.
Reggel hattól nagy részvételben, folyamatosan jöttek az emberek. Jöttek messziről, közeledtek, fürkésztem őket, vajon kire fognak szavazni... körülbelül hasonló arányt tippeltem, mint ami kijött a végén. A szavazók mentalitásán, tekintetén látni véltem legalábbis azt, hogy fidesz vagy nem fidesz...
Eleinte csak idősek jöttek, szinte egytől egyig rossz egészségi állapotban, bottal, járókerettel, gyakran elképesztő túlsúllyal. Ők bizonyára egy nagyon jelentős fidesz-szavazó bázis. A helyi bizottsági tagok mindenkit jól ismertek, nyájasan köszöntöttek, "itt írd alá drágám", megkérdezték hogy van, mindenkihez volt egy-egy jó szavuk.
Később jöttek a középkorúak és a fiatalok is.
Közülük többen adhatták az összesen 89 voksot Lukács Lacira, a jobbik alelnökére, aki itt az Összefogás jelöltje volt. Élveztük a jellegzetes tájszólást, vidéki temperamentumot. "Disznót vágtunk, épp csak hazamentünk átöltözni, oszt jöttünk" - mondta egy magas, nagyon telt, fölül igen terebélyes asszony fényes rózsaszín feliratos testre feszülő sportfelsőben, rajta piros mellénydzsekiben, pozsgásan duzzadó arccal, melírozott rövid hajjal.
Sokan voltak tanácstalanok, mi is van a papíron, de kevesen kértek ténylegesen segítséget. Egy példa az utóbbiról. Szintén rózsaszín plüss mackófölső, nagydarab, molett nő, aki félszeg iskoláslány benyomását kelti (méretei ellenére egészen összehúzza magát), odajön és halk hangon megkérdezi: "én a Fideszre szeretnék szavazni, ezt melyik fülkében tehetem meg?" Ki is mentem ezután a szavazó-épület elé, mert rossz érzésem volt, és azt láttam, hogy egy feleakkora, ősz férfi két babakocsival, és további három pici gyerekkel várta, hogy kijöjjön...
Több ember meg is kért minket, hogy mi húzzuk be neki az X-et, ezek közül volt egy jobbikos bácsi is, aki az Összefogásra szavazott. Ilyenkor odaálltunk mellé ketten. Sokan tettek utaló megjegyzést a bizottság fideszes tagjai felé, hogy "akkor drágám, ahogy megegyeztünk"... A mozgóurna esetében történt direktebb befolyásolás, erről Barnabás tudna részletesebben beszámolni. Miért szavazhatnak vajon azok az idősek, akik a fél lábbal a sírban állnak?! Valahol jó lenne meghúzni a határt, mert ebben az elöregedő társadalomban a fiatalok életét nyomorítja meg a sok bemerevedett, belassult idős ember szavazata.
A választási eredmény nagyon szomorú végkifejletének alapja nyilvánvalóan egyrészt a hazug propaganda, de ez csak egy része. Az orbáni fétis lényege abban áll, hogy itt a fidesz-imázs abszolút fekszik az embereknek. Orbán a nép közül való hangadó figura. Olyan, mint a magyar nép apraja-nagyja. Pontosan tudja, mit kell mondani, amit itt meghallanak. Senki nem néz utána a hallottak igazságtartalmának, egyszerűen Orbán innen tökéletesnek látszik. Felfoghatatlan innen ez a "zagyva" szövetkezés az ellenzék részéről. Aki pedig valamelyest átlát a szitán, az a Jobbik helyébe lépett Mihazánkra voksolt. Sajnálhatja is a Jobbik, hogy szövetkezett.
De van valami, amit nehéz megragadni, leírni, amit mégis jól ismerek, és amin az ellenzék átsiklik. A magyar néplélek. Azt tapasztalom, hogy bizonyos baloldali ellenzéki gondolkodás számára a magyaros értékek áttetszőek. Jó példa erre, hogy bár remekül sikerült pozícionálni az ellenzéki március 15-ét a szabadságszobor alá és a szabadsághíd elé, eszük ágában nem volt bármilyen magyaros műsorszám beiktatására a kötelező talpramagyaron felül. Képesek voltak egy amerikai dalt magyarra fordítani, és azt kántáltatni velünk, és az ünnepség előtt-után fülsiketítő tuctuc zenei fel és levezetőt nyomatni. Mi aktivisták az MMM levéllistáján számtalanszor próbáltuk jelezni, hogy muszáj lenne a magyar néplélekhez szólni, de tényleg azt látom, hogy az internacionalisták számára ez átlátszó. Remegek az idegességtől, mert tudom, hogy ez az egyik legfőbb oka a bukásnak. Az egyik MMM-es vezető (pedig az MMM még mindig a jobboltalt, a nemzeti érzületet képviseli az ellenzéken belül) azt válaszolta arra a felvetésünkre, hogy szólaljon meg népdal a március 15-i rendezvényen, hogy nem érti, erre miért lenne szükség, hiszen a családjának a zenei ízlése is vegyes, ő a jazz-t, felesége az operát, a gyereke a rock-ot szereti... Erre azt írtam vissza neki, hogy nekem a legnagyobb kedvencem Kayhan Kalhor, de ennek mi köze március 15-höz??!!
Egy évvel ezelőtt levelet írtam Márki-Zay Péternek, melyben kértem, hogy fordítson figyelmet a magyar hagyományok tiszteletére minden szinten és formában, mert ebben van a lényeg. Azért települt haza a családjával, mert azt akarta, a gyerekei magyar költőkön nőjenek fel... de a népi érzület mégsem áll igazán közel hozzá, és mivel ő egy őszinte ember, ezt nem is tudja őszintén képviselni, ezért nem is képviseli. Az Összefogásban a Jobbik fordíthatott volna erre figyelmet, de nem fordított. A nagyszámú trianonista is a Mihazánkhoz pártolt (vagy maradt a Fidesznél). A trianon-hit is a hagyományőrzés egy fontos formája, bár én nem értek ezzel egyet, utoljára 1526-ban létezett az a nagymagyarország, melyet visszavágynak.
Én a magam részéről tehát a magyar néplélek miatt vagyok nagyon szomorú. Mert nekem mindig is fontos volt a népi kultúra tisztelete, és Orbánék ezt átólcettig felkarolják (a valóditól a profánig a népzenétől a fociig mindent ideértek), világosan látom, hogy Orbán ezzel nyeri meg a népet, és azt is, hogy az ellenzék pedig nem erre figyelt. Pedig ehhez képest a nagy hazugságkampány is csak legfeljebb 50%...
Az megint egy másik kérdés, hogy valóban jó ötlet volt-e egy kalap alá venni a jobb- és baloldalt. Szerintem Gyurcsánynak el kellett volna tűnnie a politikából, vagy ha nem tűnik el, akkor ez az agyonhallgatás nem volt jó stratégia, ki kellett volna állnia, és őszintén elmondania az öszödi beszéd nyilvános változatát őszintén. Az MSZP és az LMP pedig annyira elerőtlenedett, kiüresedett pártok, én őket is hagytam volna veszi, mert nagyon sokat ártottak szerintem az összefogásnak. Úgy gondolom, hogy egy MMM-Momentum-Párbeszéd új erő jobban felvirágozhatott volna... de talán még ez sem igaz, mert bár a Momentum egy csodás demokráciát, oktatást és egészségügyet tudna ide varázsolni, ami sokunk számára az üdv forrása lenne, a magyar néplélek nélkül üres.
A magyar néplélek óriási erő. Ezt ismerte fel Orbán. Ez a zsenije lényege. Melyre a baloldaliak vakok. Soha a büdös életben nem támogattam Orbánt, mert egy álszent számító, mert a zsenije ördögi. De vitathatatlan, hogy felismerte, és áthatóan átitatta a politikáját ezzel.
Ki érti ezt? A borzasztó szomorúságom abban gyökerezik, hogy vagy vannak a Fidesz-szavazók, akik a néplélekre áhítozva magukba szívják az álszentség mérgét, és vannak az internacionalisták, akiknek nem fontos a néplélek. Ki az aki látja ezt?! Ismerek néhány embert, de nagyon keveset.
Én a megújulás lehetőségét a magyar néplélek tiszta ápolásában és támogatásában látnám. Egy olyan erőben, ami az európaiság mellett (demokrácia, asszertivitásra nevelő oktatás, holisztikus egészségügyi szemlélet) nagy hangsúlyt fektet a népi értékekre, hagyományokra, rítusokra minden szinten. A gyökértelenségben nincsen erő.
Visszatérve az ellenzéki összefogásra. Amikor azt láttam, hogy csak névleg állnak be MZP mögé a pártok, tudtam, itt a vég. Még jó, hogy legalább a szavak szintjén nagyjából nem köpték arcon. De pontosan lehetett érezni, hogy nem hisznek benne. Se Dobrev és Gyurcsány, se Jakab. A DK és a Jobbik paktálása egyébként is nonszensz, ebbe nem mennék bele. Nekem Dobrev oké, jók a meglátásai, de vele sem nyertünk volna, az biztos. Merthogy a baloldali szavazók orrcsíptetővel így is az Összefogásra szavaztak. Karácsony és Fekete-Győr mindketten egy vékony értelmiségi réteg szofisztikált modorú szószólói, amibe magamat is sorolom. Itt tegnap a megjelent 379 szavazóból a helyi doktorúrból érződött valami hasonló mentalitás, de az úri modorú értelmség körében is jópáran vannak, akik minden álszentsége ellenére inkább a magyar néplélek éltetőire voksolnak, mint az internacionalista, liberális demokratákra. Szóval nem vagyok biztos abban, hogy a szőke magas hollandnak tűnő doktor balra tette az X-et...
Márki-Zay kommunikációjában nekem a szókimondás imponál, rendkívül becsülöm a kitartását, tisztességre törekvését. Ahogy sokan írták, nem érdemli őt meg az ország. Merthogy ő egy igazi nemes ember. Nem érdemelte meg őt ez a súlytalan, szókaratés ellenzék sem. Előbb ellenzéket kellett volna váltani. Nem sikerült. A magyar népet nem hozza lázba sem az európaiság, sem a demokrácia, a liberális elképzelések pedig végképp nem. Itt vidéken egészen más a világ. Márpedig az országban sokkal több az egyszerű ember, hozzájuk kellene szólni. És nem csak az volt a gond, hogy a Megafon ellenében egyesével kopogtattunk... Mellesleg mindaz az álszentség, sunyiság, amit Orbánban kifogásolunk (mitöbb felfordul tőle a gyomrunk), úgy tűnik általános jelenség ebben az országban, Orbán az ország pontos tünete.
És még egy dolog, ami szintén nagyon fontos. Amíg az oktatásban szabálykövető, kishitű embereket képeznek, addig a diktatúra fog működni. És ez egy ördögi kör. Itt Tiszaszentimrén még az a szavazatszámláló társunk is, akiről kiderült, hogy ellenzéki, azt mondta, hogy ő egy milyen kicsi ember... A másik társunk a faluban úgy megy át az úton, hogy elmegy a zebráig, nagyot kerülve, pedig nem jön autó. Amíg az emberek fülüket farkukat behúzva a hatalmasoknak megfelelni próbálnak, addig maradnak a hatalmasok. Egy nagyon kardinális meglátásom, hogy a szabálykövetők annyira a végletekig precíz megfeleléssel vannak elfoglalva, és nem is mernek kritikusan gondolkodni, hogy így felőlük maradnak a gátlástalan az égről bármit lehazudó zsarnokok. Azok, akik egyet marha jól tudnak: hogy mitől döglik a légy. Macsók, akiknek nem lehet ellenállni."

Ezen pedig totál kiakadtam a közállapotok résznél:

Tischi
gokartos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.03. 15:33

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Tischi » 2022.04.06. 00:05

Bandi, Jakab is elmondta, hogy arra várnak , hogy a kormány belebukjon ebbe a válságba, és a döglött oroszlánt már nem nehéz legyőzni. Szerintem végig erre játszottak, most nem akartak nyerni. Különben nem engedték volna a miniszterelnök jelöltjüknek, hogy ennyi marhaságot összehordjon. Mindent megtesznek majd, hogy ne jöjjön segítség az unióból, és eláztassanak bennünket a háború okán is. Csak az szomorít el, ha földhöz vág bennünket a válság, nem Orbánok, Gyurcsányok törik össze magukat, hanem mi egyszerű emberek. Hányingerem van az egésztől.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.04.06. 00:29

Phoebe írta:
2022.04.06. 00:01
Bandee írta:
2022.04.05. 23:45
Szerintem kb. teljesen igaza van. A probléma alapja valahol itt keresendő.....
Értelek Bandi, de ha elolvasol csak egy-két beszámolót. Ilyen emberekkel milyen országot tudunk építeni, akár melyik oldalra is szavaznak? Tragédia, hogy emberek így élhetnek, ilyen anyagi és szellemi színvonalon. Természetesen megértem az álláspontodat és önbecsapás mindent erre fogni, de elvitatni sem lehet a jelentőségét.

Ez az írás szerintem szimpatikus lesz neked, szintén erről az oldalról, épp most értem, ide az olvasással:


"A magyar néplélekről
Érdekes tapasztalat volt szavazatszámlálóként. Már amikor kedden eljöttünk az esküre, tapasztaltuk a falusi hangulatot. A 3 szavazókörzetbe 2-2-2 ellenzéki delegált érkezett, ezek férfi-nő párosok voltak, hozzánk hasonló értelmiségi, középkorú felnőttek. Kakukkfiókák voltunk. A helyiek között nem volt férfi, inkább hatvanas korosztály, a polgármesterasszony is, a jegyző velünk egyidős, ő tarotta a felkészítést. Amikor szóba került az ellenzék, akkor a megnevezés a részéről a "hogyisnevezzem őket" volt. Éreztük, hogy számára tökéletesen súlytalan.
Az SZSZB tagjaival jól megvoltunk, kedvesek voltak velünk, finom volt az ebéd, nekem külön készítettek vegetáriánus sülteket. Mi is részt vettünk a részfeladatokban, ellenőriztük az okmányokat, pecsételtünk. Volt két kifejezetten Fidesz-delegált nő is a csapatban, de közben (vagy inkább már a folyamat után) kiderült, hogy van(nak) ellenzéki szavazó(k) is rajtunk kívül.
Reggel hattól nagy részvételben, folyamatosan jöttek az emberek. Jöttek messziről, közeledtek, fürkésztem őket, vajon kire fognak szavazni... körülbelül hasonló arányt tippeltem, mint ami kijött a végén. A szavazók mentalitásán, tekintetén látni véltem legalábbis azt, hogy fidesz vagy nem fidesz...
Eleinte csak idősek jöttek, szinte egytől egyig rossz egészségi állapotban, bottal, járókerettel, gyakran elképesztő túlsúllyal. Ők bizonyára egy nagyon jelentős fidesz-szavazó bázis. A helyi bizottsági tagok mindenkit jól ismertek, nyájasan köszöntöttek, "itt írd alá drágám", megkérdezték hogy van, mindenkihez volt egy-egy jó szavuk.
Később jöttek a középkorúak és a fiatalok is.
Közülük többen adhatták az összesen 89 voksot Lukács Lacira, a jobbik alelnökére, aki itt az Összefogás jelöltje volt. Élveztük a jellegzetes tájszólást, vidéki temperamentumot. "Disznót vágtunk, épp csak hazamentünk átöltözni, oszt jöttünk" - mondta egy magas, nagyon telt, fölül igen terebélyes asszony fényes rózsaszín feliratos testre feszülő sportfelsőben, rajta piros mellénydzsekiben, pozsgásan duzzadó arccal, melírozott rövid hajjal.
Sokan voltak tanácstalanok, mi is van a papíron, de kevesen kértek ténylegesen segítséget. Egy példa az utóbbiról. Szintén rózsaszín plüss mackófölső, nagydarab, molett nő, aki félszeg iskoláslány benyomását kelti (méretei ellenére egészen összehúzza magát), odajön és halk hangon megkérdezi: "én a Fideszre szeretnék szavazni, ezt melyik fülkében tehetem meg?" Ki is mentem ezután a szavazó-épület elé, mert rossz érzésem volt, és azt láttam, hogy egy feleakkora, ősz férfi két babakocsival, és további három pici gyerekkel várta, hogy kijöjjön...
Több ember meg is kért minket, hogy mi húzzuk be neki az X-et, ezek közül volt egy jobbikos bácsi is, aki az Összefogásra szavazott. Ilyenkor odaálltunk mellé ketten. Sokan tettek utaló megjegyzést a bizottság fideszes tagjai felé, hogy "akkor drágám, ahogy megegyeztünk"... A mozgóurna esetében történt direktebb befolyásolás, erről Barnabás tudna részletesebben beszámolni. Miért szavazhatnak vajon azok az idősek, akik a fél lábbal a sírban állnak?! Valahol jó lenne meghúzni a határt, mert ebben az elöregedő társadalomban a fiatalok életét nyomorítja meg a sok bemerevedett, belassult idős ember szavazata.
A választási eredmény nagyon szomorú végkifejletének alapja nyilvánvalóan egyrészt a hazug propaganda, de ez csak egy része. Az orbáni fétis lényege abban áll, hogy itt a fidesz-imázs abszolút fekszik az embereknek. Orbán a nép közül való hangadó figura. Olyan, mint a magyar nép apraja-nagyja. Pontosan tudja, mit kell mondani, amit itt meghallanak. Senki nem néz utána a hallottak igazságtartalmának, egyszerűen Orbán innen tökéletesnek látszik. Felfoghatatlan innen ez a "zagyva" szövetkezés az ellenzék részéről. Aki pedig valamelyest átlát a szitán, az a Jobbik helyébe lépett Mihazánkra voksolt. Sajnálhatja is a Jobbik, hogy szövetkezett.
De van valami, amit nehéz megragadni, leírni, amit mégis jól ismerek, és amin az ellenzék átsiklik. A magyar néplélek. Azt tapasztalom, hogy bizonyos baloldali ellenzéki gondolkodás számára a magyaros értékek áttetszőek. Jó példa erre, hogy bár remekül sikerült pozícionálni az ellenzéki március 15-ét a szabadságszobor alá és a szabadsághíd elé, eszük ágában nem volt bármilyen magyaros műsorszám beiktatására a kötelező talpramagyaron felül. Képesek voltak egy amerikai dalt magyarra fordítani, és azt kántáltatni velünk, és az ünnepség előtt-után fülsiketítő tuctuc zenei fel és levezetőt nyomatni. Mi aktivisták az MMM levéllistáján számtalanszor próbáltuk jelezni, hogy muszáj lenne a magyar néplélekhez szólni, de tényleg azt látom, hogy az internacionalisták számára ez átlátszó. Remegek az idegességtől, mert tudom, hogy ez az egyik legfőbb oka a bukásnak. Az egyik MMM-es vezető (pedig az MMM még mindig a jobboltalt, a nemzeti érzületet képviseli az ellenzéken belül) azt válaszolta arra a felvetésünkre, hogy szólaljon meg népdal a március 15-i rendezvényen, hogy nem érti, erre miért lenne szükség, hiszen a családjának a zenei ízlése is vegyes, ő a jazz-t, felesége az operát, a gyereke a rock-ot szereti... Erre azt írtam vissza neki, hogy nekem a legnagyobb kedvencem Kayhan Kalhor, de ennek mi köze március 15-höz??!!
Egy évvel ezelőtt levelet írtam Márki-Zay Péternek, melyben kértem, hogy fordítson figyelmet a magyar hagyományok tiszteletére minden szinten és formában, mert ebben van a lényeg. Azért települt haza a családjával, mert azt akarta, a gyerekei magyar költőkön nőjenek fel... de a népi érzület mégsem áll igazán közel hozzá, és mivel ő egy őszinte ember, ezt nem is tudja őszintén képviselni, ezért nem is képviseli. Az Összefogásban a Jobbik fordíthatott volna erre figyelmet, de nem fordított. A nagyszámú trianonista is a Mihazánkhoz pártolt (vagy maradt a Fidesznél). A trianon-hit is a hagyományőrzés egy fontos formája, bár én nem értek ezzel egyet, utoljára 1526-ban létezett az a nagymagyarország, melyet visszavágynak.
Én a magam részéről tehát a magyar néplélek miatt vagyok nagyon szomorú. Mert nekem mindig is fontos volt a népi kultúra tisztelete, és Orbánék ezt átólcettig felkarolják (a valóditól a profánig a népzenétől a fociig mindent ideértek), világosan látom, hogy Orbán ezzel nyeri meg a népet, és azt is, hogy az ellenzék pedig nem erre figyelt. Pedig ehhez képest a nagy hazugságkampány is csak legfeljebb 50%...
Az megint egy másik kérdés, hogy valóban jó ötlet volt-e egy kalap alá venni a jobb- és baloldalt. Szerintem Gyurcsánynak el kellett volna tűnnie a politikából, vagy ha nem tűnik el, akkor ez az agyonhallgatás nem volt jó stratégia, ki kellett volna állnia, és őszintén elmondania az öszödi beszéd nyilvános változatát őszintén. Az MSZP és az LMP pedig annyira elerőtlenedett, kiüresedett pártok, én őket is hagytam volna veszi, mert nagyon sokat ártottak szerintem az összefogásnak. Úgy gondolom, hogy egy MMM-Momentum-Párbeszéd új erő jobban felvirágozhatott volna... de talán még ez sem igaz, mert bár a Momentum egy csodás demokráciát, oktatást és egészségügyet tudna ide varázsolni, ami sokunk számára az üdv forrása lenne, a magyar néplélek nélkül üres.
A magyar néplélek óriási erő. Ezt ismerte fel Orbán. Ez a zsenije lényege. Melyre a baloldaliak vakok. Soha a büdös életben nem támogattam Orbánt, mert egy álszent számító, mert a zsenije ördögi. De vitathatatlan, hogy felismerte, és áthatóan átitatta a politikáját ezzel.
Ki érti ezt? A borzasztó szomorúságom abban gyökerezik, hogy vagy vannak a Fidesz-szavazók, akik a néplélekre áhítozva magukba szívják az álszentség mérgét, és vannak az internacionalisták, akiknek nem fontos a néplélek. Ki az aki látja ezt?! Ismerek néhány embert, de nagyon keveset.
Én a megújulás lehetőségét a magyar néplélek tiszta ápolásában és támogatásában látnám. Egy olyan erőben, ami az európaiság mellett (demokrácia, asszertivitásra nevelő oktatás, holisztikus egészségügyi szemlélet) nagy hangsúlyt fektet a népi értékekre, hagyományokra, rítusokra minden szinten. A gyökértelenségben nincsen erő.
Visszatérve az ellenzéki összefogásra. Amikor azt láttam, hogy csak névleg állnak be MZP mögé a pártok, tudtam, itt a vég. Még jó, hogy legalább a szavak szintjén nagyjából nem köpték arcon. De pontosan lehetett érezni, hogy nem hisznek benne. Se Dobrev és Gyurcsány, se Jakab. A DK és a Jobbik paktálása egyébként is nonszensz, ebbe nem mennék bele. Nekem Dobrev oké, jók a meglátásai, de vele sem nyertünk volna, az biztos. Merthogy a baloldali szavazók orrcsíptetővel így is az Összefogásra szavaztak. Karácsony és Fekete-Győr mindketten egy vékony értelmiségi réteg szofisztikált modorú szószólói, amibe magamat is sorolom. Itt tegnap a megjelent 379 szavazóból a helyi doktorúrból érződött valami hasonló mentalitás, de az úri modorú értelmség körében is jópáran vannak, akik minden álszentsége ellenére inkább a magyar néplélek éltetőire voksolnak, mint az internacionalista, liberális demokratákra. Szóval nem vagyok biztos abban, hogy a szőke magas hollandnak tűnő doktor balra tette az X-et...
Márki-Zay kommunikációjában nekem a szókimondás imponál, rendkívül becsülöm a kitartását, tisztességre törekvését. Ahogy sokan írták, nem érdemli őt meg az ország. Merthogy ő egy igazi nemes ember. Nem érdemelte meg őt ez a súlytalan, szókaratés ellenzék sem. Előbb ellenzéket kellett volna váltani. Nem sikerült. A magyar népet nem hozza lázba sem az európaiság, sem a demokrácia, a liberális elképzelések pedig végképp nem. Itt vidéken egészen más a világ. Márpedig az országban sokkal több az egyszerű ember, hozzájuk kellene szólni. És nem csak az volt a gond, hogy a Megafon ellenében egyesével kopogtattunk... Mellesleg mindaz az álszentség, sunyiság, amit Orbánban kifogásolunk (mitöbb felfordul tőle a gyomrunk), úgy tűnik általános jelenség ebben az országban, Orbán az ország pontos tünete.
És még egy dolog, ami szintén nagyon fontos. Amíg az oktatásban szabálykövető, kishitű embereket képeznek, addig a diktatúra fog működni. És ez egy ördögi kör. Itt Tiszaszentimrén még az a szavazatszámláló társunk is, akiről kiderült, hogy ellenzéki, azt mondta, hogy ő egy milyen kicsi ember... A másik társunk a faluban úgy megy át az úton, hogy elmegy a zebráig, nagyot kerülve, pedig nem jön autó. Amíg az emberek fülüket farkukat behúzva a hatalmasoknak megfelelni próbálnak, addig maradnak a hatalmasok. Egy nagyon kardinális meglátásom, hogy a szabálykövetők annyira a végletekig precíz megfeleléssel vannak elfoglalva, és nem is mernek kritikusan gondolkodni, hogy így felőlük maradnak a gátlástalan az égről bármit lehazudó zsarnokok. Azok, akik egyet marha jól tudnak: hogy mitől döglik a légy. Macsók, akiknek nem lehet ellenállni."

Ezen pedig totál kiakadtam a közállapotok résznél:
Valóban elkeserítő,érthetetlen dolgok ezek. Szociológus szakembereket kell megkérdezni, hogyan lehet elérni ezekhez az emebrekhez. Nem lehet velük semmilyen országot építeni, igaz. De ezek lemorzsolódnak szerintem, nem ők a többség még ha vannak mondjuk 1 millióan, akkor sem.

A leírtaknak némileg ellentmond,hogy a számok azt mutatják az orbáni szavazó a fiatal, sőt első szavazók között is újratermeli magát. Unokahúgom nagy ellenzéki, nemrég új barátja lett. Győri a család, de ő már itt tanult Pesten az egyetemen, most mesterszakra jár. Ő fideszes szavazó. Nem hülye, nem kövér, nem sánta. Mégis. Van is feszkó emiatt köztük.

Én azt gondolom nem lehet az embereket felleltározni. Érdekes az első beszámoló, hogy a botos kövér nénik biztosan fideszesek és ő mimika és arckifejezés alapján próbálta kitalálni a fideszes szavazót. Mintha ez látszódna. Ettől függetlenül örömteli, hogy a szükséges felismerésig már eljutott mindezek mellett. Ez fontos dolog.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.06. 00:43

Bandee írta:
2022.04.06. 00:29
Valóban elkeserítő,érthetetlen dolgok ezek. Szociológus szakembereket kell megkérdezni, hogyan lehet elérni ezekhez az emebrekhez. Nem lehet velük semmilyen országot építeni, igaz. De ezek lemorzsolódnak szerintem, nem ők a többség még ha vannak mondjuk 1 millióan, akkor sem.

A leírtaknak némileg ellentmond,hogy a számok azt mutatják az orbáni szavazó a fiatal, sőt első szavazók között is újratermeli magát. Unokahúgom nagy ellenzéki, nemrég új barátja lett. Győri a család, de ő már itt tanult Pesten az egyetemen, most mesterszakra jár. Ő fideszes szavazó. Nem hülye, nem kövér, nem sánta. Mégis. Van is feszkó emiatt köztük.

Én azt gondolom nem lehet az embereket felleltározni. Érdekes az első beszámoló, hogy a botos kövér nénik biztosan fideszesek és ő mimika és arckifejezés alapján próbálta kitalálni a fideszes szavazót. Mintha ez látszódna. Ettől függetlenül örömteli, hogy a szükséges felismerésig már eljutott mindezek mellett. Ez fontos dolog.
Most csak erre, mert ezen megakadt a szemem.

Azért furcsa ezt épp tőled olvasni, mert te szoktad írni, hogy „csak rá kell nézni a fejére” valami versenyzőnek, közszereplőnek, és látszik rajta ez meg az. Ezt soha nem is értettem, hogy éppen te, aki ennyire intelligens, hogy próbálhat meg mindenfélét leolvasni fejről/arcról csak így.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.04.06. 00:54

Végig rágtam magam az összes beszámolón, van ilyen is, olyan is. A nagyon empatikustól, a fölényesen lenézőig minden. Vannak ismétlődő minták a szavazók motivációival kapcsolatban. Természetesen igaz a te felvetésed is, nem csak a kiszolgáltatott rétegből kerülnek ki a szavazók, ez más szempontból elkeserítő.

Lezárt