Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.05. 01:59

vollebak írta:
2022.06.04. 22:13
bertone írta:
2022.06.04. 07:59

Nem biztos, hogy jól érzik magukat, de...

Két éve meghalt az unokatesóm (aki nagyon nagy fideszes) anyukája. Nem tudom, mi történt a kórházban, de nagyon szidta az egészségügyet. Magamban azt hittem, most egy kicsit megvilágosodik. Aztán hamar eljutott gyurcsányhoz.
Talán ez lehet a tanároknál is. Látja, tudja, hogy szar a helyzet, de ott tart, hogy gyurcsány.
Gyúúúcsány, 12 év után is meg az idők végezetéig is.

Kép
Volt esély ezt elkerülni.

https://videa.hu/videok/film-animacio/h ... kkZlZBRBwU

Valahol itt ment félre minden, amikor a kulturális elit, úgymond a szótudók eladták magukat harminc ezüstért. Volt olyan, aki értette közülük is a helyzetet és kiállt magáért, a hazáért. No kapott is érte mint látható ebben a műsorban. Hajós kiállása szerintem az elmúlt 32 évben példa nélküli, igen tiszteletreméltó cselekedet volt már ami a politikai tér kontra kultúrtér mezőben értelmezhető.

Most már persze a többiek se olyan vidámak, meg nyilván kevesebb is csurran-cseppen. Minden nap szembe kéne köpni magukat mikor tükörbe néznek, kibaszott okosak voltak és magabiztosak, de megásták a III. Köztársaság sírját. Viszont Kérinek most bőven van ideje gombászni. Az Őrségben. Úgyse történik semmi. Akkoriban egyébként sűrű vendég volt a Gyurcsány háznál... Két gombászás között persze

Bajort kivenném ebből a körből, egyrészt mert szegény már nem él, másrészt ő más karaktert vitt. No meg persze nem teljes a paletta, nyugodtan lehetne még ide sorolni Alföldit, Havast, Gálvölgyit, stb. Persze a legfőbb bűnös közülük is csak egy, aki sosem hiányzott.

Nem nyitnám meg a 2022. II. negyedéves HH vitát, csak feldobta a a rendszer az egyik HH videót na mondom akkor rákeresek 2006-ra.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.06.06. 13:30

vollebak írta:
2022.06.01. 09:47
Már **** *****
Arról volt szó, hogy Horvátországba mész. 🤣🤣😂

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.07. 11:39

Puzsér:
Elkeserítő látványt nyújtott a kiskorú nézősereg, amint kifütyülte a fél térdre ereszkedő angol válogatottat. Nem azért, mert a szigetország labdarúgóinak a Black Lives Matter mozgalom iránt tanúsított szolidaritási gesztusa rokonszenves a szememben – ugyanis egyáltalán nem az. Ha én kerülnék hasonló helyzetbe, magam sem térdepelnék.
https://index.hu/velemeny/2022/06/07/gy ... les-ellen/

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.07. 12:44

High-End írta:
2022.06.07. 11:39
Puzsér:
Elkeserítő látványt nyújtott a kiskorú nézősereg, amint kifütyülte a fél térdre ereszkedő angol válogatottat. Nem azért, mert a szigetország labdarúgóinak a Black Lives Matter mozgalom iránt tanúsított szolidaritási gesztusa rokonszenves a szememben – ugyanis egyáltalán nem az. Ha én kerülnék hasonló helyzetbe, magam sem térdepelnék.
https://index.hu/velemeny/2022/06/07/gy ... les-ellen/
Sajnos igaza van, egyetértek vele. Mondjuk abban téved, hogy mindig mindegyik focista letérdel mert szerencsére nem.
Csak képeket láttam, de nagyon szomorú, ahogy 7-10 éves gyerekek gyűlölettől eltorzult arccal üvöltenek valami miatt, amit még a felnőtt emberek se értenek igazán. Elsőre nevetséges, de valójában nem jó.

Sajnos ez a progresszívok által vívott identitás harc, a mindent átszövő őrjöngésük beleitta magát a mindennapjainkba és úgy tűnik - többek között - a kormány által ez ellen vívott harc is már leszivárog a gyerekekhez, nyilván a közösségi média által de egyszerűen csak figyelnek, hallanak és látnak.
Tuti nem szervezett akció volt, ilyen korú gyerekekre nincs mit szervezni, de semmi jóra ez nem vezet.
Itt jönne a képbe a tanári munka,akik most a héten előveszik ezt a témát és elmagyarázzák a gyerekeknek miért nem jó ez. Meg a szülőknek is van ezzel dolga. Nyilván azt is el kellene magyarázni, hogy a térdelés se normális dolog, nem tudom ezt a kettőt együtt hogyan lehet kicsi gyerekekkel megértetni, még egy is lehet, hogy nehéz.

AZ biztos, hogy a politikai jellegű de egyéb társadalmi átalakulást célzó reklámokat, hirdetéseket tiltani kéne a jutyubról és a faszbukról is, megkímélve a sok faszságtól a gyerekeket. Mini Feri is ment, Dani mesélte a gyerekek Márkin röhögtek. Akkor persze a kretén progresszívok félrenéztek, amikor a kormánytól a pénzt ezért el kellett rakni. A kibaszott faszbuk is.

Nem tudom, de szerintem az emberiség rossz útra tévedt, kiút is csak kollektívan lenne, ez az élezett szembenállás a pusztuláshoz vezet.

Puzsér kiváló véleményt írt a Depp-Heard per után a Telex arcpirító Heard mentegetéséről, a meetoo hazugságáról, de egyébként a napokban az LMBTQ-ból a Q hazugságát is kiválóan feltárta.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.07. 14:11

Orbán Viktor feleségének unokaöccse árbevétel nélkül csinált 400 millió profitot

Ezen már csak röhögni lehet. :mosoly:

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.07. 14:50

rdaneelolivaw írta:
2022.06.06. 13:30
vollebak írta:
2022.06.01. 09:47
Már **** *****
Arról volt szó, hogy Horvátországba mész. 🤣🤣😂
Horvátország más miatt lett volna jó, de végül elvetettük és Prága mellett döntöttünk. Évi kérni tudja az áthelyezését oda cégen belül, van irodájuk ott. Az adó is némileg jobb, meg talán a felfogás is. A csehek szekuláris berendezkedésűek, nekem az a közeg ideális.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.07. 14:55

Bandee írta:
2022.06.07. 12:44
Sajnos igaza van, egyetértek vele. Mondjuk abban téved, hogy mindig mindegyik focista letérdel mert szerencsére nem.
Csak képeket láttam, de nagyon szomorú, ahogy 7-10 éves gyerekek gyűlölettől eltorzult arccal üvöltenek valami miatt, amit még a felnőtt emberek se értenek igazán. Elsőre nevetséges, de valójában nem jó.

Sajnos ez a progresszívok által vívott identitás harc, a mindent átszövő őrjöngésük beleitta magát a mindennapjainkba és úgy tűnik - többek között - a kormány által ez ellen vívott harc is már leszivárog a gyerekekhez, nyilván a közösségi média által de egyszerűen csak figyelnek, hallanak és látnak.
Tuti nem szervezett akció volt, ilyen korú gyerekekre nincs mit szervezni, de semmi jóra ez nem vezet.
Itt jönne a képbe a tanári munka,akik most a héten előveszik ezt a témát és elmagyarázzák a gyerekeknek miért nem jó ez. Meg a szülőknek is van ezzel dolga. Nyilván azt is el kellene magyarázni, hogy a térdelés se normális dolog, nem tudom ezt a kettőt együtt hogyan lehet kicsi gyerekekkel megértetni, még egy is lehet, hogy nehéz.

AZ biztos, hogy a politikai jellegű de egyéb társadalmi átalakulást célzó reklámokat, hirdetéseket tiltani kéne a jutyubról és a faszbukról is, megkímélve a sok faszságtól a gyerekeket. Mini Feri is ment, Dani mesélte a gyerekek Márkin röhögtek. Akkor persze a kretén progresszívok félrenéztek, amikor a kormánytól a pénzt ezért el kellett rakni. A kibaszott faszbuk is.

Nem tudom, de szerintem az emberiség rossz útra tévedt, kiút is csak kollektívan lenne, ez az élezett szembenállás a pusztuláshoz vezet.

Puzsér kiváló véleményt írt a Depp-Heard per után a Telex arcpirító Heard mentegetéséről, a meetoo hazugságáról, de egyébként a napokban az LMBTQ-ból a Q hazugságát is kiválóan feltárta.
Azzal tökre nem értek egyet, hogy mindent azok nyakába akartok varrni, akik társadalmi változásokat szorgalmaznak. Mert azok kellenek.

A metoo, a BLM is alapvetően nemes, fasza kezdeményezések, de sokan nem tudták jól kezelni őket. Túlkapásokig ment a dolog. Ez nem a kezdeményezés vagy azok hibája, akik változásokat akarnak látni, és ebből még nem egyenesen következik az, hogy egy gyerek eltorzult fejjel ordít.

Ez mindig a szülő hibája, ezen libsizni nevetséges. Egy értelmes szülő gyereke semmi miatt nem ordít gyűlölettől eltorzult arccal. Nekem pont, hogy az a konklúzióm, hogy meg kell nézni, melyik értékrendet képviseli az a szülő, akinek a gyereke így viselkedik. Vajon miért nem látsz gyűlölettől eltorzul arccal gyereket a másik oldalról ordítani, hogy mocskos Fidesz, mocskos konzervatívok?

Én érteni vélem, miért nincs ilyen.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.06.07. 15:01

vollebak írta:
2022.06.07. 14:55
Ez mindig a szülő hibája, ezen libsizni nevetséges. Egy értelmes szülő gyereke semmi miatt nem ordít gyűlölettől eltorzult arccal. Nekem pont, hogy az a konklúzióm, hogy meg kell nézni, melyik értékrendet képviseli az a szülő, akinek a gyereke így viselkedik. Vajon miért nem látsz gyűlölettől eltorzul arccal gyereket a másik oldalról ordítani, hogy mocskos Fidesz, mocskos konzervatívok?

Én érteni vélem, miért nincs ilyen.
A gyerekem azt se tudja mi ez a térdeplős faszság, pedig jópár meccsen volt már, válogatotton is. (EB stb...)
Szerintem már az f1-es hamilton-féle blm-szarságra sem emlékszik.

Inkább arról lehet szó, hogy voltak akik ordítoztak (focimeccsen ez azért nem túlságosan sci-fi), a többiek meg átvették birka módjára.
A gyerekek pedig mindig úgy viselkednek ahogy... az enyém pl otthon gáz, "idegenben" nem. :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.07. 17:15

rdaneelolivaw írta:
2022.06.07. 15:01
vollebak írta:
2022.06.07. 14:55
Ez mindig a szülő hibája, ezen libsizni nevetséges. Egy értelmes szülő gyereke semmi miatt nem ordít gyűlölettől eltorzult arccal. Nekem pont, hogy az a konklúzióm, hogy meg kell nézni, melyik értékrendet képviseli az a szülő, akinek a gyereke így viselkedik. Vajon miért nem látsz gyűlölettől eltorzul arccal gyereket a másik oldalról ordítani, hogy mocskos Fidesz, mocskos konzervatívok?

Én érteni vélem, miért nincs ilyen.
A gyerekem azt se tudja mi ez a térdeplős faszság, pedig jópár meccsen volt már, válogatotton is. (EB stb...)
Szerintem már az f1-es hamilton-féle blm-szarságra sem emlékszik.

Inkább arról lehet szó, hogy voltak akik ordítoztak (focimeccsen ez azért nem túlságosan sci-fi), a többiek meg átvették birka módjára.
A gyerekek pedig mindig úgy viselkednek ahogy... az enyém pl otthon gáz, "idegenben" nem. :D
A szurkolás miatti kiabálást ne mossuk össze a gyűlölettől eltorzult arccal ordítással. Előbbi normális, Puzsér viszont az utóbbiról beszélt, és az semmilyen meccsen vagy élethelyzetben nem védhető, illetve ha ilyen van, az mindig egy szélsőséges viselkedésű és felfogású szülő hibája.

Mondom, nem lepődtem meg ezen, mert érteni vélem, miért vannak ilyen szülők/gyerekek itthon, és miért nem arról ír Puzsér, hogy nahát, ezeknek a ligetvédő szülőknek a gyerekei szomorú, hogy így mocskosfideszeznek eltorzult arccal. A jobboldaliságban errefelé mindig is kódolva volt a durva nacionalizmus és az erőszakos szélsőség felé húzás. Nem minden jobboldaliban, temészetesen. Rólad vagy Bandiról nem gondolnám soha, hogy a gyerekeitek ilyen viselkedést látnak tőletek. De általánosságban véve szerintem ez a fajta közép-európai, „itthon termő” jobboldaliság hagyományosan könnyen radikalizálható. Ez volt nyolcvan éve is, és ez van most is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.06.07. 17:17

rdaneelolivaw írta:
2022.06.07. 15:01
vollebak írta:
2022.06.07. 14:55
Ez mindig a szülő hibája, ezen libsizni nevetséges. Egy értelmes szülő gyereke semmi miatt nem ordít gyűlölettől eltorzult arccal. Nekem pont, hogy az a konklúzióm, hogy meg kell nézni, melyik értékrendet képviseli az a szülő, akinek a gyereke így viselkedik. Vajon miért nem látsz gyűlölettől eltorzul arccal gyereket a másik oldalról ordítani, hogy mocskos Fidesz, mocskos konzervatívok?

Én érteni vélem, miért nincs ilyen.
A gyerekem azt se tudja mi ez a térdeplős faszság, pedig jópár meccsen volt már, válogatotton is. (EB stb...)
Szerintem már az f1-es hamilton-féle blm-szarságra sem emlékszik.

Inkább arról lehet szó, hogy voltak akik ordítoztak (focimeccsen ez azért nem túlságosan sci-fi), a többiek meg átvették birka módjára.
A gyerekek pedig mindig úgy viselkednek ahogy... az enyém pl otthon gáz, "idegenben" nem. :D
Arról valahogy nem beszélnek, hogy 10 gyerek mellett ott lehetett 1 felnőtt "kísérő". Mi van, ha azok kezdték a cirkuszt és ahogy mondod, a gyerekek csak átvették?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.06.07. 17:21

bertone írta:
2022.06.07. 17:17
Arról valahogy nem beszélnek, hogy 10 gyerek mellett ott lehetett 1 felnőtt "kísérő". Mi van, ha azok kezdték a cirkuszt és ahogy mondod, a gyerekek csak átvették?
DE de... ez is lehet.
Az a véleményem, hogy generálisan egy 7-12 éves gyereknek nem lehet parancsba adni, hogy majd ordítozzon ha ez meg az lesz. Ez kizárt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.07. 19:10

vollebak írta:
2022.06.07. 14:55
Bandee írta:
2022.06.07. 12:44


Sajnos igaza van, egyetértek vele. Mondjuk abban téved, hogy mindig mindegyik focista letérdel mert szerencsére nem.
Csak képeket láttam, de nagyon szomorú, ahogy 7-10 éves gyerekek gyűlölettől eltorzult arccal üvöltenek valami miatt, amit még a felnőtt emberek se értenek igazán. Elsőre nevetséges, de valójában nem jó.

Sajnos ez a progresszívok által vívott identitás harc, a mindent átszövő őrjöngésük beleitta magát a mindennapjainkba és úgy tűnik - többek között - a kormány által ez ellen vívott harc is már leszivárog a gyerekekhez, nyilván a közösségi média által de egyszerűen csak figyelnek, hallanak és látnak.
Tuti nem szervezett akció volt, ilyen korú gyerekekre nincs mit szervezni, de semmi jóra ez nem vezet.
Itt jönne a képbe a tanári munka,akik most a héten előveszik ezt a témát és elmagyarázzák a gyerekeknek miért nem jó ez. Meg a szülőknek is van ezzel dolga. Nyilván azt is el kellene magyarázni, hogy a térdelés se normális dolog, nem tudom ezt a kettőt együtt hogyan lehet kicsi gyerekekkel megértetni, még egy is lehet, hogy nehéz.

AZ biztos, hogy a politikai jellegű de egyéb társadalmi átalakulást célzó reklámokat, hirdetéseket tiltani kéne a jutyubról és a faszbukról is, megkímélve a sok faszságtól a gyerekeket. Mini Feri is ment, Dani mesélte a gyerekek Márkin röhögtek. Akkor persze a kretén progresszívok félrenéztek, amikor a kormánytól a pénzt ezért el kellett rakni. A kibaszott faszbuk is.

Nem tudom, de szerintem az emberiség rossz útra tévedt, kiút is csak kollektívan lenne, ez az élezett szembenállás a pusztuláshoz vezet.

Puzsér kiváló véleményt írt a Depp-Heard per után a Telex arcpirító Heard mentegetéséről, a meetoo hazugságáról, de egyébként a napokban az LMBTQ-ból a Q hazugságát is kiválóan feltárta.
Azzal tökre nem értek egyet, hogy mindent azok nyakába akartok varrni, akik társadalmi változásokat szorgalmaznak. Mert azok kellenek.

A metoo, a BLM is alapvetően nemes, fasza kezdeményezések, de sokan nem tudták jól kezelni őket. Túlkapásokig ment a dolog. Ez nem a kezdeményezés vagy azok hibája, akik változásokat akarnak látni, és ebből még nem egyenesen következik az, hogy egy gyerek eltorzult fejjel ordít.

Ez mindig a szülő hibája, ezen libsizni nevetséges. Egy értelmes szülő gyereke semmi miatt nem ordít gyűlölettől eltorzult arccal. Nekem pont, hogy az a konklúzióm, hogy meg kell nézni, melyik értékrendet képviseli az a szülő, akinek a gyereke így viselkedik. Vajon miért nem látsz gyűlölettől eltorzul arccal gyereket a másik oldalról ordítani, hogy mocskos Fidesz, mocskos konzervatívok?

Én érteni vélem, miért nincs ilyen.
Gondoltam, hogy nem értesz majd egyet de én tökre egyetértek magammal. A változás kell, de az úgyis létrejön hiszen az USA se tart már rabszolgát legalábbis nem úgy, mint régen, illetve a nők elfogadása is egyre nagyobb. AHol meg tényleg nagy a gond, oda ez nem szivárog el ld. arab világ. Ezek csak arra jók, hogy akiknek eddig nem volt baja azok is felhorkannak és keletkezik egy felesleges feszkó.
Mint Heard meg is bukott, semmire nem volt jó, minthogy kiderült hazudott de legalább lejáratta vele a JD-et. Ezt az egészet ott szítják ahol a legkisebb a gond és ez a nő is eredendően azért kefélt a JD-el, mert így gyorsabban előre jut.

Persze ez a vita évszázadok óta tart, úgyse fogunk egyetérteni, én konzervatív vagyok és realista, te pedig liberális (abból is talán a progresszív?) és moralista, idealista. Soha az életben nem fogunk egyetérteni ezekben a dolgokban és ez így van jól.

A többibe nem megyek bele mert felesleges lenne, legyen úgy ahogy mondod. Szerintem azért a dolog bonyolultabb, a gyerekek nem úgy működnek ahogyan gondolod.

Talán abban a minimumban megegyezhetünk, hogy sajnálatos ami történt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.06.07. 19:21-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.07. 19:17

vollebak írta:
2022.06.07. 14:50
rdaneelolivaw írta:
2022.06.06. 13:30


Arról volt szó, hogy Horvátországba mész. 🤣🤣😂
Horvátország más miatt lett volna jó, de végül elvetettük és Prága mellett döntöttünk. Évi kérni tudja az áthelyezését oda cégen belül, van irodájuk ott. Az adó is némileg jobb, meg talán a felfogás is. A csehek szekuláris berendezkedésűek, nekem az a közeg ideális.
AZ egész térség, azaz K- és K Európa szekuláris államokból áll. Csehország ebben nem különb, a legkevésbé vallásos de ez nem ugyanaz. Észtország még ilyen. Tudományos besorolását tekintve szekuláris állam, szekuláris politika jellemez mindenkit, kivétel Lengyelország (ennek is oka van), Románia és Szlovákia, ahol a politika vallásos. Meg tán a horvátok.

Nem mintha lényeges lenne, de csak ezért ne menj oda.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.07. 19:19

bertone írta:
2022.06.07. 17:17
rdaneelolivaw írta:
2022.06.07. 15:01


A gyerekem azt se tudja mi ez a térdeplős faszság, pedig jópár meccsen volt már, válogatotton is. (EB stb...)
Szerintem már az f1-es hamilton-féle blm-szarságra sem emlékszik.

Inkább arról lehet szó, hogy voltak akik ordítoztak (focimeccsen ez azért nem túlságosan sci-fi), a többiek meg átvették birka módjára.
A gyerekek pedig mindig úgy viselkednek ahogy... az enyém pl otthon gáz, "idegenben" nem. :D
Arról valahogy nem beszélnek, hogy 10 gyerek mellett ott lehetett 1 felnőtt "kísérő". Mi van, ha azok kezdték a cirkuszt és ahogy mondod, a gyerekek csak átvették?
Valószínű, a gyerekeket mintakövetőek de ilyen érzelmeket pláne ilyen ügyben nem táplálnak.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.07. 20:22

Bandee írta:
2022.06.07. 19:17
vollebak írta:
2022.06.07. 14:50


Horvátország más miatt lett volna jó, de végül elvetettük és Prága mellett döntöttünk. Évi kérni tudja az áthelyezését oda cégen belül, van irodájuk ott. Az adó is némileg jobb, meg talán a felfogás is. A csehek szekuláris berendezkedésűek, nekem az a közeg ideális.
AZ egész térség, azaz K- és K Európa szekuláris államokból áll. Csehország ebben nem különb, a legkevésbé vallásos de ez nem ugyanaz. Észtország még ilyen. Tudományos besorolását tekintve szekuláris állam, szekuláris politika jellemez mindenkit, kivétel Lengyelország (ennek is oka van), Románia és Szlovákia, ahol a politika vallásos. Meg tán a horvátok.

Nem mintha lényeges lenne, de csak ezért ne menj oda.
Papíron mi is szekuláris állam vagyunk. Ezért írtam inkább felfogást. A csehek meg is élik. Észtország is szoba került, én nagyon kedvelem őket, de Évi nem akar olyan északra menni. Az adó is magasabb lenne ott, de a fő dolog az volt, hogy neki túl sötét és hideg lenne.

Prága amolyan tökéletes balansznak tűnik a mi általunk ismert meg a nyugat-európai világ között. Még Tibivel beszéltem anno arról, hogy mennénk, ő is olyan dolgokat írt akkor, amivel már akkor meggyőzött. Én ellettem volna valami horvát tengerparton is, de Évinek tetszik, hogy cégen belül átjelentkezhet. Meg azért Prága egy kurva jó város, több inger van, mint egy isztriai kisvárosban.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.07. 22:59

vollebak írta:
2022.06.07. 20:22
Bandee írta:
2022.06.07. 19:17

AZ egész térség, azaz K- és K Európa szekuláris államokból áll. Csehország ebben nem különb, a legkevésbé vallásos de ez nem ugyanaz. Észtország még ilyen. Tudományos besorolását tekintve szekuláris állam, szekuláris politika jellemez mindenkit, kivétel Lengyelország (ennek is oka van), Románia és Szlovákia, ahol a politika vallásos. Meg tán a horvátok.

Nem mintha lényeges lenne, de csak ezért ne menj oda.
Papíron mi is szekuláris állam vagyunk. Ezért írtam inkább felfogást. A csehek meg is élik. Észtország is szoba került, én nagyon kedvelem őket, de Évi nem akar olyan északra menni. Az adó is magasabb lenne ott, de a fő dolog az volt, hogy neki túl sötét és hideg lenne.

Prága amolyan tökéletes balansznak tűnik a mi általunk ismert meg a nyugat-európai világ között. Még Tibivel beszéltem anno arról, hogy mennénk, ő is olyan dolgokat írt akkor, amivel már akkor meggyőzött. Én ellettem volna valami horvát tengerparton is, de Évinek tetszik, hogy cégen belül átjelentkezhet. Meg azért Prága egy kurva jó város, több inger van, mint egy isztriai kisvárosban.
Jó város, érdemes párszor elmenni, de biztosan nem élnék ott. Ha meg oda mennék, tuti nem politizálnék velük, nem érdekelne ez a dolog, ilyetén módon nekem ez a része tök mindegy lenne. Mármint az, hogy a valláshoz hogyan állnak, soha nem is jutott még eszembe ez. Ha elmennék, sokkal inkább lenne fontos, hogy ne legyen meleg, mert utálom. Illetve az, hogy maguk az emberek normálisak legyenek. Én nem látok magunkhoz képest lényegi különbséget, ugyanez a milliő. Ha mennék, tök más kultúrkörbe mennék inkább és messzebb, de mondjuk az utóbbi már következik az előbbiből. Mondjuk engem kevésbé érdekel ki mit csinál, vagy miként él, ha nincs vele dolgom pont leszarom.

Remélem ott megtalálod a békédet, végül is ez a lényeg.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.07. 23:45

Bandee írta:
2022.06.07. 22:59
vollebak írta:
2022.06.07. 20:22


Papíron mi is szekuláris állam vagyunk. Ezért írtam inkább felfogást. A csehek meg is élik. Észtország is szoba került, én nagyon kedvelem őket, de Évi nem akar olyan északra menni. Az adó is magasabb lenne ott, de a fő dolog az volt, hogy neki túl sötét és hideg lenne.

Prága amolyan tökéletes balansznak tűnik a mi általunk ismert meg a nyugat-európai világ között. Még Tibivel beszéltem anno arról, hogy mennénk, ő is olyan dolgokat írt akkor, amivel már akkor meggyőzött. Én ellettem volna valami horvát tengerparton is, de Évinek tetszik, hogy cégen belül átjelentkezhet. Meg azért Prága egy kurva jó város, több inger van, mint egy isztriai kisvárosban.
Jó város, érdemes párszor elmenni, de biztosan nem élnék ott. Ha meg oda mennék, tuti nem politizálnék velük, nem érdekelne ez a dolog, ilyetén módon nekem ez a része tök mindegy lenne. Mármint az, hogy a valláshoz hogyan állnak, soha nem is jutott még eszembe ez. Ha elmennék, sokkal inkább lenne fontos, hogy ne legyen meleg, mert utálom. Illetve az, hogy maguk az emberek normálisak legyenek. Én nem látok magunkhoz képest lényegi különbséget, ugyanez a milliő. Ha mennék, tök más kultúrkörbe mennék inkább és messzebb, de mondjuk az utóbbi már következik az előbbiből. Mondjuk engem kevésbé érdekel ki mit csinál, vagy miként él, ha nincs vele dolgom pont leszarom.

Remélem ott megtalálod a békédet, végül is ez a lényeg.
Köszi.

Nem akarok én politizálni külföldön :) De már sokszor beszéltük, hogy én itthon nem érzem azt, hogy szabadon lehet élni (nem szabadosan, az más). A legjobban Amszterdamban éreztem magam egyébként. Ott van az, amit te mondasz. Ott tényleg rohadtul senki nem foglalkozik azzal, hogy mások mit csinálnak vagy mit nem. Senki sem bámul meg, senki sem ugat be, nincs az a hangulat az utcákon, mint itthon. Lipsi fellegvár, ami paradox módon megtestesíti azt, ami szerinted is ideális akkor :)

Itthon pont ezt hiányolom. Mert az egy dolog, hogy te személy szerint nem foglalkozol másokkal, nem basztatsz senkit. Ez jó dolog, és én is ilyen vagyok alapvetően. De mások attól még foglalkoznak veled, és ez ellen kevés dolgot lehet tenni. Nem tudok elmenni az olyan dolgok mellett, hogy mocskos zsidózva utánam köpnek a belvárosban (írtam már sokszor, a Magyarok Háza előtt történt a Semmelweis utcában). Sok hasonló történt velem is, az ismeretségi körömben is, hogy random emberek random indokkal kötekednek. Nem csak ilyesmi miatt, hanem bármi miatt. Mit nézel, milyen ruha van rajtad, hallod, menj már innen, mi az, hogy nem adsz cigit, satöbbi. Én ilyet soha máshol nem tapasztaltam. Tisztára meg vannak itthon kergülve az emberek. Még itt, az első kerületben, elméletileg „elit” környéken is történtek dolgok (nem untatnálak most titeket ezzel, de múlt héten majdnem verekedésbe kerültem három szarházival, akik Évit zaklatták kutyasétáltatás közben).

Ezzel most nem vitát akarok indítani. Értsd jól: pont letojom, hogy másoknak esetleg nem ilyen élményei voltak/vannak itthon, mert az nem az én életem. Elhiszem, és tök jó, örülök, hogy nem kell ilyen faszságokkal foglalkoznia mindenkinek, maradjon is így. De rém egyszerű elvek szerint élek: ha én senkinek nem ugatok be, és senkibe nem állok bele (mert soha nem tettem, miért tenném), fordítva miért nincs így? Itthon túl sokszor kellett magamnak feltenni ezt a kérdést, máshol meg még soha.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.08. 00:32

vollebak írta:
2022.06.07. 23:45
Bandee írta:
2022.06.07. 22:59


Jó város, érdemes párszor elmenni, de biztosan nem élnék ott. Ha meg oda mennék, tuti nem politizálnék velük, nem érdekelne ez a dolog, ilyetén módon nekem ez a része tök mindegy lenne. Mármint az, hogy a valláshoz hogyan állnak, soha nem is jutott még eszembe ez. Ha elmennék, sokkal inkább lenne fontos, hogy ne legyen meleg, mert utálom. Illetve az, hogy maguk az emberek normálisak legyenek. Én nem látok magunkhoz képest lényegi különbséget, ugyanez a milliő. Ha mennék, tök más kultúrkörbe mennék inkább és messzebb, de mondjuk az utóbbi már következik az előbbiből. Mondjuk engem kevésbé érdekel ki mit csinál, vagy miként él, ha nincs vele dolgom pont leszarom.

Remélem ott megtalálod a békédet, végül is ez a lényeg.
Köszi.

Nem akarok én politizálni külföldön :) De már sokszor beszéltük, hogy én itthon nem érzem azt, hogy szabadon lehet élni (nem szabadosan, az más). A legjobban Amszterdamban éreztem magam egyébként. Ott van az, amit te mondasz. Ott tényleg rohadtul senki nem foglalkozik azzal, hogy mások mit csinálnak vagy mit nem. Senki sem bámul meg, senki sem ugat be, nincs az a hangulat az utcákon, mint itthon. Lipsi fellegvár, ami paradox módon megtestesíti azt, ami szerinted is ideális akkor :)

Itthon pont ezt hiányolom. Mert az egy dolog, hogy te személy szerint nem foglalkozol másokkal, nem basztatsz senkit. Ez jó dolog, és én is ilyen vagyok alapvetően. De mások attól még foglalkoznak veled, és ez ellen kevés dolgot lehet tenni. Nem tudok elmenni az olyan dolgok mellett, hogy mocskos zsidózva utánam köpnek a belvárosban (írtam már sokszor, a Magyarok Háza előtt történt a Semmelweis utcában). Sok hasonló történt velem is, az ismeretségi körömben is, hogy random emberek random indokkal kötekednek. Nem csak ilyesmi miatt, hanem bármi miatt. Mit nézel, milyen ruha van rajtad, hallod, menj már innen, mi az, hogy nem adsz cigit, satöbbi. Én ilyet soha máshol nem tapasztaltam. Tisztára meg vannak itthon kergülve az emberek. Még itt, az első kerületben, elméletileg „elit” környéken is történtek dolgok (nem untatnálak most titeket ezzel, de múlt héten majdnem verekedésbe kerültem három szarházival, akik Évit zaklatták kutyasétáltatás közben).

Ezzel most nem vitát akarok indítani. Értsd jól: pont letojom, hogy másoknak esetleg nem ilyen élményei voltak/vannak itthon, mert az nem az én életem. Elhiszem, és tök jó, örülök, hogy nem kell ilyen faszságokkal foglalkoznia mindenkinek, maradjon is így. De rém egyszerű elvek szerint élek: ha én senkinek nem ugatok be, és senkibe nem állok bele (mert soha nem tettem, miért tenném), fordítva miért nincs így? Itthon túl sokszor kellett magamnak feltenni ezt a kérdést, máshol meg még soha.
Így van, ilyen szempontból libsi vagyok én is.

Viszont azt nagyon nem szeretem, amikor eltérő történelmi fejlődése, szerencsésebb elhelyezkedése, netán mások leigázásából szerzett gazdagsága miatt jobb helyzetben lévő országok normákat kezdenek közvetíteni ide, megmondják, hogy itt hogyan kellene élnünk. Pl. a holland ME, az a kukker fasz, vagy a másik barom ott Luxemburgban. Úgy, hogy életükben nem jártak itt. Magyarázhatna az elveiről az ózdi cigánynak, meg a szabolcsi parasztnak aki több száz éve szopik, vagy a munkanélküli bányásznak stb-stb. Megnézném a beszélgetést, de főleg azt amikor a cigány megrakja a kályhát gumival, aztán befűt, mert az ablakkeretet már korábban eltüzelte, sőt a padlót is. Aztán ma nézem, hogy a másik hülye, a Timmermans szerint aki normál autót használ az fizessen külön adót. Ezek az emberek Európa irányítói, nekem herótom van tőlük. Az édes anyukája fizessen neki külön adót, meg amúgy is eleve az elektromos autósoknak kellene fizetni akik több kárt okoznak

Ehhez kapcsolódik amit Puzsér is írt, jó lenne, ha saját nyomoruk és lelkiismeretfurdalásuk feldolgozásába nem vonnának be minket pl. az amerikaiak, van itt éppen elég baj, az övékénél is komolyabb. Semmi közünk a rabszolgatartáshoz és a négerek abuzálásához. Oldják meg ott, ne csináljanak úgy, mintha ez kollektív bűn lenne.

Visszatérve rád, érdekes amit írsz, tényleg érdemes kutatási téma lehetne, hogy miért esik meg veled ennyi negatív dolog, miért kötöttek beléd már annyiszor. Nem mondom, hogy velem nem történt meg, de ilyen jellegűek soha, inkább cigányokkal volt afférom 1-2 alkalommal. Ilyen zsidózós dolog engem nem ért, még hasonló sem. Tényleg érdekes lenne, hogy vajon miért veled és ismerőseiddel történik sok ilyen dolog

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.09. 08:10

vollebak írta:
2022.06.07. 20:22

Prága amolyan tökéletes balansznak tűnik a mi általunk ismert meg a nyugat-európai világ között.
Csatlakozom Bandee-hoz.

Ha találkozol Veronica Zemanova-val, üdvözlöm. (:v

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.09. 08:23

Egy igazságügyi miniszter hogy írhat ilyet??? (:u

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.09. 09:13

Csak én érzek hasonlóságot?




Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.09. 10:01

High-End írta:
2022.06.09. 08:10
vollebak írta:
2022.06.07. 20:22

Prága amolyan tökéletes balansznak tűnik a mi általunk ismert meg a nyugat-európai világ között.
Csatlakozom Bandee-hoz.

Ha találkozol Veronica Zemanova-val, üdvözlöm. (:v
:))) megneztem. Meretes breast van ott, Volle el lenne vele egy darabig:)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.09. 10:02

High-End írta:
2022.06.09. 08:23
Egy igazságügyi miniszter hogy írhat ilyet??? (:u
Mit irt?

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.09. 10:10

Bandee írta:
2022.06.09. 10:01
:))) megneztem. Meretes breast van ott, Volle el lenne vele egy darabig:)
Mellműtét előtt bombázó volt. 9/10 szvsz.

On

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.09. 10:12

Polgári ellenállást jelentett be a Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium közel hatvan tanára, hogy felhívják a kormány figyelmét: máig nem kapták meg az ígért megbecsülést, és a munkájukat egyre nehezebb körülmények között kell végezniük.

A Facebookon csütörtök reggel kitett posztjukban azt írják, hogy mivel minden jogszabályi lehetőségüket megvonták, nem marad más választásuk, mint a polgári ellenállás eszközéhez nyúlni.

„A közkeletűen polgári engedetlenségnek nevezett, Magyarországon ritkán alkalmazott eszköz esetünkben a következő lehetőségeket tartalmazza:

a tanórák megtartásának megtagadását,
minden iskolán kívüli, eddig tanárok vezette programoktól való távolmaradást,
az érettségiztetés megtagadását,
minden adminisztratív teendőnk (pl. naplóvezetés, bizonyítvány hitelesítés) felfüggesztését.



https://telex.hu/belfold/2022/06/09/tan ... -gimnazium

Lezárt