Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.09. 10:14

Bandee írta:
2022.06.09. 10:02
High-End írta:
2022.06.09. 08:23
Egy igazságügyi miniszter hogy írhat ilyet??? (:u
Mit irt?
Jakab Péterrel kapcsolatban írta:

Egyszer minden parizer elfogy.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.09. 10:21

High-End írta:
2022.06.09. 10:12
Polgári ellenállást jelentett be a Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium közel hatvan tanára, hogy felhívják a kormány figyelmét: máig nem kapták meg az ígért megbecsülést, és a munkájukat egyre nehezebb körülmények között kell végezniük.

A Facebookon csütörtök reggel kitett posztjukban azt írják, hogy mivel minden jogszabályi lehetőségüket megvonták, nem marad más választásuk, mint a polgári ellenállás eszközéhez nyúlni.

„A közkeletűen polgári engedetlenségnek nevezett, Magyarországon ritkán alkalmazott eszköz esetünkben a következő lehetőségeket tartalmazza:

a tanórák megtartásának megtagadását,
minden iskolán kívüli, eddig tanárok vezette programoktól való távolmaradást,
az érettségiztetés megtagadását,
minden adminisztratív teendőnk (pl. naplóvezetés, bizonyítvány hitelesítés) felfüggesztését.



https://telex.hu/belfold/2022/06/09/tan ... -gimnazium
Vegre. Most kene csatlakozzon ehhez mindenki

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.09. 10:28

High-End írta:
2022.06.09. 10:14
Bandee írta:
2022.06.09. 10:02


Mit irt?
Jakab Péterrel kapcsolatban írta:

Egyszer minden parizer elfogy.

Sehogy, de a politikaban a vegso pillanatban az ellenfelet meg kell semmisiteni, raadasul Jakab amit lemuvelt plane nem fogjak kimelni. Oszinten el is fer rajta, ekkora kibaszott bunko paraszton barmi elfer

Nagyon beszedes, ha a nala is nagyobb nulla, Potocskane meg tudta buktatni

Neki vege, politikailag halott. Persze en mondtam nektek evekkel ezelott, hogy ez lesz a vege. A DK s nyuggerek csak egyfele tudnak szavazni, o pedig nekik tolta a bulvarpoliyizalast. Valakik meg elhitettek vele, hogy ez jo lesz

Tovabbi sorsa Gyurcsanyek kezeben van.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.06.09. 13:53

High-End írta:
2022.06.09. 09:13
Csak én érzek hasonlóságot?


Ki ez a barom? (Tudom, illene tudnom.)
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.06.09. 14:01

Kép

:pf02
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.09. 14:20

bertone írta:
2022.06.09. 14:01
Kép

:pf02
Simicsko KDNP- s, ebben az idoszakban azert volt fideszes kepviselo mert a KDNP atmenetileg megszunt, ekkor meg nem voltak egy szovetseg.

A 2004-es oktoberi zaroszavazason egyedul a Fidesz frakcio nem szavazta meg a sorkatonasag eltorleset , mert a kormany nem csinalta meg hozza az alkotmanymodositast ami kellett volna, illetve 2/3-hoz kototte a visszaallitast amit ok abszolut tobbsegire akart a Fidesz haborus veszely esetere.

Alapvetoen az otlet Szdsz-es volt de elmeleti sikon minden part tamogatta. Csak a megvalositas es az alkotmanyos keretei korul volt vita

Tulajdonkeppen alkotmanyosan nem is szint meg akkor a sorkatonasag, vsak 0-ban tudtak a szamat meghatatozni mivel addigra a leszereles el volt inditva

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.06.09. 17:15

Bandee írta:
2022.06.09. 14:20
bertone írta:
2022.06.09. 14:01
Kép

:pf02
Simicsko KDNP- s, ebben az idoszakban azert volt fideszes kepviselo mert a KDNP atmenetileg megszunt, ekkor meg nem voltak egy szovetseg.

A 2004-es oktoberi zaroszavazason egyedul a Fidesz frakcio nem szavazta meg a sorkatonasag eltorleset , mert a kormany nem csinalta meg hozza az alkotmanymodositast ami kellett volna, illetve 2/3-hoz kototte a visszaallitast amit ok abszolut tobbsegire akart a Fidesz haborus veszely esetere.

Alapvetoen az otlet Szdsz-es volt de elmeleti sikon minden part tamogatta. Csak a megvalositas es az alkotmanyos keretei korul volt vita

Tulajdonkeppen alkotmanyosan nem is szint meg akkor a sorkatonasag, vsak 0-ban tudtak a szamat meghatatozni mivel addigra a leszereles el volt inditva
Veszek lottót! (vettem!)

Bandi, csak annyit válaszolj, hogy akarta-e a fidesz 2004-ben, hogy megszűnjön a sorkatonaság? Igen, vagy nem?

Ha igen, akkor miért a "baloldal" bűne annak megszűnése?
Ha nem, akkor a 12 év 2/3-dal a háta mögött, új alaptörvénnyel és annak x módosításával miért nem állította vissza?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.09. 19:19

bertone írta:
2022.06.09. 17:15
Bandee írta:
2022.06.09. 14:20

Simicsko KDNP- s, ebben az idoszakban azert volt fideszes kepviselo mert a KDNP atmenetileg megszunt, ekkor meg nem voltak egy szovetseg.

A 2004-es oktoberi zaroszavazason egyedul a Fidesz frakcio nem szavazta meg a sorkatonasag eltorleset , mert a kormany nem csinalta meg hozza az alkotmanymodositast ami kellett volna, illetve 2/3-hoz kototte a visszaallitast amit ok abszolut tobbsegire akart a Fidesz haborus veszely esetere.

Alapvetoen az otlet Szdsz-es volt de elmeleti sikon minden part tamogatta. Csak a megvalositas es az alkotmanyos keretei korul volt vita

Tulajdonkeppen alkotmanyosan nem is szint meg akkor a sorkatonasag, vsak 0-ban tudtak a szamat meghatatozni mivel addigra a leszereles el volt inditva
Veszek lottót! (vettem!)

Bandi, csak annyit válaszolj, hogy akarta-e a fidesz 2004-ben, hogy megszűnjön a sorkatonaság? Igen, vagy nem?

Ha igen, akkor miért a "baloldal" bűne annak megszűnése?
Ha nem, akkor a 12 év 2/3-dal a háta mögött, új alaptörvénnyel és annak x módosításával miért nem állította vissza?
Nem tudom.

Inkabb csak erdekessegnek irtam, hogy a kozhiedelemmel ellentetben Simicsko nem fideszes csak haszonelvezo. Illetve, hogy mar 2004-ben se tudtak abban se megegyezni amiben egyetertettek

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.10. 13:56


Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.06.10. 16:38

High-End írta:
2022.06.10. 13:56
Pedig magyarországot irányítják hülye dilettánsok...köszönjük a 400+ eurot és a 380+ dollárt
a folyamatos szabadságharcot
a piackorlátozó intézkedéseket
és a nagyferohoz hasonló 3 millio agyhalott hülyét
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.06.10. 21:04

keF1r írta:
2022.06.10. 16:38
High-End írta:
2022.06.10. 13:56
Pedig magyarországot irányítják hülye dilettánsok...köszönjük a 400+ eurot és a 380+ dollárt
a folyamatos szabadságharcot
a piackorlátozó intézkedéseket
és a nagyferohoz hasonló 3 millio agyhalott hülyét
ennyi. a nemzet csótánya mi? rászolgál a nevére
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.10. 21:52

High-End írta:
2022.06.10. 13:56
Fizikai fájdalmat okoz hallgatni ezt a barmot. Nem tudom, mennyire gondolja őszintén, de valószínűleg sokkal mélyebb hívő, mint sok divatfideszes. A MIÉP-nek őstagja volt, ez mindent el is mond róla.

Egyébként a fene tudja, hogy miért, de sosem hallgattam, szerettem a magyar bluest/rockot. És ennek ma nagyon örülök, amikor Demjéntől Szörényin át Feróig, Póka Egonig, Tátraiig, Deák Billig és a Felcsúton fellépő Omegáig lényegében pár szakadártól eltekintve, mint Bródy vagy Mihály Tamás, a komplett mezőny felsorakozott narancssegget nyalni. Biztos tudathasadás közeli állapot lenne most szembesülni ezzel, ha jelentettek volna bármit ezek a zenék valaha is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.06.10. 22:04

vollebak írta:
2022.06.10. 21:52
Egyébként a fene tudja, hogy miért, de sosem hallgattam, szerettem a magyar bluest/rockot. És ennek ma nagyon örülök, amikor Demjéntől Szörényin át Feróig, Póka Egonig, Tátraiig, Deák Billig és a Felcsúton fellépő Omegáig lényegében pár szakadártól eltekintve, mint Bródy vagy Mihály Tamás, a komplett mezőny felsorakozott narancssegget nyalni. Biztos tudathasadás közeli állapot lenne most szembesülni ezzel, ha jelentettek volna bármit ezek a zenék valaha is.
Demjén szerintem jó énekes.
Tátrai és Charlie azért zeneileg is kiemelkedő, bár Charlie nem zeneszerző tudtommal. (ha már blues-ról van szó)
Omega, Szörényi...ők is megkerülhetetlenek, bár nem szeretem a zenéjüket.

Magyar rock Tankcsapda, Moby Dick. :D (:v

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.10. 23:18

rdaneelolivaw írta:
2022.06.10. 22:04
vollebak írta:
2022.06.10. 21:52
Egyébként a fene tudja, hogy miért, de sosem hallgattam, szerettem a magyar bluest/rockot. És ennek ma nagyon örülök, amikor Demjéntől Szörényin át Feróig, Póka Egonig, Tátraiig, Deák Billig és a Felcsúton fellépő Omegáig lényegében pár szakadártól eltekintve, mint Bródy vagy Mihály Tamás, a komplett mezőny felsorakozott narancssegget nyalni. Biztos tudathasadás közeli állapot lenne most szembesülni ezzel, ha jelentettek volna bármit ezek a zenék valaha is.
Demjén szerintem jó énekes.
Tátrai és Charlie azért zeneileg is kiemelkedő, bár Charlie nem zeneszerző tudtommal. (ha már blues-ról van szó)
Omega, Szörényi...ők is megkerülhetetlenek, bár nem szeretem a zenéjüket.

Magyar rock Tankcsapda, Moby Dick. :D (:v
Nem is erről szólt ez, hogy most jó vagy nem jó zenészek. Persze, hogy jók, hogyne lennének azok. De a Beatles meg a Rolling is megkerülhetetlen és jó zenészekből áll, mégsem hallgattam soha. Nem fogott meg. Egy-két dal igen, de az sovány az életmű egészét nézve.

De egészen másra gondoltam. Szörényi érzékeny lelkű poéta volt, akit a született süket, jámbor édesanyja, Babi néni nevelt fel.
Ott volt Bródyval, amikor János majdnem ötven éve megírta és felénekelte azt, hogy

„Ha én kapu volnék, mindig nyitva állnék,
Akárhonnan jönne, bárkit beengednék,
Nem kérdezném tőle, hát téged ki küldött,
Akkor lennék boldog, ha mindenki eljött.”

És egy habzó szájjal a Fidesz gyűlöletkottájából mindent fröcsögő barom lett belőle, aki szerint Bródy „Szégyent hozott magára és közös életművünk jó részére, beleértve az István, a királyt”, amiért kiállt az SZFE mellett – miközben Bródy volt az, aki mindvégig az eltelt évtizedek alatt hiteles ember maradt, ugyanolyan gondolatokkal és értékekkel.

Ha belegondolok, hogy milyen érzés lehet az Illést 50+ éve szerető embereknek így hallgatnia a régi lemezeiket, tudva, hogy Levente egy gyűlölködő, orbánista szarházi, hát nem lehet kellemes érzés. Szélkakasok ezek mind, a Bródy-féle maroknyit kivéve.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.12. 15:25

Tegnap voltam a meccsen es ugy alakult, hogy Habony mogottem ult. Mas “elitek” koreben. Szerintem nem tudta, hogy hol van. Meredt a semmibe, nagyokat pislogott. Ult mellette egy szoke aki mar probaltas volt kisse , de alakra ugy nezett ki mint aki csak enni jar le az edzogeprol. Brutalis jo noje van vagy nem tudom ki az talan csak berelheto

Erdekes volt ezt latni, akkor tert vissza a valosagba amikor hozzaszoltak, ugy lattam voltak seggnyaloi. Na meg voltak meg erdekes alakok.. Nem tudnek ezek kozott lenni

A Hernadi is ott volt, ugy lattam tartotta a tavolsagot

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.13. 09:40

Bandee írta:
2022.06.12. 15:25
Szerintem nem tudta, hogy hol van. Meredt a semmibe, nagyokat pislogott.



Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.13. 10:52

del

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.13. 10:53

del

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.13. 20:55

High-End írta:
2022.06.13. 09:40
Bandee írta:
2022.06.12. 15:25
Szerintem nem tudta, hogy hol van. Meredt a semmibe, nagyokat pislogott.


Igy nézett, eskü

Szégyen.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.06.15. 09:26

FB ismerős:
Nézem a BBC, Telegraph, Reuters, Mirror, Daily Mail, NY Times, Washington Post… stb.. - múlt héten a magyar gyerekek miatt versenyt szörnyülködő - oldalait.
Nem találom a Himnuszt tegnap kifütyülő, abba beleordibáló, makulátlan angol szurkolókat mélyen elítélő véleménycikkeket…
A Mirror írt róla, de mást nem találtam.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.15. 09:33

High-End írta:
2022.06.15. 09:26
FB ismerős:
Nézem a BBC, Telegraph, Reuters, Mirror, Daily Mail, NY Times, Washington Post… stb.. - múlt héten a magyar gyerekek miatt versenyt szörnyülködő - oldalait.
Nem találom a Himnuszt tegnap kifütyülő, abba beleordibáló, makulátlan angol szurkolókat mélyen elítélő véleménycikkeket…
A Mirror írt róla, de mást nem találtam.
Az angol focidrukkereknél kevés rosszabb van, ha egyáltalán.

Viszont nekem két gondolatom volt egyből:

1) Ne az angolok focidrukkerek legyen már a mérce. Régóta lehet tudni, hogy a futballhuliganizmus őshazája is Anglia, nem csak a focié. Ugrojunk már meg egy szintet, ne a hordó aljára mutogassunk bezzegezve.

2) Nem kéne megnöveszteni ekkorára az arcot, mert most sikerült az angolokat kitömni. Felmentem pár híroldalra a kommentszekciókba. Megy a faszszopózás, lúzerezés, rohadékozás - és nem, nem a focihuligánokra, hanem úgy az országukra és a komplett népességre, Schmidt Mária tavaly szeptemberi stílusban. Hogy gyarmatosítók, meg szar a kajájuk is, meg rondák a nőik, meg szar náluk az idő, meg jól is vannak ott a szaros szigetükön, meg így, meg úgy - egy kurva megnyert focimeccs után.

Pont nekünk nem kéne mutogatni senkire, még a legalja angol focidrukkerekre sem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.15. 10:21

High-End írta:
2022.06.15. 09:26
FB ismerős:
Nézem a BBC, Telegraph, Reuters, Mirror, Daily Mail, NY Times, Washington Post… stb.. - múlt héten a magyar gyerekek miatt versenyt szörnyülködő - oldalait.
Nem találom a Himnuszt tegnap kifütyülő, abba beleordibáló, makulátlan angol szurkolókat mélyen elítélő véleménycikkeket…
A Mirror írt róla, de mást nem találtam.
A szokásos.

Különösen érdekes a térdeplés annak fényében, hogy a saját szurkolóik négerezték azokat az angol játékosokat, akik kihagyták az EB-n a 11-est. Jó lenne ha a mi kioktatásunkat mindenki abbahagyná és a saját portáján sepregetne.

Méltó választ kaptak tegnap a füttyögésre, ez a lényeg

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.15. 10:30

Bandee írta:
2022.06.15. 10:21
High-End írta:
2022.06.15. 09:26
FB ismerős:



A Mirror írt róla, de mást nem találtam.
A szokásos.

Különösen érdekes a térdeplés annak fényében, hogy a saját szurkolóik négerezték azokat az angol játékosokat, akik kihagyták az EB-n a 11-est. Jó lenne ha a mi kioktatásunkat mindenki abbahagyná és a saját portáján sepregetne.

Méltó választ kaptak tegnap a füttyögésre, ez a lényeg
Ezt sosem tudtam értelmezni, mert úgy hangzik, mintha mindig mindenki kiemelten basztatna minket. Te is sokszor emlegetted már, hogy mennyi minden kritika ér minket, foglalkozzanak a saját dolgukkal - de basszus, a 12 éve csapból folyó, intézményesített brüsszelezés, liberálisnyugatozás, nyugatherótozás akkor micsoda? Nincs olyan nyugat-európai ország konkrétan, amit ne sértett volna már meg a magyar államapparátus, és nálunk aztán meg különösen megy társadalmi szinten is a francia csigazabálózás, mocskosfranciákmiattukvolttrianon, olasz macskazabálózás, angol pudingfejűzés, gyarmatosítózás, satöbbizés - közben egy átlag francia, angol vagy olasz le sem szarja a magyarokat, sokan azt sem tudják, hol keressék a térképen. Vagyis a figyelem egyáltalán nem kölcsönös - szerintem épp fordított, mint ahogy te mondod.

Alapvetően sem éreztem úgy soha, hogy különösen sok kritika érné Magyarországot, azok után meg főleg nem, hogy kint éltem, és láttam a helyi lapokat négy országban is. Főleg a nyugat-európai országok oda-vissza gyepálják egymást folyton a sajtóban. A franciák, németek, angolok, spanyolok egymást tépik folyamat. Csak Gibraltár kapcsán olyan adok-kapok megy a sajtóban azóta is, hogy beszarás.

Nem tudom, mi az oka ennek a narratívának, hogy mintha Magyarországot és a magyarokat mindenkinél vagy legalábbis az átlagosnál többször találnák meg kritikával, de ez nem igaz szerintem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.06.15. 10:41

vollebak írta:
2022.06.15. 09:33
High-End írta:
2022.06.15. 09:26
FB ismerős:



A Mirror írt róla, de mást nem találtam.
Az angol focidrukkereknél kevés rosszabb van, ha egyáltalán.

Viszont nekem két gondolatom volt egyből:

1) Ne az angolok focidrukkerek legyen már a mérce. Régóta lehet tudni, hogy a futballhuliganizmus őshazája is Anglia, nem csak a focié. Ugrojunk már meg egy szintet, ne a hordó aljára mutogassunk bezzegezve.

2) Nem kéne megnöveszteni ekkorára az arcot, mert most sikerült az angolokat kitömni. Felmentem pár híroldalra a kommentszekciókba. Megy a faszszopózás, lúzerezés, rohadékozás - és nem, nem a focihuligánokra, hanem úgy az országukra és a komplett népességre, Schmidt Mária tavaly szeptemberi stílusban. Hogy gyarmatosítók, meg szar a kajájuk is, meg rondák a nőik, meg szar náluk az idő, meg jól is vannak ott a szaros szigetükön, meg így, meg úgy - egy kurva megnyert focimeccs után.

Pont nekünk nem kéne mutogatni senkire, még a legalja angol focidrukkerekre sem.
Se veszíteni, se nyerni nem tudunk méltósággal, az az igazság. Amit Hajdú B. is művelt tegnap, az az arcoskodás és seggnyalás egész meccs közben, meg ahogy a szakértők majdnem elaléltak. Engem ettől a rosszullét kerülget.

Ebben a nemzetek ligájában jól játszó top csapatot még nem láttam az elmúlt hetekben. Akármennyire is mondták mekkora klasszisok az angolok, nekem egy igazi szürke csapat benyomását keltették.

Az első félidő után lényegében arra voltunk büszkék, hogy az a taktikánk, hogy lassítjuk, széttördeljük a játékot és húzzuk az időt. Kíváncsi vagyok, hogy alakult volna a mérkőzés, ha nem mi szerezzük az első gólt, természetesen szokás szerint egy pontrúgás után. A második félidőben valóban jobban és bátrabban játszottunk, az angolok pedig folytatták ugyanazt az ötlettelen semmit, azaz a játék képe alapján megérdemelt győzelem született.

Az pedig, hogy Szalai bekuncsorogta Viktort ünnepelni az öltözőbe, kifejezi mindazt, ami miatt semmi őszinte örömöt, vagy lelkesedést nem érzek ennek az egésznek az irányába. Komolyan, szeretnék elvonatkoztatni és magyarként a magyaroknak szurkolni, mert érzem, hogy ez így nem helyes, de nem megy.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.15. 10:57

Phoebe írta:
2022.06.15. 10:41
vollebak írta:
2022.06.15. 09:33


Az angol focidrukkereknél kevés rosszabb van, ha egyáltalán.

Viszont nekem két gondolatom volt egyből:

1) Ne az angolok focidrukkerek legyen már a mérce. Régóta lehet tudni, hogy a futballhuliganizmus őshazája is Anglia, nem csak a focié. Ugrojunk már meg egy szintet, ne a hordó aljára mutogassunk bezzegezve.

2) Nem kéne megnöveszteni ekkorára az arcot, mert most sikerült az angolokat kitömni. Felmentem pár híroldalra a kommentszekciókba. Megy a faszszopózás, lúzerezés, rohadékozás - és nem, nem a focihuligánokra, hanem úgy az országukra és a komplett népességre, Schmidt Mária tavaly szeptemberi stílusban. Hogy gyarmatosítók, meg szar a kajájuk is, meg rondák a nőik, meg szar náluk az idő, meg jól is vannak ott a szaros szigetükön, meg így, meg úgy - egy kurva megnyert focimeccs után.

Pont nekünk nem kéne mutogatni senkire, még a legalja angol focidrukkerekre sem.
Se veszíteni, se nyerni nem tudunk méltósággal, az az igazság. Amit Hajdú B. is művelt tegnap, az az arcoskodás és seggnyalás egész meccs közben, meg ahogy a szakértők majdnem elaléltak. Engem ettől a rosszullét kerülget.

Ebben a nemzetek ligájában jól játszó top csapatot még nem láttam az elmúlt hetekben. Akármennyire is mondták mekkora klasszisok az angolok, nekem egy igazi szürke csapat benyomását keltették.

Az első félidő után lényegében arra voltunk büszkék, hogy az a taktikánk, hogy lassítjuk, széttördeljük a játékot és húzzuk az időt. Kíváncsi vagyok, hogy alakult volna a mérkőzés, ha nem mi szerezzük az első gólt, természetesen szokás szerint egy pontrúgás után. A második félidőben valóban jobban és bátrabban játszottunk, az angolok pedig folytatták ugyanazt az ötlettelen semmit, azaz a játék képe alapján megérdemelt győzelem született.

Az pedig, hogy Szalai bekuncsorogta Viktort ünnepelni az öltözőbe, kifejezi mindazt, ami miatt semmi őszinte örömöt, vagy lelkesedést nem érzek ennek az egésznek az irányába. Komolyan, szeretnék elvonatkoztatni és magyarként a magyaroknak szurkolni, mert érzem, hogy ez így nem helyes, de nem megy.
Nem tudlak hibáztatni. Nem fonódhat össze ennyire egy szélsőséges kormányzat a sporttal (mert mondjuk ha a spanyol király gratulál Nadalnak Madridban, annak egész más a színezete, mert a királyi pár nem kormányoz, nem uszít országok és honfitársak ellen, és nem tömi ezer más helyről sokkal jobban hiányzó milliárdokkal a spanyol teniszt).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt