Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.28. 09:04

vollebak írta:
2022.07.28. 08:22
De azt elfelejted, hogy sérültnek lenni nem jár súlyos, olykor életminőséget károsító társadalmi kirekesztéssel/megvetéssel vagy épp kormányzati propagandával. Mikor hallottál szidalomként olyat, hogy mocskos kerekesszékesek? Mikor mostak össze vakokat vagy siketeket pedofilokkal? Nagyjából óvodában kinövi a társadalom 99,99%-a, hogy beteg, sérült, fogyatékkal élő embereket cikizzen, megbámuljon, vicceskedjen rajtuk. Mutass statisztikát arról, hogy hány kerekesszékes vagy epilepsziás lett öngyilkos társadalmi nyomás vagy a szülei vallásossága vagy az iskolai bully miatt. Szerintem nincs ilyen statisztika, mert nincs is ilyen jelenség.
Akkor nem tudom, melyik országban élsz. A 3-as metró felújítása kapcsán mondta Taplós, hogy nem kell akadálymentesítés, mert eddig sem volt az. Vagy egy másik narancsos nagyeszű azt, hogy egy láb nélküli közgazdász nem megváltozott munkaképességű, mert a fejével dolgozik, tehát nem kell támogatni.

Nyugaton valóban univerzálisan alakítják az épületeket, az utcaképet, a közlekedést. Itt nem. Egyedül a benzinkutak épülnek úgy, hogy nem építenek küszöböt.
De azt se (csak) a fogyatékkal élők miatt gondolnak az idősekre vagy a babakocsisokra is.
Magyarországon abból is probléma van (némileg joggal), hogy alacsonypadlós buszokat állítanak forgalomba a mozgássérültek miatt. Tény, hogy ezeken a buszokon kevesebb az ülőhely, drágábbak, és rövidebb az élettartamuk, mert teljesen más hajtáslánc kell bele.

De ami a legnagyobb különbség: ha valaki rosszul lát, hall, jár; tartós betegsége, fogyatékossága van, az kihat az életére. Nem dolgozhat 8 órát, kevesebb pénzt keres, ezzel szemben nem jogosult kedvezményes árú bérletre. A rokkant parkolókat folyamatosan elállják, meg szidják, hogy minek kell egyáltalán. Bizonyos gyógyszerek szedése miatt bevonhatják az emberek jogosítványát, kishazánk közlekedése meg olyan, amilyen.
Ezek közül melyikkel kell szembenézni egy LMBTQIAPSTB34+ személynek?
Tilos autót vezetniük? Nem. Költeniük kell egy lakás átrendezésére? Nem. Alkalmatlannak találhatják bizonyos munkakörökre? Nem feltétlen. Gyógyszerszedésre kötelezik, ami egy vagyon, ő maga kell finanszírozza, és kirekesztik a közgyógyellátásból? Nem.

Fordítva ülnek a lovon. A sérültek esetében a társadalom kellene elfogadóbb legyen, a "szivárványosok" esetében nekik kéne figyelembe venni a társadalmi normákat. És amiért nem tudnak alkalmazkodni, nem azt kell elvárni, hogy az egész világ alkalmazkodjon hozzájuk.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.07.28. 09:11

Öt kihívás Magyarország előtt: demográfia, migráció, gender, háború, energia és a gazdaság kérdése.
Együtt a legvastagabb falon is át fogunk menni!
(:i (:v

Varga Judit FB.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.28. 09:16

High-End írta:
2022.07.28. 09:11
Öt kihívás Magyarország előtt: demográfia, migráció, gender, háború, energia és a gazdaság kérdése.
Együtt a legvastagabb falon is át fogunk menni!
(:i (:v

Varga Judit FB.
Tyúrcsány és Sorós már smafu? :szom01
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.28. 09:25

High-End írta:
2022.07.28. 09:11
Öt kihívás Magyarország előtt: demográfia, migráció, gender, háború, energia és a gazdaság kérdése.
Együtt a legvastagabb falon is át fogunk menni!
(:i (:v

Varga Judit FB.
Tudom, hogy ő Igazságügy(?) miniszter, így nem kell matematikusnak lennie, de ezért a 10-ig való számolást, összeadást elvárnám. Általános 1. osztály.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.28. 09:41

Willy írta:
2022.07.28. 09:04
vollebak írta:
2022.07.28. 08:22
De azt elfelejted, hogy sérültnek lenni nem jár súlyos, olykor életminőséget károsító társadalmi kirekesztéssel/megvetéssel vagy épp kormányzati propagandával. Mikor hallottál szidalomként olyat, hogy mocskos kerekesszékesek? Mikor mostak össze vakokat vagy siketeket pedofilokkal? Nagyjából óvodában kinövi a társadalom 99,99%-a, hogy beteg, sérült, fogyatékkal élő embereket cikizzen, megbámuljon, vicceskedjen rajtuk. Mutass statisztikát arról, hogy hány kerekesszékes vagy epilepsziás lett öngyilkos társadalmi nyomás vagy a szülei vallásossága vagy az iskolai bully miatt. Szerintem nincs ilyen statisztika, mert nincs is ilyen jelenség.
Akkor nem tudom, melyik országban élsz. A 3-as metró felújítása kapcsán mondta Taplós, hogy nem kell akadálymentesítés, mert eddig sem volt az. Vagy egy másik narancsos nagyeszű azt, hogy egy láb nélküli közgazdász nem megváltozott munkaképességű, mert a fejével dolgozik, tehát nem kell támogatni.

Nyugaton valóban univerzálisan alakítják az épületeket, az utcaképet, a közlekedést. Itt nem. Egyedül a benzinkutak épülnek úgy, hogy nem építenek küszöböt.
De azt se (csak) a fogyatékkal élők miatt gondolnak az idősekre vagy a babakocsisokra is.
Magyarországon abból is probléma van (némileg joggal), hogy alacsonypadlós buszokat állítanak forgalomba a mozgássérültek miatt. Tény, hogy ezeken a buszokon kevesebb az ülőhely, drágábbak, és rövidebb az élettartamuk, mert teljesen más hajtáslánc kell bele.

De ami a legnagyobb különbség: ha valaki rosszul lát, hall, jár; tartós betegsége, fogyatékossága van, az kihat az életére. Nem dolgozhat 8 órát, kevesebb pénzt keres, ezzel szemben nem jogosult kedvezményes árú bérletre. A rokkant parkolókat folyamatosan elállják, meg szidják, hogy minek kell egyáltalán. Bizonyos gyógyszerek szedése miatt bevonhatják az emberek jogosítványát, kishazánk közlekedése meg olyan, amilyen.
Ezek közül melyikkel kell szembenézni egy LMBTQIAPSTB34+ személynek?
Tilos autót vezetniük? Nem. Költeniük kell egy lakás átrendezésére? Nem. Alkalmatlannak találhatják bizonyos munkakörökre? Nem feltétlen. Gyógyszerszedésre kötelezik, ami egy vagyon, ő maga kell finanszírozza, és kirekesztik a közgyógyellátásból? Nem.

Fordítva ülnek a lovon. A sérültek esetében a társadalom kellene elfogadóbb legyen, a "szivárványosok" esetében nekik kéne figyelembe venni a társadalmi normákat. És amiért nem tudnak alkalmazkodni, nem azt kell elvárni, hogy az egész világ alkalmazkodjon hozzájuk.
De kemény szöveg ez. Még mindig nem ugyanarról beszélsz, és ezek szerint fogalmad sincs akkor az egész törekvés lényegéről. Nem alkalmazkodást várnak el, hanem, hogy hagyják békén őket a picsába. Hogy mondjuk ne legyen az, hogy a kormány pedofilokkal mossa össze őket, meg propagandát folytat ellenük („a család az család”). Ne kelljen félniük a családjuk, kollégáik, környezetük véleményétől, esetleges bántalmazástól. Nem nagyon beszéltél még érintett emberrel, az látszik. Te csak ennek a törekvésnek a vadhajtásaira figyelsz, mert érezhető az ellenszenved az irányukba.

Az, hogy a fogyatékkal élők igényeit sokkal jobban figyelembe kéne venni és ellátni sok helyen, egészen más kávéház, mint az, hogy társadalmi kirekesztés/gyűlölet/adott esetben börtön jár azért, amilyen vagy. Itt közbevetném, hogy elég jó rálátásom van erre külföldi viszonylatban is, mert Skóciában például ez volt a munkám (assissted travel agent). Fogyatékosoknak segítettem az utazásszervezésben. Rengeteg helyen nem volt rámpa, segtség, akadálymentesítés. Nehogy azt hidd, hogy akár ott, egy ilyen szintű országban sem találnál kivetnivalót, ha bezzegezni akarnál, hogy minek a hallgassunk a buzik vernyákolására, amíg van egyetlen vonatállomás is, ahol nincs rámpa.

De a lényeg: mutass már nekem országot, légyszi, ahol bármikor börtön járt az epilepsziásoknak. Azt már nem is mondom, hogy nyugati, jó gazdaságú, felvilágosult országot mondj. Egyetlen példa: Alan Turing számtalan életet mentett meg a második világháborúban a csapatával, mégis kémiai kasztrálásra fogták a homoszexualitása miatt - a másik változat a börtön volt. És ennek nincs hetven éve.

Mikor vertek meg valakit azért, mert fogyatékos? Mikor tagadja ki az apja, mert hogy természetellenes? Mikor mosta őket össze bárki a pedofilokkal? Mikor kampányolt ellenük a kormánypárt?

Lehetne jobban figyelni az igényeikre? Naná. De hogy senki nem utálja őket vagy uszít ellenük, az sokkal fontosabb. Te hol élnél szívesebben? Egy országban, ahol van mit dolgozni azon, hogy a mindennapjaid könnyebbek legyenek, vagy egy országban, ahol nem kell félned senkitől és semmitől azért, mert olyan vagy, amilyen? Én tudom, mit választanék.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.28. 09:46

bertone írta:
2022.07.28. 09:25
High-End írta:
2022.07.28. 09:11


(:i (:v

Varga Judit FB.
Tudom, hogy ő Igazságügy(?) miniszter, így nem kell matematikusnak lennie, de ezért a 10-ig való számolást, összeadást elvárnám. Általános 1. osztály.
Kétszer kettő néha öt...

Javaslat az ellenzéknek: Húzzanak le a határhoz, és adjanak transzparenseket a migránsokank "Együtt a legvastagabb falon is át fogunk menni" felirattal.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.28. 09:48

Willy írta:
2022.07.28. 09:16
High-End írta:
2022.07.28. 09:11


(:i (:v

Varga Judit FB.
Tyúrcsány és Sorós már smafu? :szom01
Kúrcsány az. Esetleg Francisco El Querro. A kis poéta. Írt most egy rövid novellát (:u A rezsiről. RezsiFeri

Ha írói pályára lép, akkor az utóbbi nevet javaslom neki :) Olyan latinos csengésű, mint a Federico Garcia Lorca például. Senki nem gondolná, hogy egy nemzetáruló, szemkilövető ganétúró féreg köteteit olvassa.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.07.28. 10:00-kor.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.28. 09:50

vollebak írta:
2022.07.28. 06:20
Megérkezik a jobboldali morális fölény Pozsonyba.

Jah az angol focidrukkerrel ne példálozzunk, mert az külön állatfaj a társadalomtól, de a magyar focidrukkerrel elhet... Hogy is van ez?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.28. 09:57

zola írta:
2022.07.28. 09:50
vollebak írta:
2022.07.28. 06:20
Megérkezik a jobboldali morális fölény Pozsonyba.

Jah az angol focidrukkerrel ne példálozzunk, mert az külön állatfaj a társadalomtól, de a magyar focidrukkerrel elhet... Hogy is van ez?
Kijelentkeztem, így véletlenül láttam ezt. Istenem, bazmeg, hogy te folyton fordítva nézel mindent, és azt hiszed, ettől meg a hibás érveléseidtől egyedi a látásmódod.

Ki a faszom mentegette bármikor az angol focidrukkereket, hogy jönnek ők ide? De ez megy egyből, a másra ujjal mutogatás. Legalább az angolok nem mutogatnak a saját huligánjaik miatt a magyar huligánokra.

Itt a lényeg éppen az, hogy elő lett adva, hogy minket milyen igazságtalanul basztat a FIFA, bónuszban még az is, hogy jobboldalinak lenni morális fölény (by Gulyás Gergely, ügyeletes jellemtelen faszparaszt). Aztán egyből előjön a kultúrlény a fekete pólós seggfejeiből csak azért, mert átlépi Pozsony határát a vonat. Te is ugyanúgy bezzegezni tudsz csak ahelyett, hogy megértenéd, minden bezzegezés előtt a saját portán kéne előbb söprögetni.

Én leszarom az angol meg bármilyen más drukkereket. Itt élek, ez érint, ezeket látom. Annyira nem bonyi, ahogy mudd mondaná.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.28. 10:01

zola írta:
2022.07.28. 09:46
bertone írta:
2022.07.28. 09:25

Tudom, hogy ő Igazságügy(?) miniszter, így nem kell matematikusnak lennie, de ezért a 10-ig való számolást, összeadást elvárnám. Általános 1. osztály.
Kétszer kettő néha öt...

Javaslat az ellenzéknek: Húzzanak le a határhoz, és adjanak transzparenseket a migránsokank "Együtt a legvastagabb falon is át fogunk menni" felirattal.
Vagy majd reklamálnak, hol a másik 5 pont, lám nem is fontosak (:u

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.28. 10:06

vollebak írta:
2022.06.15. 09:33
High-End írta:
2022.06.15. 09:26
FB ismerős:



A Mirror írt róla, de mást nem találtam.
Az angol focidrukkereknél kevés rosszabb van, ha egyáltalán.

Viszont nekem két gondolatom volt egyből:

1) Ne az angolok focidrukkerek legyen már a mérce. Régóta lehet tudni, hogy a futballhuliganizmus őshazája is Anglia, nem csak a focié. Ugrojunk már meg egy szintet, ne a hordó aljára mutogassunk bezzegezve.

2) Nem kéne megnöveszteni ekkorára az arcot, mert most sikerült az angolokat kitömni. Felmentem pár híroldalra a kommentszekciókba. Megy a faszszopózás, lúzerezés, rohadékozás - és nem, nem a focihuligánokra, hanem úgy az országukra és a komplett népességre, Schmidt Mária tavaly szeptemberi stílusban. Hogy gyarmatosítók, meg szar a kajájuk is, meg rondák a nőik, meg szar náluk az idő, meg jól is vannak ott a szaros szigetükön, meg így, meg úgy - egy kurva megnyert focimeccs után.

Pont nekünk nem kéne mutogatni senkire, még a legalja angol focidrukkerekre sem.
Én csak egy kávét kérek...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.28. 10:12

zola írta:
2022.07.28. 10:06
vollebak írta:
2022.06.15. 09:33


Az angol focidrukkereknél kevés rosszabb van, ha egyáltalán.

Viszont nekem két gondolatom volt egyből:

1) Ne az angolok focidrukkerek legyen már a mérce. Régóta lehet tudni, hogy a futballhuliganizmus őshazája is Anglia, nem csak a focié. Ugrojunk már meg egy szintet, ne a hordó aljára mutogassunk bezzegezve.

2) Nem kéne megnöveszteni ekkorára az arcot, mert most sikerült az angolokat kitömni. Felmentem pár híroldalra a kommentszekciókba. Megy a faszszopózás, lúzerezés, rohadékozás - és nem, nem a focihuligánokra, hanem úgy az országukra és a komplett népességre, Schmidt Mária tavaly szeptemberi stílusban. Hogy gyarmatosítók, meg szar a kajájuk is, meg rondák a nőik, meg szar náluk az idő, meg jól is vannak ott a szaros szigetükön, meg így, meg úgy - egy kurva megnyert focimeccs után.

Pont nekünk nem kéne mutogatni senkire, még a legalja angol focidrukkerekre sem.
Én csak egy kávét kérek...
Mi van? :DDDDDD Az idézett rész éppen engem igazol, ugyanarról beszéltem most is, baszd meg :DDDDDD

Ne a hordó aljára mutogassunk bezzegezve = saját portán kéne söprögetni, itt élünk, ez érint minket.

Így azért sok wtf érvelésed/pózból erőltetett „egyedi” véleményed értem már, ha ennyire nem megy a szövegértelmezés neked.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.28. 10:28

Van most ez az Brittney Griner-ügy. Akinek esetleg nincs meg: https://nepszava.hu/3162650_bunosnek-va ... osarlabdas

Az dolog ott tart, hogy tegnap Biden belement, hogy egy ismert orosz fegyverkereskedőre kicseréljék.

Most ez biztos nem túl lipsi tőlem, de ki nem szarja le ezt az ostoba picsát? Nevetséges, hogy egy terroristával „fizessenek” érte. Ülje csak le szépen, amit kap - ha tíz évet, akkor annyit, bármennyire is durva. Az egész sztoriból árad, hogy amerikai kosársztárként elhitte, hogy máshol is akkora basszájba, mint otthon. Hogy lehet ennyire hülye valaki, hogy a világ egyik legkeményebben drogellenes országában ilyesmivel szórakozik? Véletlenül pakolta be, persze - én is össze szoktam téveszteni a hasisolajat a fogkrémemmel, világos.

Ha nem lenne ismert sportoló, le se szarná senki. Még csak nem is az van, hogy példát akarnak statuálni vele. Az oroszok tényleg rohadt szigorúan kezelik a legkisebb drogvétséget is, egy orosz átlagemberrel szemben is. Nem tudom sajnálni egyáltalán ezt a nőt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.28. 12:56


Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.28. 12:58

vollebak írta:
2022.07.28. 09:41
Nem alkalmazkodást várnak el, hanem, hogy hagyják békén őket a picsába.
És ki nem hagyja őket békén? Bekopognak random lakásokba ellenőrízni, hogy nem buzulnak-e? Na ugye...

A tolerancia lényege, hogy elfogadunk valakit, nem azt, hogy fetisizáljuk. A magánélet tiszteletben tartása már ott véget ér, hogy felvonulást rendeznek, kvótát szabnak, stb. Semmi nem gátolja, hogy azzal közösüljön, akivel akar. Csak fennáll a veszélye, hogy nem mindenkinek lesz guszta.
Erre nem fóbiázni kéne, hanem megérteni, hogy a társadalom többsége ezt nem tartja vonzónak. Tudod, tolerancia ;)

A "család az család" dolgot pont a szivárványosok kezdték. Egyébként nekem vegyes véleményem van. Én nem tiltanám az örökbefogadást, de akkor engedélyezném, ha a gyerek is rábólint. 10-12 éves korban egy gyerek már érett ahhoz, hogy eldöntse, kihez akar kerülni. A 3 év alattiakat sokkal jobban "viszik" az állami gondozásból, mint a nagyobbakat, úgyhogy ez akár egy lehetőség is lenne, hogy ne ragadjanak intézménybe, amíg nagykorúak lesznek.
De a lényeg: mutass már nekem országot, légyszi, ahol bármikor börtön járt az epilepsziásoknak.
Miért kéne mutassak? Egy egészségkárosodás okozta rohamot hogy lehet összehasonlítani egy tudatos cselekedettel? Egyébként az epilepsziát, meg számos betegséget kezeltek pl. jéghideg fürdővel, koponyalékeléssel, lobotómiával, elektrosokkal. Nem is olyan régen. "Fejlett, nyugatias" országok, mint pl. az USA. Csak ugye ez koránt sem olyan brutális dolog, mint leszedni egy szivárványos zászlót (:e
Mikor vertek meg valakit azért, mert fogyatékos?
Rengetegszer. Csak nincs civil szervezetük, aki telekürtölné vele a médiát. Pedig ők is érdemelnének legalább tizedannyi figyelmet.
https://infostart.hu/bunugyek/2019/11/2 ... -otthonban
https://www.origo.hu/itthon/20151113-pr ... rites.html
https://szocio.atlatszo.hu/2014/11/03/e ... mazasarol/
https://tasz.hu/cikkek/lathatatlan-sebek-kek
https://index.hu/belfold/2022/07/27/zal ... ogyatekos/ <- TEGNAPI HÍR!
Mikor mosta őket össze bárki a pedofilokkal?
Miért kéne összemosni? Hányszor zaklatott epilepsziás gyerekeket? És hányszor zaklattak "érett felnőtt" férfiak fiatal kisfiúkat? Ez komolyan meg kell magyarázzam?
Nyilván nem egy kategória a kettő jogilag, mert két felnőtt azt csinál egymással, amit akar (ezt még a cúnya náczi alkotm.. izé... alaptörvény is engedi). Az átlagostól eltérő szexualitás tekintetében viszont összehasonlítható. Az érintettek pedig nyilván nem fogják magukat deviánsnak (értsd: a társadalom többségétől eltérőnek) tekinteni. Csak ugye ki dönti el, melyik a normális? Ha az egyiket elfogadjuk, a másikat miért ne lehetne? Ezért veszélyes ez a játék.
Lehetne jobban figyelni az igényeikre? Naná. De hogy senki nem utálja őket vagy uszít ellenük, az sokkal fontosabb.
Egyszerű a megoldás: nem kell provokálni. Ha egy vegán étteremben elkezdek nyers húst dobálni az ott kajálókra, valószínűleg nem fognak szeretni. És nem azért, mert húsfóbiásak. Az én ismeretségi körömben is van buszvezetőtől újságíróig minden, aki a saját neméhez vonzódik. Végzi a saját munkáját, éli az életét. Nem akart egyik sem öngyilkos lenni, nem verik őket össze az utcán, mert első sorban emberek, nem ideológiai termékek.

Te mit szólnál hozzá, ha irodalom órán bizonyos százalékban Braille-írást kénye olvasni, jelnyelvben is kéne felelni, és idegennyelv órákon mandarint is hindit is kéne tanulni, hogy bármikor tudj egy kínaival vagy egy indiaival beszélni? Vagy mindkét kézzel meg kéne tanulnod írni, hogy az elnyomott balkezesek ne érezzék kirekesztve magukat? És ha nem akarnál, akkor ki lennél kiáltva mindenféle intoleráns nácinak?
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.28. 13:01

Nem az. Faszság. Nem kell asszisztálni ahhoz, hogy "fóbiának" nevezzék, ha valaki nem ugyanazt tartja szexuálisan vonzónak.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.07.28. 13:07


Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.07.28. 13:12

Willy írta:
2022.07.28. 12:58

A tolerancia lényege, hogy elfogadunk valakit, nem azt, hogy fetisizáljuk. A magánélet tiszteletben tartása már ott véget ér, hogy felvonulást rendeznek, kvótát szabnak, stb. Semmi nem gátolja, hogy azzal közösüljön, akivel akar. Csak fennáll a veszélye, hogy nem mindenkinek lesz guszta.
Erre nem fóbiázni kéne, hanem megérteni, hogy a társadalom többsége ezt nem tartja vonzónak. Tudod, tolerancia ;)
:mosoly:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.28. 13:50

Willy írta:
2022.07.28. 12:58
vollebak írta:
2022.07.28. 09:41
Nem alkalmazkodást várnak el, hanem, hogy hagyják békén őket a picsába.
És ki nem hagyja őket békén? Bekopognak random lakásokba ellenőrízni, hogy nem buzulnak-e? Na ugye...

A tolerancia lényege, hogy elfogadunk valakit, nem azt, hogy fetisizáljuk. A magánélet tiszteletben tartása már ott véget ér, hogy felvonulást rendeznek, kvótát szabnak, stb. Semmi nem gátolja, hogy azzal közösüljön, akivel akar. Csak fennáll a veszélye, hogy nem mindenkinek lesz guszta.
Erre nem fóbiázni kéne, hanem megérteni, hogy a társadalom többsége ezt nem tartja vonzónak. Tudod, tolerancia ;)

A "család az család" dolgot pont a szivárványosok kezdték. Egyébként nekem vegyes véleményem van. Én nem tiltanám az örökbefogadást, de akkor engedélyezném, ha a gyerek is rábólint. 10-12 éves korban egy gyerek már érett ahhoz, hogy eldöntse, kihez akar kerülni. A 3 év alattiakat sokkal jobban "viszik" az állami gondozásból, mint a nagyobbakat, úgyhogy ez akár egy lehetőség is lenne, hogy ne ragadjanak intézménybe, amíg nagykorúak lesznek.
De a lényeg: mutass már nekem országot, légyszi, ahol bármikor börtön járt az epilepsziásoknak.
Miért kéne mutassak? Egy egészségkárosodás okozta rohamot hogy lehet összehasonlítani egy tudatos cselekedettel? Egyébként az epilepsziát, meg számos betegséget kezeltek pl. jéghideg fürdővel, koponyalékeléssel, lobotómiával, elektrosokkal. Nem is olyan régen. "Fejlett, nyugatias" országok, mint pl. az USA. Csak ugye ez koránt sem olyan brutális dolog, mint leszedni egy szivárványos zászlót (:e
Mikor vertek meg valakit azért, mert fogyatékos?
Rengetegszer. Csak nincs civil szervezetük, aki telekürtölné vele a médiát. Pedig ők is érdemelnének legalább tizedannyi figyelmet.
https://infostart.hu/bunugyek/2019/11/2 ... -otthonban
https://www.origo.hu/itthon/20151113-pr ... rites.html
https://szocio.atlatszo.hu/2014/11/03/e ... mazasarol/
https://tasz.hu/cikkek/lathatatlan-sebek-kek
https://index.hu/belfold/2022/07/27/zal ... ogyatekos/ <- TEGNAPI HÍR!
Mikor mosta őket össze bárki a pedofilokkal?
Miért kéne összemosni? Hányszor zaklatott epilepsziás gyerekeket? És hányszor zaklattak "érett felnőtt" férfiak fiatal kisfiúkat? Ez komolyan meg kell magyarázzam?
Nyilván nem egy kategória a kettő jogilag, mert két felnőtt azt csinál egymással, amit akar (ezt még a cúnya náczi alkotm.. izé... alaptörvény is engedi). Az átlagostól eltérő szexualitás tekintetében viszont összehasonlítható. Az érintettek pedig nyilván nem fogják magukat deviánsnak (értsd: a társadalom többségétől eltérőnek) tekinteni. Csak ugye ki dönti el, melyik a normális? Ha az egyiket elfogadjuk, a másikat miért ne lehetne? Ezért veszélyes ez a játék.
Lehetne jobban figyelni az igényeikre? Naná. De hogy senki nem utálja őket vagy uszít ellenük, az sokkal fontosabb.
Egyszerű a megoldás: nem kell provokálni. Ha egy vegán étteremben elkezdek nyers húst dobálni az ott kajálókra, valószínűleg nem fognak szeretni. És nem azért, mert húsfóbiásak. Az én ismeretségi körömben is van buszvezetőtől újságíróig minden, aki a saját neméhez vonzódik. Végzi a saját munkáját, éli az életét. Nem akart egyik sem öngyilkos lenni, nem verik őket össze az utcán, mert első sorban emberek, nem ideológiai termékek.

Te mit szólnál hozzá, ha irodalom órán bizonyos százalékban Braille-írást kénye olvasni, jelnyelvben is kéne felelni, és idegennyelv órákon mandarint is hindit is kéne tanulni, hogy bármikor tudj egy kínaival vagy egy indiaival beszélni? Vagy mindkét kézzel meg kéne tanulnod írni, hogy az elnyomott balkezesek ne érezzék kirekesztve magukat? És ha nem akarnál, akkor ki lennél kiáltva mindenféle intoleráns nácinak?
Jól nyomod! Mindennel egyetértek

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.28. 13:53

High-End írta:
2022.07.28. 13:07
Csak ennyit tudtak kifizetni a civilek? Tényleg válság van

Ennèl mèg Demszkájnak is többet összeszedtek anno a mécseshez

Inkább azt írnák meg ezek a progresszív idióták, hogy minek ment oda… Az persze nem érdekes

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.28. 14:05

2013-ban született vers.

Aranyosi Ervin: Birka-mese

Egy hazában lakott a szarka, s a birka.
A birka dolgozott, ahogyan csak bírta.
A szarka figyelte, honnan lesz a pénze,
hogy a falatot a szájából kinézze.

Ígért neki fűt fát, – csodás füvű rétet.
farkastól megvédi, hogy ne legyen sértett.
Cserébe annyit kért, hogy élelmet hozzon,
dolga végeztével majd neki adózzon.

S lám a birka hitte, hogy a szarka képes
megóvni a nyájat, így hát a mellékest,
nem raktárba hordta, a szarkának adta,
magától a luxust könnyen megtagadta.

Úgy hitte fontosabb szerényebben élni,
mindent odaadott, csak ne kelljen félni.
Ám, ne hidd a szarka ennyivel beérte,
eledele után a gyapját is kérte.

Mikor szegény birka, mindet odaadta,
jött a szörnyű farkas, s torkát átharapta.
Van-e tanulsága ennek a mesének?
Hát csak azoknak van, kik birkasorban élnek.

Csak hát kényelmesebb jó birkának lenni,
mert, ha gondolkozol, nem fognak szeretni!
De ez csak egy dogma, s pont a szarka írta,
s azóta hiszi el minden kerge birka…

Aranyosi Ervin © 2013-07-05.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2022.07.28. 14:25

zola írta:
2022.07.28. 10:06
vollebak írta:
2022.06.15. 09:33


Az angol focidrukkereknél kevés rosszabb van, ha egyáltalán.

Viszont nekem két gondolatom volt egyből:

1) Ne az angolok focidrukkerek legyen már a mérce. Régóta lehet tudni, hogy a futballhuliganizmus őshazája is Anglia, nem csak a focié. Ugrojunk már meg egy szintet, ne a hordó aljára mutogassunk bezzegezve.

Minek, hogy magadra ontsd? :D

2) Nem kéne megnöveszteni ekkorára az arcot, mert most sikerült az angolokat kitömni. Felmentem pár híroldalra a kommentszekciókba. Megy a faszszopózás, lúzerezés, rohadékozás - és nem, nem a focihuligánokra, hanem úgy az országukra és a komplett népességre, Schmidt Mária tavaly szeptemberi stílusban. Hogy gyarmatosítók, meg szar a kajájuk is, meg rondák a nőik, meg szar náluk az idő, meg jól is vannak ott a szaros szigetükön, meg így, meg úgy - egy kurva megnyert focimeccs után.

Pont nekünk nem kéne mutogatni senkire, még a legalja angol focidrukkerekre sem.
Én csak egy kávét kérek...
Minek, hogy magadra boritsd? (:v

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.28. 14:27

Fogadjunk, hogy nem mered vállalni, hogy te magad megcsináld ugyanezt, és elhíreszteld a cégedről, hogy ez az ars poetica. Így érzel, de közben gyáva is vagy, és mosolyogva kiszolgálsz egy retkes buzit vagy egy sárgát a pénz miatt.

Mindenben igaza volt Kefírnek és Roccónak veled kapcsolatban. Én meg még volt, nem is egyszer, hogy védtelek előttük. Kár volt, már bánom.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.28. 14:30

Willy írta:
2022.07.28. 12:58
vollebak írta:
2022.07.28. 09:41
Nem alkalmazkodást várnak el, hanem, hogy hagyják békén őket a picsába.
És ki nem hagyja őket békén? Bekopognak random lakásokba ellenőrízni, hogy nem buzulnak-e? Na ugye...

A tolerancia lényege, hogy elfogadunk valakit, nem azt, hogy fetisizáljuk. A magánélet tiszteletben tartása már ott véget ér, hogy felvonulást rendeznek, kvótát szabnak, stb. Semmi nem gátolja, hogy azzal közösüljön, akivel akar. Csak fennáll a veszélye, hogy nem mindenkinek lesz guszta.
Erre nem fóbiázni kéne, hanem megérteni, hogy a társadalom többsége ezt nem tartja vonzónak. Tudod, tolerancia ;)

A "család az család" dolgot pont a szivárványosok kezdték. Egyébként nekem vegyes véleményem van. Én nem tiltanám az örökbefogadást, de akkor engedélyezném, ha a gyerek is rábólint. 10-12 éves korban egy gyerek már érett ahhoz, hogy eldöntse, kihez akar kerülni. A 3 év alattiakat sokkal jobban "viszik" az állami gondozásból, mint a nagyobbakat, úgyhogy ez akár egy lehetőség is lenne, hogy ne ragadjanak intézménybe, amíg nagykorúak lesznek.
De a lényeg: mutass már nekem országot, légyszi, ahol bármikor börtön járt az epilepsziásoknak.
Miért kéne mutassak? Egy egészségkárosodás okozta rohamot hogy lehet összehasonlítani egy tudatos cselekedettel? Egyébként az epilepsziát, meg számos betegséget kezeltek pl. jéghideg fürdővel, koponyalékeléssel, lobotómiával, elektrosokkal. Nem is olyan régen. "Fejlett, nyugatias" országok, mint pl. az USA. Csak ugye ez koránt sem olyan brutális dolog, mint leszedni egy szivárványos zászlót (:e
Mikor vertek meg valakit azért, mert fogyatékos?
Rengetegszer. Csak nincs civil szervezetük, aki telekürtölné vele a médiát. Pedig ők is érdemelnének legalább tizedannyi figyelmet.
https://infostart.hu/bunugyek/2019/11/2 ... -otthonban
https://www.origo.hu/itthon/20151113-pr ... rites.html
https://szocio.atlatszo.hu/2014/11/03/e ... mazasarol/
https://tasz.hu/cikkek/lathatatlan-sebek-kek
https://index.hu/belfold/2022/07/27/zal ... ogyatekos/ <- TEGNAPI HÍR!
Mikor mosta őket össze bárki a pedofilokkal?
Miért kéne összemosni? Hányszor zaklatott epilepsziás gyerekeket? És hányszor zaklattak "érett felnőtt" férfiak fiatal kisfiúkat? Ez komolyan meg kell magyarázzam?
Nyilván nem egy kategória a kettő jogilag, mert két felnőtt azt csinál egymással, amit akar (ezt még a cúnya náczi alkotm.. izé... alaptörvény is engedi). Az átlagostól eltérő szexualitás tekintetében viszont összehasonlítható. Az érintettek pedig nyilván nem fogják magukat deviánsnak (értsd: a társadalom többségétől eltérőnek) tekinteni. Csak ugye ki dönti el, melyik a normális? Ha az egyiket elfogadjuk, a másikat miért ne lehetne? Ezért veszélyes ez a játék.
Lehetne jobban figyelni az igényeikre? Naná. De hogy senki nem utálja őket vagy uszít ellenük, az sokkal fontosabb.
Egyszerű a megoldás: nem kell provokálni. Ha egy vegán étteremben elkezdek nyers húst dobálni az ott kajálókra, valószínűleg nem fognak szeretni. És nem azért, mert húsfóbiásak. Az én ismeretségi körömben is van buszvezetőtől újságíróig minden, aki a saját neméhez vonzódik. Végzi a saját munkáját, éli az életét. Nem akart egyik sem öngyilkos lenni, nem verik őket össze az utcán, mert első sorban emberek, nem ideológiai termékek.

Te mit szólnál hozzá, ha irodalom órán bizonyos százalékban Braille-írást kénye olvasni, jelnyelvben is kéne felelni, és idegennyelv órákon mandarint is hindit is kéne tanulni, hogy bármikor tudj egy kínaival vagy egy indiaival beszélni? Vagy mindkét kézzel meg kéne tanulnod írni, hogy az elnyomott balkezesek ne érezzék kirekesztve magukat? És ha nem akarnál, akkor ki lennél kiáltva mindenféle intoleráns nácinak?
Elkezdtem egy hosszú választ írni, aztán kitöröltem inkább. Felesleges. Ennél tényleg van jobb dolgom is, pláne, hogy Pisti és Bandi is beálltak mögé csatolni. Nem fog változni semmi, ennél azért tényleg van jobb dolgom is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2022.07.28. 14:47

Willy írta:
2022.07.28. 12:58
vollebak írta:
2022.07.28. 09:41
Nem alkalmazkodást várnak el, hanem, hogy hagyják békén őket a picsába.
És ki nem hagyja őket békén? Bekopognak random lakásokba ellenőrízni, hogy nem buzulnak-e? Na ugye...

Most ez komoly?
Nem tudom, ti merre jartok, de amerre en, ott rengetegen kopkodik a buzikat, vagy akar meg is verik oket. Abba ne is menjunk bele, hany orszagban olik meg oket ezert. Eleve szitokszo, hogy buzi, meg arra is, aki nem az. En is szoktam random buzizni. Szerintem kurva szar lehet buzinak lenni az ilyenek miatt, foleg egy olyan orszagban, ahol meg a kormany is osszemossa oket a gyerekmolesztalokkal. De kopogni nem kopognak rajuk, hat ez jo. Csak epp kotrodjon is vissza a 4 fel koze. A kover ember sem guszta es vonzo a legtobb ember szamara, es ugyan kapnak beszolasokat erte, de nem mondjak neki elfogadott jelleggel, hogy takarodjon a 4 fal koze koverkedni, vagy hogy mondjuk ne menjen ki a strandra, plane nem mossa ossze oket senki a pedofilokkal, vagy kovezik oket halalra kicsit tavolabb. A kocsog buzi raadasul ugye lefogyni sem tud, a szerencsetlen barom igy szuletett, igy is doglik meg. Most mindattol fuggetlenul, hogy engem is idegesit a trend es kontraproduktivnak tartom, komoly ez a kerdes, hogy ki nem hagyja oket beken, es tenyleg ugy gondolod, hogy ennek semmi elozmenye nem volt? Mert akkor mi nagyon mas helyen elunk. 10%-rol beszelunk, amugy az kurva sok.

Lezárt