Jacques Villeneuve

Régi és a közelmúlt nagyságai
Lezárt
FreHeiGloRosRen fan
gokartos
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2014.01.22. 18:17
Mi vagy?: Forma-1 fan
Tartózkodási hely: Tura

Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: FreHeiGloRosRen fan » 2014.02.10. 19:42

A Forma-1 egyetlen kanadai világbajnoka ki megnyerte az Indy 500-at és az Indycar bajnokságot.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.02.10. 21:55

FreHeiGloRosRen fan írta:A Forma-1 egyetlen kanadai világbajnoka ki megnyerte az Indy 500-at és az Indycar bajnokságot.
Abban az időben a Williamsnek szurkoltam, Mansel aztán Hill, de valahogy Jacques-et nem tudtam megkedvelni. Nagypofájú kanadai. (:v
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.10. 22:16

Azért a sportág nagyjai közé besorolni elég hard core. (:u

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: mudd » 2014.02.10. 22:26

Magic írta:Azért a sportág nagyjai közé besorolni elég hard core. (:u
de a topiknyitisz nagy ur :szom04

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.10. 23:52

FreHeiGloRosRen fan írta:A Forma-1 egyetlen kanadai világbajnoka ki megnyerte az Indy 500-at és az Indycar bajnokságot.
Ki jön? Alf Schumacher? Fisichella? DC?

Petersonnak, Ville apukájának, vagy Szőr Stirlingnek egy kanyi vébécíme sincs, mégis többre taksálja őket bárki ennél a középszernél, aki kicsit is ért a sporthoz.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.02.11. 09:42

still írta:
FreHeiGloRosRen fan írta:A Forma-1 egyetlen kanadai világbajnoka ki megnyerte az Indy 500-at és az Indycar bajnokságot.
Ki jön? Alf Schumacher? Fisichella? DC?

Petersonnak, Ville apukájának, vagy Szőr Stirlingnek egy kanyi vébécíme sincs, mégis többre taksálja őket bárki ennél a középszernél, aki kicsit is ért a sporthoz.
Stirlinget igen.
a másik kettő, ha nem halt volna meg, messze nem lenne ekkora legenda szerintem.
Villeneuve konkrétan egy agyatlan állat volt (elnézést a kegyeletsértésért, de ahogy végigkövetem a karrierjét most, sajnos ez tény), még Maldonadonál is rosszabb.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.02.11. 09:58

trutya írta: Stirlinget igen.
a másik kettő, ha nem halt volna meg, messze nem lenne ekkora legenda szerintem.
Villeneuve konkrétan egy agyatlan állat volt (elnézést a kegyeletsértésért, de ahogy végigkövetem a karrierjét most, sajnos ez tény), még Maldonadonál is rosszabb.
Az tény, hogy Gilles kicsit túlértékelt. Scheckter szépen elverte már '78-ban is és voltak rettentő veszélyes húzásai a pályán. De azt nem gondolom, hogy csak a halála miatt emlékeznének rá.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.02.11. 11:05

vollebak írta:
trutya írta: Stirlinget igen.
a másik kettő, ha nem halt volna meg, messze nem lenne ekkora legenda szerintem.
Villeneuve konkrétan egy agyatlan állat volt (elnézést a kegyeletsértésért, de ahogy végigkövetem a karrierjét most, sajnos ez tény), még Maldonadonál is rosszabb.
Az tény, hogy Gilles kicsit túlértékelt. Scheckter szépen elverte már '78-ban is és voltak rettentő veszélyes húzásai a pályán. De azt nem gondolom, hogy csak a halála miatt emlékeznének rá.
hát abból a kb 60 versenyből, amit teljesített, kábé a harmadán szarrá törte a Ferrarit.
idióta, veszélyes húzások, ki nem kényszerített hibák, ütközések, felelőtlenség... tény, hogy harcos volt, hogy ha jó napja volt akkor gyors is volt, de akkor is úgy tartom, hogy nem nagyobb kaliber pl. Arnoux-nál.
Petersont nem tudom annyira hova tenni, mert csak az utolsó évét láttam, de akkor és ott ő sem volt nagy szám. (igaz, akko ő volt az újonc a csapatban)...próbálok szert tenni még régebbi futamokra, aztán ha úgy alakul, átalakítom a benyomásom róla. :)
Kép

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.11. 11:50

trutya írta: hát abból a kb 60 versenyből, amit teljesített, kábé a harmadán szarrá törte a Ferrarit.
idióta, veszélyes húzások, ki nem kényszerített hibák, ütközések, felelőtlenség... tény, hogy harcos volt, hogy ha jó napja volt akkor gyors is volt, de akkor is úgy tartom, hogy nem nagyobb kaliber pl. Arnoux-nál.
Petersont nem tudom annyira hova tenni, mert csak az utolsó évét láttam, de akkor és ott ő sem volt nagy szám. (igaz, akko ő volt az újonc a csapatban)...próbálok szert tenni még régebbi futamokra, aztán ha úgy alakul, átalakítom a benyomásom róla. :)
Nem volt újonc, korábban lehúzott három szezont a Lotusnál. 1978-ban simán bajnok lehetett volna, de, és ezt Super Mario sem tagadta, Peterson szerződésben benne volt, hogy a pályán nem előzheti meg Andrettit.
Géniusz volt, 1971-ben kapásból vébémásodik lett, egy March kormánya mögött.

Ville más tészta, ő is zseni volt, jó eséllyel 1982 bajnoka ha nem hal meg, míg 1979-ben deklaráltan második számú volt Scheckter mögött, a kettő között nem igazán volt versenyképes a Ferrari. Viszont 1978-ban egy hajszálon múlt a csapatban maradása, ugyanis Enzo szóban megállapodott Patresével (aki így nem szerződött a Brabhamhez '79-re) Ville ingadozó formája miatt, majd jött a kanadai futam, és Villeneuve bebiztosította a helyét a Ferrarinál, míg Patrese két szék közül a padlóra esett.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.02.11. 12:07

still írta: Nem volt újonc, korábban lehúzott három szezont a Lotusnál. 1978-ban simán bajnok lehetett volna, de, és ezt Super Mario sem tagadta, Peterson szerződésben benne volt, hogy a pályán nem előzheti meg Andrettit.
Géniusz volt, 1971-ben kapásból vébémásodik lett, egy March kormánya mögött.

Ville más tészta, ő is zseni volt, jó eséllyel 1982 bajnoka ha nem hal meg, míg 1979-ben deklaráltan második számú volt Scheckter mögött, a kettő között nem igazán volt versenyképes a Ferrari. Viszont 1978-ban egy hajszálon múlt a csapatban maradása, ugyanis Enzo szóban megállapodott Patresével (aki így nem szerződött a Brabhamhez '79-re) Ville ingadozó formája miatt, majd jött a kanadai futam, és Villeneuve bebiztosította a helyét a Ferrarinál, míg Patrese két szék közül a padlóra esett.
Sokan úgy vannak vele, hogy Gilles túl inkonzisztens és lobbanékony volt ahhoz, hogy teljes éven át jól teljesítve Pironi előtt maradjon a pontversenyben. Én is hajlok arra, hogy Pironi megverte volna végül.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.11. 12:24

vollebak írta:
still írta: Nem volt újonc, korábban lehúzott három szezont a Lotusnál. 1978-ban simán bajnok lehetett volna, de, és ezt Super Mario sem tagadta, Peterson szerződésben benne volt, hogy a pályán nem előzheti meg Andrettit.
Géniusz volt, 1971-ben kapásból vébémásodik lett, egy March kormánya mögött.

Ville más tészta, ő is zseni volt, jó eséllyel 1982 bajnoka ha nem hal meg, míg 1979-ben deklaráltan második számú volt Scheckter mögött, a kettő között nem igazán volt versenyképes a Ferrari. Viszont 1978-ban egy hajszálon múlt a csapatban maradása, ugyanis Enzo szóban megállapodott Patresével (aki így nem szerződött a Brabhamhez '79-re) Ville ingadozó formája miatt, majd jött a kanadai futam, és Villeneuve bebiztosította a helyét a Ferrarinál, míg Patrese két szék közül a padlóra esett.
Sokan úgy vannak vele, hogy Gilles túl inkonzisztens és lobbanékony volt ahhoz, hogy teljes éven át jól teljesítve Pironi előtt maradjon a pontversenyben. Én is hajlok arra, hogy Pironi megverte volna végül.
Éppen ezért is halt meg. Ezt már soha nem tudjuk meg.

Clyde

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: Clyde » 2014.02.11. 12:33

mudd írta:
Magic írta:Azért a sportág nagyjai közé besorolni elég hard core. (:u
de a topiknyitisz nagy ur :szom04
Bezzeg Taki Inoue-nak meg nincs... :(

FreHeiGloRosRen fan
gokartos
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2014.01.22. 18:17
Mi vagy?: Forma-1 fan
Tartózkodási hely: Tura

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: FreHeiGloRosRen fan » 2014.02.11. 19:49

Magic írta:Azért a sportág nagyjai közé besorolni elég hard core. (:u
Ha azt vesszük h az első két év jól sikerült neki, úgy h rászolgált h legyen topikja. Egyébként az h 1997 után nem nyert versenyt az nem rajta múlt hanem mert nem volt jó autója.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.12. 00:21

FreHeiGloRosRen fan írta:
Magic írta:Azért a sportág nagyjai közé besorolni elég hard core. (:u
Ha azt vesszük h az első két év jól sikerült neki, úgy h rászolgált h legyen topikja. Egyébként az h 1997 után nem nyert versenyt az nem rajta múlt hanem mert nem volt jó autója.
Montoyának hamarabb nyitottam volna topicot. :lol:
Zsákk fiú bemákolt egy vb-t, az éppen leggyorsabb autóval, ennyi. Azóta meg abból él hogy beszéli a hülyeséget. Jó nyert még indy 500-at is na. Hát azt is megnyerték már egy páran..

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: mudd » 2014.02.12. 21:46

Magic írta: Zsákk fiú bemákolt egy vb-t, az éppen leggyorsabb autóval, ennyi. Azóta meg abból él hogy beszéli a hülyeséget. Jó nyert még indy 500-at is na. Hát azt is megnyerték már egy páran..
az elso eveben kishijjan vb lett, nemcsak indy 500at nyert, hanem a cartban is bajnok lett. szerintem tobbet is elerhetett volna az f1ben, mint az 1 vb cim.

FreHeiGloRosRen fan
gokartos
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2014.01.22. 18:17
Mi vagy?: Forma-1 fan
Tartózkodási hely: Tura

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: FreHeiGloRosRen fan » 2014.02.12. 22:10

mudd írta:
Magic írta: Zsákk fiú bemákolt egy vb-t, az éppen leggyorsabb autóval, ennyi. Azóta meg abból él hogy beszéli a hülyeséget. Jó nyert még indy 500-at is na. Hát azt is megnyerték már egy páran..
az elso eveben kishijjan vb lett, nemcsak indy 500at nyert, hanem a cartban is bajnok lett. szerintem tobbet is elerhetett volna az f1ben, mint az 1 vb cim.
Gyors volt csak hiba volt elmenni a BAR-hoz. Bár tudjuk jól h a menedzser miatt tette.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.02.12. 22:50

mudd írta:
Magic írta: Zsákk fiú bemákolt egy vb-t, az éppen leggyorsabb autóval, ennyi. Azóta meg abból él hogy beszéli a hülyeséget. Jó nyert még indy 500-at is na. Hát azt is megnyerték már egy páran..
az elso eveben kishijjan vb lett, nemcsak indy 500at nyert, hanem a cartban is bajnok lett. szerintem tobbet is elerhetett volna az f1ben, mint az 1 vb cim.
Hát nem tudom.
96-ban nem volt reális esélye hogy megverje Hill-t,inkább csak lépést tartott vele.
98-tól meg nem volt alatta jó szerkezet.
Talán ha a 2004-es beugrása jobban sikerül a Renault-nál. :pf01
Ha szerződést kap 2005-re tőlük(persze ha nem ereszt le addigra,mint ahogy tette),akkor ki tudja,lehet komoly harcot vívhatott volna Alonso-val.

FreHeiGloRosRen fan
gokartos
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2014.01.22. 18:17
Mi vagy?: Forma-1 fan
Tartózkodási hely: Tura

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: FreHeiGloRosRen fan » 2014.02.12. 23:17

Hát nem tudom.
96-ban nem volt reális esélye hogy megverje Hill-t,inkább csak lépést tartott vele.
98-tól meg nem volt alatta jó szerkezet.
Talán ha a 2004-es beugrása jobban sikerül a Renault-nál. :pf01
Ha szerződést kap 2005-re tőlük(persze ha nem ereszt le addigra,mint ahogy tette),akkor ki tudja,lehet komoly harcot vívhatott volna Alonso-val.[/quote]

Azért ne felejtsük el h Villeneuve három futamra ült be a Renault-ba és nem volt szó arról h 2005-re szerződést kap.

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.13. 14:06

Ralikrossz-VB, elvileg összes futam:

Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Jacques Villeneuve

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.04.09. 19:43

Kép
Ma 50 éves.
Sosem szerettem, nem volt a szimpatikus versenyzők listámon. De a Williams utolsó bajnoka.
De számomra mégis a Forma 1 kb 99-ig tartó virágkorának üde színfoltja.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Lezárt