Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.12.16. 17:59

carlos78 írta:
2018.12.16. 15:37
na akkor bolygassuk meg kicsit ezt a túlóratörvényt kicsit máshonnan.. :D

1. túlórát ki kell fizetni, eddig is ezután is, minden hónapban
2. túlórára kötelezni senkit nem lehet, eddig sem lehetett, ezután sem

aki a fentieket tapasztalta eddig is, ezután is, az leléphet más munkahelyre. nem ez a törvény fog ezen változtatni, eddig is volt ilyen! Bizony, 10 éve nem nagyon volt hova lelépni.. valóban jött a helyedre 10 másik ember, szóval nyeltél, vagy elmentél külföldre, de mindenképp felborult az életed. (ja nem, volt még egy lehetőség: tanultál, fejlődtél, előreléptél olyan szintre, ahol nem tudnak csak úgy pótolni, ezt mondta a gáccchi Carlos 10 éve is, de az akkor is le volt hülyézve.. :D )

mivel tud az állam segíteni ezeknek az embereknek? védje őket törvényekkel? lófaszt.hát munkahely teremtésével! vegyük észre, hogy ez megtörtént! multikat akartunk, munkahelyeket, és igen, ez a gáccchi fidesz megcsinálta (úgy hogy közben loptak, igen..), és ma már ott járunk, hogy munkaerő hiány van, tehát egy cég sem fogja kockáztatni a termelését azzal, hogy a jó munkaerőt nem fizeti ki. Ezt max csak egyetlen réteggel lehet már megcsinálni a versenyszférában, a szalag mellett álló, meg legkisebb képzettséget feltételező szinteken talán..

Tanulságok:
- pontosan ezt az alulképzett réteget célozza meg az ellenzék, és a médiafelületük mindenféle hazugsággal a törvényről, hisz így lehet támogatást szerezni ezektől a szerencsétlenektől, még ha ez balhézással is jár, kihasználva hogy ezek az emberek kb olvasni sem tudnak! -> túlórázzon a faszom, így is belegebedünk aaz életbe, és hasonlókat olvasok a facen lépten nyomon tőlük, közben a jogaikat és a kötelezettségeiket sem ismerik. az sem véletlen, hogy a milliárdos lopások miatt ezek az emberek nem tették ki a lábukat az utcára, de ahogy meghallották a "túlóra" szót, egy emberként üvöltenek.. :D

- ez a gácchi fidesz megcsinálta, amit az emberek kértek. 1 millió munkahelyet igértek, és most mindegy is mennyi lett, de munkaerő hiány van. lehet őket fikázni, de az ellenzéknek két értelmes ötlete sem volt mindeközben, csak annyi hogy orbáán takaroggy! míg ők beteljesítették ilyen szempontból, amiről a rendszerváltó generáció csak álmodozott. 2 szakma ingyen, rengeteg a munka, minden adott! --->>> gáccchi fidesz!! :D
.
.
.
ui: szerintetek ki a jobb szülő, aki az életképtelen gyerekének a nyavalygását hallva megy a suliba pofozkodni, fenyegetőzni (ezt várják ezek az emberek, hogy a kormány intézzen nekik boldogulást anélkül, hogy bármit is tennének érte, és ez az aminek az illúzióját a kedves baloldal maximálisan támogatja..), vagy aki megmondja kerek perec a hülyegyerekének: tanuljál már bazmeg fiam, legyen igény benned az előrejutásra, a fejlődésre, és akkor még boldogulni fogsz, ebben segítek. --> igen, rosszul esik, hogy lehülyéznek, de így még lehet belőled valami, de ha ragaszkodsz a semmihez és azt várod mikor védik meg a segged, meg tartanak el, akkor megérdemled ha nem jön össze. mindenki tanuljon!
A szakkepzett munkaero elhozott es pont azokon a teruleteken van hiany ahol kinn is keresik a munkaerot.
Ennyi a fidesz erdeme. Ja, meg a kozmunkaprogram, amikoris vagy olyan poziciokat talaltak ki amire igazabol nem is volt szukseg es kis penzert kis munkat kaptak cserebe, vagy letezo munkahelyeken csereltek alkalmazottakat kozmunkasra fele annyi penzert. ( fokent onkormanyzatok) De a foglalkoztatottsag no.
Nem csak a penz miatt mentek el, egyszeruen sokan mar rosszul vannak attol ami itt megy, ahogy ez a tuntetes sem csak a tuloratorveny ellen van megsugom, csak betelt a pohar sok embernel.
Nalunk a munkahelyen 26 eves a legfiatalabb 3-an vanbak ebbol a korosztalybol .
3 bol ketto kulfoldon tervezi az eletet. A harmadik nem tud angolul...

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.12.16. 19:49

Neha olyan erzesem tamad itt az iyleneket olvasva, mint mikor kapcoslgatom a tv-t, es valamilyen trash cuccba botlok, mint a valovilag, vagy az x-faktor.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2018.12.16. 19:56

Rocco írta:
2018.12.16. 19:49
Neha olyan erzesem tamad itt az iyleneket olvasva, mint mikor kapcoslgatom a tv-t, es valamilyen trash cuccba botlok, mint a valovilag, vagy az x-faktor.
rég jártam erre, de ahogy visszaolvastam 1-2 oldalt, látom tartottad a trash frontot :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2018.12.16. 20:01

Jadrina írta:
2018.12.16. 17:59
meg a kozmunkaprogram, amikoris vagy olyan poziciokat talaltak ki amire igazabol nem is volt szukseg es kis penzert kis munkat kaptak cserebe, vagy letezo munkahelyeken csereltek alkalmazottakat kozmunkasra fele annyi penzert. ( fokent onkormanyzatok) De a foglalkoztatottsag no.
munkaerőhiány közmunkaprogram miatt nem alakulhat ki, a második esetnél még foglalkoztatottság sem nő.
de értem mit mondasz, és igen, ez is benne van.
Jadrina írta:
2018.12.16. 17:59
Nem csak a penz miatt mentek el, egyszeruen sokan mar rosszul vannak attol ami itt megy, ahogy ez a tuntetes sem csak a tuloratorveny ellen van megsugom, csak betelt a pohar sok embernel.
nagyon sok? lehet
én befolyásolható embereket látok, akik keresik a felelőst az életük alakulásáért.
tüntetést nem néztem, de ha tényleg nyuggerek meg diákok voltak, akkor azoknak nem tudom mi köze a túlórához.

Jadrina írta:
2018.12.16. 17:59
Nalunk a munkahelyen 26 eves a legfiatalabb 3-an vanbak ebbol a korosztalybol .
3 bol ketto kulfoldon tervezi az eletet. A harmadik nem tud angolul...
ez viszont pont az amiről beszéltem, a harmadiknak az jár majd, ami marad, ha nem tanul.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.12.16. 20:05

carlos78 írta:
2018.12.16. 19:56
Rocco írta:
2018.12.16. 19:49
Neha olyan erzesem tamad itt az iyleneket olvasva, mint mikor kapcoslgatom a tv-t, es valamilyen trash cuccba botlok, mint a valovilag, vagy az x-faktor.
rég jártam erre, de ahogy visszaolvastam 1-2 oldalt, látom tartottad a trash frontot :D
Teged alulmulni nem sikerult, pedig igyekeztem. Neked meg zsigerbol megvan.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.16. 20:18

Az a gond ezzel az egész tüntetősdivel, hogy megint egy olyan vonatra szállnak fel (az ellenzék! - mert azt ugye senki nem gondolja, hogy itt maguktól, spontán szerveződnek a dolgok) aminek a társadalmi elutasítottsága nem több mint 20%, a többieket maximum hidegen hagyja, teljesen neutrális ezzel a törvénnyel kapcsolatban.
Ugyanolyan ez mint a korrupció. MIndenki tudja, hogy van de mivel közvetlenül nem értinti, leszarja.

El fog telni megint 4 év, és pontosan ugyanaz fog történni mint most tavasszal: Fidesz 2/3.
El kellene kezdeni vidéken a munkát, kedves politikus urak és hölgyek - 4 év alatt szép eredményeket lehetne elérni.
De gyanítom, ismét a vesztes stratégia lesz választva.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.12.17. 08:04

Az előbb biztiőrök erőszakkal dobták ki az ellenzéki képviselőket az MTVA székházból (közintézmény, tehát szabad bejárásuk van). De nincs diktatúra, ugye?

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2018.12.17. 09:12

Rocco írta:
2018.12.16. 20:05


Teged alulmulni nem sikerult,
olvastam.. :D :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 09:12

Készülődik a békemenet.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 09:22

rdaneelolivaw írta:
2018.12.16. 20:18
Az a gond ezzel az egész tüntetősdivel, hogy megint egy olyan vonatra szállnak fel (az ellenzék! - mert azt ugye senki nem gondolja, hogy itt maguktól, spontán szerveződnek a dolgok) aminek a társadalmi elutasítottsága nem több mint 20%, a többieket maximum hidegen hagyja, teljesen neutrális ezzel a törvénnyel kapcsolatban.
Ugyanolyan ez mint a korrupció. MIndenki tudja, hogy van de mivel közvetlenül nem értinti, leszarja.

El fog telni megint 4 év, és pontosan ugyanaz fog történni mint most tavasszal: Fidesz 2/3.
El kellene kezdeni vidéken a munkát, kedves politikus urak és hölgyek - 4 év alatt szép eredményeket lehetne elérni.
De gyanítom, ismét a vesztes stratégia lesz választva.
Nem kell ehhez szervezés különösebben, kiírják fészre és ennyi. A baj az, hogy tegnap du. se voltak 3000- nél többen.. Azt hittem sokan lesznek. A TV-hez nagy jóindulattal elment 1000 ember.. Indexnek előkerült tegnapra a drónja és tettek be felülnézetben képeket. Pénteken este kinéztem a Parlamenthez megnézni mi történik, igaz 23 óra körül, de nem volt szerintem 500 ember összesen. A sorfal előtt kb. 10 m sávban őrjöngenek egyébként a tér tök üres volt. Gyanús volt, hogy csak a tömegből vannak képek és videók..

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.12.17. 09:49

carlos78 írta:
2018.12.17. 09:12
Rocco írta:
2018.12.16. 20:05


Teged alulmulni nem sikerult,
olvastam.. :D :D
A te szarkupacaidban az a kulonleges, hogy semmi nem.kell hozzajuk. Semmi. Te ennyit tudsz. Szinte sosincs feljebb. Es szarkupac marad akkor is, ha megszorod egy ket kettospontdevel. :D :D :D :D

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.12.17. 11:58

Bandee írta:
2018.12.12. 19:52
rdaneelolivaw írta:
2018.12.12. 19:29


Szerintem voltak sokkal durvább törvények, amelyeket megszavaztak.
Akkor nem volt ekkora műsor a parlamentben.
Miért nem?
Mert ez egy olyan dolog amit az ember a saját bőrén tapasztal meg, úgy érzi ellene irányul, vele akarnak kibaszni. Úgy érzi mindenki, hogy átlát a szitán és természetesen mindenkinek van saját tapasztalata is, ld. itt mi van. Teljesen nyilvánvalóan az ellenzéknek egy ilyen dolgot, egy általános negatív hangulatot meg kell lovagolni. Pl azonban Fletó mint munkaadó már nem hiszem, hogy olyan nagy elánnal megy ellene a dolognak, nem is láttam síppal a szájában azt a faxt. Na mindegy. Lényeg, hogy ez egy közérthető és mindenkit érintő dolog, amire rengeteg dolgot rá lehet mondani, húzni, hazudni vagy megmagyarázni, jogosan és jogtalanul is. Tehát ütni kell a vasat amíg meleg. Sőt, valószínűleg ennek a dolognak a társadalmi elutasítottsága 90% körüli lehet, tehát még az alap fidesz szimpatizánsok is bevonhatók az ellenállásba
rdaneelolivaw írta:
2018.12.16. 20:18
Az a gond ezzel az egész tüntetősdivel, hogy megint egy olyan vonatra szállnak fel (az ellenzék! - mert azt ugye senki nem gondolja, hogy itt maguktól, spontán szerveződnek a dolgok) aminek a társadalmi elutasítottsága nem több mint 20%, a többieket maximum hidegen hagyja, teljesen neutrális ezzel a törvénnyel kapcsolatban.
Ugyanolyan ez mint a korrupció. MIndenki tudja, hogy van de mivel közvetlenül nem értinti, leszarja.

El fog telni megint 4 év, és pontosan ugyanaz fog történni mint most tavasszal: Fidesz 2/3.
El kellene kezdeni vidéken a munkát, kedves politikus urak és hölgyek - 4 év alatt szép eredményeket lehetne elérni.
De gyanítom, ismét a vesztes stratégia lesz választva.
Na, kinek van igaza?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 12:13

nikotin írta:
2018.12.17. 11:58
Bandee írta:
2018.12.12. 19:52

Mert ez egy olyan dolog amit az ember a saját bőrén tapasztal meg, úgy érzi ellene irányul, vele akarnak kibaszni. Úgy érzi mindenki, hogy átlát a szitán és természetesen mindenkinek van saját tapasztalata is, ld. itt mi van. Teljesen nyilvánvalóan az ellenzéknek egy ilyen dolgot, egy általános negatív hangulatot meg kell lovagolni. Pl azonban Fletó mint munkaadó már nem hiszem, hogy olyan nagy elánnal megy ellene a dolognak, nem is láttam síppal a szájában azt a faxt. Na mindegy. Lényeg, hogy ez egy közérthető és mindenkit érintő dolog, amire rengeteg dolgot rá lehet mondani, húzni, hazudni vagy megmagyarázni, jogosan és jogtalanul is. Tehát ütni kell a vasat amíg meleg. Sőt, valószínűleg ennek a dolognak a társadalmi elutasítottsága 90% körüli lehet, tehát még az alap fidesz szimpatizánsok is bevonhatók az ellenállásba
rdaneelolivaw írta:
2018.12.16. 20:18
Az a gond ezzel az egész tüntetősdivel, hogy megint egy olyan vonatra szállnak fel (az ellenzék! - mert azt ugye senki nem gondolja, hogy itt maguktól, spontán szerveződnek a dolgok) aminek a társadalmi elutasítottsága nem több mint 20%, a többieket maximum hidegen hagyja, teljesen neutrális ezzel a törvénnyel kapcsolatban.
Ugyanolyan ez mint a korrupció. MIndenki tudja, hogy van de mivel közvetlenül nem értinti, leszarja.

El fog telni megint 4 év, és pontosan ugyanaz fog történni mint most tavasszal: Fidesz 2/3.
El kellene kezdeni vidéken a munkát, kedves politikus urak és hölgyek - 4 év alatt szép eredményeket lehetne elérni.
De gyanítom, ismét a vesztes stratégia lesz választva.
Na, kinek van igaza?
Neked. :)

Nem tudom egyébként mennyi, túlbecsültem anno, sokkal kevesebbeket érdekel valójában vagyis inkább többen szimpatizálnak a törvénnyel mint gondoltam. Az, aki alapból sokat melózik az úgy láttam inkább pártolja az emelést

Azzal a cirkusszal ami lett ebből, most már pártpolitikai alapon döntenek az emberek. Szerintem beállt az 50-50% . Ez az egész cirkusz már rég nem erről szól. Mérhetetlen szerintem innentől a valós helyzet

Ha azt kérdezed, alapból hányan hördülnek fel ha meghallják a túlóra szót, tartom a 90%- ot.) Én is ilyen lennék, ez egy normális dolog

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.12.17. 13:09

Bandee írta:
2018.12.17. 12:13
nikotin írta:
2018.12.17. 11:58




Na, kinek van igaza?
Neked. :)

Nem tudom egyébként mennyi, túlbecsültem anno, sokkal kevesebbeket érdekel valójában vagyis inkább többen szimpatizálnak a törvénnyel mint gondoltam. Az, aki alapból sokat melózik az úgy láttam inkább pártolja az emelést

Azzal a cirkusszal ami lett ebből, most már pártpolitikai alapon döntenek az emberek. Szerintem beállt az 50-50% . Ez az egész cirkusz már rég nem erről szól. Mérhetetlen szerintem innentől a valós helyzet

Ha azt kérdezed, alapból hányan hördülnek fel ha meghallják a túlóra szót, tartom a 90%- ot.) Én is ilyen lennék, ez egy normális dolog
Bár eddig még nem írtam véleményt, de azért köszönöm a bizalmat! (:v

Én alapból kettébontanám a dolgot. Az egyik a 400 óra, a másik a 3 éves keret. Ez utóbbit - szerintem - szinte mindenki elutasítja, illetve elképzelhetetlennek tartja, hogy ne azonnal fizessék ki a túlórát. Ahogy mudd írta: aki MA túlórázik, az nem 3 év múlva akarja megkapni a pénzét, mert akkor már ki tudja, mennyit fog érni és egyáltalán, lesz-e még akkor a cég.

A 400 órával más bajom van. Azt gondolom, aki ma is többet túlórázik, mint 250 óra/év, azt hidegen hagyja, hisz nem változik semmi. És ezek szerintem jellemzően nem is a nagy multiknál dolgoznak. Tehát, igazán nem is értem ezt az egészet, miért volt rá szükség. De majd az idő megmutatja - vagy sem.

A környezetemben azért elég sokat beszélgettünk erről a napokban és érdekes módon, mindenki elutasítja. Azért érdekes, mert ezeknek az embereknek úgy 3/4-e vagy vállalkozó, vagy nyugdíjas (volt multi első számú vezető), vagy éppen olyan, aki ma is már többet dolgozik, mint a +400 óra, nem fizetik ki, ám mégis szívesen csinálja, mert magát a munkát élvezi. (De ez egy elég minimalista minta, tehát ebből nem következtetnék országos elutasítottságra.)
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.12.17. 13:31

Én azt nem értem minek erőltetik az M1-et. Ami ebből a facebook-ra kimegy azt sokkal többen nézik mint azt a szart. Meg oda amúgyis feleslegesen pofáznak, csak annyit ért aki azon tájékozódik, hogy Soros meg migráncs.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.17. 13:32

Krisztián írta:
2018.12.17. 08:04
Az előbb biztiőrök erőszakkal dobták ki az ellenzéki képviselőket az MTVA székházból (közintézmény, tehát szabad bejárásuk van). De nincs diktatúra, ugye?
Este 23 órakkor? :D

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.12.17. 13:38

rdaneelolivaw írta:
2018.12.17. 13:32
Krisztián írta:
2018.12.17. 08:04
Az előbb biztiőrök erőszakkal dobták ki az ellenzéki képviselőket az MTVA székházból (közintézmény, tehát szabad bejárásuk van). De nincs diktatúra, ugye?
Este 23 órakkor? :D
Mi a baj a 23 órával? Túlóráztak.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 13:39

rdaneelolivaw írta:
2018.12.17. 13:32
Krisztián írta:
2018.12.17. 08:04
Az előbb biztiőrök erőszakkal dobták ki az ellenzéki képviselőket az MTVA székházból (közintézmény, tehát szabad bejárásuk van). De nincs diktatúra, ugye?
Este 23 órakkor? :D
Nézed?:) Basszus ha éltél szánalmas műsort mint ami ma ott megy:) Beszarsz.. Mindenképpen kapcsold be

Egyébként délelőtt rakták ki Szélt és Hadházyt, az túlzás, hogy kidobták, mondjuk úgy kitolták onnan őket.. Amit mindenképpen nézz meg, az Varjú dulakodása az őrökkel, Kunhalmi oscar díjas vetődését é sikítozását és Hadházy földön fetrengését.

Egyedül Szélt sajnálom, az egy normális nő és nyilván nem örömteli ilyen képsorokat látni, de sajnos tehetnek arról amit csináltak. Még nagyobb baj is lehet. Demeter Mártát nem nagyon látom, ha őt is bántják akkor én is kimegyek egy lépfenés lánccal:)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 13:41

Schumixx írta:
2018.12.17. 13:31
Én azt nem értem minek erőltetik az M1-et. Ami ebből a facebook-ra kimegy azt sokkal többen nézik mint azt a szart. Meg oda amúgyis feleslegesen pofáznak, csak annyit ért aki azon tájékozódik, hogy Soros meg migráncs.
Azért, hogy balhé legyen.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.12.17. 13:43

rdaneelolivaw írta:
2018.12.17. 13:32
Krisztián írta:
2018.12.17. 08:04
Az előbb biztiőrök erőszakkal dobták ki az ellenzéki képviselőket az MTVA székházból (közintézmény, tehát szabad bejárásuk van). De nincs diktatúra, ugye?
Este 23 órakkor? :D
Egész éjjel benn voltak szerintem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 13:52

nikotin írta:
2018.12.17. 13:09
Bandee írta:
2018.12.17. 12:13


Neked. :)

Nem tudom egyébként mennyi, túlbecsültem anno, sokkal kevesebbeket érdekel valójában vagyis inkább többen szimpatizálnak a törvénnyel mint gondoltam. Az, aki alapból sokat melózik az úgy láttam inkább pártolja az emelést

Azzal a cirkusszal ami lett ebből, most már pártpolitikai alapon döntenek az emberek. Szerintem beállt az 50-50% . Ez az egész cirkusz már rég nem erről szól. Mérhetetlen szerintem innentől a valós helyzet

Ha azt kérdezed, alapból hányan hördülnek fel ha meghallják a túlóra szót, tartom a 90%- ot.) Én is ilyen lennék, ez egy normális dolog
Bár eddig még nem írtam véleményt, de azért köszönöm a bizalmat! (:v

Én alapból kettébontanám a dolgot. Az egyik a 400 óra, a másik a 3 éves keret. Ez utóbbit - szerintem - szinte mindenki elutasítja, illetve elképzelhetetlennek tartja, hogy ne azonnal fizessék ki a túlórát. Ahogy mudd írta: aki MA túlórázik, az nem 3 év múlva akarja megkapni a pénzét, mert akkor már ki tudja, mennyit fog érni és egyáltalán, lesz-e még akkor a cég.

A 400 órával más bajom van. Azt gondolom, aki ma is többet túlórázik, mint 250 óra/év, azt hidegen hagyja, hisz nem változik semmi. És ezek szerintem jellemzően nem is a nagy multiknál dolgoznak. Tehát, igazán nem is értem ezt az egészet, miért volt rá szükség. De majd az idő megmutatja - vagy sem.

A környezetemben azért elég sokat beszélgettünk erről a napokban és érdekes módon, mindenki elutasítja. Azért érdekes, mert ezeknek az embereknek úgy 3/4-e vagy vállalkozó, vagy nyugdíjas (volt multi első számú vezető), vagy éppen olyan, aki ma is már többet dolgozik, mint a +400 óra, nem fizetik ki, ám mégis szívesen csinálja, mert magát a munkát élvezi. (De ez egy elég minimalista minta, tehát ebből nem következtetnék országos elutasítottságra.)
Azért nagy kockázatot nem vállaltam azzal, hogy megelőlegeztem, ha én mondjuk A-t gondolok valamiről akkor TE mondjuk ZS-t. :) 12 év után ezt már jól tudjuk

Annyi, hogy én ezt el tudom fogadni meg nagyjából TE is, van aki erre is képtelen

Az én környezetem java része vagy leszarja, vagy támogatja. Ennél sokkal többet túlóráznak emberek és ki se fizetik. Évi 600-800 óra simán összejön valakinél aki a versenyszférában igázik. Egy sima ügyfélszolgálaton pl.

A három év szerintem egy speciális dolog lehet... Az ha így van, természetesen felháborító. Egyebekben szerintem ha közös megegyezésen alapul a túlóra, nincs vele gond. Ha rákényszerítik valakire, az gond de szerintem ennek ma Magyarországon kevés esélye van

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.12.17. 14:07

Bandee írta:
2018.12.17. 13:41
Azért, hogy balhé legyen.
Persze, ez egyértelmű. De fordítva se lenne másképp. Nekem tetszik hogy próbálnak tenni valamit, a parlamentben ők már csak biodíszletek és eljátszák a demokráciát.

Ha tehetném alapból betiltanám ezt az előre leegyeztetett szavazás dolgot, Az rendben van hogy hasonló gondolkodású emberek ülnek ott többen(fidesz) de amikor minden szavazáson mindegyiknek 100%ban ugyanaz a véleménye az félelmetes. Biztos van ott is aki ezzel vagy azzal nem ért egyet, de nincs ellenvélemény, csak az van amit a vezér kiad.
Amúgy naiv vagyok meg nem értek hozzá. :)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.12.17. 14:18

Krisztián írta:
2018.12.17. 13:43
rdaneelolivaw írta:
2018.12.17. 13:32


Este 23 órakkor? :D
Egész éjjel benn voltak szerintem.
Reggel tették ki őket kb. 10-en bent maradtak egész éjjel. Én éjjel 2-ig néztem a live-ot, amit csinált Szél.

Az alapfelállás, a képviselőknek joga van bemenni. Vonatkoztassunk el az ilyen részletektől, hogy mennyire akar mondjuk szerepelni Kunhalmi és hasonlók (ha akartok jót röhögni nézzétek meg az ATV-s bejelentkezését a Kossuth térről "elnézést könnygázt még nem nyeltem" :D )

Annyit akartak miután nagy nehezen beengedték őket, hogy beszélhessenek egy szerkesztővel, hogy milyen módon lehetne beolvasni élőben amit akarnak. Ehhez képest a biztonsági főnökön és a mezei biztonsági őrökön nem jutnak tovább, mindenki baszakodik velük, senki illetékessel nem beszélhetnek. Telefont nem veszik nekik fel, mindenhol sorfalat állnak az épületen belül a biztonságiak. Éjjelre odáig fajult a dolog, hogy a cuccaikat is bezárták egy külön szobába pl. Varjú gyógyszerét is, őket pedig beterelték az egyik sminkszobába.

A Hadházys dolognak az volt az előzménye, hogy fel akartak menni egy lépcsőn a stúdiók felé, ahol persze útjukat állták, a képükbe röhögtek és ilyeneket kamuztak, hogy csúszik a lépcső (mögöttük persze mások közlekedtek rajta). Ebből lett elege Hadházynak és felmászott a korlát külső oldalán és úgy akart átmászni a lépcsőre, ezt nem engedték neki, necces volt, hogy leesik. Utána a lépcsőn lefelé jövet esett el vagy lökték meg, földre került utána tették ki az épületből, majd amikor utána futott Szél őt is. Ezt követően szóltak a rendőröknek, hogy mi volt. A rendőrök bekopogtak, hogy bemennének. Nem engedték be a rendőröket sem. Ennyi elég is volt a rendőröknek, hogy abbahagyják a próbálkozást.

Délelőtt sok érdekes nem történt, azt leszámítva, hogy odacitálták az óbudai jegyzőt, hogy vegyen fel jegyzőkönyvet, mert birtokháborítás történt legalább Papp Dániel szerint.

Ezt a gifet, meg 444-en találtam, rohadt jó. :D Egyik kedvenc jelenetem az Ötödik elemből.

Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 14:29

Schumixx írta:
2018.12.17. 14:07
Bandee írta:
2018.12.17. 13:41
Azért, hogy balhé legyen.
Persze, ez egyértelmű. De fordítva se lenne másképp. Nekem tetszik hogy próbálnak tenni valamit, a parlamentben ők már csak biodíszletek és eljátszák a demokráciát.

Ha tehetném alapból betiltanám ezt az előre leegyeztetett szavazás dolgot, Az rendben van hogy hasonló gondolkodású emberek ülnek ott többen(fidesz) de amikor minden szavazáson mindegyiknek 100%ban ugyanaz a véleménye az félelmetes. Biztos van ott is aki ezzel vagy azzal nem ért egyet, de nincs ellenvélemény, csak az van amit a vezér kiad.
Amúgy naiv vagyok meg nem értek hozzá. :)
Nem tudom, az amit most csinálnak az annyira színvonaltalan, hogy az én amúgy is rendkívül alacsony őket illető elvárásomat is alul tudta múlni. Értem én a céljukat, de azért az, amikor a Hadházy lóg a korláton mégis mindennek a teteje:) Ha leesett volna, akkor persze nem ő a hibás gondolom, hanem az őrök sőt egyenesen maga Orbán.

Szórakoztatónak mondjuk szórakoztató ez az egész, egy jobb vígjátékot is felülmúl amit most csinálnak. Sajnos azonban azt gondolom, hogy magatartásukkal felelőtlenül hergelik azt az 1-2 ezer embert aki esténként kijár és balhé lesz a rendőrökkel... Annak felelőssége őket terheli majd, eddig kesztyűs kézzel bántak a rendőröket zaklatókkal

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.12.17. 14:34

Egyébként én azt látom, vagy érzem az ellenzéki politikusok részéről, hogy félnek igazán használni/kihasználni a tömeget, nem akarják felvállalni, hogy miattuk legyen komolyabb személyi sérülés, illetve próbálnak még mindig amennyire lehet kulturált ember módjára ellenállni.

Tegnap volt ott egy olyan réteg, aki simán megpróbált volna betörni az mtva-hoz, a politikusok mentek ki hozzájuk többször és nyugtatták le őket (ekkor zárták ki éjjel Vadait az épületből). Ahogy olvastam a kommenteket sokakban kb. az váltott ki ellenérzést, hogy nem hergelték tovább a tüntetőket, nem gyújtották fel az mtva-t, ez milyen puhapöcs hozzáállás stb..
Nem egyszerű szituáció. Békés tüntetéssel semmit nem fognak elérni, ugyanakkor ki vállalná be az előbbieket? P

Lezárt