Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2019.01.12. 15:48

bertone írta:
2019.01.11. 12:59
High-End írta:
2019.01.11. 10:41
Az ellenzéki pártok után az ellenzéki "újságírás" is megbukott csúfosan. :szom02
Mire gondolsz?
Az Orbán interjúra.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2019.01.12. 15:49

Bármilyen FB kormánykritikus cikknél tömegével jelennek meg kamuprofilok a kormányt éltetve ezerrel.

Be vagytok szarva Urak? (:v

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2019.01.14. 08:09

High-End írta:
2019.01.12. 15:49
Bármilyen FB kormánykritikus cikknél tömegével jelennek meg kamuprofilok a kormányt éltetve ezerrel.

Be vagytok szarva Urak? (:v
sima véleményformálás, a birkáknak iránymutatás. nem újdonság.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2019.01.14. 08:10

idarpidi írta:
2019.01.11. 17:07
Bandi, volna itt némi meló
Paks2-nél nem hogy súlyos csúszás van, de már a legelemibb dolgok sem mennek.
A Roszatom leánycége eredetileg novemberi határidővel írt ki közbeszerzést arra a végtelenül bonyolult feladatra, hogy valaki felvonulási épületeket, irodákat és egy 100 fős menzát építsen nekik a projekthez (amelynek létesítési engedélykérelme még be sincs adva a magyar hatóságokhoz, miközben papíron már egy éve épülnie kéne!).
Ma, öt módosítás után január 18-ra van kitolva az ajánlatok beadásának határideje, mivel nem érkeznek értékelhető ajánlatok.
Hangsúlyozom, egy menza és néhány irodaépület építését kéne itt lemenedzselni, de Paks2, a kormány emblematikus projektje olyan mértékben nem izgat senkit, hogy erre az egyszerű megbízásra sem vállalkoznak. Kínlódik a projektcég, kínlódik a Roszatom, hogy engedélyeket, meg pályázókat szerezzenek a közbeszerzéseken, de egyre világosabb, hogy a paksi bővítést képtelenek megfelelően menedzselni, nincs érdemi piaci érdeklődés, sőt, még az üzemeltetéshez szükséges szakemberek kiképzése is akadozik. 4,5 év alatt majd' 3 év késést sikerült összeszerencsétlenkedni, miközben a nemzetközi tapasztalatok szerint minden év késés kb. 10 százalékkal növeli az ilyen beruházások költségét.

Fejezzük be ezt a roncsderbit még ma, a kormány mondja fel a szerződéseket, és Magyarország végre kezdjen el egy tisztességes, 21. századi, energiahatékonyságon és megújulójon alapuló energiamodell felé mozogni. Ma még van rá lehetőség, de az elmúlt évek elpuskázott energiapolitikája egyre szűkebb mozgásteret hagy, és egyre nagyobb kockázatokat állít elő. Nincs idő tovább szerencsétlenkedni!
gondolom az orosz hitel közben ketyeg és kamatozik, a többi nem érdekes.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2019.01.14. 13:22

érdekes cikk

https://24.hu/belfold/2019/01/14/soros- ... HvO5M_I4Jw
George Birnbaum, Arthur Finkelstein üzlettársa először beszél arról, hogyan dolgozták ki a Soros Györgyöt támadó kampányt a Fidesz számára és hogyan lett a magyar származású milliárdosból a világ bármely országában felhasználható bűnbak.
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2019.01.15. 10:01

„Ő a mi kis Blankánk, a jövő politikusasszonya, ugye, aki ha gimnazista, akkor maximum 18 éves lehet, és már egy igazi, kretén, barom állat. És még csak 18 éves!”


trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.01.15. 10:25

úristen...
Kép

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.01.15. 11:14

:pf03
High-End írta:
2019.01.15. 10:01
„Ő a mi kis Blankánk, a jövő politikusasszonya, ugye, aki ha gimnazista, akkor maximum 18 éves lehet, és már egy igazi, kretén, barom állat. És még csak 18 éves!”

Mondjuk a csaj is eleg hulye seggnek tunik valoban. Persze ez nem menti fel ezt a faszt.
Azert durva. Bayer show bazmeg. Retkes mocskos irritalo budos rohadt szarhazi naci.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.01.15. 11:33

januar 15. van, es meg zsoti mindig nem kapott allami kituntetest? :angry01

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2019.01.15. 16:11

trutya írta:
2019.01.15. 10:25
úristen...

A figyeló (Úristen, hogy jutottunk el idáig) a ripostra hívatkozva írja, hogy a lány 3 tárgyból is bukásra áll...a lány maga írja commentben, hogy ő erről nem tud (:v :szom02

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.15. 18:39

High-End írta:
2019.01.15. 16:11
trutya írta:
2019.01.15. 10:25
úristen...

A figyeló (Úristen, hogy jutottunk el idáig) a ripostra hívatkozva írja, hogy a lány 3 tárgyból is bukásra áll...a lány maga írja commentben, hogy ő erről nem tud (:v :szom02
Még...
Majd elintézik.
Az apa férfi, a rezsi nő!

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.01.16. 09:39

bertone írta:
2019.01.15. 18:39
Még...
Majd elintézik.
hat, erre is lehetne irni egy kabarejelenetet (az ottfelejtett mikrofon adna magat).
de attol tartok, ez nem is fikcio, es akkor mar nem is vicces. mert az igazgato es a tanari kar is felti az allasat, feltehetoleg forradalmi lendulettel fekszenek ala a hatalom feltetelezett kivansaganak.
:szom02

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2019.01.17. 11:25

Csaknem húszezer külföldi jutott magyarországi tartózkodási vagy letelepedési engedélyhez 2013 és 2017 között. Az Orbán-kormány letelepedési kötvényprogramjában 59 ország 6543 állampolgára, és ezek 13,3 ezer családtagja jutott magyar papírokhoz – írja a G7 a birtokába jutott adatbázis alapján.

Az adatokat a Transparency International Magyarország (TI) kérte ki a Bevándorlási és Menekültügyi Hivataltól. Ez alapján kiderült, hogy a 19 838 letelepedési engedélyt kiváltó külföldi közül 15 754 érkezett Kínából, vagyis


a kötvényes bevándorlók 81 százaléka kínai.

Őket követik az oroszok, összesen 1265-en kaptak magyar papírokat. A harmadik helyen az irániak végeztek (305 fő), majd a pakisztániak (241 fő), irakiak (222), vietnámiak (211 fő), törökök (204 fő) és szírek (171 fő) következnek a listán.

A Rogán Antal által kitalált, komoly biztonsági kockázatokkal járó kötvényüzleten a magyar adófizetők 17,5 milliárd forintot buktak, miközben az Országgyűlés gazdasági bizottsága által kijelölt cégek négy év alatt


162 milliárd forintos bevételre tettek szert.



SOROS!

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2019.01.17. 11:59

Ebben a kibaszott országban jogerős ítélet mondja ki, hogy a nemzeti bank elnöke közpénzt lopott...és még mindig MNB-elnök. Milyen kibaszott ország ez???

:szom01 :szom02 (:e

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.17. 15:10

High-End írta:
2019.01.17. 11:59
Ebben a kibaszott országban jogerős ítélet mondja ki, hogy a nemzeti bank elnöke közpénzt lopott...és még mindig MNB-elnök. Milyen kibaszott ország ez???

:szom01 :szom02 (:e
Tévedés! Nem azt mondta ki a kúria, hogy Matelcsy lopott!

"Itt megállapították, Bárándy „tényekből levont következtetést”, tehát véleményt fogalmazott meg, s mivel vannak olyan ténybeli alapok, amelyek ilyen konzekvencia levonását megengedik, a kijelentés okszerűnek mondható."

Tehát:
- voltak bizonyos tények
- ezekből Bárándy levont egy következtetést, miszerint matelcsy lopott
- a kúria szerint tényleg vannak olyan tények, amikből ezt lehet kikövetkeztetni, ezért okszerű a kijelentés, hogy matelcsy lopja a közpénzt

Érted? (:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2019.01.21. 08:53

Rocco írta:
2019.01.15. 11:14

Mondjuk a csaj is eleg hulye seggnek tunik valoban.
marhajol tud oltogatni, hisz fiatal.
Már csak idő kérdése, mikor az ellenzéki fiatalok reppelni fognak a tüntetéseken, rímekbe szedve az oltogatást, ez a fiatal generáció ezzel célozható meg a legjobban. :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2019.01.24. 09:56

Timike mennyit örököl? (:m

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.01.24. 17:26

High-End írta:
2019.01.24. 09:56
Timike mennyit örököl? (:m
es mikor/kik forgatjak ki az oroksegbol?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.01.25. 00:56

mudd írta:
2019.01.24. 17:26
High-End írta:
2019.01.24. 09:56
Timike mennyit örököl? (:m
es mikor/kik forgatjak ki az oroksegbol?
No-no! Ahhoz megvan a magához való esze, hogy amihez ilyen könnyen hozzájutott, azt ne eressze el ugyanolyan könnyen. :)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.01.25. 09:46

Lancelot írta:
2019.01.25. 00:56
No-no! Ahhoz megvan a magához való esze, hogy amihez ilyen könnyen hozzájutott, azt ne eressze el ugyanolyan könnyen. :)
mar andy temesetet is allamositottak. ereszti, nem ereszti... majd penztaros lorinc szepen elkeri tole.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2019.01.25. 11:21

mudd írta:
2019.01.25. 09:46
mar andy temesetet is allamositottak. ereszti, nem ereszti... majd penztaros lorinc szepen elkeri tole.
Van ennek azért diszkrét bája; az adócsaló milliárdos temetését közpénzből fizetik. (:u :hajra01

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.01.25. 14:13

High-End írta:
2019.01.25. 11:21
Van ennek azért diszkrét bája; az adócsaló milliárdos temetését közpénzből fizetik. (:u :hajra01
szerintem o nem csalt, azon a szinten nincs csalas. neki (is) megengedtek.
bar nem az en adombol megy, de jobban zavar, hogy a part lenyulta az egeszet. a sir melletti kopkodest, uszitast es sorosazt biztosra veszem. a part barmit tud hasznositani politikailag.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.01.25. 20:50

High-End írta:
2019.01.25. 11:21
Van ennek azért diszkrét bája; az adócsaló milliárdos temetését közpénzből fizetik. (:u :hajra01
Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.01.26. 16:36

"Hozzá kell tennem, hogy a „Mi is van itt?” kérdésre azért is nehéz válasz adni, mert a diktatúra fogalmát is alapvető félreértés övezi. Ezt hajlamosak vagyunk kölcsönösen megfeleltetni a nyílt represszióval. Az ilyen okoskodás szerint „ha nincs nyílt represszió, akkor nincs diktatúra sem”. De ha valaki kézbe veszi Hanna Arendt klasszikus művét „A totalitarizmus gyökerei”-t, akkor látja, hogy a represszió mellett milyen fontos szerepet tulajdonított a náci hatalom stabilizálásában a propagandának. Ez az agymosás a realitás kizárását is jelentette." (Tóth István János közgazdász, a CRCB (Korrupciókutató Központ Budapest) igazgatója, és a Magyar Tudományos Akadémia egyik kutatóközpontjánál (KRTK) működő Közgazdaság-tudományi Intézet főmunkatársa)

Ezt csak úgy annak kapcsán, hogy ebben a topikban is sokszor előkerül az a hibás érvelés, hogy hát hogy lenne már itt bármiféle diktatúra, hiszen van index meg 444 is.

Ma Magyarországon konzervatív keresztény autokrácia és puha diktatúra van, ez a helyzet sajnos.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.02.06. 10:40

"2019, január vége, reggel fél hét, egy budapesti villamosmegálló. Fontos ez a pontos helymeghatározás és az időpont is. Most történt, pár napja, és azóta sem térek magamhoz. Próbáltam elhessegetni az érzést, nem figyelni, kizárni. Az utóbbi időszakban annyi genny ömlik mindenhonnan, hogy a boldogságomhoz tényleg az az egy út vezet, hogy nem veszek tudomást a sok szarról. Ezt nem tudtam kizárni… Balassa Gabriella vendégposztja.



Álmosan caplattam a hajnali havazásban a villamosmegállóba, ahol rajtam kívül jó páran álldogáltak. Előre mentem, és megszólalt a telefonom. Korán jöttem el, lánykám ilyenkor mindig rám telefonál, hogy minden rendben van-e velem, mert ő később ébred fel, mint én. Ezen a reggelen is ezt történt. Miközben hallgattam, ahogy mesélt az éjszakai álmáról, megálltam a villamosmegálló elején. Körülöttem állt két–három fiatal, iskolatáskával a hátán, egy idősebb hölgy és három, korombéli negyvenes, két férfi és egy nő. Viszonylag közel voltak hozzám, így annak ellenére, hogy én nem beszéltem hangosan, azért hallhatták a szavaimat.

Nem beszéltünk sokat a lánykámmal, pár „hogy vagy, hogy aludtál, minden oké” után elköszöntünk egymástól. Úgy, ahogy mindig szoktunk, ahogy évek óta tesszük ezt, szeretettel és óvóan. Vannak ezek a jól kialakult mondatfoszlányok, amiket már-már rutinból mondunk, hiába tizennégy éves, én meg negyvennégy.

Szóval mosolyogva, melengetve a szívem közöltem gyermekemmel, hogy:

– Szép napot csillagom, vigyázz magadra. Szeretlek, Lili!

Leraktam a telefont.

Ekkor hallottam meg az első mondatot, amit először nem is hallottam igazán, átsöpört az agyamon, hogy ezt BIZTOS csak félreértem:

– „Hogy rohadna meg a buzija.”

Oké. Konstatáltam magamban, hogy mekkora gyökerek állnak mellettem, meg hogy már megint buziznak, és nekem ebből már mennyire elegem van. Közben azért láttam, hogy furán méregetnek, és elkezdtem baromi kellemetlenül érezni magam. A nő egyenesen, szinte provokálva bámult rám, tömény undorral a fején, és fennhangon ecsetelte a mellette álló férfinak, hogy szerinte egy nő mennyire undorító, ha leszbikus, és különféle kellemesnek nem mondható tevékenységeket kívánt a „rohaggyonmegszukának”.

Nekem még ekkor sem esett le, hogy ezek ott hárman rajtam pörögnek, csak akkor, amikor a nő odaköpte, hogy:

– Mit bámulsz, te buzi?

Akkor esett le, hogy én vagyok a reggeli uszító traccsparti témája.

Döbbenten néztem, és makogva kérdeztem, hogy „most komolyan hozzám beszél”?

Ja, persze, kihez máshoz, hát látok én más leszbikát a villamosmegállóban?

Jézus úristen, komolyan megijedtem, hogy ez mégis mi a jó fene? Néztem, és rám abszolút nem jellemző módon se köpni se nyelni nem tudtam. Nem is tudtam volna, mert a két férfi is elkezdte rám szórni az összes szitkot, és az összes klisét, amit nap mint nap hallok, olvasok manapság.

A gerincemen egy kellemetlen érzés futott végig.

Hirtelen eszembe jutottak a meleg barátaim, akik TÉNYLEG melegként, leszbikusként élik a mindennapjaikat. Arra gondoltam, hogy milyen kicseszettül kretén társadalomban élünk, hogy az emberek ekkora barmokká tudnak válni.

Hihetetlen érzés volt, és konkrétan félelemmel töltött el az egész szituáció. Ha hergelem őket, ki tudja, odajönnek, és jól helybenhagynak? És vajon akik ott a megállóban hallották ezt az egész gyűlölködést, azok mit tettek volna, hogy ha komolyabbra fordul a helyzet? Mert abban tökéletesen biztos vagyok, hogy nem jöttek volna segíteni. Ilyenkor hirtelen mindenki süketté és vakká változik.

Álltam, döbbenten, végtelenül szomorúan, hogy itt és így élünk ebben az országban.

Ott tartunk, hogy a saját gyerekemnek nem mondhatom ki, hogy szeretem, mert vannak olyan kretén emberek, akik ezt is félreértik?! Vagy, ha már: nem mondhatom ki nyilvánosan valakinek – legyen bárki is a vonal másik végén.

Aztán pár perc szitkozódás után lehiggadtak ők ott hárman, nekem is kitisztult a fejem, és számomra is hihetetlen nyugalommal odaléptem hozzájuk.

– Nem vagyok leszbikus, csak a lányommal beszéltem.

Döbbent csend, vörösödő fejek.

„Ja, bocs, ők azt hitték, meg minden, meg hogy olyan sokan vannak a buzik meg a leszbikusok, és olyan borzasztó ezt látni.”

Ekkorra jutottam el arra a szintre, hogy üres tekintettel végigmértem őket, arrébb álltam, és rájuk üvöltöttem ott, a reggeli hóesésben, hogy mindenki hallja: CSAK A LÁNYOMMAL beszéltem, basszátok meg!!!

Azt pedig most teszem hozzá: és, ha a szerelmemmel beszéltem volna, aki – mondjuk, tegyük föl – történetesen nőnemű lenne? Akkor mi lett volna?

A válaszba bele sem szeretnék gondolni…"

https://wmn.hu/wmn-life/50200-mit-bamul ... RAwgG-ep5w

És nem, ez nem pár hülye, nem elszigetelt esemény, nem gumicsont. Ez az általános gondolkodás Magyarországon.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt